Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Політика http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ 34 роки Народному Руху України http://monitor.cn.ua/ua/politics/97931 8-9 вересня 34 роки Народному Руху. Це багато для людини, але мало для партії. Політика article Sun, 10 Sep 2023 13:37:11 +0300 Недарма у розвинених демократіях партії живуть століттями, як, скажімо, у Великій Британії - консерватори і лейбористи... А не наші українські одноденки, яких уже соромно називати партіями - тож звуть стидливо проектами.

А Народний Рух лишається і сьогодні, хоч і не в найкращому стані. Якщо раніше його ненавиділи комуністи, то тепер ненавидять радикальні націоналісти - чи ж не дивина? Чи закономірність, коли крайні ліві і крайні праві зрощуються?

Чому я впевнений у відродженні Народного Руху? Бо сталі демократії так живуть - в опорі на традиційні політичні сили. В Україні, державність якої була перервана сто років тому, більш сталих політсил, ніж Рух і УРП - нема. Тож, якщо ми йдемо по шляху побудови стабільної демократії, а не є просто яскравим спалахом на шляху до свободи - оживимо Народний Рух!

Зрештою, рухівцям у Чернігові нема чого чи кого соромитися. Скажімо, за жодного з кандидатів до влади, яких висував Народний Рух, нам не встидно: ні за Тетяну Яхеєву, яка була обрана народною депутаткою, ні за тих, що не пропущені були комуністами - ні за кандидуючих Валерія Сарану, ні за Валентина Ральченка, ні за Івана Осадціва, ні за Володимира Ступака... А кого натомість обирали чернігівці - та різний непотріб типу Івана Сімонєнка, Ярославського, якогось Ананка, комуніста Геннадія Долженка... Аби не рухівців!

У Чернігові рухівці - в основі Помаранчевої революції і революції Гідності, сьогодні воюють за Україну вже вихованці рухівців 90-х років.

Підтримайте сьогодні Рух, який привів Україну до Незалежности! Вступайте у Народний Рух України! Отак переможемо!

"Рух - це життя!" - казав академік Амосов. І він мав на увазі не тільки ходьбу.

Василь Чепурний

]]>
Виконувач обов'язків міського голови Чернігова заявив, що у нього вдома проводять обшуки http://monitor.cn.ua/ua/politics/97884 Виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що зранку СБУ розпочало обшук у його помешканні. Політика article Tue, 05 Sep 2023 15:58:46 +0300 Про це він написав у Телеграмі.

“В мене вдома обшуки. Зараз. Поки збирав дітей до школи, до мене завітала група представників СБУ. Будуть обшукувати квартиру. Попросив почекати, щоб зібрати та вивести з квартири трьох дітей, щоб вони не бачили. Але, питання схоже, термінове. Що шукатимуть: мабуть, трансформатор, який Чернігів купив, щоб врятуватися взимку після обстрілів орками енергосистеми міста. На якій підставі: рішення Шевченківського суду Києва. Він трошки далеко від Чернігова. Але чиновникам з центру, яким наше місто як кістка в горлі – там легше “порєшать”, - написав Ломако.

]]>
Апеляційна палата ВАКС залишила в СІЗО чернігівського нардепа Гунька http://monitor.cn.ua/ua/politics/97860 Апеляція Вищого антикорупційного суду залишила під вартою народного депутата від фракції «Слуга Народу» Анатолія Гунька із заставою у 30 млн грн. Політика article Mon, 04 Sep 2023 10:36:50 +0300 Рішення ухвалили судді апеляції Даниїла Чорненька, Сергій Боднар та Ігор Панаід, інформує «Центр протидії корупції».

Раніше, 9 серпня 2023 рішенням слідчого судді Віктора Маслова нардепа взяли під варту прямо в залі суду, при цьому йому визначили альтернативну заставу в розмірі 30 млн грн.

Захист просив змінити запобіжний захід на цілодобовий арешт із браслетом або зменшити розмір застави до 5,3 млн грн. За словами адвокатів, стан здоровʼя Гунька, який є інвалідом I групи, не дозволяє йому перебувати в СІЗО.

Також адвокати наполягали на тому, що підозра необґрунтована і кваліфікація дій Гунька є помилковою, бо він нібито не мав жодних повноважень у сфері обробки земель.

Як відомо, нардепа з 208-го округу Анатолія Гунька підозрюють в одержанні 85 тисяч доларів за допомогу приватному підприємцю в отриманні державних земель в оренду.

"Час Чернігівський"

]]>
Громадянське відзначення незалежності України в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/politics/97772 24 серпня у Чернігові громадськість міста та області в умовах небезпеки російських ракетних обстрілів символічно відзначили відновлення незалежності України та згадали борців за її волю. Політика article Sat, 26 Aug 2023 18:36:47 +0300 Борці за незалежність України у XX столітті – рухівці Сергій Соломаха, Сергій Черняков разом із представником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Бутком поклали квіти до меморіальної дошки на честь автора тексту Акта проголошення незалежності України, Героя України Левка Лук’яненка, яку в 2019 році встановлено на будинку №49, де він у 1976 та 1989 роках на квартирі брата збирався з однодумцями та соратниками (нині цей будинок на проспекті Левка Лук'яненка).

Представники спільноти чернігівських учасників національно-визвольної боротьби кінця 1980-х – початку 1990 років, українського державотворення також поклали квіти до меморіального каменю «Борцям за волю України. Жовтень 1992 р.», пам'ятнику «Борцям за волю та незалежність України» (встановлений в 2009 р.), які знаходяться біля Катерининської церкви.

Вони на колінах вшанували пам’ять загиблого Захисника України Артема Омеляненка (15.05.2002—14.08.2023), що родом із села Павлівка Чернігівського району, прощання з яким відбулося в Катерининському храмі.

Представники спільноти чернігівських борців за незалежність України в XX столітті – рухівці спільно з представником Українського інституту національної пам’яті також поклали квіти до Меморіальних стел «Герої Небесної Сотні» і «Герої не вмирають» та вшанували пам'ять загиблих.

В історичному помешканні офісу чернігівської обласної організації Народного Руху України (там створюється «Музей боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині») відбулася зустріч на тему «Народжений разом із Незалежністю України: до 95-річчя Левка Лук’яненка», де рухівці поділилися особистими спогадами про їх соратника й наставника — «батька української незалежності».

Рухівців в онлайн-режимі привітав із головним святом держави борець за незалежність України в XX столітті, народний депутат України 4-го скликання, депутат Чернігівської міської ради 6-го скликання Володимир Ступак.



Олександр Майшев,
член Національної спілки журналістів України

]]>
У Семенівській громаді шахедом частково зруйнована будівля міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/97713 У Семенівці внаслідок нічного удару дрону-камікадзе "Шахед" частково зруйнована адміністративна будівля міської ради. Політика article Tue, 22 Aug 2023 10:48:38 +0300 Про це повідомляє Суспільне з посиланням на Семенівського міського голову Сергія Деденка.

"Пошкодження серйозні. Дах, перекриття, поверхи, вікна. Навпроти — будинок культури, там вилетіло пару вікон. Ми не вважаємо, що це глобальне пошкодження. Вилетіло — будемо міняти".

За його словами, незначних пошкоджень зазнали ще кілька будинків: "у когось шифер пошкодило, у когось вікна повилітали, сарай пошкоджено в одному з приватних будинків". За словами Деденка, будівля міськради стоїть на площі, навколо неї немає житлових будинків, тому й значних ушкоджень вони не зазнали.

Загиблих немає.

Нагадаємо, увечері 21 серпня російські війська запустили "Шахед" по одній з прикордонних громад Чернігівщини та влучили у цивільний об'єкт.

Як пізніше повідомили в ОК "Північ", дрон вдарив по Семенівці.

ФОТО ОК Північ

]]>
Ракетний удар по Чернігову. Відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків http://monitor.cn.ua/ua/politics/97695 20 серпня, відбулося засідання оперативного штабу з ліквідації наслідків ракетного удару, здійсненого рф 19 серпня — в цей день російська балістична ракета влучила в будівлю Чернігівського обласного музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка. Загинуло семеро осіб, 156 отримали поранення. Політика article Sun, 20 Aug 2023 19:56:01 +0300 Нарада відбулася під головуванням в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако. Участь в ній взяли керівники управлінь та комунальних підприємств міськради. Перш, ніж заслухати доповіді про стан справ станом на 12:00, присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Стосовно ліквідації наслідків ракетного удару, то в лічені хвилини після ракетного удару, в тому числі, представники місцевого самоврядування були на місці трагедії та надавали всю потрібну допомогу.

— Усі служби цивільного захисту вчора спрацювали оперативно. Сьогодні ми перейшли у фазу стабілізації. Працюємо над вивченням потреб людей, — доповів під час засідання начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЧМР Олег Шамрук.

Внаслідок ракетного удару постраждало 163 особи, такі дані були озвучені під час засідання станом на 12:00 20 серпня. Семеро людей, серед них одна дитина, загинули. 156 отримали поранення. Зараз у лікарнях міста отримує стаціонарну медичну допомогу 41 особа, п'ятеро пацієнтів знаходяться  в тяжкому стані. Про це повідомив гендиректор міської лікарні №2 Владислав Кухар.

— На вчорашній день всі медпрацівники були на своїх робочих місцях, надавали медичну допомогу швидко і в повному обсязі. Ми справилися з цим навантаженням.  На сьогодні ми забезпечені препаратами крові в повному обсязі, все інше також в наявності. Потреб немає, — доповів Владислав Кухар.

Усі заходи вчора, в першу чергу, були спрямовані на допомогу постраждалим. Також вже розпочато обстеження пошкодженого приватного житла. Як доповів під час засідання заступник міського голови Олександр Атрощенко, зараз зафіксовано п'ять будинків, де пошкоджено дахи, які потребують капітального відновлення. Ці роботи будуть профінансовані з міського бюджету, йшлося під час засідання.

Допомогти власникам пошкоджених осель готова низка українських та міжнародних організацій.

—   Ми зробимо у сховищі одного із закладів єдиний центр, куди зможуть звернутися постраждалі чернігівці і отримати від цих організацій допомогу.  Де він буде та його графік роботи — цю інформацію ми донесемо до постраждалих, не роблячи публічних оголошень. Організації готові допомагати коштами та будівельними матеріалами, — повідомив Ломако.
     

Також нагадуємо, що продовжують діяти міські програми, розроблені Чернігівською міською радою з метою підтримки постраждалих. Ними можуть скористатися і власники пошкоджених осель 19 серпня.

    Програма надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям багатоповерхової забудови міста Чернігова, житло яких було зруйновано (пошкоджено) внаслідок російської військової агресії
    Програми часткової компенсації видатків мешканцям міста Чернігова, понесених на відновлення знищених та пошкоджених вікон у багатоквартирних житлових будинках внаслідок російської військової агресії

Серед постраждалих об'єктів відразу кілька закладів освіти. Два дитсадка будуть відновлені власними силами в найкоротший термін.  А от школа №3 не зможе розпочати навчальний рік в очному форматі. Внаслідок ракетного удару в будівлі пошкоджено 93 вікна, 15 дверей, до 300 кв.м. стелі, а також спортивна зала, кабінети.

Олександо Ломако повідомив, що відбудова закладів освіти є пріоритетом, тому необхідні кошти на ремонт будуть виділені  з міського бюджету.

    —  Це велика школа і треба максимально швидко все зробити, щоб ми якомога раніше запустили навчальний процес, — зазначив в.о. міського голови.

У центральній частині міста від учора, як тільки було отримано дозвіл від ДСНС та правоохоронців, комунальники почали прибирати дороги, тротуари, зелені зони, ліквідовуючи наслідки надзвичайної події. Сьогодні ця робота продовжується.

    — Спочатку прибрали територію та що віддалена від епіцентру вибуху і далі рухаємось ближче до театру. Коли нам дадуть доступ, то приберемо і там,  —  зазначив заступник начальника управління ЖКГ Євгеній Дейнеко.

Пошкоджену тролейбусну мережу відновили ще ввечері, 19 серпня. Зараз громадський транспорт курсує у звичайному режимі.  

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Прокуратура вдруге провалила обвинувачення у справі проти екс-заступника голови ОДА Савченка http://monitor.cn.ua/ua/politics/97589 Більше 2 років не може початися по суті суд у справі екс-заступника голови ОДА Савченка. Його та Романа Кійовського обвинувачують у шахрайстві щодо продажу готелю «Слов’янський». Політика article Sat, 12 Aug 2023 10:40:06 +0300 Протягом 2023 року справа затягувалася через не вручення обвинувального акту. Тому сторона захисту навіть просила відводу прокурора.

"Така процесуальна поведінка не відповідає процесуальному законодавству, слугує затягуванню справу і порушує принцип розумності строків. Протягом року не можемо розглянути обвинувальний акт і вирішити його долю", - коментує Сергій Поліщук, адвокат.

Сергій Поліщук

"Про мою неналежну поведінку під час вручення обвинувального акту, як підставу для відводу і упередженості для мене не зрозуміло. Яким чином я не вручив акт, коли підписував акт і здійснював процесуальні дії для вручення. є підтвережння які надав назасіданні суді. Тому це посилання є неприйнятним", - каже Денис Ковальов, прокурор.

Денис Ковальов

Коли ж обвинувальний акт нарешті вручили, то відразу ж його і повернули прокуратурі. Вже вдруге Деснянський суд повертає обвинувальний акт прокурорам. Сторона обвинувачення так і не усунула помилки, які були допущені раніше.

"Дані помилки не були виправлені при складанні нового обвинувального акту. Сторона обвинувачення не виконала рішень Деснянського суду та Апеляційного суду, який ухвалу залишив без змін", - каже Наталія Лямзіна,  суддя Деснянського райсуду, - "Повернути прокурору, як такий, що не відповідає КПК. Ухвала може бути оскражена протягом 7 днів. Судове засідання оголошується закритим".

"Було прийнято рішення про повернення обвинувального акту проти Савченко. Прокурорами не було виконано усунення недоліків, були встановлені попередніми рішеннями, які були зазначені апеляційним судом. Обвинувальний акт повернуто прокурору із зазначенням недоліків. Правда у сторони обвинуачення є право на апеліцйну скаргу на судове рішення. Після розгляду апеляції суд або його скасує, або залишить в силі. Тоді прокурору треба буде закривати справу чи усувати недоліки, вказані у судовому рішенні".

 

Час Чернігівський

]]>
Кодола звернувся до Дениса Шмигаля за допомогою http://monitor.cn.ua/ua/politics/97551 «У зв’язку з викликами, які постали перед місцевим самоврядуванням з початком збройної агресії рф, звернувся з листом до прем’єр міністра України Дениса Шмигаля», - з таких слів розпочав щотижневу нараду міський голова Олександр Кодола. Політика article Tue, 08 Aug 2023 15:37:22 +0300 Він зазначив, що законом №3050 прийнятим Верховною Радою уточнено норми щодо звільнення від сплати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. В результаті вищезазначених змін до податкового законодавства очікувані втрати власних доходів по загальному фонду бюджету Ніжинської територіальної громади до кінця року складуть 92,2 млн. грн. А це шоста частина власних доходів!
Разом з тим постійно зростає навантаження на видаткову частину бюджету.
Підтримка військових — завжди в пріоритеті! І про це свідчать цифри. Понад 90 млн грн з початку повномасштабної війни виділено з місцевого бюджеті Ніжина на видатки повʼязані з військовим станом та допомогу військовим.
Крім того, внесені до постанови КМУ №268 зміни надають дітям віком до 18 років статус дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій. А це додаткове навантаження на бюджет у розмірі 56,5 млн грн.
Окремою статтею слід виділити фінансову підтримки водоканалу з місцевого бюджету, адже досі відсутній механізм компенсації з державного бюджету різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення.
А це ще декілька млн грн, що є додатковим навантаженням на місцевий бюджет.
Олександр Кодола резюмував: «Враховуючи вищевикладене, звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням:
1. Посприяти у відновленні державної компенсації з державного бюджету різниці в тарифах на послуги водопостачання та водовідведення
2. Наданні місцевому бюджету Ніжина субвенції для компенсації пільг для дітей, постраждалих внаслідок агресії рф
3. Наданні додаткової дотації для компенсації втрат доходів бюджету у зв’язку з законом №3050».



https://nizhynrada.gov.ua/news/novini/oleksandr-kodola-zvernuvsya-do-prem-yer-ministra-ukrajini-denisa-shmigalya

]]>
Декларація про державний суверенітет – важливий крок до української незалежності http://monitor.cn.ua/ua/politics/97313 16 липня 1990 року Верховна Рада тоді ще Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши вагомий крок на шляху до здобуття незалежності. Політика article Sun, 16 Jul 2023 11:19:45 +0300 На початку 1980-х СРСР перебував у глибокій кризі. Прихід до влади Михайла Горбачова і спроби компартійної верхівки косметичним ремонтом режиму знайти вихід із епохи застою не дали бажаного результату. Насправді «перебудова» лише прискорила процес розпаду СРСР. А паростки свободи швидко зробили процес неконтрольованим і радянська імперія стала тріщати по швах.

Навесні 1990-го проголосила незалежність Литва, готувалися до цього Латвія і Естонія. 12 червня державний суверенітет задекларувала РРФСР. Бурлила й Україна. Ще в 1989-му став набирати силу створений демократичними силами Народний Рух України за перебудову, множилися інші організації, що виступали за свободу та незалежність України. Українська Міжпартійна Асамблея просто на вулицях почала реєстрацію громадян Української Народної Республіки (на кінець 1990 року було зареєстровано близько 3 мільйонів). Національно-визвольний рух українців швидко набирав обертів.

У березні 1990 року на виборах до Верховної Ради УРСР вперше в бюлетень для голосування включено більше одного кандидата. Попри те, що комуністична більшість (так звана група 239) мала контроль над парламентом, демократична опозиція (Народна Рада) спиралася на широкі народні маси й задавала тон державотворчим процесам.

Під тиском суспільних настроїв навіть КПУ на своєму ХХVІІІ з’їзді прийняла резолюцію про державний суверенітет. А вже 28 червня 1990 року у Верховній Раді розпочалося обговорення проектів Декларації.

Прийняття 16 липня 1990 року Декларації про державний суверенітет (355 голосів «за» при чотирьох «проти» та одному, який утримався) стало важливим елементом процесу державотворення. В самому документі суверенітет трактувався як «верховенство, самостійність, повнота і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах». І хоча мова не йшла про вихід із складу СРСР (передбачалося, що принципи Декларації будуть використані для укладання нового союзного договору), однак насправді українська Декларація про суверенітет стала фактично програмою побудови незалежної держави. А серед її співавторів були й народні депутати з Чернігівщини Тетяна Яхеєва та Сергій Семенець.

Проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом». Єдиним джерелом влади визначався народ України. У міжнародних відносинах декларувався постійний нейтралітет і дотримання трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї. Українці мали безпосередньо укладати договори з іншими державами. Зрештою майже всі положення Декларації суперечили чинній на той час Конституції УРСР.

Прийняття Декларації про державний суверенітет мобілізувало українські патріотичні сили, які чинили тиск на владу з метою виконання Декларації, втілення в життя її положень і принципів. Так, у Чернігові 2 вересня 1990 року пройшов загальноміський мітинг національно-демократичних організацій. Резолюція мітингу, зачитана Валерієм Сараною, констатувала, що після 16 липня «гомін волі несеться від Чорного моря до зелених Карпат», а в другому пункті недвозначно закликалося до «негайного приведення Конституції України у відповідність до Декларації про суверенітет». Українські патріоти серед іншого вимагали підняти над будинком міськвиконкому синьо-жовтий прапор, повернення площі Куйбишева історичної назви Красна площа, перейменування вулиць Ворошилова, Свердлова, Куйбишева, Урицького на честь діячів українського національного відродження.

6 жовтня 1990 року друга конференція Чернігівської крайової організації Народний Рух України закликала всі демократичні сили України «забути свої політичні програми на певний час і об’єднати зусилля в одному напрямку – дати відсіч наступу апарату КПРС, домагатись втілення в життя Декларації про державний суверенітет України».

Оскільки абсолютну більшість депутатів Верховної Ради становили комуністи (239 чоловік), Декларації не було надано статус конституційного акту. Разом із тим до Конституції УРСР були внесені статті, що проголошували верховенство українських законів над союзними. Це стало важливим кроком для наповнення Декларації реальним змістом.

День проголошення Декларації був оголошений святковим і вихідним на території України. А її перша річниця ознаменувалася велелюдними урочистими мітингами і демонстраціями по всій Україні. Комуністи також святкували річницю Декларації – покладанням квітів до пам’ятників Леніну.

І саме Декларація про державний суверенітет України стала основою для «Акту проголошення незалежності України» 24 серпня 1991 року, заклавши підвалини нової української Конституції та основних законів.

За матеріалами Українського інституту національної пам'яті

]]>
Намагаються перемолоти місцеве самоврядування Чернігова, - в.о. міського голови Олександр Ломако http://monitor.cn.ua/ua/politics/97196 В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако четвертого липня під час засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради прокоментував рішення Чернігівського окружного адміністративного суду, що стосується міського бюджету. Політика article Wed, 05 Jul 2023 17:19:41 +0300 Суд задовольнив позов Чернігівської міської військової адміністрації — визнав протиправним та скасував рішення Чернігівської міськради №30/VIII-9 від 30.03.2023 "Про внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської ради від 30 листопада 2022 року №24/VIII-38 "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік" зі змінами та доповненнями.

Ломако зазначив, що розпоряджатися міським бюджетом має  міська рада та обрані чернігівцями депутати, а не одноосібно призначений президентом начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський.

— Ми розуміємо, що є політична доцільність і залежність судової гілки влади від центральної влади. Ми це бачимо не тільки на прикладі Чернігова. З іншого боку, ми чітко розуміємо, що є обрані представники громади, які у законний спосіб публічно приймають рішення щодо змін до бюджету. Ці зміни затверджуються депутатами від різних політичних сил на сесії міської ради, які обрані людьми на виборах. Це їх повноваження, і це представники громади — я хочу наголосити. Призначений з Києва чиновник — керівник військової адміністрації — не є представником громади й не може таким вважатися апріорі. Це представник центральної влади і його бажання одноосібно ухвалювати рішення по бюджету міста можна сприймати як корупцію. Це, я хочу наголосити, не перший випадок, це системна робота, як дробильна машина, яка намагається перемолоти місцеве самоврядування й демократичні норми в нашому місті, — говорить Ломако.

В.о. очільника Чернігова також повідомив, що міська рада подаватиме апеляцію на рішення Чернігівського окружного адміністративного суду, аби зберегти свої повноваження.

— Ми будемо подавати апеляцію на це рішення, щоб воно не набуло законної сили.  Ми будемо намагатися відстоювати своє право. Тому що мета цих дій — забрати в обраної місцевої влади ресурси та повноваження, можливості реалізувати ті завдання, на які нас уповноважили виборці. Цього не буде. Ми будемо відстоювати своє право і право громади приймати рішення щодо того, як спрямовувати ресурси цієї громади, тому що обрані люди, для цього вони й обрані, щоб приймати це рішення. Це базовий принцип місцевого самоврядування, базовий принцип депутатів. Усі прийняті нами рішення спрямовані на конкретне вирішення питань мешканців: покращення стану доріг, зелених зон, забезпечення укриттів усім необхідним, робота громадського транспорту тощо. Це всі питання, які стосуються розвитку громади, — зазначив в.о. міського голови. 

Пресслужба Чернігівської міської ради


]]>
У Чернігові підняли прапор Військово-Морських Сил України http://monitor.cn.ua/ua/politics/97147 На будівлі Чернігівської міської ради встановлено прапор Військово-морських сил України. Також урочисте підняття стягу відбулося на Красній площі сьогодні, другого липня. Політика article Sun, 02 Jul 2023 11:49:50 +0300 Відповідно до Указу Президента України № 331/2015 від 12-го червня 2015-го року в Україні у першу неділю липня відзначається День Флоту. Повна назва свята — День Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Участь в урочистому піднятті прапора взяли: в.о. міського голови Олександр Ломако, депутати Чернігівської міської ради, керівники відділів та комунальних підприємств, а також представники громадськості. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Ескізний проєкт меморіального комплексу в "Ялівщині" затвердили на архітектурно-містобудівній раді http://monitor.cn.ua/ua/politics/97134 28 червня відбулося засідання архітектурно-містобудівної ради на якому було презентовано ескізний проєкт меморіального комплексу в "Ялівщині". Політика article Fri, 30 Jun 2023 12:06:54 +0300 Участь у засіданні також взяли рідні та близькі військовослужбовців, які там поховані. Після обговорення, із врахуванням озвучених пропозицій, наступним кроком стане розроблення проєктної документації. 

Презентованим ескізним проєктом пропонується по периметру сектору військових поховань висадити кущі, а також здійснити необхідне озеленення.

Також сформувати центральну алея, яка вестиме до майданчика для вшанування пам'яті похованих там захисників — стели з птахами.  Будуть вимощені додаткові доріжки між рядами, центральні — колотим гранітом. Встановлять лавки, зроблять освітлення. 

Надгробки на могилах мають бути виконані в єдиному стилі. 

Після ознайомлення з ескізним проєктом, члени містобудівної ради та близькі похованих на кладовищі в Ялівщині військових перейшли до обговорення, висловлюючи свої зауваження та пропозиції, особливо зосередившись на вигляді надгробків, що буде враховано під час розроблення вже проєктної документації. 

Нагадаємо, що під час активних бойових дій було прийнято рішення здійснювати поховання на недіючому кладовищі в Ялівщині, адже "Яцево" знаходилося під прицільним вогнем армії рф. Там знайшли вічний спокій 1188 осіб, 75 з яких  військові. 194 осіб після ексгумації були перепоховані, решта, за рішенням близьких, залишиться в Ялівщині.

Зважаючи на складність рельєфу та ґрунтів на кладовищі в Ялівщині, територія потребувала благоустрою. Крім того, міською владою було прийнято рішення про необхідність гідного вшанування похованих там захисників — створення меморіального комплексу. Було проведено кілька зустрічей із близькими похованих там воїнів. Їх думка є головною у реалізації цього проєкту, тому їх залучають до всіх етапів роботи над комплексом.  

Всі роботи будуть профінансовані за кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Робота із забезпечення готовності укриттів у Чернігові — незадовільна. Відповідальність — за міською радою http://monitor.cn.ua/ua/politics/97113 Днями Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони, яке передбачає, зокрема, посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за неналежне утримання укриттів. Політика article Thu, 29 Jun 2023 10:35:24 +0300 У згаданому рішенні йдеться про незадовільну роботу із забезпечення готовності укриттів у низці районів, двох областях та 11 містах України, в тому числі й Чернігові.

    «Вже півтора року триває повномасштабна російська агресія, а підготовка укриттів і сховищ у Чернігові для використання населенням — досі у незадовільному стані. Такий висновок викладений РНБО у її рішенні. Замість того, щоб фокусуватися на питаннях оборони, дипломатії, відновлення, Президент досі змушений нагадувати окремим посадовцям місцевого самоврядування, як чинити з укриттями у країні, що воює, — наголосив радник начальника ОВА Андрій Подорван, відкриваючи брифінг. — Зокрема про те, що їх треба тримати відчиненими. Можна придбати у сховища лавки, генератори і безліч обладнання, але це не матиме сенсу, якщо туди ніхто не зможе потрапити».

Рішення РНБО ґрунтувалося на перевірках об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту по всій Україні. У Чернігівській області таке комісійне обстеження провели на початку червня. А це – близько 2,5 тисячі сховищ, протирадіаційних та найпростіших укриттів, споруд подвійного призначення із відповідними захисними властивостями. З усіх обстежених об’єктів, як повідомив під час брифінгу в медіацентрі ОВА перший заступник начальника Головного управління ДСНС України в області Дмитро Безкостий, непридатними до використання виявилися 614, були зачиненими – 314.

    «У нас є завдання Президента України – зробити так, щоб усі укриття були максимально доступні для громадян. Зовсім інше показали недавні перевірки: сотні таких об’єктів були зачинені. Так, за час повномасштабної війни значно збільшилася кількість найпростіших укриттів (зараз це близько двох тисяч), проведені роботи з упорядкування. Проте це лише пів завдання. Укриття, незалежно від форми власності, мають бути відкритими, особливо під час повітряної тривоги. Тут незрозумілий підхід органів місцевого самоврядування, які, згідно з Кодексом цивільного захисту, відповідають за організацію такої роботи», – наголосив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОВА Сергій Болдирев.

Результати проведених обстежень доведені до керівництва територіальних громад, яке й має попрацювати над виявленими недоліками (невідповідність технічним вимогам, незадовільний санітарний стан, затопленість тощо).

Строк виконання — до 10 липня.

Особливо це стосується обласного центру, де робота із забезпечення фонду захисних споруд цивільного захисту визнана незадовільною: у місті із майже 1300 перевірених об’єктів 355 виявилися непридатними, 159 – зачиненими. Саме з Чернігова на лінію «102», за інформацією заступника начальника Головного управління Нацполіції в області Дмитра Лося, цього місяця надійшло найбільше відповідних звернень – 19 із 22 по області.
Як зауважив начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, за час повномасштабної війни кількість готових до використання сховищ у місті завдяки відновленню не збільшилася. Хоча потреба нікуди не зникла. Проблему він назвав у системній роботі та плануванні заходів цивільного захисту (зараз експерти проводять відповідну оцінку).

Щодо доступу до укриттів: у затвердженому порядку все чітко визначено. Зокрема, хто за це відповідає. Приміром, об’єкт на балансі закладу освіти – відповідальність несе директор школи, багатоповерхового будинку – ЖЕК чи ОСББ. При цьому мають бути конкретні управлінські рішення щодо цілодобового доступу зі списком відповідальних осіб.

Якщо ж укриття чи сховище перебуває в оренді чи іншому користуванні, у разі відмови доступу він здійснюється без отримання на те згоди. АЛЕ під час здійснення несанкціонованого доступу повинні бути присутні представники виконавця (наприклад, ЖЕКу), органів внутрішніх справ, житель будь-якого із сусідніх будинків.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Хаб «МедіаБаза. Чернігів» організував неформальну зустріч чернігівських медійників із начальником МВА Дмитром Брижинським http://monitor.cn.ua/ua/politics/97049 21 червня, у хабі «МедіаБаза. Чернігів» відбулася зустріч журналістів із начальником Чернігівської міської військової адміністрації Дмитром Брижинським у форматі «оф-рекордс». Політика article Thu, 22 Jun 2023 14:20:31 +0300

Метою зустрічі була спроба  виявити проблемні моменти та  покращити комунікацію між представниками чернігівських ЗМІ та начальником МВА.

Під час відвертої розмови медійники навели конкретні приклади коли зіштовхувались з проблемою отримати вчасно коментар з актуальних питань або ж не могли зв'язатися з Дмитром Брижинським.

Також, журналісти мали змогу задати начальнику МВА відверті запитання про призначення на посаду, політичні конфлікти та стосунки з представниками міської ради Чернігова . В свою чергу, Дмитро Брижинський відповідав навіть на провокаційні запитання.

У результаті зустрічі чернігівські медійники та начальник МВА дійшли консенсусу щодо механізмів  подальшої співпраці та обмінялися контактами для кращої комунікації у майбутньому.

Нагадаємо, що нещодавно, під час опитування медійників, з'ясувалося, що  з начальником МВА Дмитром Брижинським чернігівські журналісти мають проблеми з комунікацією. Саме тому хаб «МедіаБаза. Чернігів» запропонував своє приміщення як майданчик для спілкування і налагодження комунікації Брижинського та журналістів.

]]>
Над планом відновлення Чернігова працюватиме робоча група із представників міськради та експертів Агенції відновлення та розвитку http://monitor.cn.ua/ua/politics/96915 Над планом відновлення Чернігова працюватиме спільна робоча група представників Чернігівської міської ради, експертів Агенції відновлення та розвитку та інших фахівців. Політика article Mon, 12 Jun 2023 13:31:13 +0300 Такої домовленості досягнуто на зустрічі, яка відбулася минулого тижня у муніципалітеті., між в.о. міського голови Чернігова Олександром Ломако з представниками вищезгаданої громадської організації.

Чернігів, Миколаїв і Ніжин — міста, де Агенція відновлення та розвитку, за фінансової підтримки гранту Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні (EUACI), планує реалізувати проєкт «Прозорий та ефективний процес відновлення та розвитку України на місцевому рівні». Експерти надаватимуть консультативну підтримку, проводитимуть під час роботи над створенням плану відновлення та розвитку Чернігова моніторинг дотримання національної методології, допомагатимуть виявляти можливі корупційні ризики.

Одним з ключових завдань проєкту є об’єднання зусиль територіальної громади, керівництва регіону, місцевого бізнесу і громадського сектору в процесі розробки та реалізації плану відновлення Чернігова, а також їх активна участь в ухваленні рішень. Після того, як буде встановлений конкретний план відновлення трьох міст, експерти складуть посібник з інструкцією для інших міст. І на цьому їх робота буде завершена.

— Напрямок важливий. Я розумію, що цей етап необхідний для відновлення, залучення, в першу черг, коштів української держави, також, у перспективі — репарацій та інших коштів. Тому — ми зацікавлені. Нам потрібна буде допомога й бачення, як це правильно зробити. Щодо робочої групи, я думаю, треба додати більшу кількість фахівців, зокрема, студії "Yakusha", декількох профільних управлінь, когось із депутатів міської ради. Ми вдячні, що ви допомагаєте нам. Саме нам треба працювати над відновленням. Але без державної допомоги і міжнародних партнерів ми не справимося, тому що це дуже складно, але ми будемо працювати, — сказав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Успішний досвід такої взаємодії в перспективі може бути використаний Кабінетом Міністрів України для створення методологічних рекомендацій з реалізації планів відновлення та розвитку в інших регіонах.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Владислав Атрошенко повідомив про своє звільнення з посади Чернігівського міського голови http://monitor.cn.ua/ua/politics/96895 Владислав Атрошенко повідомив про своє звільнення з посади Чернігівського міського голови. Пост зі світлиною трудової книжки він розмістив у ФБ: Політика article Thu, 08 Jun 2023 15:25:21 +0300 Дорогі чернігівці, сьогодні всіх об’єднує і для всіх нас найважливіше – перемога України над рф.
Тому я утримувався від жодних коментарів після свого відсторонення від посади Чернігівського міського голови за унікальним по своїй суті рішенням Яворівського районного суду Львівської області та призначення громадянина Брижинського головою Чернігівської міської військової адміністрації.
Чому утримувався і утримуюсь? Тому, що всім і так все зрозуміло, а об’єктивні пояснення можуть зашкодити Україні, яка з простягнутою рукою звертається до усього цивілізованого світу за зброєю і грошима, аргументуючи, що вона бореться за цінності, які сповідує цей самий цивілізованого світ…

А прийде час – ми разом з вами повернемся до цього і багатьох інших питань.

Сьогодні в правовій державі Україна, яка сповідує європейські цінності, я отримав трудову книжку з записом про моє звільнення після відповідного рішення суду за позовом вищезгаданого Брижинського.

Вважаю, за цих обставин, правильним все таки дещо сказати чернігівцям.

Коли я йшов на вибори міського голови Чернігова у 2015 році – я обіцяв розбудить від «сну сплячоі красуні» наше місто і дати віру і впевненість людям, що Чернігів може розвиватися і не пасти задніх серед обласних центрів України.

Владу і будь-яку посаду я завжди сприймав і сприймаю як велику відповідальність і обов’язок працювати так, щоби зробити життя людей кращим, і щоби вони дивились тобі в очі з приємністю!

І щодня десятки незнайомих чернігівців дивляться мені в очі, посміхаються, висловлюють щирі слова подяки і підтримки! І це дорого вартує!!… і за це не шкода семи з половиною років свого життя, відданого Чернігову і чернігівцям на посаді міського голови!

Дякую всім містянам за довіру і підтримку! І ще хочу з впевненістю сказати – Господь все управить так як треба і всі нагороди знайдуть своїх героїв…. Світло таки переможе темряву і все буде добре!

Бажаю всім здоров’я і Перемоги ! Слава Україні! Слава місту-герою Чернігову!!

 

ТРК Новий Чернігів

 

]]>
Олександр Ломако: Не можуть представники місцевого самоврядування під час війни бути опозиційними до центральної влади. Ми партнери і у нас одна мета http://monitor.cn.ua/ua/politics/96736 Про це заявив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако в інтерв’ю виданню 0462.Сайт міста Чернігова, відповідаючи на питання про рішення судів про відсторонення Владислава Атрошенка від виконання обов'язків міського голови, можливий політичний підтекст таких рішень і чи місцеве самоврядування Чернігова опозиційне до центральної влади. Політика article Wed, 17 May 2023 10:56:23 +0300 — Не можуть бути представники місцевого самоврядування або політики під час війни опозиційними до центральної влади. Навпаки, ми всі підтримуємо президента, підтримуємо політичне і військове командування в тих діях, які спрямовані на посилення обороноздатності, на те, щоб давати відсіч ворогу, на те, щоб рятувати економіку країни.

Ми тут спільно маємо працювати, і не можемо бути в опозиції, це 100%. Тому що не має бути під час війни опозиції до керівництва країни, яке очолює оборону, очолює нашу боротьбу за незалежність.

Навпаки, всіма своїми діями, публічними і робочими, починаючи з 24 лютого, і Владислав Атрошенко, і вся міська влада міста, і місто Чернігів, демонстрували неодноразово свою позицію. І ця позиція, звичайно, підтримка Збройних Сил, підтримка керівництва країни, підтримка нашого президента, — сказав в інтерв'ю Ломако.
З інтерв'ю виданню 0462.Сайт міста Чернігова

Джерело: оф. сайт Чернігівської міської ради


 

]]>
У Чернігові відбулася конференція з безбар’єрності http://monitor.cn.ua/ua/politics/96690 На регіональному заході з безбар’єрності, що відбувся з ініціативи руху Зе!Жінки, в обласному центрі відбулися тематичні дискусії та презентовано Довідник безбар’єрності. Політика article Thu, 11 May 2023 11:02:58 +0300 Це концептуально нова реальність для нашої держави, новий сучасний етап розвитку України, де кожен має рівні права та можливості, тож не має бути жодних перешкод чи бар’єрів.

«Безбар’єрність – це рівні можливості й доступність для всіх людей. Це не просто довідник, це – дорожня карта, що розкриває нові реалії, коли в центрі уваги саме людина. Довідник – це посібник із коректного спілкування, де немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп», – зазначила обласна лідерка «Зе!Жінки» Чернігівщини Олеся Кісленко.

Маломобільні групи повинні мати доступ до всіх об’єктів інфраструктури, жодної дискримінації за будь-якими ознаками – це лише невеликий відсоток того, що потрібно впровадити в нашому суспільстві. Цей список дуже великий, але починати треба з того, щоб прибрати бар’єри саме в наших думках.

Початок цього шляху обговорили з представниками обласної військової адміністрації, народними депутатами від «Слуги Народу» Олегом Семінським та Сергієм Гривком, головою облради від «Слуги Народу» Оленою Дмитренко, представниками громадських організацій, спілок, органів місцевого самоврядування та бізнесу.

«Говорячи про безбар’єрність, одразу спадає на думку фізична, тобто можливість кудись потрапити без перешкод, пересуватися всіма шляхами без обмежень. Звісно, і над цим потрібно працювати, але загалом питання значно ширше. До всього, свої корективи внесла війна, до наявних викликів додалося облаштування укриттів. Маємо думати й про реабілітацію наших захисників та захисниць, повернення їх до нормальних умов життя», – прокоментував підписання Декларації «Про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні» В’ячеслав Чаус, голова Чернігівської ОВА, голова обласної організації «Слуги Народу».

]]>
Відбулося позачергове засідання сесії Чернігівської міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/96615 Відбулася 31-ша (позачергова) сесія Чернігівської міської ради VIIІ скликання. Сьогодні, 2 травня, у сесійній залі зібралося 28 із 42 депутатів та депутаток. Порядок денний було сформовано з 18 питань. Політика article Tue, 02 May 2023 14:07:58 +0300 Перш, ніж затвердити порядок денний та розпочати розгляд питань, в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако звернувся до присутніх.

— Мені було прикро на минулій сесії бачити стільки пустих місць в цьому залі. Окремі сили хотіли розділити нашу міську раду.  Місяць тому тут були присутні лише 22 депутати. Я радий, що сьогодні ми знову об’єдналися. Ніякі спроби розділити раду та показати комусь її недієздатність не вдалися.

Рада об’єднана. В цьому залі я бачу представників усіх партій, яких обрали на виборах чернігівці. Ми зібралися в Чернігівській міській раді. Разом. Щоб вирішувати питання життя та розвитку нашої громади. І попри різні партійні прапори, нас об‘єднав синьо-жовтий стяг та інтереси нашого міста.

Так має бути і надалі, адже у нас багато роботи для відновлення та розвитку нашого красеня-Чернігова. І саме на це чекають люди міста-Героя, які обрали цю міську раду та очікують конструктивної роботи. Саме до неї я всіх і закликаю.

Серед розглянутих під час засідання питань, затвердження Програми шефської допомоги військовим частинам ЗСУ, Нацгвардії та Державної спецслужби транспорту,  внесення змін та доповнень до Правил благоустрою, забезпечення чистоти, порядку утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів та додержання тиші в громадських місцях, внесення змін до переліку об’єктів комунальної власності територіальної громади Чернігова, що підлягають приватизації у 2023 році, блок земельних питань, звіт начальника управління освіти, депутатські запити та інші.


Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівська військова адміністрація через суд вимагає від 10 тисяч містян повернути виплати з бюджету, а також забрати кошти на підтримку ЗСУ, - Олександр Ломако http://monitor.cn.ua/ua/politics/96559 Вівторок, 25 квітня. Загальноміська щотижнева нарада в Чернігівській міській раді за участі в.о. міського голови і керівників управлінь та комунальних підприємств. Політика article Tue, 25 Apr 2023 11:14:40 +0300 Під час засідання Олександр Ломако повідомив про ще один судовий позов Чернігівської міської військової адміністрації до Чернігівської міської ради.

Чернігівська міська військова адміністрація вимагає скасувати рішення Чернігівської міської ради №30/VIII-9 від 30.03.2023 року "Про внесення змін і доповнень до рішення Чернігівської міської ради від 30 листопада 2022 року №24/VIII-38 "Про бюджет Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік" зі змінами та доповненнями".

— Чиновникам Чернігівської військової адміністрації, зокрема, пану Брижинському не сподобалось рішення міської ради про зміни до бюджету, яке ми ухвалили на сесії 30 березня.

Спочатку вони робили все, щоб зірвати цю сесію: годинами тримали депутатів на допитах та блокпостах, мінували приміщення міськради й фізично не допускали людей в приміщення. Натомість, депутати зібралися та проголосували питання порядку денного, в тому числі, про зміни до бюджету.

Що дало це голосування? З міського бюджету були виділені кошти на підтримку військових частин — допомога ЗСУ. Чернігівці, які втратили квартири внаслідок російської агресії отримали компенсації комунальних послуг. Наші Герої тилу — працівники комунальних підприємств, лікарень, закладів освіти, тощо отримали матеріальну допомогу. Станом на 24 квітня вже понад десять тисяч чернігівців надійшла допомога з міського бюджету. Були виділені кошти і на перевізників, аби забезпечити роботу громадського транспорту без підвищення тарифів на проїзд. Навіть у час коли зростають всі складові тарифу, ми не можемо його підвищувати, зважаючи на матеріальний стан людей сьогодні.

Всі ці зміни пан Брижинський оскаржує в судовому порядку. Фактично, Чернігівська міська військова адміністрація через суд вимагає від десяти тисяч містян повернути виплати з бюджету, підвищити тарифи на проїзд, а також забрати кошти на підтримку ЗСУ.

Хіба це позов в інтересах людей і міста? Ні, навпаки. Це ще один крок, щоб дестабілізувати ситуацію в Чернігові та заблокувати роботу обраної міської влади.

Скасування рішення про бюджет може зупинити місто. Та схоже, вони цього не розуміють. Або навпаки, розуміють…

Неодноразово говорив та хочу наголосити ще раз: військова адміністрація створена для покращення безпекової ситуації в місті, а не для вирішення політичних завдань. Питаннями життєдіяльності міста, роботи критичної інфраструктури та стратегічного розвитку має займатись обрана людьми міська рада. І те, що вона замається цими питаннями — чернігівці дуже добре бачать. А ось чим займається військова адміністрація, крім політики, важко сказати. Так ось, припиняйте займатися політикою, яка шкодить місту. Ваше завдання — це безпека. Треба розуміти, що в місті створена не політична, а військова адміністрація, — повідомив під час загальноміської наради в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Чаус про оперативну ситуацію по обстрілах, повноводдя та візит міжнародної делегації http://monitor.cn.ua/ua/politics/96523 В ефірі телеканалу «Рада» 19 квітня начальник ОВА зазначив, що ворог продовжує наносити артилерійські та інші удари по населеним пунктам Чернігівщини. Внаслідок цього виникають проблеми з енергетикою. Політика article Thu, 20 Apr 2023 15:57:50 +0300

«І минулого тижня, і цього тижня ворог обстрілює населені пункти Новгород-Сіверської громади. Більш того, з минулого тижня ворог почав застосовувати керовані авіаційні бомби. І саме цими бомбами наносить руйнівні удари по об’єктах інфраструктури. Але, на щастя, наші енергетики героїчно відновлюють електропостачання, навіть у найвіддаленіших населених пунктах. Це не просто слова, це дійсно героїчні дії», - наголосив В’ячеслав Чаус.

Він порекомендував мешканцям прикордонних громад з метою безпеки утриматися від відвідувань кладовищ у поминальні дні, щоб не створювати великих скупчень.

Не менш важливою є тема повноводдя. За словами начальника ОВА, на сьогодні в області підтоплено 12 населених пунктів. Це села в Чернігівському, Новгород-Сіверському і Корюківському районах. Найскладнішою залишається ситуація в Чернігівському районі, де вийшла з берегів річка Дніпро: у семи населених пунктах будівлі фактично відрізані від життя. У разі, коли люди не зможуть далі перебувати в свої домівках, може бути проведена евакуація. Але наразі такої потреби нема.

«Там зараз працює ДСНС, за що окремо дякую службі. До Чернігівських підрозділів рятувальників долучились додаткові резерви з Волинської, Полтавської,  Житомирської і ще кількох областей. У нас є човни і ми доставляємо воду та здійснюємо перевезення людей. Ми готові до будь-якого подальшого розвитку стихії, але на сьогодні ми вже відмічаємо спад води», - зазначив В’ячеслав Чаус.

Також говорили про візит до Чернігівської області іноземних делегацій в рамках проведення Міжнародного саміту громад і регіонів при Президентові України.

«Дійсно на Чернігівщині сьогодні була велика потужна делегація. Це були представники Франції і Латвії. До речі посли Франції і Латвії після деокупації області одними з перших завітали на Чернігівщину і запропонували свою допомогу. Тому сьогодні ми дуже багато дякували за те, що вже зроблено і Францією, і Латвією в допомозі Чернігівщині. А це і мости від Франції,і будівельні матеріали, і інша гуманітарна допомога», - наголосив начальник ОВА.

Головним питання, яке обговорили під час зустрічі є відновлення житла. На сьогодні, вже відновлено близько трьох тисяч будинків. Але попереду ще багато роботи.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Рік тому всі ми молилися, щоб Україна вистояла. Сьогодні - щоб Україна перемогла http://monitor.cn.ua/ua/politics/96485 Українці зустрічають Великдень із непохитною вірою в незворотність перемог добра, правди і життя, сказав у Великодньому привітанні українцям президент України Володимир Зеленський. Політика article Sun, 16 Apr 2023 09:38:08 +0300 "Ми відзначаємо сьогодні свято Воскресіння Господнього. Його головним символом є перемога: перемога добра, перемога правди, перемога життя. З непохитною вірою у незворотність цих перемог ми зустрічаємо Великдень. Цього дня рік тому всі ми молилися, щоб Україна вистояла. Сьогодні – щоб Україна перемогла", - сказав він.

Зеленський зазначив, що "ми вже пройшли чималий шлях до перемоги". "Попереду в нас чи не найважча з вершин. Ми подолаємо її. І разом зустрінемо свій світанок. Коли над усією нашою країною зійде сонце", - сказав також він.

За його словами, синьо-жовтий національний прапор "підійметься на всій нашій Богом даній землі. На всіх тимчасово окупованих чортами територіях. Наш прапор замайорить на берегах Азовського моря та Сіверського Донеччини, над териконами та Ай-Петрі"

"Сонце засяє на півдні, сонце засяє на сході, сонце засяє в Криму. Жовтогаряче сонце у мирному синьому небі, і це – світло справедливості. Це світло возз’єднання людей і сімей. Українців. Усіх, хто зараз на фронті, і всіх, хто допомагає їм у тилу. Сяйво усмішок переможців та їхніх родин. Блиск бойових орденів героїв, які повернуться. Блиск щасливих очей батьків, дітей, коханих і близьких, які дочекаються. Це світло відродження", - заявив Зеленський.

Відбудова того, що знищив і понівечив окупант. Відбудова нашої прекрасної країни, яка в майбутньому стане ще прекраснішою. Це світло істини й правди. Торжество закону й правосуддя. Притягнення до відповідальності та покарання всіх, хто віддавав і виконував злочинні накази. Всіх, хто вбивав, катував, грабував і відповідатиме і в міжнародному трибуналі, і на суді Божому.

За його словами, "віра в перемогу об'єднує всіх нас завжди, а особливо сьогодні. У Великдень, що споконвіку був для українців родинним святом, днем тепла, надії та великого єднання".

Зеленський наголосив, що "ми одна велика сім’я. Українці. У нас одна велика домівка. Україна. У нас одна велика мета. Перемога. Для всіх".

"Ми віримо в кожного, хто продовжує боронити Батьківщину, і просимо в Бога захистити їх і вберегти. Всіма силами ми боремося за свою землю й просимо сприяння небесних сил. У сотнях молитов, які промовляли наші предки перед боєм. Які допомагають і бережуть наших воїнів сьогодні", - сказав також він.

]]>
Депутати облради просять повернути засідання в звичайний режим http://monitor.cn.ua/ua/politics/96409 Проводити сесії Чернігівської обласної ради в режимі офлайн. Таку вимогу 4 квітня озвучила в Чернігові група депутатів облради, які представляють різні політичні сили. Серед них - Сергій Баришовець, Іван Дементов, Юлія Заїка, Дмитро Іванов, Галина Логвиненко, Олександр Левицький, Юрій Музика та Іван Якуб. Політика article Tue, 04 Apr 2023 20:36:52 +0300 За словами депутатів, минув рік із часу деокупації Чернігівської області. На сьогодні в регіоні працюють школи і дитячі садки, прикордонна зона для онлайн навчання зменшена із 40 км до 20 км, але сесії обласної ради продовжують проводитися онлайн. При цьому апарат обласної ради працює офлайн, сесії Чернігівської міської ради теж проводяться в такому режимі.


Депутати, які зробили заяву, переконані, що проведення сесій обласної ради в онлайн режимі на сьогодні недоцільно і неправомірно, може використовуватися тільки в разі відновлення бойових дій. І засідання комісій, і засідання сесій мають відбуватися в офлайн форматі.
Крім цього, озвучено позицію щодо продовження перебування за кордоном близько 10 депутатів Чернінівської обласної ради. Колеги вважають, що продовження війни в України і необхідність відновлення області вимагають ефективної роботи місцевих
депутатів. Тому всі, хто з депутатів облради перебуває за кордоном, мають схвалити рішення: або повернутися і працювати над відновленням регіону, або скласти мандат.
Обговорено неприпустимість внесення значної кількості питань до порядку денного обласної ради після засідань депутатських комісій. Адже, як свідчить статистика, до 40% питань, які розглядає обласна рада, потрапляють до порядку денного після проведення постійних комісій Чернігівської обласної ради.
Учасники зустрічі подадуть відповідне звернення з своїми вимогами до голови обласної ради Олени Дмитренко. Також розглядається питання про створення міжфракційного об’єднання «Відновлення України».


Текст і фото: Ірина Синельник

]]>
Відбулося засідання сесії Чернігівської міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/96371 30 березня 2023 року відбулося 30-те засідання сесії Чернігівської міської ради. На ньому були присутні 22 депутати з 42. На їх розгляд було винесено більше двох десятків питань, включаючи депутатські запити та різне. Політика article Fri, 31 Mar 2023 09:14:30 +0300

    — Наші депутати пройшли складні моменти. Спочатку вони (моменти — ред.) були пов'язані з коронавірусом, потім з війною. Депутати брали активну участь у підтримці ЗСУ і цивільного населення. Багато депутатів були тут, під бомбардуваннями. Хтось працював у лікарнях, у пологовому будинку, тобто, на своїх місцях. Зараз політично складна ситуація, але ми тримаємось. Містяни, я думаю, це оцінять. Сьогодні ми прийняли дуже багато програм важливих для чернігівців, попри той спротив, який сьогодні ви всі побачили.

    Все почалося із замінування. Крім того, нашу депутатку Ірину Должикову зняли з потягу шість озброєних людей, тримали майже дві години в поліції на вокзалі, без пояснення жодних причин. Потім її тричі зупиняли на блокпостах в Київській і в Чернігівській областях, а на останньому блокпості сказали, що її не впустять взагалі в Чернігів, поки я не скасую сесію. Вона повернулася в Київ. Зараз ми закриємо сесію і, я сподіваюся, що після цього Ірина Олександрівна зможе повернутися додому. Інші депутати, які присутні і не присутні в залі, викликалися саме сьогодні на допити, у військкомат. Все робилося для того, щоб сесія не відбулася і ті питання для людей, які ми з вами проголосували, щоб їх ми, очевидно, не затвердили.

    Я завжди говорив, в нашій міській раді різні політичні прапори — це нормально. Так вирішили люди на виборах. Цим демократія відрізняється від диктатури. Але, коли мова йде про інтереси наших виборців, про інтереси нашого міста, то прапор у нас один —синьо-жовтий прапор України. Так було рік тому, так і зараз, так буде і в майбутньому. Я переконаний, що всі органи влади, і центральної, і місцевої, і правоохоронні органи зараз мають концентрувати свою увагу і роботу на тому, щоб ми наближали нашу перемогу, захищали інтереси наших громадян, мешканців міста і робили все можливе, щоб підтримати в цих умовах людей.

    Треба зупинитися на цьому. Сесія відбулася, як би комусь не хотілося, щоб цього не відбулося протягом цілого дня. Я думаю, що на цьому треба всім учасникам цього процесу видихнути, повернутися до конструктивної роботи.

    Чернігівці побачили що депутати на місці. Хтось там казав, що вони втекли за кордон — ніхто нікуди не втік. Всі готові працювати в інтересах міста, в інтересах виборців. Я дуже вам вдячний за вашу роботу! За цей важкий день! Слава Україні!,  — після розгляду всіх питань порядку денного такими словами в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако закрив засідання сесії міськради.

Зазначимо, що серед більше двох десятків питань, обранці затвердили важливі соціальні програми, а також для підтримки наших захисників: програму шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, які розташовані на території Чернігова, на 2023 рік у новій редакції; програму надання одноразової матеріальної допомоги-винагороди мешканцям  Чернігова за особистий внесок у відновлення міста-Героя від наслідків російської військової агресії на 2023 рік; програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджено внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

Детальніше про прийняті рішення читайте в наступних публікаціях на сайті Чернігівської міської ради

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
У Чернігові через повідомлення про замінування не можуть розпочати роботу сесії міськради http://monitor.cn.ua/ua/politics/96349 У Чернігові депутати міської ради не можуть розпочати чергову сесію й чекають, поки поліція перевірить приміщення на наявність вибухівки. Політика article Thu, 30 Mar 2023 10:53:15 +0300 Про це кореспондентові Укрінформу повідомив виконувач обов'язків міського голови Олександр Ломако.

"Ситуація для нас звична. Як тільки має розпочати роботу сесія міської ради, хтось повідомляє про замінування. Зараз поліція перевіряє приміщення, перевіряє автомобілі на наявність вибухівки. Депутати нікуди не розходяться й терпляче чекають. Схожа ситуація була на попередній сесії 9 лютого. Поліція все перевіряла, вибухівку не знайшли, зловмисника також", - розповів Ломако.

Як повідомлялося, 1 лютого Апеляційний суд Львова постановив стягнути із міського голови Чернігова Владислава Атрошенка штраф у розмірі 6 800 гривень з позбавленням права обіймати посади, що пов'язані з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування, строком на рік.

Сесія міської ради Чернігова 9 лютого призначила секретаря міської ради Олександра Ломако виконувачем обов'язків міського голови. 17 лютого Президент призначив головою Чернігіської міської військової адміністрації Дмитра Брижинського.

 

Укрінформ

 

]]>
росіяни на Чернігівщині застосовували «тиск масою», плануючи захопити Київ - генерал Ніколюк http://monitor.cn.ua/ua/politics/96229 російська армія під час наступу в Чернігівській області у 2022 році застосувувала тактику залякування і "тиску масою", плануючи завоювати Київ. Політика article Wed, 15 Mar 2023 14:05:08 +0200 За словами командувача підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ, генерал-майора Віктора Ніколюка, "під час наступу на Чернігівщині росіяни використовували тактику "залякування", "тиску масою". Наступали колонами і думали, що дійдуть до Києва та завоюють нашу столицю".

"Ми знищували всі логістичні шляхи російських військ і вони просто застрягли без пального і боєприпасів. Відступ розпочався наприкінці березня та тривав до початку травня. Під час наступу вони втратили понад 50% від загальної чисельності", - наголосив командувач.

Сьогодні, озброєні досвідом і новітньою технікою від партнерів, "ми готові до різних сценаріїв розвитку подій. Всі охочі потрапити на "концерт кобзона" мають отримати цей шанс", - підкреслив Ніколюк.

Нагадаємо, 13 березня 2023 року генерал-майор Віктор Ніколюк був призначений на посаду командувача підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ.

УКРІНФОРМ

]]>
Щотижнева нарада: зарядні станції від Меммінгена, ще одна Програма для підтримки постраждалих чернігівців та робота системи зовнішнього відеоспостереження http://monitor.cn.ua/ua/politics/96220 Вівторок, 14 березня. Щотижнева загальноміська нарада під головуванням в. о. Чернігівського міського голови та начальників структурних підрозділів та комунальних підприємств ЧМР. Політика article Wed, 15 Mar 2023 12:18:56 +0200 Нижче інформуємо про розглянуті під час засідання питання.

Ще одна міська програма підтримки чернігівців-власників пошкоджених квартир

У міській раді вивчатимуть юридичну та бюджетну можливість для розроблення ще однієї міської програми, спрямованої на підтримку власників приватних квартир.

Мова про ті багатоквартирні будинки, які після активних бойових дій були пошкоджені і їх протягом минулого року відновили за кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади, зокрема, закрили периметр та підвели всі розбиті комунікації. Внутрішній ремонт осель (за кошти міста) не проводився, так як зобов'язання з компенсації за пошкоджене приватне нерухоме майно взяла на себе держава, а також через відсутність необхідної суми у казні міста.

Таких квартир, значно пошкоджених, за словами заступника начальника управління ЖКГ ЧМР Євгенія Дейнека у місті близько 600.

Після відновлення всіх комунікацій власники почали отримувати платіжки за комунальні послуги, хоча можуть не проживати там, в тому числі, через відсутність ремонту. Тому у міській раді вивчать можливість виділення коштів для повної чи часткової компенсації їх за комунальні послуги на певний період.

    — Я думаю, це питання потрібно вивчити і зважено до нього підійти, щоб ми за ці квартири компенсували повністю чи частково затрати на комунальні послуги. Особливо, коли люди там не живуть, — зазначив Олександр Ломако.  

Аварійно-відновлювальні роботи системи зовнішнього відеоспостереження

У Чернігові до 24 лютого 2022 року працювало 426 зовнішніх камер відеонагляду "Безпечно місто". Під час активних бойових дій система було пошкоджена, або ж місцями взагалі зруйнована.

Зараз у місті відновлено роботу 382 камер, доступ до них має, в тому числі, і Національна поліція. А також проводиться тендерна процедура для виконання аварійно-відновлювальних робіт на п'яти ділянках, аби й за ними врешті був відеонагляд.

    — Залишилось п'ять ділянок, які повністю знищені, це в’їзди в місто, де велися активні бойові дії. Наразі ми проводимо тендерні процедури для виконання відповідних аварійно-відновлювальних робіт, — повідомив заступник начальника управління ЖКГ ЧМР Євгеній Дейнеко.

    — Я спілкувався з військовою адміністрацією з цього питання. Вони бачать це пріоритетним питанням. Тому, прохання: якщо для безпеки міста це пріоритетне питання, то відпрацювати його максимально в швидкі терміни і якщо буде необхідність продовжувати за якимось адресами, то будемо реагувати, — зазначив в.о. міського голови.

Зарядні станції для Чернігова від німецького міста-побратима

Чернігів отримав від німецького міста-побратима Меммінгена 60 комплектів зарядних станцій, кожна ємністю 140 ампер/годину, а також в комплекті сонячні панелі для їх підзарядки. Про це повідомив під час наради начальник КП "Міськсвітло" Дмитро Хажевскас.

За дорученням в.о. міського голови станції мають взяти на баланс міста і прийняти рішення про їх розподілення, попередньо, між закладами освіти та медицини, а також комунальними підприємствами.

Також начальник КП "Міськсвітло" проінформував про виконання ремонтних робіт із відновлення роботи вуличного освітлення у місті.

    — Ми йдемо відповідно до нашого плану. На ЗАЗі вже провели відновлювальні роботи і включили там освітлення.  А також на інших ділянках плануємо, як  і казали раніше, до кінця цього тижня завершити найбільш проблемні питання, — говорить Хажевскас.

    400-річчя отримання Черніговом Магдебурзького права

Управління культури та туризму ЧМР готує низку заходів з нагоди отримання Черніговом у 1623 році Магдебурзького права. Це будуть просвітницькі заходи, спрямовані на популяризацію цієї події в історії нашого міста.  

Зокрема, передбачене проведення медійної кампанії «Чернігів — Магдебурзьке право — 400 років», на базі Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін ім. О. М. Лазаревського — наукової конференції. У музеях, бібліотеках, інших закладах культури будуть організовані тематичні експозиції та заходи, у школах — уроків на тему «400 років місцевому самоврядуванню» тощо.

    — 27 березня 1623 року Чернігів отримав Магдебурзьке право. Я вважаю, що це важлива дата для міста та містян. Без масових вуличних заходів, концертів, але певні заходи мають відбутися, — зазначив Олександр Ломако.  

    — Кількість заходів велика, починаючи від виставок і закінчуючи уроками в школах. І ми будемо видавати збірник наукових статей з цього приводу.  Тому, я думаю, весь цей комплекс заходів спрацює на те, що інформація про Магдебурзьке право міста Чернігова, право на самоврядування, була доведена до містян, — говорить начальник управління культури та туризму ЧМР Олександр Шевчук.  

Також Олександр Ломако нагадав про своє доручення вже зараз працювати над розробленням концепції Музею міста, а в його межах і Музею стійкості.

Комунальники готуються до великого прибирання та висадки дерев

Вкотре Олександр Ломако звернув увагу на те, що місто мають підготувати до весняно-літнього сезону, зокрема, виконати прибирання та висадити дерева.

    — Чернігів завжди славився своєї чистотою і так має бути й надалі. Ми навіть під час активних бойових дій вивозили сміття, аби не допустити екологічної катастрофи, та висаджували квіти в очікуванні Перемоги. Маємо й надалі робити все, аби Чернігів таким і залишався, — сказав в.о. міського голови.

    Комунікація між ЖЕКами та мешканцями

І окремо Ломако звернувся до начальників ЖЕКів, аби вони комунікували з людьми, що також є частиною їх роботи. Зокрема, є відповідні звернення від мешканців Пухова та Доценка стосовно спілкування з начальником їх управляючої компанії.

    — До мене приходили мешканці з вулиць Доценка та Пухова з наріканням на проблеми в особистому спілкуванні з керівником. Передайте йому, що його функції не тільки у виконанні своїх обов’язків як керівника комунального підприємства, а й комунікації з мешканцями. Якщо люди вже потрапили до нього з якимись питаннями, то поводити себе зверхньо і не відповідати на ці питання — неприпустимо взагалі. Це всіх стосується, — сказав Ломако.

]]>
Вирішувати проблеми через діалог: в 10 громадах Чернігівської області розпочинається новий проєкт http://monitor.cn.ua/ua/politics/96085 Знайти порозуміння між мешканцями та іншими зацікавленими сторонами в громаді, врахувати інтереси різних груп при прийнятті рішень, побудувати стійку та продуктивну комунікацію між органами влади та жителями громади для вирішення актуальних проблем. Політика article Mon, 27 Feb 2023 10:27:31 +0200 Саме на це спрямований проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах”, в якому бере участь Чернігівська область. Проєкт реалізується Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», і спрямований на посилення діалогового підходу як важливого інструменту реалізації місцевого самоврядування в українських громадах.

На даний момент, в результаті незалежного відбору, вже було визначено 10 громад-учасниць проєкту в Чернігівській області, до них увійшли: Бобровицька, Ічнянська, Кіптівська, Любецька, Малодівицька, Менська, Михайло-Коцюбинська, Семенівська, Сухополов’янська та Холминська.

В рамках проєкту представники місцевого самоврядування з громад навчатимуться використовувати діалогові методики при проведенні консультацій з громадськістю та на практиці застосують набуті знання. В кожній з громад, які беруть участь в проєкті, застосовуючи методи діалогового підходу, будуть обрані актуальні теми місцевого розвитку, з`ясовані різні бачення вирішення місцевих проблем, відбудуться громадські обговорення із залученням всіх зацікавлених сторін. Набутий досвід дозволить активніше залучати мешканців громад до процесів прийняття рішень на місцевому рівні в наступні роки, розкриє потенціал громад в процесі відновлення та відбудови, залучення додаткових ресурсів через співпрацю з державними та міжнародними фондами.

Допомагатиме громадам оволодіти інструментами діалогового підходу в процесі проведення громадських консультацій місцевий координатор з нашої області Онищук Володимир, голова ГО «Альтернатива».

“Порозуміння та згуртованість всередині громади – це запорука стійкості та витривалості сьогодні в умовах інформаційних атак ворога, який різними засобами намагається розколоти українське суспільство, посіяти розбрат та зневіру. Ті громади, що зможуть вчасно та ефективно залучити нових мешканців, отримають переваги у вигляді: зменшення соціальної напруги, посилення кадрового потенціалу, залучення додаткових фінансових, матеріальних та інвестиційних ресурсів, стійкість до потенційних конфліктів в період інформаційних воєн. Опанувавши загальноприйняті в країнах ЄС процедури та практики щодо ухвалення рішень на місцевому рівні, громади зможуть краще підготуватись до участі в програмах з відновлення України”- зазначив координатор проєкту, голова Правління Спілки «Громадські ініціативи України», Юрій Степанець.

Відзначимо, що проєкт “Лабораторії творчого діалогу в громадах” реалізується Спілкою«Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» в 120 громадах з 12 областей України і є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на локальному рівні.

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

]]>
Асоціація міст України звернулась до депутатів з приводу Чернігівської міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/96066 Чернігівська міська рада гідно проходить випробування війною. Підстав позбавляти її повноважень немає, - Асоціація міст України звернулась до депутатів Політика article Thu, 23 Feb 2023 12:35:35 +0200
 

]]>
Сергій Сергієнко очолив Новгород-Сіверську районну державну адміністрацію http://monitor.cn.ua/ua/politics/96047 Головою Новгород-Сіверської районної державної адміністрації призначено Сергія Сергієнка. Політика article Tue, 21 Feb 2023 20:00:07 +0200 Відповідне розпорядження № 21/2023-рп підписав учора, 20 лютого, Президент України Володимир Зеленський.

Сергій Сергієнко народився у місті Новгороді-Сіверському Чернігівської області.

Закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю інженер-електромеханік та Чернігівський державний інститут економіки і управління, спеціаліст з фінансів.

У 2016–2019 роках працював заступником голови Чернігівської обласної державної адміністрації.

Депутат Чернігівської обласної ради 6-8 скликань.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
У Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні http://monitor.cn.ua/ua/politics/96045 20 лютого біля меморіальної стели «Небесна Сотня» на головній площі Чернігова учасники Революції Гідності, громадськість, представники органів влади та силових структур вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Політика article Tue, 21 Feb 2023 19:52:12 +0200 До заходу долучилися, зокрема, В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської обласної військової адміністрації; Олена Дмитренко, голова Чернігівської обласної ради; Дмитро Блауш, заступник голови обласної ради; Дмитро Брижинський, начальник Чернігівської міської військової адміністрації; генерал-майор Віктор Ніколюк, командувач військ ОК «Північ»; Сергій Фесенко, заступник Чернігівського міського голови.

Настоятель храму святих Михаїла і Федора Православної церкви України отець Олег Сіренко очолив заупокійну літію за загиблими Героями.

Присутні поклала квіти до меморіальної стели «Небесна Сотня».

«Подвиг Небесної Сотні став цементувальним елементом для єднання нашого народу. Цей подвиг слугує прикладом мужності та звитяги для теперішніх героїв російсько-української війни, які на полі бою дають відсіч підступному ворогові, захищаючи право українського народу на незалежність», — підкреслив на початку меморіального мітингу Сергій Черняков, ведучий заходу, рухівець, борець за незалежність України в XX столітті, активний учасник Помаранчевої революції 2004 року, Революції Гідності 2013-2014 років, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

«Сьогодні в Україні триває війна. Сьогодні на нашу землю прийшов російський ворог. Щодня ми втрачаємо найкращих. Щодня гинуть захисники, які боронять нашу землю. Щодня ворог вбиває цивільних... Але я впевнений, що ми переможемо. Адже ми сильні, ми вільні і, як ніколи, маємо безпрецедентну підтримку всього цивілізованого світу. Водночас маємо пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за незалежність нашої країни. Кожного героя. Герої не вмирають!», — наголосив В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської обласної військової адміністрації.

«Небесна Сотня — це перші загиблі герої російсько-української війни. Серед них і наші земляки — Андрій Мовчан, Василь Прохорський і Віктор Орленко. 17 лютого комісія з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігівської міської ради відповідно політики очищення публічного простору від символіки імперськості та радянського тоталітаризму одноголосно запропонувала перейменувати провулок Костромський на вулицю Віктора Орленка. Справу деколонізації топонімічного та меморіального простору обласного центру необхідно прискорити. Це важливий фронт боротьби з російським імперіалізмом», — заявив Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

«Так, обов’язок кожного українця пам’ятати про славу і подвиг тих, хто поклав своє життя за гідність і свободу українського народу. Та особливо в час вирішальної фази російсько-української війни маємо пам’ятати і про ворогів України. Не тільки про російських загарбників, а також і про зрадників-запроданців, чиїми руками вбивали патріотів під час Революції Гідності, та за чиєю допомогою прийшли до нас рашисти. Вони всі повинні предстати перед українським судом за свої злочини», — зауважив Сергій Соломаха, рухівець, борець за незалежність України в XX столітті, активний учасник Помаранчевої революції, Революції Гідності, громадський діяч.

«Революція, яку ми сьогодні згадуємо, називається Революція Гідності. Думаю, це є одне із визначальних, що відрізняє нас від росіян. З гідності починається людська особистість. Без гідності немає людини. Чи мають гідність росіяни? Ні, не мають. Зате вони мають гординю, бо саме на гордині базована ідеологія «русского міра». Гординя воює сьогодні із гідністю. Але перемагає завжди гідність», — підкреслив Василь Чепурний, рухівець, борець за незалежність України в XX столітті, активний учасник Помаранчевої революції, Революції Гідності, журналіст.

«Чому крім цієї стели у Чернігові відсутні поважні пам’ятні знаки на честь Героїв Небесної Сотні? І хто з місцевих жителів знає про існування площі Небесної Сотні, якщо там відсутня навіть табличка, яка інформує про це», — з гіркотою спитала присутніх Світлана Жимолостнова, волонтерка, учасниця Революції Гідності. Вона закликала владу зробити вагомий внесок в увічнення пам’яті про подвиг Героїв Небесної Сотні, всіх учасників Революції Гідності.

Меморіальний захід традиційно завершився виконанням Державного Гімну України.

 

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті

]]>
Володимир Зеленський зустрівся у Києві з Президентом США http://monitor.cn.ua/ua/politics/96036 Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом, який прибув до нашої країни з візитом уперше з початку повномасштабного російського вторгнення. Політика article Mon, 20 Feb 2023 15:27:31 +0200 Глава Української держави зустрів високого гостя на ґанку Маріїнського палацу в центрі столиці.

Після представлення членів української та американської делегацій президенти України та США поспілкувалися у форматі віч-на-віч.
Володимир Зеленський зазначив, що візит Джозефа Байдена є надзвичайно важливим сигналом підтримки для України та українців.
    «Дуже вам дякую, пане Президенте. Це значущий момент підтримки для України», – сказав він.

Глава Української держави наголосив, що особисто Джозеф Байден та все американське суспільство із самого початку розв’язаної Росією повномасштабної війни були разом з Україною.
    «Перший телефонний дзвінок із підтримкою України був із Білого дому. Дякую за ваше лідерство. Дякую також за двопартійну підтримку, за підтримку з боку Конгресу», – зауважив Володимир Зеленський.

Президент України зазначив, що говоритиме з Президентом США про ситуацію на фронті, а також про український народ, який переживає сьогодні надзвичайно важкі часи.
    «Що ми маємо зробити, щоб зупинити війну, щоб мати успіх у цій війні, зробити Україну ще сильнішою, та як перемогти цього року», – розповів він.

Зі свого боку Джозеф Байден відзначив важливість своєї присутності сьогодні в Україні, яка демонструє підтримку з боку США незалежності, суверенітету й територіальної цілісності Української держави.
    «Я думаю, що було б критично важливим не залишити жодного сумніву в тому, що США підтримують Україну в її війні проти жорстокої агресії», – зазначив лідер Сполучених Штатів.

Президент США зауважив, що радий знову відвідати Київ.
    «Багато що змінилося з часу останньої поїздки. Сталися жахливі речі, вторгнення, але водночас українці проявили себе так, як дуже мало народів проявляли себе будь-коли у своєму захисті. І вони допомогли нам осягнути значення демократії», – зазначив Джозеф Байден.
Він також переказав вітання від членів Конгресу. За словами Джозефа Байдена, на них справив сильне враження нещодавній виступ Володимира Зеленського у Конгресі.
Президент США розповів про намір обговорити, як Сполучені Штати та союзники можуть найефективніше допомогти Україні в боротьбі за свободу та незалежність.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

]]>
Круглий стіл до Дня Героїв Небесної Сотні в Чернігові: деколонізація на часі! http://monitor.cn.ua/ua/politics/96024 «Вдячні за свободу!», — круглий стіл під такою назвою 17 лютого провели у приміщенні «Музею боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині» в Чернігові учасники Революції Гідності разом із співробітниками Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті. Політика article Sun, 19 Feb 2023 17:23:59 +0200 «20 лютого 2014 року в столиці України загинула найбільша кількість євромайданівців — 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Серед 107-ми загиблих Героїв були і три уродженця Чернігівщини: Василь ПРОХОРСЬКИЙ (4 травня 1980 — 18 лютого 2014) з с. Щуча Гребля Бахмаччини; Андрій МОВЧАН (17 січня 1980 — 20 лютого 2014) з с. Великі Осняки Ріпкинщини; Віктор ОРЛЕНКО (8 березня 1961 – 3 червня 2015) з с. Талаліївка Ніжинщини, якого було дуже тяжко поранено в голову 18 лютого 2014 року. Пам’ятаємо їх жертовність і відвагу!», — наголосив Сергій Бутко, ведучий круглого столу, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя в боротьбі за гідне та вільне життя.

За пропозицією Сергія Бутка присутні поділилися своїми найбільшими враженнями під час Революції Гідності.

«Певно, одне із найяскравіших вражень — Красна площа в Чернігові, яка голосує за знесення пам’ятника Лєніну. Тоді мене вмовляли навіть у штабі національного спротиву не виступати з такою пропозицією, бо, мовляв, назавтра депутати облради не проголосують за зміну голови облради. Я ж навпаки — переконував, що їхатимуть на сесію і побачать, що ідол впав, то й проголосують за будь-кого. Так і сталось. А на площі, я, як голова «Просвіти», взяв відповідальність на себе за наслідки знесення. І потім мені дзвонять: «Ти де? Тут уже Лєніна валять!». І того вечора він упав», — згадав Василь Чепурний, рухівець, борець за незалежність України в XX столітті, активний учасник Помаранчевої революції 2004 року, Революції Гідності 2013-2014 років, журналіст.

«Завжди згадую переляк від згадки про Майдан на болотах [авт.— російська федерація], їх нерозуміння і несприйняття. Бо вони раби, а наш Майдан — це якраз спротив тому, коли нас намагалися перетворити на рабів, таких, як вони. І тому й зараз перед очима оті хлопці на Інститутській, вранці 20 лютого. Під градом куль, з картонними щитами і бутафорним захистом. Хлопці падають один за одним від куль снайперів, а ніхто не думає тікати. Бо вони не куплені, не привезені, не зомбовані. Вони за волю і свободу. І задля цього варті покласти життя. Хіба це можливо усвідомити болотним, які можуть воювати лише за унітази, холодильники та кредити?», — поділився враженням Сергій Горобець, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

«Після жахливого розстрілу протестувальників на Майдані в Києві, стількох жертв, страждань, після перемоги Революції Гідності в 20-х числах лютого 2014-го — розчарування. Ми були виснажені, страшно втомилися, вже сил не було, але замість реальної зміни влади в Чернігові, її очищення, сталася одна імітація, боротьба за владу тощо. Ми прийшли в міську раду з пропозиціями очищення топонімічного простору обласного центру від колоніальної спадщини, а там нікому нічого не треба… Все не на часі… Крім думок про збереження власних посад…», — так описав свої емоції, що й досі не дають спокою, Сергій Соломаха, рухівець, борець за незалежність України в XX столітті, активний учасник Помаранчевої революції, Революції Гідності, громадський діяч.

«Відсутність реального результату Революції Гідності на місцевому рівні. Згадую, що в 20-х числах лютого 2014-го після перемоги ми великою делегацією пішли до Чернігівського міського голови Олександра Соколова і вимагали від цього регіонала, щоб він залишив посаду. Він на все погодився, був дуже переляканий, клятвено пообіцяв написати заяву на звільнення, попросив два тижні для передачі справ. І нічого не зробив…», — поділилася своїм болючим враженням Світлана Жимолостнова, волонтерка, учасниця Революції Гідності.

«Мене й досі непокоїть, що ми, активісти Чернігівського Євромайдану тоді дуже повільно самоорганізовувалися, довгий час було чимало дрібніших об’єднань, які не могли скоординувати свою діяльність. Адже це аксіома — разом ми сила! Також заважала певна конкуренція політичних партій, що теж не сприяло досягненню результату у боротьбі зі злочинним режимом Януковича… Може і жертв було б менше…», — висловив свою думку Сергій Черняков, рухівець, борець за незалежність України в XX столітті, активний учасник Помаранчевої революції, Революції Гідності, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Учасники круглого столу звернулися до чернігівської міської влади з закликом прискорити деколонізацію топонімічного та меморіального простору обласного центру. Це важливий напрям ідеологічного фронту війни з російським імперіалізмом: подолання антиукраїнського впливу російських цивілізаційних міфів, російської імперської та радянської тоталітарної спадщини. Цього вимагають як перші жертви сучасної російсько-української війни — Герої Небесної Сотні, так і всі загиблі борці за незалежність, демократію та свободу України! Діяти треба рішуче та без зволікань! Це на часі!

 

Захід завершився на приємній, оптимістичній ноті: подяку Чернігівської обласної ради Сергію Соломасі за багаторічну сумлінну працю, активну громадську діяльність, вагомий внесок у розбудову Української державності та з нагоди Дня Соборності України вручив Сергій Бутко, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

 

Олександр Майшев,

член Національної спілки журналістів України

 

]]>
Чим утворення військової адміністрації в Чернігові загрожує місцевому самоврядуванню. Думка експертів http://monitor.cn.ua/ua/politics/96023 У Чернігові утворили міську військову адміністрацію. Відповідний указ №69/2023 президент підписав 7 лютого. Політика article Sun, 19 Feb 2023 17:10:41 +0200 А 17 лютого глава держави призначив начальником Чернігівської міської військової адміністрації полковника ЗСУ Дмитра Брижанського. Останні кілька місяців він був керівником патронатної служби апарату Чернігівської облдержадміністрації. Центр спільних дій пояснює, чому це рішення загрожує місцевому самоврядуванню.

Причина утворення адміністрації в президентському указі не називається, але, ймовірно, це повʼязано із тим, що з 1 лютого Чернігів не має міського голови. 7 грудня 2022 року Владислава Атрошенка, мера Чернігова, на рік усунули від посади. А 1 лютого він програв апеляцію без можливості оскаржити це рішення. Причина такого тривалого відсторонення – чиновник діяв в умовах конфлікту інтересів, коли попросив службового водія переправити свій приватний автомобіль за кордон.

Відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану" військові адміністрації населених пунктів вводяться за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування. В Чернігові ж, за словами виконавчого директора Чернігівського відділення Асоціації міст України Миколи Силенка, подібних передумов для створення військової адміністрації не було, оскільки працює міська рада, виконавчий комітет, а життєдіяльність міста не паралізована. 

Проти рішення щодо відсторонення Владислава Атрошенка виступила Асоціація міст України, заявивши, що подібна практика є утисками місцевого самоврядування та порушенням демократичних прав громадян. Про те, що в Офісі президента погрожують міським головам створенням військових адміністрацій повідомляв мер Дніпра Борис Філатов.

Рішення про утворення військових адміністрацій замість органів місцевого самоврядування, навіть якщо в місті є чинна обрана влада, може бути спробою тиску на місцеву владу. Це, в свою чергу, нівелює досягнення реформи децентралізації, яка дозволила громадам розвиватися і під час вторгнення успішно давати відсіч ворогу в цій війні.


Автори: Юлія Зубченко, Олег Савичук, Центр спільних дій.

]]>
Дмитра Брижинського призначили начальником Чернігівської міської військової адміністрації http://monitor.cn.ua/ua/politics/96018 Про це йдеться в розпорядженні Президента України №19/2023-рп. Політика article Fri, 17 Feb 2023 13:58:30 +0200 "Призначити Брижинського Дмитра Володимировича начальником Чернігівської міської військової адміністрації Чернігівського району Чернігівської області", - зазначається в документі.

За інформацією з
Вікіпедії, народився у місті Сновськ Чернігівської області 3 червня 1980 року. Проходив службу на посадах командира взводу, командира роти, начальника штабу батальйону, командира батальйону, старшого офіцера управління оперативної підготовки оперативного управління Оперативного командування «Північ» у Чернігові, начальника штаба 58-мої окремої мотопіхотної бригади, командира 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр, начальник управління підготовки Оперативного командування «Північ», з травня 2022 року командир 58 окремої мотопіхотної бригади.

Фото СуспільнеЧернігів.

]]>
Шуляк озвучила цифри руйнувань на Чернігівщині і закликала ВР підтримати законопроект про компенсацію житла http://monitor.cn.ua/ua/politics/96001 Від мешканців Чернігівської області через Дію надійшло Понад 15,5 тис. інформаційних повідомлень про зруйноване житло, а за даними ОДА в області за час повномасштабної війни знищено біля 6800 будівель. Політика article Thu, 16 Feb 2023 10:02:30 +0200 Про це під час робочого візиту на Чернігівщину повідомила голова Комітету ВРУ з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її інформацією, відбудова зруйнованих будинків подекуди вже розпочалася, але цього замало, адже загальна площа руйнувань на Чернігівщині — 1 154 997 кв м. Зокрема, з обласного центру про руйнації та пошкодження житлового фонду через Дію повідомили 10 709 людей (йдеться про пошкодження 751 712 кв м у Чернігові).

 За словами Олени Шуляк, до відбудови Чернігівщини підключаються міжнародні партнери, але головним у цьому процесі має бути рішення парламенту. Зокрема, мова про підтримку законопроекту 7198 у другому читанні.

«До прикладу, у селі Ягідному на Чернігівщині, де окупанти тримали протягом місяця у заручниках мирне населення, пошкоджено 157 будинків та зруйнувало 16. У рамках спільного проєкту Іванівської громади з урядом Латвії почали будівництво 3-х з 7-ми повністю знищених осель. Гроші на ці потреби виділили з обласного бюджету, частину будматеріалів надала УЗ», — розповіла Олена Шуляк і наголосила, що централізоване рішення щодо питання компенсації житлового фонду — за парламентом.

 Шуляк зазначила, що колеги-парламентарі повинні усвідомлювати, наскільки нагальним для людей є згаданий законопроект.

«Процес затягування прийняття 7198 просто недопустимий. Мусимо дати дах над головою тим, хто цього потребує», — підсумувала вона.

Нагадаємо, 7 лютого парламент розпочав розгляд законопроекту 7198, який створює механізм компенсації для українців, чия нерухомість була пошкоджена чи знищена внаслідок військової агресії РФ проти України. За словами експертів, у разі прийняття цього законопроекту, в Україні з’явитися зручний інструмент отримання компенсацій, що дозволить забезпечити повноцінне відновлення житлової інфраструктури українських громад.

Пресслужба Політичної Партії «Слуга Народу»


]]>
Які повноваження будуть у військової адміністрації в Чернігові та хто може стати її очільником. Пояснюємо http://monitor.cn.ua/ua/politics/95972 Політика article Mon, 13 Feb 2023 10:15:11 +0200 У Чернігові утворили міську військову адміністрацію. Відповідний указ опублікували на офіційному сайті Президента України. Сам указ датований 7 лютого. Хто очолить адміністрацію, в указі не йдеться, невідомі й кандидатури на цю посаду. Документ, який регламентує процедуру введення військової адміністрації — це Закон України "Про правовий режим воєнного стану". В Україні, згідно з указом Президента від 24 лютого 2022 року, всі обласні та районні адміністрації автоматично стали військовими. Що стосується введення військових адміністрацій у містах, селищах та територіальних громадах, то, за словами виконавчого директора Чернігівського відділення Асоціації міст України Миколи Силенка, це явище виняткове.
Якими повноваженнями буде наділена міська військова адміністрація в Чернігові та людина з якої сфери діяльності може стати очільником цієї адміністрації — читайте далі.

За словами політичного оглядача Павла Пущенка, в указі Президента про утворення у Чернігові військової адміністрації немає порушення закону. Адже Президент має право призначати військову адміністрацію у містах, якщо у військового командування чи обласної військової адміністрації є обґрунтування такого рішення.

Павло Пущенко. ФОТО: Громадські Ініціативи України
"Які це обґрунтування ми можемо і не дізнатися, оскільки закон не зобов’язує інформувати про це громадськість, а подання на Президента робить або військове командування, або обласна військова адміністрація. Але воно зводиться до того, що місцева влада в особі голови міськради або в особі самої міськради, не виконує покладених на неї повноважень й не забезпечує життєдіяльність міста чи є загроза громадському порядку, національній цілісності та обороні України. Саме через це Президент може вводити військову адміністрацію у територіальних громадах, що і відбувається у Чернігові".
На думку Пущенка, це може бути пов’язано з тим, що формально й офіційно міський голова Чернігова Владислав Атрошенко відсторонений від керування містом рішенням Львівського апеляційного суду. Відповідно голова не виконує своїх повноважень, і це може бути формальною причиною для введення військової адміністрації.

Повноваження міськради та військової адміністрації
Щодо подальшої долі та функціонування Чернігівської міськради та виконавчого комітету, то політичний оглядач вважає, що вони продовжать роботу, хоч і фактично без повноважень.
"Вони можуть навіть збирати комісії, пленарні засідання, але суттєвих повноважень у них не залишається. Головні функції управління містом переходять до керівника військової адміністрації. Серед прямих повноважень голови військової адміністрації 43 пункти, зокрема бюджетні питання, забезпечення життєдіяльності міста. Повнота влади військової адміністрації наступає з моменту, коли Верховна Рада України має ухвалити додаткове рішення про передачу всіх повноважень органів місцевого самоврядування до обов’язків керівника військової адміністрації".

Зокрема Верховна Рада своїм рішенням може надати керівництву військової адміністрації право керування виконавчим апаратом, надання можливості звільняти й призначати керівників комунальних підприємств, посадових осіб органів місцевого самоврядування у Чернігові.

Хто може претендувати на посаду очільника адміністрації
За словами голови центру політичних студій "Доктрина" Ярослава Божка, очолювати новоутворену міську військову адміністрацію вірогідно буде військовослужбовець.

"Очільника військової адміністрації скоріш за все буде призначено з військових. Адже за законодавством Президент призначає голову військової адміністрації за поданням керівника Генерального штабу. Скоріш за все на цій посаді буде військова людина, і я не думаю, що з цим команда Атрошенка зможе щось вдіяти".
Також він додає, що місцеве самоврядування тимчасово замінюється на керування призначеними посадовими особами з-поміж військових. Депутати ж міськради своїх повноважень не складають.

Ярослав Божко. ФОТО: "Прямий"
"Зараз у депутатів буде задача залишитись на слуху до з’ясування обставин. Тобто на оцей період поки вони не зможуть виконувати депутатські обов’язки. І тоді зрозуміло, що вони можливо на наступних виборах себе спробують. У них стоїть політтехнологічна задача протриматись до наступних виборів у полі зору людей, чимось доводити свою корисність, демонструвати якісь успіхи в інших середовищах, але не в міській раді".

Божко вважає, що у військовій адміністрації рішення будуть ухвалюватися директивно, тобто їх ухвалюватимуть не виборні чиновники, а люди, які навпаки не звітують перед виборцями.

"Це означає, що на них будуть інші методи впливу, зокрема законом і постановами керівництва. Ви ніяк на них не вплинете через те, що люди скажуть, що більше не будуть за них голосувати. В них логіка своя й звітуватимуть вони лише перед безпосереднім керівництвом".

 

suspilne.media

]]>
Ірина Кудрик: "Війна показала згуртованість та потужну роботу в громадах у надзвичайно складний час. Все місцеве самоврядування на Чернігівщині вистояло" http://monitor.cn.ua/ua/politics/95953 Про унікальність громад Чернігівщини, роботу в програмі "U-LEAD з Європою" та основні досягнення регіональної команди розповідає Ірина Кудрик, керівниця регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Чернігівській області. Політика article Thu, 09 Feb 2023 17:09:37 +0200 Шлях до U-LEAD?

- Від самого початку моєї трудової діяльності я працювала в місцевому самоврядуванні, маю понад 15 років досвіду. Працювала в районній раді і була в постійній дуже тісній взаємодії з 46 сільськими та селищними радами району, іншими органами місцевого самоврядування і області, і країни. Було достатньо часу, аби побачити і розібратись, наскільки місцеве самоврядування як інституція є перспективним, але і яким на той час занедбаним, безсилим, фінансово знекровленим.
Моє знайомство з творцями реформи місцевого самоврядування, з такими ж натхненними до змін однодумцями відбулось в проекті DESPRO, який дав мені поштовх прийняти рішення і піти займатись реформуванням, втілювати ті зміни, на які була спрямована і моя попередня професійна діяльність. Спочатку була робота в Асоціації міст України теж за напрямком децентралізації.
Згодом був конкурс в U-LEAD, я подалась та перемогла в цьому конкурсі, і вже від самого початку, з 2016 року працюю в U-LEAD як керівник регіонального підрозділу в Чернігівській області. Завдяки роботі в U-LEAD маю велику честь бути серед тих людей, хто повірив в ідеї і цінності децентралізації.

Ключові зони відповідальності?

- Я відповідаю за команду людей, які працюють в Чернігівському регіональному офісі, за реалізацію завдань програми в Чернігівській області за підвищення спроможності громад до змін та розвитку. Раніше очолювала робочу групу, яка перед місцевими виборами 2020 року готувала для всіх громад України інструмент підтримки від U-LEAD у становленні на перших етапах після виборів – дуже ґрунтовний методичний посібник та консультативні експертні заходи, що мали умовну назву «Перші кроки громад після виборів». Це така детальна дорожня карта  для управлінців місцевих рад, як почати роботу, провести перші сесії, сформувати управлінську структуру, забезпечити прийняття кадрових рішень тощо.
Після масштабного вторгнення рф мені було доручено координувати робочу групу, яка забезпечувала підготовку та надання екстреної підтримки найбільш ураженим громадам.
Згодом наша діяльність трансформувалась в робочу групу, яка відповідає за напрямок, який можна охарактеризувати як організація діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. І наразі ми з колегами готуємо відповідні тематичні навчальні заходи, проводимо  інформаційні сесії, консультації, готуємо роз’яснення на складні практичні питання від громад, які надходять до нас безпосередньо, через колег з усіх регіональних офісів, або через групу «U-LEAD консультує» в соціальній мережі Facebook.  

Що найбільше надихає в роботі?

- Є кілька речей, які мене завжди надихають – це люди, спільні з ними цінності. В роботі дуже сильно надихають результати, які і дають натхнення працювати і замислюватись над новими цілями. І ще мене надихає, коли я бачу, як в громадах відновлюється ось це відчуття гідності: коли людина втрачає втлумачене з радянського часу відчуття «маленької людини» і розуміє вагу свого голосу і власних зусиль. І моїм великим натхненням є мої близькі, моя родина та моє велике щастя – донька.

В чому унікальність програми U-LEAD?

- Важливою складовою цієї унікальності є те, що Програма  U-LEAD була в цій реформі з громадами від самого початку, від задуму про формування нових спроможних громад. Наша унікальність у високому ступені довіри між громадами та U-LEAD, яка склалась від того часу і триває.

Ключові досягнення Вашої команди за 2-3 роки?

- Результатом наших спільних з колегами, однодумцями, громадами зусиль було постійне лідерство Чернігівщини в добровільному об’єднанні громад. 51 громада в Чернігівській області об’єдналась добровільно, а це свідчить про довіру людей і про дієве прагнення змін.
Війна показала також згуртованість та потужну роботу в громадах у надзвичайно складний час. Все місцеве самоврядування на Чернігівщині вистояло, забезпечило свій внесок в опір та розгром ворога. На моє глибоке переконання, це результат реформи, яку ми всі спільно творимо ці роки. І я щиро пишаюсь цим!

Ваші хобі?

- Я люблю гармонійне та красиве: красивих вчинками людей, природу, красиві місця і я люблю це фіксувати – фотографувати. Де б я не була – я фотографую. Мені це дуже подобається. Інколи люблю сама фотографуватись. Також я дуже люблю свою Чернігівщину і завжди мандрую, коли є вільний час. Чернігівщина – прекрасна! Тут чарівні річки – Десна, Дніпро, Снов, тощо. Тут реліктові ліси, запашні луки, чудові природні заповідники! А який прекрасний сам Чернігів! Навіть попри війну і руйнування наше місто зберігає свою привабливість.

ШВИДКІ ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
👉 Моя робота – моє життя, моя місія, мій усвідомлений вибір.
👉 Децентралізація – це унікальний шанс на невідворотні зміни якості життя в громадах, яким ми, на щастя, скористались.
👉 Моє кредо в роботі – професійність.
👉 У вільний час я люблю мандрувати Чернігівщиною та Україною.
👉 Море чи гори? – Море, але поруч з горами.
👉 Процес чи результат? – Результат, який отримуєш через процес, в якому розумієшся, і який варто любити.
👉 Книга, фільм чи театр? – Книга, нормативні акти і професійна література. Хоча гарне кіно люблю не менше.
👉 Велосипедом чи на автомобілі? – Автомобілем, бо швидко і зручно, а під час бойових дій, як виявилось, життєво необхідно.

Поради громадам

- Не бійтесь змін. Зміни даються важко, але вони того варті. Коли є лідер, управлінська команда, громадські активісти, які готові до змін і готові ці зміни нести в свою громаду, то тоді досить швидко з’являються результати та здобутки. Намагайтесь вириватись зі щоденної буденності і дивіться інколи на все, що відбувається в громаді, дещо зі сторони.

Побажання читачам
- Перемоги Україні! Щоб рідні та близькі були завжди з вами!

джерело

]]>
Головне сьогодні — стабільна робота міста. Відбулося позачергове засідання сесії Чернігівської міської ради http://monitor.cn.ua/ua/politics/95948 9 лютого, відбулося засідання засідання сесії Чернігівської міської ради. На ньому були присутні 31 із 42 депутатів та депутаток. Загалом вони розглянули вісім питань, серед яких і пункт, який стосувався тимчасового виконання повноважень міського голови. Політика article Thu, 09 Feb 2023 16:30:56 +0200 Головував на цьому засіданні Олександр Ломако — секретар міської ради та відтепер виконуючий обов'язки Чернігівського міського голови. Саме на нього, згідно чинного закондавства, покладають функціональні обов'язки очільника міста на час відсутності Владислава Атрошенка. 

— Сьогодні відбулося засідання сесії. Депутати злагоджено, фактично одноголосно, проголосували всі питання порядку денного. Причина її проведення — зрозуміла. Я, як і переважна більшість чернігівців, та всі депутати міської ради були вражені рішенням Яворівського і Львівського апеляційного судів. Ними нашого міського голову позбавили повноважень. Вважаю це рішення несправедливим щодо Чернігова та чернігівців. Хочу сказати, що попри, це наша команда має працювати ще більш відповідально та віддано. Курс міста не зміниться. Стабільний розвиток Чернігова продовжуватиметься і надалі, —  повідомив Олександр Ломако. 

Місто продовжуватиме функціонувати в звичайному всім мешканцям режимі. Як власне і працюватимуть органи місцевого самоврядування — надаватимуться всі види комунальних послуг, відбуватимуться засідання виконавчих комітетів, сесій, прийматимуться необхідні рішення для безперебійної роботи. 

— Ми маємо бути консолідовані. Інтереси жителів міста для нас першочергові. В країні йде війна — наша головна задача — обороноздатність міста та допомога ЗСУ  там, де ми можемо її надати. Ми повинні забезпечити всі процеси життєдіяльності міста. Місто функціонує. Головні пріоритети сьогодні — оборона, відновлення та розвиток Чернігова, — наголошує в. о. міського голови Чернігова. 

Це засідання сесії, як і попередні, розпочалося з хвилини мовчання з метою вшанування пам'яті всіх загиблих внаслідок російсько-української війни. Після чого обранці перейшли до розгляду питань порядку денного. Було під час засідання оголошено і вимушено перерву через повідомлення про замінування муніципалітету. Після перевірки спеціальними службами будівлі на предмет вибухонебезпечних предметів сесію було продовжено і розглянуто всі винесені питання.  

— Трохи засідання затягнулося через непов'язані з нами обставини, але в країні йде війна, тому такі речі є можливими. Це повідомлення про замінування, як і більшість таких дзвінків, зроблені зі зрозуміло якої країни, або на її замовлення. Але ж ми повернулися, проголосували всі питання, — підсумував  Олександр Ломако. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
Український європейський спосіб життя Росія намагається знищити - ми цього не дозволимо http://monitor.cn.ua/ua/politics/95947 Виступ Президента на спеціальному пленарному засіданні Європарламенту Політика article Thu, 09 Feb 2023 16:25:18 +0200 Шановна пані Президент, дорога Роберто!

Я дякую тобі за ці потужні слова й дякую за твою особисту увагу – дуже важливу увагу для України. Дякую за вашу й за твою принциповість, енергійність – дві якості, які ми незмінно бачимо в час теперішньої боротьби за Європу й поєднання яких завжди є передумовою прогресу. Європі пощастило, що в цій залі, у найбільшому парламенті Європи, у Європейському парламенті, принциповість та енергійність мають абсолютну більшість. Я дякую вам.

Шановні представники Європи!

Шановні лідери Європи!


Усі ми, європейці, кожен і кожна із сотень мільйонів людей на нашому континенті суміщаємо ці два статуси – представників Європи та лідерів Європи. У такому суміщенні відображається те, що наша Європа – сучасна Європа, мирна Європа – дає світу. European way of life. Європейський шлях життя. Європейський спосіб життя. Європейські правила життя.

Коли кожен і кожна мають значення. When the law rules – верховенство права.

Коли держави прагнуть бути соціальними, а суспільства – відкритими. Коли різноманіття є цінністю, а цінності різних поєднані справедливою рівністю.

Коли кордони непорушні, але їхній перетин не відчувається.

Коли люди вірять у завтра й готові вийти на площу, щоб вибороти своє завтра. Коли між президентом і протестувальником лише один-єдиний бар’єр, і це – чесні вибори.

Це наша Європа. Такі наші правила. Такий наш way of life.

І для України it's way home, шлях до свого дому.

Зараз я тут, щоб захистити шлях додому нашого народу. Усіх українців, усіх українок. Різного віку та різних політичних переконань. Різного соціального статусу, різного погляду на релігію. Різної особистої історії, але однієї з вами усіма європейської історії.

Ukrainian European way of life намагаються знищити тотальною війною. Але для чого?

Щоб після українського європейського способу життя знищити європейський шлях як такий. Для кожного з усіх 27 елементів of the European way of life. Двадцяти семи країн Євросоюзу. Ми цього не дозволимо.

Ця тотальна війна зараз, яка була розв’язана Росією, – вона не лише за територію в тій чи іншій частині Європи.

Її загроза не лише в тому, що є диктатор із шаленими запасами радянської зброї та підживленням зброєю від інших диктатур, зокрема від іранського режиму.

Щоб бути здатним вести цю війну, Кремль послідовно, крок за кроком, рік за роком знищував те, що ми бачимо в основі нашої з вами Європи.

Священна цінність людського життя була повністю знищена і в Росії. Там для влади ніхто не має значення, окрім тих, хто всередині кремлівських стін, їхніх рідних та «гаманців». Всі інші для них, для Кремля, усі 140 мільйонів громадян – лише тіла, здатні нести зброю – зброю в Україну, зброю на полі бою, тримати інших у покорі чи самим бути в покорі.

Верховенство насильства й покірності – ось rules там замість права.

Російський режим не лише ненавидить будь-що, будь-яку соціальність і будь-яке різноманіття, а й свідомо інвестує у ксенофобію та намагається зробити частиною нормальності на нашому континенті все те нелюдське, що було в 1930-х та 1940-х роках.

Але чи це навічно? І це питання для всіх нас. Відповідь – ні! Ні!

Європо! Ми захищаємося від найбільш антиєвропейської сили сучасного світу. Ми захищаємось. Ми, українці, на полі бою разом із вами.

Я дякую вам за те, що ми захищаємося разом!

І ми мусимо захиститися!

І це важливо не лише для держав Європи. Не лише для спільнот Європи.

Хоч би ким ми були, ми завжди боремося проти зневаги. Хоч би де ми жили, ми завжди робимо ставку на добросовісність. Хоч би про що ми з вами мріяли для своїх дітей, для своїх онуків, безумовним тлом для цих наших мрій є мир – мир і безпека.

Чи буде все це можливим, якщо не здолати антиєвропейську силу, яка прагне вкрасти у нас із вами, у нас усіх Європу? Ні. Лише наша перемога все це гарантуватиме – кожну з наших із вами спільних європейських цінностей. Наша обов’язкова перемога!

Шановні представники Європи! Шановні лідери Європи! Шановні пані та панове депутати!

Шановні працівники Європейського парламенту та інших європейських інституцій!

Шановні журналісти! Шановні працівники служб безпеки, військові, поліцейські, рятувальники!

Шановні працівники муніципалітетів! Дипломати! Вчителі! Професори! Науковці! Шановні лікарі, водії та працівники портів! Фермери!

Шановні промисловці й робітники промислових підприємств! Власники бізнесів – малих і великих, банків!

Шановні енергетики й залізничники!

Шановні студенти, школярі! Профспілкові активісти, представники громадських організацій!

Шановні режисери й артисти! Адвокати, судді, екологи, правозахисники!

Доля Європи ніколи не залежала лише від політиків. Не має бути такої ілюзії й зараз.

Кожен і кожна з вас важливі. Кожен і кожна з вас сильні. Кожен і кожна з вас здатні вплинути на наш спільний результат. На нашу спільну перемогу.

Ці оплески точно не мені. Ці оплески за вдячність – я хочу подякувати вам усім у Європі, у сотнях міст, містечок, хто підтримав Україну в цій історичній боротьбі. Дякую вам!

Я хочу вам подякувати – усім, хто допомагав нашим людям, нашим звичайним людям, нашим переселенцям. Хто закликав своїх лідерів збільшувати підтримку – підтримку захисту цих наших звичайних людей. Хто виходив на площі, хто ставив питання, хто поширював правду про російську агресію. Хто утримався від спокус російської дезінформації і хто поруч із нами в боротьбі за життя. В боротьбі за Європу. Я дякую вам!

Я дякую всім, хто допомагає Україні життєво необхідним постачанням. Зброєю та амуніцією. Енергетичним обладнанням і пальним. Тисячами речей, без яких не витримати в цій тотальній війні.

Я дякую вам, шановні пані та панове депутати, і тобі особисто ще раз, Роберто, за те, що своїми рішеннями ви незмінно захищаєте європейський спосіб життя. Завжди захищаєте Ukrainian European way of life.

Ви ухвалювали сміливі рішення та зміцнювали європейську амбіцію бути домом справедливості й свободи.

Я пригадую перші дні повномасштабного вторгнення, коли російська амбіція зламати нас і всю Європу ще була зухвалою. Коли російська агресія ще тільки починала ламати свої зуби об нашу оборону.

Європейський парламент уже тоді, 1 березня, на 6-й день повномасштабної війни ухвалив резолюцію з підтримкою не просто нашої держави, а статусу кандидата на вступ у Євросоюз для нашої держави.

Це була візія, яка мотивувала нас бути стійкими й залишатися на нашому шляху. Дякую.

Сьогодні ж на засіданні Європейської ради я матиму нагоду особисто подякувати главам держав, урядів Європи, чиї рішення за цей рік справді дали нашому континенту змогу зробити те, що попередня хвиля лідерів вважала неможливим.

Європа нарешті звільняється від руйнівної залежності від російського викопного палива. Європа очищується від корупційного впливу російського олігархічного бізнесу. Європа захищається від інфільтрації агентів російських спецслужб, які розглядали Європу вже навіть як місце для полювання на опонентів російської диктатури.

Вперше у своїй історії Європейський Союз надає військову допомогу такого масштабу. І вперше в історії готує, я вірю, позитивну оцінку внутрішніх реформ у європейській країні, яка захищається в цій тотальній війні та водночас, воюючи, модернізує свої інституції.

Ми наближаємося до Євросоюзу.

Україна буде членом Євросоюзу!

Україна, що перемагає! Членом Євросоюзу – Євросоюзу, що перемагає!

Дорогі друзі!

Можливо, раніше дехто ще не відчував усю міць європейського шляху – European way of life. І тепер ми разом, Україна й країни ЄС, зробили нашу міць очевидною.

Чому це можливо? Бо ми поєднуємо принциповість та енергійність. Ми всі рівні в тому, що представляємо Європу, і добросовісні в тому, що кожен є лідером Європи у своєму конкретному житті.

Ми не покладаємося на слова – ми діємо. Ми не пасуємо перед ворогом – ми стоїмо. Ми не втрачаємо часу – ми змінюємось і ми змінюємо.

Європа завжди залишатиметься вільною. Поки ми разом і поки ми дбаємо про нашу Європу!

Дбаємо про European way of life.

Я дякую всім вам! Я запрошую всіх вас в Україну!

Слава усім українцям і українкам, хто в бою!

Слава Україні!

Офіційне інтернет-представництво Президента України

]]>
Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова http://monitor.cn.ua/ua/politics/95896 1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду. Політика article Fri, 03 Feb 2023 10:23:48 +0200 2 лютого Владислав Атрошенко опублікував у своєму Telegram-каналі відеозвернення до чернігівців, де розповів про своє враження від рішення Львівського апеляційного суду, роботу міськради та комунальних підприємств Чернігова після його відсторонення та назвав того, хто ж буде виконувати обов'язки міського голови в цей час.

Давати оцінку рішенню Львівського апеляційного суду Атрошенко не став, як і "тим особам, які є його замовниками". Проте на наступний день Владислав Атрошенко зібрав у неробочий час керівний склад міста та повідомив, що "ніхто нікуди не зникає".

"В неробочий час сьогодні (2 лютого, — ред.) я зібрав керівний склад міста для того, щоб донести дуже просту думку і прохання, яке полягає в тому, що найкращою підтримкою мене буде ваша, шановні керівники, чесна і віддана робота на своїх посадах в інтересах міста. Ми маємо бути готовими до будь-яких викликів, в тому числі повторної атаки міста російським агресором, і в тій частині, де ми зможемо в організаційному та матеріальному плані підставити плече ЗСУ".
Господарство міста, громадський транспорт, підприємства критичної інфраструктури, школи, садочки, лікарні, все це буде працювати, додав Атрошенко.
За словами Атрошенка, згідно з чинним законодавством обов’язки міського голови за його відсутності виконуватиме секретар міської ради Олександр Ломако.
    "Вся команда продовжує працювати в інтересах Чернігова. Депутатський корпус на місці, регулярно проводяться та будуть проводитися сесії, виконавчий комітет працюватиме, бюджет міста та всі програми на 2023 рік ухвалені. Міська влада забезпечує стабільність та контрольовану й організовану роботу всіх галузей, ввірених їй згідно з чинним законодавством та волі виборців. І я прошу містян не хвилюватися з цього приводу".
На завершення Владислав Атрошенко сказав, що він нікуди не зникне та не стоятиме осторонь, а також продовжить працювати на Чернігів та чернігівців. Як саме, він не уточнив.

Джерело: suspilne.media

]]>
Архієпископа Білоцерківського Євстратія возведено в сан митрополита http://monitor.cn.ua/ua/politics/95890 Сьогодні 2 лютого, рішенням Синоду Православної Церкви України, створено нову Білоцерківську єпархію відокремленням від Київської єпархії Політика article Thu, 02 Feb 2023 21:29:14 +0200 До її складу увійшов Білоцерківський район, а саме: Білоцерківський, Сквирський, Володарський, Тетіївський, Таращанський, Ставищанський, Рокитнянський і частина Васильківського.
Керуючим єпархією призначено Архиєпископа Євстратія (Зоря).

Рішенням Синоду керуватиме Чернігівською єпархією єпископ Антоній Фірлей.

Євстратій: "Понад 11 років віддано служінню на Чернігівщині. Тут - залишаються не лише роки, але й частичка душі та серця, моя любов і молитви про пастирів та паству. Простіть і благословіть!".

Народився Антоній Фірлей 16 вересня в с. Лоєва, що на Івано-Франківщині. Навчався у Волинській духовній семінарії УПЦ Київського Патріархату. Проходив службу у Кіровоградській та Житомирській єпархіях. У жовтні 2011 року з благословення Патріарха Філарета, зачислений до кліру Полтавської єпархії, де проходив служіння як настоятеля Свято-Гергіївської парафії с. Білоцерківці, Пирятинського району. Був секретарем керівника Полтавської єпархії.

23 травня 2022 року Синод ПЦУ обрав архімандрита Антонія Фірлея єпископом Бориспільським, вікарієм Київської єпархії.

]]>
Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів http://monitor.cn.ua/ua/politics/95887 Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя народного депутата від партії “Слуга народу” Павла Халімона виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу, які можуть свідчити про незаконне збагачення на 10 млн грн. Політика article Thu, 02 Feb 2023 21:21:35 +0200 Про це йдеться у відповіді НАЗК на інформаційний запит Укрінформу.

«Національне агентство одразу (після журналістського розслідування «Слуга будинку на печерському пагорбі. Як заступник керівника фракції СН придбав маєток у центрі Києва» - ред.) розпочало моніторинг способу життя народного депутата України, заступника керівника парламентської фракції «Слуга народу» Павла Халімона. За результатами моніторингу виявлено ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу України, які можуть свідчити про незаконне збагачення на суму 10 млн грн», - йдеться у повідомленні.

 

Так, виявлено, що народний депутат Халімон спільно проживав із жінкою, яка придбала маєток. Про це свідчать матеріали цього журналістського розслідування, дані з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, які вказують на те, що у пари є спільний син. Водночас офіційні доходи партнерки народного депутата з 1998 року по 2022 рік без урахування податків склали лише трохи більше 2 млн грн, а ціна придбаного маєтку, вказана в офіційному договорі, склала 10,3 млн грн. Крім того, у 2021 році вона придбала ще 68 земельних ділянок загальною вартістю 1,8 млн грн.

«У декларації Халімона за 2020 рік як грошові активи зазначено трохи більше 20 тис. грн на банківських рахунках та готівка у сумі 210 тис. дол., 225 тис. грн та 95,5 тис. дол. у біткоїнах. Його офіційні доходи за період покупки маєтку (2021-2022 роки) склали 1,5 млн грн. Проте народний депутат також купив мотоцикл BMW R 1250GS вартістю близько 750 тис. грн та надав позику у розмірі 6 750 000 грн. Тобто, враховуючи його видатки на суму 7 499 161 грн, залишок грошових активів становив всього трохи більше 220 тис. грн», - зазначили у НАЗК.

Отже, додали в агентстві, придбати такий маєток у пари не було законної можливості. Відповідно до абз. 2 ч. 4 ст. 51-4 Закону України «Про запобігання корупції» матеріали щодо народного депутата України 01.02.2023 надіслано до Офісу генерального прокурора для вирішення питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу України та здійснення досудового слідства, щоб притягнути народного обранця до кримінальної відповідальності.

«Відповідальність за незаконне збагачення передбачає обмеження волі на строк від п’яти до десяти років з обмеженням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років», - нагадали у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Водночас відомство зазначило, що повну перевірку декларації за 2020 рік Халімона розпочато 21 лютого 2022 року, але ще не завершено. Указом Президента України від 24 лютого 2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в країні було введено воєнний стан, який досі триває. Відповідно до п. 1 ч. 1 Закону України від 03.03.2022 № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб'҆єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» встановлено, що у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюються.

«Враховуючи вищевикладені обставини, завершити перевірку декларації за 2020 рік, поданої Павлом Халімоном, не є можливим», - зазначили у НАЗК.

Як повідомлялося, журналіст видання "Українська правда" Михайло Ткач оприлюднив розслідування, згідно з яким заступник керівника парламентської фракції "Слуга народу" Павло Халімон під час повномасштабної війни придбав маєток на Печерську, оформивши його на іншу особу.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) просить генпрокурора порушити стосовно Халімона кримінальну справу за фактом незаконного збагачення.

]]>
Львівський апеляційний суд заборонив Владиславу Атрошенку обіймати посаду міського голови Чернігова протягом року http://monitor.cn.ua/ua/politics/95865 Міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку заборонили обіймати відповідну посаду строком на один рік. Політика article Wed, 01 Feb 2023 12:43:36 +0200 Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

 Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду. Це рішення оскарженню не підлягає.

Під час цього засідання пройшли дебати сторони захисту та обвинувачення.

Зокрема заслухали свідчення водія Олександра Коробка, з яким Владислав Атрошенко 2 липня 2022 року намагався перетнути державний кордон в пункті пропуску "Краківець".

За його словами, це він наполіг на тому, щоб перетнути кордон та обміняти автомобіль Tesla, який належить дружині Атрошенка, на службове авто Toyota Camry, яке офіційно закріплене за водієм.

"Ми доїхали до пропускного пункту «Краківець» на Tesla. Там нас не пропустили через кордон та повернули назад до міста Львова. Доїхавши до Львова я наполіг перед міським головою, що мені треба перетнути кордон та забрати службовий автомобіль. Попросив його почекати у Львові. Він сказав, що не може мені наказувати, адже у мене є начальник відділу", — говорив у суді водій.
Також свої свідчення в суді дав і сам Владислав Атрошенко. Він сказав, що після того, як йому заборонили перетин кордону, він "дослухався до наполягань водія".

"Коли мені безпідставно відмовили, я, скажімо так, вирішив дослухатися до наполягань водія і зачекав його, доки він повернеться на службовому автомобілі, який так чи інакше треба було повертати", — стверджував Атрошенко.

За словами Атрошенка, він буде подавати позов до Європейського суду з прав людину з приводу цієї справи.

Хронологія розгляду справи Атрошенка
15 вересня 2022 року НАЗК вручила міському голові Владиславу Атрошенку адмінпротокол. З нього вбачається, що 2 липня 2022 року під час робочої поїздки до швейцарського Лугано (чернігівському міському голові тоді не дозволили перетнути кордон – ред.), Владислав Атрошенко дав вказівку своєму водієві перевезти машину Tesla Model X, яка належить його дружині, за кордон. Такі дії міського голови, йдеться в ухвалі, становили приватний інтерес, про який Владислав Атрошенко мав би повідомити НАЗК.

Цю справу розглядав Яворівський районний суд. Засідання відкладали кілька разів. 7 грудня винесли рішення про те, що чиновник діяв в умовах реального конфлікту інтересів та визнали Атрошенка винним в адміністративному правопорушенні, передбаченому ч. 1 та 2 статті 172—7 КУпАП. Рішенням суду на міського голову наклали штраф у розмірі 6 800 гривень та на рік позбавили права обіймати посади, що пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Тоді у коментарі Суспільному адвокат Олексій Кінебас сказав що має "не те, що велике, а дуже велике" питання до публікації НАЗК. За його словами, Атрошенку інкримінували частини 1 та 2 Статті 172-7 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення". Ці статті не передбачають відсторонення від посади. Але відсторонення від посади передбачає частина 3 цієї ж статті. Вона якраз у протоколі не зазначена.

Атрошенко у відповідь на судове рішення записав відеозвернення до Президента, де заявив, що не згоден з рішенням суду, вважає це політичним рішенням та подаватиме апеляцію.

27 січня відбулося перше засідання Львівського апеляційного суду по справі Атрошенка. Тоді Атрошенка приїхали підтримати міські голови та Асоціація міст України. На користь очільника Чернігова висловилися керівники Києва Віталій Кличко та Львова Андрій Садовий – обидва присутні в залі. Також до Львова вирушила третина депутатів Чернігівської міськради та практично все керівництво міста.

Тоді засідання перенесли на 1 лютого на прохання свідка, водія Олександра Коробка. Він попросив допитати його у присутності адвоката, якого не було на суді 27 січня. На засіданні 1 лютого першим заслухали саме водія.

]]>
Як депутати Чернігівської міської ради використовують соцмережі для комунікації з виборцями під час війни? http://monitor.cn.ua/ua/politics/95830 З початком повномасштабної війни рівень відкритості депутатів Чернігівської міської ради та їх рівень комунікації дещо впав або переформатувався в гуманітарний профіль. Політика article Thu, 26 Jan 2023 14:54:46 +0200

Це також пов’язано з тим, що деякі депутати виїхали з Чернігова, а дехто і з України. Хоча саме під час війни зростає актуальність комунікації депутатів з жителями міста поза межами депутатських приймалень. Громадська організація “Агенція міських ініціатив” промоніторила сторінки депутатів Чернігівської міської ради у соціальних мережах.

Здебільшого депутати інформують виборців про гуманітарну допомогу та свою участь в цьому, інколи про підсумки засідань сесій та про відповідні виділення коштів на різні потреби. Майже ніхто з депутатів не дописують про роботу на округах. Також на сторінках міських обранців відсутня інформація про формування бюджету на 2023 рік та планування майбутньої діяльності громади навіть у короткостроковій перспективі.

Де знайти контакти депутатів?

На офіційному сайті Чернігівської міської ради залишаються бути доступними профілі депутатів. На сайті міської ради всі депутати оприлюднили контактні номери або свої, або своїх помічників. А також у всіх профілях розміщені електронні пошти. Хоча ця інформація не оновлювалась з 24 лютого 2022 року, адже деякі депутати фізично знаходяться закордоном і за вказаними контактами телефонів зв’язатись з ними неможливо.

Окрім цього, 38 міських обранців мають свої сторінки у соціальній мережі Фейсбук, а деякі з них ще додатково мають сторінки в Instagram. Комунікація депутата з виборцями за допомогою соціальних мереж у наш час просто необхідна. Використання соцмереж у комунікації депутата з виборцями дозволяє економити час і зусилля, допомагає тримати руку на пульсі усіх місцевих проблем. Також соцмережі дають можливість безкоштовного та швидкого поширення важливої інформації, що дозволяє охопити достатньо велику аудиторію і об’єднати зусилля для досягнення спільних цілей.

Про що пишуть депутати у Фейсбуці?

Депутати від “Рідний дім” зазвичай репостять дописи міського голови, офіційної сторінки міської ради чи дописи з партійної сторінки.

Проте секретар Олександр Ломако, депутати Юлія Дарницька, Регіна Гусак, В’ячеслав Летута, Андрій Дериземля, Роман Резнік, Наталія Хольченкова, Олександр Шевчук, Василь Білогура — теж представники «Рідний дім» — активно комунікують з жителями міста на своїх сторінках у Фейсбуці. Їхні дописи стосуються переважно підсумків сесій та волонтерської роботи. Віталій Гриць активно коментує та відповідає на питання виборців під дописами. Віталій Хрустицький періодично публікує інформацію за результатами пленарних засідань сесій міської ради.

Менше пишуть про свою депутатську діяльність у фейсбуці Галина Леник, Артем Тарасенко, Юлія Лобачова.

 

Депутати від фракції «Наш край» майже не розповідають про депутатську діяльність на своїх сторінках у соціальних мережах. Час від часу з’являються дописи на партійній сторінці «Наш край – Чернігівщина» про діяльність за участі депутатів.

Серед депутатів “Європейської солідарності” у Чернігівській міській раді активно розповідає про роботу в сесійному залі Марина Рейко. Про роботу депутата та волонтерську діяльність  регулярно дописує на своїй сторінці Ірина Соломаха. Ігор Мандровний більше пише про волонтерську діяльність. Віктор Бережний з цієї ж фракції взагалі нічого не публікує про свою депутатську діяльність та немає сторінки у Фейсбук.

Депутати із фракції «Слуга народу» на своїх Фейсбук-сторінках майже не пишуть про свою депутатську діяльність. Проте Олена Стрілець активно дописує про свою волонтерську діяльність. Про свою діяльність як депутата нічого не пишуть Максим Черненок, Катерина Демченко та Юрій Тарасовець.

З колишньої фракції ОПЗЖ, нині — позафракційні депутати Віталій Голець та Павло Вовк майже не комунікують з виборцями через сторінки соціальних мереж. Сторінку у фейсбуці Віталія Гольця не вдалося знайти взагалі, вона зникла після 24 лютого. Павло Вовк має активну сторінку, але там не публікує ніякої інформації про свою депутатську діяльність. А Віктор Сехін взагалі закрив свою сторінку.

Загалом депутати Чернігівської міської ради відповідають на питання виборців під дописами. З іншого боку, варто зазначити, що й виборці не надто активні на сторінках депутатів. Більшість коментарів не містять питань чи пропозицій до роботи.

Також варто зауважити, що у порівнянні з попередніми кампаніями моніторингу спостерігається зміна тематик, які висвітлюються депутатами.  Поодинокими стали раніше поширені “звітні” дописи про взаємодію із виборцями у залагодженні господарських проблем та питань благоустрою, питання розвитку громади. Наприклад, від депутатів майже відсутня інформація про формування та аналіз прийнятого бюджету на 2023 рік, вцілому висвітлення питань порядку денного проєктів рішень міської ради.

Натомість спостерігається акцентів в інформуванні питань, пов’язаних із війною – підтримки захисників, гуманітарних ініціатив, внутрішньо переміщених осіб та інші дотичні питання. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» за посиланням
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 

На вебплатформі Атестація депутатів місцевих рад

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»


Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проєкт «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». 

 

]]>
Халімон звільнився з посади голови Чернігівської організації «Слуги Народу» http://monitor.cn.ua/ua/politics/95804 Голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк прийняла відставку народного депутата Павла Халімона з посади голови Чернігівської обласної організації партії «Слуга Народу». Політика article Mon, 23 Jan 2023 17:22:38 +0200 Про це стало відомо з допису партії на офіційній сторінці у Фейсбуці.

«Виконувача обов’язків голови партосередку буде призначено незабаром у відповідності зі статутом партії. Рішення про обрання нового голови обласної організації буде прийнято на конференції/зборах обласної організації у визначені статутом партії терміни», — йдеться у повідомленні.

 Нагадаємо, сьогодні партія «Слуга народу» також вийшла із заявою-закликом до правоохоронних та антикорупційних органів провести ретельне, безкомпромісне і швидке розслідування фактів щодо корупційних діянь високопосадовців Уряду й окремих міністерств.


Пресслужба Політичної Партії «Слуга Народу»

]]>
Депутата Халімона звільнять із посади заступника голови фракції «Слуга народу» http://monitor.cn.ua/ua/politics/95803 Народного депутата Павла Халімона, який під час війни нібито купив дорогий маєток, оформивши його на іншу особу, буде звільнено з посади заступника голови парламентської фракції "Слуга народу". Політика article Mon, 23 Jan 2023 17:19:49 +0200 Про це голова фракції Давид Арахамія заявив у Телеграмі, повідомляє Укрінформ

"Якщо ти народний депутат і маєш пару зайвих мільйонів гривень, то ти повинен допомогти своїй країні. Це твій обов’язок. Тому, звичайно, етична складова цього вчинку суперечить нашим цінностям і нашому баченню того, чим під час війни має займатися народний депутат. За це Павло Халімон буде звільнений із посади заступника голови нашої фракції", – зазначив він.

Арахамія закликав правоохоронні органи розпочати розслідування і дати юридичну оцінку цим подіям. Керівник парламентської фракції наголосив: "Якщо було порушено закон – значить за це потрібно понести покарання".

Як повідомлялося, журналісти видання "Українська правда" оприлюднили розслідування, згідно з яким заступник керівника парламентської фракції "Слуга народу" Халімон під час повномасштабної російсько-української війни придбав маєток на Печерську вартістю 10,3 млн грн, оформивши його на іншу особу, а це в п'ять-шість разів дешевше за вартість маєтків аналогічної площі в цьому районі. Продавцем, за даними видання, нібито виступив архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко.

 

]]>
Круглий стіл у головній бібліотеці Чернігівщини на честь Соборності України та Героїв Крут http://monitor.cn.ua/ua/politics/95789 20 січня в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка проведено круглий стіл на тему «В єдності сила!» до Дня Соборності України, 105-й річниці проголошення незалежності Української Народної Республіки та Дня пам’яті Героїв Крут. Політика article Sun, 22 Jan 2023 16:31:24 +0200 «Святкуємо нашу єдність та її героїв-захисників цього разу в умовах повномасштабного відкритого вторгнення російського агресора в Україну. Ми вистояли у боротьбі вже майже рік, неприступною фортецею став наш славетний Чернігів — місто-герой. Вистояла і наша бібліотека, хоч 30 березня 2022 року, якраз перед ганебною втечею з Чернігівщини, рашисти з міномета поцілили в її дах і не тільки... Вже відбудовуємося і працюємо», — зауважила у вступному слові Інна Аліференко, директорка обласної бібліотеки.

За пропозицією Павла Ямпольца, модератора заходу, завідувача кафедри загальнонаукових, соціальних і поведінкових дисциплін Північноукраїнського інституту імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом, доцента, кандидата історичних наук, учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять кіборгів – захисників Донецького аеропорту, всіх борців за соборність і незалежність та сучасних Захисників України, жертв терору російських загарбників.

«Незалежність і соборність — невід’ємні складові української національної ідеї. Це не абстракції, а цілком реальні й обов’язкові умови виживання, існування, успішного розвитку Українського народу у власній державі. За це боролися наші предки і зараз воюємо з російським агресором», — заявив він у своєму виступі на тему «Соборність як засадничий принцип української національної ідеї».

«Живий ланцюг», який 22 січня 1990 року організували українські патріотичні сили на чолі з Народним Рухом України від Львова до Києва на честь 71-ї річниці Злуки УНР і ЗУНР, наочно довів тодішній російській імперії у вигляді комуністичного тоталітарного режиму, що наш народ рішуче бореться за незалежність і соборність. Участь у святі Соборності того дня у Києві взяли і дві делегації або навіть три делегації від Чернігівщини: перша від Чернігова була організована Крайовою організацією Руху, друга представляла рухівців та представників інших патріотичних організацій міста Ніжин. Ще одна на чолі з Левком Лук’яненком — від обласної філії Української Гельсінської Спілки», — нагадав Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, у виступі на тему «Віхи нашої історії: проголошення незалежності УНР та Акта Злуки УНР і ЗУНР».

«Бій під Крутами — не просто успішний оборонний бій. Це подвиг добровольців, які розуміли, що від них залежить майбутнє країни, ясно усвідомлювали себе представниками Українського народу, його держави. Також чітко та однозначно розуміли, що російський імперіалізм у всіх формах і під різними назвами — ворог України», — пояснив у своєму виступі на тему «Крути: вічне полум’я cвятого вогню» Олександр Крук, доцент, почесний професор Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидат історичних наук.

«Велич бою під Крутами особливо яскраво проявляється, коли дивитися на ситуацію в цілому. І тоді ми бачимо, що під Бахмачем і Крутами українці зламали хребет більшовицькому бліцкригу.  Всі плани агресора пішли навперекосяк. Хоч ворог ще зміг захопили Київ, але то була піррова перемога — українська армія перегрупувалася і спільно з союзниками почали нещадно гнати більшовиків. Вже до травня вся територія України була звільнена. Ось у чому знаковість бою під Крутами. Він знаменував перелам у першій російсько-українській війні 1917 — 1918 років, у якій Україна перемогла», — наголосив Сергій Горобець, співробітник Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, у виступі на тему «Крути як переломний момент першої війни з росіянами часів Української революції».

Під час круглого столу також із цікавими і змістовними повідомленнями виступили: Єлизавета Лугіна, студентка юридичного факультету Національного університету «Чернігівська політехніка», на тему «Акт злуки – крок до єдності України»; Олександр Ворушило, курсант юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби, на тему «Українське питання» у дипломатичних відносинах США і УНР у першій чверті ХХ ст.»; Ярослава Варламова, курсантка юридичного факультету Академії Державної пенітенціарної служби, на тему «Жінки на варті Соборності».

«Крути. Січень 1918 року», цей фундаментальний і надзвичайно цінний збірник документів, матеріалів, спогадів про легендарний бій під Крутами, хоч і постраждав від російського обстрілу бібліотеки, але вцілів і читачі можуть їм користуватися», — із гордістю зауважила Надія Заваліна, головна бібліотекарка відділу документів із гуманітарних наук Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки, під час презентації книжкової експозиції «Соборна і свята, моя ти Україно!».

 

Організатори круглого столу: Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка, чернігівське представництво Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, Північноукраїнський інститут імені Героїв Крут Міжрегіональної Академії управління персоналом, Національний університет «Чернігівська Політехніка», Академія Державної пенітенціарної служби.

Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України

 

 

]]>
Два роки діяльності депутатських груп «Рівні можливості» http://monitor.cn.ua/ua/politics/95661 Виповнилося два роки з часу створення депутатських груп із гендерних питань «Рівні можливості» в Чернігівській обласній та міській радах. Війна змінила діяльність груп, водночас підтвердила необхідність втілення в життя ідеї рівних можливостей. Політика article Thu, 05 Jan 2023 11:13:01 +0200 Як повідомила керівниця депутатської групи в облраді Юлія Заїка, за час функціонування груп в обласній і міській радах зроблено важливі кроки щодо просування ідеї рівних можливостей жінок і чоловіків, посилення і підтримки жіночих ініціатив, їхнього представництва в різних сферах діяльності.
На думку Юлії Заїки, одним із рішень, що має значення, як підсумок діяльності депутатських груп, є схвалення звернення до центральних органів влади щодо необхідності ратифікації Стамбульської конвенції. Голосування за це рішення, як в обласній, так і міській радах наприкінці 2021 року було одностайним.
«Стамбульська конвенція - це не про політику, а про дієвий захист прав усіх постраждалих від насильства.
Існуюча довіра до ідей та людей, а також адвокаційна кампанія за участі громадських організацій - на Чернігівщині понад 20 організацій підписали звернення на підтримку Стамбульської конвенції - дозволили в питанні схвалення звернень мати позитивний результат, не залежно від наявних політичних коаліцій в обласній та міських радах», - підкреслює вона. Рішення низки місцевих рад та активна інформаційна кампанія сприяли ратифікації Стамбульської конвенції Верховною Радою України. Крім цього, це рішення є одним із кроків, що наближує вступ України до Європейського Союзу.

Депутатка облради переконана, що важлива не тільки ратифікація Стамбульської конвенції, а й виконання документу. Адже необхідно не лише дбати про постраждалих від домашнього насильства, але й попереджати, не допускати таких випадків.

Під час повномасштабного вторгнення представники і представниці ДГГП стали активною частиною волонтерського руху Чернігівщини, працювали і продовжують надавати активну допомогу у відновленні постраждалих житлових будинків, підтримувати ЗСУ. Налагоджена співпраця з цій сфері із міжнародними партнерами, зокрема, Норвезькою і Данською радами у справах біженців.
Завдяки цьому триває відновлення і відбудова постраждалого житлового фонду в м. Чернігові та приміських громадах; надання гуманітарної допомоги з гендерно орієнтованим підходом.

Ще одним важливим проєктом депутатської групи «Рівні можливості» стало відкриття кризової кімнати в Чернігові. Над ним представниці депутатських груп «Рівні можливості» працювали спільно з Представництвом Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні та соціально відповідальною компанією AVON. Цю ініціативу також підтримувала обласна  влада.

«Кризова кімната, яку відкрили наприкінці листопада в Чернігові, є тимчасовим для постраждалих від насильства. Там вони зможуть перебувати в безпеці та з цілодобовою підтримкою фахівців, а також отримати в подальшому допомогу з пошуку альтернативного житла і вирішення інших проблемних питань», - зазначила Юлія Заїка.

Діяльність депутатських груп із гендерних питань «Рівні можливості» в Чернігівських обласній та міській радах продовжується.

]]>
Чернігівський обласний ТЦК та СП відтепер із Почесним стягом http://monitor.cn.ua/ua/politics/95618 Чотири роки тому першим територіальним центром комплектування та соціальної підтримки країни став саме Чернігівський обласний ТЦК та СП. Політика article Thu, 29 Dec 2022 12:01:32 +0200 На його прикладі та досвіді формувалися ТЦК та СП в інших регіонах.

Сьогодні працівники установи приймали вітання від начальника ОВА В’ячеслава Чауса та голови обласної ради Олени Дмитренко, а командувач військ оперативного командування "Північ" Герой України генерал-майор Віктор Ніколюк урочисто вручив Почесний стяг.

«Для мене честь від імені Головнокомандувача  Збройних сил України Валерія Залужного передавати цей стяг. Впевнений, що ви гордо його нестимете», – зазначив Віктор Ніколюк.

Почесним стягом  Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від нині є прямокутне двостороннє полотнище: з одного боку – герб Чернігівської області; зі зворотнього – зображення першого історичного офіційного магістратського символа у вигляді озброєного середньовічного лицаря.

До древка кріпиться подвійна девізна стрічка з назвою установи та її гаслом «PRIMI INTER PARES» («Перші серед рівних»).

Принагідно начальник ОВА В’ячеслав Чаус передав обласному ТЦК та СП обладнання, необхідне для роботи в нинішніх умовах.

«Чернігівський обласний ТЦК та СП став одним з небагатьох територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки України, особовий склад якого взяв безпосередню участь у боротьбі з наступом ворожих окупаційних військ та обороні міста. Дякую за службу. Дякую за захист», – наголосив начальник ОВА.

На жаль, під час активної фази бойових дій на території області загинуло 30 воїнів, які були військовослужбовцями Чернігівського обласного, районних та міського ТЦК та СП. Їх вшанували під час хвилини мовчання, назвавши поіменно.

Ще 50 військовослужбовців установи та підпорядкованих їй підрозділів отримали бойові поранення.

Військовослужбовці та цивільні працівники установи отримали нагороди різних рівнів та звання. 

За сумлінне виконання службових обов’язків, зразкову військову дисципліну та з нагоди 4-ої річниці створення Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оголосити Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено:

 

БОНДАРЕНКО

Тетяні Анатоліївні

- капітану, начальнику відділу оформлення допомог, військових пенсій та пільг – заступнику начальника сектору соціальних виплат Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

ДАВИДЕНКУ

Сергію Володимировичу

- капітану, офіцеру мобілізаційного відділу сектору мобілізаційно-оборонної роботи Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

КОСТИРКУ

Дмитру Владиславовичу

- старшому солдату, старшому водію відділу забезпечення                                   Чернігівського                                   обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

НАСІННИКУ

Костянтину Федоровичу

- штаб-сержанту 3 категорії Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

 

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>