Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Освіта http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Мінна безпека: чернігівські ювенальні поліцейські та вибухотехніки нагадали дітям правила, що рятують життя http://monitor.cn.ua/ua/education/96897 Ювенальні поліцейські Чернігівського райуправління спільно з вибухотехніком обласної поліції провели безпековий захід для дітей у пришкільному таборі в Чернігові. Освіта article Thu, 08 Jun 2023 15:39:55 +0300 Фахівці на макетах показали різні види вибухонебезпечних предметів, нагадали дітям правила поводження із вибухонебезпечними предметами та алгоритм дій у разі їх виявлення. Правоохоронці продемонстрували учням, як виглядають знаки, що попереджають про мінну небезпеку.


Поліцейські роз’яснили дітям, як слід поводитися у разі випадкового виявлення предметів, що викликають підозру або ж явно схожі на боєприпаси:
1) Заборонено торкатися знайденого предмета, пересувати його або робити з ним будь-які інші дії, особливо намагатися розібрати або знешкодити його.
2) Забороняється проводити будь-які роботи біля знайденого предмета, особливо ті, які можуть викликати навіть незначне коливання ґрунту.
3) Не можна користуватися запальничками, а також іншими джерелами відкритого вогню і предметами, які можуть його утворювати.
4) Не користуватися радіоелектронними пристроями (мобільними телефонами, пультами дистанційного керування, сигналізацією автомобілів тощо).
5) Забороняється заливати предмет рідинами, засипати ґрунтом, намагатися чимось накрити або здійснювати інші дії на нього: звукові, світлові, теплові, механічні та ін.
6) Не допускати скупчення людей безпосередньо поруч зі знайденим предметом.
Разом з дітьми правоохоронці розібрали алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів.
ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ?
- Зупиніться, нічого не чіпайте. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Запам’ятайте місце виявлення предмета.
- Попередьте про виявлений предмет осіб, які поруч.
- Якщо ви або люди навколо виконують якісь роботи – негайно припиніть їх.
- Відійдіть самі і відведіть людей поруч якнайдалі (не менше 100 м) від знайденого предмета. Водночас відходити необхідно тим самим маршрутом (бажано слід у слід), яким ви прийшли. Якщо відходить група людей, то рухатися необхідно колоною по одному й так само, слід у слід.
- Повідомте про виявлення підозрілого предмета в правоохоронні органи і спеціальні служби за телефонами 101 зі 102 (пояснюйте без поспіху, чітко, обов’язково назвіть точну адресу або добре помітні орієнтири місця знаходження вибухонебезпечного предмета).
- По можливості до прибуття правоохоронних органів або спеціальних служб слід вжити заходів щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.
Захід пройшов насичено та цікаво, а головне — діти дізналися, як уберегти своє життя та здоров’я.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
Програма єОздоровлення: гроші на відпочинок і оздоровлення дітей http://monitor.cn.ua/ua/education/96862 У Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, держава запустила експериментальний проєкт для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки – Монетизація дитячого оздоровлення за принципом «гроші ходять за дитиною». Освіта article Fri, 02 Jun 2023 13:25:59 +0300 У межах проєкту запроваджено новий механізм надання послуги з оздоровлення та відпочинку  дітей.

Відтепер держава напряму виплачуватиме родинам кошти, а батьки, спільно з дитиною,  зможуть самостійно обрати заклад і придбати путівку для дитини.

Цьогоріч отримати кошти на придбання путівки має право один з батьків (особа, яка його/її замінює) дитини, що виховується в малозабезпеченій сім’ї та належить до таких категорій як дитина з інвалідністю (здатна до самообслуговування) або дитина із багатодітної сім’ї. При цьому, місце проживання такої дитини має бути задекларовано/зареєстровано на території Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

    «Ми намагаємося хоча б трохи знівелювати ті складні процеси, які переживають сьогодні українські діти. Тому держава напряму перерахує батькам кошти на оздоровлення дітей, які потребують підтримки, знаходяться в зоні активних бойових дій або на кордоні з російською федерацією. Таким чином батьки матимуть можливість самостійно обрати будь-який заклад, який відповідає умовам безпеки, критеріям оздоровлення, і оздоровити дитину в той проміжок часу, який буде для них комфортним», – підкреслила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Вже з 1 червня, батьки дітей почнуть отримуватимуть повідомлення про можливість отримати кошти для придбання путівки в межах проєкту. Також самостійно перевірити, чи ваша родина є в переліку отримувачів коштів на оздоровлення дитини, можна за посиланням.

Батькам дітей, які є в цьому переліку, необхідно відкрити картку в АТ КБ «ПриватБанк» зі спеціальним режимом використання, на яку буде зараховано 14 165 грн на кожну дитину. Та обрати один з закладів оздоровлення і відпочинку вищої категорії, який міститься в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Всі вони розташовані в карпатському регіоні. Перші 8 закладів вже приєдналися до участі в експериментальному проєкті, їхній перелік  постійно розширюється. Загалом реєстр містить 19 таких закладів. Обрати та забронювати путівку до закладу оздоровлення та відпочинку також можна за посиланням.

Детальнішу інформацію про механізм надання послуги, а також відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

Усі інші категорії дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, можуть отримати путівку на оздоровлення та відпочинок за чинним механізмом розподілу до державного підприємства Міжнародний дитячий центр «Артек».

За повідомленням Міністерства соціальної політики України

 

]]>
Національний мультипредметний тест-2023: на Чернігівщині 6776 зареєстрованих учасників http://monitor.cn.ua/ua/education/96844 З 5 по 23 червня в Україні триватиме основна сесія національного мультипредметного тесту (НМТ). Детальну інформацію про час і місце його проходження учасники вже отримали у власних електронних кабінетах, створених під час реєстрації на тест. Освіта article Wed, 31 May 2023 12:31:08 +0300 Про це розповів начальник Управління освіти і науки Юрій Музика під час брифінгу в Чернігівській ОВА.

Національний мультипредметний тест – спрощений аналог ЗНО у комп’ютерному форматі. У такому вигляді вступне випробування для здобуття вищої освіти проводиться вже другий рік поспіль. Тестування відбуватиметься у тимчасових екзаменаційних центрах — спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях визначених закладів освіти.

    «На сьогодні в області створено 26 тимчасових екзаменаційних центрів, які покривають 18 населених пунктів. Зокрема, 7 центрів – в Чернігові  та по 2 – в Ніжині і Прилуках. На жаль, є громади, які віднесені до місць з можливими бойовими діями – Семенівська, Новгород-Сіверська, Городнянська та Сновська. Тут, у зв’язку з безпековою ситуацією, тимчасові екзаменаційні центри не були створені. Тому діти з цих громад проходитимуть тестування у сусідніх, обраних з урахуванням зручної логістики. Наразі 6776  осіб вже зареєструвались і чекають на проходження тесту», – зазначив Юрій Музика.

Варто зазначити, що цьогоріч учасники здають за один день три предмета: два обов’язкових – українська мова та математика та один на вибір (історія України, іноземна мова, хімія, біологія, фізика). На проходження тесту відведено 180 хвилин, які кожен може розподілити на виконання завдань самостійно.

Для тих, хто з поважних причин не мав можливості зареєструватись у встановлені терміни, проведуть додаткову сесію: з 11 по 24 липня.

Аби НМТ могли скласти і ті, хто перебуває за кордоном, тимчасові екзаменаційні центри були створені у 32 країнах світу.

Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня, додаткової сесії – до 29 липня.

Більш детальну інформацію про національний мультипредметний тест можна знайти на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий http://monitor.cn.ua/ua/education/96832 Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус. Освіта article Tue, 30 May 2023 15:40:10 +0300 Побачив урядовець як вщент зруйновані установи, так і ті, що активно відновлюються, зокрема за державний кошт і завдяки підтримці донорів.  Відвідав школу, яка вже ніколи не прийматиме учнів, бо в березні минулого року стала катівнею для цілого села Ягідне.
    «Побачити на власні очі укриття (в різному стані)  - одна з цілей цієї поїздки. Коли ми говоримо про повернення до очного навчання, ми завжди повинні враховувати безпековий аспект. Це пріоритет №1, - зазначив Міністр. - Друге завдання, яке ставив перед собою, поспілкуватися з педагогами та дітьми на місцях й почути від них напряму про болі й виклики, які стоять зараз перед ними. Один з фокусів уваги — робота психологічної служби».
Загалом у кожному закладі склався відвертий діалог.
    «Чернігівщина особлива: тут дуже розгалужена мережа освітніх закладів, чималі маршрути для шкільних автобусів, низька щільність населення і, до всього,  – кордон з країною-агресоркою. Важливо врахувати все це при прийнятті рішень на державному рівні. Адже наші діти, де б вони не мешкали повинні отримувати якісну освіту у безпечному просторі», - підсумував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.


 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Чернігівські рятувальники з фахівцями інших служб провели для дітей акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти." http://monitor.cn.ua/ua/education/96824 Вчора учні Михайло-Коцюбинського ліцею мали змогу ознайомитися з роботою рятувальників, поліцейських та медиків під час цікавої пізнавальної акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти." Освіта article Tue, 30 May 2023 09:24:56 +0300 Метою даного заходу є ознайомлення підростаючого покоління зі специфікою роботи екстрених служб та навчання їх основним правилам безпеки життєдіяльності. Зокрема, як себе поводити під час відпочинку біля водойм, на природі, у разі виникнення пожежі та чим її можна ліквідувати до прибуття підрозділів ДСНС. Особлива увага приділяється також і роз'ясненню алгоритму дій у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Крім того, учням нагадали правила дорожнього руху, на вулиці та основні методи надання допомоги при порізах, переломах та інших травмах. Наостанок учасникам освітнього процесу фахівці всіх задіяних служб надали інформаційні листівки та побажали радісних, а головне безпечних літніх канікул.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Чернігівська область: у Ніжинському районі відкрито Клас безпеки http://monitor.cn.ua/ua/education/96796 24 травня в Безуглівському ліцеї відкрився Клас безпеки. Освіта article Thu, 25 May 2023 09:39:51 +0300  Під час першого уроку ліцеїсти мали змогу дізнатися від співробітників Ніжинського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області, що буде, якщо ігнорувати правила пожежної безпеки, як себе поводити у разі виникнення пожежі та за яким номером необхідно телефонувати до Служби порятунку «101». Крім того, фахівці ДСНС навчилиліцеїстів різновидам вибухонебезпечних предметів, а також алгоритму дій у разі їх виявлення.
Наостанок учні отримали цікаву та корисну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Я маю ПРАВО на життя»: школярів запрошують долучитися до участі у Всеукраїнському конкурсі есе та малюнків http://monitor.cn.ua/ua/education/96788 Навчально-науковий інститут права та політології Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України у травні-червні 2023 року проводить Всеукраїнський конкурс есе та малюнків «Я маю ПРАВО на життя». Освіта article Wed, 24 May 2023 10:33:28 +0300 Метою Конкурсу є привернення уваги до порушених прав українських дітей і молоді, які постраждали від російської широкомасштабної збройної агресії проти України, розвиток відносин у різних сферах суспільного життя, пропагування європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою.
Конкурс проводиться серед учнів і вихованців 8-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, початкової мистецької освіти, членів дитячих і молодіжних громадських організацій України.
Роботи (малюнки) учасників Конкурсу до 30 червня 2023 року надсилаються поштою на адресу: 01054, м. Київ, вул. О. Кониського, 8/14, 9 поверх (Навчально-науковий інститут права). Есе учасників можна надсилати на електронну адресу: nnip@udu.edu.ua .
  Детальніше з умовами участі та вимогами до оформлення робіт можна ознайомитися в  Положенні про проведення Конкурсу .
Підведення підсумків Конкурсу відбудеться у липні 2023 року.

За додатковою інформацією можна звертатися до організаційного комітету Конкурсу за телефоном: +38097-867-02-16.

]]>
Чернігівський район: проведено заходи громадської Акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти" http://monitor.cn.ua/ua/education/96733 16 травня співробітники Чернігівського районного управління Головного управління ДСНС України у Чернігівській області для учнів Замглайського ліцеюорганізували та провели щорічну Акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти". Освіта article Wed, 17 May 2023 10:41:47 +0300 До заходу долучились фахівці Національної поліції, центру екстреної медичної допомоги та медицини катастрофта газової служби.
Напередодні літніх канікул фахівці ДСНС нагадали дітям основні правила безпеки яких необхідно дотримуватися вдома та під час відпочинку біля водойм, а також навчили алгоритму дій при виявленні підозрілих предметів. Крім того, надзвичайники продемонстрували дітям аварійно-рятувальну техніку, зокрема пожежний автомобіль. Хвилю емоцій викликала можливість відчути себе справжнім рятувальником - посидіти за кермом пожежного автомобіля, приміряти бойовий одяг та загасити умовну пожежу.
У свою чергу фахівці центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розповіли як надавати домедичну допомогу,співробітники газової служби нагадали правила безпечного користування газом та газовими приладами. А представники Національної поліції розповіли учасникам акцій правила дорожнього руху.
Наостанок заходу рятувальники надали дітям листівки з правилами безпеки життєдіяльності та сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

ГУДСНС України у Чернігівській області

]]>
Обласний вебінар «Педагогічний віртуальний проєкт – "педагогічні лайфхаки"» http://monitor.cn.ua/ua/education/96721 11 травня 2023 року Чернігівським обласним Палацом дітей та юнацтва (далі – Палац) для педагогів закладів позашкільної освіти Чернігівської області у форматі Zoomконференції проведено обласний вебінар «Педагогічний віртуальний проєкт – "педагогічні лайфхаки"». Освіта article Tue, 16 May 2023 09:38:49 +0300

Відповідно до програми вебінару:
- завідуюча інформаційно-методичним відділом Палацу Наталія П’яткова обговорила з колегами перспективи подальшої співпраці;
- методист Олена Дружина презентувала учасникам вебінару сучасні прийоми використання педагогічних лайфхаків як дієвого засобу покращення освітнього процесу в закладі позашкільної освіти та надала посилання на корисні ресурси для роботи педагога-позашкільника;
- директор Березнянського Будинку дитячої та юнацької творчості Тетяна Гончаренко виступила з темою «Позашкільний навчальний заклад – територія успіху дітей нашої громади» та розповіла про важливість позашкільної освіти в межах маленької громади і як важливо педагогу-позашкільнику бути «брендом» в освітній сфері;
- методист Козелецького будинку творчості дітей та юнацтва Тетяна Крафт висвітлила тему «Створення інноваційного методичного простору закладу позашкільної освіти» та поділилась досвідом роботи, наголосивши, що тільки за умови досягнення високого рівня інноваційної діяльності закладу, освітній процес буде конкурентним;
- керівник гуртка «Інформатика та обчислювальна техніка» Палацу Наталія Чабанна розповіла про сучасні програми використання онлайн-ресурсів для створення інфографіки;
- методист Прилуцького Центру творчості дітей та юнацтва Оксана Горбань представила проєкт інноваційного розвитку закладу позашкільної освіти – «Конструктор педагогічної майстерності: нові підходи до формування педагога нової формації» та на конкретних прикладах представила інноваційну діяльність закладу.

Наприкінці зустрічі учасники пропрацювали психологічну вправуЯ є. Я маю. Я можу. Я буду», в ході якої визначили для себе шляхи формування власних ресурсів.

 

Управління освіти і науки обласної державної адміністрації

]]>
“Гроші ходять за дитиною”: з 1 червня діятиме новий проєкт для оздоровлення дітей. Але не для всіх http://monitor.cn.ua/ua/education/96705 Днями Кабмін прийняв постанову, якою запровадив механізм “гроші ходять за дитиною” при оплаті послуг з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Механізм буде реалізовуватись у межах експериментального проєкту. Освіта article Fri, 12 May 2023 11:54:48 +0300 Відтепер родини з дітьми, які опинилися в найбільш складних умовах (проживають на територіях, що були в тимчасовій окупації; перебувають у зоні активних бойових дій чи на кордоні з російською федерацією; є малозабезпеченими та мають дітей з інвалідністю (дитина здатна до самообслуговування); багатодітні сім’ї) зможуть отримувати кошти для оздоровлення та відпочинку.

Батьки (особи, що їх замінюють) таких дітей отримуватимуть сповіщення про право на отримання коштів для оплати послуг з оздоровлення та відпочинку електронним повідомленням (надійде автоматично, якщо є мобільний застосунок Дія). Потім батьки зможуть отримати картку зі спеціальним режимом використання, на яку будуть зараховані кошти у розмірі п’яти прожиткових мінімумів (14,165 тис. грн) на дитину. Їх можна буде використати для придбання путівки на оздоровлення або відпочинок дитини в одному з таборів вищої категорії в карпатському регіоні (Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька, Тернопільська області).

Дія проєкту розпочнеться з 1 червня. Оздоровлюватися за програмою зможуть діти 7-18 років.

    “Метою Міністерства є забезпечення підтримки найменш захищених верств населення. Автоматичне поширення проєкту на всіх дітей з даних категорій, прозора система виплат коштів на оздоровлення та відпочинок їх батькам, значне розширення кількості надавачів послуг з оздоровлення та ринкова конкуренція сприятимуть забезпеченню належної якості послуг і, відповідно, ефективному витрачанню державних коштів. У 2023 році плануємо за рахунок держбюджету забезпечити зазначеними послугами близько 25 тисяч дітей", – зазначила перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак.

Кошти можна буде використати в одному із закладів, що містяться у Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Наразі у цьому реєстрі є 16 оздоровчих закладів для дітей, які відповідають вищенаведеним критеріям.

Пріоритет в оздоровленні дітей за проєктом надано Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській та Київській областям (регіони в зоні активних бойових дій, перебували в тимчасовій окупації або на кордоні з російською федерацією та зазнають активних артилерійських обстрілів).

Крім того, Міністерство соціальної політики продовжує можливість оздоровлювати дітей у Міжнародному таборі “Артек”. Відбір дітей для оздоровлення у цьому таборі буде відбуватись за “традиційним” підходом – путівки на оздоровлення розподілятимуть управління соціального захисту у місцевих громадах.  

Також Міністерство соцполітики розширює можливості для оздоровлення дітей, зокрема сиріт, завдяки співпраці з міжнародними партнерами.

Так, Міністерство вже погодило можливості для оздоровлення українських дітей і наразі формує конкретні програми у співпраці з урядами та неурядовими партнерами в Португалії, Іспанії, Норвегії, Японії, Чехії та Польщі. Це дозволить додатково розширити можливості держави для відпочинку і оздоровлення українських дітей із найбільш вразливих категорій за кордоном, без використання бюджетних коштів, з повною оплатою такого оздоровлення коштом країни, яка приймає, та/ або коштів донорів.

За повідомленням Міністерства
соціальної політики України

]]>
У Чернігові презентували інструменти швидкого відновлення зруйнованих війною шкіл http://monitor.cn.ua/ua/education/96697 У Чернігові три громадські організації - партнери Програми «U-LEAD з Європою» - презентували своє бачення швидкого відновлення доступу до освіти для дітей деокупованих або постраждалих від російської агресії територій. Освіта article Thu, 11 May 2023 17:45:24 +0300 Про це йшлося на організованому «U-LEAD з Європою» семінарі «Відновлення доступу до освіти: діалог щодо ролі українських громад у ремонті, відновленні та відбудові», повідомляє кореспондент Укрінформу.
На початку заходу директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель наголосив на важливості співпраці у справі відбудови.


"Українські громади використовують доступні ресурси, такі як субвенції на освіту, але й допомогу різних громадських організацій, зокрема благодійних фондів, наприклад SavED. У співпраці з місцевими органами влади стає можливим відновити доступ до освіти, а також до позашкільних заходів, які дуже сприяють розвитку дітей", - зазначив він.

Свої проєкти представили організації «Сміливі відновлювати», SavED та «Pro.svit».

Представник ГО «Сміливі відновлювати» Віталій Селик розповів, що з 25 відвіданих ними шкіл відібрали 12, в яких до 1 вересня 2023 р. планується провести швидкі ремонти. З обраних шкіл сім розташовані на Харківщині, дві - на Київщині, три - на Чернігівщині. Серед останніх, зокрема, Новобиківський ліцей, у безпосередній близькості до якого навесні 2022-го йшли бої з російськими загарбниками.

До початку повномасштабного вторгнення в цих школах навчалося 1913 дітей, цієї ж осені до них піде 3289 школярів. За словами Селика, ці школи мають стати опорними, частково замінивши ті, в яких навчання наразі неможливе.

Ремонти включатимуть лагодження дахів, вікон, вхідних і внутрішніх дверей, 112 загальних приміщень і 41 туалетної кімнат, відновлення пошкодженої електрики. Здешевити і пришвидшити їх проведення дасть змогу широке залучення волонтерів, зокрема професійних будівельників. Селик наголосив, що до відбудови долучаться люди з 20 країн світу, але у проєкті розраховують і на активну участь місцевих мешканців.

Анна Пуцова, керівниця регіонального розвитку благодійного фонду SavED, який опікується відновленням доступу до освіти для дітей з деокупованих і постраждалих від війни громад, розповіла про розвиток цифрових освітніх центрів (DCL). Вони створюються з метою надати принаймні мінімальний доступ до освіти для дітей в громадах, які постраждали від війни, розв'язаної росією проти України. Це громади, де освітня інфраструктура зруйнована або пошкоджена, ті, де багато дітей-переселенців, а також розташовані в зонах, де офлайн-навчання заборонене з міркувань безпеки.

Для допомоги дітям організація облаштовує індивідуальні місця для роботи учнів і вчителів (доступ до комп'ютерного обладнання, за допомогою якого здійснюється навчання), надає підтримку у вигляді індивідуальних і групових консультацій, допомогу в засвоєнні раніше недоопрацьованого матеріалу, доступ до позашкільних активностей, роботу з психологами тощо.

За словами Пуцової, наразі діє 30 цифрових освітніх центрів у Київській, Чернігівській і Миколаївській областях. У рамках співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» кількість центрів до кінця року планується збільшити на 25, розширивши географію і на Харківську область.

Голова ГО «Pro.svit» Олександра Пєтушкова презентувала розроблений за підтримки «U-LEAD з Європою» проєкт "Про.Спільноти". Він передбачає створення не лише безпечного, а й сприятливого для навчання дітей середовища. Велику роль у цьому Пєтушкова бачить у роботі менеджерів освіти, тож саме їхній підготовці буде приділено особливу увагу. Ще одна мета проєкту - формування навичок безпечної поведінки під час війни в учасників освітнього процесу. А крім того - створення міцної мережі менеджерів освіти для підтримки і обміну досвідом.

У підсумку, зазначає Пєтушкова, планується отримати 50 громад, які стануть прикладами безпечного освітнього середовища.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян та розширює можливості громад.

Фото: Програма «U-LEAD з Європою»

]]>
Троє учнів з Чернігівщини — серед переможців фіналу ХXIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика http://monitor.cn.ua/ua/education/96693 За результатами проведення четвертого етапу ХXIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика перемогу вибороли троє учнів закладів загальної середньої освіти Чернігівської області. Освіта article Thu, 11 May 2023 11:31:32 +0300 З них:
– Володимира Гавриш, учениця 9 класу Ніжинської загальноосвітньої школи I–III ступенів № 15 — І місце;


– Анна Сидоренко, учениця 7 класу Бахмацького ліцею № 1 —  ІІІ місце;


– Артем Небеський, учень 9 класу Бахмацького ліцею № 1 — ІІІ місце.


Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика вже понад двадцять років об’єднує українців усього світу навколо рідної мови, сприяє зростанню її престижу серед молоді. В ньому беруть участь тисячі учасників — від учнів початкової школи до студентів закладів вищої освіти.

Учні Чернігівщини щорічно стають активними учасниками конкурсу й гідно представляють область у фінальному етапі змагання.

За повідомленням Управління освіти і науки
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
​Ексміністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що повернувся до Чернігівської політехніки, яку очолював у 2010-2020 роках. http://monitor.cn.ua/ua/education/96634 Він обійняв посаду першого проректора. Освіта article Wed, 03 May 2023 11:46:41 +0300

Шкарлет зазначив, що має три пріоритети на цій посаді:
    продовжити відновлення університету;
    підготуватись та провести вступну кампанію 2023 року;
    розвивати напрямок міжнародної співпраці.

Він також уточнив, що буде опікуватись розширенням пулу університетів-партнерів за програмою Еразмус+ та розширювати співпрацю з Гліндорським університетом у Великій Британії у межах програми Twinning.

 


 

]]>
У громади області передали чотири шкільних автобуси з Франції http://monitor.cn.ua/ua/education/96631 Днями для підвозу учнів Чернігівщина отримала чотири автобуси від уряду Франції за сприяння Міністерства освіти і науки України. Вони не нові, але в хорошому стані. Освіта article Wed, 03 May 2023 11:32:04 +0300 Сьогодні транспорт поїхав у три громади — Бахмацьку, Яблунівську та Понорницьку. Ще один автобус призначений для комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді».

    «Уже втретє цього року ми передаємо автобуси, надані як благодійна допомога урядами інших країн, зокрема сьогодні — французьким. Перша поставка була від уряду Австрії, друга – з Польщі за сприяння благодійної організації «ПіПл ДІЙ», — зазначила заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк під час передачі ключів. — Приємно, що Міносвіти розуміє проблематику Чернігівської області. Оскільки маємо велику територію з інфраструктурою не в належному стані, знос автобусного парку дуже значний. Також є втрати через бойові дії. Раді тому, що десь раз у місяць поповнюємо автопарк громад новими автобусами».

Жанна Шерстюк додала, що забезпечення шкільними автобусами є елементом Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.

До слова, для оновлення автопарку, розвантаження маршрутів, здійснення заходів з оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти необхідно придбати ще 68 шкільних автобусів. ОВА працює над цим питанням спільно з громадами та міжнародними партнерами.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
37 шкіл області отримали допомогу від фінських благодійників для облаштування укриттів http://monitor.cn.ua/ua/education/96587 Міжнародна неурядова організація Finn Church Aid (фінська організація) продовжує підтримувати школи Чернігівської області. Цього разу навчальні заклади отримали обладнання, необхідне для облаштування укриттів. Така допомога дозволить забезпечити стабільний та безпечний освітній процес в очній формі. Освіта article Thu, 27 Apr 2023 14:32:30 +0300 Обладнання надійшло в рамках проєкту «Безпечне повернення до навчання», який фінансує Європейський  Союз.


За словами представниці FCA, в середньому  кожна школа отримає телевізор, обігрівач, кулер та комплектуючі до них. Крім того, школам за окремими запитами надають обігрівачі, тепловентилятори, масляні радіатори та конвектори.
Варто зазначити, що це вже не перша допомога від фонду. Так, фінські партнери вже замінили вікна у двох школах обласного центру, займаються ремонтом укриттів в Менській громаді та планують встановити тимчасові навчальні центри в Михайло-Коцюбинському та Іванівці.
Довідково. За кошти обласного, місцевих бюджетів, різних благодійних організацій за період з червня 2022 року до квітня 2023 року приведено у готовність укриття в 243 закладах загальної середньої освіти, встановлено 5 модульних укриттів та у 95 закладах загальної середньої освіти заключені договори на використання укриттів.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Для гурткової роботи у школі №35 облаштували ще один спеціалізований кабінет — LEGO-клас http://monitor.cn.ua/ua/education/96586 У школі №35 облаштовано LEGO-клас. Тут учні початкової школи, а також 5-6 класів, вчаться збирати роботів та керувати ними з планшетів, що розвиває, в першу чергу, навички програмування. На виконаня ремонтних робіт, придбання меблів та додаткового обладнання для цього кабінету спрямовані кошти з депутатських фондів Олександра Ломако та Артема Тарасенко. Освіта article Thu, 27 Apr 2023 14:30:19 +0300 Це вже другий спеціалізований кабінет у цій школі. Раніше тут обладнали клас робототехніки.


— Оскільки у закладі навчається 1800 дітей, то, зрозуміло, що одного такого кабінету недостатньо, — говорить директорка школи №35 Наталія Іваницька. — Тому що дітям дуже подобаються заняття із комп'ютерною технікою і складання роботів. У нас ще перед війною була підписана домовленість із Інститутом модернізації змісту освіти і ми отримали додаткове обладнання (планшети, базові набори) для того, щоб діти могли працювати із цими роботами, але нам потрібне було приміщення, щоб можна було займатися не групою, а цілим класом.
З наступного навчального року планують проводити цю роботу не тільки у форматі гуртка, а й включати в навчальний процес.
— Ці уроки для дітей не тільки для того, щоб вони навчилися програмувати, використовувати свої знання на практиці, а як одна із складових психологічного розвантаження. Тому що коли діти навчаються у грі, то вони отримують максимальний позитив і, ми вважаємо, що це допомагає дітям пристосуватися до сучасних реалій, — пояснила Наталія Іваницька.
Під час активних бойових дій вибуховою хвилею у цьому закладі було пошкоджено 1/3 вікон. Їх замінили завдяки допомозі партнерів, а укриття зроблено коштом бюджету Чернігівської міської територіальної громади. Школа №35 одна із найбільших у місті, охоплює 1800 дітей. Наразі 41 із 58 класів навчається офлайн.
Загальна кількість пошкоджених чернігівських шкіл — 25 із 34, 2 — зруйновані і не підлягають відновленню.  На сьогодні 28 шкіл працюють в очному форматі.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Ніжинські рятувальники провели цікавий інтерактив для школярів http://monitor.cn.ua/ua/education/96573 Співробітники Ніжинського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області завітали до одного з навчальних закладів м. Бахмач та провели цікавий і пізнавальний інтерактивний захід для учнів. Освіта article Wed, 26 Apr 2023 12:41:35 +0300 Під час якого школярів навчили правилам із мінної безпеки, зокрема  фахівець ДСНС розповів про алгоритм дій у разі виявлення підозрілих предметів, наголосив, що ні в якому разі не можна підходити, а тим паче брати до рук незнайомі предмети та речі. Крім того, рятувальники нагадали до яких наслідків може призвести гра з сірниками, запальничками тощо.
Наостанок, вогнеборціознайомили школярів із оснащенням спеціального автомобіля, а всі бажаючи мали змогу посидіти в ньому,  приміряти бойовий одяг рятувальників та загасити умовну пожежу водяним стволом. Також всі присутні отримали цікаві тематичні подарунки від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
У Чернігові відновлено роботу 37 із 52 дитячих садків. Наразі є 1200 вільних місць http://monitor.cn.ua/ua/education/96572 Пріоритетність відновлення роботи дошкільних закладів освіти. Про це під час загальноміської наради 25 квітня доповідав начальник управління освіти Василь Білогура. Сьогодні у Чернігові в офлайн режимі працює 37 із 52 ДНЗ. Освіта article Wed, 26 Apr 2023 09:44:13 +0300 Зазначимо, що станом на квітень 2022 у Чернігові внаслідок активних бойових дій 37 дитячих садків отримали пошкодження різного ступеня. Стаціонарну роботу ДНЗ починали з чотирьох закладів освіти, продовжуючи відновлення решти і відкриваючи за потребою. Адже за період бойових дій з міста виїхало дві третини населення.

— На сьогодні територія міста покрита (мікрорайони міста забезпечені працюючими ДНЗ — ред.), на скільки це можливо. Треба розуміти в яких умовах знаходиться вся країна, все місто і не можна за один день все відновити, — говорить Василь Білогура. — Крім усунення аварійних ситуацій та пошкоджень, потрібно було облаштовувати найпростіші укриття, як того вимагають заходи безпеки. Шляхом реалізації всіх цих питань на сьогодні відновили свою роботу 37 дитячих садків. Там створено близько восьми тисяч місць для дітей.

З восьми тисяч створених місць для дітей, вільними на сьогодні залишаються 1200, говорить начальник управління освіти Чернігівської міської ради і в його відомстві готові допомогти батьками — підібрати зручні для них та їх дітей садочки серед працюючих.

Разом з тим, продовжується і відновлення решти закладів освіти. Мова про 15 ДНЗ. Крім коштів міського бюджету, залучається і допомога міжнародних та благодійних організацій.

— На сьогодні дуже багато робиться, аби залучити позабюджетні кошти і зменшити навантаження на міський бюджет. Минулого тижня було підписано тристоронній договір, а це більше ніж пів року роботи, з японською організацією, яка взяла на себе фінансування з відновлення двух дитсадків. Виділена нею сума коштів — близько 600 тис. доларів. Дана організація проводила самостійно закупівлю, — повідомив Білогура.

В.о. міського голови зазначив, що поступово буде відновлено роботу всіх закладів дошкільної освіти.

— У нас рік тому 80% закладів освіти були пошкоджені і те що зараз у нас працює 37 дитсадків, куди ходить шість тисяч дітей, це вже велике досягення, тому що в інших містах України, навіть в тих, які не знали цих руйнувань, набагато гірша ситуація — у них діти сидять вдома. Те, що вам доводиться проїхати кілька зупинок чи дійти до цього дитсадка, це краще якщо б його взагалі не було.

І не можна менше чим за рік зробити всі роботи. У нас, на жаль, на це немає коштів. У нас ще є і житло, яке потрібно відновлювати, школи, комунікації. Якщо комусь потрібно зайвих десять хвилин пройти до садочка, то прохання з розумінням до цього поставитися. Ми все відновимо, але не так швидко, як всім хотілося, і нам, в тому числі, — зазначив Олександр Ломако.

Нагадаємо, що у трьох ДНЗ Чернігова з минулого тижня відновлено роботу груп раннього віку (діти віком двох-трьох років). З першого травня планується ще в п'яти садках це зробити. І з червня, поступово, в залежності від того, як будуть випускатися старші діти та можливостей, додатково відкриватимуть ще групи, повідомляв під час міської наради минулого тижня Василь Білогура.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Пришкільні табори працюватимуть. Здійснено перерозподіл коштів для організації харчування http://monitor.cn.ua/ua/education/96537 Підготовка до роботи пришкільних літніх таборів. Для забезпечення дітей харчуванням на час їх функціонування сьогодні, 20 квітня, на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради погоджено зміни до бюджету Чернігівської міської територіальної громади на 2023 рік. Освіта article Fri, 21 Apr 2023 11:03:00 +0300 — В межах затверджених призначень і за зверненням головного розпорядника коштів, пропонується внести зміни по Управлінню освіти за рахунок економії за комунальні послуги та харчуванню. І спрямувати додаткові кошти, у сумі 8 млн грн, на забезпечення харчування у пришкільних таборах , — повідомила начальниця фінансового управління Олена Лисенко.
Нагадаємо, що минулого тижня, 11 квітня, на загальноміській нараді було розглянуто питання організації роботи пришкільних таборів. Попередні два роки це було неможливо, спочатку через COVID-19, а потім — широкомасштабну війну.
Для відновлення їх роботи цьогоріч необхідно було вирішити питання із фінансуванням для організації харчування. При плануванні річного бюджету дана стаття не була врахована. В.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако дав доручення винайти фінансову можливість для цього, аби пришкільні табори запрацювали.
— Діти пережили і переживають досить велику психологічну травму і додаткові ці активності, особливо для тих у кого постраждали рідні, або батьки зараз служать, є дуже важливими.  Я думаю, це буде додаткова мотивація і можливо та ж психологічна реабілітація. Тому в цьому році надзвичайно важливо провести цю зміну, — сказав на загальноміській нараді 11 квітня Олександр Ломако.
А вже на виконкомі 20 квітня були внесені зміни до бюджету, перерозподілені кошти та спрямовані на організацію харчування для пришкільних таборів.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Безпека в Інтернеті: ювенальні поліцейські провели тематичний урок для учнів чернігівського ліцею http://monitor.cn.ua/ua/education/96535 Співробітники ювенальної превенції Чернігівського райуправління поліції спільно з кіберполіцейськими провели безпекове заняття для учнів Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту. Щоб зацікавити дітей проводити дозвілля цікаво та корисно, поліцейські також провели з учнями сеанс одночасної гри в шахи на десяти дошках. Освіта article Fri, 21 Apr 2023 10:57:11 +0300 Сьогодні ювенальні поліцейські та працівники відділу протидії кібрзлочинам в Чернігівській області провели захід для ліцеїстів на тему: «Мрія – платформа кіберполіції», основною метою якої є протидія російським окупантам в медіа просторі.

Правоохоронці нагадали учням правила безпеки в Інтернеті, застерегли від онлайн шахраїв та розповіли, як діяти у випадках загроз і який інформаційний контент може негативно впливати на неповнолітніх.
Також поліцейські застерегли ліцеїстів від вживання наркотиків, алкоголю і куріння, аби уберегти їх в майбутньому від необдуманих кроків. Учням розповіли про згубний вплив цих речовин на підростаючий організм.
Ювенальні поліцейські порадили учням навіть у найскладніших ситуаціях не залишатися з проблемою наодинці, а завжди звертатися по допомогу до фахівців. Адже правоохоронці завжди готові допомогти та знайти розв’язання будь-якої проблеми.
Крім того, поліцейські провели з учнями сеанс одночасної гри в шахи на десяти дошках. Ця інтелектуальна гра відмінно тренує пам'ять, уяву, розвиває логіку і стратегічне мислення. За допомогою шахів поліція вчить дітей дотримуватися правил, бути організованими і уважними до деталей.


Поліція Чернігівської області

]]>
Підсумки обласної виставки-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Зоряні шляхи Чернігівщини» http://monitor.cn.ua/ua/education/96532 У березні-квітні 2023 року Чернігівським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді організовано обласну виставку-конкурс дитячої та юнацької творчості «Зоряні шляхи Чернігівщини», який проводиться з метою виявлення та підтримки обдарованої учнівської молоді, розвитку її творчих здібностей, поглиблення інтересу до розвитку науки і техніки, ракетно-космічного моделювання, дослідницької діяльності, популяризації наукових знань та технічних досягнень в освоєнні космосу. Освіта article Fri, 21 Apr 2023 10:40:02 +0300 Для участі у Виставці-конкурсі представлено 122 роботи здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Чернігівської області за трьома напрямками: «Образотворче мистецтво», «Технічний дизайн», «Технічні моделі».


Творчі роботи подані за темою «Космічні фантазії. Незвичайні мешканці планет» (напрямок «Образотворче мистецтво»), виконано у графічній та живописній техніці кольоровими, восковими олівцями, фломастерами, акварельними, акриловими фарбами, гуашшю тощо. Створюючи свої роботи, маленькі художники вдало поєднали свої компетентності з композиції, світлотіні, передачі плановості простору. Мистецькі роботи виконано з високою майстерністю.

Експонати, які представлені у напрямку «Технічні моделі», створені з високим рівнем деталізації та відповідністю до оригіналу. Роботи вражають своєю виконавською майстерністю, виразністю форм та свідчать про високий рівень технічного мислення, конструкторських здібностей дітей, які їх створили.

Дитячі роботи за напрямком «Технічний дизайн» оригінальні, естетично оформлені, демонструють зліт дитячої фантазії та творчі здібності, вміння використовувати різні матеріали та техніки.


Управління освіти і науки ОВА

]]>
На Чернігівщині відкрито плюс два «Класи безпеки» http://monitor.cn.ua/ua/education/96495 «Клас безпеки» - всеукраїнський проєкт, створений для навчання підростаючого покоління правилам цивільного захисту, пожежної та мінної безпеки, надання домедичної допомоги та алгоритму дій в умовах надзвичайної ситуації. Освіта article Tue, 18 Apr 2023 09:54:04 +0300 Днями такі осередки безпеки відкрилися в Холминській ЗОШ І-ІІІ ступенів Холминської селищної ради та Козилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Холминської селищної ради Корюківського району. Під час першого уроку школярі мали змогу дізнатися від рятувальників, що буде, якщо ігнорувати правила пожежної та мінної безпеки, як себе поводити у разі виникнення пожежі, які є різновиди вибухонебезпечних предметів, а також ознайомилися з алгоритмом дій у разі їх виявлення.
Наостанок діти отримали корисну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Реєстрація для участі в НМТ-2023: на що потрібно звернути увагу вступникам http://monitor.cn.ua/ua/education/96482 Зареєструватися для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті (НМТ) можна до 3 травня (реєстрація розпочалася 3 квітня). Освіта article Fri, 14 Apr 2023 12:27:12 +0300 Для цього учаснику чи учасниці потрібно за допомогою спеціального сервісу на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (далі – УЦОЯО) створити персональний кабінет (зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу) і виконати в кабінеті такі дії:

    вказати реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію випускник/ця поточного року або випускник/ця минулих років, потребу створення особливих (спеціальних) умов);
    вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет додаткового блоку;
     вибрати населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник планує проходити НМТ;
    завантажити сканкопії і/або фотокопії реєстраційних документів;
    підтвердити бажання взяти участь у НМТ і надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру.

Після надсилання на обробку в УЦОЯО рекомендують переглядати інформацію в персональному кабінеті. Якщо там замість повідомлення про успішну реєстрацію і можливості сформувати сертифікат буде запис про потребу виправити недоліки, потрібно якнайшвидше це зробити.

Перелік недоліків буде вказано (надання недостовірної інформації; ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства; неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку тощо).

Після виправлення недоліків необхідно повторно надіслати реєстраційні матеріали на перевірку до регіонального центру до 7 травня.

Звертаємо увагу, що після надсилання своїх даних на обробку з 3 квітня до 7 травня в персональному кабінеті вступник/ця матиме змогу вносити зміни до такої інформації:

    назва навчального предмета додаткового блоку, з якого бажає пройти тестування;
    населений пункт в Україні або за кордоном, де перебуватиме в дні проведення НМТ;
    потреба в проходженні НМТ під час додаткової сесії.

Для всіх охочих зареєструватися для участі в НМТ в Українському центрі оцінювання якості освіти підготували відеоінструкцію, з якої можна дізнатися про те, на що варто зважати під час реєстрації, щоб через 7 днів мати змогу в персональному кабінеті сформувати сертифікат учасника НМТ 2023 року.

У разі виникнення запитань, пов’язаних з реєстрацією, можна звертатися до відповідальних працівників в органах управління освітою за проведення НМТ або до спеціалістів відділу моніторингу якості освіти, зовнішнього незалежного оцінювання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського (Ірина Сиводід, контактний номер телефону: 0462 677-281).

Управління освіти і науки
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Школа №19 готується до роботи офлайн. Як триває відновлення закладу http://monitor.cn.ua/ua/education/96481 У Чернігівській загальноосвітній школі №19 тривають ремонтні роботи. Це один із найбільших закладів міста (1562 учні) і водночас найбільш пошкоджених під час активних бойових дій. Освіта article Fri, 14 Apr 2023 12:26:03 +0300 Сьогодні, 13 квітня, подивитися перебіг робіт приїхав у місто президент організації Global Empowerment Mission Майкл Каппоні. Завдяки його сприянню і фінансуванню, а також ГО "Фонд "Якість життя", для ЗНЗ придбано частину вікон, які були вибиті під час бойових дій. Він зустрівся з в.о. міського голови Олександром Ломако, начальником управління освіти Василем Білогурою, адміністрацією школи та учнівським колективом.
Будівлю школи було пошкоджено внаслідок чотирьох прямих прильотів, а також вісім ще було зафіксовано поруч зі школою. Вилетіли всі вікна, 515. Пошкоджено 170 дверей, покрівлю площею 350 м², системи опалення та елетропостачання, внутрішні приміщення, спортзал та актовий зали, бібліотеку, басейн.



Завдяки президенту організації Global Empowerment Mission Майклу Каппоні та ГО "Фонд "Якість життя" придбано 984 м² віконних конструкцій. Їх встановлення, а також решти розбитих профінансовано з бюджету Чернігівської міської територіальної громади.

— Сьогодні ми можемо взяти на себе зобов’язання і поставити школі меблі в кабінети, мова, зокрема, про парти. Ми також дивитимемося, що ми ще можемо зробити. Але зобов’язання, що ми вже взяли на себе і можемо гарантувати, що точно надамо парти, — сказав Майкл Каппоні під час візиту до школи.

Загалом капітальний ремонт цього закладу передбачає дві черги робіт із фінансуванням 41,5 млн грн. Частина цих робіт вже виконана і профінансована на суму майже 26,8 млн грн. Вже відновлено покрівлю, систему опалення, продовжується відновлення внутрішніх приміщень та освітлення.
— Буде ще третя черга робіт — басейн, деякі внутрішні роботи і повна термодернізація закладу. Задача зробити зі школи №19 зразкову, аби сюди швидше повернулися діти. Тому що для міської влади діти і освіта завжди були головними пріоритетами. Чим швидше ми відновимо офлайн освіту, тим швидше діти повернуться в класи, а це, враховуючи психологічну травму, яку переносять наші діти під час війни, дуже важливо для повернення до нормального життя, наскільки це можливо під час війни, — сказав в.о. міського голови Олександр Ломако під час огляду ремонтних робіт.
Заклад вже готується до відновлення роботи в очному форматі з 1-го вересня 2023 року. Тут почали приймати документи від майбутніх першокласників.
— На сьогодні вже 92 першокласники принесли документи до нашого навчального закладу і, використовуючи таку нагоду, хочу запросити всіх бажаючих до нашої школи. Ми відновлюємось і ми будемо працювати, — сказала директорка школи №19 Людмила Шелупець.

Також у ЗНЗ №19 ремонтують укриття за сприяння благодійного фонду "Голоси дітей".

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
В’ячеслав Чаус в Остерській ТГ: Ворожий сусід у нас назавжди. Освітні заклади повинні бути максимально захищені http://monitor.cn.ua/ua/education/96476 Сьогодні начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав два заклади освіти в Остерській ТГ - ліцей №1 та Остерський фаховий коледж будівництва та дизайну. Освіта article Thu, 13 Apr 2023 12:10:58 +0300 Увагу зосереджено  на облаштуванні укриттів.  У ліцеї воно просторе та якісно зоноване, що дозволяє організувати повністю очне навчання для понад пів тисячі учнів. Площа захисного приміщення дозволяє розмістити тут ще й малюків з місцевого дитсадка, відтак після опитування батьків ДНЗ теж зможе відновити роботу.

    «Укриття розташоване в приміщенні тиру. Тут ми можемо продовжувати навчальний процес і під час «повітряної тривоги». З ремонтом допомогла громада. Якісні лави виготовив місцевий підприємець», - розповідає директорка ліцею Анна Дробязко. Головна потреба закладу – сучасний харчоблок. Наразі триває ремонт та процедура закупівлі обладнання. Витрати на себе взяла громада, хоч радо розділить їх і з меценатами.

Натомість В’ячеслав Чаус зазначив, що ОВА  допоможе з необхідним зразком сучасного проєкту харчоблоку. Також у військовій адміністрації планують спрямувати у громаду ще один шкільний автобус.

Також начальник ОВА спільно із заступницею Жанною Шерстюк та начальником Чернігівської РВА Андрієм Попиком поспілкувалися з активом громади.

    «Перш за все хочу подякувати усім мешканцям громади за активне волонтерство, підтримку цивільних мешканців інших громад області та військових. Це дуже цінно», - наголосив В’ячеслав Чаус.

Найбільш болючим та нагальним питанням для громади залишається якість доріг. Важливо, що всі проблемні ділянки ідентифіковані та занесені в список першочерговості. Дещо вже в планах на ремонт за спільний кошт області та місцевого бюджету.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
У Чернігові поліцейські та рятувальники роз’яснили школярам основи мінної безпеки http://monitor.cn.ua/ua/education/96473 Ювенальні поліцейські Чернігівського райуправління поліції спільно з працівником державної служби з надзвичайних ситуацій провели профілактичне заняття для учнів школи №6 в обласному центрі. Освіта article Thu, 13 Apr 2023 11:59:11 +0300 12 квітня поліцейські ювенальної превенції спільно з рятувальниками провели урок для учнів молодших класів. Заняття розпочали з нагадування про заборону відвідування лісів, досі чинну на всій території Чернігівщини. Ця вимога спричинена значним засміченням лісових масивів та їх околиць мінами, вибуховими пастками та нерозірваними боєприпасами, які залишилися після бойових дій.

Правоохоронці детально роз’яснили учням, як виглядають знаки, що попереджають про мінну небезпеку. Гості нагадали дітям про правила поведінки під час виявлення підозрілих чи небезпечних предметів.
Діти проявляли неабияку зацікавленість до цієї важливої теми, задавали безліч запитань та отримали на них вичерпні відповіді від фахівців.
На звершення зустрічі ювенальні поліцейські спільно з учнями переглянули тематичний відеофільм та роздали друковані пам’ятки.
Крім того, поліцейські нагадали дітям про те, що у разі виникнення будь-якої небезпечної ситуації необхідно одразу телефонувати на спеціальну лінію 102.
Поліцейські Чернігівщини підкреслюють, що і сьогодні, за понад рік після звільнення нашої області від рашистських загарбників, просвітницька діяльність з мінної безпеки залишається надзвичайно актуальною. Тож правоохоронці продовжують регулярні профілактичні зустрічі, перш за все з дітьми та підлітками, та нагадують про те, що дотримання простих правил рятує життя.

 

Поліція Чернігівської області

 


 

]]>
Чернігівські рятувальники завітали в гості до дошкільнят http://monitor.cn.ua/ua/education/96464 Фахівці Чернігівського районного управління ГУ ДСНС в області провели для вихованців одного з закладів дошкільної освіти обласного центру пізнавальний захід. Освіта article Wed, 12 Apr 2023 11:35:51 +0300 Хлопчики, дівчатка, а також їхні вихователі дізнались про основні правила пожежної безпеки в побуті та під час відпочинку, що в жодному разі не можна торкатись невідомих предметів, а в разі виникнення екстрених ситуацій негайно слід телефонувати за номером "101".
Діти із задоволенням приборкували умовне загоряння за допомогою пожежного ствола й вогнегасника, приміряли бойовий одяг вогнеборців та посиділи в пожежному автомобілі.
Найголовніше, що такі зустрічі надовго залишаються в пам'яті малечі, несуть на меті корисну та пізнавальну інформацію, яка знадобиться їм в подальшому житті.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

 

]]>
Відновлення роботи груп раннього віку в дитсадках та пришкільних таборів. Що вирішили на щотижневій нараді http://monitor.cn.ua/ua/education/96462 З понеділка, 10 квітня, відновлено роботу ще одного чернігівського дитсадка. Всього їх вже працює 37. Про це повідомив начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура під час щотижневої наради у муніципалітеті сьогодні, 11 березня. Освіта article Wed, 12 Apr 2023 11:24:45 +0300 — На сьогодні у ЗДО міста вільними залишаються 1235 місць і, в принципі, якщо у батьків є потреба, щоб діти ходили в садочок, то вони можуть звернутися і ми підберемо зручний садок в будь-якому мікрорайоні, — повідомив Білогура.

Групи раннього віку
Також начальник управління освіти озвучив під час наради питання можливості відкриття груп раннього віку для дітей від двох до трьох років. Це пов'язано зі зміною температурного режиму і тим, що малеча потребуватиме меншої кількості одягу, а відповідно її простіше перемістити в укриття у випадку повітряної тривоги.  

— Ми підготували пропозицію і винесемо її на розгляд міської комісії з питань ТЕБ на НС про те, щоб дозволити відновити роботу цих груп у дитячих садках, де є вихід в укриття безпосередньо в самому садочку, щоб не треба було, зважаючи на вік дітей, іти далеко в якесь інше приміщення або обходити вулицею.

Таких дитсадків у нашому місті десять, вісім з них мають вільні місця, — повідомив Білогура.

В.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако сказав виносити питання на засідання комісії вже цього тижня і відновлювати роботу груп раннього віку.

За словами Василя Білогури, після дозволу комісії їх роботу відновлять  як тільки будуть сформовані групи.

Національно-патріотичне виховання
Підняли під час засідання і питання національно-патріотичного виховання і того, що зроблено у цьому напрямку у закладах освіти Чернігова протягом останнього року.
— Величезна робота постійно проходить в закладах всіх рівнів. Якщо говорити тільки про кількість, то в закладах загальної середньої освіти протягом цього навчального року їх було проведено 1112, у закладах профтехосвіти — 394, у закладах дошкільної освіти — 179.
За основними напрямками це є і зустрічі із сім'ями та однокласниками загиблих захисників України, виконання міської програми шефської допомоги військовим частинам, виконання Меморандуму, підписаного управлінням освіти з однією із військових частин. Завдяки останньому вже у низьці навчальних закладів проведено заходи із залученням представників даної військової частини (військово-патрітичне сформування, організація та проведення заходів з метою набуття практичних навичок  здобувачами освіти з основ військової справи, вогневої, тактичної та ін.), а  також участь представників військової частини в заходах із вшанування пам'яті бійців.

Загалом із основних заходів це профорієнтація, низка благодійних заходів і збір макулатури, а також фактично всі навчальні заклади були долучені до заходів із виготовлення окопних свічок, в'язання маскувальних сіток, збору посилок, смаколиків, шкарпеток в рамках акції "Зігрій бійця", — проінформував Василь Білогура.
 

Робота пришкільних таборів
Обговорили на нараді і можливість організації в цьому році роботи пришкільних таборів. Попередні два це було неможливо, спочатку через COVID-19, а потім — широкомасштабну війну. Щоправда влітку 2022 року завдяки допомозі фінської неурядової організації FCA вдалося організувати активності для 6,5 тис. дітей, зазначив Василь Білогура.

Стосовно ж роботи пришкільних таборів влітку 2023-го, то зараз збирається інформація про кількість бажаючих їх відвідувати.

— Ми прораховуємо дату з 5 до 20 червня, але загалом потрібно розуміти, що ми обраховуємо потребу на орієнтовно шість тисяч дітей пільгових категорій. Якщо говорити про організацію харчування, то при плануванні бюджету дана стаття не була врахована, тому при прийнятті рішення щодо відкриття пришкільних таборів треба буде передбачити додаткове фінансування. Орієнтовно 8 млн 100 тис. грн на забезпечення харчування даної категорії дітей, — говорить Василь Білогура.

Олександр Ломако сказав, що зараз дуже важливо знайти цю можливість і організувати роботу таборів.

— Діти пережили і переживають досить велику психологічну травму і додаткові ці активності, особливо для тих у кого постраждали рідні, або батьки зараз служать, є дуже важливими.  Я думаю, це буде додаткова мотивація і можливо та ж психологічна реабілітація. Тому в цьому році надзвичайно важливо провести цю зміну. Будемо шукати можливості.

Крім того, управління освіти зараз шукає відповідь на питання, як організувати дозвілля дітей у ті дні, коли у низці закладів буде проходити національний мультипредметний тест і доступу туди ніхто, крім тих, хто складатиме тест, не матиме.  

— Зважаючи на безпековий режим, говорити про якісь екскурсії і прогулянки містом, тут не можна буде. Фактично всі активності, які пов'язані з роботою таборів, будуть прив'язані до території навчального закладу, — повідомив Білогура.

Пресслужба Чернігівська міська рада

]]>
Ніжинська молодь "приміряла" ролі політичних діячів http://monitor.cn.ua/ua/education/96448 8-9 квітня ніжинська молодь спробувала себе в ролі політичних діячів в рамках програми Міжнародного Республіканського Інституту (IRI) – «Школа молодого політика», про це повідомляє Ніжинська міська рада. Освіта article Mon, 10 Apr 2023 11:26:29 +0300 За словами самої молоді, що приймала участь у заході, це були насичені дні сповнені цікавим досвідом.

8-9 квітня ніжинська молодь спробувала себе в ролі політичних діячів в рамках програми Міжнародного Республіканського Інституту (IRI) – «Школа молодого політика».
За словами самої молоді, що приймала участь у заході, це були насичені дні сповнені цікавим досвідом.
На початку роботи школи молодого політика з вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Ніжина Олександр Кодола. Він висловив своє захоплення активною молоддю Ніжина та запевнив, що Ніжинська міська рада в особі міського голови завжди буде сприяти талановитій та цілеспрямованій молоді та підтримувати у всіх починаннях!
Варто наголосити, що у ході заходу з-поміж ґрунтовних знань про політичне життя, особливості роботи органів місцевого самоврядування, формування іміджу політика тощо ніжинській молоді запропонували безліч цікавих активностей.
Зокрема підліткам пропонувалося спробувати себе у ролі головуючого, зайнявши його місце на трибуні великої зали Виконавчого комітету, опанувати мистецтво публічного виступу, поспілкуватися та поставити цікаві питання секретарю Ніжинської міської ради Юрію Хоменку та депутату Валерію Гавриленку.
Юні ніжинці виявили неабияку зацікавленість у питанні пізнання суті та азів політичного буття України. З цього можна зробити висновки, що за майбутнє України і Ніжина не варто перейматися, воно буде успішним!

 

Ніжинська міська рада

 

 

]]>
Сучасний інклюзивний хаб відкрили у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/education/96419 У стінах Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 запрацював сучасний інклюзивний хаб, у якому внутрішньо-переміщені особи, а також родини, де виховуються діти з особливими потребами зможуть отримати соціально-психологічну допомогу. Проєкт реалізували за підтримки Асоціації міст України та міжнародної організації ЮНІСЕФ. Освіта article Wed, 05 Apr 2023 11:17:52 +0300 – Ми всі знаємо, що рік тому, кінець лютого-березень, чимало дітей залишалося тут, вони безумовно мали психологічний стрес, вони переживали разом із батьками ці всі обстріли, ці умови, у яких ми всі знаходилися. Минулого року була заявка, кошти надійшли на початку цього року й дуже швидко представникам міста Чернігова вдалося організувати та реалізувати такий, безумовно сучасний і практично зручний простір, – зазначив виконавчий директор чернігівського відділення Асоціації міст України Микола Силенко.

– Дуже важливо отримувати в наш такий важкий час психологічне розвантаження, психологічну допомогу й ми дуже радіємо, що в нашому місті з’явилося ще одне таке чудове місце. Це заклад, я б сказала не тільки для діток, але і для батьків і в першу чергу. 02:01 Якщо будуть психологічно здорові батьки, їм буде простіше, легше слідкувати чи піклуватися про свою дитинку, – підкреслила депутатка ЧМР Наталія Хольченкова.

Збираючись у хабі дорослі та діти зможуть обговорити проблеми, підтримати одне одного та отримати кваліфіковану допомогу соціальних педагогів, логопедів, а також фахівців інклюзивно-ресурсних центрів. Програма заходів змінюватиметься щомісяця.

– В цьому місяці ми плануємо й зустріч із відомими акторами, саме з тілесно-рухової терапії, з арттерапії будуть зустрічі для батьків і для дітей, для того, щоби саме знімати стрес і робити психологічну терапію за допомогою мистецтва, – повідомила директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 Регіна Гусак.

Цього дня до хабу завітала й пані Леся. Через хворобу її донька навчається індивідуально, вдома, а відтак, майже не спілкується з однолітками. Жінка сподівається, що інклюзивний простір допоможе дівчинці адаптуватися в суспільстві.

-У нас дуже тяжке захворювання неврологічне, вона не ходить, вона не сидить. перебуває завжди у візку. А тут у дитини зміна середовища. Це краще для дитини, ну і для мами, поспілкуватися з іншими мамами, бо я теж із дитиною перебуваю 24 години на добу вдома. Це спілкування, це відпочинок, – каже мама Леся Зеленська.

До кінця року працівники навчально-реабілітаційного центру № 2 планують надати фахову допомогу більш ніж чотирьом із половиною тисячі людей, які мають різні статуси та потребують підвищеної уваги. Відкривати подібні інклюзивні простори представники Асоціації міст України планують і надалі. Зокрема, у громадах, котрі були в зоні бойових дій та які потребують першочергової психологічної допомоги.

 

ТРК "Новий Чернігів"
Фото зі сторінки Фб Регіни Гусак

]]>
88 закладів освіти Чернігівщини зможуть відновити роботу http://monitor.cn.ua/ua/education/96403 Днями Рада оборони області прийняла рішення скоротити зону обмеження офлайн начання на прикордонні на 20 км. Обмеження залишається для населених пунктів за 20 км від кордону з росією. Таким чином діти повернуться ще до 88 закладів. Освіта article Tue, 04 Apr 2023 09:39:22 +0300 «Під рішення підпадають 122 заклади. Однак, лише у 88 з них є укриття. Відтак, за згоди батьків та педколективу, діти зможуть повернутися у приміщення зазначених 88 закладів та навчатися офлайн або за змішаною формою.У решті - зберігатиметься виключно онлайн навчання, поки не будуть облаштовані укриття», - роз’яснює начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Юрій Музика.
Зазначені заклади освіти знаходяться у 14 громадах Корюківського, Новгород-Сіверського та Чернігівського районів.
Щодо громад, які межують з Білоруссю, там рішення щодо формату проведення уроків прийматиме орган місцевого самоврядування спільно з батьківським та педколективами.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
На Чернігівщині стартував проєкт «Лабораторії творчого діалогу» http://monitor.cn.ua/ua/education/96363 Місцеве самоврядування та мешканці громад із допомогою U-LEAD заново вчаться комунікувати Освіта article Thu, 30 Mar 2023 15:42:03 +0300 Післявоєнні діалоги будуть геть іншими, ніж до повномасштабного вторгнення росії. Місцеве самоврядування, виснажене в умовах постійного стресу та пошуку коштів, мусить заново навчитися чути громаду й реагувати на її потреби. А мешканці — знову побачити в посадовцях людей і знаходити в собі сили розуміти дії влади, допомагати в пошуку рішень.

"Проєкт «Лабораторії творчого діалогу в громадах» – це про залучення мешканців до вирішення спільних проблем на місцевому рівні. Ми хочемо цю залученість збільшити. Хочемо показати нові практичні підходи до взаємодії, до підтримки та взаєморозуміння під час прийняття рішень", - зазначив Павло Пущенко, виконавчий директор Спілки «Громадські ініціативи України».

До участі були відібрані 120 громад з 12 областей України. Проєкт реалізує Спілка «Громадські ініціативи України» за підтримки «U-LEAD з Європою».

“Перед ними сьогодні постало багато викликів: відновлення територій, інтеграція переселенців, брак фінансування, а подекуди і значний відтік кваліфікованих кадрів. Ми допомагаємо місцевому самоврядуванню, створюємо нові навчальні програми, ініціативи і проєкти, як от «Лабораторії творчого діалогу». З людьми треба вміти говорити, чути їх і розуміти, особливо зараз”, – зазначила Ірина Кудрик, керівниця регіонального офісу U-LEAD у Чернігівській області.

Перший тренінг «Практики діалогового підходу в роботі органів місцевого самоврядування» для учасників з Чернігівщини відбувся у вівторок, 14 березня. Разом із тренеркою з фасилитаціі діалогів Анжелою Старовойтовою учасники вчилися будувати їх і використовувати в роботі.

“Я допомагаю учасникам усвідомити себе та вміти потурбуватися про себе в діалозі. Вони стануть певними «острівками стабільності» для оточуючих, адже зрозумівши себе — матимуть спроможність розуміти інших. Тоді до жителів прийде усвідомлення, що владі теж важко, що вони теж люди і буде виникати питання: «Як я, громадянка у своїй громаді, можу допомогти їй?» Створення такого простору взаєморозуміння – це і є наше завдання”, - розповіла Анжела.

Учасники переходили від теорії діалогу й діалогового підходу до їхнього моделювання у форматі ток-шоу між опонентами. На завершення розглянули моделі використання діалогів під час роботи з мешканцями.

За словами Ольги Євтушенко, секретаря Сухополов’янської сільської ради, для неї важливо опанувати навички спілкування та взаємодії:

“У нас одна з найбільших громад області серед сільських. Вона об’єднала 54 населених пункти. Ми хочемо визначити пріоритетні точки розвитку, залучати мешканців до прийняття рішень і працювати на результат. А для цього потрібен діалог. Крім того, розпочався процес перейменування вулиць, який передбачає обговорення пропозицій, проведення робочих груп, підготовку рішень сесії. Участь у цьому проєкті є дуже вчасною. За його умовами ми можемо отримати практичний супровід в організації громадських обговорень”.

Свою думку щодо взаємодії з мешканцями висловила Ірина Корогод, заступниця сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кіптівської громади. Тут прагнуть більшої активності жителів та їх участі в щоденному житті :

“У нас було понад 2000 внутрішніх переселенців (до повномасштабної війни в громаді проживало біля 5500 осіб). Вторгнення російської федерації суттєво вплинуло на мешканців, їхні потреби й інтереси змінилися. Зараз важливо отримати зворотній зв’язок і застосувати отриману інформацію для відновлення та розвитку нашої території”, - розповіла вона.

Чернігівська область у проєкті представлена такими громадами: Бобровицька, Ічнянська, Кіптівська, Любецька, Малодівицька, Менська, Михайло-Коцюбинська, Семенівська, Сухополов’янська та Холминська.

 

]]>
Канікули для чернігівських школярів – час навчатися цікавому та корисному http://monitor.cn.ua/ua/education/96356 У чернігівських школярів тривають весняні канікули. Вчитися чомусь корисному та цікавому вирішили учні однієї з міських шкіл та запросили до себе у гості рятувальників, аби ті розповіли про свою роботу. Освіта article Thu, 30 Mar 2023 14:27:38 +0300 Під час зустрічі дітлахи дізналися, що таке вибухонебезпечні предмети, як необхідно себе поводити у разі їх виявлення, а також за яким номером телефонувати коли сталася пожежа. Крім того, школярі ознайомились з оснащенням пожежного автомобіля, мали можливість приміряти бойовий одяг і спорядження вогнеборців, посидіти за кермом автомобіля та загасити умовну пожежу.
Але особливе захоплення у дітлахів викликало знайомство з чотирилапими помічниками рятувальників, вівчарками Зарою та Тошею. Кінологиня ДСНС розповіла, як проходять їх щоденні тренування, а також про нещодавній випадок пошуку дворічної дівчинки в Чернігівському районі. На щастя, саме Тоша тоді знайшла дитину і все закінчилося благополучно.
Захід виявився дуже пізнавальним та цікавим, школярі проявили не аби який інтерес, задавали безліч питань на які отримали вичерпні відповіді, а наостанок ще й корисну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.

 



ГУ ДСНС України у Чернігівській області
 

]]>
Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів http://monitor.cn.ua/ua/education/96345 Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів. Освіта article Wed, 29 Mar 2023 12:59:11 +0300 Кошти надав фонд американського подружжя Карен та Ірвін Редленерів, а керівництво польського міста Сарни допомогло з купівлею за оптимальною ціною, а також доукомплектувало транспорт додатковими запчастинами. Координацією доставки займалася Підприємницька платформа «ДІЙ». Увагу благодійників саме на Чернігівщину спрямував народний депутат України Сергій Гривко.

    «Це не перша допомога від родини Редленерів для Чернігівщини. Ми спільно вже купували генератори, «буржуйки» як для цивільного населення, так і для військових. Однак, саме купівля автобусів дуже відгукнулася у серці благодійників. Адже Карен та Ірвін - дитячі лікарі і їм дуже близько все те, що дозволяє малечі нормально розвиватися», - зауважила представниця платформи «Дій» Кетіно Равлюк. - Крім того, благодійники завантажили трохи гуманітарної допомоги для закладів соцзахисту».

За час бойових дій в області було втрачено понад 80 шкільних автобусів. Наразі потреба дещо менша.

    «Зараз область потребує 63 автобуси. Область велика і з низькою щільністю населення. Тож питання організації підвозу дітей до навчальних закладів завжди на порядку денному», - зауважив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем.

Отримані автобуси вже розподілили між громадами. Вони поїхали до Кіптівської, Козелецької, Михайло-Коцюбинської, Новобілоуської, Олишівської, Седнівської ТГ.

    «Потреба у транспорті була і до повномасшбаного вторгнення. Після створення ТГ, площа обслуговування збільшилася, а автобусів – не додолося. Наразі плануємо відкрити новий новий маршрут і возити до Седнівського ліцею дітей з Макишена, Дирчина, а також із сусідньої громади із села Смичин», - зауважила в.о. Седнівського селищного голови Тетяна Мориляк.

У Новобілоуській ТГ, до прикладу, новий автобус слугуватиме замість знищеного під час окупації.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Набір першачків до школи: коли у Чернігові стартує цей процес http://monitor.cn.ua/ua/education/96339 Школи Чернігова розпочали підготовку до нового 2023/2024 навчального року. Освіта article Wed, 29 Mar 2023 10:25:05 +0300 Традиційно цей процес стартує з набору учнів до першого класу. Прийом заяв від батьків майбутніх школярів та школярок здійснюватиметься з 3 квітня по 31 травня. На вільні місця — після 15 червня.

Необхідні документи для вступу:

  •  заява про зарахування за встановленим зразком;
  •  оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації №086-1/о;
  •  копія свідоцтва про народження дитини.

Право на першочергове зарахування мають:

  • діти, місце проживання яких на території обслуговування обраного закладу освіти підтверджене;
  • діти, які є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі;
  • діти працівників цього закладу;
  • діти, які є випускниками дошкільного підрозділу цього закладу, у разі його наявності.

Батьки мають право подати заяву та документи у будь-який зручний для них спосіб:

  • до закладу освіти, на території обслуговування якого вони (їхня дитина) проживають;
  • до будь-якого іншого закладу (дитина може бути зарахована на вільні місця, зокрема, за жеребкуванням).

Важливо, до 3 червня батьки повинні підтвердити свої наміри навчати дитину в обраному закладі освіти.

— Процедура незмінна. Чекаємо на заяви від батьків з необхідним пакетом документів. Зі свого боку працюємо над тим, аби всі школи міста змогли відновити освітній процес у звичайному форматі та забезпечити учням безпечні та комфортні умови для навчання, — прокоментував процедуру набору першачків начальник управління освіти міської ради Василь Білогура на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

]]>
На Чернігівщині відкрився ще один "Клас безпеки" http://monitor.cn.ua/ua/education/96297 Сьогодні в рамках Всеукраїнського проєкту в Прилуцькому ліцеї №3 Прилуцької міської ради відкрився "Клас безпеки" і це стало справжнім святом для здобувачів освіти. Освіта article Fri, 24 Mar 2023 10:45:31 +0200 На перший урок до ліцеїстів завітали рятувальники ДСНС, представники Національної поліції та Товариства Червоного Хреста України. Під час заходу учні дізнались від фахівців екстрених служб основні правила мінної, пожежної безпеки, інші аспекти цивільного захисту, правила дорожнього руху, а також основні методи надання домедичної допомоги постраждалим у різних життєвих ситуаціях.
Діти проявили не аби яку зацікавленість, задавали безліч запитань, на які отримали вичерпні відповіді від фахівців, а всі бажаючі мали можливість приміряти бойовий одяг та спорядження рятувальників.
Наостанок учні отримали тематичну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine та зробили спільне фото на добру згадку.
Сподіваємось, що такі безпекові освітні простори, які створюються на базі навчальних закладів, дозволяють підростаючому поколінню більш відповідально ставитись до питань власної безпеки, а також надати допомогу тим, хто потрапив у скрутну ситуацію.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області  

 

]]>
У Прилуцькому районі відкрито перший «Клас безпеки» http://monitor.cn.ua/ua/education/96230 «Клас безпеки» - Всеукраїнський проєкт, створений для навчання підростаючого покоління правилам цивільного захисту, пожежної, мінної безпеки, надання домедичної допомоги та алгоритму дій в умовах надзвичайної ситуації. Освіта article Wed, 15 Mar 2023 14:09:49 +0200

Один із таких класів відкрився в Ладанському ліцеї Прилуцького району. Під час першого уроку ліцеїсти мали змогу дізнатися від рятувальників, що буде, якщо ігнорувати правила пожежної безпеки, як себе поводити у разі виникнення пожежі та за яким номером необхідно телефонувати до Служби порятунку «101». Крім того, фахівець ДСНС навчив учнів різновидам вибухонебезпечних предметів, а також алгоритму дій у разі їх виявлення.

У свою чергу співробітниця Національної поліції нагадала присутнім правила дорожнього руху, а представниця Червоного Хреста методи надання першої домедичної допомоги постраждалим.

Наостанок всі бажаючі мали змогу приміряти спорядження рятувальників, а також отримали цікаву та корисну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

 

]]>
До новітнього проєкту «Вихователь безпеки» долучилася ще одна територіальна громада Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/education/96191 Вчора в Головному управлінні Нацполіції в Чернігівській області поліцейські, рятувальники, освітяни та представники місцевого самоврядування підписали Меморандум про співпрацю і взаємодію з питань безпеки в освітньому середовищі. Освіта article Fri, 10 Mar 2023 12:19:39 +0200 На Чернігівщині до реалізації проєкту «Вихователь безпеки», ініційованого Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією України, долучилась Бобровицька територіальна громада Ніжинського району.


– Це дуже важливий проєкт для дітей, які ми разом втілюємо на Чернігівщині. Проєкт «Вихователь безпеки» націлений на створення безпекового освітнього середовища, без будь-яких форм насильства і дискримінації. Захист та безпека дітей залишаються нашими пріоритетами. Саме тому всі ми – поліцейські, рятувальники, представники влади й освітяни – об’єднуємо свої зусилля, аби діти почувалися захищеними, – звернувся до присутніх керівник поліції області Володимир Нідзельський. – Керівник ювенальної превенції поліції Чернігівщини Оксана Огненко відзначила, що у територіальній громаді будуть задіяні три навчальні заклади до участі у проєкті.

Проєкт «Вихователь безпеки» передбачає створення у навчальних закладах посади спеціального фахівця – спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі, який здійснюватиме контроль за правопорядком і безпекою учасників освітнього процесу в тісній взаємодії із працівниками дотичних структур. Після відбору ця людина пройде спеціальне навчання і згодом буде співпрацювати з поліцейськими ювенальної превенції на місцях.
– «Вихователь безпеки» – це комунікатор у громаді між освітнім закладом та правоохоронцями для захисту учнів, батьків та вчителів. До його компетенції входить профілактика, виявлення та припинення правопорушень у навчальному закладі, протидія булінгу, індивідуальна профілактична роботи з учнями тощо. Цей спеціаліст буде виявляти проблематику в освітньому середовищі та допомагатиме розв’язувати її, – пояснила Оксана Огненко.
На успішність впровадження такого проєкту також сподівається і заступник начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОВА Людмила Чубич. Вона висловила впевненість, що незабаром безпековий проєкт пошириться і на інші громади.

 

Поліція Чернігівської області

]]>
У чернігівському «Класі безпеки" триває робота по навчанню учнівської молоді http://monitor.cn.ua/ua/education/96184 Сьогодні в "Класі безпеки», який відкрито в обласному центрі, співробітники Чернігівського районного управління ГУ ДСНС провели для слухачів ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою урок із безпеки життєдіяльності. Освіта article Fri, 10 Mar 2023 11:44:08 +0200 Основа тема під час режиму воєнного стану - алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Також ліцеїсти дізнались, що необхідно робити у разі виникнення пожежі, зокрема як її можна ліквідувати за допомогою вогнегасника.
Крім цього, присутні познайомилися з чотирилапою рятувальницею вівчаркою Лапою та дізналися про її робочі будні.
Наостанок усі бажаючі мали змогу приміряти бойове спорядження рятувальників, а також отримали від фахівців ДСНС інформаційні пам’ятки для самостійного вивчення основних правил безпеки життєдіяльності.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

 

]]>
Школа №20 частково відновила очний навчальний процес. Рівно рік тому її було пошкоджено під час обстрілів http://monitor.cn.ua/ua/education/96154 6 березня 2022 року російська армія обстріляла чернігівську школу №20. Внаслідок прильотів було пошкоджено дах, більшу частину вікон та дверей, систему опалення, внутрішні приміщення, а також фасад будівлі. Освіта article Tue, 07 Mar 2023 10:06:49 +0200 Сьогодні, 6 березня 2023-го, цей навчальний заклад вперше з початку великої війни відчинив двері для своїх підопічних. Мова наразі тільки про початкові класи. Це стало можливим завдяки ремонтним роботам, які розпочали влітку, спрямувавши на них кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади та благодійників.

Як триває відбудова одного із найбільш пошкоджених ЗЗСО дивився в.о. міського голови Олександр Ломако.

— Тоді важко було уявити, що через рік ми прийдемо сюди і побачимо частково придатне, але придатне, приміщення для навчання дітей. Це говорить про те, що попри війну Чернігів продовжує відновлюватися. Освіта — один із головних наших пріоритетів і дуже важливо, що зараз у нас уже 50% дітей навчаються у місті офлайн. Це від самого початку було нашим пріоритетом, бо ми розуміли, що якщо не повернемо дітей, ну і, відповідно, батьків, то вони будуть шукати інші міста або країни, де їм тимчасово проживати, і це вплине на їх подальше рішення повертатися додому, — говорить Олександр Ломако.  

На сьогодні відновлено очний навчальний процес для десяти класів початкової школи, а це більше 250 учнів та учениць. Всього тут 13 класів початкової школи, три з них обрали навчатися дистанційно. Онлайн здобуватиме поки освіту і середня ланка. Це пов'язано з тим, що у закладі й надалі тривають ремонтні роботи. В планах збільшити кількість класів, які навчатимуться офлайн,  вже після весняних канікул.  

— З міського бюджету було виділено до 10 млн грн на ремонт школи та укриття. Я бачу, що ми будемо ще кошти виділяти, бо є роботи, які потрібно виконати. І, одночасно, дякую всьому колективу школи, батькам за терпіння, дітям за наполегливість і нашим партнерам, які також інвестувалии кошти у відновлення освіти і підтримували, в тому числі, школу №20.  Без вас ми б не справилися, — подякував всім, хто долучився до процесу відбудови школи в.о. Чернігівського міського голови.  

Наталія Малець розповіла за якими напрямки було спрямовано кошти, передбачені для відновлення її закладу.

— Левову частку капітальних робіт виконано за кошти міського бюджету: відремонтовано дах, вікна, двері, систему опалення. Але ж, внутрішні роботи — це теж величезна частина роботи. Так, кабінет нової української школи, який сьогодні розпочав свою роботу, відремонтований за рахунок спонсорів — фонду SavED.  Також за кошти благодійників "Save the Children" зроблено освітній центр. Ну і сьогодні розпочався капремонт спортивної  зали, яка  дуже сильно постраждала. За кошти міського бюджету там відремонтовано дах, але ж внутрішня частина також потребує ремонту. Тому підписано Меморандум про співпрацю між Управлінням освіти ЧМР та фондом "Сягай небес", який нам з цим допомагатиме, — повідомила директорка школи Наталія Малець.
Відремонтовано кабінет нової української школи
Відремонтовано освітній центр
Кабінет інформатики для початкової школи в процесі відновлення
Спортивна зала. Тут вже відремонтовано дах і починаються внутрішні роботи
Зроблено укриття з системою вентиляції, освітленням, вбиральнями
Замінено всі пошкоджені вікна


Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
У Чернігові в "Класі безпеки" навчали молодь правилам безпеки життєдіяльності http://monitor.cn.ua/ua/education/96122 1 березня співробітники Чернігівського районного управління ДСНС навчали учнівську молодь у нещодавно відкритому "Класі безпеки", як не допустити пожежу, що робити, коли вона сталась, методи ліквідації займання до прибуття підрозділів оперативно-рятувальної служби. Освіта article Fri, 03 Mar 2023 10:24:56 +0200 Крім того, представники Товариства Червоного Хреста України розповіли про правила та методи надання першої домедичної підготовки постраждалим, а також довели алгоритм дій у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів.
Наостанок присутні познайомились із чотирилапою помічницею рятувальників-кінологів ДСНС вівчаркою Лапою та дізналися чим вона займається на службі.
Сподіваємось, що такі заходи дозволять сформувати у підростаючого покоління чітке й відповідальне ставлення до власної безпеки та мінімізує виникнення надзвичайних подій за їх участю.


ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
На Чернігівщині для школярів рятувальники постійно проводять безпековіонлайн-уроки http://monitor.cn.ua/ua/education/96114 Прикордонні громади Чернігівської області російські війська продовжують обстрілювати з різного виду озброєння майже щодоби. Освіта article Thu, 02 Mar 2023 09:44:16 +0200 У зв’язку з цим, з безпекових міркувань освітній процес відбувається виключно в онлайн режимі. Всі не розірвані боєприпаси приховують в собі для людей страшну смертельну небезпеку, тож рятувальники майже щодня проводять відповідні уроки безпеки.
Сьогодні фахівці ДСНС у цікавій формі за допомогою наочних матеріалів, зокрема які надані Дитячим фондом ООН UNICEF Ukraine, розповіли дітям про вибухонебезпечні предмети, небезпеку що несуть в собі, показали який вигляд вони мають та наголосили на важливості попереджувальних знаків. Також надзвичайники не забули нагадати дітям і про пожежну безпеку, а також перевірили, чи всі знають номери виклику екстрених служб.
Навчання підростаючого покоління правилам поведінки у разі виникнення різних надзвичайних подій наразі одне з головних завдань рятувальників Чернігівщини, а подібні уроки будуть обов'язково проводитьсь і надалі.

Відділ агітаційно-пропагандистської роботи
Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області

]]>
Майже всі школи Чернігова з 22 до 24 лютого навчатимуться дистанційно http://monitor.cn.ua/ua/education/96057 28 шкіл Чернігова з 22 і до 24 лютого перейшли на дистанційне навчання, у трьох школах освітній процес відбудеться у змішаному форматі. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника відділу розвитку освіти Інна Дешко. Освіта article Wed, 22 Feb 2023 14:08:21 +0200 Як саме відбуватиметься процес навчання кожна школа вирішувала самостійно на педагогічних радах. Змінити формат навчання вирішили через можливі обстріли у ці дні.
"Вчора пройшли по всіх школах педагогічні ради. Більшість шкіл у нас перейшли на дистанційне навчання, але є кілька шкіл, які працюють у змішаному форматі", — сказала Інна Дешко.
Садочки у Чернігові поки працюють у звичному режимі. Рішень ще ніяких не приймали, каже Дешко.
"На сьогодні поки вони працюють. Яким буде рішення щодо подальшої роботи — поки невідомо. Рішення такі приймаються у зв'язку з безпековою ситуацією".

 

suspilne.media

 

]]>
Відкрито “Клас безпеки” у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою http://monitor.cn.ua/ua/education/95999 14 лютого 2023 року у Чернігівському ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, в межах реалізації Всеукраїнського проєкту, відбулось урочисте відкриття «Класу безпеки». Освіта article Wed, 15 Feb 2023 10:14:34 +0200 Проєкт спрямовано на посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, формування в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, отримання знань щодо правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, розуміння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування вмінь надання домедичної допомоги.⠀

У відкритті класу взяли участь начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Юрій Музика, заступник начальника ГУ із запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Бобро, начальник Чернігівського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області, полковник служби цивільного захисту Ігор Довгопол, фахівці ДСНС та патрульної поліції.

Перший урок безпеки провели працівники навчально-методичного центру ДСНС Чернігівської  області. Урок був цікавий та змістовний, ліцеїсти отримали багато корисної інформації з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя та формування навичок самозахисту і рятування в умовах надзвичайних ситуацій.

Цікавинкою заходу став візит восьмирічної бельгійської вівчарки Лапи. Фахівці ДСНС зі своїм напарником показали вишкіл «Виконання команд» та розповіли про роботу кінологічної служби МНС.

 

Управління освіти і науки Чернігівської ОВА

]]>
Кращі з кращих: педагогам області вручили відзнаки конкурсу «Учитель року – 2023» http://monitor.cn.ua/ua/education/95934 Урочистості, присвячені підсумкам першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», відбулися сьогодні в обласному центрі. Переможців, лауреатів та дипломантів вітали начальник ОВА В’ячеслав Чаус та голова облради Олена Дмитренко. Освіта article Wed, 08 Feb 2023 14:05:23 +0200 Всеукраїнський конкурс «Учитель року» проводиться 28-й рік поспіль, щоб не тільки підвищити престижність професії у суспільстві, а й підтримати креативних педагогів. На жаль, минулого року їхня креативність стала у пригоді при організації освітнього процесу в умовах війни.

    «Читати лекцію з бліндажа, проводити урок, ловлячи Інтернет десь під торговим центром, придумувати нові цікаві форми навчання в укритті чи в суцільному ковідному онлайні – це про українських освітян, — звернувся до зібрання В’ячеслав Чаус. — Направду, для мене ви – герої. Герої не менш важливого для країни фронту. Освітнього фронту. Адже насправді освічена нація – це найбільший страх наших ворогів. І попри все, ви продовжуєте зрощувати саме таку націю.
    Дякую за вашу самовідданість та невтомну працю. Щиро бажаю, аби якомога швидше ви повернулися до класу, без масок та повітряних тривог.
    Дякую і вірю, що ніщо не стане на заваді нових звершень! Успіхів на всеукраїнському етапі!»

Цьогоріч конкурс проходив в онлайн-режимі у номінаціях: «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта» та «Фізична культура».
На Чернігівщині у першому турі взяли участь 107 вчителів, зокрема у фіналі — 18.
Загалом за дев’ять днів конкурсу відбулося п’ять конкурсних змагань у кожній номінації. Не обійшлося без повітряних тривог (їх було 18) та тривалих відключень електроенергії.
    «Багато років не викладаю, однак щоразу тішуся змозі поспілкуватися з колегами. Сьогодні маю за честь вітати кращих з кращих. Дякую організаторам, що попри всі обставини, не порушили традицій і таки провели конкурс», — наголосила Олена Дмитренко.
Переможцями обласного етапу конкурсу стали:
у номінації «Захист України» — Григорій МУРАВКО, учитель Петрівського ліцею Сновської міської ради Корюківського району;
у номінації «Основи здоров’я» — Альбіна ЧМИГАЛЬОВА, учитель Новгород-Сіверської гімназії № 1 ім. Б. Майстренка Новгород-Сіверської міської ради;
у номінації «Початкова освіта» — Оксана КАЛЮЖНА, учитель Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Чернігівської міської ради;
у номінації «Фізична культура» — Ярослав БОНДАРЕВСЬКИЙ, учитель Сновського ліцею №1 Сновської міської ради Корюківського району.

Окрім вітань та дипломів, переможці, лауреати та дипломанти отримають грошову винагороду.
Зазначимо, що через війну освітня сфера Чернігівщини зазнала величезних втрат. Так, пошкоджено 70 закладів загальної середньої освіти, три — повністю зруйновано. З-за кордону досі не повернулися понад 9 тисяч учнів та близько 200 вчителів.

А ще 93 заклади загальної середньої освіти Корюківського, Новгород-Сіверського та Чернігівського районів — на відстані 40 км від кордону з російською федерацією та республікою білорусь. Мова про 13,5 тисячі учнів та учениць, які через реальну загрозу ворожих обстрілів не мають можливості навчатися очно. З 1 вересня освітній процес тут триває лише в дистанційній формі.

Втім, попри труднощі, завдяки спільним зусиллям, зокрема міжнародних партнерів, чимало зроблено для відновлення пошкоджених об’єктів. На сьогодні вже відремонтовано 43 школи, ще у 15 закладах роботи тривають.

Крім того, для якісної організації освітнього процесу з початку навчального року отримано понад п’ять тисяч ноутбуків. Також до закладів освіти області надійшло майже 1,5 тисячі одиниць комп’ютерного обладнання (в тому числі 1000 планшетів для учнів 40-кілометрової зони та закладів обласного підпорядкування).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Стартує перший тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» http://monitor.cn.ua/ua/education/95796 23 січня 2023 року розпочинається перший тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023». Цьогоріч конкурс проводиться в таких номінаціях: «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта», «Фізична культура». Освіта article Mon, 23 Jan 2023 10:39:16 +0200   На виконання наказу Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації від 23 грудня 2022 року № 211 «Про проведення першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» конкурс проводиться дистанційно з дотриманням законодавства України в частині забезпечення заходів безпеки, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану в Україні, та запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
У номінаціях «Основи здоров’я», «Початкова освіта», «Фізична культура» перший тур буде проведено в два етапи:
відбірковий – 23 січня - 30 січня 2023 року;
фінальний – 30 січня - 03 лютого 2023 року.
На відбірковому етапі учасники змагатимуться у конкурсних випробуваннях: «Тестування» та «Практична робота» у номінації «Початкова освіта»; «Тестування», «Майстер-клас» – у номінації «Фізична культура», «Тестування», «Майстер-клас» та «Практична робота» – у номінації «Основи здоров’я».
На фінальному етапі – «Майстер-клас», «Методичний практикум» та «Урок» у номінації «Початкова освіта»; «Практична робота», «Методичний практикум» та «Урок» у номінації «Фізична культура»; «Методичний практикум» та «Урок» – у номінації «Основи здоров’я».
У номінації «Захист України» перший тур відбудеться в один етап (23 січня - 31 січня 2023 року), під час якого проводяться конкурсні випробування: «Тестування», «Майстер-клас», «Практична робота», «Методичний практикум» та «Урок».
         Конкурсні випробування оцінюватиме фахове журі, у складі якого науково-педагогічні працівники Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, Національного університету «Чернігівська політехніка», Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та досвідчені вчителі-практики – переможці (лауреати) всеукраїнського конкурсу «Учитель року» попередніх років.
Результати конкурсу будуть розміщені на сайті Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського у розділі «Учитель року – 2023» https://choippo.edu.ua/?page_id=39721


Управління освіти і науки облдержадміністрації

]]>
На Чернігівщині розпочався ІІІ етап всеукраїнських учнівських олімпіад http://monitor.cn.ua/ua/education/95753 15 січня в області стартував ІІІ етап всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів. Під час воєнного стану в Україні олімпіади проводяться в змішаній (очній та дистанційній) формі. Освіта article Tue, 17 Jan 2023 10:38:17 +0200 Традиційно відкривається обласний етап змагань Всеукраїнською олімпіадою з української мови та літератури. Участь у ній взяли 42 учні закладів загальної середньої освіти з 11 територіальних громад області та трьох закладів обласного підпорядкування: Чернігівського обласного наукового ліцею, Ніжинського обласного педагогічного ліцею та Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Усі завдання спрямовані на формування мовної компетентності здобувачів освіти.

Інтелектуальне змагання проведено з дотриманням всіх заходів безпеки в умовах воєнного стану, в тому числі — наявність укриття в приміщеннях, де виконувалися завдання.

За повідомленням Управління освіти і науки
Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Розпочався ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів http://monitor.cn.ua/ua/education/95745 15 січня 2023 року в області розпочався ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів. Під час дії правового режиму воєнного стану в Україні олімпіади проводяться в змішаній (очній та дистанційній) формі. Освіта article Mon, 16 Jan 2023 10:14:20 +0200 Начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Юрій Музика в онлайн-зверненні привітав обдаровану учнівську молодь Чернігівщини з початком проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів. Юрій Володимирович побажав всім учасникам випробувань натхнення, творчого й інтелектуального зростання, добробуту та здоров’я.

Традиційно відкривається обласний етап змагань Всеукраїнською олімпіадою з української мови та літератури.

За рейтингом загальна кількість учасників обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури  становила 72 учні 8-11 класів, за заявками – 47, фактично в змаганнях взяли участь 42 здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти з 11 територіальних громад області та 3 закладів освіти обласного підпорядкування – Комунального закладу «Чернігівський обласний науковий ліцей» Чернігівської обласної ради, Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради, Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Завдання олімпіади спрямовані на формування мовної компетентності здобувачів освіти.

Інтелектуальне змагання проведено з дотриманням всіх заходів безпеки в умовах воєнного стану, учні виконували завдання в приміщеннях закладів, у яких обладнано укриття.

 

Управління освіти і науки облдержадміністрації

]]>
36 вчителів початкових класів з Чернігівщини успішно пройшли сертифікацію-2022 http://monitor.cn.ua/ua/education/95735 Попри повномасштабну війну, сертифікація вчителів початкових класів 2022 року відбулася. Освіта article Fri, 13 Jan 2023 13:57:03 +0200  Оцінювання професійних компетентностей учасників проходило, як і два попередні роки, в онлайн-режимі. Особливістю сертифікації стало використання цифрових технологій, зокрема інформаційно-аналітичної системи EvaluEd.

Участь в сертифікації взяли 1 983 педагоги із 1 462 закладів освіти. Успішно склали незалежне тестування і були допущені до участі в наступних етапах 1 335 учителів. Кожна область мала свою квоту учасників. Для Чернігівщини – 60 осіб. І не зважаючи на те, що з 24 лютого Чернігівщина перебувала в зоні активних бойових дій, кількість зареєстрованих в Чернігівській області — 59. З них успішно пройшли незалежне тестування 42 педагоги. Всі ж етапи сертифікації здолали 36 (61% з-поміж зареєстрованих) вчителів початкової школи із 17 територіальних громад області. Найбільша кількість сертифікованих учителів у Прилуцькій (6), Чернігівській (5) та Ріпкинській (3) громадах.

Відповідно до чинного законодавства сертифікат дійсний три роки й дає право вчителеві на надбавку до заробітної плати у розмірі 20 відсотків, а також право на позачергову атестацію педагога.

У 2023 році Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної й математичної освітніх галузей.

За повідомленням Управління освіти і
науки Чернігівської ОВА

]]>
Робочий візит начальника Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Юрія Музики до закладів позашкільної освіти http://monitor.cn.ua/ua/education/95711 10 січня 2023 року Юрій Музика, начальник Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, з робочим візитом відвідав два профільні заклади позашкільної освіти обласного підпорядкування – Чернігівську обласну станцію юних натуралістів та Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді, які є центрами методичної роботи та організаційно-масових заходів за відповідним напрямом. Освіта article Wed, 11 Jan 2023 10:55:00 +0200 Під час перебування у Чернігівській обласній станції юних натуралістів з Людмилою Трегубовою, директором закладу, обговорено проблемні питання щодо створення безпекових умов під час організації освітнього процесу, оглянуто матеріально-технічну базу станції. Начальником Управління відвідано еколого-просвітницьку стежку «Природа - наш дім», кабінети біології, лісництва, флористики, кімнату-музей бережливого ставлення до хліба, куточок живої природи, в актовій залі – виставку робіт учасників творчих конкурсів за еколого-натуралістичним напрямом. Також під час гурткового заняття Юрій Музика мав можливість поспілкуватися з вихованцями закладу.

У рамках робочого візиту до комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» з Петром Степовиком, директором закладу, обговорено проблемні питання щодо діяльності Центру в умовах воєнного стану, оглянуто матеріально-технічну базу, а саме: кабінети краєзнавства, психолога, полігон для занять зі спортивного туризму, виставку робіт учасників обласної краєзнавчо-патріотичної акції учнівської молоді «Від роду і до роду збережем традиції народу», відвідано заняття гуртківців у спортивному класі з боулдерінгу.

За відсутності власного укриття відвідані позашкільні заклади уклали угоди про оренду щодо перебування учасників освітнього процесу в перевірених укриттях, що знаходяться поруч.

 

Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

]]>