Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 21:43:22

Відкриття персональної виставки робіт заслуженого майстра народної творчості України Андрія Каменецького

09.11.2021   15:00Агенцiя

Відкриття персональної виставки робіт заслуженого майстра народної творчості України Андрія Каменецького «Золоті руки майстра різьбяра», приуроченої 25-річчю професійної діяльності майстра, відбудеться 9 листопада о 15.00.

джерело

Андрій Григорович Каменецький народився 10 лютого 1974 року в с. Гончарівському Чернігівського району Чернігівської області. В 1992 році закінчив Чернігівське середнє професійно-технічне училище № 10 за спеціальністю столяр, різьбяр по дереву і бересті. З 1995 року єпочесним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
Андрій Григорович – знаний майстер в Україні – переможець президентського гранту серед творчої молоді України 2007 року, нагороджений Указом Президента України державною нагородою – орденом за «За заслуги» ІІІ ступеня. У 2009 роціУказом Президента України йому присвоєно почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України».
В його біографічному доробку є безліч відзнак: лауреат премії імені М.Коцюбинського, лауреат Всеукраїнської премії ім. К. Широцького, володар срібної медалі Академії мистецтв України та відзнаки «За збереження народних традицій та народної культури».
З 2017 року працює керівником студії декоративної різьби в Комунальному закладі «Обласний центр народної творчості» Чернігівськоїобласної ради, але свій творчий шлях в культурі керівником гуртка з дереворізьблення розпочав ще у 1996 році і на сьогоднішній день має 25 років досвіду в культурі.
На заняттях майстер знайомить своїх студійців з давніми традиціями народного мистецтва, навчає створювати орнаментальний малюнок, виконувати геометричну та рельєфну різьбу на скриньках, баклажках, тарелях, ковшах. Творчою наполегливістю керівник студії надихає і захоплює своїх вихованців. Особливу увагу в роботі з дітьми надає відродженню та розвитку традицій художнього різьблення по дереву Чернігівського Полісся.
Народний майстер володіє техніками об’ємного, плоско-рельєфного, тригранно-виїмчастого різьблення, токарства, столярства. Він є учасником всеукраїнських, регіональних, обласних виставок народного мистецтва, етно-мистецьких свят, симпозіумів, мистецьких вернісажів. Досконало володіє багатьма техніками дереворізьблення. Його творчі доробки внесено до Національного та Обласного списків елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Роботи Андрія Григоровича експонуються в Батуринському Національному історико-культурному заповіднику «Гетьманська столиця», Національному історико-культурному заповіднику «Чигирин», Любецькомуісторико-археологічному музейному комплексі «Древній Любеч», Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.Тарновського

Останні новини Чернігівщини

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів

На дистанційне навчання у Чернігові будуть переводити класи, де хворіє понад 30% учнів, і школи, де більше 50% таких класів 08:57

Рішенням міської Комісії з питані техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, прийнятим сьогодні, 25 січня, встановлені критерії для переведення шкіл та окремих класів у Чернігові на дистанційне навчання у зв’язку з захворюваністю учнів.

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади

На Чернігівщині оголошено конкурсний відбір на 40 посад поліцейських офіцерів громади 08:54

Оголошено відбір на посади поліцейських офіцерів громади з обслуговування 32-х територіальних громад у всіх районах Чернігівської області.

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок

Поліція Чернігівщини повідомила мешканцю Сновська про підозру у підпалі церкви та скоєнні крадіжок 08:50

Співробітники Корюківського відділу поліції викрили мешканця Сновська, який підозрюється у підпалі церкви та скоєнні низки крадіжок з храму та господарств місцевих мешканців.

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко

Корюківську РДА очолить Іван Ващенко 08:35

Відповідне розпорядження №5/2022-рп Президент України Володимир Зеленський підписав 25 січня.

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті

В’ячеслав Чаус у Сновську: перспективи училища, проблеми гімназії та міст на капремонті 08:32

Свій робочий візит у Сновську громаду голова Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслав Чаус розпочав із відвідування закладів освіти — Сновського вищого професійного училища лісового господарства та міської гімназії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини