Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: Економіка http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Ваучер на навчання - новий професійний старт, у тому числі - для переселенців http://monitor.cn.ua/ua/economics/96797 Можливістю стати більш конкурентоспроможними на ринку праці скористалися 3 переселенки на Чернігівщині. Людмила Петренко, Наталія Окусок та Наталія Пахомова повернулися до рідного Сновська з Бучі. Економіка article Thu, 25 May 2023 11:11:51 +0300 Коли фахівці служби зайнятості запропонували отримати ваучер на навчання, то погодились без зайвих вагань, обравши професію кухаря, яку наразі здобувають у Сновськомувищому професійному училищі лісового господарства.
За плечима у кожної по професії – вихователя, продавця та бухгалтера відповідно, які, на жаль, у житті не знадобились. Жінки працювали прибиральницями у готельних та ресторанних закладах Бучі. Тепер же там потрібні кухарі. Отож, сподіваються повернутися на попередню роботу вже за новою професією.
Навчання розпочалося 10 квітня і триватиме по 25 липня. За 3,5 місяців слухачі, а їх 15 осіб, дистанційно опанують теорію і пройдуть виробничу практику. Таким чином, у короткий термін, за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, вони отримають затребувану у роботодавців професію.
Нагадаємо: ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей. І для його отримання не потрібно реєструватися у службі зайнятості.
Окрім внутрішньо переміщених осіб, ним можуть скористатися громадяни віком 45+; звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держспецзв’язку, податкової міліції тощо; звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України; люди з інвалідністю; особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України; особи, які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії.
За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це - 26 840 гривень. Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.
На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 176 ваучерів на навчання. Наші земляки обрали такі професії: електрогазозварник, кухар, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, машиніст крану автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій.
Докладніше про ваучери та хто може скористатися ними читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
За консультаціями звертайтесь на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості
 

]]>
MercyCorps розпочинає прийом заявок для підтримки підприємств в сфері сільського господарства у розмірі 40 000 доларів США http://monitor.cn.ua/ua/economics/96787 Власники малих та середніх фермерських підприємствПолтавської, Сумської та Чернігівської областей можуть подати заявку на отримання фінансової допомоги, яку надає міжнародна гуманітарна організація MercyCorps в рамках нещодавно відкритої Програми підтримки економічної стійкості України. Економіка article Wed, 24 May 2023 09:57:57 +0300 Після оголошення програми у квітні 2023 року MercyCorps розширив її для малих та середніх сільськогосподарських підприємств, які залучають або планують залучати до своєї бізнес-моделі сільські домогосподарства або дрібних фермерів. Винятком є райони, де проходять активні бойові дії, а також райони з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності.
"Мабуть не залишилося такої сфери в сільському господарстві, яка б не постраждала від наслідків війни. Програма MercyCorps допоможе бізнесу адаптуватися до мінливих умов та створити сприятливе середовище для розвитку дрібної фермерської діяльності", – зазначила директорка Програми гуманітарного реагування для України MercyCorps Кара Бак.
Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Середній розмір фінансової підтримки для відібраних заявників становить 40 000 доларів США в гривневому еквіваленті за поточним курсом Національного банку України.
Ознайомитись з умовами програми, критеріями відбору учасників та подати онлайн-заявку для участі можна на сайті uerp.mercycorps.org.
Вищезазначена допомога є доповненням до розпочатої у квітні програми для дрібних фермерів та домогосподарств, зареєстрованих як ВПО, а також місцевих дрібних фермерів у цих регіонах, чия діяльність суттєво постраждала внаслідок війни. Відібрані заявникиза цією програмою можуть отримати фінансову допомогу у розмірі до 1500 доларів США на відновлення, розширення або започаткування присадибного чи фермерського господарства.
За додатковою інформацією щодо участі в програмі звертайтеся до фахівцівMercyCorps за телефонами: +380 (67) 911 41 31 – Михайло та +380 (67) 184 57 65 – Віктор.
Для отримання запитів від ЗМІ або для організації інтерв'ю з одним із представників MercyCorps, зокрема й англійською мовою, будь ласка, звертайтеся:
Олександр Власенко – ovlasenko@mercycorps.org / +380 (50) 236 10 66 (WhatsApp, Viber).
Келсі-Рей Тейлор – ktaylor@mercycorps.org / +64212985894 (WhatsApp).

MercyCorps - це глобальна команда гуманітаріїв, які працюють разом на передовій найбільших криз сучасності, створюючи майбутнє можливостей для суспільного процвітання. MercyCorps працює в Україні з початку повномасштабної війни в лютому 2022 року. Команда надає екстрену допомогу біженцям у сусідніх країнах та людям, переміщеним всередині України, щоб вони могли задовольнити свої базові потреби виживання. Ми також фінансуємо місцеві організації, які найкраще знають свою громаду та оперативно працюють над вирішенням найнагальніших потреб. У 2022 році MercyCorps та його партнери охопили понад 1,38 мільйона людей в Україні та сусідніх країнах екстреною грошовою допомогою, продуктами харчування, психосоціальною підтримкою, інформаційними кампаніями та іншою невідкладною допомогою.

]]>
За січень – квітень 2023 року аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 43,7 млн грн http://monitor.cn.ua/ua/economics/96771 За результатами проведених протягом січня – квітня 2023 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 19,2 млн грн, фактів неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, що призвели або можуть призвести у подальшому до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 37,5 млн грн. Економіка article Mon, 22 May 2023 12:30:59 +0300 Завдяки роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 43,7 млн грн (з урахуванням відшкодування за попередні звітні періоди).
За результатами аудитів виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів унаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на загальну суму понад 213,0 млн грн.
У результаті належного реагування об’єктів контролю на рекомендації державних аудиторів попереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на суму понад 62,2 млн грн, а також відшкодовано відповідних втрат на суму 1,5 млн грн.
Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами проведених заходів державного фінансового контролю прийняли 20 управлінських рішень і врахували 39 пропозицій, наданих за результатами державних фінансових аудитів.
За допущені порушення бюджетного законодавства у двох випадках до об’єктів контролю застосовано захід впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення.
За вчинені фінансові порушення 12 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності та 3 особи ‒ до матеріальної відповідальності.
Правоохоронним органам передано матеріали 23 заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 4 досудові розслідування та долучено до кримінальних проваджень матеріали 3 заходів державного фінансового контролю, а також вручено 2 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
До Державної служби фінансового моніторингу України надіслано 3 інформації про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 29,7 млн грн.
 
Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області

]]>
Посівна кампанія виходить на фінішну пряму: в Чернігівській області вже засіяно більше 697 тис. га полів http://monitor.cn.ua/ua/economics/96756 Цьогорічна весняна посівна кампанія сільськогосподарських культур на завершальному етапі. Економіка article Fri, 19 May 2023 10:43:41 +0300 Станом на 18 травня сільськогосподарські підприємства засіяли ярими культурами 697,3 тисячі гектарів, що становить 86% прогнозу. Зокрема:

ярою пшеницею – 7,8 тис. га;
ярим ячменем – 13 тис. га;
вівсом – 13 тис. га;
горохом – 5,6 тис. га;
просом 5,5 – тис. га;
кукурудзою – 265 тис. га;
цукровим буряком – 1,6 тис. га;
соняшником – 258 тис. га;
соєю 46,3 – тис. га;
картоплеовочевою групою – 75,7 тис. га
Крім того, продовжуються роботи по догляду за посівами.

Варто зазначити, що в області триває розмінування сільськогосподарських угідь. За оперативними даними, з початку року операторами протимінної діяльності обстежено на предмет замінування/засмічення вибухонебезпечними предметами 612,21 га земель сільськогосподарського призначення.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Ринок праці наразі потребує «робочих рук» http://monitor.cn.ua/ua/economics/96755 Про це свідчить переважна кількість вакансій у базі обласної служби зайнятості. На початок травня їх налічувалось 543. Більшість - на підприємствах переробної промисловості (29,1%), сільського господарства (15,5%), у сфері охорони здоров’я (11,4%), торгівлі (9,0%). Економіка article Fri, 19 May 2023 10:35:46 +0300 У професійному розрізі найбільше вакансій було для кваліфікованих робітників з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар), а також для робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, токар, тракторист, машиніст екскаватора тощо).

У перспективі можемо прогнозувати зростання попиту на спеціалістів будівельної галузі, оскільки потрібно буде відбудовувати зруйновану інфраструктуру,  житлові будинки, дороги, комунікації. Затребуваними будуть маляри, слюсарі, електрики, зварювальники та столяри.

Служба зайнятості вже сьогодні працює на відновлення трудового потенціалу, подолання дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили, пропонуючи програми професійного навчання. Так, безробітні можуть безкоштовно здобути затребувану на ринку праці професію під гарантоване працевлаштування. Громадяни, не зареєстровані у службі зайнятості, які відносяться до певних категорій (45+, звільнені з військової служби, внутрішньо переміщені особи тощо), можуть підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці за допомогою ваучера на навчання. Детальніше про це за посиланням: https://is.gd/6czbRh
Так,  у поточному році в нашій області вже 161 особа скористалася ваучером на навчання. Наші земляки обрали такі затребувані на ринку праці професії: електрогазозварник, електромонтер, тракторист, машиніст крану автомобільного, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, монтажник гіпсокартонних конструкцій, кухар.

 Світлана Шеремет

]]>
По "Власній справі" – нові переможці http://monitor.cn.ua/ua/economics/96732 Визначено переможців 6-ї в цьому році хвилі подачі заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєктуєРобота, який тривав з 10 по 23 квітня 2023 року. Про це повідомив заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергій Роговець. Економіка article Wed, 17 May 2023 10:40:28 +0300 Мікрогрант на старт або розвиток власного бізнесу отримають ще 11 мешканців області. Це переважно – чернігівці, по одному переможцю - з Прилук, Коропа та Куликівки. Зокрема, у Чернігові мають з’явитися нова кав’ярня, СТО, розвиватиметься бізнес з виготовлення напівфабрикатів, морозива власного виробництва, надання будівельних та ремонтних послуг.
Загалом же у поточному році переможцями за цією програмою стали 58 наших земляків, які передбачають створити 131 робоче місце.  Сума фінансової підтримки їх бізнес-ідей склала понад 13,5 млн грн.
Нагадуємо, що подати заяву на отримання мікрогранту по будь-якій програмі урядового проєкту «єРобота» можна прямо зараз через портал Дія https://is.gd/KT7RoW
Більш детальна інформація про програму "Власна справа"за посиланням:https://is.gd/xBaklo
Також здійснюється прийом заяв з надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх дружин/чоловіків, які мають можливість отримати кошти в розмірі до 1 млнгрн на створення або розвиток власного бізнесу. Обовязковоюумовою обох програм є створення нових робочих місць. Більше програнтову програму читайте тут: https://is.gd/jxqZ7j
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


 Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Малий та середній бізнес Чернігівщини за рахунок сплати податків забезпечили третину надходжень до бюджетів територіальних громад http://monitor.cn.ua/ua/economics/96723 У січні-березні 2023 року до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено 1,7 млрд грн податків і зборів, що становить 36,6 відс. загальної суми надходжень. Економіка article Tue, 16 May 2023 10:57:56 +0300      Зокрема, до державного бюджету представниками середнього бізнесу спрямовано понад 528,5 млн грн податків і зборів (25,6 відс. доходів бюджету), малого бізнесу та мікропідприємництва – 316,7 млн грн (15,3 відс.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів від суб’єктів середнього підприємництва надійшло майже 434,6 млн грн (17 відс. загальної суми) та від малого бізнесу – 413,1 млн грн (16,1 відс.).

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
За січень-квітень 2023 року платниками Чернігівщини сплачено понад 9,6 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску http://monitor.cn.ua/ua/economics/96712 До бюджетів усіх рівнів платниками податків Чернігівської області у січні-квітні поточного року сплачено понад 6,1 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 48,7 відс. (на 2 млрд грн.) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2022 року. Єдиного соціального внеску надійшло 3,5 млрд грн (зростання на 70,6 відс.). Економіка article Mon, 15 May 2023 10:38:39 +0300 До державного бюджету спрямовано 2,6 млрд грн, що становить майже 43 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 932 млн грн (35,6 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 796 млн грн (30,4 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 537 млн грн (20,5 відс.) та податку на прибуток – 304 млн грн (11,6 відс.). Сума сплачених до державного бюджету податків зросла на 39 відс. (+734 млн грн) порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 3,5 млрд грн. (57 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 2,6 млрд грн (73,5 відс. в загальнообласній сумі), єдиного податку – 402 млн грн (11,5 відс.), податку на майно – майже 329 млн грн (9,4 відс.). Факт минулого року перевищено на 57 відс. або на 1,3 млрд гривень.
За січень-квітень 2023 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 36,1 відс.,
- сільське та лісове господарство – 15 відс.,
- добувна промисловість – 10 відс.,
- переробна промисловість – 9,9 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 6,9 відсотків.
Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-квітні 2023 року майже 3,5 млрд  грн.  єдиного внеску  на  загальнодержавне  обов’язкове  соціальне  страхування
(на 70,6 відс. більше відповідного періоду минулого року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальної допомоги.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску.

 

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області


 

]]>
На час дії воєнного стану: щоб користуватися арештованим рахунком, треба звернутися до ДВС http://monitor.cn.ua/ua/economics/96703 Двома мінімальними розмірами заробітної плати на місяць з арештованого рахунка відтепер, на період дії воєнного стану, зможуть користуватися фізичні особи – боржники. Економіка article Fri, 12 May 2023 11:49:13 +0300 Нагадаємо, днями набрали чинності зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану». Новели передбачають, що тимчасово, на період дії воєнного стану фізособи-боржники зможуть здійснювати видаткові операції з одного з арештованих рахунків в одному банку в межах двох мінімальних розмірів зарплати на місяць (наразі розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 6 700 гривень).
Ця сума може бути використана протягом місяця, вона не є накопичуваною. Відповідна норма діє незалежно від розміру заборгованості за виконавчим документом.
Важливо! Для визначення такого рахунку боржнику обов’язково потрібно звернутись до державного виконавця, який наклав арешт, з відповідною заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій. Заява може бути подана в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг».
 Актуальні контактні дані відділів ДВС Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції – за посиланням: https://www.sumyjust.gov.ua/.../viddily-derzhavnoyi.../

 

]]>
Ваучери на навчання для внутрішньо переміщених осіб: умови отримання та перелік спеціальностей http://monitor.cn.ua/ua/economics/96695 За сприяння Державної служби зайнятості внутрішньо переміщені особи мають можливість одноразово отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці. Економіка article Thu, 11 May 2023 11:39:56 +0300 Але , лише у випадку якщо відповідають наступним вимогам:
не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
відсутня підходяща робота;
не отримували ваучер раніше;
не проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.
На підставі ваучера здійснюється перепідготовка за робітничою професією; підготовка за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутих за іншою спеціальністю; підготовка на наступному рівні освіти (крім третього (освітньо-наукового/освітньо-творчого) та наукового рівня вищої освіти); спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями.

Навчання здійснюється закладами професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, підприємствами, установами та організаціями, які мають ліцензію на освітню діяльність, за затвердженим Мінекономіки переліком професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

Особа здійснює вибір професії, спеціальності за переліком, затвердженим Мінекономіки, а також форми та місця навчання.

Для отримання ваучера особа подає центру зайнятості заяву за формою, а також надає:
паспорт громадянина України;
трудову книжку (дублікат трудової книжки) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У разі, коли трудова книжка зберігається у роботодавця, подається її копія, засвідчена роботодавцем. У разі відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній подається довідка чи цивільно-правовий договір, що підтверджують період зайнятості особи;
документ про професійну (професійно-технічну) або фахову передвищу, або вищу освіту (дублікати таких документів) чи еДокумент про освіту (за наявності);
документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), який надається у разі відсутності в паспорті громадянина України інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
відомості про номер довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, дату видачі та найменування органу, що її видав.
Заява може бути подана особисто в паперовій або електронній формі з використанням технічних засобів електронної комунікації та з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

З документів, інформація щодо яких відсутня в державних реєстрах, центром зайнятості у присутності особи знімаються копії, які засвідчуються її підписом.

Рішення про видачу ваучера приймається центром зайнятості не пізніше ніж на восьмий робочий день з дня подання вищезазначених документів. Центр зайнятості інформує особу про прийняте рішення щодо видачі ваучерів протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Для отримання ваучера  необхідно звернутися до центру зайнятості протягом п’яти робочих днів з дня надходження відповідного повідомлення.

Заклад освіти інформує центр зайнятості, який видав ваучер, про виконання особою умов договору про навчання, зокрема відвідування занять і виконання навчальної програми.

У разі дострокового припинення занять без поважних причин особа відшкодовує протягом 30 робочих днів шляхом перерахування на рахунок закладу освіти частину його витрат за період фактичного навчання.

Видача ваучерів особам здійснюється відповідно до Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 № 207 «Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці».

Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер
1.      Бджоляр
2.      Верстатник широкого профілю
3.      Взуттьовик з ремонту взуття
4.      Водій автотранспортних засобів (для керування транспортними засобами категорій С1, С, D1, D, C1E, CE, D1E, DE)
5.      Водій навантажувача
6.      Водій трамвая
7.      Водій тролейбуса
8.      Екстрений медичний технік
9.      Електрогазозварник
10.    Закрійник
11.    Зварник
12.    Кондитер
13.    Кухар
14.    Машиніст автогрейдера
15.    Машиніст дорожньо-будівельних машин
16.    Монтажник гіпсокартонних конструкцій
17.    Налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів
18.    Налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції
19.    Плодоовочівник
20.    Покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів
21.    Робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків
22.    Робітник фермерського господарства
23.    Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування
24.    Столяр будівельний
25.    Тракторист
26.    Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського)  виробництва
27.    Верстатник деревообробних верстатів
28.    Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
29.    Кравець
30.    Лицювальник-плиточник
31.    Машиніст бульдозера (будівельні роботи)
32.    Машиніст екскаватора
33.    Машиніст крана автомобільного
34.    Монтажник систем утеплення будівель
35.    Оператор верстатів з програмним керуванням
36.    Охоронник
37.    Слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування
38.    Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів
39.    Слюсар-ремонтник
40.    Слюсар-сантехнік
41.   Фрезерувальник
42.    Токар
43.    Швачка
44.    Автомобільний транспорт
45.    Агрономія
46.    Архітектура та містобудування
47.    Будівництво та цивільна інженерія
48.    Ветеринарна медицина
49.    Геодезія та землеустрій
50.    Готельно-ресторанна справа
51.    Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
52.    Захист і карантин рослин
53.    Інженерія програмного забезпечення
54.    Комп’ютерна інженерія
55.    Медицина
56.    Медична психологія
57.    Медсестринство
58.    Менеджмент (для отримання кваліфікації «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)»)
59.    Професійна освіта (за спеціалізаціями)
60.    Психологія
61.    Середня освіта (за предметними спеціальностями) - для отримання кваліфікації «Вчитель математики», «Вчитель фізики», «Вчитель хімії», «Вчитель української мови і літератури»
62.    Системний аналіз
63.    Соціальне забезпечення
64.    Соціальна робота
65.    Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва
66.    Технології медичної діагностики та лікування
67.    Харчові технології
68.    Фармація, промислова фармація
69.    Фізична терапія, ерготерапія
70.    Кібербезпека

За інформацією Державного центру зайнятості

]]>
Роботодавцям компенсують витрати за працевлаштування деяких категорій безробітних і не тільки… http://monitor.cn.ua/ua/economics/96685 Про це йшлося під час зустрічей представників ТОВ «Чернігівський хлібокомбінат №2», ДП «Пассервіс» та ТОВ «Пассервіс-люкс» з директоркою Чернігівського обласного центру зайнятості Лідією Падалкою. Економіка article Wed, 10 May 2023 12:16:43 +0300 Чернігівський хлібокомбінат –ринкоутворююче підприємство області, в асортименті якого понад сотня найменувань хлібобулочних та кондитерських виробів. За словами директорки підприємстваОльги Заїки, продукцію вони виготовляють лише з використанням натуральних компонентів, застосовують фірмову рецептуру та класичні традиційні технології випічки.Ще одним скарбом підприємства є колектив.Наразі в штаті 260 працівників, але цього замало. Хлібокомбінату, як правило, бракує робочих рук, хоча робота є й для спеціалістів: бухгалтера, начальника відділу кадрів, економіста з праці.
ДП «Пассервіс» та ТОВ «Пассервіс-люкс» - відомі чернігівські перевізники.І якщо зазвичай їм потрібніводії,слюсарі-ремонтники, механіки, то наразі шукають електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування.
Зберегти існуючі робочі місця та допомогти підприємствам розвиватися далі покликані програми фінансової підтримки, які служба зайнятості пропонує роботодавцям. Так, вони можуть отримати компенсаційні виплати за працевлаштування деяких категорій зареєстрованих безробітних, внутрішньо переміщених осіб, компенсацію єдиного внеску за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця, допомогу по частковому безробіттю, мікрогрант на створення або розвиток бізнесу.
Крім того, для задоволення кадрових потреб роботодавців діють програми професійного навчання безробітних. Також служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, шляхом отримання ваучера на навчання.
За консультаціями звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Ринок праці мовою статистики http://monitor.cn.ua/ua/economics/96684 У січні-квітні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 10,5 тис. безробітних громадян, кожного 3-го з яких охоплено активними програмами сприяння зайнятості. Економіка article Wed, 10 May 2023 12:12:10 +0300 Зокрема, 1,6 тис. осіб знайшли роботу, ще 1,4 тис. - залучено до громадських та суспільно корисних робіт. Крім того, близько сотні безробітних скеровано на професійне навчання, 131 особа для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалася ваучером на навчання.

На жаль, через втрату значної кількості підприємств пропозицій від роботодавців суттєво поменшало, як і самих подавачів вакансій. Так, за 4 місяці поточного року служба зайнятості мала лише 2,2 тис. вакансій  - на 35% менше аналогічного показника 2022 року.
Станом на 1 травня в області налічувалось 5,0 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 543 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце в області – черга з 9 осіб. Найбільш затребуваними у роботодавців були водії, підсобні робітники, швачки, продавці, кухарі, електромонтери, трактористи-машиністи, охоронники тощо.

Сприяти розвитку економіки мають на меті програми фінансової підтримки, які наразі  пропонує служба зайнятості роботодавцям. Зокрема, їм гарантовані компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій безробітних, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця.
Також за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» можна отримати мікрогрант на започаткування або розвиток бізнесу розміром від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць. У поточному році переможцями за цією програмою стали 47 мешканців Чернігівщини. Так, в області будуть розширені п’ять швейних виробництв, запрацює куряча екоферма, фермерське господарство, відкриються нові заклади торгівлі, громадського харчування, дозвілля, сфери побутових та медичних послуг, автосервісу тощо. Буде створено більше сотні робочих місць, на створення яких з держбюджету виділено майже 11 млн грн.
Наразі здійснюється прийом заяв щодо надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя, які мають можливість отримати до 1 млн грн. Подати заяву на отримання мікрогранту по будь-якій програмі урядового проєкту «єРобота» можна прямо зараз через портал Дія https://is.gd/KT7RoW
 

  Світлана Шеремет

]]>
Понад 1,4 млрд гривень отримали бюджети від платників Чернігівщини у квітні 2023 року http://monitor.cn.ua/ua/economics/96651 Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує всім сумлінним платникам, які у цей складний воєнний час сплачують податки та збори і тим самим фінансово підтримують державу. Економіка article Fri, 05 May 2023 10:59:46 +0300 У квітні 2023 року до бюджетів усіх рівнів юридичними та фізичними особами сплачено понад 1,4 млрд грн податків та зборів.

До державного бюджету спрямовано 38 відсотків загальної суми надходжень (555 млн грн). У порівнянні з фактом  квітня 2022 року сплачено податків на 69 відс. більше (+227 млн грн). Порівняно з минулорічними зросли надходження з податку на додану вартість в 4,8 рази (+146 млн грн), податку та збору на доходи фізичних на 42 відс. (+69 млн грн) та по рентній платі за користування надрами на 8 відс. (+9 млн грн).

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено 902 млн грн податків та зборів (62 відс. в загальнообласній сумі надходжень). У порівнянні з квітнем 2022 року надходження збільшились на 60 відс. (+338 млн грн).

Основну суму доходів місцевого бюджету (71 відс.) сформовано за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого сплачено 640 млн грн (збільшення на 43 відс. або на 192 млн грн до факту квітня 2022 року). Також приріст до надходжень відповідного періоду минулого року спостерігається по податку на майно (більше у 1,9 рази) та єдиному податку (в 2,5 рази).

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у квітні сплачено 905 млн грн, чим забезпечено приріст надходжень порівняно з минулорічними майже на 50 відс. або на 301 млн гривень.

Завдяки виконанню свого громадянського обов’язку платниками щодо сплати податків, зборів та єдиного внеску держава стабільно отримує кошти для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат.



