Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 14 липня, 19:58:32

В Чернігові створено ініціативну групу "Збережемо старий Чернігів". Що далі?

15.02.2013   09:47

Про створення ініціативної групи повідомив під час прес-конференції учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" Сергій Черняков.

Зруйнована П’ятницька церква. 1943 р.; храм на початку ХХ століття

Зруйнована П’ятницька церква. 1943 р.; храм на початку ХХ століття

Обґрунтуванням створення цієї громадської ініціативи є, як наголошували ініціатори, те, що сучасний Чернігів поступово втрачає своє історичне обличчя. Саме тому небайдужі чернігівці, за прикладом громадських активістів у Львові та Києві, об'єдналися для збереження місцевої старовини.

Створення такої громадської ініціативи свідчить про те, що або місцеві органи влади не можуть зупинити будівельну вакханалію, або прикриваючись ідеєю збереження історичної спадщини ряд осіб переслідує певні власні цілі.

Ініціативна група згадала про досвід Києва та Львова. Але, якщо звернути увагу на ці міста, то можна побачити декілька напрямків роботи цих "ініціативних груп":
дійсно шанувальники старовини. Вони не можуть через державні установи вплинути на збереження історичної спадщини. Тоді виникає питання про роботу спеціалізованих держаних структур та різноманітних інспекцій і таких громадських організацій, які піклуються охороною історичних пам'яток.
- новий напрямок місцевих політичних активістів. Серед них багато представників партій-аутсайдерів, які починають заробляти політичні дивіденди "на історії і туристичному потенціалі".
- "радикально - рекетирський" напрямок. Мета представників цих груп "вибивати гроші" з будівельників, погрожуючи створювати їм перепони в будівництві нових об'єктів, і не тільки в історичній зоні.

Цікаво, що створення ініціативної групи "Збережемо старий Чернігів", до якої вже увійшло, як повідомили організатори, близько десяти осіб, також не відбувалося публічно. Не було інформації про попередні збори, не відомо, хто ще входить до цієї ініціативи та її місце зустрічей.

Якщо це ініціатива Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" - то так це і потрібно було подавати, щоб не виникало багато питань. Навіть календар, який дарували журналістам, було представлено, як перший продукт ініціативної групи, хоча на ньому саме реклама заповіднику. Анонсувалося також створення спеціального веб-сайту з реєстром пам'яток Чернігова.

Однією з перших справ, було заявлено на прес-конференції, буде захист від знищення дерев'яних будиночків, прикрашених різьбленням. "У ХІХ - на початку ХХ століття будиночки з дивовижним дерев'яним різьбленням були своєрідною візитівкою Чернігова. Нині їх стає все менше і менше", - констатував Сергій Черняков. Члени ініціативної групи "Збережемо старий Чернігів" вирішили створити паспорт вулиць приватного сектору із зазначенням найбільш цінних будинків та їхньої історії.

С.Черняков також зазначив, що одночасно з просвітницькою та інформаційною діяльністю ініціативна група виступатиме проти багатоповерхової забудови в історичній частині міста. Поки що ініціативна група налічує кілька десятків чернігівців, але активісти переконані, що небайдужих до історичної спадщини свого міста чернігівців значно більше.

 За словами організаторів Ініціатива відкрита для всіх. "Ми готові до співпраці із громадськими організаціями та політичними партіями заради однієї мети - зберегти старий Чернігів, його історію та культуру", - наголошував під час прес-конференції учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній".

Побачимо, які саме напрямки виникнуть в нашому місті після розгортання діяльності цієї громадської ініціативи та її учасників.
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19 13:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину вівторка 14 липня у Чернігівській області за минулу добу виявили чотири нові випадки інфікування коронавірусом. ПЛР-тест підтвердив захворювання у трьох жительок Прилуцького району та однієї жінки з Чернігова. Усі вони перебувають на госпіталізації у закладах охорони здоров’я.

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно 12:45

Протягом чотирьох місяців на базі КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР працює обласна «гаряча» телефонна лінія з протидії коронавірусній інфекції (0800507070).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі 12:37

За минулу добу підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області 3 рази залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян та 1 на транспорті.

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну 12:31

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну. Відкритий для учнів та учениць не лише цієї, а й сусідніх загальноосвітніх та спортивних шкіл, він може приймати для занять плаванням до 10 груп на добу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини