П'яті Шрагівські читання
26 вересня в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського відбудуться П'яті Шрагівські читання, присвячені життю та діяльності уродженця Седнева, відомого українського громадського й політичного діяча, члена Української Центральної Ради, чернігівського адвоката Іллі Людвиговича Шрага (1847 - 1919) у контексті його доби.
Організатори: Інститут історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник М. М. Коцюбинського за сприяння Українського інституту національної пам'яті.
Робота конференції здійснюватиметься у пленарному режимі за такими напрямами:
- біографія І. Л. Шрага;
- чернігівське та київське оточення І. Л. Шрага;
- громадсько-політичне та культурно-мистецьке життя Чернігівщини в останній третині XIX - на початку XX ст.;
- революційні події на Чернігівщині 1905 - 1907 рр.;
- Чернігівщина за доби Української революції 1917 - 1921 рр.
Місце проведення: м. Чернігів, приміщення Чернігівського літературно-меморіального музею-заповідника М. Коцюбинського за адресою: вул. Коцюбинського, 3.
Початок роботи: об 11.00 год. 26 вересня.
Останні новини Чернігівщини
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.
На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41
До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.
У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36
Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.