Прес-конференція "Онкопацієнти: лікуватися неможливо померти. Хто поставить кому?"
23 лютого, у п’ятницю, об 11.00 в конференц-залі готелю «Україна» (пр. Миру 33) відбудеться прес-конференція «Онкопацієнти: лікуватися неможливо померти. Хто поставить кому?»
Цьогоріч МОЗ виділило додаткових 100 мільйонів гривень на закупівлю препаратів для дорослої онкології, але ця сума лише частково покриє витрати на придбання препаратів для онкохворих. Особливо тривожною є ситуація з забезпеченням онкопацієнтів сучасними вартісними ліками, які переважно не ввійшли до Національного переліку і закупити які не під силу жодній українській родині.
Підтримати своїх пацієнтів могли б регіони, але Постанова Кабміну № 180 , яка набрала чинності з 1 січня 2018 року, створила правову колізію: у ній записано, що ліки, які не ввійшли до Нацпереліку, за регіональні кошти можна закуповувати лише в тому випадку, якщо повністю забезпечено все, що входить до Нацпереліку. Але чи реально, щоб лікарні отримали стовідсотково ліки, які внесено до цього переліку, якщо на сьогодні більшості препаратів немає.
В такий спосіб наразі немає чіткої відповіді – як в умовах децентралізації місцеві бюджети могли б виділити кошти на придбання життєво необхідних ліків онкохворим? Чернігівські онкологи і пацієнти мають намір звернутися до МОЗ та Кабміну з вимогою пояснити механізм, за яким регіональна влада може закупити препарати та підтримати людей з онкологічним діагнозом.
В Україні понад 1 мільйон людей хворіють на рак. У Чернігівській області з онкологічним діагнозом живе 28 тисяч осіб, щороку майже у 4 тисяч людей онкопатологію виявляють вперше.
Учасники: Валерій Зуб, головний лікар Чернігівського онкодиспансеру; Григорій Бардаков, заступник головного лікаря з лікувальної роботи; Сергій Матвійчук, завідувач хіміотерапевтичним відділенням, пацієнтки.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).