Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Стиль http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ У січні-березні цього року до Чернігівської ОДА звернулися більш ніж чотири тисячі громадян http://monitor.cn.ua/ua/style/99709 Упродовж січня-березня 2024 року на адресу Чернігівської обласної державної адміністрації надійшло 2580 звернень (4502 - у відповідному періоді 2023 року, тобто -43%), з них: 2559 – індивідуальних та 21 колективне. Загальна кількість громадян (з урахуванням колективних звернень), що звернулись до облдержадміністрації – 4228. Стиль article Mon, 15 Apr 2024 08:29:18 +0300 Спостерігається збільшення кількості звернень від громадян, які потребують соціального захисту та підтримки. Упродовж січня-березня 2024 року отримано 723 звернення від цієї категорії громадян, що становить 28 % від загальної кількості звернень (20% у І кварталі 2023 року). За розподілом звернень: від осіб з інвалідністю І, ІІ та ІІІ груп – 20%, одиноких матерів – 2%, багатодітних сімей – 2%, учасників війни та бойових дій – 0,6%, осіб з інвалідністю внаслідок війни – 0,6%, ветеранів праці - 0,8%, потерпілих та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – 1,2%, дітей війни – 0,8%.

За формою надходження упродовж I кварталу 2024 року на адресу Чернігівської облдержадміністрації безпосередньо від громадян надійшло поштою 85 звернень (264 – упродовж I кварталу 2023 року); через органи влади вищого рівня – 62 звернення (47 – у відповідному періоді 2023 року); від інших органів, установ, організацій – 2429 звернень (4189 – упродовж I кварталу 2023 року), під час особистого прийому – 4 звернення.

Найбільша кількість звернень до Чернігівської облдержадміністрації надходить через Державну установу «Урядовий контактний центр» - у звітному періоді 2401 звернення або 93 % (4175 або 92%  упродовж січня-березня 2023 року). На електронну адресу відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації у I кварталі 2024 року безпосередньо від громадян надійшло 28 звернень (111 – у I кварталі 2023 року).

За тематикою звернень у I кварталі 2024 року переважають звернення щодо вирішення питань соціального захисту - 1493, що становить 58% від загальної кількості (у I кварталі 2023 року - 2916 звернень або 65%). Найбільш уразливі категорії населення (внутрішньо переміщені особи, що через війну втратили житло та дохід, особи пенсійного віку, малозабезпечені родини) звертались щодо надання гуманітарної допомоги (допомога у забезпеченні продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни та іншими речами першої необхідності) - 974 звернення, з питання надання матеріальної допомоги звернулось 314 громадян. Найбільше звернень надходило від мешканців міста Чернігова, Прилуцького та Ніжинського районів. Зареєстровано 169 звернення щодо отримання різних видів державної соціальної допомоги, зокрема, на дітей одиноким матерям; малозабезпеченим сім’ям; особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю; компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі; субсидій; пенсій, а також скарги щодо затримки виплати коштів.

Актуальними для мешканців області є питання комунального господарства. Всього надійшло 483 звернення або 19% від загальної кількості (у I кварталі 2023 року - 857 звернень). Найчастіше громадянами порушувались питання щодо електропостачання, газопостачання, благоустрою території, ремонту місцевих доріг, забезпечення твердим паливом (дровами). Продовжують надходити звернення щодо повернення коштів переплати від попереднього газопостачальника та скарги на нарахування за послугу централізованого опалення.

У зверненнях з питань охорони здоровʼя (129 або 5%) мешканці області найчастіше порушують питання щодо забезпечення лікарськими засобами, якості наданих медичних послуг, а також питання, пов’язані з госпіталізацією до медичних закладів.

У 83 зверненнях (або 3%) щодо діяльності органів місцевого самоврядування (у I кварталі 2023 року - 1%) оскаржувались дії та рішення посадових осіб органів місцевого самоврядування, вносились пропозиції щодо перейменування назв вулиць.

Питання ліквідації наслідків надзвичайних подій, цивільного захисту населення порушувались у 76 зверненнях (3%). Найчастіше громадяни звертались з питань щодо облаштування бомбосховищ, перевірки доступу до укриттів. Гострим залишається питання відновлення пошкодженого внаслідок збройної агресії житла мешканців області. Щодо отримання компенсації за пошкоджене майно за програмою єВідновлення надійшло 15 звернень (від мешканців міста Чернігова – 7, від мешканців Чернігівського району – 7, Новгород-Сіверського району - 1).

Питання аграрної політики і земельних відносин (63 або 2,5%) стосувались спірних питань щодо прав на земельну ділянку (приватизація, виплата орендної плати), земельних конфліктів.

Звернення щодо транспорту і зв’язку (61 або 2,5%) пов’язані з проблемами міжміського та міського транспортного обслуговування (найчастіше звертались мешканці Чернігівського та Прилуцького районів). Заявники скаржились на відмову у перевезенні пільгових категорій громадян та недотримання перевізниками розкладу руху автотранспорту.

Питання забезпечення житлом порушувались у 21 зверненні (1%), у 2 з них громадяни звертались з проханням надати тимчасове житло.

Питання освіти та науки порушувались у 20 зверненнях (або 1%). Найчастіше звертались з питаннями щодо припинення функціонування закладів освіти, підвезення учнів до закладів освіти, облаштування закладів освіти з урахуванням безпекових вимог.

Решта питань, з якими звертались громадяни, стосувалась економічної  і регіональної політики (0,2%); праці і заробітної плати (0,4%); забезпечення дотримання законності і правопорядку (0,6%); релігії та міжконфесійних відносин (0,2%); культури (0,3%); діяльності  центральних і місцевих органів виконавчої влади (0,2%), діяльності підприємств і установ (0,6%), обороноздатності і суверенітету (0,1%) та інших питань (2,4%).

За результатами розгляду позитивно вирішено 42 звернення, за 390 - надано роз’яснення, переслано за належністю згідно ст. 7 Закону України «Про звернення громадян» - 2097, не підлягали розгляду згідно ст. 8 Закону України «Про звернення громадян» - 6, повернуто авторові відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян» - 1, у стадії розгляду – 44, розглянуто з порушенням термінів – 0.

Продовжувала функціонувати телефонна «гаряча лінія» голови облдержадміністрації, на яку упродовж I кварталу 2024 року надійшло 181 звернення (60 – за відповідний період 2023 року). 12 звернень потребували додаткового вивчення та проведення перевірки, за 169 зверненнями надані  роз’яснення та консультації безпосередньо під час усного спілкування, а також, в разі потреби, здійснювалась психологічна підтримка.

Найчастіше на «гарячу лінію» надходять звернення щодо надання гуманітарної допомоги, якості комунальних послуг або їх відсутності, надання допомоги у відновленні пошкодженого житла, оскаржуються дії та рішення органів місцевого самоврядування.

Упродовж січня-березня 2024 року керівництвом обласної державної адміністрації проведено 4 особистих прийоми, під час яких звернулось 10 громадян. Питання, з якими мешканці області звернулись до облдержадміністрації на особистий прийом: діяльність закладу освіти, діяльність підприємства, обороноздатність та інше.

Колективних звернень у звітному періоді отримано 21 (42 у відповідному періоді 2023 року). Найбільш численні колективні звернення:

    722 підписи – звернення членів релігійної громади Свято-Троїцької парафії міста Чернігова щодо питань пов’язаних з комплексом споруд Троїцького монастиря у  місті Чернігові;
    359 підписів – від мешканців міста Борзна щодо закриття КНП «Борзнянська міська лікарня» Борзнянської міської ради Чернігівської області.

Повторних звернень надійшло 84 (59 у I кварталі 2023 році), з них 68 повторних звернень надійшло через ДУ «Урядовий контактний центр», поштою – 3, з Офісу Президента України – 10, від КМУ – 1, від ВРУ – 1, від інших органів та установ – 1.

Проведений аналіз повторних звернень засвідчив, що переважна їх кількість стосується питань, які не належать до компетенції обласної державної адміністрації. Найчастіше в повторних зверненнях заявники порушують питання зі сфери житлово-комунального господарства – 28 звернень, надання гуманітарної  або матеріальної допомоги – 6 звернень.

Виконання вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» знаходиться на постійному контролі в обласній військовій адміністрації.

Відділ роботи із зверненнями громадян апарату
Чернігівської обласної державної адміністрації
 

]]>
Чернігівців запрошують на військову службу за контрактом у морську піхоту http://monitor.cn.ua/ua/style/99708 Наразі в підрозділах морської піхоти актуальними є майже сотня вакансій. Серед них як бойові, так і цивільні професії. Стиль article Mon, 15 Apr 2024 08:26:42 +0300  Зокрема, потрібні стрільці, кулеметники, гранатометники, навідники, снайпери, розвідники, вогнеметники, командири різних спеціалізацій тощо. Також роботу пропонують кухарям, діловодам, бухгалтерам, медикам, електрикам, водіям, електрогазозварникам, токарям.

Про це йшлося під час робочої зустрічі фахівців служби зайнятості з представниками Центру комплектування та рекрутингу морської піхоти Військово-морських сил Збройних сил України капітаном Сергієм Шипіциним та сержантом Ольгою Нестереук.

 «Служба в лавах морської піхоти хоч і нелегка, але почесна», – каже Сергій Шипіцин. - Запрошуємо як чоловіків, так і жінок, віком від 18 до 45 років, які за морально-діловими якостями та станом здоров’я відповідають певним вимогам».

Для безробітних громадян військова служба є альтернативою безробіттю. Адже військовослужбовцям гарантується достойна заробітна плата (25-125 тис. грн. залежно від вислуги років, військового звання, періоду виконання бойових завдань), додаткові виплати залежно від умов служби (наприклад, компенсація за найм житла), безоплатна меддопомога. Також передбачено речове забезпечення та безкоштовне харчування. Служба в підрозділах морської піхоти дає можливість кар’єрного зросту та надання соціального і правового захисту сім’ям військовослужбовців.

За словами капітана Сергія Шипіцина, перед підписанням контракту людина самостійно обирає підрозділ і посаду, зважаючи на цивільний фах, професійний досвід та бажання. На кандидатів, які пройдуть спеціальний відбір, чекає високоякісна підготовка. Навчання проходить як на території України, так і за кордоном.

Якщо ви, готові долучитися до лав морської піхоти та захищати свою Батьківщину, звертайтеся до відділу рекрутингу Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40) та Чернігівської філії Чернігівського обласного центру зайнятості (м. Чернігів, вул. Мацієвського, 14) або за тел. (0462)976282 та (0462)976283 відповідно.

Чернігівський обласний центр зайнятості

 

]]>
За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині http://monitor.cn.ua/ua/style/99705 За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 16:23:29 +0300 Оперативники СБУ встановили, що 29-річний уродженець Чернігівщини Михайло Медвідь у квітні 2014 року добровільно вступив до так званого «батальйону «спарта «днр». Перебуваючи у рядах цієї терористичної організації, він брав участь у боях проти сил АТО на території Донецького аеропорту, де облаштовував вогневі позиції інших бойовиків.

У подальшому фігурант перейшов до іншого підрозділу терористичної організації «днр» – так званого збройного формування «розвідувальне управління республіканської гвардії «днр» на посаду «розвідника-коректувальника».

У складі цього терористичного формування зрадник продовжив  воювати проти Збройних Сил України на боці ворога.

На підставі доказів, зібраних співробітниками СБУ, суд визнав злочинця винним за ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Йому винесено заочний вирок - 15 років за гратами.

Співробітники Служби безпеки вживають комплексні заходи для притягнення зрадника до відповідальності.

Розслідування злочинної діяльності проводили співробітники СБУ у Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
 

]]>
Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems http://monitor.cn.ua/ua/style/99704 В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 16:11:06 +0300 Як зазначають організатори, заняття проводитимуть на інтерактивній платформі Cisco Networking Academy під керівництвом сертифікованого інструктора та інженера з кібербезпеки Cisco з 15-річним досвідом — Арчіла Шенгелії.

Арчіл — громадянин Грузії, який активно підтримує Україну в боротьбі з російською навалою. За його словами, безоплатно навчати українців основ кібербезпеки було його давньою мрією.

«Я вирішив зробити свій маленький внесок у боротьбу України з загарбниками, що захопили 20% території Грузії. В України та Грузії спільний ворог — Росія, яка веде не лише військові дії, а й кібервійну небачених масштабів. Аби допомогти українцям протистояти цій війні, ми разом із Гончаренко центром запрошуємо на безкоштовний курс. Ви зможете опанувати всі необхідні навички, аби самостійно стати на захист кіберпростору, особистого цифрового середовища і своєї країни загалом», — ділиться Шенгелія.

На курсі учасники зможуть дослідити сферу кібербезпеки: дізнатись про її основи для захисту особистого цифрового життя, а також про найбільші безпекові виклики, які загрожують уряду, компаніям та навчальним закладам.

«Ми окреслимо потреби в кібербезпеці, розберемо атаки, концепції та техніки, навчимося захисту ваших даних і конфіденційності, а також кіберзахисту організацій. Всі ці знання ви зможете отримати абсолютно безкоштовно, не виходячи з дому», — зазначають у мережі Гончаренко центр.

Навчання триватиме 2,5 тижні, а до участі запрошують дорослих будь-якого віку з середнім рівнем володіння англійською мовою (В1). Усі навчальні матеріали також продубльовані українською мовою. Перше заняття відбудеться вже у понеділок, 15 квітня.

По завершенню навчання всі учасники отримають міжнародний сертифікат від Cisco Networking Academy та Гончаренко центрів, який можна додати у СV. Аби долучитися до курсу, достатньо заповнити коротку форму за цим посиланням.

Довідка
Cisco Systems — американська транснаціональна корпорація, яка є найбільшим у світі виробником мережевого обладнання, призначеного для обслуговування мереж віддаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації та комутації, а також для потреб комерційного ринку IP-комунікацій і корпоративного ринку.

Гончаренко центр — найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього.

]]>
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв http://monitor.cn.ua/ua/style/99702 В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей». Стиль article Fri, 12 Apr 2024 11:21:07 +0300 До поліції звернулась 51-річна мешканка Ніжина із повідомленням, про те, що з її банківського рахунку зникло близько 37 тисяч гривень. Жінка розповіла поліцейським, що в месенджері «Вайбер» вона побачила оголошення про оформлення «грошової допомоги» та зацікавилась ним.

Для отримання коштів жінка перейшла за посиланням і вела всі реквізити своєї банківської картки та пін-код. Після виконання цих умов з її рахунку зникли гроші.

Нині поліція розшукує причетних до шахрайства у рамках кримінального провадження, відкритого за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція наполегливо рекомендує: якщо вам пропонують «натиснути, щоб отримати грошову допомогу», або «заповнити заявку на виплати від ООН за 10 хвилин» - ігноруйте такі вказівки та не переходьте за посиланнями! Так діють шахраї! Будь-яка соціальна допомога не оформлюється в соцмережах, для цього слід звернутися до державної установи, ЦНАПу тощо.

]]>
У Чернігівській ТГ найменше оброблених заяв по «єВідновленню»: щоб допомогти, ОВА готова звернутися до Міністерства http://monitor.cn.ua/ua/style/99700 Що гальмує обробку заяв по програмі «єВідновлення» у Чернігові, а головне – як це подолати. Про це говорили сьогодні під час чергової зустрічі за ініціативи ОВА. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 11:15:15 +0300  До наради долучилися уповноважені представники Чернігівської міської ради та Управління містобудування та архітектури ОВА, модерував – заступник голови ОДА Іван Ващенко.

На отримання компенсації за пошкоджене житло чернігівці подали 1841 заяву, з яких 591 досі очікує первинної обробки, і більшість з яких вже протерміновані.

За інформацією начальника профільного Управління ОВА Сергія Курені, в Іванівській громаді, де з поданих 888 заявок, залишилось взяти в обробку лише 13, в Новобілоуській громаді всі з 185 поданих заявок або повністю розглянуті та отримали відповідну компенсацію, або знаходяться в роботі комісії. Тут варто звернути увагу наскільки відрізняється адміністративний ресурс міської ради та невеликих територіальних громад, які непогано впорались з цією роботою.

Під час діалогу з’ясовано, що в міській раді досі не диференційовано роботу. Одні і ті ж фахівці працюють з документами, а також ведуть прийом, консультують телефоном. Звісно, це розпорошує увагу та забирає багато часу. Окрім того, у ЦНАПі приймають заяви в паперовому вигляді лише по пошкодженому житлу, по знищеному – ні. Нарікають представники відповідної комісії і на погану комунікацію з великим відсотком заявників.

    «Частину питань можна вирішити менеджерським рішенням, частину – змінами в постанову. З другим, Управління містобудування та архітектури може допомогти, надіславши звернення до профільного відомства. А от сформулювати пропозиції має саме громада, що працює з цим механізмом», - зауважив Іван Ващенко. - Окрім того, ми ініціювали зустріч-консультацію представників комісій громад зі спеціалістами міністерства, аби налагодити процес максимально».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99699 Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 18 пожеж. Стиль article Fri, 12 Apr 2024 11:04:56 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

6 вибухів з  міномету 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Леонівка  Новгород-Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля  н.п. Грем’яч  Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Луб’яне  Новгород-Сіверського району.

1 скид вибухівки з дрону по населеному пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Влучання та пожежа  продуктового магазину.

2 вибухи  артилерія 152 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

1 вибух  артилерія 152 мм біля н.п. Блешня Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з  міномету 120мм біля н.п. Бучки Новгород-Сіверського району.

6 приходів НУРС біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району.

8 вибухів ствольна артилерія 122 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п.  Пльохів  Корюківського району.

        Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 22 населені пункти (з них 3 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1285 абоненти.

Пожежі – 18:

    пожежі в житловому секторі – 4:

    - в с-ще Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) по вул. Нагірна, 9 о 12 год. 02 хв. 11 квітня сталася пожежа неексплуатуємого житлового будинку (7х11 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, перекриття на площі  50 кв.м, пошкоджено перекриття на площі 27 кв.м,. Власник, причина та збитки  встановлюється.

    - в с-ще Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) по  вул. Центральній, 56 о 16 год. 51 хв. 11 квітня сталася пожежа господарчої споруди (4х5 м, стіни цегляні, шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 10 кв.м, перекриття на площі  5 кв.м, пошкоджено покрівлю на площі 10 кв.м,  та перекриття на площі 15 кв.м, майно. Причина та збитки встановлюються.

   - в  с. Нова Гребля  Прилуцького району (Линовицька ТГ) по вул. Гагаріна, 2о 22 год. 18 хв. 11 квітня сталася пожежа житлового будинку (12х15 м, стіни деревʼяні, покрівля металева). Вогнем знищено дах та перекриття по всій площі, пошкоджено стіни по всій площі. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

       - в  м. Прилуки по вул. Дачній, 6 о 19 год. 36 хв. 11 квітня сталася пожежа сміття на площі 0,0003 га. Внаслідок пожежі знищено речі домашнього вжитку, пошкоджено покрівлю господарчої споруди на площі 2 м.кв.  Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

пожежі на транспорті –1 :

  - с. Парафіївське  Прилуцького району (Парафіївська ТГ) по вул. Гоголя біля будинку №21 о 15 год. 25 хв. 11 квітня сталася пожежа легкового автомобіля «Ваз 2101».  Вогнем знищено автомобіль. Причина – порушення правил пожежної безпеки при проведенні електрозварювальних робіт.

пожежі сухої трави та сміття – 11 пожеж сухої трави та сміття на загальній площі  8,392   га.

пожежі в лісовому масиві – 1:

  - біля с. Жукотки Чернігівського району (Михайло-Коцюбинська ТГ) о  13 год. 13 хв. 11 квітня на території  Красилівського лісництва філії  Чернігівське лісове господарство ДП  «Ліси України» в межах кварталу №130 сталася пожежа настилу на площі 0,6 га та сухої трави на площі 0,4 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

інші пожежі –1 :

  - на території садівничого товариства «Ювілейне» (Чернігівський район, Новобілоуська ТГ) о 14 год. 29 хв. 11 квітня сталася пожежа садового будинку №255 (3х4 м, стіни цегляні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, майно, пошкоджено стіни. Причина – коротке замикання електромережі.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 11 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 5 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено – 52715 ВНП).

На р. Дніпро,  р. Десна нижче с-ща Макошине, р. Сейм та на р. Снов продовжуються незначні зниження рівнів води.

На р. Десна вище с-ща Макошине спостерігається підвищення рівнів води з добовою інтенсивністю 10-18 см.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Внаслідок коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: перелито проїжджу частину вул. Новікова в с-щі Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 32 см), внаслідок чого ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями.

р. Десна: Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району внаслідок затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 83 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення  з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка).

Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

В м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню. Протягом доби надано допомогу 40 особам, з них 2 дитини (з початку робіт - 772 особам, з них 74 дитини).

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

12 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна  внаслідок  утримання  високих  рівнів  води  та  незначного їх підвищення  на ділянці р. Десна вище  м. Чернігів  триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 11 мкр/год., Ніжин –  13 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год., Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 11 квітня по 20 годину 12 квітня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 4-9º, вдень  15-20º тепла.

По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 6-8º, вдень 17-19º тепла.

]]>
Бюджети Чернігівщини отримали 1,7 мільярди гривень податків у березні 2024 року http://monitor.cn.ua/ua/style/99697 Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінну сплату податків у цей нелегкий для нашої країни час. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 12:57:17 +0300  Дякуємо кожному платнику, який здійснює свій внесок в економічну безпеку нашої держави, в забезпечення коштами Збройних Сил України, бюджетної сфери, соціальних виплат та відновлення інфраструктури.
У березні 2024 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області юридичними та фізичними особами сплачено 1,7 млрд грн податків та зборів.
Значну частину сплачених сум спрямовано до державного бюджету (62,9 відс.) – 1,1 млрд грн. У порівнянні з фактом березня минулого року надходження платежів державного бюджету зросли на 19,1 відс. (+172 млн грн), найбільш суттєво – надходження податку та збору на доходи фізичних осіб – на 26,4 відс. (+59,8 млн грн) та податку на додану вартість – на 11,8 відс. (+21 млн грн).
До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 632,5 млн грн податків та зборів (37,1 відс. в загальнообласній сумі). Минулорічний рівень перевищено по податку на доходи із заробітної плати найманих працівників, з доходів інших ніж зарплата (в т.ч. від оренди паїв) та від річного декларування фізосіб  разом – на 20,7 відс. (+73,9 млн грн), по єдиному податку – на 15,2 відс. (+7,4 млн грн), по акцизному податку від реалізації підакцизних товарів – на 30,9 відс, (+2,3 млн грн.), по податку на прибуток –  на 23,6 відс. (+7,2 млн грн.).
Крім податків, платники Чернігівщини у березні 2024 року спрямували до державних фондів 1,1 млрд гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 30,8 відс. або на 258,6 млн грн більше за минулорічний факт.
         

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
До 6 років позбавлення волі засуджено винуватця смертельної ДТП в місті Чернігові, внаслідок якої загинув велосипедист http://monitor.cn.ua/ua/style/99696 Чернігівський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора Чернігівської окружної прокуратури на вирок Деснянського районного суду м. Чернігова, яким місцевого мешканця визнано винним у порушенні правил безпеки дорожнього руху у стані алкогольного сп’яніння, залишенні в небезпеці потерпілого та призначено покарання у виді 3 років обмеження волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 5 років (ч. 3 ст. 286-1, ч. 1 ст. 135 КК України). Стиль article Thu, 11 Apr 2024 12:31:35 +0300 У ході судового розгляду встановлено, що у вересні 2022 року 49-річний водій автомобіля «Volkswagen Passat», перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, здійснив наїзд на велосипедиста та з метою уникнення відповідальності зник з місця вчинення злочину, залишивши потерпілого без допомоги у небезпечному для життя стані.

Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень велосипедист помер у лікарняному закладі.

Суд апеляційної інстанції погодився з позицією прокурора щодо м’якості покарання та ухвалив новий вирок, яким винуватця ДТП засуджено до 6 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 10 років.

Наразі вирок набрав законної сили.

За інформацією Чернігівської окружної прокуратури

]]>
18 квітня – 30 червня – перекриття руху автотранспорту по вул. Квітневій http://monitor.cn.ua/ua/style/99694 У Чернігові з 09:00 год. 18 квітня по 20:00 год. 30 червня на перехресті вул. Квітневої та просп. Миру, а також по вул. Квітневій на повороті до ТОВ «ЧАЗ», буде перекритий рух автотранспорту. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради дев’ятого квітня. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:47:46 +0300 Перекриття необхідне для проведення ремонтних робіт на об’єкті «Реконструкція водопроводу по вулиці Квітнева та проспекту Миру від ВНС-4 в м. Чернігів, ураженого внаслідок воєнних дій РФ на території України», а також задля запобігання виникненню аварійних ситуацій та якісного виконання робіт.

На час виконання робіт управління капітального будівництва міськради встановить на зазначеній ділянці дорожні знаки згідно зі схемою організації дорожнього руху, погодженою в управлінні патрульної поліції в Чернігівській області, яке забезпечить нагляд за організацією руху транспорту та пішоходів.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
8 громад Чернігівщини – учасники проєкту ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» http://monitor.cn.ua/ua/style/99692 Бахмацька, Куликівська, Менська, Ніжинська, Носівська, Понорницька, Козелецька та Корюківська ТГ працюватимуть над забезпеченням доступності та покращенням якості послуги патронату над дитиною. Допомагатиме їм у цьому міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині», яка займається реалізацією ініціативи. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:39:02 +0300 Яких результатів планують досягти учасники проєкту, розповіла Юлія Харченко, регіональний координатор проєкту ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» в області, під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

    «Завдяки проєкту має вдвічі збільшитися кількість сімей патронатних вихователів, які працюватимуть за новими моделями надання послуги. Також передбачено підвищення компетентності патронатних вихователів, методична, юридична та психологічна допомога», – розповідає спікерка.

Більше того, матеріальну та технічну підтримку зможуть отримати як сім’ї патронатних вихователів та родини, які опинилися в складних життєвих обставинах, так і багатодітні родини, родини опікунів, піклувальників, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та родини, які виховують дитину з інвалідністю, пережили втрату одного з батьків тощо.

Вразливі сім'ї можуть розраховувати на професійну оцінку причин складних життєвих обставин та спільне планування їх подолання; психологічне консультування та налагодження стосунків між батьками та дитиною.

Читати також: Проєкт ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»: заявку на участь подали 29 громад Чернігівщини

Якщо говорити загалом, то на сьогодні в області діє 15 сімей патронатних вихователів, ще з трьома кандидатами планується укладення договору найближчим часом. А з початку запровадження послуги (2017 рік) нею скористалося 184 дитини.

Хто ж може стати патронатним вихователем, пояснила Наталія Руденок, заступниця начальника Служби у справах дітей ОДА.

    «Повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дитини та відповідні умови для її перебування (наявність окремої кімнати, окрім прохідної). Обов’язково повинен бути добровільний помічник. Це повнолітня особа, яка проживає разом з кандидатом та готова пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною», – наголосила спікерка.

До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти:

    які перебувають у складних життєвих обставинах;

    які залишилися без батьківського піклування;

    які перебували в інших формах сімейного виховання.


До речі, робота патронатного вихователя – постійна, а термін перебування кожної дитини тимчасовий (3-6 місяців). Після вирішення ситуації однієї дитини, патронатному вихователю передають на тимчасове піклування іншу дитину, яка потребує допомоги (у період воєнного стану термін можна продовжити).

Також до сім’ї патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які виховувалися в одній сім’ї або є рідними братами та сестрами. Проте під час воєнного стану можна влаштовувати дітей з різних сімей.

    «На жаль, дітей, яким необхідна допомога патронатного вихователя наразі дуже багато, тому така послуга має бути в кожній громаді», – підсумувала Наталія Руденок.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Поліцейські Новгород-Сіверського району затримали торгівця наркотиками http://monitor.cn.ua/ua/style/99691 Співробітники Новгород-Сіверського райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 40-річним місцевим мешканцем району. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:35:24 +0300 В процесі реалізації отриманої оперативної інформації співробітники кримінальної поліції Новгород-Сіверського райвідділу поліції встановили, що 40-річний мешканець райцентру систематично збуває уроздріб наркотики рослинного походження та особливо небезпечний наркотичний препарат «метадон».

Поліцейські провели низку оперативних заходів, в ході яких задокументували ряд фактів протиправної діяльності фігуранта.

Оперативники кримінальної поліції за силової підтримки спецпідрозділу поліції КОРД провели затримання зловмисника. У його помешканні відбулися санкціонований обшук, в ході якого поліцейські вилучили подрібнену рослинну речовину з характерним запахом, схожу на канабіс, а також запас препаратів «метадон» та «димедрол» у пігулках. Крім цього, вилучено готівкову виручку від протиправної діяльності загальною сумою майже 10 тисяч гривень, та ряд інших речових доказів.
Усе вилучене направлено на експертні дослідження.

Поліцейські затримали зловмисника у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та помістили його до ізолятору тимчасового тримання.

поліцейські новгород-сіверського району затримали торгівця наркотиками

Наразі слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за фактами неодноразового незаконного збуту наркотичних засобів (частина 2 статті 307 Кримінального кодексу України). Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Новгород-Сіверська окружна прокуратура.

Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
На прикордонні Чернігівщини росіяни обстріляли сільгосппідприємство: поліція документує наслідки http://monitor.cn.ua/ua/style/99690 Вчора російська армія вкотре здійснила обстріл мирного населення прикордоння. Під ударом опинилося цивільне сільгосппідприємство в Новгород-Сіверському районі. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 10:33:16 +0300 Внаслідок обстрілу пошкоджень зазнали будівлі та сільгосптехніка. На щастя, люди не постраждали.
Поліція Новгород-Сіверського району документує наслідки ворожої атаки. Відомості про подію будуть внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).


Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99689 Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 17 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 09:42:07 +0300
Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

- 3 вибухи з міномета 120 мм біля н.п. Грем'яч Новгород-Сіверського району;

- 6 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Клюси Корюківського району;

- 2 вибухи FPV-дрони біля н.п. Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району;

- 6 вибухів зі ствольної артилерії 122 мм біля н.п. Богданове Новгород-Сіверського району.

- 1 вибух FPV-дрон біля с. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 13 вибухів з міномета 120 мм біля н.п. Ясна Поляна Новгород-Сіверського району;

- 14 вибухів зі ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Бучки Новгород-Сіверського району;

- 1 вибух FPV-дрон біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 17 вибухів з міномета 120 мм на території Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Пошкоджено 2 нежилі приватні будинки;

- 6 вибухів з міномета 120 мм на території Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Пошкоджено с/г техніку та будівлі на території тракторного стану;

- 3 вибухи з міномета 82 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 1 вибух з міномета 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району;

- 1 вибух з міномета 82 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району;

- 1 вибух з міномета 120 мм біля н.п. Мхи Новгород-Сіверського району;

- 4 вибухи з міномет 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району

- 4 вибухи з міномета 82 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої  цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Ситуації на мережах життєзабезпечення :

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 22 населені пункти (з них 3 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1285 абоненти.

Дорожньо-транспортні пригоди –1 :

- в м. Прилуки по вул. Береговій біля будинку №76 о 19 год. 25 хв. 10 квітня водій автомобіля «Faw CA1031» здійснив зіткнення з велосипедистом. Внаслідок ДТП велосипедист отримав тілесні ушкодження.

Пожежі – 17:

пожежі в житловому секторі – 4:

   - с. Рождественське Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ) по вул. Перемоги, 26 о 20 год. 08 хв. 10 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (3х6 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю на площі 4 кв.м та перекриття на площі 2 кв.м, пошкоджено покрівлю на площі 14 кв.м. Причина - коротке замикання електромережі;

   - в с. Митченки Ніжинського району (Батуринська ТГ) по вул. Клубна, 46 о 21 год. 51 хв. 10 квітня сталася пожежа нежилого будинку (8х10 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено майно, пошкоджено перекриття на площі 15 кв.м та стіни на площі 20 кв.м. Причина встановлюється;

   - в с. Долинське Корюківського району (Сосницька ТГ) по вул. Братів Драгунів, 30 в 00 год. 53 хв. 11 квітня сталася пожежа гаражу (7х12 м, стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено будівлю, автомобіль ВАЗ-2107, скутер. Причина встановлюється;

   - в с. Хмільниця Чернігівського району (Новобілоуська ТГ) по вул. Широкій, №22 та № 24 о 01 год. 51 хв. 11 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (7х9 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття, а також  покрівлю та перекриття поряд розташованої господарчої будівлі (7х9 м, стіни шлакоблок, покрівля шиферна. Причина встановлюється.

пожежі сухої трави та сміття –13 пожеж на загальній площі 15,3 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Виявлення та знешкодження боєприпасів:

  Піротехнічні підрозділи 8 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 4 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено -  52710 ВНП).

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

Через коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: с-ще Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району - перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 34 см), ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна: Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 83 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

В м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 40 особам, з них 2 дитини (з початку робіт - 732 особам, з них 72 дитини).

Загалом з початку проведення робіт через підтоплені ділянки перевезено    1181 особу, з них 117 дітей.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

11-12 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна  внаслідок  утримання  високих  рівнів  води  та  незначного їх підвищення  на ділянці р. Десна вище  м. Чернігів  триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 13 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 10 квітня по 20 годину 11 квітня очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний 7-12 м/с. Температура по області вночі 6-11º, вдень 19-24º тепла.

          По м. Чернігову очікується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер південно-західний з переходом на північно-західний 7-12 м/с. Температура вночі 8-10º, вдень 20-22º тепла.

]]>
Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу жінку з дитиною http://monitor.cn.ua/ua/style/99688 Ввечері 10 квітня до поліції звернулась мешканка Чернігова із заявою про зникнення її доньки – Нітченко Марини Андріївни, 03.08.1991 року народження та онуки – Нітченко Софії Валеріївни, 02.07.2022 р.н., які мешкають в Чернігові. Стиль article Thu, 11 Apr 2024 09:39:11 +0300 Заявниця повідомила, що ще 6 квітня близько 12:00 дочка разом з онукою пішли на прогулянку і з того часу їх місцезнаходження невідоме. На дзвінки зникла не відповідає.

Прикмети зниклої жінки: на вигляд 30-32 роки, зріст близько 160-165 см, худорлявої статури, волосся русяве. Була вдягнена: в рожеву куртку, темно-сині джинси, білі кросівки.

Прикмети дитини: на правій щоці гемангіома (пляма на шкірі), волосся світле, блакитні очі. Дитина була вдягнена у рожеву куртку, рожеву шапочку з вушками, сині вельветові штанці, білі кросівки.

Поліція звертається до громадян: якщо вам відома будь-яка інформація про місцезнаходження розшукуваних – негайно телефонуйте за номером «102», або за номером 0936570277.

]]>
Слова вдячності та відзнаки обласної ради італійським волонтерам із міста Канту, які прибули в Україну з черговим гуманітарним вантажем http://monitor.cn.ua/ua/style/99686 Війна та її надзвичайно болючі наслідки об'єднали суспільство нашої держави, стали поштовхом до масового волонтерського руху в Україні та активізували свідомих і небайдужих людей у різних країнах світу. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 14:39:19 +0300  Слова вдячності та відзнаки обласної ради італійським волонтерам із міста Канту, які прибули в Україну з черговим гуманітарним вантажем
Громадяни Італійської Республіки у числі тих, хто прихистив тисячі українських жінок та дітей, які були змушені виїхати з України, і одразу долучилися до вирішення найбільш нагальних соціальних проблем, почали надавати всебічну підтримку, гуманітарну та іншого роду допомогу.

З волонтерами із італійського міста Канту, що в провінції Комо, сьогодні зустрілися перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом із головою громадської організації «Сяйво Сіверщини» Іриною Березинець.

Franco Cappelletti найактивніший із волонтерів свого регіону. Він першим здійсним поїздку мікроавтобусом із Італії до України з гуманітарною допомогою з початку повномасштабного вторгнення. Постійно допомагає Чернігівщині, підтримує зв'язок та контактує з добре знаною в регіоні громадською організацією «Сяйво Сіверщини». Активну громадську позицію завжди проявляє Ruggero Tagliabue. Чутливий до чужого горя він завжди надає допомогу постраждалим, жертвуючи власними ресурсами, розмістив у себе склад по збору гуманітарної допомоги для українців. Всіляко підтримуючи українців, які перебувають в Італії, Guglielmo Nava є постійним організатором збору коштів для закупівлі необхідного медичного обладнання для закладів охорони здоров'я Чернігова, доставки гуманітарної допомоги як на Чернігівщину, так і інші регіони України.

Звертаючись до небайдужих та активних представників південно-європейської країни Середземномор'я, Ніна Лемеш розповіла про особливості Чернігівщини, яка є однією з найбільших областей нашої держави, але має найнижчу густоту населення та, знаходячись на півночі України, має більше 450 км державного кордону з рф та рб. За її словами, плани щодо сталого розвитку регіону, де проживало близько 915 тис. жителів, розвивалося аграрно-промислове виробництво, були порушені повномасштабним вторгнення ворожих військ, які вдерлися на територію Чернігівщини за 5 напрямками. Виступаюча у деталях описала події та ситуацію у населених пунктах області, які були в оточенні ворога, розповіла про злочини проти людяності, які вчинили російські військові. За 38 днів облоги Чернігова, який став оборонною фортецею на шляху російських військ до столиці України, у місті, що зазнавало щоденних обстрілів з усіх видів зброї, нещадних бомбардувань, загинуло дуже багато людей, понад 10,5 тисяч жителів втратили домівки. Зруйновані школи, спортивні споруди та стадіони, інфраструктурні об'єкти. Із 290 тис. жителів Чернігова у місті без води, світла, продовольства, ліків та інших необхідних для життя людини речей, залишилося близько 70 тис. людей. У той час місцеві волонтери, такі як громадська організація «Сяйво Сіверщини» та багато інших, самоорганізувалися і надавали допомогу військовим та цивільним, продовжуючи цю діяльність і зараз. Оскільки опір військових та місцевих жителів Чернігівщині зламав плани ворога, але і через два роки з моменту звільнення області від російських військ прикордоння перебуває під щоденними обстрілами.

Гуманітарна допомога від країн ЄС є відчутною, тож Ніна Лемеш висловила слова вдячності за розуміння та всі добрі справи, що постійно роблять італійські волонтери.

За вагомий особистий внесок у зміцнення дружніх відносин між італійським та українським народами, значну допомогу, надану Чернігівській області, та з великою вдячністю за співпрацю і партнерство, Ніна Лемеш вручала Почесні грамоти обласної ради волонтерам із італійського міста Канту, що в провінції Комо, Franco Cappelletti, Ruggero Tagliabue, Guglielmo Nava.

Сьогодні ж італійські волонтери відвідали обласну універсальну наукову бібліотеку імені Софії та Олександра Русових, яка, зазнавши нещадних обстрілів російськими військами, відновила роботу, а також побували на території Чернігівської лижної бази, яка у лютому-березні 2022 року зазнала бомбардувань та знищення усієї інфраструктури.

На території лижної бази, де з моменту її будівництва із 1977 року проходили лижні, біатлонні, лижоролерні змагання, тренувалися спортсмени збірної команди України, проводилася підготовка юних спортсменів, учасниця трьох Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту України Ніна Лемеш розповіла про розвиток біатлону на Чернігівщині та свою спортивну кар'єру.

Італійські волонтери також побували в одному із приміських мікрорайонів Чернігова, який зазнав руйнувань від бомбардувань та наступу ворожих військ.

 

Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

]]>
У Чернігові розпочали ямковий ремонт доріг http://monitor.cn.ua/ua/style/99684 КП «АТП-2528» розпочало ремонтні роботи дорожнього покриття у місті. Техніка та спеціалісти вже працюють на площі біля залізничного вокзалу, проспекті Миру (ЗАЗ), проспекті Левка Лук'яненка. Покриття відновлюють на заздалегідь підготовлених ділянках, згідно з технологією поточного ремонту. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 14:31:03 +0300 Особливості і графіки запланованих дорожніх робіт обговорювали під час загальноміської наради дев'ятого квітня, що відбувається щотижнево під головуванням в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако та за участі керівників управлінь та комунальних підприємств міськради.

    – Процес пішов. Думаю, що ми в цьому році те, що запланували, зробимо, – говорить Олександр Ломако. – Прогноз такий, що два тижні суха погода, треба цей час максимально ефективно використовувати.

 Зупинилися під час наради і на ділянках, які вимагають підвищеної уваги через особливості майбутніх ремонтних робіт. Решта робіт буде виконуватися, згідно графіка.  

Вул. Любецька.

Старт робіт запланований на травень, а відкриття проїзду – в червні.  
 

Вул. Івана Мазепи

 Тут також роботи мають розпочатися в травні. Мова про ділянку від кола на Шерсятнку до кола біля АЗК. Попередній термін робіт – до трьох місяців. Асфальтування планують виконувати без повного перекриття цього відрізка дороги.
 

Перехрестя вул. Мазепи-Музична

Спочатку КП «Чернігівводоканал» замінить там водогін та каналізаційну трубу, після чого буде виконано асфальтування.
 

Перехрестя вул. Пашина-Терборони
Якщо буде досягнуто домовленостей про перенесення блокпосту, то цю ділянку відремонтують. В іншому випадку немає виконувати ці роботи, бо внаслідок руху важкої техніки покриття буде зруйновано,  йшлося під час наради
 

Перехрестя просп. М. Грушевського - Левка Лук’яненка
    – Визначаємося з площею відновлення покриття. Мінімум 5-6 тис. кв.м, за наявності коштів краще зробити 20-21 тис., – повідомив під час засідання в.о. міського голови Олександр Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Агровиробники Чернігівської області можуть скористатися новими програмами підтримки http://monitor.cn.ua/ua/style/99682 З 8 квітня почала діяти оновлена програма компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 11:03:02 +0300  Наразі до відповідного переліку, що на сайті Мінекономіки, ввійшли понад 900 позицій 21 виробника. Список поступово оновлюватиметься. Про це під час брифінгу в медіацентрі ОВА розповів сьогодні директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

    «З учорашнього дня суб’єкт господарювання обирає з цих понад 900 найменувань техніку та обладнання, закуповує, подає відповідні документи до уповноваженого банку (а це копія платіжного доручення, акт прийому-передачі і свідоцтво про реєстрацію техніки, якщо техніку потрібно реєструвати). Всі дані перевіряються, після чого держава компенсує 25% вартості придбаного. Під цю програму в бюджеті закладено один мільярд гривень. До повномасштабного вторгнення аграрії області активно нею користувалися – отримували від 50 до 100 мільйонів гривень відшкодування», – деталізував Олег Крапивний.

Серед нових видів підтримки, якою можна скористатися з кінця березня цього року, – компенсація вартості послуг з розмінування сільгоспземель.

    «На сьогодні в області понад 3,5 тисячі гектарів земель нижче [південніше. – Ред.] 20-кілометрової прикордонної зони заміновані. Минулого року розміновано всього 176 га. Зважаючи на такі темпи, держава надає компенсацію до 80% вартості проведення відповідних робіт», – зазначив спікер.

З квітня цього року запрацювала ще одна програма підтримки невеликих суб’єктів господарювання, які:

    обробляють до 120 га сільгоспугідь (для Чернігівщини та інших деокупованих територій, а також тих, де велися активні бойові дії, – 8 тис. грн на 1 га, для інших регіонів – 4 тис. на 1 га);
    утримують від 3 до 100 корів (7 тис. грн на одну корову);
    вирощують від 5 до 500 маточного поголів’я кіз та/або овець (2 тис. грн на одну голову).

Заявки можна подавати з 1 травня до 30 червня одночасно на декілька виплат – і на землю, і на худобу. Так, бюджетні кошти надаються для покриття понесених витрат на проведення польових робіт, оплату спожитої електроенергії та ветеринарних послуг, придбання паливно-мастильних матеріалів, засобів захисту рослин, ветеринарних препаратів, кормів, насіння, добрив, утримання корів, маточного поголів’я овець та/або кіз.

Подібна ініціатива діяла у 2022 році. Тоді фермери та землевласники з Чернігівщини отримали близько 57 мільйонів гривень.

За словами Олега Крапивного, питання щодо нерівних умов ведення бізнесу на територіях, які постраждали внаслідок російської навали, та умовно спокійних, представники нашої області порушили у жовтні минулого року під час розширеного засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Це мало вплив на прийняття рішення щодо вдвічі більшої виплати на 1 га земель, що розташовані в постраждалих регіонах.

Олег Крапивний нагадав і про роботу Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві, що почав діяти у 2024 році. Якщо у суб’єкта господарювання не вистачає застави під час отримання кредиту, Фонд може гарантувати перед банком до 50% непогашеної суми основного боргу. Максимальна сума кредиту на одного позичальника – 30 млн грн. Підтримка надається агровиробникам, які мають в обробітку до 500 гектарів земель.

Кожному агровиробнику, охочому скористатися наявними програмами підтримки, варто пам’ятати основну вимогу – реєстрація в Державному аграрному реєстрі, де акумулюються всі необхідні дані. Для цього потрібно мати лише електронний підпис.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
На Чернігівщині росіяни завдали масованого удару по центру Семенівки: загинула жінка та поранено чоловіка http://monitor.cn.ua/ua/style/99681 Вчора внаслідок ворожої атаки по центру прикордонного міста Семенівка Новгород-Сіверського району загинула цивільна жінка. Ще один місцевий чоловік зазнав поранень Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:59:56 +0300 Є пошкодження близько 10 будівель цивільної інфраструктури. На місці працюють поліцейські та всі відповідні служби.
Від ворожих влучань пошкоджено цивільні об’єкти, приватні оселі, господарські споруди, автомобілі. Потрощено стелі та дах в будівлях, понівечено стіни та фасади, вилетіло віконне скло.

На місцях влучань працюють поліцейські, рятувальники та інші профільні служби.
Якщо вам потрібна допомога – звертайтеся на лінію 102!


Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99680 Протягом минулої доби зареєстровано 17 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 16 пожеж та 1 випадок загибелі на водних об’єктах Внаслідок цих подій загинули 2 особи та 3 особи постраждали. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:56:37 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

5 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Янжулівка Новгород-Сіверського району.

8 вибухів із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

3 вибухи із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

3 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

9 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Гай Новгород-Сіверського району.

10 вибухів із ствольної артилерії біля н.п. Михальчина Слобода Новгород-Сіверського району.

18 вибухів з РСЗВ по населеному пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. В результаті обстрілу загинула 1 особа (55 років) та 2 особи (30 років та   44 років)  отримали поранення. Внаслідок обстрілу сталася пожежа неексплуатуємого будинку (пошкоджено скління вікон та покрівлі поряд розташованих будівель) та господарчої будівлі, пошкоджено 2 адмінбудівлі. Також пошкоджено 5 автомобілів.

4 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.

11 вибухів з міномету 120 мм біля населеного пункту Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Внаслідок обстрілу виникла пожежа господарчої будівлі.

2 вибухи із ствольної артилерії 152 мм біля н.п. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

4 вибухи із ствольної артилерії біля н.п. Прогрес Новгород-Сіверського району.

7 вибухів із ствольної артилерії біля н.п. Карповичі Новгород-Сіверського району.

4 вибухи із ствольної артилерії по н.п. Семенівка Новгород-Сіверського району.

Про інші втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої  цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 23 населені пункти (з них 4 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1582 абоненти.

Дорожньо-транспортні пригоди –1 :

- в м. Ічня Прилуцького району (Ічнянська ТГ) о 01 год. 36 хв. 10 квітня водій автомобіля «Skoda Super B», не надав переваги в русі та здійснив зіткнення з автомобілем «ЗАЗ 110217». Внаслідок ДТП пасажирка автомобіля «ЗАЗ110217» отримала тілесні ушкодження.

Загибель на водних об'єктах - 1:

- у водоймі в с. Вертіївка Ніжинського району (Вертіївська ТГ о 12 год. 12 хв. 09 квітня було виявлено та піднято на поверхню  з води тіло місцевого жителя, 2011 року народження. Обставини та причина смерті встановлюються.

Пожежі – 16:

пожежі в житловому секторі – 4:

- в м. Носівка Ніжинського району (Носівська ТГ) по вул. Сотенній, 4 о 13 год. 14 хв. 09 квітня сталася пожежа житлового будинку (6х9 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 4 кв.м та веранду. Пошкоджено стіни та майно. Причина - коротке замикання електромережі.

- в с. Салтикова Дівиця Чернігівського району  (Куликівська ТГ) по  вулиці Довженка, 23 о 13 год. 23 хв. 09 квітня сталася пожежа органічних добрив. Вогнем знищено 0,3 т органічних добрив та паркан на площі 2 кв. м. Причина, збитки та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

- в с. Стара Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) по  вул. Чернечина, 7 о 19 год. 12 хв.09 квітня сталася пожежа нежитлового будинку (6х9, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено майно. Причина - пустощі дітей з вогнем. Власник та збитки встановлюються.

- в с. Дубовий Гай  Прилуцького району  (Яблунівська ТГ) по вул. Шевченка, 13 о 01 год. 16 хв. 10 квітня сталася пожежа господарчої будівлі (4х7, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

пожежі на транспорті – 1:

- в с. Черешеньки Новгород-Сіверського району (Коропська ТГ) по вулиці Шкільній, 6 о 08 год. 04 хв. 09 квітня  сталася пожежа автомобіля КрАЗ - 255. Вогнем знищено навісне обладнання двигуна та внутрішнє облицювання кабіни автомобіля. Причина - несправність електричної системи.

пожежі сухої трави та сміття – 11 пожеж на загальній площі 7,8 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 7 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 8 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52706 ВНП).

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Через коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: перелито проїжджу частину вул.Новікова у с-щі Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 34 см), ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна: Новгород-Сіверська ТГ, Новгород-Сіверського району - через затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 82 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

Спільно з органами місцевої влади в м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 40 особам, з них 2 дитини (з початку робіт - 692 особам, з них 70 дітей).

Загалом з початку проведення робіт через підтоплені ділянки перевезено 1141 особу, з них 115 дітей.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

09-12 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна  внаслідок  утримання  високих  рівнів  води  та  незначного їх підвищення  на ділянці р. Десна вище  м. Чернігів  триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин –  12 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 13  мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 09 квітня по 20 годину 10 квітня очікується невелика хмарність, без опадів. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура по області вночі 6-11º, вдень 22-27º тепла.

По м. Чернігову очікується невелика хмарність, без опадів. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі 7-9º, вдень 24-26º тепла.

]]>
Ніжинські поліцейські розслідують обставини загибелі у водоймі 12-річної дитини http://monitor.cn.ua/ua/style/99679 Співробітники Ніжинського районного управління поліції встановлюють причини та обставини, що призвели до утоплення у водоймі малолітнього хлопчика в селі Вертіївка. Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:54:47 +0300 9 квітня близько 14-ї години до Ніжинського районного управління поліції надійшло повідомлення про те, у водоймі виявили тіло місцевого хлопчика.

На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група райуправління та співробітники ювенальної превенції.

Правоохоронці виявили у водоймі дитину без ознак життя. Попередньо поліцейські встановили, що хлопчик разом зі своїм старшим 14-річним братом пішли купатися до місцевої водойми. Під час плавання молодший брат не зміг вибратися з води та потонув.

Наразі співробітники Ніжинського районного управління поліції встановлюють причини та обставини, що призвели до трагедії.

Вирішується питання про внесення інформації про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство малолітньої дитини) з приміткою «нещасний випадок».

Розслідування здійснюється під процесуальним керівництвом Ніжинської окружної прокуратури.
 

]]>
ПРОГНОЗ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ! http://monitor.cn.ua/ua/style/99678 За даними Чернігівського обласного Центру з гідрометеорології 10 квітня в лісах області очікується пожежна небезпека 4 класу (висока пожежна небезпека) та місцями 5 (надзвичайна пожежна небезпека), 11-12 квітня - 5 класу (надзвичайна пожежна небезпека) та місцями 4 класу (висока пожежна небезпека). Стиль article Wed, 10 Apr 2024 10:53:08 +0300 Шановні громадяни! Не провокуйте пожежі на відкритих територіях та дотримуйтесь елементарних правил безпеки.

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття в лісі та лісопосадках;

– палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати залишки сухої рослинності;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Якщо ви помітили займання сухої трави, чагарників, лісових насаджень, або на сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

]]>
Укрпошта відремонтувала вже десять укриттів для дітей завдяки поштовій марці «ПТН ПНХ!» http://monitor.cn.ua/ua/style/99676 Завдяки донатам від продажу марки «ПТН ПНХ!», яку Укрпошта презентувала до першої річниці повномасштабного вторгнення, майже три тисячі дітей отримали можливість навчатися очно та в безпечних умовах. Стиль article Tue, 09 Apr 2024 14:52:36 +0300 Укрпошта спільно з благодійним фондом Київської школи економіки (KSE Foundation) продовжує облаштовувати сховища для дітей у рамках всеукраїнської програми «ЗАХИСТОК: безпечна освіта». У квітні 2024 року ремонтні роботи завершилися у Сумському обласному спеціалізованому будинку дитини», Кролевецькому ЗДО (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» Кролевецької міської ради на Сумщині та Новошляхівській школі  на Чернігівщині.

«Сумський обласний спеціалізований будинок дитини» розташований за 35 км від кордону з росією. У перший місяць повномасштабного вторгнення вихованці та викладачі закладу евакуювалися по території України, а далі змушені були переїхати до Німеччини. Дитячий будинок відновив роботу в травні 2023 року, проте сирість у приміщенні фактично унеможливлювала перебування в ньому дітей, впливаючи негативно на стан здоров’я. В укритті були проведені роботи з гідроізоляції та водовідведення, що дало змогу позбутися зайвої вологості. Додатково було облаштовано санітарну зону.

Відтепер сучасне та комфортне укриття мають також вихованці Кролевецького ЗДО (центр розвитку дитини) №9 «Ромашка» Кролевецької міської ради. З перших днів повномасштабного вторгнення освітній процес здійснювався дистанційно. З 1 вересня 2022 року було організоване короткотривале перебування за змішаною формою навчання, а з 7 вересня 2023 року заклад отримав змогу працювати за змішаною формою навчання.

Відремонтоване укриття Новошляхівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів у Чернігівській області дозволяє 110 учням та педагогам почуватися безпечніше та комфортніше у разі повітряних тривог. Разом з учнями школи сховищем також користуються 18 вихованців Новошляхівського закладу дошкільної освіти «Веселка» віком від 2 до 6 років.

 У квітні в день офіційного введення поштової марки «Міста Героїв. Чернігівщина», що присвячена нескореним та звитяжним містам нашої країни та українцям, оновлене сховище на Чернігівщині відвідав генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

«Можливість дітей вчитися офлайн залежить від безпеки у кожному населеному пункті. Облаштування укриттів є одним з наших пріоритетних напрямків благодійності. Адже навчальний процес безпосередньо в стінах школи не лише позитивно впливає на показники оцінювання й загалом соціалізацію дітей, а дає можливість батькам працювати. Наразі Укрпошта разом з KSE Foundation відремонтувала вже десять сховищ, плануємо збільшувати цифру й надалі», – зазначив Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

В укриттях, які облаштувала Укрпошта спільно з KSE Foundation проведено ремонт, а саме: зроблено стяжку підлоги, поверхні оброблено та пофарбовано, встановлено нову вентиляційну систему, замінено електропроводку, облаштовано санвузли. Також для дітей додатково в укриття придбали сучасні меблі.

Нагадаємо: з початку повномасштабного вторгнення Укрпошта випускає поштові марки з благодійною складовою, що і є донатом. Відтак, спільно з благодійним фондом KSE Foundation Укрпошта облаштувала вже десять укриттів для освітніх закладів у різних регіонах України.

Національний поштовий оператор ініціював чимало благодійних проєктів. Замовляючи поштові марки й аудіолистівки в поштовому маркеті, є можливість донатити на підтримку ЗСУ й ДСНС, дитячих будинків та зоопритулків, відновлення культурних об’єктів, облаштування сховищ
.

]]>
Повідомлено про підозру начальнику ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП та лікарю ВЛК Чернігівського ОМТЦК та СП, які сприяли ухиленню від призову на службу під час мобілізації http://monitor.cn.ua/ua/style/99675 За процесуального керівництва Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони повідомлено про підозру начальнику ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП та лікарю ВЛК Чернігівського ОМТЦК та СП. Стиль article Tue, 09 Apr 2024 14:43:00 +0300 Їм інкримінують одержання неправомірної вигоди, перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України. (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 114-1 та ч. 3 ст. 332 КК України).

За даними слідства, начальник, через пособника – ексголову ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП, якому повідомили про підозру у лютому, одержав неправомірну вигоду у розмірі 800 доларів США. Кошти були частиною від отриманих пособником 5 тис. доларів США від військовозобов’язаного за визнання його непридатним до військової служби за станом здоров’я з виключенням з військового обліку. У подальшому чоловік міг безперешкодно виїхати за межі країни.

Крім того, встановлені факти сприяння вказаною групою осіб мешканцям м. Чернігова в ухиленні від призову на службу під час мобілізації.

Голову ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП затримано та застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 ❗️Нагадаємо, що ексголові ВЛК Чернігівського ОТЦК та СП інкриміновано одержання неправомірної вигоди, перешкоджання законній діяльності ЗСУ, а також незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 332 КК України).

❗️Підозрюваний знаходиться під вартою. Вилучені під час обшуків грошові кошти  у розмірі майже 1 млн доларів США арештовані та передані в АРМА.

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснює УСБУ в Чернігівській області.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону

]]>
«Після чергового російського обстрілу дивом не згоріла разом з хатою»: на Чернігівщині поліцейські евакуювали пенсіонерку з прикордонного села http://monitor.cn.ua/ua/style/99673 Поліцейські відділення №3 (м. Городня) Чернігівського райуправління поліції за підтримки місцевої влади забезпечили евакуацію в безпечне місце літньої мешканки регулярно обстрілюваного росіянами села Гасичівка. Стиль article Tue, 09 Apr 2024 12:40:58 +0300     Із моїм від’їздом село вже фактично порожнє. Люди повиїздили, а я все чогось відкладала. Та лишатися стало зовсім страшно. Після чергового обстрілу хати зайнялися, вогонь майже до моєї хати дійшов. Дивом зупинили через одну хату від мене. За кілька днів почало гепати з іншого боку від мого двору. Ну, я і «дозріла» теж евакуюватися, — згадує пенсіонерка з села Гасичівка Городнянської громади Галина Іванівна.

Про житло у безпечному місці для вимушеної переселенки з прикордоння подбала Городнянська міська рада: коштом громади Галині Іванівні придбали будиночок із земельною ділянкою. А поліцейські Городнянського відділення Чернігівського райуправління поліції забезпечили узгодження з місцевою владою всіх технічних питань переїзду та надання вантажний транспорт для вивезення майна пенсіонерки.

У день евакуації городнянські поліцейські допомогли швидко завантажити речі та перевезти Галину Іванівну і її майно на нове, безпечне місце мешкання.

    Поліція щоденно продовжує роз’яснювальну роботу з мешканцями сіл найближчого прикордоння. Закликаємо усіх, хто ще не наважився евакуюватися, нарешті ухвалити відповідальне рішення і переїздити в безпечніші громади. Поліцейські цілодобово на зв’язку і готові допомогти вам з евакуацією, – розповів начальник відділення поліції №3 (м. Городня) Олександр Нехаєвський.


Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліція Чернігівщини нагадує батькам про небезпеку відчинених вікон http://monitor.cn.ua/ua/style/99670 Поліцейські наголошують батькам про необхідність подбати про безпеку вікон та балконів. Поліція закликає не залишати малолітніх дітей без нагляду та пам’ятати, що москітна сітка не захищає від падіння з вікна, тому несе найбільшу небезпеку. Стиль article Tue, 09 Apr 2024 12:24:47 +0300 З настанням тепла ми все частіше відчиняємо вікна на провітрювання або залишаємо москітну сітку. Такі дії можуть становити потенційну небезпеку для малюків.

Поліція Чернігівщини нагадує прості правила безпеки, які допоможуть убезпечити дитину від падіння з вікна:

- не залишайте малюка без нагляду в приміщеннях, де відкрите вікно або є ймовірність, що дитина може його відкрити;

- ніколи не грайте з дитиною на підвіконні, не дозволяйте сидіти на ньому;

- не заохочуйте інтерес малечі до вікон;

- заберіть з-під вікна меблі, аби дитина не змогла залізти на підвіконня;

- не показуйте малолітнім дітям, як відчиняти вікно, намагайтеся відволікати їхню увагу від цього;

- встановіть фіксатори, які не дозволять дитині відчинити вікно самостійно;

- якщо ж немає можливості встановити обмежувачі, завжди можна викрутити ручки та використовувати їх лише за потреби;

- не дозволяйте дітям виходити на балкон без супроводу дорослих;

- і завжди пам’ятайте, що москітна сітка, яка у маленької дитини може створювати враження надійної опори, не здатна витримати їх вагу та запобігти падінню;

Не залишайте відкритими вікна навіть тоді, якщо вам здається, що дитина занадто маленька, щоб дістати до підвіконня.

Бережіть найдорожчих!

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99669 Протягом минулої доби зареєстровано 15 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 14 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала. Стиль article Tue, 09 Apr 2024 12:21:08 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

2 вибухи з артилерії 122 мм біля с. Лісківщина Новгород-Сіверського району.

20 вибухів з міномету 82 мм  на території Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Зруйновані 2 приватні житлові будинки.

1 вибух, авіаційними засобами ураження,  НАРС в районі с. Тимоновичі Новгород-Сіверського району.

6 вибухів з міномету 120 мм на території Семенівської ТГ Новгород-Сіверського району. Зруйновано 1 приватний житловий будинок.

4 вибухи з літака НУРС в районі с. Леонівка Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з міномету 120 мм біля с. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

7 вибухів з міномету 120 мм біля с. Клюси Корюківського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження іншої  цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 22 населені пункти (з них 3 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1285 абонентів.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

На автодорозі  «Десна-Вишгород» на території Чернігівського району (Козелецька ТГ) о 08 год. 30 хв. 08 квітня водій автомобіля «ВАЗ-2107» не надав переваги у русі мотоциклу «ІЖ-П 5», внаслідок чого сталося їх зіткнення. Внаслідок пригоди водій мотоцикла отримав травми та був доставлений до медичного закладу.

Пожежі – 14:

пожежі в житловому секторі – 4:

  - в с. Куликівка Чернігівського району (Тупичівська ТГ) у господарстві по  вул. Подільській, 23 о 08 год. 50 хв. 08 квітня сталася пожежа житлового будинку (6х15 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю
на площі 10 кв.м, пошкоджено конструктивні елементи перекриття, внутрішнє облицювання стін, майно. Причина - коротке замикання електромережі;

  - в м.Носівка Ніжинського району у господарстві по вул. Володимирській, 64 о 13 год. 11 хв. 08 квітня сталася пожежа будівлі гаража (5х7 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна) сумісної з господарською будівлею (5х7м, стіни із ракушняка, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, перекриття, окремі конструктивні елементи стін будівлі гаража, покрівлю господарської будівлі на площі 25 кв.м, легковий автомобіль «ВАЗ-2106», пошкоджено майно. Причина та збиток встановлюються;

  - в с. Шевченка Ніжинського району  (Комарівська ТГ) по  вул. Лісовій, 11 о 15 год. 12 хв. 08 квітня в неексплуатуємому господарстві (власник - встановлюється) сталася пожежа господарської будівлі (5х14 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю, перекриття, окремі конструктивні елементи стін, покрівлю господарської будівлі (4х7 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна) на площі 7 кв.м та 2 надвірні споруди (3х4 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна) в неексплуатуємому господарстві по вул. Лісовій, 9 (власник - встановлюється). Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал;

   - в селищі Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) у господарстві по  вул. Піщаній, 39 о 02 год. 46 хв. 09 квітня сталася пожежа житлового будинку (4х10 стіни дерев'яні, покрівля металева). Вогнем знищено покрівлю, перекриття, окремі конструктивні елементи стін будинку та господарської будівлі (4х7 стіни дерев'яні, покрівля металева). Причина та збиток встановлюються. На місці пожежі виявлено тіло чоловіка, 1952 року народження.

пожежі сухої трави та сміття – 10 пожеж на загальній площі 6,54 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 10 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 10 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52698 ВНП).

На р. Дніпро,  р. Десна нижче селища Макошине, р. Сейм та на р. Снов продовжуються незначні зниження рівнів води.

На р. Десна вище селища Макошине спостерігається підвищення рівнів води з добовою інтенсивністю 4-7 см.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

  Внаслідок коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: селище Радуль Чернігівського району (Ріпкинська ТГ) - перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 34 см), ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна: через затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною  до 3 м, рівень води до 82 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади Новгород-Сіверського району (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення  не зареєстровано.

В м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню. Протягом доби надано допомогу 35 особам, з них 2 дитини.  

Загалом з початку проведення робіт через підтоплені ділянки перевезено 1101 особу, з них 113 дітей.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

09 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна та її притоці р. Снов внаслідок утримання високих рівнів води та незначного підвищення їх на р. Десна вище селища Макошине триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 11-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 14 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год., Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 12 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 08 квітня по 20 годину 09 квітня очікується  невелика хмарність, без опадів, вранці місцями слабкий туман. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі +5...+10º, вдень +20...+25º.

По Чернігову без туману, температура вночі +7...+9º, вдень +23...+25º.

]]>
Чернігівська область. Як отримати медичну допомогу при пологах http://monitor.cn.ua/ua/style/99668 Медична допомога при пологах в Україні є безоплатною, за послуги медзакладам сплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ). У 2024 році в Україні 258 лікарень уклали договори з НСЗУ на надання послуги за пакетом “Медична допомога при пологах”. Стиль article Tue, 09 Apr 2024 07:51:58 +0300 “Торік медзаклади Чернігівщини прийняли 3835 пологів. Важливо, щоб кожна з жінок, а також новонароджені, отримали кваліфіковану, якісну меддопомогу. У Чернігівській області 7 медзакладів мають договір із Національною службою здоров’я на надання послуг при пологах на загальну суму 54 млн 493 тис. грн. За пологи лікарня отримує 15 137 грн, за комплексні послуги для матері й немовляти – майже 20 тис. грн. Програма медичних гарантій (ПМГ) покриває неускладнені та ускладнені види пологів, а також плановий та ургентний кесарів розтин”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
У випадку, коли новонародженій дитині потрібна інтенсивна терапія, заходи з первинної реанімації та стабілізації стану, така допомога також входить у безоплатний пакет. Для складних неонатальних випадків передбачений окремий пакет допомоги.

 Вагітна може обрати пологовий будинок серед закладів, які уклали договір з НСЗУ. Важливо, що пацієнтка може обирати пологовий будинок, а не лікаря. Програма медгарантій покриває пологи з черговою акушерською бригадою, особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами ПМГ.

 Місце реєстрації та фактичного проживання вагітної не мають значення. Для отримання послуги електронне направлення лікуючого лікаря не є обов’язковим, адже підставами для її надання є, в тому числі й доставлення бригадою екстреної медичної допомоги, самозвернення.

“Породілля, у тому числі внутрішньо переміщені особи, люди з постраждалих громад обирають пологовий будинок, не зважаючи на місце реєстрації та фактичного проживання. Програма медичних гарантій працює на всю країну, пацієнти можуть обирати будь-який заклад, який має договір з Національною службою здоров’я України”, – підкреслила Вікторія Мілютіна.

Безоплатні послуги в межах пакета “Медична допомога при пологах”

медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою

партнерські пологи

ведення неускладнених та ускладнених пологів

проведення ургентного або планового кесаревого розтину

анестезіологічне забезпечення оперативних втручань та акушерських процедур;

лабораторні та інструментальні дослідження 24/7

консультування лікарями інших спеціальностей

забір зразків крові у новонароджених для скринінгу вродженого гіпотиреозу, муковісцидозу, адреногенітального синдрому та інших захворювань у період з 48 до 72 годин після народження та організація відправлення підготовлених зразків крові до лабораторії, яка здійснює дослідження за програмою розширеного скринінгу новонароджених

пульсоксиметричний скринінг критичних вроджених вад серця, оцінювання слуху в новонароджених

вакцинація немовля згідно з календарем профілактичних щеплень

консультування жінок з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції

надання психологічної підтримки

надання комплексної електронної послуги «Е-малятко»

харчування в умовах стаціонару.

 
Як знайти заклади, що надають допомогу при пологах за ПМГ

У Чернігівській області 7 лікарень надають послуги за пакетом “Медична допомога при пологах”, 2 заклади – у Чернігові (КП “Пологовий будинок” Чернігівської міської ради, Чернігівська центральна районна лікарня), а також по одному – у Бобровиці, Корюківці, Ніжині, Новгороді-Сіверському, Прилуках.

Адреси закладів можна дізнатися за номером контакт-центру НСЗУ 16-77. Лікарні можна знайти на дашборді НСЗУ у розділі “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”

https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts

 

Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу в межах пакета “Медична допомога при пологах” можна переглянути на сайті НСЗУ в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п. 26).

]]>
АТ «ОТКЕ»: Опалювальний сезон 2023-2024рр. у цифрах і фактах http://monitor.cn.ua/ua/style/99667 Опалювальний період у Чернігові завершився 29 березня, в решті громад 1 квітня. У Новгороді-Сіверському, Семенівці, Ріпках, та Бахмачі, за рішенням органів місцевої влади, подача теплоносія припинять лише 8 квітня. За індивідуальними заявками тепло подається до трьох стаціонарних лікувальних закладів у Чернігові. Стиль article Tue, 09 Apr 2024 07:49:22 +0300 В цьому опалювальному періоді на 40% скоротилася кількість аварійних пошкоджень на мережах, в порівнянні з попереднім.
«Помітно скоротилася кількість аварійних розкопок на мережах, цього сезону їх було 18, це на 25% менше ніж торік. Завдяки ретельній підготовці, яку ми провели з весни до осені минулого року, нам вдалося забезпечити наших споживачів практично безперебійними послугами теплопостачання», — повідомив головний інженер АТ «ОТКЕ» Юрій Алефіренко.
На сьогодні залишається основним пріоритетом роботи підприємства  заміна застарілих мереж, прокладених у 80-х роках минулого століття та налагоджування гідравлічного режиму їх роботи. У 2023 році фахівцями Товариства було замінено понад 4,5 тисяч  метрів  трубопроводів як сталевих труб, так і попередньо ізольованих, що мають більший термін експлуатації та вищі теплові характеристики.
Частково оновлено насосне обладнання підприємства, що разом з відновленим у 2022 року системами частотного регулювання, дало можливість оптимізувати використання електроенергії. Цьогоріч на виробництво, транспортування тепла витрачено на 628,1 тис кВт/год менше, порівняно з минулим опалювальним сезоном. Що надзвичайно важливо в умовах атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.
За минулий опалювальний період на котельних підприємства було подано до теплових мереж від газових котельних понад 367 тисяч гігакалорій тепла, це 14,5 тис більше ніж торік.
Завдячуючи міжнародним фондам і партнерам, теплогенеруючі об’єкти оснащені генераторами для безперебійної роботи. Окрім того, об’єкти були забезпечені резервними лініями живлення. Підприємство продовжує роботу в напрямку підвищення стійкості інфраструктури. Так, за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки Агентства США з міжнародного розвитку, триває впровадження когенерації на котельних обласного центру. Дві установки, які можуть забезпечити все обладнання електричною енергією, виробленою на газовому паливі, вже встановлено. Наступний етап — їх підключення.
“Зважаючи на постійні обстріли прикордонних громад Чернігівщини та загрози для обладнання і персоналу, ми провели низку робіт з облаштування конструкцій призначених для захисту елементів і устаткування наших котельних та укриттів для персоналу, який в режимі 24/7 забезпечував теплом і та гарячою водою наших споживачів”, — додає Юрій Алефіренко.
    Після завершення опалювального сезону, підприємство впродовж трьох днів перейшло на “літній” режим роботи. Для цього  на всіх котельних та теплопунктах, які в міжопалювальний період забезпечуватимуть гарячою водою жителів Чернігова, були проведені роботи з налагодження обладнання, налаштування гідравлічних режимів роботи теплових мереж.
Наразі підприємство входить в активну фазу ремонтного періоду. З січня розпочато роботи з технічного обслуговування обладнання теплових пунктів, більше двох десятків з них вже прийняті з поточних ремонтів.  Погоджені плани регламентних заходів  на об’єктах генерації тепла, та визначені 15 ділянок теплових, де цьогоріч заплановано реновації зношених трубопроводів. Впродовж кількох тижнів стартують гідравлічні випробування теплових мереж, незадіяних у постачанні гарячої води. За їх результатами буде визначений додатковий перелік  ділянок, які потребують першочергової заміни.
Наше основне завдання і надалі надійно та безперебійно надавати споживачам послуги, що несуть комфорт і затишок в кожну оселяю. Над виконанням цього завдання у тісній співпраці з місцевою владою працює команда теплоенергетичних підприємств Чернігова.


Адміністрація АТ «ОТКЕ»
 

]]>
СБУ повідомила про підозру російському військовому, який пограбував фермерське господарство на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/99665 Служба безпеки встановили особу російського окупанта, який пограбував фермерське господарство та навмисного пошкодив техніку сільськогосподарського підприємства у с. Шестовиця Чернігівської області. Стиль article Mon, 08 Apr 2024 14:41:17 +0300 Мова йде про командира 2 мотострілкового взводу 5 мотострілкової роти 2 мотострілкового батальйону в/ч 55115 рф, 27-річного Кирила Ішматова.

За даними слідства у березні 2022 року підрозділ загарбника розташувався на території одного з підприємств Чернігівського району.

Всупереч порядку додержання законів та звичаїв війни Ішматов віддав підлеглим наказ на розграбування техніки зазначеного підприємства.

У результаті мародерства окупантів було викрадено та пошкоджено майно сільськогосподарського підприємства на понад 2,8 мільйона гривень.

Факт розкрадання техніки підтверджений показаннями свідків, які впізнали воєнного злочинця за фотографіями.  

На підставі доказів, зібраних під час здійснення досудового розслідування слідчими СБУ, російському окупанту заочно повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Служба безпеки проводить комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.

Досудове розслідування злочину військового рф здійснюють співробітники Управління СБУ у Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.
 

]]>
До другої річниці визволення області: Президент вручив нагороди за служіння Українському народові http://monitor.cn.ua/ua/style/99663 До другої річниці звільнення Чернігівщини рятувальники, медики та волонтери, які проявили мужність та героїзм під час активних бойових дій на території області отримали нагороди від Президента України Володимира Зеленського. Стиль article Mon, 08 Apr 2024 14:31:08 +0300 Медичні заклади Чернігова не припиняли роботу після початку повномасштабного вторгнення. В умовах відсутності світла води і тепла лікарі продовжували надави допомогу всім, хто її потребував.


Завідувачка відділення пологового будинку Олена Колос працювала в умовах бомбосховища, допомагала жінкам та дітям, незважаючи на обстріли. У другий день війни лікарка допомогла жінці народити трійню – оперативним шляхом народилися три дівчинки. Також спільно з командою досвідчених фахівців врятувала жінку з масивною акушерською кровотечею при недоношеній вагітності. Операція проводилася увечері під час масивного обстрілу з використанням маленької лампи від генератора.

Завідувач відділення обласної лікарні Ігор Саргош проводив пораненим (цивільним та військовим) надскладні хірургічні втручання. Навантаження було неймовірним – до лікарні протягом години понад 50 поранених, які отримали ушкодження внаслідок артилерійських обстрілів та авіабомбардувань. Для надання допомоги пораненим доводилось робити термінові виїзди під постійними обстрілами в інші лікарні міста.

Так само цілодобово під час бойових дій в області стояли на захисті людей і рятувальники, виїжджаючи на пожежі, викликані російськими обстрілами, та розбираючи завали.

Неоціненну підтримку усім, хто цього потребував, надавали волонтери. Підприємниця Оксана Коваленко під час облоги Чернігова у 2022 році продовжувала випікати хліб та забезпечувати ним захисників міста, медичні заклади та цивільне населення.

Указами Президента України

За особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, подоланні наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених збройною агресією російської федерації, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові.

медаллю «За врятоване життя» нагороджено

ІЛЬЧЕНКА Олексія Івановича – головного майстер-сержанта служби цивільного захисту

КОЛОС Олену Василівну – завідувача відділення комунального некомерційного підприємства «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради

ОЛЬХОВИКА Олександра Володимировича – сержанта служби цивільного захисту

відзнакою Президента України «Золоте серце» нагороджено

КОВАЛЕНКО Оксану Володимирівну – волонтера, директора товариства «Наша булочка», місто Чернігів

присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України»

БАРДАКОВУ Григорію Григоровичу – медичному директорові комунального некомерційного підприємства "Чернігівський медичний центр сучасної онкології" Чернігівської обласної ради

САРГОШУ Ігорю Дмитровичу – завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради

СЕРГЄЄВІЙ Олені Миколаївні – завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівська міська лікарня № 3» Чернігівської міської ради.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
 з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99662 Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 загибель на водних об’єктах, 1 дорожньо-транспортну пригоду, 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала. Стиль article Mon, 08 Apr 2024 12:24:00 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

3 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

1 вибух та кілька пострілів з автоматичної зброї біля н.п. Мхи Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

6 приходів НУРС  з літака, біля населеного пункту Новгород-Сіверського району. Пошкоджена високовольтна ЛЕП.     

4 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.

2 вибухи  з міномету біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

3 вибухи з міномету біля н.п. Леонівка Новгород-Сіверського району.

4 вибухи з міномету 82 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

4 вибухи з міномету біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

6 вибухів з міномету 120 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

3 вибухи з міномету 82 мм біля н.п. Клюси Корюківського району.

3 вибухи з міномету біля н.п. Костобобрів Новгород-Сіверського району.

2 вибухи з міномету 120 мм біля н.п. Хрінівка Корюківського району.

1  вибух з міномету 120 мм біля н.п. Грем'ячка Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи інші пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 22 населені пункти (з них 3 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1285 абонентів.

Загибель на водних об’єктах – 1:

В с. Степанівка  Ніжинського району (Комарівська ТГ) о 16 год. 07 квітня у ставку  виявлено та піднято на поверхню з води тіло мешканця цього населеного пункту, 1999 року народження,. Обставини загибелі встановлюються.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

В м.Чернігові по вулиці Привокзальній  поблизу будинку №13 о 17 год. 12 хв. 07 квітня водій автомобіля "Hyundai Sonata" здійснив наїзд на громадянина. Внаслідок ДТП останній отримав тілесні ушкодження та був доставлений до Чернігівської міської лікарні №2.

Пожежі –5 :

пожежі в житловому секторі – 2:

- в м. Ніжині по вул. Шолом-Алейхема, 19 о 07 год. 15 хв. 07 квітня сталася пожежа надвірної споруди (1х1 м, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено споруду. Причина та збитки встановлюються.

- в с. Петрівка  Корюківського району (Сновська ТГ) по вул. Лесі Українки, 22 о 14 год. 01 хв. 07 квітня сталася пожежа житлового будинку (6х10 м, стіни дерев’яні, покрівля металева). Вогнем знищено прибудову до будинку, пошкоджено покрівлю будинку на площі 10 кв. м, стіни та перекриття на площі 20 кв.м. Причина та збитки встановлюються.

пожежі сухої трави та сміття –3 :

- с. Гнідинці  Прилуцького району (Варвинська ТГ) біля вул. Незалежності о 15 год. 32 хв. 07 квітня на відкритій території сталася пожежа сухої трави на площі 0,5 га.

- біля с-ща Талалаївка Прилуцького району о 17 год. 46 хв. 07 квітня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,006 га.

- біля с. Рибці  Прилуцького району (Варвинська ТГ) о 01 год. 52 хв. 08 квітня на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 0,01 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал. Збитку не нанесено.

Виявлення та знищення ВНП: піротехнічні підрозділи 1 раз залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 1 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52688 ВНП).

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Через коливання рівнів води на річках області, спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро: с-ще Радуль (Ріпкинська ТГ), Чернігівського району - перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 80 м, рівень води до 34 см), через що ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями. Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

р. Десна: Новгород-Сіверська ТГ Новгород-Сіверського району - через затоплення  під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 83 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка). Підтоплень присадибних ділянок, будівель та споруд житлового і господарського призначення не зареєстровано.

Спільно з органами місцевої влади в м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню (від ГУ ДСНС в області залучені 1 чоловік особового складу, 1 човен). Протягом доби надано допомогу 22 особам, з них 2 дитини (з початку робіт - 617 особам, з них 66 дитини).

Загалом з початку проведення робіт через підтоплені ділянки перевезено 1066 осіб, з них 111 дітей.

Попередження про небезпечні гідрологічні явища:

08-09 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами  р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна та її притоці р. Снов внаслідок утримання високих рівнів води та незначного підвищення їх на р. Десна вище с. Макошине триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах  11-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 13 мкр/год., Прилуки – 12 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 13 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 07 квітня по 20 годину 08 квітня очікується мінлива хмарність. Без істотних опадів. Вночі та вранці місцями слабкий туман. Вітер південно-західний 5-10 м/с. Температура вночі +4...+9º, вдень +18...+23º.

По Чернігову температура вночі +6...+8º, вдень +20...+22º.

]]>
Як учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС та постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС населенню зберегти здоров’я якомога довше. http://monitor.cn.ua/ua/style/99661 26 квітня 2024 року виповнюється 38 років з того дня, коли ядерна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції розділила наше життя на «до» та «після», а назва мало кому відомого до тієї пори українського містечка перетворилася на синонім трагедії всесвітнього масштабу. Трагедії, наслідки якої остаточно не подолані й до сьогодні. Стиль article Mon, 08 Apr 2024 09:36:13 +0300
Найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат, спричинила забруднення навколишнього середовища та на довгі роки перетворила територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей, проте найголовніше – трагедія забрала багато життів протягом 38 років і продовжує забирати їх сьогодні.
Аварія на Чорнобильській АЕС сколихнула весь світ, залишила свій чорний слід на нашій українській землі в тому числі й на Чернігівщині. Наша область входить у п’ятірку тих областей, які найбільше зазнали радіаційного впливу.
Станом на 2023 рік в регіоні проживає близько 60,0 тис. осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, серед яких 7,4 тис. – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 4,1 тис. – особи з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На сьогоднішній день медичну допомогу чорнобильці отримують у всіх лікувальних закладах міста та області. Медичні працівники постійно здійснюють динамічний нагляд за станом здоров’я потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС.
«На початок 2023 року під медичним наглядом перебувало 6107 осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1-а група первинного обліку), 1037 евакуйованих із зони дії радіації або тих, що самостійно залишили зону (2-га група первинного обліку) та 40861 особа які проживають або проживали на територіях, що підлягають нагляду (3-а група первинного обліку), а також 7087 осіб, які народилися від зазначених 3-х груп (4-а група первинного обліку), – говорить начальник Чернігівського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Володимир Тарасовський. – Також протягом року узято під нагляд ще 32 особи 1-ї групи первинного обліку, 7 осіб – 2-ї групи, 13 осіб – 3-ї групи та 23 особи 4-ї групи.
Загалом, у минулому році в медичних закладах області проліковано 5175 ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, 714 евакуйованих із зони дії радіації, 30253 людини, що проживають або проживали на територіях, які підлягають нагляду та 4480 людей, народжених від осіб 1-3 груп первинного обліку, з яких 2830 – є дітьми».
Наразі на базі Чернігівської обласної лікарні діє відділення «Відновного лікування» в якому медична допомога надається постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС населенню області, інвалідам Чорнобиля, ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, ветеранам війни та учасникам бойових дій АТО-ООС. У відділенні працюють кваліфіковані спеціалісти – терапевт, кардіолог, невропатолог, психотерапевт. Всі пацієнти, за потреби, амбулаторно отримують кваліфіковану консультацію психіатра.
Також, варто нагадати, що для збереження свого здоров’я якомога довше необхідно дотримуватися засад здорового способу життя.
«Основна частина людей рідко піклується про здоровий спосіб життя, але при цьому їх турбує як вилікуватися від різних хвороб, схуднути, повернути натуральний колір шкіри або відчути легкість в тілі, – говорить завідувачка відділення відновного лікування Чернігівської обласної лікарні, лікар-невролог вищої категоріі Любов Власенко. – В свою чергу ведення здорового способу життя, уникнення поведінки, що шкодить здоров’ю, та дотримання такої, що сприяє його збереженню, а також регулярні медичні профілактичні обстеження і запобіжні щеплення допоможуть учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС та постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС населенню зберігати здоров’я якомога довше».
Елементами здорової поведінки, які доведено впливають на розвиток захворювань, є: правильне збалансоване харчування; достатня рухова (або фізична) активність; підтримання нормальної маси тіла; відсутність шкідливих звичок; внутрішня гармонія, позитивне мислення та сон; корекція факторів ризику захворювань – артеріальної гіпертензії (АГ), дисліпідемії, ожиріння, лікування цукрового діабету тощо.
Регулярна рухова активність та систематичні заняття фізичними вправами й спортом ефективно сприяють зміцненню та збереженню здоров’я, розвитку фізичних здібностей та рухових навичок, посиленню профілактики неблагополучних вікових змін.
Також регулярна фізична активність знижує ризик захворюваності та смертності у всіх людей, незалежно від статі, віку, наявності або відсутності захворювань. Позитивний вплив рухової активності на стан здоров’я відмічається при рівні фізичного навантаження мінімум 150 хвилин на тиждень – навантаження помірної інтенсивності та збільшується при збільшенні тривалості. Користь щодо здоров’я мають як динамічні (або аеробні) фізичні вправи, так і вправи на напруження м’язів.
Харчування – складова моделі поведінки, яка має надзвичайно важливе значення у підтримці життєдіяльності організму. Характер харчування має доведений вплив на розвиток серцево-судинних захворювань, деяких онкологічних захворювань та остеопорозу – через модифікацію таких факторів ризику, як артеріальна гіпертензія, дисліпідемія, ожиріння тощо.
«При раціональному харчуванні – коли про нього йде мова, слід пам’ятати про два основних закони, – повідомляє Любов Власенко. – Перший закон – рівновага енергії, що отримується та витрачається. Якщо організм отримує енергії більше, ніж витрачає, тобто якщо ми отримуємо їжі більше, ніж це необхідно для нормального розвитку людини, для роботи та хорошого самопочуття, – ми набираємо зайву вагу.
Другий закон – харчування повинно бути різноманітним і забезпечувати потреби в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах, мінеральних речовинах, харчових волокнах. Багато з цих речовин незамінні, оскільки не утворюються в організмі, а надходять тільки з їжею. Тож кожен повинен слідкувати за своїм режимом харчування – їсти збалансовану їжу, яка містить достатню кількість вітамінів, а також корисні жири. Варто вживати не менше 2 разів на тиждень рибу та рибні продукти. Риба має високий вміст омега-3 жирних кислот. Перерви між прийомами їжі не повинні перебільшувати 5-6 годин».
Також лікарка радить відмовитись від паління, обмежити споживання алкогольних напоїв, дотримуватись режиму сну та відпочинку (поставити за мету спати не менше 7-8 годин щоночі), уникати стресів, впливу токсичних та хімічних речовин. Ну і звісно ж, не варто забувати за профілактичні щеплення та щорічні медичні огляди.
«Особливе місце в режимі здорового способу життя належить розпорядку дня – режим кожної людини повинен передбачати певний час для роботи, відпочинку, прийому їжі та сну. Правильно організований режим потрібен для організму (нервової системи, травлення, опорно-рухового апарату, якщо займаєтеся спортом) та підсвідомості. Розклавши по поличках свою щоденну діяльність, ми програмуємо свій організм, завдяки чому поліпшується сон, настрій та діяльність організму в цілому», – підсумовує Любов Власенко.
Також фахівці Чернігівської обласної лікарні нагадують, що в поліклінічному консультативно-діагностичному відділенні закладу ліквідатори наслідків аварії на ЧАЄС та потерпілі від Чорнобильської катастрофи можуть отримати консультації вузькопрофільних фахівців, зокрема: терапевта, кардіолога, ендокринолога, невролога, психіатра, офтальмолога, уролога, ортопеда-травматолога, отоларинголога дорослого та дитячого, гематолога, а також пройти обстеження – ультразвукові дослідження, фіброгастродуоденоскопію, колоноскопію, рентгенологічні дослідження тощо.
Лікування та консультації вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря безоплатні у всіх медичних закладах області, що уклали договори з НСЗУ.
 

]]>
Рятувальники Чернігівщини продовжують навчати підростаюче покоління http://monitor.cn.ua/ua/style/99660 З метою запобігання надзвичайних подій за участю дітей надзвичайники активно проводять уроки безпеки в закладах освіти області. Стиль article Mon, 08 Apr 2024 09:32:25 +0300 Під час таких пізнавальних заходів фахівці Служби порятунку розповідають підростаючому поколінню про найбільш резонансні випадки пожеж та надзвичайних подій, що мали місце останнім часом на території області.

Зокрема, особливу увагу звертають на випадки, які виникли саме з вини дітей. Роз'яснюють правила пожежної безпеки у побуті та під час відпочинку, алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів та при отриманні сигналу "Повітряна тривога".
Аби діти краще засвоїли доведену інформацію, рятувальники надають наочні методичні матеріали, які розроблені ДСНС України спільно з UNICEF Ukraine.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
В Україні працює «Єдина ветеранська лінія» http://monitor.cn.ua/ua/style/99659 Сервіс запущено 20 березня 2024 року командою Мінветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України у тестовому режимі для надання якісних консультацій та підтримки ветеранської спільноти. Стиль article Mon, 08 Apr 2024 09:28:45 +0300 Це спеціальна телефонна лінія для надання консультацій та підтримки для ветеранів війни, членів їх сімей та родин загиблих Захисників і Захисниць України.

«Єдина ветеранська лінія» є безоплатною та працює щодня з 8 до 20 години. За телефоном 0 800 505 217 кваліфіковані фахівці надають консультацію з нагальних питань ветеранам і ветеранкам, членам їхніх сімей, а також родинам полеглих воїнів.

З початку її роботи операторами зареєстровано понад 700 звернень. Найбільше звернень було зафіксовано щодо правової допомоги, охорони здоров'я, фінансової допомоги, отримання статусів учасника бойових дій і особи з інвалідністю внаслідок війни, грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення, оформлення пільг для оплати житлово-комунальних послуг.

За повідомленням Міністерства у справах ветеранів України
 

]]>
єРобота на Чернігівщині: грантові програми для бізнесу від служби зайнятості http://monitor.cn.ua/ua/style/99656 Сьогодні держава, аби підтримати бізнес, пропонує скористатися програмами фінансової підтримки. Служба зайнятості супроводжує дві з них у рамках урядового проєкту єРобота. Стиль article Fri, 05 Apr 2024 14:14:29 +0300 Так, з липня 2022 р. діє програма «Власна справа», за якою можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн. Ще одна програма «Грант для ветеранів» стартувала у квітні 2023 р. та за якою учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн.  
Обов’язковою умовою для грантоотримувачів є створення нових робочих місць (від 1-го до 4-х) в залежності від суми фінансової підтримки. Повернення коштів відбувається за рахунок фактичної сплати встановлених чинним законодавством податків та зборів за працевлаштованих осіб.

За час дії програми «Власна справа» позитивні рішення щодо надання мікрогрантів отримали 295 мешканців області. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала 70 млн грн. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення в області близько 700 нових робочих місць у різних сферах діяльності, а це і швейні цехи, СТО, салони краси, заклади торгівлі та харчування, спеціалізовані освітні, медичні та розважальні студії, фермерські господарства, послуги у сфері зеленого туризму, ландшафтного дизайну, клінінгові, будівельні, ремонтні послуги тощо.
У поточному році за цією програмою вже прийнято 35 позитивних рішень. Серед цікавих бізнес-проєктів - надання послуг із внесення засобів захисту рослин за допомогою агродронів, центр дитячого розвитку, адвокатське бюро, рекламна агенція, ветеринарна лікарня, танцювальний центр тощо. Це додатково 77 нових робочих місць, на створення яких державою виділено 8,5 млн. грн.

З початку дії програми «Грант для ветеранів» було прийнято 9 позитивних рішень. Зокрема, у поточному році вже маємо 4. Для їх реалізації державою виділено 1,5 млн. грн.  Так, в області цьогоріч планується розширення виробництва з очистки води, відкриття кав’ярні, автомайстерні по діагностиці та ремонту електронних систем легкових автомобілів, студії лазерної епіляції. На старті створення 6 нових робочих місць – саме стільки передбачено за програмою. Та це не межа. Сподіваємось, що бізнес розвиватиметься та потребуватиме нових працівників.

Нагадаємо, що заяву та бізнес-план учасники програм подають через портал Дія https://is.gd/KT7RoW  У разі позитивної оцінки експертами «Ощадбанку» ділової репутації заявника потрібно пройти  онлайн співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.
Більше читайте на нашому сайті: про програму «Власна справа» https://is.gd/xBaklo та про програму «Грант для ветеранів» - https://is.gd/jxqZ7j
 

 

Світлана Шеремет
 

]]>
Чи може наявність дитини або шлюб стати підґрунтям дискримінації http://monitor.cn.ua/ua/style/99655 «Керівництво не любить працівників з дітьми» – стереотип чи пережиток? Навколо теми працевлаштування завжди точилися розмови й упередження, які стосуються абсолютно різних категорій, зокрема віку, статі, зовнішнього вигляду тощо. Цей умовний список можна продовжити сімейним становищем особи, яка в пошуках роботи. Стиль article Fri, 05 Apr 2024 14:11:43 +0300 Так, побутує думка, що розповсюджена дискримінація незаміжніх молодих жінок, або ж нещодавно одружених чи тих, що мають малолітніх дітей. Підґрунтям для цього можуть бути законодавчо визначені пільги та гарантії для вагітних жінок та жінок з дітьми. Мовляв фінансові витрати на такого працівника й шкода робочій діяльності неспівставні. Проте, зважаючи на реалії останніх років і талант знаходити вихід зі складних ситуацій, часто українці успішно можуть виконувати покладену на них роботу й дистанційно.
Багато хто скаже, що чоловіки також можуть, приміром, йти з дитиною «на лікарняний» чи у декретну відпустку, і буде абсолютно правий. Проте поки що звична ситуація для більшості, коли саме жінка бере на себе таку функцію.
Слід зауважити, що Кодекс законів про працю України визначає рівні права обох батьків на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Примітно, що трьох оплачуваних років такої відпустки немає ніде в світі.

 

 

]]>
Поліція розслідує факт забруднення землі промисловими відходами на Сновщині http://monitor.cn.ua/ua/style/99654 Поліцейські відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення землі поблизу Сновська відходами виробничої діяльності одного з місцевих підприємств. Стиль article Fri, 05 Apr 2024 11:06:32 +0300 Вчора до поліції надійшла інформація про те, що під час патрулювання околиць міста Сновськ поліцейські сектору реагування патрульної поліції помітили трактор, який зливав в поле рідину невідомого походження.

Поліцейські зупинили транспортний засіб та викликали на місце події слідчо-оперативну групу відділення поліції №2 (м. Сновськ) Корюківського райвідділу поліції.

Водій трактора пояснив поліцейським, що речовина, яку він зливав у поле – відходи від переробки продуктів одного з місцевих підприємств.

Правоохоронці провели огляд місця події, вилучили транспортний засіб та відібрали зразки рідини для проведення експертних досліджень.

Слідчий поліції під процесуальним керівництвом Корюківської окружної прокуратури відкрив кримінальне провадження частиною 1 статті 239 Кримінального кодексу України (забруднення або псування земель).

Санкція статті передбачає штраф від однієї до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

 

]]>
Свідки ДТП, відгукніться! http://monitor.cn.ua/ua/style/99653 У рамках розслідування дорожньо-транспортної пригоди в Чернігові поліція розшукує свідків та очевидців події. Стиль article Fri, 05 Apr 2024 10:48:46 +0300 27 березня, близько 15:00 водій маршрутного автобуса №26 на зупинці "Дніпровська" передчасно почав рух, не дочекавшись доки пасажир вийде з салону. Внаслідок цього пасажир отримав тілесні ушкодження та був доставлений до лікарні.

Нині поліція розслідує обставини ДТП у рамках провадження за частиною 1 статті 286 Кримінального кодексу України.

Якщо вам що-небудь відомо про обставини цієї події, прохання телефонувати за номером (098)525-34-27 або 102.

Не залишайтеся байдужими!

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/99651 Протягом минулої доби зареєстровано 12 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 10 пожеж та 1 нещасний випадок. Внаслідок цих подій 1 особа загинула та 1 особа постраждала. Стиль article Fri, 05 Apr 2024 10:36:01 +0300 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

1 вибух з міномету 120 мм у районі південної околиці с. Блешня Новгород-Сіверського району.

1 вибух, скид вибухівки  з БпЛА в районі с. Леонівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух з міномету 82мм біля с. Леонівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух, скид вибухівки  з БпЛА в районі с. Леонівка Новгород-Сіверського району.

1 вибух, скид вибухівки  з БпЛА в районі с. Леонівка Новгород-Сіверського району.

6 вибухів з міномету 120 мм біля с. Баранівка Новгород-Сіверського району.

5 вибухів  зі ствольної артилерії в районі с. Михальчина Слобода  Новгород-Сіверського району.

7 вибухів з міномету 120 мм біля с. Клюси Корюківського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Аварійні ситуації на мережах життєзабезпечення:

Внаслідок бойових дій знеструмлені 10 ЛЕП 10 кВ (з них 8 частково), 22 населені пункти (з них 3 частково), 49 трансформаторних підстанцій. Без електропостачання залишаються 1285 абонентів.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

В м. Чернігові поруч з будинком №162 по вул. Шевченка о 17 год. 30 хв. 04 квітня водій автомобіля «Skoda Karoq» здійснив зіткнення з мотоциклом марки «Lifan 200», що рухався у попутному напрямку. Внаслідок пригоди водій мотоцикла отримав тілесні ушкодження та був госпіталізований до Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Пожежі – 10:

пожежі в житловому секторі – 3:

  - в селищі Куликівка Чернігівського району у господарстві по провулку Незалежності, 8 о 14 год. 54 хв. 04 квітня сталася пожежа житлового будинку (7х10 м, стіни цегляно-дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 50 кв. м, пошкоджено конструктивні елементи перекриття на площі 40 кв. м, майно;

  -  в с. Тарасів Чернігівського району (Козелецька ТГ) у господарстві по вул. Поповича, 7 о 18 год. 37 хв. 04 квітня сталася пожежа грубих кормів. Вогнем знищено 1,5 т сіна;

  - в с. Сухиня Ніжинського району (Бобровицька ТГ) у господарстві по вул. Миру, 33 о 18 год. 37 хв. 04 квітня  сталася пожежа господарської будівлі (3х6 м, стіни дерев'яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено будівлю.

пожежі сухої трави та сміття – 7 пожеж на загальній площі 5,8 га. Причина - потрапляння малокалорійного джерела запалювання на горючий матеріал.

Нещасні випадки – 1:

На залізничній станції "Чернігів" Південно-Західної залізниці о 13 год. 24 хв. 04 квітня електропотягом №6854 сполученням «Славутич-Чернігів» смертельно травмовано особу чоловічої статі (дані встановлюються).

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи 11 разів залучалися до виконання робіт за призначенням, виявлено 6 ВНП (з початку бойових дій знешкоджено - 52681 ВНП).

На р. Дніпро,  р. Десна нижче с. Макошине та на р. Снов продовжуються незначні зниження рівнів води.

На р. Десна вище с. Макошине спостерігається підвищення рівнів води з добовою інтенсивністю 4-5 см.

Небезпечні гідрологічні явища та процеси на водних об’єктах області:

Внаслідок коливань рівнів води на річках області спостерігається ускладнення гідрологічної обстановки на окремих ділянках:

р. Дніпро

у селищі Радуль (Ріпкинська ТГ) Чернігівського району перелито проїжджу частину вул. Новікова (ділянка довжиною до 90 м, рівень води до 47 см), через що ускладнено транспортне сполучення з 28 домоволодіннями.

р. Десна

у Новгород-Сіверському районі через затоплення під'їзних шляхів до понтонних мостів через р. Десна та р. Віть (ділянки довжиною до 3 м, рівень води до 76 см), тимчасово припинено пряме транспортне сполучення з 3 населеними пунктами громади (с. Бирине, с. Підгірне, с. Прокопівка).

 В м. Новгород-Сіверський створено мобільний пост для надання допомоги населенню. Протягом доби надано допомогу 25 особам, з них 3 дитини.

Загалом з початку проведення робіт через підтоплені ділянки перевезено 1004 особи, з них 103 дитини.

  Попередження про небезпечні гідрологічні явища (НГЯ) та процеси на водних об’єктах Чернігівської області:

05 квітня на р. Дніпро в межах Чернігівської області утримуватиметься затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл  водами  р. Сож та р. Дніпро у Чернігівському районі (II рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна та її притоці р. Снов внаслідок утримання високих рівнів води  та незначного їх підвищення на р. Десна вище с. Макошине триватиме затоплення заплавних територій та доріг на заплаві  з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському  районах області (I рівень небезпеки – жовтий).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 12 мкр/год., Прилуки – 11 мкр/год., Остер – 13 мкр/год., Покошичі – 10 мкр/год., Семенівка – 12 мкр/год., Сновськ – 11 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 04 квітня по 20 годину 05 квітня очікується мінлива хмарність, без опадів. Вітер південний 5-10 м/с. Температура по області вночі від 2º морозу до 3º тепла, вдень 9-14º тепла. По м. Чернігову температура вночі 0-2º, вдень 11-13º тепла.

]]>
Реалізація проєктів відбудови. У муніципалітеті відбулася зустріч з представниками офісу цифрової платформи DREAM http://monitor.cn.ua/ua/style/99650 Ще більш ефективно працювати з електронною платформою DREAM, аби залучати кошти для відбудови Чернігова. Сьогодні у муніципалітеті відбулася зустріч в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако, працівників структурних підрозділів міськради з представниками проєктного офісу DREAM. Стиль article Fri, 05 Apr 2024 10:33:18 +0300 Протягом останніх місяців працівники та працівниці структурних підрозділів Чернігівської міської ради працювали над наповненням цієї платформи проєктами, реалізація яких вимагає фінансової підтримки. Державна цифрова платформа DREAM для цього власне і була розроблена, допомогти отримати кошти громадам від держави чи міжнародних партнерів. Разом з тим гарантувати прозорість та підзвітність всіх процесів реалізації конкретного проєкту, що є важливою умовою донорів, які хочуть допомогти Україні та її громадам.

Зараз же представники офісу DREAM допомагатимуть нашому місту готувати ще більш якісні проєкти і вносити їх таким чином в систему, аби вони були зрозумілі та привабливі для інвесторів.

    – Дякую, що Чернігів обраний одним із пілотних проєктів для активізації та удосконалення цієї роботи. Місто, як обласний центр, одне із перших зазнало руйнувань і досі не може від них оговтатися. Тому потребує цієї підтримки і добре, що з ініціативи GIZ нас внесли в цей пілотний проєкт, – сказав під час зустрічі в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

 Сьогодні відбулася презентація напрацювань, проговорено варіанти покращення якості проєктів, аби вони викликали більший інтерес у донорів, партнерів, кредиторів допомагати саме нашому місту.

– На меті у нас зробити з Черніговом взірцевий приклад для масштабування вашого досвіду на інші громади, щоб показати на скільки  ефективно, швидко і максимально якісно, завівши проєкти в DREAM, можна залучати увагу потенційних донорів, інвесторів, кредиторів саме для проєктів відновлення та розвитку, – говорить  керівник впровадження проєктного офісу DREAM Денис Іванов. – Дякуємо за вашу участь і закликаємо звернути увагу на проєкти, які ще не додані. Темпи залучення коштів в наших із вами руках. Чим швидше і краще ми це зробимо, тим швидше можна буде презентувати Чернігів на міжнародних заходах.

Для Чернігова використання цієї платформи ще одна можливість отримати фінансування на реалізацію проєктів, на які в міському бюджеті кошти відсутні. Нагадаємо, що спроможності міського бюджету значно зменшилися після вилучення з нього так званого «військового ПДФО», починаючи з IV кварталу 2023 року, що в сумі з періодом 2024 року становить більше одного мільярда гривень. Саме тому, маючи обмежені власні можливості, Чернігову важлива зовнішня допомога.

        – Понад один мільярд гривень своїх коштів і близько 750 мільйонів гривень залучено від партнерів. Це сумарно плюс-мінус ті кошти, які Чернігів з квітня 2022 року по квітень цього року витратив на відновлення. Ще у нас багато роботи, великих інфраструктурних проєктів, які потрібно реалізувати. Співпраця з DREAM для нас дуже актуальна та важлива. Це можливість залучати кошти держави або міжнародних партнерів на відновлення міста і частково розвиток по тих проєктах, по яких у нас немає своїх грошей і не буде найближчим часом, – зазначив Ломако.

Зараз на платформі DREAM вже 75 проєктів Чернігівської міської територіальної громади. Найбільше від КП «Чернігівводоканал», управлінь освіти, медицини, капітального будівництва та інших.  

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
«єВідновлення» на Чернігівщині: за житловими сертифікатами придбано 77 об’єктів на 116 мільйонів гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/99649 Реалізація програми «єВідновлення» триває вже близько року. За цей час було впроваджено два види компенсації: за пошкоджене майно та за повністю зруйновані об’єкти (у вигляді сертифікату або грошових коштів). Стиль article Fri, 05 Apr 2024 09:03:07 +0300 Про стан реалізації програми на Чернігівщині розповіли сьогодні спікери на брифінгу в медіацентрі ОВА.

За словами в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергія Курені, з початку реалізації програми по пошкодженому майну в області було подано 3952 заяви, з них по 2000 – нараховані компенсації. Вже  почали отримувати компенсації і на капітальний ремонт. Так, 113 заявників отримали першу частину суми і наразі проводять ремонтні роботи. Після верифікації цих робіт вони отримають другу частину компенсації.

Стосовно знищеного майна подано 706 заяв, сформовано 245 житлових сертифікатів на суму майже 351 мільйон гривень. За житловими сертифікатами в області вже придбано 77 об’єктів нерухомого майна на суму 116 мільйонів гривень. Щодо отримання грошових коштів на відбудову знищеного житла подано 113 заяв, з них по 8 сформовано грошову компенсацію на суму 18,5 млн гривень.

Щоб реалізувати житлові сертифікати, можна звертатись до нотаріусів. Наразі в області таких 31 (в Чернігові – 27, в Ніжині – 2, по 1 – в Прилуках та Корюківці).

Спікер зазначив, що наприкінці минулого місяця внесені зміни до формули розрахунку компенсацій за знищене майно. Так, досить суттєво збільшено регіональні коефіцієнти, зокрема і для Чернігівської області. Наразі вони досягли одиниці. Це дозволяє повністю відбудувати будинок аналогічно знищеному. З новинок – механізм, що дозволяє використовувати сертифікати «єВідновлення» в державній пільговій іпотеці.

У разі отримання коштів на ремонтні роботи важливо подати повідомлення про їх завершення.

    «Заявник, який отримав кошти на проведення поточного чи капітального ремонту, має подати повідомлення в органи місцевого самоврядування про виконані роботи. Це потрібно для того, щоб комісії могли контролювати, як використовуються кошти», – наголосив Сергій Куреня та додав, що законодавством передбачені граничні терміни використання коштів: рік для легких ремонтів та півтора – для капітальних. Невикористані кошти будуть повернуті до державного бюджету.

Незважаючи на те, що реалізація програми триває майже рік, не всі громадяни знають, як правильно оформлювати заяви, а також стикаються з проблемними ситуаціями, для вирішення яких потрібна юридична допомога. У таких випадках спікер закликав звертатися до Управління містобудування та архітектури ОДА або ж до громадських організацій, які надають таку підтримку.

Одна з них – ГО «Український голос громад». Про зміни, які нещодавно відбулися у законодавстві щодо виплати компенсацій за пошкоджене та знищене майно, розповів її керівник Руслан Марченко.

Так, цього року запрацював новий механізм програми – отримання коштів на відбудову. При отриманні сертифікату громадяни можуть придбати житло як на вторинному ринку, так й інвестувати в новобудову. Будувати ж нове житло можна на будь-якій земельній ділянці, незалежно від того, де був розташований знищений будинок.

Варто зазначити: якщо люди реалізують свої права за житловими сертифікатами, вони звільняються від сплати адміністративного збору на реєстрацію житлових прав.

    Розповів Руслан Марченко і про Міжнародний реєстр пошкодженого майна, який запрацював наприкінці минулого місяця: «Громадяни вже можуть подавати заявки до реєстру, щоб зафіксувати завдані майну збитки. Для цього обов’язково потрібно мати ID-картку або закордонний паспорт, а також оновити застосунок Дія».

Вчергове про алгоритми отримання компенсацій нагадав Сергій Куреня. Для того, щоб отримати компенсацію за пошкоджене житло необхідно:

    подати інформаційне повідомлення про пошкоджене майно шляхом заповнення онлайн-форми у Дії;
    відкрити електронний рахунок в одному з банків-партнерів програми;
    подати заяву на отримання компенсації через Дію, ЦНАП або нотаріуса;
    дочекатись обстеження комісією органів місцевого самоврядування, після якого буде прийнято рішення про отримання компенсації чи відмову в ній.

Щодо капітального ремонту – алгоритм схожий. У разі визначення комісією потреби у капітальному ремонті громадянину нараховуються суми для проведення відповідних робіт у розмірі: до 350 тис. грн на відновлення квартири і до 500 тис. грн – приватного будинку.

Кошти надходять на електронний рахунок і можуть бути використані на будівельні матеріали або виконання робіт. Проте реалізувати їх можна лише з організаціями, які є партнерами програми «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/. Також після отримання першої частини коштів та проведення ремонтних робіт необхідно подати проміжний звіт через Дію, і вже потім особа отримає другу частину компенсації.

У разі ж отримання житлового сертифікату громадянин має знайти житло, яке йому готові продати, забронювати кошти через застосунок Дія та звернутись до нотаріуса або державного реєстратора про припинення права власності на житловий об’єкт. Тільки після цього можна оформити договір купівлі-продажу.

Якщо ж майно було повністю знищене, спочатку потрібно припинити право власності на об’єкт і тільки після цього подати повідомлення про початок будівельних робіт.

    «Будь-яке рішення комісії про нараховану суму коштів можна оскаржити до виконавчого комітету протягом п’яти робочих днів. У разі відмови рішення можна оскаржити в порядку адміністративного судочинства. Загальний строк для оскарження рішення виконавчого комітету складає 6 місяців. У даному напрямі вже є позитивна судова практика», – зауважив Руслан Марченко.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Рятувальники Чернігівщини з представниками лісництва відпрацювали спільні дії щодо ліквідації лісових пожеж http://monitor.cn.ua/ua/style/99647 Численні пожежі у природних екосистемах щороку завдають значної шкоди, в першу чергу навколишньому середовищу та громадянам Стиль article Thu, 04 Apr 2024 13:20:21 +0300  Аби зменшити невтішну статистику, особливо під час пожежонебезпечного періоду, фахівці підрозділів ГУ ДСНС України у Чернігівській області постійно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами та посилюють взаємодію з представниками лісових господарств з метою протидії пожежам у лісових масивах.
Сьогодні відбулись командно – штабні навчання з працівниками ДП «Чернігівське лісове господарство» Пакульське лісництво. Під час яких практично відпрацювали питання взаємодії відповідних служб під час ліквідації лісових пожеж.
Крім того, надзвичайники перевірили стан готовності техніки та обладнання до пожежогасіння.

 

ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Поліція Новгород-Сіверщини розслідує обставини загибелі і травмування людей в автомобілі внаслідок падіння дерева http://monitor.cn.ua/ua/style/99646 Сьогодні близько 14-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на дорозі між селами в Новгород-Сіверському районі на автомобіль з людьми впало дерево. Внаслідок цього, двоє пасажирів автівки загинули, ще двоє людей зазнали травм. поліція новгород-сіверщини розслідує обставини загибелі і травмування людей в автомобілі внаслідок падіння дерева Стиль article Thu, 04 Apr 2024 13:15:52 +0300 Попередньо відомо, що автівка з п’ятьма людьми рухалася дорогою. У салоні була неповнолітня дитина.

Внаслідок пориву вітру на авто впало дерево. Двоє дорослих пасажирів (чоловік і жінка) загинули, їхня 10-річна дитина жива і неушкоджена. Водій авто та ще один пасажир госпіталізовані з травмами. поліція новгород-сіверщини розслідує обставини загибелі і травмування людей в автомобілі внаслідок падіння дерева

Нині на місці події працює слідчо-оперативна група Новгород-Сіверського райвідділу поліції, медики та рятувальники.

Всі обставини події поліція з’ясовує в рамках провадження за п.1. ч.2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство) з приміткою «нещасний випадок».

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Ветеран з Чернігова Євген Смага відкриває автомийку http://monitor.cn.ua/ua/style/99645 Тяжка травма не завадила йому жити активним, повноцінним життя, досягати поставлених цілей і бути успішним. Чернігівець Євген Смага під час оборони рідного міста отримав поранення, внаслідок якого йому ампутували ногу. Стиль article Thu, 04 Apr 2024 13:13:35 +0300  Він пройшов довгий шлях реабілітації і нині ходить на протезі. Щоправда, не ходить, а бігає… активно займається спортом, бере участь у міжнародних змаганнях, встановлюючи рекорди, піднімається в гори, аби зібрати донати побратимам, і відкриває власну автомийку самообслуговування. Щоб започаткувати цей бізнес скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота».

Грантові кошти, а це 250 тис. грн, витратив на придбання обладнання для автомийки. На виконання умов програми вже працевлаштував одного найманого працівника і ще одного - візьме на роботу після офіційного відкриття. Надалі планує поряд з автомийкою відкрити СТО та кав'ярню, а це також нові робочі місця.

З автомобілями Євген на «ти», адже має середню технічну освіту "Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів" та майже двадцятирічний досвід роботи водієм.

Нагадаємо, за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн. Повернення коштів передбачається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Подавайте заяву через портал «Дія» https://is.gd/3F48xH

Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
«Терпіла до останнього, аж поки не почало вибухати в кінці городу»: на Чернігівщині поліцейські евакуювали пенсіонерку з прикордонного села http://monitor.cn.ua/ua/style/99644 Поліцейські відділення №1 (м. Семенівка) Новгород-Сіверського райвідділу поліції за підтримки місцевої влади забезпечили евакуацію в безпечне місце літньої мешканки села біля кордону з країною-агресором. Стиль article Thu, 04 Apr 2024 13:06:56 +0300 Семенівські поліцейські допомогли виїхати ще одній мешканці прикордонного села Луб’яне Семенівської громади, розташованого за 2 кілометри від кордону з росією.

Покинути рідну домівку та нажите майно мешканцям прикордоння болісно і важко. Пенсіонерка Надія Романівна з Луб’яного довго не наважувалась на евакуацію. Однак постійні ворожі обстріли та регулярні вибухи боєприпасів, скинутих російськими безпілотниками, не залишили інших варіантів.

- Я терпіла до останнього, аж поки почало прилітати в кінець городу. Та й по моїй вулиці хати побиті уламками. Зрозуміла, що так скоро і мою хату знесе, разом зі мною. Дуже страшно. Ось і наважилася виїздити. Дуже вдячна поліцейським і міській раді за допомогу, – каже Надія Романівна.

Тож семенівські поліцейські у тісній взаємодії з місцевою владою організували надання пенсіонерці вантажного транспорту для перевезення речей, допомогли швидко завантажити речі та успішно супроводили на безпечну територію.

- Ми постійно працюємо з мешканцями Луб’яного та ще ряду сіл, розташованих найближче до кордону. Всіляко переконуємо громадян виїздити у безпечні місця та активно допомагаємо їм у цьому. У нас повне взаєморозуміння і чітка взаємодія з місцевою владою, тож спільно вирішуємо всі організаційні питання щодо евакуації та житла у безпечнішому місці, – пояснив безпосередній учасник всіх евакуаційних заходів у Семенівській громаді, дільничний офіцер місцевого відділення поліції Віталій Будник.

Поліція у прикордонних громадах продовжує системну роботу як щодо роз’яснення місцевим мешканцям необхідності евакуюватися у безпечні місця, так і з надання всієї необхідної допомоги у цьому процесі. Правоохоронці готові гарантувати свою підтримку всім, хто зважиться на такий крок.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі http://monitor.cn.ua/ua/style/99643 Внаслідок зіткнення легкового автомобіля та вантажівки загинула родина з малолітньою дитиною та травм зазнав водій вантажівки. Поліція розслідує обставини ДТП у рамках кримінального провадження та закликає відгукнутися свідків та очевидців події. Стиль article Thu, 04 Apr 2024 13:03:43 +0300 3 квітня близько 20:30 до поліції надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду. На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Ніжинського райуправління поліції та слідчі з розслідування злочинів у сфері транспорту обласної поліції.

Поліцейські встановили, що 33-річний водій автомобіля «Chevrolet Lacetti», рухаючись автодорогою «Кіпті-Глухів-Бачівськ», виїхав на смугу зустрічного руху, де допустив зіткнення з вантажним автомобілем «Renault», під керуванням 60-річного водія, який рухався в зустрічному напрямку.

Внаслідок ДТП водій легковика, його дружина та дитина 2022 року народження загинули на місці. Водій вантажівки зазнав травм та був госпіталізований.

Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Слідчий поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури розслідує кримінальне провадження за частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили загибель кількох осіб).

Якщо вам що-небудь відомо про обставини цієї події, прохання телефонувати за номером (097) 869-71-31 або 102.

Досудове розслідування триває.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

]]>
19 проєктів на понад 3 мільйона гривень для 5 громад: Чернігівщина на шляху розбудови демократичного, мирного та гендерно рівного суспільства http://monitor.cn.ua/ua/style/99642 Кошти Деснянська, Варвинська, Іванівська, Ладанська та Остерська ТГ отримали в рамках другої фази проєкту, що реалізується Українським Жіночим Фондом у партнерстві зі Структурою ООН Жінки за фінансової підтримки Уряду Норвегії. Стиль article Thu, 04 Apr 2024 11:15:02 +0300 Ініціатива «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні» за три роки активної роботи у напрямку участі жінок у розбудові миру, запобіганні й розв’язанні конфліктів та постконфліктному відновленні досягла неабияких результаті

Саме про них сьогодні і говорили в обласному центрі.

Підбили підсумки проєкту як безпосередньо його учасники – представники п’яти громад Чернігівщини, так і  реалізатори ініціативи під час прес-конференції в Агенції регіонального розвитку.

Серед присутніх від обласної адміністрації – Іван Ващенко, заступник голови ОДА та Андрій Шемець, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту.

    «Чернігівщина стала одним з цільових регіонів, де втілювалися заходи проекту, спрямовані на виконання Національного плану дій України з імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир і безпеку» до 2025 року. І хоча наразі ми підбиваємо підсумки ініціативи, проте як каже Ліна Костенко «Закінчення чогось одного – це обов’язково початок чого іншого, нового». Тож, маємо надію, що із завершенням цього проекту наша взаємодія не припиниться, а навпаки буде міцнішати й розвиватиметься у царині ролі жінок та розширення їхніх можливостей», – наголосив Іван Ващенко.

Сабін Фрейзер Гюнеш, представниця ООН Жінки в Україні, подякувала ОДА за всебічну підтримку проєкту та зауважила, що це дозволило посилити можливості жінок регіону і залучати їх до прийняття рішень. Наразі організація активно працює і над розширенням економічних можливостей жінок, гендерно-орієнтованим відновленням, що допоможе в інтеграції України до ЄС.

Сабін Фрейзер Гюнеш поцікавилася у представників ОДА, як в регіоні працюють над відбудовою з урахуванням потреб жінок та дівчат.

За словами Івана Ващенка, наразі в розумінні українців мир і безпека – це Збройні Сили України, де служать близько 62 тисяч жінок. Із них 14 тисяч мають статус учасниць бойових дій. Жінки активно залучені до прийняття важливих рішень на будь-якому рівні.

Андрій Шемець додав, що громади при плануванні свого відновлення та подальшого розвитку обов’язково враховують гендерний момент. Жіночі простори, соціальні сервіси, правові, консультаційні та інші послуги – все це розвивається в громадах та рухає їх у напрямку ЄС.

Що отримали ТГ від проєкту – розповіла Неля Лавриненко, координаторка ініціативи в області.

    «Протягом 3 років проект працював за методикою мобілізації громад – 10 кроків. Основною цільовою аудиторію стали жінки з вразливих груп населення, зокрема жінки ВПО та жінки, які постраждали від збройного конфлікту. Згодом цільова аудиторія розширилася. Приєдналися жінки-військовослужбовці, ветеранки, члени їх сімей. Нами втілено 19 проєктів на понад 3 мільйони гривень», – каже спікерка.

А ще: створено 14 груп самодопомоги; 4 громадські організації, 5 гендерних профілів громад;  3 локальних плани на виконання Резолюції 1325; 3 аудити безпеки та 5 комплексних звернень з пропозиціями до ОМС.

Все це дає підґрунтя для системної конструктивної співпраці з місцевою владою стосовно розвитку гендерно-рівноправного суспільства.

Успіхами у реалізації проєкту поділилися і представники громад.

Наприклад, представниці Ладинської ТТ розповіли про створення фітнес-клубу «Гармонія» для жінок, які опинилися в скрутній ситуації. Заняття сприяють налагодженню зв'язків та згуртованості жінок громади.

Також проєкт жіночий хаб «Територія добра» в цій же ТГ працює для інформування жінок про їх роль у згуртуванні громади, протидії насильству та у розбудові миру.

У Деснянській громаді діє проєкт «Зелене світло». Від допомагає навчити жінок з віддалених сіл, зокрема  дружин військовослужбовців, водійським навичкам. Це підвищує мобільність, економічну стійкість, полегшить доступ до медичних, освітніх та інших послуг.   
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
277 вулиць та провулків включено до переліку доріг, які ремонтуватимуть у 2024 році http://monitor.cn.ua/ua/style/99641 277 вулиць та провулків включені до переліку доріг, які потребують проведення поточного ремонту в 2024 році. Його буде затверджено рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради найближчим часом. Підготовка до відновлення перших ділянок з переліку вже стартувала. Про це йшлося під час загальноміської наради 2 квітня. Стиль article Thu, 04 Apr 2024 11:13:01 +0300     – Вже підготували ділянки від вокзалу в напрямку центру, повирізали все, що можливо. Також вулицю Маресьєва, Захисників України. Зараз готуємо проспект Миру та вулицю Кільцеву, – повідомив начальник КП «АТП-2528» Руслан Волок.

Роботи стартують як тільки запрацюють асфальтні заводи, говорить Волок. Попередньо це має відбутися 10 квітня.

Необхідне фінансування для виконання цих робіт у розмірі 173,9 млн грн погоджено рішенням виконавчого комітету від 1 квітня.

    – Це вулиця Мазепи — 53 мільйони. Всі інші дороги – це і ямковий, і поточний ремонт, в тому числі, приватний сектор — близько 125 мільйонів гривень. Зараз йдуть тендерні процедури, починають з 10 квітня працювати асфальтні заводи, і ми вже в цьому місяці  виходимо на вулиці з цими роботами. В першу чергу, плануємо Любецьку зробити для того, щоб її відкрити. Також в планах ряд перехресть, які в дуже жахливому стані, – пояснив журналістам Суспільного в.о. міського голови Олександр Ломако.

Крім того, планується виділення додаткових 100 млн грн на ремонт ділянки дороги в районі Льотного училища.

    – Там є питання з того, що земля зараз належить державі — міністерству оборони. Працюємо, щоб її передали місту. Якщо це станеться найближчими місяцями, то у 2024 році також плануємо там розпочати ремонт,  — сказав  Ломако.
 

Перелік доріг, які ремонтуватимуть у 2024 році

     

     

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігові погасили серію поштових марок «Міста Героїв. Чернігівщина» http://monitor.cn.ua/ua/style/99640 З 3 квітня вводиться в обіг та вважається дійсним для оплати послуг поштового зв’язку у всіх відділеннях блок марок «Міста Героїв. Чернігівщина». Він продовжує серію поштових випусків про нескорені та героїчні міста України. Стиль article Thu, 04 Apr 2024 11:09:22 +0300 Блок складається з чотирьох марок, присвячених містам Чернігову і Ніжину, та селам Ягідному і Семенівці (село Менської громади, куди волонтери евакуювали чернігівців через річку Десна).

     «Це сьома марка в серії «Міста Героїв». Чернігівщина однією з перших зустріла російську навалу. Цим випуском ми відзначаємо регіон, який дійсно на це заслуговує. На марках відображені епізоди, які, на щастя, вже залишились позаду. А марки назавжди залишаться в історії війни», – розповів генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.

Церемонія спецпогашення відбулась у Чернігові за участі начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, начальника МВА Дмитра Брижинського, директорки з розвитку мережі Чернігівського регіону АТ «Укрпошта» Світлани Василенко, начальника управління з психологічної підтримки персоналу ОК «Північ» Олега Гуменного.

    «Чернігівщина – частина великого незламного українського народу. Чернігів, Ніжин, Ягідне, Семенівка – це приклади незламності. Сьогодні ми говоримо про звільнення області від окупантів, з моменту якого вже пройшло два роки. Це відбулось завдяки Збройним Силам, а також завдяки кожному, хто на своєму місці боровся так, як міг. Дякую «Укрпошті» за те, що пам’ять про ці події увіковічнили в марці. Пам’ятаємо, що війна триває і не забуваємо, якою ціною нам дається перемога», – зазначив В’ячеслав Чаус.

    «Ми маємо зробити все для того, щоб залишити в пам’яті поколінь події, які пережив наш народ під час цієї навали і продовжує переживати зараз», – наголосив Дмитро Брижинський.

 

Тираж блоку «Міста Героїв. Чернігівщина» – 150000 примірників. Номінал кожної марки – М (30 грн), вартість блоку – 120 грн.

Дизайн розроблено креативною агенцією I AM IDEA.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>