Громадський комітет запрошує до будмайданчика біля Єлецького монастиря
13 липня о 18.00 біля будівельного майданчика на вул. Князя Чорного, 4-а, біля Єлецького монастиря, відбудеться підписання Меморандуму про створення Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова.
Ініціатори створення Комітету: історики, громадські активісти, депутати Чернігівської міськради. Першочерговим його завданням є зупинення незаконного будівництва біля Єлецького монастиря.
Серед міст України Чернігів посідає особливе місце, як один з найдавніших історичних та духовних центрів, де збереглися всесвітньовідомі пам’ятки архітектури — церкви, собори, монастирські комплекси.
Разом з тим, на придеснянських пагорбах зберігся унікальний за своєю цілісністю архітектурно-ландшафтний комплекс, що послідовно формувався упродовж тисячоліття і дійшов до наших днів у високому ступені збереженості. Чернігів — єдине місто в Центрально-Східній Європі, що в своєму містобудівному укладі й вигляді зберегло втілення основних засад давньоруського містобудування.
Однією із загроз знищення рідкісного архітектурного ансамблю міста є будівництво в охоронних зонах Національного архітектурно-історичного заповіднику «Чернігів стародавній», біля пам’яток архітектури національного значення.
Сьогодні важливим завданням є збереження архітектурного та історичного середовища міста, старовинних куточків Чернігова, — наголошується у Меморандумі ініціаторів створення Громадського комітету.
Останні новини Чернігівщини
Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії 10:04
В суботу, 2 травня, відбулася 47-ма сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Участь у пленарному засіданні взяли 28 депутатів і депутаток.
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 10:01
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула неповнолітня.
4 травня: цей день в Україні і світі 09:59
День 1531 Російська агресія - Day 1531 Russian aggression
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.