UA: ЧЕРНІГІВ покаже спецпроєкт до річниці "Ковбасної революції"
Стихійні акції протесту, які згодом назвали «Ковбасною революцією», прокотились Черніговом 30 років тому. Суспільне Чернігівщини 29 квітня о 20:50 покаже спецпроект, присвячений тим подіям.
Соціальний вибух почався у Чернігові 6 січня 1990 року з ДТП на перехресті вулиць Доценка та Рокоссовського. Тоді обкомівська «Волга» зіткнулася з автомобілем «Жигулі» прапорщика льотного училища. Перехожі, які зібрались на місці аварії, помітили у багажнику «Волги» дефіцитні продукти, до яких більшість містян не мали доступу. Так почалась хвиля протестів, що мала відлуння по всій Україні.
Команда UA: ЧЕРНІГІВ спробувала відтворити події 1990 року, зібрала враження очевидців та коментарі експертів, щоб всебічно дослідити «Ковбасну революцію», її причини та наслідки.
Дивіться спецпроєкт «Ковбасна революція» в ефірі UA: ЧЕРНІГІВ, на сайті та на ютуб-каналі філії.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18
Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.
Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16
До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.
«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13
З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».
Надзвичайні події в області за останню добу 10:09
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.
Цифрова безбар'єрність у дії: архівні ресурси Чернігівщини – у відкритому доступі 10:06
Торік оцифровано понад півтори тисячі архівних справ, які стосуються історичного минулого нашого регіону. А це 78 тисяч цифрових копій документів.