Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 травня, 22:04:07

Лекція "Тут з’явилась перша чудотворна. Історія та діяльність Єлецького монастиря"

06.05.2015   15:00Агенцiя

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на лекцію «Тут з’явилась перша чудотворна. Історія та діяльність Єлецького монастиря», яка відбудеться 6 травня, у середу, о 15.00 у приміщенні Колегіуму (на Валу).

Давній переказ про заснування монастиря, записаний в XVII ст. його архімандритом Іоанікієм Голятовським, розповідає: «На том місті монастиря од людей йдучих образ Пресвятої Богородиці променями світлими, як огнем оточений есть видений й знайдений на дереві єловом.» Чудотворну ікону посеред ялинового лісу було знайдено 3 лютого 1060 року. Тоді ж чернігівський князь Святослав Ярославич і наказав на місці явлення ікони заснувати монастир Успіння Божої Матері, який у народі прозвали Єлецьким…

Про унікальний архітектурний монастирський комплекс XI —XVIII ст. — Свято-Успенський Єлецький монастир, розповість старший науковий співробітник відділу наукових досліджень історії печер та пам’яток археології Анатолій Василенко.

Вартість вхідного квитка на лекцію: 1 грн.
Телефон для довідок: 64-59-64.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.