Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 01:32:17

Правління “Просвіти” ставить крапку у маніпуляціях навколо галереї “Круті сходи”

21.01.2013   08:15Агенцiя

Засідання правління обласного товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка розглянуло детально ситуацію навколо приміщень, орендованих цією громадською організацією. Зрозуміло, обговорення було досить напруженим з огляду на ажіотаж у ЗМІ, створений пікетуванням приміщення “Просвіти”, що його провела приватний підприємець Тетяна Жогалко.

Та спочатку правління прийняло у члени Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка вченого секретаря Національного архітектурно- історичного заповідника “Чернігів стародавній “Сергія Чернякова.

Правління після доповіді голови організації В. Чепурного, пояснень приватного підприємця Т.Жогалко та досить тривалого обговорення ще раз підтвердило свою заяву від 12 січня і на виконання своїх попередніх рішень та відповідно до договору оренди ухвалило: створити комісію для передачі за актом прийому- передачі майна приватного підприємця Т.Жогалко, що знаходиться в приміщенні “Просвіти”.

З метою відновлення роботи просвітянської галереї “Круті сходи” правління створило робочу групу, якій доручено терміново випрацювати концепцію роботи галереї і представити її на розгляд наступного засідання правління. Таким чином, як про це неодноразово і заявляли представники “Просвіти”, не йдеться про закриття галереї “Круті сходи”, а лише про заміну недобросовісного директора, яка створила борги товариству “Просвіта”.

Правління також вирішило звернутися до правонаступників народних майстрів, які померли і роботи яких зберігаються в галереї “Круті сходи”, із запитами про юридичний статус виробів їх родичів. “Просвіта” також звертається до діючих народних майстрів із закликом відновити співпрацю з галереєю “Круті сходи”.

Оскільки приватним підприємцем Т.Жогалко створені також великі борги “Просвіти” по оренді приміщення по вулиці Шевченка, 9 (КМЦ “Інтермеццо”), підтверджені рішенням господарського суду, правління доручило одному з членів правління вивчити питання про подання регресивного позову до п. Жогалко та запропонувало їй без доведення ситуації до суду вирішити проблему погашення боргу. Зауважимо, що саме внаслідок боргу товариство “Просвіта” втратило право оренди цього приміщення і тепер воно орендується осередком “Суспільної служби України”, очолюваним … Т. Жогалко.

У роботі засідання правління брали участь 8 з 10 членів правління: голова, редактор газети “Сіверщина” Василь Чепурний, заступник, голова “Молодої Просвіти” Олександр Шевченко, власний кореспондент газети “Голос України”, заслужений журналіст України Сергій Павленко, директор благодійного фонду “Ніжен”, заступник голови ніжинського міського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка Микола Шкурко, голова обласної організації УНП Володимир Ступак, директор чернігівського підприємства “Оболонь” Василь Пустовійт, колишній директор НАІЗ “Чернігів стародавній” Юрій Соболь, голова чернігівського міського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка Надія Галковська. На засіданні були також присутні відомі у Чернігові просвітяни Валерій Сарана, Валерій Рябченко, Сергій Соломаха, Сергій Ковбусь, Олег Головатенко та інші.

Майже всі зазначені рішення проголосовані членами правління одноголосно.

http://siver.com.ua/news/pravlinnja_prosviti_stavit_krapku_u_manipuljacijakh_navkolo_galereji_kruti_skhodi/2013-01-20-11629

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини