Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 серпня, 12:54:12

Презентація книги: Роман Бжеський: прелюдія поступу (вістниківський доробок 1924 – 1934 років)

04.07.2016   15:00Агенцiя

У лютому 2016 р. в Чернігові з`явилася вулиця Романа Бжеського. Але досі його ім`я цього нашого земляка – громадського діяча, дослідника, публіциста, активного діяча Української революції 1917–1921 рр. – залишається мало відомим для чернігівців. Відтепер із частиною його творчого доробку може ознайомитися кожен бажаючий – днями у видавництві «Темпора» вийшла збірка його робіт під загальною назвою «Прелюдія поступу». Упорядники – чернігівські історики Тамара Демченко та Володимир Бойко.

«Роман Бжеський, як видно навіть з прізвища, був поляком за походженням – і належав до тих, яких без решти всмоктала українська стихія. Він став не лише українським націоналістом, але, в багатьох відношеннях, націоналістом й ідеологом націоналізму дуже радикального донцовського, а деколи навіть більше як донцовського типу», – так написав  про нього сучаcний український Ярослав Дашкевич.

Перша презентація видання відбудеться 4 липня в приміщенні  культурно-мистецького центру «Інтермеццо», що розташований за адресою вул. Шевченка, 9. Початок – 15.00. Нещодавно в книгарні за сприяння мережі «Вільні Люди» та Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обладержадміністрації розгорнуто музейну експозицію «Молодь у Революції», де відображено й революційний шлях Романа Бжеського.

Про книгу та автора її праць розповідатимуть упорядники і директор видаництва «Темпора» Юлія Олійник. Також очікується участь народного депутату України, голови підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Андрія Левуса. Запрошуються науковці, громадськість, журналісти, всі, небайдужі до порушеної тематики.

Останні новини Чернігівщини

Облрада згуртувала лідерів профспілок працівників державних установ

Облрада згуртувала лідерів профспілок працівників державних установ 12:40

Цієї п’ятниці в залі засідань обласної ради відбулася ХХІХ конференція Чернігівської обласної організації Профспілки працівників державних установ України.

Завершила роботу літня школа самоврядування

Завершила роботу літня школа самоврядування 10:42

Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Загайний вручив у четвер сертифікати про завершення курсу «Ефективна виборча кампанія: від ідеї до плану дій» учасникам «Літньої школи самоврядування», організованої ГО «Центр громадянських ініціатив» за підтримки представництва «Міжнародного фонду імені Фрідріха Науманна за свободу» в Україні.

Відкрилось обласне відділення з баскетболу

Відкрилось обласне відділення з баскетболу 10:38

Вперше в історії Чернігівщини в області сформували відділення з баскетболу. Воно функціонуватиме при Комунальному закладі "Школа вищої спортивної майстерності з ігрових видів спорту" Чернігівської обласної ради.

До 201-ї річниці з дня народження Пантелеймона Куліша

До 201-ї річниці з дня народження Пантелеймона Куліша 10:27

7 серпня на території обласного історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» у Борзнянському районі відбулося мистецьке свято до 201-ї річниці з дня народження українського письменника, історика, поета, етнографа, публіциста Пантелеймона Куліша.

Робочий візит прокурора до прикордонників

Робочий візит прокурора до прикордонників 10:19

6 серпня на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Добрянка» проведено робочу зустріч представників правоохоронних органів за участі прокурора Чернігівської області Андрія Парусова, начальника Чернігівського прикордонного загону Олександра Чорного та в.о. начальника Північної митниці Володимира Подоляко.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини