Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 23:25:45

"Чернігів європейський. Повертаємо історичну пам'ять та справедливість"

04.06.2015   14:00Агенцiя

"Чернігів європейський. Повертаємо історичну пам'ять та справедливість" - так зветься збірка, яка щойно побачила світ під егідою обласного товариства "Просвіта" імені Т.Шевченка.

Її мета - допомогти суспільству і владі в декомунізації Чернігова, як древнього українського міста, значно загидженого комуністичними назвами та іншими топонімічними позначками. Скажімо, хіба можна порівняти назви вулиць - Єлицька чи Бєлінського? Воскресенська чи Мурінсона? Громадська чи Борисенка? У першому випадку - історія, у другому - російсько- комуністичні наліпки, що до історії відношення мають, як її викривлення.

Збірка побачила світ завдяки підтримці молодіжної громадської організації «Центр прогресивної молоді «АПЕЛЬСИН» та обласної організації Народного Руху України
за результатами конкурсу ваучерів з організаційної підтримки ОГС за сприяння ІСАР «ЄДНАННЯ» за фінансування Уряду Швеції.

У книзі подані праці Володимира В'ятровича "Куди веде вулиця Леніна? Розмова про майбутнє країни", Сергія Горобця "Десовєтизація Алеї героїв у Чернігові: як комунориги
захищають більшовицьких «ідолів», Василя Чепурного "Чи допоможе перейменування вулиць краще жити?", Сергія Чернякова "Чи повернеться стародавній Чернігів до історичних назв?", Сергія Соломахи "Чернігів на шляху відновлення історичної пам’яті та
справедливості". Останній виступив і упорядником збірки.

У ній також подані правові підстави перейменування вулиць, пропозиції щодо включення науковців, фахівців та представників громадськості до складу робочої групи з розробки концепції розвитку культурно-історичного середовища Чернігова, перелік вулиць, що мають бути перейменовані.

Представлення збірки пройде у четвер, 4 червня, в приміщенні обласного товариства "Просвіта" (як це не дивно, але адреса - вулиця терориста Воровського, 10).

Початок о 14 годині.

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів

Смачні рецепти вихідного дня: тріо шоколадних тортів 16:56

Шоколадні торти - це насолода, це шоколадний смак, неперевершений аромат і ... бажання куштувати ще і ще. Отже, для всіх поціновувачів шоколадного мистецтва пропонуємо тріо смачних десертів - торт "Їжа диявола", Брауні та Захер.

5 кавових коктейлів для спекотного літа 16:38

Жоден пристойний кавоман не зможе обійтися без улюбленого напою навіть у найспекотніші дні літа. Але варити звичайну кави необов’язково — можна зробити кавовий коктейль!

Солодке життя - знамениті шоколадні торти й тістечка 16:33

Нумо зізнаймось собі у тому, що старий добрий шоколадний торт допомагає людям жити; мені він точно допомагає" Одрі Хепберн

25 цікавих фактів про зуби 15:49

Наши зубы помогают нам наслаждаться вкусной едой. Но что мы знаем о зубах, кроме того, что их нужно чистить?

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 13-19 липня 2020 року 15:42

13 липня Меркурій зупинився, ця планета характеризує – мислення і комунікації. Меркурій готується перейти в фазу прямолінійного руху, після періоду ретроградності. Якості і характеристики цієї планети спрямовуються винятково на реалізацію індивідуальності. Протягом цього тижня люди не схильні відволікатися і розпорошуватися на сторонні моменти. Більшості легше сконцентруватися на справі і досягти швидких результатів, що позитивно впливає на ділову сферу, здатність до комунікації, вирішення питань купівлі-продажу.