Науково-практична конференція “Хрещення Київської Русі – визначна подія в історії українського народу”
5 червня 2013 року в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбудеться науково-практична конференція “Хрещення Київської Русі – визначна подія в історії українського народу”.
В конференції, що організована на виконання Указу Президента України від 21 січня 2013 року № 34 “Питання організації та проведення заходів з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі” візьмуть участь провідні науковці, працівники Українського інституту національної пам’яті, Київського представництва інституту Кеннана, Інституту історії України НАН України, низки вищих начальних закладів з Києва, Чернігова, зокрема доктори історичних наук, професори Олексій Толочко, Володимир Ричка, Алла Киридон, В’ячеслав Мордвинцев та ін.
Передбачається, що робота конференції буде сконцентрована за двома напрямами: історичному (насамперед, щодо періоду Давньої Русі) та філософсько-культурологічному.
Зокрема, планується розглянути питання, що стосуються християнізації України-Русі в суспільно-культурній парадигмі, поширення християнства на Русі до Володимирового хрещення, місця Києва та Чернігова у поширенні християнства на Русі, монастирів та храмів Чернігова, політичної історії формування Чернігівського пантеону за давньоруської доби та ін.
До участі в науковій конференції запрошуються науковці, викладачі, студенти, журналісти, всі, кого цікавить зазначена проблематика.
Дата проведення: 5 червня.
Час проведення: 10.00 – 15.00.
Місце проведення: м. Чернігів, пр-т Миру, 43, (конференц-зал Будинку засідань обласної ради, 3 поверх).
Тел. для довідок: (0462) 676-052, (0462) 774-312, (067) 4617386.
Електронна пошта: siverian@gmail.com
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.