День неспішного мистецтва
6 квітня, у суботу, з 15.00 до 16.00 у Борисоглібському соборі (на Валу) буде проведена акція «День неспішного мистецтва». Поціновувачі старовини матимуть можливість оглянути унікальну пам’ятку ювелірного мистецтва козацької доби — царські срібні врата, які були створені завдяки меценатській діяльності українського гетьмана Івана Мазепи.
Олександр Литовченко, молодший науковий спіробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», розкаже про таємниці рідкісного експонату. Бажаючі також зможуть придбати брошуру «Мазепина брама», у якій йдеться про царські врата іконостасу Борисоглібського собору. Вона видана у грудні 2018 року, підготовлена науковими співробітника заповідника «Чернігів стародавній».
День неспішного мистецтва був ініційований у США у 2008 році як можливість для відвідувачів музеїв присвятити експонатам більше часу. Одне з досліджень того, скільки часу відвідувач проводить у залах, провели у нью-йоркському Метрополітені, фіксуючи лише зупинку біля найпопулярніших шедеврів. Ця зупинка тривала в середньому 17 секунд. Якщо говорити про споглядання однієї роботи в цілому (більш і менш популярних творів) — то це лише 8 секунд.
У класичному вигляді День неспішного мистецтва передбачає, що відвідувач мовчки споглядає 5 запропонованих творів мистецтва (чи інших експонатів), а тоді на певний час всі охочі зустрічаються в музеї обговорити враження. Це обговорення для музейних працівників є дуже цікавим — показує, що і як відвідувач бачить у їхньому музеї, як мислить, які у нього враження від побаченого.
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» взяв на озброєння «польський» шлях — надає відвідувачу можливість поговорити з науковим співробітником біля експонату. Спробуємо провокувати відвідувача питаннями, на зразок: «Чи помітили ви це? Навіщо воно тут? Що це може означати?». Головне, щоб людина справді «заглибилася» у витвір мистецтва, зацікавилася ним, побачила те, що переважно відвідувачі музею не помічають...
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.