Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 листопада, 19:26:26

Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми

02.10.2025   10:19Агенцiя

Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.

За інформацією АТ «Чернігівобленерго», сьогоднішній масований удар росії по енергетичним об’єктах спричинив  системну аварію в мережі. Це  призвело до відключення 307 тисяч споживачів на території Чернігівської області.

Енергетики вже працюють над відновленням та підключенням до альтернативних джерел живлення. До стабілізації ситуації оператор системи розподілу запровадив графік погодинного відключення енергії для чотирьох черг споживачів. Ознайомитися з графіком можна на вебсайті або у телеграм-боті обленерго. Такий графік - тимчасове рішення на час відновлювальних робіт

Тим часом споживачам, який у цей момент постачається електроенергія, вкрай важливо ощадливо її використовувати.

Як наголосив начальник ОВА, всі служби, які відповідають за життєдіяльність, відновлення та безпеку, мають відпрацьований план дій на такий випадок. Область також може розраховувати на допомогу на державному рівні.

    «Ворог підступний. Ситуація як сьогодні – такий розвиток ми не виключали. Всі служби перейшли на формат роботи, який вже відпрацьований. Ситуація також на контролі в Уряді. Залучаємо додаткові ресурси, де це потрібно», – зазначив В’ячеслав Чаус.

Зокрема, серед вжитих у першу чергу заходів такі.

Лікарні, обʼєкти ЖКГ та заклади соціальної сфери переходять на живлення від генераторів. Для цього у них є запас пального, який може бути поповнений за потреби.

У Чернігові для забезпечення громадських перевезень на маршрути виходять більше автобусів.

Оператори мобільного звʼязку також діють відповідно до алгоритмів, які напрацьовані саме для таких випадків. Нагадаємо, вони мають забезпечувати роботу мережі протягом 10 годин у разі відсутності електропостачання.

Підрозділи поліції забезпечують посилене чергування в населених пунктах області, де відсутнє електропостачання.

Підприємства водопостачання також задіюють альтернативні джерела енергії для забезпечення роботи обладнання. Підвезення питної води організують там, де таких потужностей недостатньо.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині

Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року

У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07

Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.

 Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів

Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03

Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56

Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.

За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12

13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини