День Партизанської слави
22 вересня в Україні – День партизанської слави. Сьогодні Рух Опору як ніколи актуальний. Чернігівщину, на території якої діяли 5 партизанських з’єднань та майже 30 загонів, не даремно називають партизанським краєм, а символом його є “Лісоград” – місце базування обласного з’єднання в Щорському районі.
З нагоди вшанування народних месників – захисників Вітчизни в Музейно-меморіальному комплексі партизанської слави “Лісоград” – філії Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського 22 вересня відбудуться наступні заходи:
Село Єліне – початок об 11-00
– покладання квітів до братської могили партизанів та пам’ятника “Партизанська родина”;
– огляд експозиції Музею історії партизанського руху на Чернігівщині 1941-1943 років.
Партизанський табір “Лісоград” – початок о 12-30
– покладання квітів до пам’ятника “Партизанам Великої Вітчизняної”;
– виставка “Йшли у похід партизани. Чернігівсько-Волинське партизанське з’єднання. Внесок партизан Чернігівщини у визволення Країн Східної Європи. Фотолітопис 1943-1944 років”;
– виставка “Свідки минулого” (матеріали пошукової роботи на території “Лісограду” у 2014 році);
– виставка дитячого малюнка учнів Щорса та Щорського району “МИ ЗА МИР”;
– фотовиставка Віктора Кошмала “Вони захищають Україну”;
– виставка моделей військової техніки часів Другої світової війни;
– акція “Напиши листа Захиснику Вітчизни з Партизанського “Лісограду”;
– літературно-музична композиція колективів Щорського районного Будинку культури “МИ ЗА МИР!”;
– дегустація партизанського хвойного узвару;
– партизанський куліш.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські теплоенергетики долучилися до ліквідації наслідків атак на енергосистему Києва 10:58
Зведена бригада у складі 12 спеціалістів КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» працює зараз у місті Києві з метою надання допомоги у ліквідації наслідків масованих атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.
Чернігівські медійниці вчились впевнено триматися в кадрі у Медіабазі ІМІ 10:47
Практичні вправи, спрямовані на те, щоб природно почуватися перед камерою, відпрацювали медійниці Чернігова під час майстеркласу з акторської майстерності. Захід організував регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
До 1,5 млн грн на власну справу: стартував конкурс грантів для ветеранського бізнесу «Варто: 4 роки підтримки» 10:45
Український ветеранський фонд Мінветеранів запускає нову грантову програму для ветеранів і ветеранок. Переможці можуть отримати фінансування для старту або розвитку свого бізнесу в розмірі від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень.
Чернігівщину відвідали шведські партнери: у фокусі – підтримка енергетики 10:32
Учора з візитом на Чернігівщині побували представники Посольства Швеції в Україні, Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida) і Програми «Партнерство за сильну Україну».
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:34
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 2 особи постраждали.