«Юридичний компас» – в обласному центрі створено інформаційний центр надання правничої допомоги ветеранам та членам їх родин
Такий центр запрацював на базі Національного університету «Чернігівська політехніка». Проєкт – результат грантового конкурсу для органів самоврядування на покращення доступу до правосуддя у цільових громадах.
І хоча робота ще триватиме до серпня поточного року, вже є багато напрацювань.
Про результати ініціативи говорили днями під час круглого столу в Чернігові.
За словами Олени Козинець, членкині ГО «Асоціація правознавців Чернігівщини», проєкт спрямований на підвищення рівня обізнаності ветеранів та членів їх сімей про права, захист та правничі послуги.
«З квітня (початок проєкту) по липень їх [правничі послуги - ред.] уже отримали 104 ветерани та члени їх сімей із семи тергромад регіону (Чернігівська, Іванівська, Коропська, Менська, Михайло-Коцюбинська, Ріпкинська та Сновська)», – наголосила спікерка.
Звернутися за допомогою можна не тільки в інформаційний центр: консультанти - представники проєкту (серед яких і студенти юридичного факультету університету) також здійснюють виїзди у віддалені від обласного центру громади.
Також у межах проєкту для ветеранів та членів їх сімей надруковано та поширено матеріали про те, де і як можна отримати правничу допомогу, а також про пільги у сфері охорони здоров’я, освіті, трудових відносинах, соціальному обслуговуванні тощо.
«Втім, основним викликом для нашої команди стало те, що люди не вірять в можливість захистити свої права. А подання позову до суду вважають марною справою», – зауважила Олена Козинець.
Тому мета «Юридичного компасу» – переконати людей в протилежному, довести, що за свої права треба боротися і допомогти це зробити.
За словами Олександра Красногора, голови ГО «Асоціація правознавців Чернігівщини», проєкт об’єднує досвід юристів-практиків та ентузіазм студентів-правників. Ветерани отримують кваліфіковану юридичну допомогу, а студенти – безцінний практичний досвід та можливість застосувати свої знання для реальної допомоги людям.
Іван Ващенко, заступник голови ОДА, також долучився до розмови:
«Це дійсно дуже корисний проєкт. Якщо ми говоримо про ветеранів та членів їх родин – це не просто розповісти про їхні права, а необхідно максимально їх провести від точки звернення до вирішення. Дійсно правильно, коли до процесу долучена молодь, бо це наше сьогодення. А це в першу чергу не тільки правничий досвід, а й комунікаційний. Адже ветерани і члени їх родин – люди, які мають певний гіркий досвід і тут важливо правильно підбирати слова».
Проєкт «Юридичний компас» реалізує ГО «Асоціація правознавців Чернігівщини» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Осередок безпеки: у Мринській громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 11:59
У Мринській громаді Ніжинського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер у громаді підтримує правопорядок та дбає про безпеку населення поліцейський офіцер громади Олександр Коровкевич, який надає поліцейські послуги для понад 4000 місцевих мешканців.
Новгород-Сіверські поліцейські евакуювали трьох жінок з обстрілюваного прикордонного села 11:35
Щоденні ворожі обстріли не залишають мирним мешканцям прикордонних сіл Новгород-Сіверщини шансу на безпечне життя. Руйнуються будинки, знищується інфраструктура, життя людей — під постійною загрозою.
Проєкт «Стійкість»: французькі експерти проводять оцінку системи захисту дітей з інвалідністю та їхніх родин 11:22
У квітні цього року французьке агентство міжнародного технічного співробітництва Expertise France запустило у двох областях – Чернігівській та Закарпатській – пілотний проєкт «Стійкість».
На Чернігівщині створено дві охоронні зони для збереження червонокнижного птаха 11:18
Охоронні зони – це території, де встановлюються певні обмеження та правила для запобігання негативному впливу на види рослин і тварин, що перебувають під загрозою зникнення. У їхніх межах забороняється будь-яка діяльність, що може негативно вплинути на об'єкти охорони.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:56
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.