Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 17:03:04

Вшанування пам’яті Михайла Коцюбинського

25.04.2017   11:00Агенцiя

Уже зовсім скоро настане той день, коли 104 роки тому відомий український письменник, Сонцелюб, митець, який був закоханий у красу природи і красу життя, покинув наш світ. Сталося це 25 квітня 1913 року о 14 годині 25 хвилин. І навіть стрілки старовинного годинника у будинку, де жив Михайло Михайлович у Чернігові, показують саме цей час.

І наш обов’язок – вшанувати пам’ять відомого на весь світ письменника, який залишив по собі неймовірні твори, що увійшли до класики української літератури. Не даремно ж відомий чеський літературознавець Вікентій Харват колись говорив, що тільки для того, щоб мати змогу читати твори Коцюбинського в оригиналі, треба вчити українську мову.

Те, що Михайло Коцюбинський жив у Чернігові, – для всіх чернігівців справжня честь. Саме в цьому місті минули останні 15 років його життя, що були найпліднішими у його творчості. Саме тут він написав свої найвідоміші твори: «Тіні забутих предків», «Fata morgana», «Лялечка», «Цвіт яблуні». Саме тут він і помер. Доля відміряла йому всього 48 із половиною років.

Зеленими чернігівськими вулицями полюбляв прогулюватися Михайло Коцюбинський разом зі своєю родиною. А особливо любив він прогулянки на Болдині гори. Гуляв там мало не щодня. Саме на Болдиних горах і поховали Михайла Коцюбинського, так як він і заповідав.

25 квітня об 11:00 біля могили Михайла Коцюбинського відбудуться урочисті заходи зі вшанування пам’яті письменника за участю представників влади, громадськості, літераторів, шанувальників творчості.

Збори учасників – о 10:45 біля майданчика поблизу спуску до Антонієвих печер (приблизно за 50 метрів від могили Михайла Коцюбинського). Тож чекаємо усіх бажаючих долучитися до вшанування пам’яті відомого українського письменника Михайла Коцюбинського.

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини