Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 12:07:16

Унікальна книга презентована в Чернігові

28.02.2013   08:36Агенцiя

Унікальна вона тим, що повість і оповідання, опубліковані в ній, повністю присвячені жителям одного села, які вже всі пішли з життя. Таким чином книга водночас і художня, і документальна – це, можна сказати, духовний пам’ятник односельцям автора – Миколи Гриценка.

Микола Гриценко

Микола Гриценко

Щороку в кожній області України зникають по кілька невеликих сіл і хуторів. Зникають цілі світи. Але в даному випадку – вже можна бути впевненим – збережеться частка духу тих людей, які жили в рідному селі автора цієї книги. Власне, це навіть частина села – як там кажуть, «куток», під назвою Самар. Звідси й назва книги «Самар і я». У назві подвійний смисл: по-перше, себе має на увазі Микола Гриценко – прозаїк і поет, журналіст, який 17 років пропрацював у сфері телебачення, в тому числі на рідній Сумщині – тоді й почав втілювати в художній прозі образи своїх земляків.

Микола Гриценко походить з села Тимченки Сумської області, а Самар – це частина Тимченків, але умовно вважалася окремою. Це для автора справжня «Земля обітована», тому в назві книги звучить ще й слово «Самарія» – одна з місцевостей святої землі – Палестини. Таке ставлення письменника до малої батьківщини проявляється навіть в оформленні щойно виданої книги.

Торік пішов з життя останній самарянин – герой книги. І залишаються тепер твори Миколи Гриценка ніби пам’ятником односельцям. Наприклад, зібрані зразки живої народної мови. Оскільки життя українського села взагалі мало відображене в сучасній літературі, то тим більшої уваги заслуговує книга і її автор.

http://chodtrk.com.ua/?p=8318

Останні новини Чернігівщини

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.

До Дня будівельника. ДОВІДКА

До Дня будівельника. ДОВІДКА 14:25

Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві Чернігівщини з початку року становила 3,5 тис. осіб.

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям? 13:53

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини