Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Стиль http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ «Допомога і всебічна підтримка мешканців громади – мій пріоритет у службі», – поліцейський офіцер Ічнянської громади Олександр Генці http://monitor.cn.ua/ua/style/96821 29-річний Олександр Генці став першим на Чернігівщині поліцейським офіцером громади. «Шериф» служить в рідній Ічнянській територіальній громаді і йому близьке гасло «Я – тут, щоб оберігати, захищати, жити та працювати». Стиль article Mon, 29 May 2023 11:09:48 +0300 З нагоди п’ятої річниці проєкту «Поліцейський офіцер громади»,  поліцейський офіцер Ічнянської територіальної громади Олександр Генці розповів про особливості своєї служби, пріоритетні напрямки в роботі та допомогу у розв’язанні проблем місцевих мешканців.


Олександр народився в місті Рівне, але з 1996 року живе в Ічні. Тут він знає чи не кожного жителя та в курсі реального стану справ і проблемних питань. Дізнавшись, що стартував проєкт «Поліцейський офіцер громади», без вагань долучився до нього і успішно пройшов усі етапи відбору.
– Бути поліцейським офіцером громади означає бути поряд 24/7. Моя основна робота – не розкривати злочини, а працювати на їх профілактику. Для несення служби є все необхідне: службове авто та поліцейська станція у центрі міста Ічня. Щодня я тісно співпрацюю з місцевою владою, представниками соціальних служб, освітянами. Велику увагу ми приділяємо підопічним родинам, що опинилися у складних життєвих обставинах, багатодітним сім’ям та громадянам, які змушені були покинути свої домівки і переселитися до Ічні або сіл громади через війну. Кожному треба приділити увагу, надати допомогу чи просто підтримати добрим словом чи порадою, – говорить поліцейський Олександр Генці.
Поліцейський офіцер громади переконаний, що вкрай важливо вибудувати довірливі відносини з усіма мешканцями громади. Тому він прагне знайти спільну мову і підхід до кожного.
Наприклад, для дітей Олександр проводить багато безпекових інтерактивних заходів. У роботі з пенсіонерами робить акцент на профілактику шахрайств, застерігає літніх мешканців громади від незнайомців, які можуть втиратися в довіру під різноманітними приводами. У таких випадках поліцейський офіцер громади радить одразу ж телефонувати на лінію 102 або на його особистий номер.
– Ми тісно співпрацюємо, проводимо різноманітні профілактичні заходи з учнями, зокрема щодо безпеки дорожнього руху. Олександр відгукується на будь-які наші звернення, надає конкретні настанови і практичні поради – говорить директорка Ічнянського ліцею № 4 Людмила Іваненко.


За словами голови Ічнянської міської ради Олени Бутурлим, поява поліцейського офіцера громади стала запорукою більшої відкритості та доступності поліцейських послуг для місцевих мешканців, аніж це було доти:
– Поліцейський офіцер громади вирішує багато важливих та проблемних питань. Ми  постійно знаходимось у тісній взаємодії з нашим поліцейським та на постійному зв’язку, - пояснює голова громади. - З появою такого офіцера, ми відчуваємо вагому підтримку для нашої громади.
Напередодні професійного свята бажаємо кожному поліцейському офіцеру громади успіхів в роботі та нових професійних здобутків, а мешканцям громад – відчуття захисту та підтримки!

Поліція Чернігівської області

]]>
Представники 5 країн ЄС та УВКБ ООН на Чернігівщині: що вже зроблено і в чому може полягати подальша допомога http://monitor.cn.ua/ua/style/96819 Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає різнопланову підтримку жителям Чернігівщини з моменту, коли постраждалі території стали доступні гуманітарним організаціям. За цей час напрями допомоги суттєво розширилися: від гуманітарних вантажів до програм з відновлення житла. Стиль article Mon, 29 May 2023 11:04:42 +0300 Сьогодні з ініціативи УВКБ ООН Чернігівську область відвідала потужна міжнародна делегація, щоб  ознайомитися з ходом реалізації спільних проєктів та детальніше вивчити актуальні потреби області та її жителів.

У її складі — представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні Петер Ван де Велде, Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні Тереса Ґілі, Повноважний міністр Посольства Республіки Словенія в Україні Блаж Масле, заступник Надзвичайного та Повноважного Посла Словацької Республіки в Україні Юрай Балоґг та перший секретар з політичних справ Посольства Королівства Нідерландів в Україні Мартін ван Бюрен.

    — Із першого дня деокупації Чернігівщини наша область відновлюється. І чимала заслуга в цьому – міжнародних партнерів. Однак, масштаби руйнувань області вражаючі і без підтримки нам не впоратися, — звернувся до дипломатів начальник ОВА В’ячеслав Чаус під час зустрічі в обласній військовій адміністрації.

Кароліна Ліндхольм Біллінг відзначила рівень взаємодії та організації з боку ОВА, який дозволяє ефективно надавати постраждалим жителям області допомогу, якої вони потребують.

Від імені депутатського корпусу обласної ради за масштабну допомогу регіону подякував партнерам і заступник голови облради Дмитро Блауш.

За підтримки Фонду «Рокада» — партнера УВКБ ООН — в області вдалося відновити 834 будинки, а 1100 домогосподарств отримали будматеріали для відновлення житла. Ще 600 бенефіціарів з Чернігівщини отримали допомогу для відновлення будинків із пошкодженнями легкого та середнього ступенів від міжнародної організації ZOA. У цілому ж 14 організацій допомагають жителям області з відновленням осель під егідою ООН.

За підтримки польських партнерів було зведено 6 модульних містечок, а небайдужі швейцарські громадяни в Іванівській громаді збудували ще одне для 24 родин.

Тим не менше, питання відновлення житла досі залишається пріоритетним — адже саме на нього припадає майже 85% всіх руйнувань, наголосив В’ячеслав Чаус. Серед інших потреб Чернігівщини — допомога з відновленням закладів соціальної сфери, підтримка закладів освіти, а також обладнання для відновлення електромереж.

У рамках візиту учасники делегації відвідали чернігівський мікрорайон Бобровицю. Під час активних бойових дій він став один з найбільш постраждалих у місті, а згодом — одним із фокусів відновлювальних робіт, організованих фондом «Рокада». На Олександрівці поспілкувалися з родиною чернігівців, які отримали модульний будинок завдяки міжнародній допомозі.

Також іноземні гості оглянули пошкоджену в результаті російських бомбардувань будівлю кардіоцентру, на базі якого планується створити обласний реабілітаційний заклад.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
єВідновлення: затверджений персональний склад комісії, що розглядатиме заяви від чернігівців про надання компенсації за пошкоджене житло http://monitor.cn.ua/ua/style/96818 Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня затвердив персональний склад комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна та положення про діяльність цієї комісії. Стиль article Mon, 29 May 2023 11:00:29 +0300 До її складу увійшли заступники міського голови Олександр Атрощенко та Віктор Геращенко, представники структурних підрозділів та комунального підприємства міської ради, слідчий слідчого відділу Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області,  представник громадської організації «Об’єднання добровольців «Бо Можемо!».

За словами заступника міського голови Олександра Атрощенка, який визначений головою цієї комісії, її члени прийматимуть рішення про надання чи відмову в наданні компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення».

Відповідно до прийнятого положення засідання комісії може проводитись у режимі реального часу (он-лайн) з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через мережу інтернет. Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях комісії забезпечує секретар комісії.

Комісія має такі завдання:

надає отримувачам компенсації вичерпну інформацію та консультації з питань отримання компенсації;
розглядає заяви;
встановлює наявність/відсутність права та підстав для надання компенсації та пріоритетного права на отримання компенсації;
забезпечує проведення обстеження пошкодженого об’єкта, в тому числі, з метою встановлення факту ремонтних робіт, що виконані за рахунок інших джерел фінансування, або, у разі, коли обстеження не було проведено до моменту розгляду заяви;
ознайомлює отримувача компенсації з даними, зафіксованими для заповнення чек-листа;
приймає рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову у наданні компенсації;
виконує інші повноваження, що випливають із покладених на неї завдань.
— Раніше була інформація про розмір такої компенсації до 500 тис. грн. Наразі ж її змінили, тобто зменшили до 200 тис. грн. По повністю зруйнованому майну — поки нічого немає. Тож, чекаємо відповідну Постанову Кабінету Міністрів України, яка буде надавати можливість людям отримати сертифікати на житло, — сказав заступник міського голови.

Засідання комісії вважатиметься правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу. Рішення комісії приймаються більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. У разі рівного розподілу голосів остаточне рішення приймає головуючий на засіданні.



Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Упродовж минулого тижня надзвичайники 102 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій та надання допомоги громадянам http://monitor.cn.ua/ua/style/96817 Упродовж минулого тижня (з 22 по 29 травня 2023 року) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 202 чоловіка особового складу та 72 одиниці основної й спеціальної техніки. Стиль article Mon, 29 May 2023 10:56:16 +0300 Вогнеборцями ліквідовано 61 пожежу, з яких 19 у житловому секторі громадян, 4 на транспорті, 2 на об’єктах, 31 в природних екологічних системах та 5 інші. Під час ліквідації загорянь вогнеборцями врятовано 2 особи. На водних об'єктах області потонула 1 особа, ще 1 врятовано.
Протягом тижня сапери частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення 23 рази залучались до дій за призначенням. У встановленому порядку вилучено 25 вибухонебезпечних предметів.
Крім того, підрозділи оперативно-рятувальної служби Чернігівщини 18 разів залучались для надання допомоги та проведення інших невідкладних робіт.


ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Прибираємо тунелі з порослі вздовж проїзної частини між Березним та Меною http://monitor.cn.ua/ua/style/96814 Покращуємо видимість і підвищуємо безпеку руху на ділянці дороги Н-27 Чернігів - Мена - Сосниця - Грем’яч. Прибираємо тунелі з порослі вздовж проїзної частини між Березним та Меною. Загалом буде розчищено від чагарника узбіччя на ділянці протяжністю 27 кілометрів. Стиль article Mon, 29 May 2023 10:46:37 +0300 Тривалий час гілки, що нависають над проїзною частиною вздовж узбіччя, завдавали незручностей водіям. Через них була обмежена видимість проїзної частини, гілки порослі чіпляли транспортні засоби, неможливо було зробити зупинку на узбіччі. Крім того, взимку вони заважають нормальному руху дорожньої спецтехніки, що проводила очистку та обробку покриття, а улітку - техніці, задіяний на ремонтних роботах.

Працює одразу два мульчери, що прибирають та подрібнюють чагарник. Наразі розчистили від порослі понад 10 кілометрів узбіччя по одній стороні.

Просимо водіїв бути уважними у місцях проведення дорожніх робіт, зважайте на попереджувальні знаки, завчасно знижуйте швидкість, дотримуйтесь правил безпеки дорожнього руху.


Служба автомобільних доріг Чернігівської області

]]>
Ревізори Чернігівщини у Військовій частині А2995 виявили факти недбалого ставлення до військової служби http://monitor.cn.ua/ua/style/96807 Під час проведення ревізії у Військовій частини А2995 за період з 01.01.2022 по 31.12.2022, встановлено низку порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів та інших порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 9 млн грн, а також неефективних управлінських рішень на суму майже 3 млн грн. Стиль article Fri, 26 May 2023 10:32:30 +0300 Про вказані факти повідомлено Департамент військової контррозвідки Служби безпеки України. За результатами розгляду інформації матеріали перенаправлено до Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, яка внесла відомості про кримінальне правопорушення передбачене ч.1 ст. 425 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань (недбале ставлення військової службової особи до служби).

Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

 

]]>
На Новгород-Сіверщині браконьєри завдали збитків рибному господарству на понад 300 тис.грн http://monitor.cn.ua/ua/style/96805 24 травня 2023 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Сектору водної поліції ГУНП області на водоймах Новгород-Сіверського району викрито два грубих порушення Правил рибальства. Стиль article Thu, 25 May 2023 15:03:21 +0300 ⛳️ На озері поблизу с. Лісконоги Новгород-Сіверської громади виявлено двох порушників, які під час нересту виловлювали рибу за допомогою заборонених знарядь лову.
📌 В першому випадку житель м. Шостка Сумської області в протизаконний спосіб, за допомогою 💢 2 од. простих сіток, виловив 🐠 143 екз. риби: плітка – 68 екз., плоскирка - 46 екз., лин - 16 екз., окунь - 11 екз. та щука – 2 екз. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 💵 245 582 грн.
📌 У другому випадку мешканець м. Новгород-Сіверський за допомого 💢 сітки простої незаконно виловив 🐠 31 екз. риби: плоскирка – 19 екз., карась сріблястий – 7 екз., окунь – 2 екз., щука – 2 екз. та лин – 1 екз. Збитки склали 💵  55 641 грн.


🚓 На місце інциденту була викликана слідчо-оперативна група Новгород-Сіверського РВП ГУНП у Чернігівській області. Нацполіцією відомості про вчинені правопорушення внесені до єдиного  реєстру досудових розслідувань.
✍️ На порушників складено адміністративні протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ будуть направлені до ⚖️  Новгород-Сіверського районного суду для винесення рішення про притягнення винних осіб до відповідальності. Водні біоресурси та заборонені знаряддя лову вилучено.
📣 Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію» Чернігівського рибоохоронного патруля ☎️ (099) 112-13-44 (цілодобово).
ℹ️ Довідкова інформація:
На території Чернігівської області діє заборона на вилов водних біоресурсів до 10 червня (включно) - у всіх водосховищах, до 30 червня - в придатковій системі водойм (протоки, гирла, озера, ставки та інші водойми, в тому числі ті, які тимчасово заливаються водою в період весняної повені). Крім того до 30 червня (включно) діє заборона на вилов раків.

 

Чернігівський рибоохоронний патруль

]]>
Увага! Зміни: вулицю Любецьку перекриють до перетину з вулицею Широкою http://monitor.cn.ua/ua/style/96804 Термін перекриття з 08:00 год 5 червня по 20:00 год. 1 жовтня 2023 року. Відповідне рішення погоджене на виконкомі Чернігівської міської ради сьогодні, 25 травня. Стиль article Thu, 25 May 2023 14:45:54 +0300 Нагадаємо, для продовження робіт з реконструкції водопроводу по вул. Любецькій, 23 травня було прийнято рішення про перекриття руху автотранспорту по вул. Любецькій на відрізку від вул. Ріпкинська до вул. Козацька. Однак, у зв’язку зі зверненням промислових підприємств, що розташовані по вул. Широка, щодо труднощів заїзду до їхніх територій, схему перекриття переглянули.

 
Об’їзд транспорту
Здійснюватиметься через вул. Широку, вул. Андрія Мовчана на вул. Мартина Небаби. Для покращення проїзду там буде проведено дрібний поточний ремонт.

Рух громадського транспорту

З 26 травня вносяться зміни до схеми руху автобусного маршруту № 29. Відзавтра автобус рухатиметься так: кінцева зупинка "Автозавод" — просп. Миру — вул. Квітнева — вул. Любецька — вул. Незалежності — вул. Любецька — вул. Мартина Небаби — просп. Миру — просп. Перемоги — вул. І. Мазепи — до кінцевої зупинки "Хімволокно" (та за аналогічним маршрутом в зворотному напрямку).

За повідомленням управління ЖКГ та управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку

 

]]>
Кошти для підсилення обороноздатності, ремонту закладів освіти та будинків: виконком погодив зміни до бюджету http://monitor.cn.ua/ua/style/96803 Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 23 травня вніс зміни та доповнення до бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік. Начальниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко розповіла про окремі напрямки. Стиль article Thu, 25 May 2023 14:44:26 +0300 За її словами, виділяються додаткові кошти на заходи з територіальної оборони. Зокрема, на встановлення огорожі біля військової частини, дорожніх знаків та нанесення дорожньої розмітки біля блокпостів, придбання матеріалів для спостережних пунктів захисних споруд, вогневих позицій навколо міста.

— На ці роботи додатково спрямовується майже 19,7 млн грн. Це продовження зазначених робіт, які виконувалися минулого року, і на які вже спрямовано 93 млн грн, — додала Олена Лисенко.

Також відповідними змінами передбачаються додаткові кошти з бюджету Чернігівської міської територіальної громади на надання шефської допомоги ще одній військовій частині.

Відповідно до звернень головних розпорядників коштів бюджету міста проводиться перерозподіл у межах виділених їм асигнувань. Зокрема, управління освіти міської ради перерозподіляє кошти, які попередньо були виділені на поточний ремонт, на проведення капітального ремонту частини покрівлі у закладах дошкільної освіти № 76 та № 51, часткового капітального ремонту будівлі садочку № 19, яка пошкоджена внаслідок військової збройної агресії рф.

По об’єктам житлово-комунального господарства, зокрема, 8,4 млн грн спрямовуватимуться на капітальний ремонт, пошкодженого через військові дії, житлового будинку по вул. 1-ї танкової бригади, 27, де проводились додаткові аварійно-відновлювані роботи.

Також від одного розпорядника до іншого переспрямовуються 3 млн грн на реконструкцію меморіальної каплиці Архістратига Михаїла на честь загиблих захисників нашої Батьківщини на території кладовища "Яцево", яка пошкоджена минулого року внаслідок бойових дій.

У бюджеті міста передбачені кошти і на приватний сектор. Зокрема, виділяються 2,3 млн грн на будівництво централізованого водопроводу вулиць Банченкова, Авіації, Садова, Григоренка відповідно до міської Програми 80/20. Також спрямовуються кошти на розробку проєктів для реконструкції двох шляхопроводів по вул. Кільцевій та вул. Івана Мазепи.

Внутрішній перерозподіл коштів по управлінню капітального будівництва — по напрямкам, де вже завершені роботи і відбулась економія, на додаткові роботи по двом дитячим садочкам №№ 37, 68 і трьом школам №№1, 7 та НРЦ №1.

Відповідно до прийнятого рішення у бюджеті Чернігова передбачаються кошти на послуги з технічного огляду та обстеження пошкодженого майна, що передбачено Постановою щодо «єВідновлення».

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Ніжинські поліцейські затримали торгівця наркотиками http://monitor.cn.ua/ua/style/96802 Оперативники Ніжинського районного відділу поліції викрили 28-річного мешканця Бахмача, який займався розповсюдженням наркотичних засобів. Чоловіка помістили до ізолятора тимчасового тримання. Стиль article Thu, 25 May 2023 11:32:02 +0300 Днями поліцейські отримали оперативну інформацію про те, що 28-річний мешканець міста Бахмач торгує забороненими наркотичними засобами. Правоохоронці задокументували факт збуту наркотиків.


Під час проведення слідчих дій у зловмисника поліцейські виявили та вилучили близько 160 згортків з порошкоподібною речовиною, гроші та інші речові докази.
Вилучену речовину поліція направила на експертизу.
Підозрюваного затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчий поліції під процесуальним керівництвом Ніжинської окружної прокуратури відкрив провадження за частиною 2 статті 307 Кримінального кодексу України. Вона визначає відповідальність, зокрема, за збут наркотичних засобів або психотропних речовин, вчинений повторно.
Законодавством такі протиправні дії караються позбавленням волі на строк від шести до десяти років.
Триває досудове розслідування.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Мунварта перевірить і винесе приписи на демонтаж рекламних вивісок, які не відповідають затвердженому дизайн-коду http://monitor.cn.ua/ua/style/96801 Таке доручення під час загальноміської щотижневої наради 23 травня дав муніципальній варті в.о. міського голови Олександр Ломако. Стиль article Thu, 25 May 2023 11:29:30 +0300 — Дайте мені в п'ятницю проміжний звіт з моніторингу, починаючи з центральної частини міста та проспекту Левка Лук'яненка, дотримання нашого дизайн-коду по вивісках. Є приклади, де його не дотримуються, наприклад, перехрестя просп. Перемоги та вул. Гончої. Те, що там повісили на фасад магазину, не відповідає нашому рішенню, прийнятому на виконкомі, яке пройшло і регуляторну процедуру. Ми почали цю роботу восени, напередодні повномасштабного вторгнення, сьогодні треба продовжувати вирішувати подібні питання — демонтувати їх. Незважаючи на те, що підприємець поніс витрати, незважаючи на те, що йому так подобається і здається, що буде більше клієнтів, це неповага до міста. Тому припис і демонтаж, — прозвучало в дорученні в.о. міського голови.

Нагадаємо, що Чернігів до 24 лютого 2022 року рухався у напрямку мінімізації зовнішньої реклами та уніфікації вивісок. Місто наближалося до європейських норм і стандартів.

Восени 2020 року було затверджено Концепцію оформлення зовнішніх фасадів будинків з об’єктами громадського призначення. До того часу оформлення рекламних вивісок здійснювалися на розсуд і смак власників, що часто досить сильно спотворювало зовнішній вигляд міста.

Зважаючи на виклики ковіду, підприємцям був даний  рік для поступового приведення своїх вивісок до затверджених норм. Вже з 2021-го співробітники муніципальної варти  почали перевіряти паспорти фасадів у власників бізнесу. Тим, у кого вони застаріли чи відсутні, виписували приписи і направляли на комісію з питань архітектури.

Далі по кожному закладу свої висновки робили фахівці профільного управління і надавали рекомендації щодо розміщення тих чи інших конструкцій на фасаді, аби вони не вибивалися із загальної ідеї.

Мета розробленого дизайн-коду — усі представники бізнесу повинні уніфікувати види, матеріали, стилі й розміри вивісок та інформаційних табличок, місця їх розміщення. В результаті — покращиться зовнішній вигляд фасадів будинків/вулиць і збільшиться привабливість міста для містян і гостей.

Пресслужба Чернігівської міської ради
Фото - Валентин Бобир

]]>
В’ячеслав Чаус: Оптимізувати штат медичних закладів варто не за рахунок лікарів, а переглянувши адміністративну складову http://monitor.cn.ua/ua/style/96800 На цьому наголосив начальник обласної військової адміністрації під час наради із керівниками обласних медичних закладів та структурних підрозділів ОВА. Стиль article Thu, 25 May 2023 11:27:42 +0300 Питання оптимізації штату без впливу на якість надання послуг – одне з тих, що об’єднує всі заклади охорони здоров’я. Серед спільних також оплата послуг ЖКГ та робота із медичними відходами (наразі в області нема підприємства, що може надавати відповідну послугу згідно з новими вимогами).

Є і чимало специфічних запитів. Зокрема, психоневрологічна лікарня має потребу у власній пральні. Наразі цю послугу заклад купує. Медичний центр сучасної онкології шукає спонсорів для будівництва приміщення під ще один лінійний прискорювач, також там необхідно привести до ладу операційні. Центр крові потребує спеціалізованого авто, щоб здійснювати забір крові не лише в Чернігові. Також у Центрі замінені вікна, які постраждали під час повномасштабного вторгнення, однак ще потрібно вирішити деякі додаткові ремонтні питання.

Абсолютно всі заклади радо приймуть сучасне обладнання. І над пошуком донорів на ці потреби установи працюють разом з профільним управлінням ОВА.

У планах - нові відділення та напрямки медичної допомоги, зокрема, реабілітація, трансплантологія та пластична хірургія.

    «Щиро дякую всім медикам області за героїчну боротьбу у лютому-березні минулого року і за якісну роботу зараз, - наголосив В’ячеслав Чаус - Наразі медична галузь області трансформується згідно вимог сьогодення. Пам’ятаємо, головний критерій змін – доступність і якість послуг».

Зібрання виокремило проблемні питання та напрацювало шляхи вирішення деяких із них.

До слова, на Чернігівщині функціонує 14 обласних закладів охорони здоров’я: 6 мають договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за програмою медичних гарантій на оплату наданих медичних послуг; 4 заклади фінансуються як за рахунок коштів субвенції з державного бюджету, так і коштів обласного бюджету; 3 медичні установи - виключно з обласної скарбниці; 1 заклад повністю на власному забезпеченні.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
З 1 по 30 червня — перекриття руху автотранспорту на проїзній частині вул. Маресьєва http://monitor.cn.ua/ua/style/96799 У Чернігові з першого по 30 червня перекривається рух автотранспорту на проїзній частині вул. Маресьєва, на ділянці від перехрестя з вулицею Максима Березовського до перехрестя з внутрішньоквартальним виїздом на проспект Михайла Грушевського. Стиль article Thu, 25 May 2023 11:25:36 +0300 Відповідний дозвіл наданий акціонерному товариству «Облтеплокомуненерго» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 23 травня.

Це необхідно для запобігання виникнення аварійних ситуацій та забезпечення якісного виконання ремонтних робіт на підземній тепловій мережі від котельні по просп. Михайла Грушевського, 172 до ЦТП по вул. Максима Березовського, 1а на ділянці від ТК-39 до ТК-1а, що перетинає проїзну частину вулиці Маресьєва.

На зазначеній ділянці дороги на період виконання ремонтних робіт будуть встановлені дорожні знаки згідно зі схемою організації дорожнього руху, погодженою в управлінні патрульної поліції в Чернігівській області. Також забезпечуватиметься нагляд за організацією руху транспорту на зазначеній території.



Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв, які привласнюють кошти під приводом «пригону» авто з-за кордону http://monitor.cn.ua/ua/style/96798 Поліцейські наполегливо рекомендують мешканцям Чернігівщини бути обачними під час покупок в Інтернеті та закликають сплачувати за товар тільки після його отримання. Стиль article Thu, 25 May 2023 11:19:29 +0300 Вчора до поліції звернулась мешканка Чернігова з повідомленням про те, що в квітні її чоловік знайшов в Інтернеті оголошення про продаж автомобіля за привабливою ціною.


Іномарку автор оголошення обіцяв швидко доставити з Європи, якщо покупець перерахує передоплату на банківський рахунок. Потерпіла погодилась і кількома платежами відправила незнайомцю понад 200 тисяч гривень. Після цього зв'язок із продавцем обірвався.
Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулась по допомогу до поліції. Нині поліцейські розшукують причетного до шахрайських дій у рамках кримінального провадження.
Поліція Чернігівської області закликає громадян: щоб не потрапити на гачок шахраїв, розраховуйтеся за товар лише тоді, як отримаєте і особисто оглянете його. Особливу недовіру має викликати надміру привабливий зміст оголошень.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Чоловіку повідомлено про підозру в умисному заподіяннітяжких тілесних ушкоджень з мотивів помсти http://monitor.cn.ua/ua/style/96795 Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру 50-річному жителю м.Черніговав умисному заподіянні з мотивів помсти тяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння(ч.1 ст.121 КК України). Стиль article Thu, 25 May 2023 09:38:54 +0300     У ході досудового розслідування встановлено, що 28.01.2023 близько 16 год. 00 хв. місцевий мешканець на власному автомобілі заїхав на територію скверу ім.Попудренка, де умисно здійснив наїзд на потерпілого з метою помсти за викрадення велосипеду, вчиненого напередодні.
Довідково: санкція ч.1 ст.121 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.


За інформацією Чернігівської окружної прокуратури
 

]]>
На Чернігівщині сапери ДСНС вилучили 6 вибухонебезпечних предметів http://monitor.cn.ua/ua/style/96794 23 травня сапери частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС України у Чернігівській області вилучили та знищили 6 вибухонебезпечних предметів. Стиль article Thu, 25 May 2023 09:33:31 +0300 Серед них: 1 ручна граната, 1 протитанкова міна та 4 артилерійські снаряди. Небезпечні знахідки було виявлено на території Ніжинського, Новгород-Сіверського, Корюківського та Чернігівського районів.
Рятувальники вкотре нагадують громадянам, що велика ймовірність травмування від вибухонебезпечних предметів зберігається і досі на території області. Натрапити на боєприпаси можна будь-де, тому завжди пам'ятайте про правила протимінної безпеки, суворо їх дотримуйтесь та навчайте своїх дітей.
 

 

ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/96790 Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 9 пожеж та 1 іншу подію Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала. Стиль article Wed, 24 May 2023 10:39:24 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:        
07:55-08:25   23.05.2023 р.
- 14 вибухів (приходів) ймовірно зі ствольної артилерії в районі н.п. Хрінівка Корюківського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.
07:55-09:00   23.05.2023 р.
- 17 вибухів (приходів) ймовірно з міномету 120 мм по н.п. Єліне Корюківського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.
12:46-13:10   23.05.2023 р.
- 6 вибухів (приходів) ймовірно з міномету 82 мм в районі н.п. Грем'яч. Новгород-Сіверського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.
07:00-07:15   24.05.2023 р.
- 3 вибухи (приходи) ймовірно з міномету 120 мм в районі н.п. Янжулівка Новгород-Сіверського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення – 1:
Внаслідок пошкодження електроопори на полі під час виконання сільськогосподарчих робіт о 21 год. 40 хв. 23 травня відключено 2 ЛЕП 10 кВ, 16 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишилися 3 населені пункти в Ніжинському районі (Борзнянська ТГ), 501 абонент.
Аварійно-відновлювальні роботи проводяться силами АТ "Чернігівобленерго".                  

Пожежі – 9:
пожежі в житловому секторі – 3:
- в м. Ніжині по вул. Ветхинській, 147 о 09 год. 11 хв. 23 травня сталася пожежа господарчої будівлі (5х13 м, стіни з ракушняка, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на площі 5 кв. м, речі домашнього вжитку. Причина встановлюється;                 
- в с. Конятин Корюківського району (Сосницька ТГ) по вул. Ювілейній, 2 об 11 год. 30 хв. 23 травня сталася пожежа господарчої будівлі (8х10 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю та 2 куб. м дров. Ймовірна причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи;
- в м. Городня Чернігівського району (Городнянська ТГ) по вул. Калача, 6 о 18 год. 21 хв. 23 травня сталася пожежа житлового будинку (6х10 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено стіну на площі 3 кв. м. Ймовірна причина – коротке замикання електромережі.

пожежі на транспорті – 1:
- в м. Чернігові по вул. Харківській біля будинку №10 о 10 год. 17 хв. 23 травня сталася пожежа автомобіля "ВАЗ 2108". Вогнем знищено автомобіль. Ймовірна причина – несправність електричної системи.

пожежі сухої трави та сміття – 4 на зальній площі 2,455 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

пожежі в лісовому масиві – 1:

- біля с. Єліне Корюківського району (Сновська ТГ) о 13 год. 45 хв. 23 травня на території ДП «Сновськрайагролісгосп» сталася пожежа настилу в лісі на площі 1,5 га. Причина та збиток встановлюються.
Інші події – 1:
Біля с. Хрінівка Корюківського району (Сновська ТГ) через нехтування заходами мінної безпеки близько 14 год. 23 травня внаслідок підриву на вибуховому пристрої одна цивільна особа, 1970 року народження, загинула та одна цивільна, 1977 року народження, отримала ушкодження.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:
Піротехнічні підрозділи 5 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, вилучено 6 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 50098 ВНП).
На великих річках області продовжується  спад рівнів  води весняної повені з добовою інтенсивністю 4-14 см.

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-16 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин – 14 мкр/год., Прилуки – 16 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 14 мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 23 травня по 20 годину 24 травня очікується мінлива хмарність, вночі місцями невеликий короткочасний дощ, вдень короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер північний 5-10 м/с. Температура по області вночі 9-14º, вдень 21-26º тепла.      

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень короткочасний дощ, можлива гроза. Вітер північний 5-10 м/с. Температура вночі 10-12º, вдень 24-26º тепла.

]]>
До уваги платників податків: щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю http://monitor.cn.ua/ua/style/96786 6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» (далі – Закон № 3050). Стиль article Wed, 24 May 2023 09:52:41 +0300 Законом змінено механізм визначення переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (далі – Перелік територій). Згідно з Законом № 3050 Перелік територій визначається у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2022 року № 1364 (далі – постанова № 1364) визначає деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Зокрема, пунктом 1 постанови № 1364 визначається орган виконавчої влади (Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій), якому делегуються повноваження щодо затвердження переліку територій, а також  визначаються складові переліку територій, вимоги до формату територій, за якими ці території відображаються у переліку, та затверджена форма переліку територій.
Враховуючи зазначене, у розумінні Закону № 3050 постанова № 1364 може вважатися такою, що встановила порядок визначення Переліку територій.
У зв’язку з цим Перелік територій, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, може застосовуватися при визначенні особливостей справляння податків і зборів на відповідних територіях, визначених Податковим кодексом України.
Детальна інформація щодо оподаткування розміщена на вебпорталі ДПС України за посиланням:  
До уваги платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/677609.html
До уваги платників плати за землю: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/677608.html
До уваги платників єдиного податку четвертої групи (юридичні особи): https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/678890.html
До уваги платників екологічного податку: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/679048.html

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
Протезування ампутованих кінцівок та ниркова трансплантація: результати закордонного відрядження до Реймса http://monitor.cn.ua/ua/style/96785 Генеральний директор міської лікарні №2 під час загальноміської наради сьогодні, 23 травня, розповів про результати свого візиту до французького міста Реймс у складі чернігівської делегації. Владислав Кухар відвідав їх госпіталь та провів перемовини про допомогу сфері охорони здоров'я Чернігова відразу за кількома напрямками. Стиль article Wed, 24 May 2023 09:46:08 +0300  

    Перший — проведення протезування ампутованих кінцівок мешканцям Чернігова у Реймсі.

— Були проведені перемовини з керівництвом клінічного госпіталю міста Реймс щодо можливості проведення протезування ампутованих кінцівок мешканцям Чернігова, які втратили їх внаслідок війни в Україні. Керівництво взяло місяць для того, щоб детально вивчити це питання, провести відповідні перемовини у колективі і через місяць, як нам було сказано, ми чекаємо все ж таки на позитивне вирішення цього питання, на підписання відповідного Меморандуму і мати можливість направляти туди необхідну категорію пацієнтів, проведення протезування ампутованих кінцівок мешканцям Чернігова, — повідомив Кухар.

Ще один важливий напрямок за яким велися переговори щодо трансплантації нирки пацієнтам, яким це буде необхідно. Це питання зараз на розгляді медичних фахівців міста Реймс, так як в процесі його вирішення виникають додаткові питання.

— І третє, можливість щодо постачання нам апаратури, яка вже була у використанні, з невеликим терміном експлуатації, не більше п'яти років. Воно також вивчається, складається перелік — будемо сумісно роздивлятися, наскільки нам це буде цікаво і необхідно, і будемо вирішувати, — розповів гендиректор міської лікарні №2.

Нагадаємо, що делегація з Чернігова на чолі з в.о. міського голови Олександром Ломако повернулася з відрядження до міст Реймс (Франція) та Аахен (Німеччина). Між цими містами та Черніговом були заключені договори про партнерство та визначені напрямки майбутньої спіпраці. Зокрема, члени делегації відвідали лікарні, заклади освіти, об'єкти критичної інфраструктури. Подивилися за якими технологіями вони працюють, чим готові допомогти нашому місту. Ці зв'язки розвиватимуться й надалі, будуть створені комісії, які вже працюватимуть за конкретними напрямками.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
На Чернігівщині утилізовано понад пів мільйона обміняних ламп розжарювання http://monitor.cn.ua/ua/style/96784 Більше 608 тисяч ламп розжарювання жителі області вже обміняли через поштові відділення на нові світлодіодні, аби зменшити споживання електроенергії у своїх оселях. Загалом Чернігівщина отримала 711 тисяч LED-ламп. Стиль article Wed, 24 May 2023 09:39:47 +0300 На сьогодні понад 545 тисяч обміняних ламп вже утилізовано, решта – у процесі. Відповідні роботи здійснюють підприємства, визначені на конкурсній основі через систему ProZorro: ТОВ «Іскра-Транс-Логік» (Львів) та ТОВ «Центр управління відходами» (Київ).

До речі, як повідомили в ТОВ «Центр управління відходами», обміняні лампи розжарювання на їхньому підприємстві підлягають переробці. При цьому близько 90% відходів використовуються для власного виробництва ламп – в основному це склобій (76%), ще виробляється пресований алюміній та клейова мастика для з’єднання скляних компонентів.

Нагадаємо, що обмін ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи здійснюється через відділення АТ «Укрпошта» в рамках урядової програми «Світло для України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Як повідомлялося раніше, на Чернігівщині роботи з утилізації ламп розжарювання фінансуються за рахунок коштів обласного природоохоронного фонду в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки.

До слова, за інформацією Міністерства економіки України, найближчим часом планується друга фаза реалізації урядової програми з енергоефективності, в ході якої обмін ламп розжарювання здійснюватиметься в комунальних закладах освіти, охорони здоров’я та культури. Наразі готуються відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10.01.2023 №25 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням».

Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Будьте пильними! Поліція застерігає громадян від шахраїв, що видають себе за працівників банківських установ http://monitor.cn.ua/ua/style/96783 Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки. Представляючись співробітниками банків, шахраї випитують секретні дані і можуть отримати доступ до ваших рахунків. Стиль article Wed, 24 May 2023 09:36:06 +0300 Вчора до поліції звернулась 44-річна мешканка міста Чернігова, яка повідомила, що постраждала від шахрайських дій невідомої особи. Потерпілій зателефонувала невідома жінка та представилась працівницею банку.

Незнайомка повідомила, що її банківський рахунок заблокований і щоб його розблокувати необхідно вказати реквізити банківської карти та код з смс-повідомлення. Що потерпіла і зробила. Після чого виявила зникнення близько 6 тисяч гривень зі свого банківського рахунку.
Зрозумівши, що її ошукали, жінка звернулася до поліції.
За цим фактом слідчий відкрив провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує: ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів, по телефону нікому не розповідайте ніяких відомостей зі своєї картки. Якщо висувають умову, що для виконання певних дій потрібно повідомити пін-код вашої картки або одноразовий пароль з SMS-повідомлення — негайно завершуйте розмову. Це шахрай! Всі операції щодо безпеки картки проводьте тільки особисто у відділенні банку.
Пам’ятайте: справжній банківський працівник не має права питати у вас секретні дані картки і ніколи цього не робитиме. Так вчиняє тільки шахрай.

]]>
Співпраця на державницькому та бізнесовому рівнях: Чернігівщину відвідали потужні делегації з Латвії http://monitor.cn.ua/ua/style/96782 Латвійська Республіка однією з перших надала практичну підтримку Чернігівщині після повномасштабного вторгнення. Зокрема область вже отримала медичне обладнання, оргтехніку, гуманітарні вантажі соціальним закладам. Стиль article Wed, 24 May 2023 09:33:41 +0300 Дуже масштабною є допомога у відновленні двох соціально важливих підприємств та у відбудові «з нуля» 7 будинків у Ягідному. Наразі Латвія визначається з об’єктами освіти та медицини області, які також візьметься відновлювати.

Про це та інше начальник ОВА В’ячеслав Чаус говорив під час зустрічі з латвійською делегацією на чолі з міністром економіки Латвійської Республіки Ілзе Індріксоне. До обговорення також долучився Надзвичайнийта Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява.

    «У жовтні 2021 року під час економічного форуму Чернігівщині вдалося налагодити чимало ділових, бізнесових контактів з Латвією. Щось навіть встигло перейти у практичну площину. Та сталося повномасштабне вторгнення. Однак, воно не зруйнувало наших намірів, а лише відтермінувало і дещо змінило вектор, додавши акценту на соціальній складовій», – зазначив В’ячеслав Чаус.

Начальник ОВА подякував за потужну і своєчасну підтримку та акцентував на потребах області. Зокрема наразі дуже потрібен кабель та спеціальні перемикачі для відновлення мереж, адже ворог і досі систематично перебиває лінії. Гостро стоїть питання відбудови житла та об'єктів критичної інфраструктури. Міський голова Ніжина Олександр Кодола, який теж долучився до діалогу, зауважив що наразі актуальним є встановлення модульних укриттів для навчальних закладів.

    «У нас буде багато практичних питань. Адже хочемо надати максимально корисну практичну допомогу у стислі терміни, – наголосила Ілзе Індріксоне. – Дуже добре зарекомендувала себе міжмуніципальна підтримка: Ніжин – Прейлі, Чернігів – Огре. Цей принцип роботи стане корисним і на інших рівнях. Тож сьогодні в області працює і делегація латвійських підприємців, які готові налагоджувати точкові ділові контакти».

     «На жаль, війна ще не закінчилась, але ми не боїмось приїхати до вас і готові до спільних проєктів. Ми готові допомогти не тільки з ідеями, а й з інвестиціями», – наголосив представник Латвійської агенції з інвестування та міжнародного розвитку Айнарс Межулис під час спілкування з підприємцями Чернігівщини, до якої долучився і перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.
Наразі є точки дотику у аграрній, ІТ сферах, будівництві та проєктуванні.
Принагідно, представники бізнес-спільноти Латвії передали Іванівській громаді автобус, який можна використовувати для підвозу дітей до навчального закладу.
Також делегації відвідали низку об’єктів, що потребують підтримки та відновлення. На знак довгої плідної роботи було висаджено алею дерев.
 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/96780 Протягом минулої доби зареєстровано 1 дорожньо-транспортну пригоду та 13 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Стиль article Tue, 23 May 2023 11:07:58 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:        
09:05                  22.05.2023 року
10 вибухів (приходів) ймовірно зі ствольної артилерії  між н.п. Заріччя та н.п. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження  цивільної інфраструктури інформація не надходила.
12:00-12:05        22.05.2023 року
3 вибухи (приходи) ймовірно з міномета 120 мм і 150 м на в районі  н.п. Галаганівка Новгород-Сіверського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження  цивільної інфраструктури інформація не надходила.
 17:10-17:20       22.05.2023 року
2 вибухи (приходи) ймовірно з міномета 120 мм в районі південно-східної околиці н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:
В м. Носівка по вул. Вокзальній  біля будинку №143 о 14 год. 45 хв. 22 травня водій автомобіля "Volkswagen Passat" здійснив наїзд на велосипедиста. Внаслідок пригоди велосипедист отримав травми та був госпіталізований до КНП «Носівська міська лікарня».

Пожежі – 13:

пожежі в житловому секторі – 5:
  - в м. Сновськ Корюківського району в господарстві по провулку Неретіна, 33 о 18 год. 24 хв. 22 травня сталася пожежа господарчої будівлі (4х7 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю, а також в господарстві  по провулку Неретіна, 31 знищено покрівлю, пошкоджено перекриття господарчої будівлі (4х12 м, стіни цегляні, покрівля шиферна), а в господарстві по провулку Неретіна, 42 пошкоджено стіни господарчої будівлі на площі 10 кв.м (10х5 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Причина та збитки встановлюються;
    - в м. Новгород-Сіверський в господарстві по вул. Покровській, 79А о 10 год. 27 хв. 22 травня сталася пожежа господарчої споруди (2х3 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено покрівлю на всій площі та стіни на площі 2 кв.м. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи;
    - в с. Олександрівка Чернігівського району (Добрянська ТГ) по вул. Шевченка, 96 о 13 год. 55 хв. 22 травня сталася пожежа господарчої будівлі (5х6 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю та 2 скл.м дров. Причина та збитки встановлюються;
    - в смт Дмитрівка Ніжинського району (Дмитрівська ТГ) в господарстві по вул. Південній, 46 о 18 год. 02 хв. 22 травня сталася пожежа житлового будинку (7х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено майно. Причина та збитки встановлюються;
    - в м. Прилуки в господарстві по вул. Пирятинській, 57 о 18 год. 59 хв. 22 травня пожежа житлового будинку (9х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено стіни на площі 15 кв.м та підлогу на площі 1 кв.м. Причина та збитки встановлюються.

пожежі на транспорті – 1:
  - біля с. Южне  Прилуцького району (Парафіївська ТГ) о 21 год. 22 травня сталася пожежа автомобіля "ВАЗ-21063". Вогнем знищено автомобіль. Причина - несправність електричної системи.

пожежі сухої трави  – 5 пожеж на зальній площі 4,7 га, причина пожеж - необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

пожежі в лісовому масиві – 2:
  - біля с. Дігтярівка Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ) на території ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» о 15 год. 04 хв. 22 травня сталася пожежа настилу в лісі на площі 1 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи;
  - біля с. Хвилівка Ніжинського району (Талалаївська ТГ) на території підприємства «Ніжинрайагролісництво» о 15 год. 15 хв. 22 травня сталася пожежа настилу в лісі на площі 0,2 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:
  Піротехнічні підрозділи 1 раз залучалися до виконання робіт за призначенням, вилучено 1 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 50091 ВНП).

Гідрологічна ситуація:
На великих річках області продовжується  спад рівнів  води весняної повені з добовою інтенсивністю 3-16 см.

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  12 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год., Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 22 травня по 20 годину 23 травня очікується мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура вночі 8-13º, вдень 19-24º тепла.

По Чернігову температура вночі 10-12º, вдень 22-24º тепла.

]]>
Виїзний круглий стіл «Я пропоную свій досвід» http://monitor.cn.ua/ua/style/96779 19 травня відбувся 7-й щорічний виїзний круглий стіл «Я пропоную свій досвід», що проходить за ініціативи Президії Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації в межах реалізації плану роботи ЧОВ УБА на 2023 рік з метою обміну досвідом і підвищення фахового рівня сільських бібліотекарів області, налагодження партнерства між бібліотеками Чернігівщини. Стиль article Tue, 23 May 2023 11:00:11 +0300 Семінар відбувся у Тростянецькій бібліотеці-філії Парафіївської ТГ (як кращої сільської бібліотеки 2021 року за результатами обласного конкурсу «Краща бібліотека року»).
Привітали учасників семінару представники влади – староста Тростянецького старостинського округу Олександр Супрун і начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Парафіївської селищної ради Наталія Рощупкіна. Вони наголосили на важливості й різносторонній підтримці бібліотек у Парафіївській громаді та побажали плідної роботи на семінарі.
Відвідала захід і привітала учасників завідувачка науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Світлана Кравченко. Після гостей учасників вітали голова Чернігівського обласного відділення Української бібліотечної асоціації, директорка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко та в. о директора Парафіївської публічної бібліотеки Галина Волошина.
Модерували захід заступниця директорки з наукової та інноваційної діяльності Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Вікторія Примак та завідувачка науково-методичного відділу Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Катерина Райхіль.
Розпочали ділитися досвідом господарі. Бібліотекарка Тростянецької бібліотеки-філії Парафіївської ТГ Тетяна Кузьменко поділилася досвідом утілення проєктів та пошуку джерел комплектування шляхом проведення акції «Перезавантаження».
Особливу увагу учасників круглого столу привернула краєзнавча робота сільських бібліотек. Особливості краєзнавчої роботи бібліотеки-філії села Манжосівка представила бібліотекарка Світлана Охріменко. Крім того пані Світлана займається написанням літопису села.
Про масштабну краєзнавчу роботу розповіла бібліотекарка структурного підрозділу (філія) КЗ «Публічна бібліотека Ічнянської міської ради» с. Сезьки Наталія Черненко. Про особливості краєзнавчого напряму роботи бібліотеки та створення родоводів жителів села розповіла бібліотекарка Чемерської бібліотеки-філії Кіптівської ТГ Валентина Брагінець. Не менш захопливо поділилася досвідом роботи бібліотекарка Конотопської бібліотеки-філії Городнянської ЦБС Наталія Магула, а також розказала про збір матеріалів та створення краєзнавчого видання про село.
Багато бібліотек спрямовують свою діяльність на роботу з молоддю і дітьми. Оригінальним досвідом поділилася бібліотекарка Бахмацької публічної бібліотеки села Бахмач Тамара Зінченко, яка проводить цікаві екскурсії для дітей. Бібліотекарка села Петрівка Сновської публічної бібліотеки Наталія Сергєєва розповіла про волонтерську роботу й поділилася досвідом стосовно того, як бібліотека може взаємодіяти з громадою. Бібліотекарка села Бірки Менської публічної бібліотеки Наталія Фесюн презентувала різноманіття заходів для дітей і дорослих (творчі галявини, тематичні вечірки), а директорка Мринської публічної бібліотеки Юлія Байда розповіла про розмаїття майстер-класів, які проводяться у бібліотеці.
У процесі роботи круглого столу бібліотекарі ділилися не лише напрацюваннями, але і проблемами, розповідали про вплив децентралізації на їхні заклади, байдужість влади на місцях, скорочення, мізерне фінансування, проблеми опалення приміщень, ремонту в них, а головне – придбання літератури й передплату періодичних видань в умовах воєнного стану.
На високому рівні представили свою роботу Зеленівська бібліотека-філія Бахмацької публічної бібліотеки, Смолинська публічна бібліотека Гончарівської ТГ та Малодівицька селищна бібліотека.
Завершився семінар екскурсією до Тростянецького дендрологічного парку. Всі учасники круглого столу представили креативний, унікальний, дуже цінний для колег досвід. Підбиваючи підсумки, й учасники, й організатори, й гості зазначили, що проведення заходів такого формату важливе для професійного розвитку бібліотекарів та можливості привернути увагу до своєї роботи.



Катерина Райхіль, завідувачка науково-методичного відділу

]]>
Сапери з Чернігівщини продовжують очищувати деокуповані території Харьківської та Денецької областей http://monitor.cn.ua/ua/style/96778 Сапери частини піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області продовжують роботи з гуманітарного розмінування на деокупованих територіях Харківської та Донецької областей. Стиль article Tue, 23 May 2023 10:55:35 +0300 Першочерговим завданням розрахунків є розмінування ліній електропередач, що дозволить дати світло знеструмлених населеним пунктам та розмінування населених пунктів аби люди могли безпечно повертатися до своїх домівок.
До виконання робіт за призначенням задіяні 4 піротехнічні розрахунки. Роботи тривають!  



ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Особливості комунікацій за умов війни http://monitor.cn.ua/ua/style/96777 Вайбер та Телеграм у своїх розробках мають російську складову, тому їх використання містить загрозу несанкціонованого витоку інформації. Крім того, варто очистити свій інформаційний простір від ворожих інформаційних ресурсів, адже всі вони побудовані за правилом пропаганди Геббельса – 60% стандартної інформації, 40% – маніпулятивної, такі підходи використовує нинішня росія. Непідготовленій людині з цим важко розібратися, шкоди вони можуть наробити чимало, тож використання такого роду джерел – справа професіоналів. Стиль article Tue, 23 May 2023 10:52:45 +0300 В будь-якому разі не треба дивитися все поспіль – не вистачить ні часу, ні нервів, краще обрати кілька перевірених каналів, що належать до «білого списку» (найменше помічені в порушеннях журналістського стандарту) та їх відслідковувати. На жаль, багато громадян України чинять інакше – так серед 10 найбільш рейтингових телеграм-каналів вісім перших місць із сукупною аудиторією 10 млн. посідають анонімні, а це простір для маніпуляцій. А ще – не ведіться на крикливі заголовки, їх наявність – ознака, що з інформацією щось не так.

Такі поради прозвучали під час семінару «Комунікація в громаді в умовах війни», що проводився 18 – 19 травня Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації, Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Асоціацією міст України та за підтримки фонду Ганнса Зайделя в рамках проєкту «Підтримка здатності територіальних громад Чернігівської області до роботи за умов війни». Навчання зібрало в Чернігові 44 посадовців із 33 територіальних громад області.

Відкрили заняття перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш та заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Валерій Сорокін. Вони згадали в якості позитивного прикладу комунікації за екстремальних умов часткової окупації області та боїв на її теренах у лютому – березні минулого року, наголосивши на викликах російсько-українською війни.

Спілкувалися з учасниками навчання експерти з комунікацій – Дмитро Клименко (шеф-редактор «Суспільне-Житомир») та Оксана Стельмах (редактор сайту «Чернігівський монітор»). Йшлося про організацію комунікацій в громаді, її особливості за умов воєнного стану, формування карти комунікацій у громаді, сценарії поведінки керівника під час надзвичайних ситуацій, протокол реагування на кризу, використання різноманіття доступних інструментів для спілкування з аудиторією так, аби ця інформація знаходила свого споживача, була цікавою та  корисною. Для цього слухачі часом самі перетворювалися на журналістів, створюючи за заданим викладачами алгоритмом повідомлення.

Окремо розглядалася робота сайту громади – як його наповнюваність, так і подача інформації, взаємодія з іншими платформами – Facebook, Instagram, YouToube. До речі, на думку експертів, через особливості переважної більшості цільової аудиторії та способу інформування, саме зазначені ресурси найбільше підходять для діяльності органів місцевого самоврядування.

Експерти наголосили – війна суттєво змінила пріоритети людей: те, що раніше було важливим тепер опинилося на другому плані та навпаки, а реакція стала гострішою. Часом ворожі ресурси можуть її навмисно провокувати, насамперед, в соціальних мережах. Тому бажано перевірити з ким спілкуєшся – може це бот або троль, їхні ознаки – повторюваність тез, брак власної інформації на сторінці, натомість – домінування перепостів, абстрактні фото… Інша особливість – комунікація під час війни стала оперативнішою, а попит на неї зріс. Тому органам місцевого самоврядування дуже важливо бути цікавим під час комунікації  та інформування. А для цього в центрі уваги має завжди знаходитися людина – її історія, потреби, інтереси, події, емоції… Такі повідомлення, на відміну від традиційного офіціозу, читатимуть та дивитимуться більше. В будь-якому разі бажано уникати канцеляризмів, бюрократичних шаблонів та загальних фраз – вони нічого не додають, лише збільшують текст. Натомість інформувати  так, як ми звичайно говоримо. Пам`ятаймо – в повідомленні чітко має простежуватися головна думка – що ми хочемо сказати.

  Ще кілька практичних порад – записуйте та оприлюднюйте відео, а також виразні оригінальні фото, пишіть короткі та емоційні тексти, відповідайте на питання, якщо в чомусь помилилися – вибачайтеся, не корегуйте пост – краще напишіть коментар, натомість деструктивні, образливі дописи – можете видаляти, все, що чуєте – сприймайте критично, хто б що не казав. Зрештою, справжні експерти – як правило не ті, що постійно «світяться» в соціальних мережах.

І останнє з того, що пролунало під час навчання, – хоча війна та окупація завдали потужного удари по місцевому самоврядуванні Чернігівщини, регіону в цілому, але як інституція територіальні стали сильнішими. Кризова ситуація триває, тому те, що рік тому робилося спонтанно, тепер необхідно систематизувати.

Бойко В.М.

]]>
В Ніжині поліцейські затримали «закладчика» наркотиків http://monitor.cn.ua/ua/style/96775 Оперативники та співробітники групи реагування патрульної поліції Ніжинського районного відділу поліції затримали 26-річного мешканця Житомира, який розповсюджував психотропні речовини шляхом «закладок». Стиль article Tue, 23 May 2023 10:46:55 +0300 Поліцейські провели затримання підозрюваного у роздрібному наркодилерстві під час перевезення чергової партію забороненого «товару». Під час поверхневого огляду поліція виявила та вилучила у громадянина поліетиленовий пакет зі згортками, всередині яких була порошкоподібна речовина, схожа на солі-PVP.


Зловмисник зізнався правоохоронцям, що він розповсюджував наркотичні засоби шляхом «закладок» у Ніжині.
Вилучені речовини направлено на проведення експертних досліджень.  
Поліцейські затримали зловмисника в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Слідчий поліції, за процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури, готує повідомлення затриманому про підозру за частиною 1 статті 307 Кримінального кодексу України (збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до восьми років.
Досудове розслідування триває.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
СБУ викрила прихильниць «руского міра» у прикордонні на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/96773 Співробітники Служби безпеки України викрили двох мешканок прикордоння Чернігівщини, які у соцмережах підтримували та виправдовували збройну агресію рф проти України. Стиль article Mon, 22 May 2023 12:43:20 +0300 Обидві прихильниці «руского міра» є мешканками прикордонної громади, яка постійно знаходиться під обстрілами рашистів.
Слідчими СБУ встановлено, що ворожі інтернет-агітаторки, використовуючи заборонені соцмережі, неодноразово поширювали дописи із глорифікацією збройної агресії рф проти України, висловлювали підтримку окупантам та дискредитували військовослужбовців ЗСУ.
Матеріали для поширення, зокрема ті, що розповсюджувались російськими псевдорелігійними спільнотами, вони отримували через контакти в інтернет- середовищі.
За отриманою інформацією син однієї з фігуранток є російським військовим, з яким вона перебувала на постійному зв’язку.
Інша зловмисниця є громадянкою рф та має безстрокову посвідку на постійне проживання в Україні.
Факти поширення фігурантками ворожої пропаганди підтвердженні лінгвістичною експертизою, ініційованою СБУ.
Під час обшуків за місцями проживання пропагандисток правоохоронці вилучили мобільні телефони та комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності.
Слідчі СБУ повідомили зловмисницям про підозри у вчиненні злочину, передбаченого ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.
Заходи з викриття проросійських агітаторок проводили співробітники Управління СБ України в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури.
 

]]>
Обвинувальний акт відносно мешканця м.Чернігова за придбання та виготовлення прекурсорів в особливо великих розмірах http://monitor.cn.ua/ua/style/96772 Скеровано до суду обвинувальний акт відносно мешканця м.Чернігова за незаконне придбання та виготовлення прекурсорів в особливо великих розмірах та незаконному виготовленні та зберіганні прекурсорів в великих розмірах. Стиль article Mon, 22 May 2023 12:35:44 +0300 Прокурором Чернігівсько їокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно місцевого жителя занезаконне придбання та виготовлення прекурсорів в особливо великих розмірах та незаконне виготовлення та зберігання прекурсорів в великих розмірах (ч.3 ст.311, ч.2 ст.309 КК України).
Прокуратурою висунуто обвинувачення 32-річному чоловіку, який раніше вже потрапляв в поле зору правоохоронців щодо незаконного обігу наркотичних засобів, в січні-лютому 2023 року організував виготовлення прекурсорів з метою подальшого виготовлення психотропних речовин в особливо великих розмірах.
Під час обшуку виявлено та вилучено прекурсор – фенілнітропропен вагою 203 г, який обвинувачений синтезував шляхом сполучення хімічних речовин та з якого в подальшому виготовляв психотропні речовини, а саме амфетамін. Крім того, під час обшуку виявлено та вилучено амфетамін вагою 6,2 г.
За принципової позиції прокурора наразі особі обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Довідково: санкція ч.3 ст.311 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 8 років.


За інформацією Чернігівської окружної прокуратури
    

 

]]>
Коропська та Новобілоуська громади домовилися про співпрацю із латвійськими містами http://monitor.cn.ua/ua/style/96770 Представники двох громад з Чернігівщини повернулися із Латвії, де перебували із навчальним візитом. Стиль article Mon, 22 May 2023 11:37:11 +0300 Він став наступний етапом двосторонніх перемовин, які відбулися наприкінці березня в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво» що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II). Тоді ж керівники українських та латвійських муніципалітетів домовилися про співпрацю: Коропська громада із латвійським Гулбене, Новий Білоус із містом Кекава.

Візит організувала Асоціація міст України (АМУ), Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) та Латвійська асоціація місцевих та регіональних влад (LALRG) за підтримки Міністерства закордонних справ Латвійської Республіки.  

Навчальний візит розпочався Латвійсько-українським Форумом місцевої солідарності "Перед тим, як...", де розглядались можливості латвійського та українського муніципального співробітництва за програмами Європейського Союзу.

8 травня представники громад під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Латвійській Республіці Анатолієм Куцеволом та першим секретарем Посольства України Леонідом Гребенником обговорили питання відновлення українських громад.

У День Європи, 9 травня, провели партнерську зустріч із керівниками Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG), отримали інформацію про роботу LALRG та латвійську систему місцевого самоврядування. Зокрема, йшлося про застосування кращих практик поводження з твердими побутовими відходами, які можна успішно застосовувати в Україні.

На зустрічі з колегами у Ризькій міській раді представники самоврядування України дізналися про цифрові рішення в роботі комунальної адміністрації та рішення щодо сталої енергетики для розвитку розумного міста, а також розповіли про свої громади.

10-11 травня представники українських громад відвідали латвійські муніципалітети-партнери – Гулбене та Кекава, де безпосередньо обмінялись досвідом та більш детально обговорили роботу над спільними проєктами подальшої співпраці задля відновлення та розвитку українських територіальних громад.

Юлія Прохоренко, начальниця відділу економіки, інвестицій та інноваційного розвитку Коропської селищної ради, та Юлія Солодка, начальниця фінансового відділу, ознайомлення з муніципалітетом Гулбене розпочали із зустрічі з віце-мером Гуною Швікою та директорами муніципальних департаментів у Гулбенській міській раді. Латвійські колеги охоче поділилися досвідом щодо залучення коштів міжнародних фондів та реалізації успішних проєктів. Сторони домовилися про роботу над спільними проєктами та пошуками грантових та фінансових ресурсів для їх впровадження.

З метою подальшої співпраці віце-мер запропонувала найближчим часом підписати Меморандум про побратимство між Гулбенською міською радою та Коропською селищною радою.

Серед напрямів співпраці Короп-Гулбене були визначені:
-          залучення інвестицій у виробництво будівельних матеріалів з деревини;
-          придбання комунальної техніки (спецтранспорт);
-          будівництво, ремонт інфраструктури водопостачання/водовідведення;
-          поводження з твердими побутовими відходами (роздільне збирання та сортування ТПВ), соціальна сфера, туризм, співпраця з бізнесом.

Представниці Коропської громади побували на будівельному, дерево- та металообробних підприємствах, ознайомилися із системою знезалізнення води в місті. Особливу увагу приділили функціонуванню соціальних служб Латвії та системі надання соціальних послуг мешканцям громади, ознайомившись з роботою Соціального агентства муніципалітету Гулбене, Центром денного перебування людей з інвалідністю, Центром соціальної допомоги. Корисними були відвідини освітньо-інтерактивного центру «Залізниця і пар», знайомство з розвитком туристичної сфери та збереженням культурної спадщини Гулбенського муніципалітету.

«Відвідавши муніципалітет Гулбене, ми мали змогу ознайомитися з досвідом роботи європейських партнерів у сферах, які нас цікавили, та визначитися з пріоритетними напрямками, над якими маємо працювати в громаді найближчим часом. Щиро вдячні Проєкту за можливість відвідати латвійські муніципалітети та перейняти унікальний досвід колег, щоб в подальшому використати отримані знання для розвитку рідної громади» - зазначила Юлія Прохоренко.

«Вдячні Проєкту за можливість налагодження співпраці з європейськими партнерами, особливо за теперішніх умов, в яких перебуває Україна. Досвід, отриманий під час візиту до Латвії, є значним та буде застосований у подальшому для розвитку нашої громади» - підбила підсумок Юлія Солодка.

Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров і його заступник Анатолій Кругол продовжили навчальний візит у муніципалітеті Кекава.

Вони зустрілися з першим заступником голови міської ради Андрісом Вітолсом, очільниками та фахівцями муніципальних департаментів.

Напрями співпраці муніципалітетів Новий Білоус та Кекава:
-          відновлення зруйнованої комунальної та житлової інфраструктури;
-          будівництво бомбосховищ у навчальних закладах;
-          придбання комунальної техніки та шкільних автобусів;
-          обмін досвідом з налагодження навчального процесу та оптимізації мережі водопостачання/водовідведення, впровадження ВДЕ, енергозбереження.

Українська делегація відвідала Баложську середню школу, ознайомившись із організацією навчального процесу та впровадженим у навчальному закладі комплексом енергоефективних рішень. На муніципальних підприємствах отримали інформацію про систему водопостачання та застосування відновлюваних джерел енергії. Також члени делегації ознайомились з роботою обласної муніципальної поліції та її матеріально-технічним забезпеченням.

Представники муніципалітету Кекава презентували три проєкти, реалізовані за підтримки інвестиційного фонду ЄС – центр денного догляду «Gaismas iela» в Кекаві, який надаватиме послуги соціального догляду та соціальної реабілітації, а також проєкти підвищення енергоефективності PII «Ieviņa” в будівлі міської адміністрації Балдоне. Також представники Нового Білоуса ознайомилися з використанням відновлюваних ресурсів у місцевому опаленні в Балдоне, відвідали центр розміщення українських біженців війни в Балдоне та Центр нових ідей у Кекаві.

Новобілоуський сільський голова Дмитро Федоров зауважив:

«Ми невеликий муніципалітет, який у теперішньому складі працює лише три роки. У рамках проєкту ми приїхали до Латвії, щоб повчитися у муніципалітету Кекавського краю та застосувати його кращі практики у Новому Білоусі. На момент вступу України до ЄС наша громада хоче бути готовою використати всі можливості, які надає Європейський Союз, для відновлення та розвитку Новобілоуської громади».

Наступним кроком дружньої міжнародної співпраці стане підготовка спільних проєктів латвійських та українських громад.


Чернігівське РВ АМУ
Офіс реформ у Чернігівській області

]]>
Яких працівників потребують аграрії Чернігівщини? http://monitor.cn.ua/ua/style/96769 Попри воєнний стан весняно-польові роботи на Чернігівщині розпочалися вчасно. Підприємства сільськогосподарської галузі працюють, тримаючи економічний фронт, та потребують кадрів.На сьогодні в базі даних обласної служби зайнятості налічується 543 вакансії, з них 89 – у сільському господарстві. Стиль article Mon, 22 May 2023 11:35:04 +0300  Найбільш затребувані:
- водій автотранспортних засобів - 14 вакансій (зп. від 9000 до 30000 грн);
- підсобний робітник - 16 вакансій (зп. від 6700 до 15000 грн);
- тракторист та тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва - 13 вакансій (зп. від 6700 до 30000 грн);
- тваринник –11 вакансій (зп. від 9000 до 30000 грн);
- інженер - 4 вакансії (зп. від 7000 до 30000 грн);
- дояр-3 вакансії (зп. від 8000 до 15000 грн);
- електромонтер-3 вакансії (зп. від 13000 до 25000 грн);
- лікар ветеринарної медицини - 2 вакансії (зп. від 15000 до 30000 грн);
- агроном - 2 вакансії (зп. від 15000 до 30000 грн).
До речі, зареєстровані безробітні можуть безкоштовно пройти професійне навчання за професіями, затребуваними в сільському господарстві.
Якщо вас зацікавили дані вакансії, звертайтеся до будь-якого підрозділу обласного центру зайнятості.
Пропозиції роботи дивіться:
– на сервісі “Єдиний портал вакансій” https://jobportal.dcz.gov.ua
– у телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz
– на нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
На Чернігівщині СБУ викрила злочинну групу, яка організувала схему незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку http://monitor.cn.ua/ua/style/96768 На Чернігівщині СБУ викрилазлочинну групу осіб,якіналагодили схему незаконного виїзду за кордон чоловіків призовного віку, що призводило дозменшення мобілізаційного потенціалу країни. До організації злочинної діяльності причетний громадянин суміжної іноземної держави. Стиль article Mon, 22 May 2023 11:32:53 +0300 Встановлено, що учасники схеми, користуючись корупційними зв’язками у комунальних медичних установах,розробили механізм фальсифікації документів про непридатність чоловіків до військової служби, який дозволяв потенційним призовникам виїхати за межі України.
Ділки пропонували військовозобов’язанимсфальсифікованийпакет документів та надавали інструкції і поради щодо порядку перетину державного кордону України.
За додаткові кошти зловмисники обіцяли вирішити питання щодо безперешкодного та швидкого перетину кордону.
Вартість таких “послуг” становила від 5 до 9 тисяч доларів залежно від типу підроблених документів та терміновості “вирішення питання”.
Співробітники СБУ затримали злочинців під час передачі пакету документів для місцевого мешканця призивного віку та одержання від нього 9 тисяч доларів США.
Під час обшуків за місцями проживання організатора каналу, та інших членів злочинної групи правоохоронці вилучили готівку, транспортні засоби, мобільні термінали та комп’ютерну техніку з доказами злочинної діяльності, незаповнені бланки відповідних медичних установ, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних, чорнові записи, тощо.
Наразі чотирьом фігурантам провадження повідомлено про підозру зач. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань), тач. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).Кримінального кодексу України
Зловмисникам за рішенням суду обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Вживаються заходи щодо встановлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до організації злочинної схеми.
Спецоперацію з викриття зловмисників проводили співробітники Управління СБ України в Чернігівській областей за процесуального керівництва обласної прокуратури.
 

]]>
Чернігів отримав спеціальну відзнаку Європейського тижня мобільності http://monitor.cn.ua/ua/style/96767 П’ять українських міст, зокрема, й Чернігів, отримали спеціальну відзнаку Європейського тижня мобільності. Наше місто єдине з цього переліку, де відбувалися бойові дії. Стиль article Mon, 22 May 2023 11:25:29 +0300 Комісія Європейського тижня мобільності вирішила вручити її українським містам, що, попри російське вторгнення, популяризують сталу мобільність і взяли участь у заходах разом з іншими містами Європи, незважаючи на війну в країні.

Чернігів вже за кілька місяців після блокади долучився до європейських міст, що популяризували мобільність. Про це у своїй промові сказала національна координаторка Леся Лойко, яка приймала нагороду.

— Ви можете уявити, наскільки важко це було? Не було громадського транспорту, вся інфраструктура пошкоджена. Але п'ять місяців після цього, у вересні, Чернігів долучається до Європейського тижня мобільності. Я захоплююся цими людьми, які мають мужність і хоробрість лишитися в місті, пережити такі важкі часи і показати відданість сталій мобільності, — сказала вона, виступаючи на заході.

Стала міська мобільність — широке поняття, це інфраструктура і безпека для учасників руху, зменшення викидів в атмосферу, інклюзивність і зручність пересування, серед іншого і маломобільних груп населення. Чернігів перейшов до організації інклюзивного середовища: облаштування понижених бордюрів, підвищених пішохідних переходів, велодоріжок та громадського транспорту, який має умови для перевезення маломобільних груп — вже більше семи років поспіль. Тоді ж Чернігів став брати участь у європейських тижнях мобільності.

Начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Чернігівської міської ради Олександр Рижий у коментарі журналістам зазначив:

— Вже рік як ми відновили роботу громадського транспорту у Чернігові після деблокади міста. Поступово нарощували обсяги автобусів, тобто збільшували їх кількість. Також відновлювалася контактна мережа тролейбусів, щоб забезпечити стале пересування містян. До початку збройної агресії рф у місті курсували машини малої місткості, зокрема, типу "РУТА". Ми розуміємо, що цей транспорт недостатній та не забезпечував потреби містян. Винайшли можливість, створили умови для того, щоб підвищити якість пасажирських перевезень. Ми виставили умови до перевізників про те, що транспорт повинен бути дійсно громадським транспортом, а не якимись незрозумілими маршрутками.

Успіх у досягненні сталої міської мобільності — співпраця громадського сектору, фахівців і міської влади. Оскільки велосипед під час бойових дій і до відновлення роботи громадського транспорту став основним транспортом для пересування. Громадськість напрацювала зміни до велоінфраструктури міста, зокрема, створення велосмуг, що з’єднували б існуючі велодоріжки в єдине ціле.

Співорганізатор Європейського тижня мобільності у Чернігові Сергій Безбородько каже, що європейці, приїжджаючи до нашого міста, коли побачили широкі вулиці, кажуть, що у нас не треба нічого змінювати. Потенціал для того, щоб стати велосипедним містом, у Чернігова набагато вищий, ніж у Львова.

— Цей потенціал каже про те, що ми, при наявності і ефективній співпраці різних команд, архітекторів, планувальників, управління ЖКГ міської ради, яке потім має все це реалізовувати — можемо дуже швидко зробити класну, прогнозовану, безпечну інфраструктуру і ще підвищити рівень користування велосипедами у Чернігові, — підкреслив він.

Робота з покращення міської мобільності — справа всього року, а не лише тижня. Минулого року громадські організації в рамках проєкту поставили в місті вісім десятків велопарковок. А місто працює над безпекою, зокрема, влаштовуються підвищені пішохідні переходи, що змушують автівки зменшити швидкість. Роботи в цьому напрямку ще багато, проте, Чернігів має хорошу тенденцію, адже багато жінок і дівчат використовують велосипед як засіб пересування, на відміну від інших міст України.

 — Це як лакмус, якщо жінки та дівчата пересуваються по місту на велосипедах, то це каже, що місто — зручне, комфортне і ми маємо цю тенденцію тільки покращувати. У нас є всі шанси, щоб стати велостолицею України. Поки такого статусу немає, але чому б не міг стати саме Чернігів, — додав Сергій Безбородько.

Поки невідомо, в якому місті залишиться відзнака Європейського тижня мобільності, адже вона одна для всіх. Але робота з організації зручного і доступного пересування, будь-то громадський транспорт чи велосипед, у Чернігові триватиме. Вже є багато напрацювань — громадські організації і муніципалітет продовжують залучати європейський досвід аби містянам було зручно і комфортно.



Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у шахрайстві за схемою «ваш родич у біді» http://monitor.cn.ua/ua/style/96766 Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з військовослужбовцями Національної Гвардії України затримали 38-річного чоловіка за підозрою у шахрайських діях щодо 83-річного мешканця Чернігова. Стиль article Mon, 22 May 2023 10:45:48 +0300 До поліції надійшло повідомлення, що у Чернігові літній чоловік постраждав від дій невідомого шахрая. Незнайомець зателефонував йому та назвався лікарем з місцевої лікарні. За словами невідомого, доньку пенсіонера збив автомобіль, і для її порятунку терміново потрібні кошти на операцію в місті Києві.


Схвильований батько погодився допомогти і продиктував співрозмовнику свою адресу, за якою він може прийти по гроші. Незабаром до його квартири прийшов чоловік, якому він віддав понад 5 тисяч доларів США.
Після уходу лікаря батько зателефонував доньці, яка запевнила його, що з нею все гаразд. Ошукана родина негайно звернулася до поліції.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів по «гарячих слідах» на виїзді з міста поліцейські спільно військовослужбовцями НГУ затримали причетного до шахрайства молодика. Ним виявився 38-річний мешканець Одеси. Останній вже винайняв таксі та намагався потрапити до столиці. У зловмисника вилучено кошти, здобуті злочинним шляхом, та речові докази причетності до шахрайства.
Поліція затримала підозрюваного у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Йому інкримінують скоєння злочину, передбаченого частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Її максимальна санкція передбачає позбавлення волі на строк до трьох років.
Також поліція перевіряє затриманого на причетність до аналогічних злочинів на території області.
Правоохоронці звертаються до громадян: будьте пильними й обережними при спілкуванні із незнайомцями, не поспішайте виконувати їхні умови і прохання, одразу телефонуйте своїм родичам або на спецлінію «102». Обов`язково розкажіть своїм близьким родичам (особливо старшому поколінню) про існування такого роду шахрайств, аби уберегти їх від зловмисників.
Щоб ви чи ваші літні родичі не розгубилися у екстреній ситуації, обговоріть з ними покроковий план дій. Надрукуйте його великими літерами. Наклейте або покладіть на видному місці.
Ось головні рекомендації:
- Шахрай підганяє вас, вимагає передати гроші дуже швидко. Зупиніться! Покладіть трубку і спокійно все обдумайте.
- Одразу передзвоніть на номер дочки/сина/внучки. Як правило, з ними усе гаразд.
- Якщо не вдається швидко додзвонитися до рідних, випитуйте у незнайомців якомога більше деталей. Попросіть назвати прізвище, ім’я та по-батькові родича, який нібито потрапив у біду. Самостійно не повідомляйте жодної інформації незнайомцю!
- Щоб остаточно розвіяти сумніви – телефонуйте в поліцію чи лікарню, куди нібито потрапив родич. Там ви отримаєте достовірну інформацію.
Пам’ятайте: якщо незнайомець вимагає у вас терміново передати кошти – одразу телефонуйте на «102».

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/96765 Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали. Стиль article Mon, 22 May 2023 10:43:14 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону україни в межах області:     
10:27 - 10:31   21.05.2023 року   
- 3 вибухи (приходи) ймовірно з міномету 120 мм в районі н.п. Миколаївка Новгород-Сіверського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:
- між смт Лосинівка та с. Данина Ніжинського району об 11 год. 21 травня водій автомобіля "ВАЗ-2111" не впорався з керуванням, виїхав на узбіччя та перекинувся. Внаслідок ДТП водій та пасажир автомобіля отримали тілесні ушкодження

Пожежі – 10:
доповнення до пожежі, яка виникла о 12 год. 25 хв. 17 травня на полігоні твердих побутових відходів в смт Варва Прилуцького району (Варвинська ТГ) о  19 год. 40 хв. 21 травня  ліквідована.
пожежі в житловому секторі – 1:
- в с. Чорний Ріг  Новгород-Сіверського району (Семенівська ТГ) по  вул. Лесі Українки, 13  о 18 год. 55 хв. 21 травня  сталася пожежа житлового будинку (4х6 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, пошкоджено стіни. Причина - необережне поводження з вогнем господаря.  

пожежі на транспорті – 1:
- в м. Прилуки по вул. 18 Вересня біля будинку №2 о 15 год. 15 хв. 21 травня сталася пожежа автомобіля "ВАЗ 21063". Вогнем знищено моторний відсік та салон автомобіля. Причина - несправність електричної системи.  

пожежі сухої трави та сміття – 6 пожеж на загальній площі 1,07 га. Причина пожеж - необережне поводження з вогнем невстановлених осіб.

пожежі в лісовому масиві – 1:
- в  с. Дегтярівка Новгород-Сіверського району (Новгород-Сіверська ТГ)  о 13 год. 30 хв. 21 травня на території ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство"  сталася пожежа настилу в лісовому масиві на площі 2 га.  Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

інші пожежі – 1:
- в м. Чернігові по вул. Всіхсвятській біля будинку №2 о 17 год. 37 хв. 21 травня сталася пожежа сміттєвого контейнера. Вогнем пошкоджено сміттєвий контейнер. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 1 раз залучалися до виконання робіт за призначенням, вилучено 1 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 50091 ВНП).
Попередження про очікувані небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

21 – 22 травня на річках Дніпро та Десна в межах області рівні води знижуватимуться на 1-10 см за добу зі зменшенням затоплення заплави та негативних наслідків від дії річкових вод Дніпра і Десни.

Зберігатиметься затоплення заплави, порушення транспортного сполучення, обтоплення та відрізання від основних шляхів сполучення ряду прирічкових сіл у Чернігівському районі (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий) та у Корюківському районі (І рівень небезпеки - жовтий).

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 11 мкр/год., Покошичі – 12 мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  21 травня по 20 годину 22 травня очікується мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ, подекуди гроза. Вітер північно-східний 7-12 м/с. Температура вночі 6-11º, вдень 19-24º тепла.

По Чернігову температура вночі 8-10º, вдень 21-23º тепла.

]]>
Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 15 по 21 травня 2023 року http://monitor.cn.ua/ua/style/96764 Стиль article Mon, 22 May 2023 10:41:32 +0300 КОРЮКІВСЬКИЙ РАЙОН
Впродовж тижня здійснено 1 обстріл 1 населеного пункту (с. Єліне) з використанням наступного озброєння: 122 мм реактивна артилерія – 16 вибухів.
5.05.2023 внаслідок обстрілу с. Єліне знищено 1 нежитловий будинок та пошкоджено 7 приватних будівель.

НОВГОРОД-СІВЕРСЬКИЙ РАЙОН
Впродовж тижня здійснено 19 обстрілів 13 населених пунктів (села: Мурав’ї, Медведівка, Залізний Міст, Грем’яч, Леонівка, Хотіївка, Зоря, Камінь, Блешня, Карповичі, Заріччя, Галаганівка, Миколаївка) з використанням наступного озброєння: 82 мм міномет – 20 вибухів; 120 мм міномет – 41 вибух; ствольна артилерія – 37 вибухів; 122 мм реактивна артилерія – 21 вибух; 30 мм автоматичний гранатомет – 3 вибухи.
17.05.2023 внаслідок обстрілу с. Хотіївка пошкоджено цивільну інфраструктуру: будівлю школи, котельню та фельдшерсько-акушерський пункт.

Всього у вказаний вище період з території Брянської області ворогом здійснено 20 обстрілів околиць 14 прикордонних населених пунктів Чернігівської області, під час яких зафіксовано 138 вибухів.

]]>
На Чернігівщині вшанували пам’ять жертв злочинів комуністичного тоталітарного режиму http://monitor.cn.ua/ua/style/96763 Пам’ять жертв політичних репресій в Україні вшановують щорічно у третю неділю травня відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року. Цьогоріч пам’ятна дата припадає на 21 травня. Стиль article Mon, 22 May 2023 10:38:35 +0300 З цієї нагоди представники органів влади та громадськості поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам репресій періоду 30-40-х і початку 50-х років ХХ століття», розташованого поблизу села Халявин Новобілоуської територіальної громади. Саме тут поховано щонайменше 4 тисячі жителів Чернігівщини,  закатованих у період «Великого терору». Жертв розстрілювали в місцях ув’язнення та звозили до місця таємного поховання.

Масштабна кампанія з масових репресій була розгорнута в 1937-1938 роках за ініціативою керівництва СРСР для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. ЇЇ наслідками для України стало знищення політичної, художньої та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій та денаціоналізація.

Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Іванівська громада отримала допомогу від компанії ROCKWOOL http://monitor.cn.ua/ua/style/96759 Дві машини мінеральної вати для утеплення – 96 палет у спеціальному пакуванні передали сьогодні представники данської компанії ROCKWOOL Іванівській територіальній громаді. Стиль article Fri, 19 May 2023 13:56:28 +0300 «Дякуємо нашим надійним данським партнерам за підтримку, яку вони продовжують надавати Чернігівщині. Сьогодні допомогу отримали 24 сім’ї з Іванівки, житло яких постраждало внаслідок військової агресії росії», – зазначив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.

Варто зазначити, що в Іванівській громаді були повністю зруйновані 226 будинків, ще 1759 отримали пошкодження. Роботи з відновлення та відбудови житла досі тривають.

Подібну допомогу компанія ROCKWOOL вже доставляла для мешканців Киїнської громади, чиї оселі теж постраждали внаслідок війни. Крім того, область отримала понад  350 генераторів різної потужності для закладів соціальної сфери та об’єктів критичної інфраструктури області.




Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Замість «грошової допомоги» громадянка втратила 7 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/96758 Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах. Стиль article Fri, 19 May 2023 13:54:57 +0300 Вчора до поліції звернулася 47-річна мешканка Чернігова із повідомленням, що з її банківського рахунку зникло 7 тисяч гривень. Жінка розповіла поліцейським, що в соцмережі вона побачила посилання про оформлення «грошової допомоги» та перейшла за ним. Там їй запропонували ввести реквізити та секретні паролі банківської картки нібито для оформлення матеріальної допомоги. Потерпіла виконала ці умови, після чого з її рахунку зникли всі кошти.
Нині поліція розшукує причетного до шахрайства у рамках відкритого кримінального провадження.
Поліція наполегливо рекомендує: по телефону або в Інтернеті нікому не повідомляйте жодних відомостей про свої банківські картки. Адже, переходячи за сумнівними посиланнями, ви даруєте зловмисникам свої персональні дані. Завдяки цьому шахраї можуть привласнити всі заощадження з ваших банківських рахунків.
Пам’ятайте: інформацію про справжні державні виплати та порядок їх отримання міститься лише в офіційних джерелах.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Делегація голів громад із Житомирської області відвідала Чернігіві http://monitor.cn.ua/ua/style/96757 У День вишиванки, який цьогоріч відзначається 18 травня, в Чернігівській міській раді зустрічали голів громад із Житомирської області. Стиль article Fri, 19 May 2023 13:50:13 +0300 Це дводенний навчальний візит голів громад Житомирщини, який організований відповідними регіональними відділеннями Асоціації міст України. Вчора, 17 травня, делегація відвідала Куликівську громаду.

Заступниця міського голови Чернігова Вікторія Пекур на початку зустрічі розповіла про історію нашого міста, його розташування та кількість населення тощо. Присутні переглянули відеоролик про те, яким Чернігів був до повномасштабного вторгнення, а також про дні чернігівців під час облоги у 2022-му.

- Чернігів 40 днів був у блокаді. Коли були зруйновані мости, це був, ніби острів, на який не можна було потрапити, завезти продукти харчування, ліки чи інше. Ми повністю залишились без електропостачання, без води. Чернігівці багато пережили, тому перше завдання для кожної міської громади, як зазначав міський голова Владислав Атрошенко – підтримувати мешканців та відроджуватися. І тоді, вже 1 вересня, був відновлений освітній процес у 22 школах, а дитсадки відкрили з 1 серпня. Наразі відновили майже всі лікарні. У березні Чернігів відповідно до Указу Президента України відзначений почесним званням «Місто-Герой України». Також днями ПАРЄ нагородила наше місто Прапором Честі, який передали в.о. міського голови Олександру Ломако під час його візиту до Ради Європи, - розповіла Вікторія Пекур.   

У ході спілкування також говорили про ресурси, які залучаються для відновлення пошкоджених об’єктів інфраструктури, що зазнали руйнувань внаслідок обстрілів та бомбардувань російськими військовими, про реалізацію міських Програм, які направленні на підтримку мешканців міста.

Начальниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко, зокрема, зазначила, що Чернігову дуже допомагали міста-побратими, зокрема, Меммінген, Тарнобжег. На його відновлення також було спрямовано 100 млн грн від міста Києва. Зокрема, основна частина цих коштів була спрямована на капітальний ремонт багатоповерхових житлових будинків, де було пряме влучання.

- За ініціативи міського голови у Чернігові були запроваджені міські Програми з метою підтримки населення. Це Програми по частковому відшкодуванню вартості встановлення вікон, допомога власникам квартир у багатоповерхівках, власникам будинків приватного сектору, і на жаль, матеріальної допомоги родинам загиблих Захисників та Захисниць України та ін. Чернігів поступово відновлюється, ми – сильні, і ми - переможемо. Ми в це віримо! - додала заступниця міського голови.

Делегація з Житомирщини у рамках навчального візиту до нашого міста мала можливість побачити зруйновані об’єкти, роботи по відновленню пошкоджених закладів освіти міста, ознайомитись з діяльністю Чернігівського туристичного інформаційного центру, а також відвідати екскурсію по Древньому Валу.

 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігові вшанували пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу http://monitor.cn.ua/ua/style/96754 «Всіх татар виселити з території Криму та поселити їх на постійне місце проживання як спецпоселенців в районах Узбецької РСР. Виселення покласти на НКВС СРСР і завершити до 1 червня 1944 р.». Таке рішення затвердив Державний Комітет Оборони СРСР своєю постановою «Про кримських татар» з грифом «цілком таємно» 11 травня 1944 року. А вже за тиждень, 18 травня, розпочалася насильницька депортація кримських татар з історичної батьківщини – етнічна чистка за звинуваченням цілого народу у співробітництві з нацистською Німеччиною. Стиль article Fri, 19 May 2023 10:32:01 +0300 Тоді було депортовано практично увесь кримськотатарський народ – близько 200 тисяч осіб. Після закінчення Другої світової війни демобілізованих з Червоної армії бійців – кримських татар було відіслано до уральських і сибірських трудових таборів. Возз’єднатися фронтовикам зі своїми родинами у спецпоселеннях було дозволено лише за кілька років.



Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання: лише впродовж року від голоду, хвороб та виснаження загинули понад 30 тисяч осіб.

Чернігівська громада — представники органів влади, національно-культурних товариств, громадські активісти, військові, переселенці з Криму — хвилиною мовчання вшанувала пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу, зібравшись на центральній площі обласного центру. Серед учасників — заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк.

18 травня, в Україні на державному рівні з 2014 року відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та з 2015-го — День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Народу, який і нині зазнає утисків з боку російської влади в окупованому з 2014 року Криму.

«Події у 1944 році дуже тісно переплітаються з подіями 2014-го, коли російська федерація без оголошення війни підло напала на Україну й окупувала Крим. Після цього щасливе життя людей скінчилося. Майже десять років на півострові відбувається тотальне знищення всього українського. Люди, які не бояться демонструвати та висловлювати свою непокору окупаційній владі, потерпають від арештів, тортур або й взагалі зникають. Історія і сучасні події нам чітко показують, що допоки з нашою країною поруч росте ця «ракова пухлина» у вигляді ерефії, миру та спокою нам не бачити. Ми маємо це розуміти і кожний на своєму фронті робити все можливе для підтримки Збройних сил України, розуміти, наскільки важливо ніколи нікому не дозволити навіть думки про меншовартість нашого народу. Ми пишаємося тим, що ми українці. Пам’ятаймо, яку страшну ціну сплачуємо за нашу свободу, життя і майбутнє наших дітей. Чернігівська громада демонструє, що вона близька до горя кримських татар. Для кожного з нас Крим — це Україна! Він був, є і буде українським», — виступила голова громадської організації «Кримська громада» Світлана Кузіна.

Цей день увійшов в історію як День боротьби за права кримськотатарського народу. Сьогодні на Красній площі Чернігова Академічний народний хор виконав Державний Гімн України та Гімн кримськотатарського народу. А вірш великого поета, одного з лідерів кримськотатарського національного руху Сейтумера Еміна «Сен олмасанъ…» («Якщо би не було тебе..») прочитав актор і режисер Олександр Лаптій.

Крим нескорений, як нескорена вся Україна!




Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/96753 Протягом минулої доби зареєстровано 2 дорожньо-транспортні пригоди та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 4 особи постраждали. Стиль article Fri, 19 May 2023 09:57:53 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:
Обстрілів не зафіксовано.

Дорожньо-транспортні пригоди – 2:
-  на автодорозі Київ-Суми-Юнаківка біля с. Рибці Прилуцького району о  09 годині 18 травня водій автомобіля "ВАЗ - 21063" виїхав за межі проїжджої частини дороги і здійснив наїзд на електроопору. Внаслідок пригоди водій і пасажир авто отримали травми та були госпіталізовані до КНП «Прилуцька міська лікарня»;
- в м. Прилуки на перехресті вул. Київська та вул. Дачна о 19 годині  18 травня водій автомобіля "ВАЗ - 2107" не надав переваги у русі мотоциклу марки "Honda CB 400 SF" і здійснив з ним зіткнення. Внаслідок пригоди водій і пасажир мотоцикла отримали травми та були госпіталізовані до КНП «Прилуцька міська лікарня».

Пожежі – 8:

пожежі на транспорті –2:
- в  м. Чернігові по вул. Глібова біля буд. №1 о 19 год. 20 хв. 18 травня сталася пожежа автомобіля "Cheri Amulet". Вогнем пошкоджено навісне обладнання, електромережу та кузов автомобіля. Причина - несправність електричної системи;
- біля с. Рубанка Ніжинського району (Дмитрівська ТГ) о 22 год. 37 хв. 18 травня сталася пожежа автомобіля "Volkswagen Passat В-3". Вогнем знищено автомобіль. Причина - розгерметизація паливної (газової) системи автомобіля.

пожежі сухої трави та сміття –5:

загальна площа пожеж становить – 1,86 га. Причина - необережне поводження з вогнем невстановлених осіб. Збитку не завдано.

інші пожежі –1:

в  м. Чернігові по вул. Шевченка біля буд. №185 о 01 год. 30 хв. 19 травня сталася пожежа п’яти дерев’яних споруд для безпритульних тварин (1х1,5 м кожна). Вогнем знищено споруди. Причина та збитки встановлюються.

  Доповнення до інформації про пожежу:
в смт Варва Прилуцького району на полігоні твердих побутових відходів за добу ліквідовано пожежу  сміття на площі 0,2 га (залишається 0,4 га). Гасіння триває.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:
Піротехнічні підрозділи 5 разів залучалися до виконання робіт за призначенням вилучено 6 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 50075 ВНП).

Гідрологічна ситуація:
Спостерігається поступове зниження рівнів води на річках Десна, Дніпро, Сейм, Сож та Віть в межах області. Станом на 19 травня залишається порушеним транспортне сполучення з 6 населеними пунктами Корюківського району.
Попередження про очікувані небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:
18 – 22 травня на р. Дніпро та р. Десна в межах області  рівні води знижуватимуться на 1-10 см за добу зі зменшенням затоплення заплави та негативних наслідків від дії річкових вод р. Дніпро  і р. Десна.
Зберігатиметься затоплення заплави, порушення транспортного сполучення, обтоплення та відрізання від основних шляхів сполучення ряду прирічкових сіл у Корюківському районі (І рівень небезпеки - жовтий).
У зв’язку зі стабілізацією повеневої обстановки та падінням рівнів води в річках області надзвичайну ситуацію (код - 20510), закрито з  17 травня.

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 11_ мкр/год., Прилуки – 14 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год., Семенівка – 14  мкр/год., Сновськ – 12  мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години  18 травня по 20 годину 19 травня очікується мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень невеликий короткочасний дощ, місцями гроза. Вітер північно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 10-15º, вдень 21-26º тепла.      

По м. Чернігову  температура вночі  12-14º, вдень 22-24º тепла.

]]>
Суд заарештував трьох підозрюваних у жорстокому вбивстві подружжя киян та їхнього 4-річного сина http://monitor.cn.ua/ua/style/96751 Тримання під вартою терміном 60 діб без права внесення застави – такі запобіжні заходи суд обрав організатору завчасно спланованого потрійного вбивства і двом його спільникам. Стиль article Thu, 18 May 2023 11:11:34 +0300 Над розкриттям цього злочину працювала спеціалізована група, до складу якої увійшли найдосвідченіші слідчі, співробітники карного розшуку, кримінального аналізу та оперативних служб Нацполіції і поліції Чернігівщини та Житомирщини. Завдяки злагодженій роботі всіх служб підозрюваних вирахували і затримали протягом доби.


Нагадаємо: вбивство родини киян від рук цинічних і безжальних убивць сталося на Чернігівщині 14 травня. Того ж дня близько півночі до поліції Києва надійшло повідомлення про зникнення 30-річного чоловіка, його 28-річної дружини та їхнього 4-річного сина. Було відомо лише, що зранку подружжя разом із дитиною автомобілем «Мазда» вирушило на Чернігівщину для покупки машини, а пообіді зв’язок з ними обірвався. Цю інформацію і орієнтування на авто поліцейські Києва одразу передали колегам із Чернігівської області, які негайно розпочали пошуки зниклих безвісти.
Розстріляну і спалену автівку киян, яка була захована в лісосмузі між засіяними полями, виявили поблизу одного із сіл Корюківського району Чернігівщини. Під час її огляду поліцейські нарахували понад два десятки отворів від куль. А після тривалих пошуків і прочісування території поблизу обстріляної машини вдалося знайти і місце, де були закопані тіла жертв з ознаками насильницької смерті. На місці події криміналісти вилучили низку речових доказів: сліди взуття та автомобільних коліс, гільзи, кулі, закривавлені речі.
Для затримання підозрюваних і встановлення обставин вбивства створили спеціалізовану робочу групу, до якої увійшли представники Головного слідчого управління, Департаментів карного розшуку, кримінального аналізу, оперативної служби та оперативно-технічних заходів Нацполіції, поліцейські Чернігівщини,  співробітники управління стратегічних розслідувань та поліцейські Житомирської області.  
Після проведення у максимально стислі строки комплексу оперативних заходів і слідчих дій найдосвідченіші співробітники Нацполіції проаналізували величезний масив інформації і зібрали всі зачіпки, які могли допомогти у розкритті потрійного вбивства. Зрештою результатом цієї роботи стало  похвилинне відтворення подій того дня: вирахувати і затримати підозрюваних вдалося протягом доби.
Зокрема поліцейські встановили, що подружжя домовилося купити автомобіль на Чернігівщині. Із чоловіком, який мав їм продати машину, глава родини кілька разів спілкувався телефоном. Подорож для огляду технічного стану і придбання легковика запланували на неділю, 14 травня. Із собою вони взяли гроші для покупки та разом із сином вирушили за автівкою. Сім’я не підозрювала, що автомобіля, який вони планували купити, насправді немає, а у такий спосіб їх просто заманили у пастку.
22-річний «продавець автомобіля», він же - організатор жахливого злочину, добре спланував убивство та озброєний напад. Він виїздив на місце, де планував розправитися з покупцями, та заздалегідь визначив, де закопає тіла і куди віджене для спалення машину своїх жертв. При цьому використовував авто батька своєї спільниці, на яке встановив «ліві» номери. Для реалізації своїх злочинних планів чоловік залучив двох своїх знайомих — 27-річного чоловіка та 20-річну жінку. Всі троє — мешканці Корюківського району Чернігівщини.
У день вбивства на під’їзді до обраного місця зловмисники побачили в салоні «Мазди» водія, жінку і маленького хлопчика, але це не зупинило їх і не стало причиною для відмови від задуманої кривавої розправи. Спільники заманили покупців у безлюдне місце та холоднокровно розстріляли автівку. Переконавшись, що всіх вбили, вони закопали тіла жертв у лісосмузі, а їхню автівку відтягнули в інший бік і спалили.
Наступного дня за відібрані у вбитих киян гроші організатор придбав собі автомобіль, ще по 25 тис. грн заплатив своїм спільникам за «допомогу».
Попри вжиті зловмисниками численні заходи для приховування своєї причетності до злочину, поліцейські всіх залучених підрозділів менш ніж за добу встановили місця перебування фігурантів. Оперативники поліції за силової підтримки спецпідрозділу КОРД затримали їх: двох – у Чернігівській області, а організатора потрійного вбивства – у Житомирській області, куди він одразу втік. Під час затримання у нього були при собі гранати і вибухівка. Також проведено невідкладні обшуки, в ході яких поліцейські вилучили чимало речових доказів, зокрема закривавлений одяг і автомат Калашникова, з якого розстріляли сім’ю.
16 травня слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури вручили фігурантам повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
Вчора, 17 травня, суд заарештував трьох підозрюваних без права внесення застави. Фігурантам загрожує до 15-ти років позбавлення волі або довічне ув‘язнення.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Хабарі за укладання договорів: чернігівські поліцейські затримали керівника державного підприємства http://monitor.cn.ua/ua/style/96750 Затримали його співробітники управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області та слідчого управління обласної поліції. Стиль article Thu, 18 May 2023 11:07:44 +0300 За даними слідства, директор держпідприємства, що підпорядковується  Національній академії аграрних наук України, налагодив корупційну схему безперешкодного підписання договорів на зберігання майна. Таку «послугу» він оцінив у 10 500 гривень.
Посадовця затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання коштів. Треба зазначити, що наразі у суді розглядається справа щодо фігуранта за фактом вимагання та отримання 50 000 доларів США (ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України).
Затриманому посадовцю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.
Процесуальне керівництво здійснює Чернігівська обласна прокуратура.
За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майн.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

]]>
Ментальне здоров’я жителів Чернігівщині: місцевих фахівців навчатимуть колеги із США http://monitor.cn.ua/ua/style/96749 Фахівці Центру психосоматичної медицини (США) проведуть комплексне навчання та наставництво для працівників закладів освіти, охорони здоров'я та соціального захисту Чернігівщини. Стиль article Thu, 18 May 2023 11:04:34 +0300  Мова йтиме про новаторські моделі піклування про себе, розвиток психофізичних навичок само- і взаємопідтримки. Також пропонуватимуть певні техніки, які можна застосовувати в роботі цих закладів. Навчання відбуватиметься у межах проєкту з USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

Питання належної організації роботи з запобігання проблем ментального здоров’я обговорили сьогодні на зустрічі з представниками Центру у Чернігівській ОВА.

    «Ми дуже вдячні за увагу до нашого регіону в такому важливому питанні як ментальне здоров’я. Це ще один виклик, який постав перед нашим суспільством. Адже маємо не тільки перемогти у цій війні, а й зберегти наших людей», –  наголосила заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.

Участь у заході взяли  керівники структурних підрозділів ОВА, які в своїй щоденній роботі стикаються з психологічною проблематикою у галузі освіти, медицини, соціального захисту, роботи з дітьми та молоддю.

Наразі в області постійно проводиться робота  з підвищення кваліфікації спеціалістів (яких, на жаль, не вистачає) закладів у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.  Також фахівці проходять тематичні навчання та тренінги, зокрема з надання першої психологічної допомоги.

    «Мешканці Чернігівщини пережили окупацію та активні бойові дії. Ми вже побачили, яке спустошення принесла ця війна. Наша функція полягає в тому, щоб допомогти людям подолати наслідки травматизації»,  – зазначив засновник та керівник Центру психосоматичної медицини, професор Джеймс Гордон.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Прапор Честі, яким ПАРЄ нагородила наше місто, їде у Чернігів http://monitor.cn.ua/ua/style/96748 Це одна із найвищих відзнак Ради Європи для європейських міст. Стиль article Thu, 18 May 2023 11:03:15 +0300 "Це одна із найвищих відзнак Ради Європи для європейських міст. Прапор честі — спільна заслуга всіх чернігівців! Це нагорода нашому місту за стійкість в протистоянні ворогу, в захисті спільних з Європою цінностей свободи, демократії, місцевого самоврядування. Прапор Честі для нас — це визнання очевидного факту, що Чернігів — європейське місто. Наше місто на правильному шляху. Працюємо далі над відновленням та розвитком нашого красеня-Чернігова, міста Героїв!", — написав про відзнаку Олександр Ломако.

Під час візиту Олександра Ломако до Ради Європи також було обговорено з офісом премії урочисту церемонію вручення цієї відзнаки в нашому місті. Поки через безпекові та організаційні питання там не можуть назвати точну дату, але робота в реалізації цієї події ведеться.

Загалом існує чотири відзнаки Парламентської асамблеї Ради Європи: Європейський диплом, Почесний прапор, Щит честі та Європейський приз. Чернігів отримав відзнаку, яка є другим рівнем в системі нагород ПАРЄ. Це визнання результатів і змін в місті, визнання стійкості Чернігова в боротьбі за європейські цінності.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Служба зайнятості підтримує переселенців http://monitor.cn.ua/ua/style/96746 З початком повномасштабного вторгнення росіян значна кількість українців покинули рідні домівки та змушені були шукати кращої долі в інших громадах. Стиль article Thu, 18 May 2023 10:54:56 +0300 І нині на Чернігівщині через постійні обстріли прикордоння люди продовжують виїжджати переважно вглиб області, рятуючи своє життя і життя дітей. На новому місці переселенці зіштовхуються з багатьма труднощами, серед яких –брак роботи. Щоб допомогти їм працевлаштуватись служба зайнятості пропонує низку безкоштовних сервісів і послуг та фінансово підтримує роботодавців, котрі беруть на роботу переселенців. До речі, в січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 426 переселенців, що більш ніж втричі перевищує показник минулого року.Про це повідомила директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка під час зустрічі з представниками місцевої влади, роботодавцями та внутрішньо переміщеними особами, які наразі проживають на території Дмитрівськоїгромади Ніжинського району.
Щоб скористатися деякими послугами, шукачам роботи не обов’язково реєструватися в службі зайнятості. Фахівці посприяють у підборі роботи, нададуть профорієнтаційні послуги, допоможуть отримати ваучер на навчання, грант на створення або розвиток власної справи за урядовою програмою «єРобота».Зареєстрованим безробітним служба зайнятості пропонує безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професією або підвищити кваліфікацію під гарантоване працевлаштування. Крім того, вони можуть долучитися до «Армії відновлення» - виконання суспільно корисних робіт у період воєнного стану та отримувати заробітну плату не менше мінімальної (на сьогодні 6700 грн).
Тим, хто шукає роботу самостійно, фахівці радятьЄдиний порталвакансій, що містить актуальні пропозиції роботи, як від державної служби зайнятості, так і з найбільших сайтів з працевлаштування. Також можна скористатися офіційним сайтом обласного центру зайнятостіабо оформити підписку на вакансії через чат-боти у Telegramта Viber.
Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування переселенців. Цього року компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 36 внутрішньо переміщених осіб отримали 33 роботодавці Чернігівщини. Ця компенсація надається у розмірі 6700 грн за кожну працевлаштовану особу протягом двох місяців.
З усіма послугами для ВПО можна ознайомитись тут https://is.gd/r9LDWT
За допомогою в працевлаштуванні звертайтеся до будь-якого підрозділу обласного центру зайнятості.
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Щоб запустити механізм програми єВідновлення, громади мають активізуватися зі створенням профільних комісій http://monitor.cn.ua/ua/style/96745 На цьому наголосив перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем під час онлайн-наради 16 травня з представниками територіальних громад області. Стиль article Thu, 18 May 2023 10:50:55 +0300 Нагадаємо: 10 травня стартувала програма державної допомоги для відновлення житла, що зазнало незначних пошкоджень через війну (заміна вікон чи дверей, ремонт покрівлі, підлоги тощо). Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад кімнат в гуртожитку.

Щоб отримати компенсацію, громадянин спершу має подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно (якщо ще не було подане). Це можна зробити на порталі чи в застосунку Дія (або в місцевому ЦНАПі — про послугу слід завчасно уточнити).

Далі потрібно відкрити спеціалізований рахунок єВідновлення в одному з банків-учасників програми. Наразі відкрити картку можна в банківському застосунку та у відділенні таких банків: Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ (список банків-партнерів поповнюватиметься в міру їх підключення до єВідновлення).

Наступний крок — подати заяву на компенсацію в Дії, після чого її розгляне спеціальна комісія, створена при органі місцевого самоврядування. Вона ж і проведе огляд пошкодженого майна, внесе дані про нього в Реєстр пошкодженого та знищеного майна та визначить суму для компенсації.

Наразі в області триває процес формування таких комісій відповідно до постанови Кабміну від 21 квітня поточного року № 381. Громадам для пришвидшення процесу запропоновано внести зміни до положення про комісію, яка була створена для огляду об’єктів, пошкоджених внаслідок збройної агресії (це передбачено постановою № 381). У складі комісії має бути представник правоохоронних органів. Дозволяється залучення й інших фахівців з експертних, будівельних та проєктних організацій. Також потрібно визначити відповідальну особу, яка вноситиме дані до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, й надіслати в Дію офіційного листа з контактними даними для верифікації в системі.

Термін розгляду заяви та прийняття рішення щодо компенсації не повинен перевищувати 30 календарних днів з дня її подання.

Після цього громадянин, який подав заяву на компенсацію, отримає підтвердження та кошти на спеціалізовану картку єВідновлення.

Звертаємо увагу, що державна допомога має цільовий характер — винятково на закупівлю матеріалів чи оплату будівельних робіт. Використати компенсацію можна буде упродовж одного року з моменту її нарахування.

Необхідна інформація про програму єВідновлення публікуватиметься на сайті послуги, а також на офіційних онлайн-ресурсах Міністерства  розвитку громад, територій та інфраструктури.

Крім того, додаткову інформацію можна отримати, звернувшись на спеціальну урядову гарячу лінію 1545, а також до служби підтримки Дії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Пожежно-рятувальні підрозділи Чернігова практично відпрацювали дії з ліквідації умовного витоку аміаку http://monitor.cn.ua/ua/style/96744 17 травня на території Чернігівського відділення ПРАТ “АБІНБЕВ ЕФЕС УКРАЇНА” проведені тактико-спеціальні навчання. За мету вони мали відпрацювати спільні дії підрозділів ГУ ДСНС України у Чернігівській області та аварійних формувань підприємства під час ліквідації наслідків аварії на хімічно небезпечному об’єкті. Стиль article Thu, 18 May 2023 10:43:32 +0300 Для довідки, в технологічному процесі підприємства використовується аміак, який являє собою небезпеку для персоналу об'єкту та прилеглих територій.
За легендою внаслідок розгерметизації ресивера в аміачно-холодильній станції стався витік небезпечної речовини, в результаті чого постраждав працівник підприємства. Оперативно було створено об'єктову комісію з питань техногенно-екологічної безпеки, штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру. Працівники спеціалізованої аварійної газорятувальної групи об`єкту провели обстеження дільниці, вжили заходів по ліквідації витоку аміаку та здійснили евакуацію умовно постраждалого.За сигналом диспетчера організовано і проведено екстрену евакуацію персоналу за межі зони хімічного забруднення.
За викликом на місце умовної аварії прибули підрозділи Головного управління ДСНС України у Чернігівській області в складі 24 чоловік особового складу та 3 одиниць спеціальної техніки. Фахівці відділення радіаційного та хімічно захисту Аварійно-рятувального загону спецпризначення провели розвідку щодо концентрацій небезпечної речовини та напрямку її розповсюдження. Також шляхом накладання спецзасобів припинили витікання аміаку. Рятувальники пожежно-рятувального підрозділу у захисних костюмах та апаратах захисту органів дихання і зору проклали магістральні лінії та здійснили осадження хмари аміаку розпиленими струменями води. Умовна аварія ліквідована.
Під час підведення підсумків, керівництвом навчань зазначено, що всі заходи, передбачені планом їх проведення, виконані на високому професійному рівні.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/96743 Протягом минулої доби зареєстровано 15 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 13 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждало. Стиль article Thu, 18 May 2023 10:37:26 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:
10:20 - 10.40   17.05.2023
10 вибухів (приходів, ймовірно з САУ), в районі н.п Хотіївка, Новгород-Сіверського району.
Внаслідок обстрілу сталося загорання Хотіївського ФАП та в Хотіївській ЗЗСО пошкоджено вікна та приміщення котельні. Потерпілих немає.
14:00   17.05.2023
 1 вибух (приход, ймовірно з міномету 120 мм), в районі н.п Зоря, Новгород-Сіверського району.
19:00 - 20.10   17.05.2023
 21 вибух (приход, ймовірно зі ствольної артилерії), в районі н.п Камінь, Новгород-Сіверського району. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Дорожньо-транспортні пригоди – 2:
- в с. Карильське Новгород-Сіверського району ( Коропська ТГ) по вул. Садовій  о 06 год. 34 хв. 17 травня водій мопеда "Alfa"  не впорався з керуванням та здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок ДТП пішохід отримав тілесні ушкодження.
- в м. Ніжин на перехресті вул. Шевченка та вул. Прилуцька о 19 год. 36 хв. 17 травня водій автомобіля "Škoda Octavia"  скоїв зіткнення з мотоциклом "Loncin".  Внаслідок ДТП водій мотоцикла отримав тілесні ушкодження та доставлений до КНП "Ніжинська центральна міська лікарня".

Пожежі – 13:
пожежі в житловому секторі – 1:
 - в с. Іванівка Чернігівського району ( Іванівська ТГ) по вул. 30 років Перемоги, 44   о 08 год. 01 хв. 17 травня  сталася пожежа житлового будинку (7х11 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 80 кв.м, перекриття на площі 30 кв.м., стіни на площі 15 кв.м., пошкоджено стіни на площі 80 кв.м. Ймовірна причина - коротке замикання електромережі.

пожежі на об’єкті – 2:
-  біля смт Короп  Новгород Сіверського району (Коропська ТГ)  о 14 год. 09 хв. 17 травня на території полігону твердих побутових відходів комунального підприємства «Благоустрій» Коропської ТГ, сталася пожежа сміття  на площі  0,3 га. Ймовірна причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.
 - в  с. Хотіївка Новгород-Сіверського району (Семенівська ТГ) по вул. Озерна, 77 о 10 год. 44 хв. 17 травня сталася пожежа фельдшерського акушерського пункту «Хотіївка» (8х10 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі, пошкоджено стіни на площі 5 кв.м.  Причина-потрапляння боєприпасів, їх уламків, в результаті бойових дій.

пожежі сухої трави та сміття – 8:
загальна площа пожеж складає 5,53 га. Причина пожеж - необережне поводження з вогнем невстановлених осіб. Збитку не нанесено.

інші пожежі – 2:
- в м. Чернігові по вул. Привокзальна о 16 год. 07 хв. 17 травня на відкритій території сталася пожежа дерева. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Збитку не нанесено.
- в м. Чернігові по вул. Дніпровська, буд. 20 В  о 17 год. 53 хв. 17 травня сталася пожежа неексплуатуємої будівлі (12х20 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю по всій площі, перекриття на площі 50 кв.м. Ймовірна причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: Піротехнічні підрозділи 4 рази залучалися до виконання робіт за призначенням вилучено 3 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено 50075 ВНП).

Гідрологічна ситуація:

Спостерігається поступове зниження рівнів води на річках Десна, Дніпро, Сейм, Сож та Віть в межах області. Порушено транспортне сполучення з 6 населеними пунктами Корюківського району. З початку проведення робіт підрозділами ДСНС надано допомогу 5121 особі, доставлено 7457 кг продуктів харчування та 25505 л води.
Попередження про очікувані небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

17 – 18 травня на  р. Десна в межах області  рівні води знижуватимуться 1-10 см за добу зі зменшенням затоплення заплави та негативних наслідків від річкових вод:

   на ділянці р. Десна Макошине – Морівськ продовжуватиметься поступове зменшення затоплення понижених прирічкових територій, порушення транспортного сполучення  з прирічковими населеними пунктами у Корюківському районі та часткового затоплення територій міського пляжу у м. Чернігів, садово-дачної забудови, доріг на заплаві у м Чернігів   (ІІ рівень небезпеки –помаранчевий).
    на решті ділянок р. Десна вода поступово звільняє частково затоплені ділянки заплави річки у Корюківському, Чернігівському районах. (І рівень небезпеки - жовтий)
17 - 18 травня на р. Дніпро в межах області  утримуватимуться високі рівні води з тенденцією зниження  на  1-10 см за добу, зберігатиметься затоплення заплави, порушення транспортного сполучення, обтоплення та відрізання від основних шляхів сполучення ряду прирічкових сіл та часткове затоплення територій окремих населених пунктів   у Чернігівському районі  (ІІ рівень небезпеки - помаранчевий).

Радіаційний фон:
На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-15 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 15 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 13 мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:
За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 17 травня по 20 годину 18 травня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Температура по області вночі 9-14º, вдень 22-27º тепла.      

По м. Чернігову мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-східний 5-10 м/с. Температура вночі  11-13º, вдень 24-26º тепла.

]]>