Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 листопада, 11:19:52

Новий біобібліографічний покажчик "Марія Заньковецька: життя і творчість"

02.08.2024   13:07Агенцiя

У 2024-му виповнюється 170 років від дня народження Марії Заньковецької (1854–1934) – української акторки і театральної діячки, провідної зірки українського театру кінця ХІХ – початку ХХ ст.

 Народилася вона в селі Заньки (нині Ніжинського району Чернігівської області).
  З метою вшанування пам'яті видатної землячки фахівці Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових підготували біобібліографічний покажчик "Марія Заньковецька: життя і творчість".
  В окремих тематичних розділах покажчика представлені публікації про театральну творчість актриси та її громадсько-культурну діяльність. До видання увійшли статті з періодичних видань, наукових збірників, книги.
  Матеріал систематизовано за розділами. У межах кожного з них матеріали розміщено у хронологічній послідовності, а у межах року – за алфавітом авторів та назв документів.
  Опис літератури здійснено відповідно до чинних державних стандартів. Анотування документів здійснювалося лише в окремих випадках (наприклад, якщо назва не розкривала змісту). Бібліографічні описи пронумеровані. До випуску увійшло 349 друкованих джерел. Довідковий апарат складається з іменного покажчика. Відбір матеріалу завершено 01.02.2024 року.
  Електронна версія біобібліографічного покажчика доступна на вебсайті Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Софії та Олександра Русових у рубриці "Електронна бібліотека" за посиланням http://libkor.com.ua:8088/frm/download.php?part=3&id=354
Видання може бути корисним краєзнавцям, викладачам та студентам, журналістам і літераторам, мистецтвознавцям та історикам театру, бібліотечним і музейним працівникам, усім, хто вивчає історію Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18

Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.

Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27

Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42

Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).

«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20

6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.

Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46

У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини