Святкування 300-ліття освячення Катерининської церкви
18 жовтня в Чернігові святкуватимуть 300-ліття з Дня освячення Катерининскьої церкви. Цього дня Чернігів прийматиме почесних гостей: Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, міністра культури України В.А.Кириленка.
Заходи, що відбудуться цього дня розпочнуться рано вранці о 8.45із зустрічіСвятійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета біля Катерининської церкви.
З 9.00 до 11.45 проходитиме Божественна літургія. Оскільки Катерининська церква має невеликі розміри і не зможе вмістити усіх бажаючих, служба буде транслюватися на екран, що буде встановлений поблизу церкви. Тож усі віруючі зможуть і почути, і побачити богослужіння.
Після закінчення служби (близько 12 години) відбудеться погашення спец марки та презентація ювілейного конверту.
Філарет освятить куліш, яким козаки пригостять усіх гостей.
Початок козацького свята ознаменують вистріли з гармат. Дійство триватиме з 12 до 13 години: трюки на конях, показові виступи з шаблями та нагайками від козаків з «Соколиного хутора». Козацька православна громада Катерининської церкви та Козацькі товариства Чернігівщини пригощатимуть кулешем та узваром.
О 12.25 почесна делегація переїде на Красну площу для покладання квітів біля пам’ятної дошки загиблих в АТО воїнів та Героїв Небесної Сотні.
Після покладання відбудеться зустріч Патріарха Філарета з головою обласної державної адміністрації Валерієм Кулічем в приміщенні ОДА. Там же відбудеться виставка світлин Катерининської церкви від Національної спілки фотохудожників України та виставка робіт юних художників з арт-студії «Колібрі». Окрім цього діти подарують Філарету та міністру свої роботи, спеціально написані до цієї події.
О 15.30 чекаємо на усіх в драмтеатрі ім.Т.Г.Шевченка на урочисте зібрання та святковий концерт з нагоди 300-ліття освячення Катерининської церкви.
В холі на першому поверсі можна буде переглянути фотовиставку від Національної спілки фотохудожників присвячену Катерининській церкві. Також будуть представлені експонати від НАІЗ «Чернігів Стародавній», Державного архіву Чернігівської області та Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.П.Галагана. Також на гостей чекатиме презентація книги «Катерининська церква міста Чернігова» та буклету, підготовленої співробітниками НАІЗ «Чернігів Стародавній».
На честь такого свята, Чернігів отримав подарунок від відомого художника, ілюстратора Андрія Єрмоленка, який є автором альтернативних гербів міст України. Автор створив логотип із зображенням Катерининської церкви, у притаманній йому манері використання українського орнаменту. Його можна буде побачити на сувенірній продукції, котра буде підготовлена до свята.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.