Презентація книги "Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину"
20 червня музей-заповідник запрошує всіх охочих відвідати презентацію книги Сергія Бутка та Сергія Горобця під назвою «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину». Книга побудована на достовірних фактах, що розкривають чимало замовчуваних фактів в історії українців.
Автори книги на прикладі подій в 1932-1933-му роках під час Голодомору-геноциду у Чернігівському та сусіднім із ним районах Чернігівської області намагалися показати походження, поведінку місцевого комуністичного активу, спротив населення злочинній політиці. Книга побудована на нових матеріалах з фондів Державного архіву Чернігівської області, які до останнього часу залишалися невідомими широкому загалу.
Для тих, хто цікавиться недалеким минулим своїх предків, ця робота буде дуже цікавою. З неї можна почерпнути багатий історичний фактаж про те, як жилося людям у селах нашої області в роки Голодомору. З книжки можна дізнатися, чи всі потерпали від голоду в 1932-33 роках, як радянський апарат знущався над місцевим населеннями, яким було «правосуддя» комуністів. На сторінках видання йдеться і про збройний опір населення, і про систему репресій, яку застосовувала влада.
Книга «Хроніки війни більшовиків з українським народом. Голодомор 1932-1933 років на Чернігівщині: виконавці злочину» номінована на обласну премію імені Михайла Коцюбинського. Про те, чи здобуде вона нагороду, ми дізнаємося восени, коли відбудеться її вручення.
Презентація книги почнеться о 15:00.
Вхід вільний.
Довідки за телефонами: (04622) 4-10-03, 4-43-26.
Адреса музею: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 3.
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.