Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 19:32:57

Розкидане каміння розкриває таємниці історії Чернігова”

20.02.2013   11:23Агенцiя

Днями фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” поповнилися новими цікавими експонатами – цеглинами з клеймами виробників, що датуються кінцем XIX – початком XX століть. Такі клейма зустрічають нам вперше. А тому є важливими артефактами в дослідженні історії цегельного виробництва в Чернігові.

Взагалі цегла є один з найбільш універсальних будівельних матеріалів усіх часів і народів, пройшовши випробування часом за дев’ять тисячоліть своєї історії. Але найціннішими цеглинами є ті, що помічені клеймами. Кожне клеймо несе з собою велику інформацію: прізвище власника цегельного заводу, або рік його будівництва, чи характеристики методів виробництва цегли тощо.

Поповнення колекції цегли, яка налічує 590 експонатів фонду архітектурно-будівельних деталей, двома новими експонатами стало можливим завдяки мешканцю Чернігова, колекціонеру сфрагістики Ємцю Олексію Михайловичу. Переглянувши колекцію цегли чернігівських заводів на виставці “Чернігів і чернігівці 100 років тому” він вирішив подарувати дві цеглини з унікальними клеймами з власної колекції для фондів заповідника.

За такий жест доброї волі заповідник “Чернігів стародавній” висловлює Олексію Михайловичу щиру подяку.

Як відомо, це вже не перший подарунок чернігівців. Минулого року фондові колекції заповідника поповнились настінним годинником у дерев’яному футлярі із різьбленим навершям, що був виготовлений у Німеччині в ХІХ ст відомим годинникарем Густавом Беккером. Сподіваємось, що добра традиція передавати старовинні предмети в музейні колекції стане почесною справою для нашого міста і дасть можливість зберегти перлини історії для наступних поколінь чернігівців.

Юрій Ярошенко, “Чернігів стародавній”

http://naiz1.pp.net.ua/news/rozkidane_kaminnja_rozkrivae_taemnici_istoriji_chernigova/2013-02-19-1488

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини