Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 22:07:06

Виставка “Академія мистецтв: на шляху до 100-річчя”

08.02.2013   14:00Агенцiя

У двох виставкових залах Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” (у приміщенні Колегіуму на Валу) 8 лютого о 14.00 відкривається унікальна експозиція творів викладачів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури – провідного вітчизняного вищого навчального закладу в галузі художньої та архітектурної освіти, що має академічний напрямок, а також альма-матер більшості українських художників і теоретиків мистецтва. Виставка присвячена 100-річному ювілею академії, заснованої 18 грудня 1917 року.
В експозиції представлено понад 55 творів викладачів національної академії – роботи відомих українських художників (в основному професорів і викладачів академії майже за весь час її існування) і кращі зразки академічного живопису з 1920-х років до нашого часу.
До експозиції увійшли твори на релігійну тематику та класичний іконопис викладачів академії, створені протягом останніх 20 років. Представлені живописні полотна заявили про високий сучасний рівень майстерності, досвід педагогів і перші здобутки студентів.
У творах викладачів академії інтерпретуються кращі традиції школи вітчизняного релігійного мистецтва, відчувається святість, притаманна українському народу.
Ви маєте змогу побачити все різноманіття сучасного сакрального образотворчого мистецтва, глибше зрозуміти минуле і переосмислити його в майбутньому. Таким чином, на прикладі, в основному, дипломних робіт вихованців майстерні монументального живопису і храмової культури професора Миколи Стороженка відвідувачі ознайомляться із зразками сучасного сакрального образотворчого мистецтва.
Поряд із класичним іконописом та композиціями на історико-релігійну тематику в експозиції представлені і твори в жанрі пейзажу та натюрморту.
Презентують виставку 8 лютого у Чернігові ректор академії, професор, Президент Національної академії мистецтв України, народний художник України, заслужений діяч мистецтв України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Андрій Чебикін, а також проректор з наукової роботи, доцент, кандидат мистецтвознавства Остап Ковальчук. Планується приїзд і професора Олександра Федорука. Доктор мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України, заслужений діяч культури Польщі Олександр Костянтинович Федорук виховав 12 кандидатів мистецтвознавства.

“Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя 17:43

Сьогодні у Ніжинському фаховому медичному коледжі — урочисті збори з нагоди 115-ї річниці від дня заснування закладу.

Ніжинська міська лікарня на потреби ЗСУ передала два автомобілі 17:37

Війна згуртувала націю. Кожен українець на своєму місці: на фронті й в тилу самовіддано працює задля нашої Перемоги.

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних?

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних? 17:24

З 1 жовтня 2022 року в Україні підвищилися соціальні стандарти (згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»).

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота» 17:19

29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини