Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 21:05:25

Прес-анонс з нагоди проведення фотовиставки ВЛП-2013

21.01.2014   16:00Агенцiя

У вівторок 21 січня 2014 року о 16-00 в культурно-мистецькому центрі Інтермеццо відбудеться відкриття фотовиставки “Вікі любить пам’ятки-2013”. Запрошуються представники ЗМІ а також всі бажаючі.
Про конкурс
Wiki Loves Monuments (“Вікі любить пам’ятки”, ВЛП) – найбільший у світі фотоконкурс. У фотоконкурсі приймають участь фото пам’яток культурної спадщини. На 2013 рік ВЛП проводиться в 51 країні світу регіональними відділеннями Фонду Вікімедіа, в тому числі в Україні – громадською організацією Вікімедіа Україна. Мета конкурсу – зібрати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу і розмістити ці фотографії у вільній Вікіпедії. Конкурс триває з 1 по 30 вересня. Протягом цього часу фотографи і фотолюбителі різних країн завантажуватимуть свої фотографії на Вікісховище, спеціальний сайт для файлів, які використовуються також і Вікіпедією.
Вперше Wiki Loves Monuments в 2010 році провели у Нідерландах. Наступного року ініціативу Нідерландців підхопили 18 країн. 2012 року географія конкурсу охопила 35 країн світу з 4 континентів. Серед країн колишнього СРСР це – Білорусь, Естонія, Росія і Україна. Конкурс зібрав більше 365 тисяч фотографій, з яких 33 тисячі – з України. Перше місце в українській частині конкурсу зайняло фото з Чернігова.
У 2013 році в конкурсі прийняла участь 51 країна. Україна зайняла почесне третє місце із результатом 35 452 фотографії і 604 учасники. А всього у всьому світі було завантажено аж 371 572 фотографії, таким чином, ВЛП стала в черговий раз найбільшим фотоконкурсом в історії людства. І в черговий раз ВЛП потрапила до книги рекордів Гіннесса, як найбільший фотоконкурс.
Деякі цікаві цифри із конкурсу:
*11 943 учасників, причому близько двох третин із них ВПЕРШЕ зареєструвалися у Вікіпедії;
* Найбільше – 41 951 фотографію було завантажено в останній день – 30 вересня;
* Найбільшу фотографію – 499 Мегабайт було завантажено із Індії;
* Найбільше фотографій завантажила Barbara Maliszewska з Польщі – 8356, а в Україні – Wadco2 – 3806 (10 місце у світі);
* Найбільше учасників 1485 – було з Індії, а найбільший об’єм фотографії – 153 Гігабайти з Німеччини;
* Були фотографії навіть з Антарктиди;
* Найбільший відсоток якісних фотографій – чітких, яскравих і просто прекрасних – з Австрії;
* Найбільше українці завантажили 30 вересня – 4079 фотографій, хоча в 2012 році цього ж дня була завантажено навіть більше – 5320 фотографій, просто у 2013 році в перші дні було завантажено більше фотографій, ніж у позаминулому;
* В Україні Катериненську церкву з Чернігова сфотографували найбільша кількість учасників.

Останні новини Чернігівщини

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції?

Що зробили в Новобасанській ОТГ за гроші інфраструктурної субвенції? 17:07

Субвенція на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад - це один з інструментів підтримки розвитку ОТГ за кошти державного бюджету.

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець

Без пафосу: Прем’єр-міністр Олексій Гончарук відвідав Козелець 17:02

- Колеги, я вас прошу, давайте без пафосу, - такими були перші слова Прем’єр-міністра Олексія Гончарука у Козельці. На центральній площі селища його зустрічали керівники обласного, районного та місцевого рівнів.

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), -

Про порядок розроблення програм створення страхового фонду документації області (регіональної програми), - 15:20

йшлося на семінарі за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації «Правові основи функціонування державної системи страхового фонду документації України», яке було проведено Чернігівським центром підвищення кваліфікації для начальників архівних відділів районних державних адміністрацій, Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад.

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність

Новобілоуська громада на Чернігівщини посилює свою спроможність 14:08

Експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та представники місцевої влади і активісти Новобілоуської ОТГ обговорили проект Статуту громади та розвиток освітньої мережі на зустрічі 19 лютого 2020 року.

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний 13:29

Перше у 2020 році засідання Громадської ради при облдержадміністрації відбулося 19 лютого. На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини