Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 01:20:44

Чернігівські барди зібралися разом

04.02.2013   08:18

2 лютого відділі мистецтв Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Короленка відбулася дружня зустріч представників двох чернігівських клубів, які розвивають авторську пісню – музичного клубу “Е-95” (керівник – Олена Іванова-Райська) та клубу авторської пісні і поезії “Трамонтана” (керівник – Наталія Потапчук).

Нова вітальня мистецького відділу ледь вмістила всіх охочих взяти участь у такому цікавому заході. Його неординарність полягала в тому, що така кількість бардів у Чернігові ще ніде не збиралася. З цієї нагоди працівники відділу мистецтв бібліотеки підготували виставку літератури про авторську пісню.

Захід проходив у теплій, дружній, невимушеній атмосфері. Під гітарний акомпанемент барди і виконавці авторських пісень натхненно співали про добре і вічне, жартували і “рвали душу”, згадували творчість Володимира Висоцького з нагоди 75-річчя від Дня його народження. Поети й декламатори читали вірші, звучало також піаніно.

Клуб “Е-95”, заснований у 2004 році, був представлений трьома ключовими авторами-виконавцями – Оленою Івановою, Олександром Свириденком і Дмитром Нечаєм. Підтримав їх і “незалежний” бард Олександр Видра. Керівник клубу ознайомила присутніх з історією створення творчого об’єднання та його діяльністю. Зокрема, участю у проектах, спрямованих на пропаганду здорового способу життя, та благодійних концертах.

Клуб “Трамонтана” існує всього два роки. Втім, за такий короткий час у ньому виступило близько 60 авторів і виконавців бардівських пісень різних поколінь. З них близько 10 – з інших міст України, а також з Білорусі та США. На рахунку трамонтанців – участь у восьми фестивалях, тематичні вечори, концерти для чорнобильців, пацієнтів обласної лікарні, школярів та інші заходи. На зустрічі в бібліотеці ім. Короленка виступав майже весь творчий актив клубу – півтора десятка чоловік.

Дружня зустріч була організована клубом “Трамонтана” з метою більш близького знайомства бардів, обміну творчим досвідом та популяризації у Чернігові авторської пісні. Вона стала свідченням того, що бардівський рух в обласному центрі стрімко розвивається, поповнюючи свої ряди як самобутніми піснярами, так і шанувальниками їхньої творчості.
 

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини