Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 12:04:15

“Чернігів стародавній” в гостях у відомого актора і відкриває таємниці архівних документів…

28.02.2013   14:30Агенцiя

28 лютого о 14.30 у Борисоглібському соборі (на Валу) наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” представлять унікальні документи та фотоматеріали, а також розкажуть про зустріч із відомим російським актором Альбертом Філозовим (головний герой фільму “Допінг для ангелів).
У 1990 році на телеекрани вийшов фільм “Допінг для ангелів”. Хоча ця кінострічка і не здобула великої популярності, але для чернігівців вона стала цікава тим, що у ній можна побачити історичні комплекси та архітектурні об’єкти нашого міста. Зокрема, це стародавній Вал, Спасо-Преображенський собор, Єлецький монастир та Антонієві печери.
Збираючи інформацію про зйомки цього фільму в 1989 році у Чернігові, наукові співробітники заповідника відвідали Музей Національної кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженка. Тут дослідники ознайомилися з деякими документами зйомок фільму “Допінг для ангелів”.
Відвідали науковці заповідника і столицю Російської Федерації – Москву, де зустрілися з народним артистом Росії Альбертом Філозовим.

У січні 2013 року керівники ВАТ “Чернігівреставрація” передали Національному архітектурно-історичному заповіднику “Чернігів стародавній” унікальні документи та фотоматеріали.
Зокрема, це плани благоустрою монастирів, проектно-кошторисна документація на ремонтно-реставраційні роботи на пам’ятках архітектури та історії, генплани розвитку історичних міст, фотоальбоми та ін. Датування документів: 1950–2000 рр. “Географія” матеріалів: Чернігів (Троїцький і Єлецький монастирі, Спасо-Преображенський собор, Будинок губернатора, Катерининська церква), Седнів, Ніжин, Прилуки, Полтава (Лубенський монастир), Козелець, Суми, Харків, Дніпропетровськ, Сокиринці, Донецьк (Святогорський монастир) та ін.
Ці документи та фотографії є неоціненним скарбом для дослідників старожитностей, а також архітекторів – для проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятках.

Останні новини Чернігівщини

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.

До Дня будівельника. ДОВІДКА

До Дня будівельника. ДОВІДКА 14:25

Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві Чернігівщини з початку року становила 3,5 тис. осіб.

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям? 13:53

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини