Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 01:07:05

Чернігівські барди зібралися разом

04.02.2013   08:18

2 лютого відділі мистецтв Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Короленка відбулася дружня зустріч представників двох чернігівських клубів, які розвивають авторську пісню – музичного клубу “Е-95” (керівник – Олена Іванова-Райська) та клубу авторської пісні і поезії “Трамонтана” (керівник – Наталія Потапчук).

Нова вітальня мистецького відділу ледь вмістила всіх охочих взяти участь у такому цікавому заході. Його неординарність полягала в тому, що така кількість бардів у Чернігові ще ніде не збиралася. З цієї нагоди працівники відділу мистецтв бібліотеки підготували виставку літератури про авторську пісню.

Захід проходив у теплій, дружній, невимушеній атмосфері. Під гітарний акомпанемент барди і виконавці авторських пісень натхненно співали про добре і вічне, жартували і “рвали душу”, згадували творчість Володимира Висоцького з нагоди 75-річчя від Дня його народження. Поети й декламатори читали вірші, звучало також піаніно.

Клуб “Е-95”, заснований у 2004 році, був представлений трьома ключовими авторами-виконавцями – Оленою Івановою, Олександром Свириденком і Дмитром Нечаєм. Підтримав їх і “незалежний” бард Олександр Видра. Керівник клубу ознайомила присутніх з історією створення творчого об’єднання та його діяльністю. Зокрема, участю у проектах, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, та благодійних концертах.

Клуб “Трамонтана” існує всього два роки. Втім, за такий короткий час у ньому виступило близько 60 авторів і виконавців бардівських пісень різних поколінь. З них близько 10 – з інших міст України, а також з Білорусі та США. На рахунку трамонтанців – участь у восьми фестивалях, тематичні вечори, концерти для чорнобильців, пацієнтів обласної лікарні, школярів та інші заходи. На зустрічі в бібліотеці ім. Короленка виступав майже весь творчий актив клубу – півтора десятка чоловік.

Дружня зустріч була організована клубом “Трамонтана” з метою більш близького знайомства бардів, обміну творчим досвідом та популяризації у Чернігові авторської пісні. Вона стала свідченням того, що бардівський рух в обласному центрі стрімко розвивається, поповнюючи свої ряди як самобутніми піснярами, так і шанувальниками їхньої творчості.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.