Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 00:24:09

Розкидане каміння розкриває таємниці історії Чернігова”

20.02.2013   11:23Агенцiя

Днями фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” поповнилися новими цікавими експонатами – цеглинами з клеймами виробників, що датуються кінцем XIX – початком XX століть. Такі клейма зустрічають нам вперше. А тому є важливими артефактами в дослідженні історії цегельного виробництва в Чернігові.

Взагалі цегла є один з найбільш універсальних будівельних матеріалів усіх часів і народів, пройшовши випробування часом за дев’ять тисячоліть своєї історії. Але найціннішими цеглинами є ті, що помічені клеймами. Кожне клеймо несе з собою велику інформацію: прізвище власника цегельного заводу, або рік його будівництва, чи характеристики методів виробництва цегли тощо.

Поповнення колекції цегли, яка налічує 590 експонатів фонду архітектурно-будівельних деталей, двома новими експонатами стало можливим завдяки мешканцю Чернігова, колекціонеру сфрагістики Ємцю Олексію Михайловичу. Переглянувши колекцію цегли чернігівських заводів на виставці “Чернігів і чернігівці 100 років тому” він вирішив подарувати дві цеглини з унікальними клеймами з власної колекції для фондів заповідника.

За такий жест доброї волі заповідник “Чернігів стародавній” висловлює Олексію Михайловичу щиру подяку.

Як відомо, це вже не перший подарунок чернігівців. Минулого року фондові колекції заповідника поповнились настінним годинником у дерев’яному футлярі із різьбленим навершям, що був виготовлений у Німеччині в ХІХ ст відомим годинникарем Густавом Беккером. Сподіваємось, що добра традиція передавати старовинні предмети в музейні колекції стане почесною справою для нашого міста і дасть можливість зберегти перлини історії для наступних поколінь чернігівців.

Юрій Ярошенко, “Чернігів стародавній”

http://naiz1.pp.net.ua/news/rozkidane_kaminnja_rozkrivae_taemnici_istoriji_chernigova/2013-02-19-1488

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.