Сектор інформаційної взаємодії
Головного управління ДПС у Чернігівській області

]]>
Програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»: У Прилуках працює кондитерський цех http://monitor.cn.ua/ua/economics/96645 Створювати солодкі смачні шедеври – її пристрасть і робота. Своє хобі прилучанка Ганна Голуб перетворила на успішний бізнес і вже майже шість років займається кондитерською справою професійно. Спочатку працювала вдома, виконуючи індивідуальні замовлення клієнтів, а торікзавдяки підтримці родини зважилася відкрити кондитерський цех. На становлення бізнесу взяла мікрогрант за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Економіка article Thu, 04 May 2023 12:06:22 +0300 На гроші гранту придбала найнеобхідніше - професійну техніку та меблі з нержавійки. Також сплатила за оренду приміщення на перші шість місяців.
"Грантові гроші прийшли «під ялиночку», 30 грудня. Це був справжній подарунок, якому я дуже зраділа», — говорить підприємниця. - Коли вам дають такий шанс у житті, то я думаю: ним варто скористатися. Якщо ти працюєш на себе, то знаєш, для чого це робиш, який результат хочеш отримати».
Робочий день Ганни починається о 8 ранку, а завершується в залежності від кількості замовлень. Торти, бенто торти, тістечка, капкейки, чизкейки, трайфли, шокобомби, пряники-розмальовки, зефір, кейкпопси, меренговірулети, крафіни, макарон, пташине молоко у шоколаді, мармелад – все це й не тільки є в асортименті майстрині.Десерти дивують як неймовірним смаком, так івишуканим авторським дизайном.Ці солодкі шедеври, особливо торти, випечені з урахування всіх побажань клієнта, зовсім не схожі на стандартну продукцію кондитерських магазинів. Крім таланту та естетичного смаку, Ганна має ґрунтовні знання з виготовлення різних десертів, але на цьому не зупиняється й навчається далі.
За роки роботи вона створила власний бренд солодощів та напрацювала постійну клієнтську базу. Фото своїх виробів викладає в соцмережі, щобзацікавити покупців, що їй успішно вдається.Добре працює й «сарафанне радіо».За словами підприємниці, все зароблене вона постійно реінвестує у розвиток свого бізнесу.
У новому кондитерському цеху Ганна випікає солодощі не лише «на замовлення», там можна придбати і готові десерти, щодало змогу збільшити кількість клієнтів. Працює поки що одна, але активно шукає собі помічника. Адже створити нове робоче місце – обов’язкова умова програми надання мікрогрантів.
«Я щаслива, бо тепер вдома я проводжу час з родиною та відпочиваю, а на роботі готую і зустрічаю покупців», - говорить підприємниця.
Подати заявку на участь у проєкті «єРобота» можна через портал Дія прямо зараз https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Визначено чергових переможців по «Власній справі» http://monitor.cn.ua/ua/economics/96630 За повідомленням обласного центру зайнятості, переможцями 5-ї в цьому році хвилі подачі заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яка тривала з 27 березня по 9 квітня, стали 13 мешканців Чернігівщини. Вони отримають мікрогрант на старт або розвиток власного бізнесу. Економіка article Wed, 03 May 2023 11:29:32 +0300 У результаті реалізації їх бізнес-планів у Чернігові розвиватиметься деревообробка, виробництво панелей балістичного захисту, відкриються локація вуличної їжі, нові магазини,на Ніжинщині з’явиться фермерське господарство, міні-пасіка, квітковий простір, розширить свою діяльність дитячий освітній центр. Вирощуванням великої рогатої худоби займуться на Корюківщині, а у Коропі запрацює майстерня з ремонту м’яких меблів.

Загалом же,за час дії програми (з липня 2022 року),позитивні рішення отримали128наших земляків.Їх бізнес-плани передбачають створення 286 нових робочих місць. Загальна сума фінансової підтримки від держави становить близько 30 млн грн.
Детальна інформація про програму "Власна справа"за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogranty
Наразі здійснюється прийом заяв щодо надання грантів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя, які мають можливість отримати кошти до 1 млнгрн на створення або розвиток власного бізнесу. Більше програнтову програму читайте тут:https://www.dcz.gov.ua/storinka/granty-na-stvorennya-abo-rozvytok-vlasnogo-biznesu-uchasnykam-boyovyh-diy-osobam-z
Подати заяву на отримання мікрогранту по будь-якій програмі урядового проєкту «єРобота» можна прямо зараз через портал Дія https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості

]]>
На Чернігівщині цьогоріч службою зайнятості видано 131 ваучер на навчання http://monitor.cn.ua/ua/economics/96625 Наші земляки обрали такі професії: «електрогазозварник», «кухар», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «машиніст крану автомобільного», «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «монтажник гіпсокартонних конструкцій». Економіка article Wed, 03 May 2023 11:11:52 +0300 Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право безоплатно за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей.Отримати його можуть громадяни деяких категорій, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, та відповідають певним вимогам.Це - особи віком 45+;звільнені з військової служби (крім строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Держспецзв’язку, податкової міліції тощо;звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у  заходах, необхідних для забезпечення оборони України;внутрішньо переміщені особи;люди з інвалідністю;особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;особи, які у період дії воєнного стану отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії. Основна мета видачі ваучера - підвищення конкурентоспроможності людини на ринку праці та розширення можливостей для працевлаштування.
За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Професію чи спеціальність, заклад освіти та форму навчання людина вибирає самостійно. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. Нині це - 26 840 гривень. Якщо вартість навчання більша, то різницю доплачує людина або ж роботодавець.
Докладніше про ваучери та хто може скористатися ними читайте на нашому сайті за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
єРобота: нові бізнес-можливості для українських захисників http://monitor.cn.ua/ua/economics/96595 До 1млн. грн на створення або розвиток власної справи можуть отримати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя в рамках нової грантової програми урядового проєктуєРобота, яка стартувала 10 квітня поточного року Економіка article Fri, 28 Apr 2023 17:08:01 +0300 Ключова вимога - створення нових робочих місць. Таким чином держава не лише підтримує бізнес, але й вирішує питання зайнятості громадян.
Програмою передбачено надання грантів:
до 250 тис грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 1 робочого місця;
до 500 тис грн — для дружини/чоловіка учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення 2 робочих місць;
до 1 млнгрн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення 4 робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Зверніть увагу! Гранти у розмірі до 500 тис. та 1 млнгрн надаються за умови співфінансування: 70% вартості проекту – за рахунок гранту, не менше 30%  - за рахунок коштів отримувача.
Повернення грантових коштів державі передбачається у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємця впродовж 3 років.

Рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості після перевірки банком ділової репутації заявника, а також враховуючи результати співбесіди з отримувачем, проведеної регіональним центром зайнятості.

Подати заяву на участь у програмі та бізнес-план можна на порталі Дія.
Більше про грантову програму тут https://is.gd/g9c8MP
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Обласний центр зайнятості

]]>
Фінансова допомога для переміщених та місцевих дрібних фермерів у Чернігівській області http://monitor.cn.ua/ua/economics/96564 Мешканці та ВПО, які проживають у Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, можуть подати заявку на отримання грантів до 1 500 доларів США на розвиток своїх господарств Економіка article Tue, 25 Apr 2023 13:25:14 +0300 Міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps розпочинає Програму підтримки економічної стійкості України, яка допоможе дрібним фермерам відновити, розширити або започаткувати нову присадибну чи фермерську діяльність.

Отримати відповідну фінансову допомогу можуть дрібні фермери та домогосподарства, які мають статус внутрішньо переміщених осіб, а також місцеві дрібні фермери, чия діяльність значно постраждала внаслідок війни, в Полтавській, Сумській та Чернігівській областях на основі конкурсного відбору. Винятком є райони, де проходять активні бойові дії, а також райони з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення такої діяльності.

«Програма підтримки економічної стійкості України забезпечить можливість не лише людям, які постраждали від війни, відкрити або відновити власний бізнес, але й надасть імпульс для розвитку різних бізнес-напрямків. Ми сподіваємося, що програма зробить позитивний внесок у розвиток підприємницьких ініціатив, покращення самозайнятості та збільшення доходів  в українських громадах», – говорить  директорка програми гуманітарного реагування Mercy Corps в Україні Кара Бак.

Середній розмір фінансової допомоги складає 1500 доларів США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Сума підтримки залежить від типу фермерської діяльності та фінансових потреб конкретного учасника програми.

Більше інформації про критерії програми для заявників можна знайти на сайті uerp.mercycorps.org. Подання заявки за посиланням є обов'язковим для учасників програми.

За додатковою інформацією щодо участі в програмі звертайтеся за телефонами:
+380 (67) 911 41 31 – Михайло, +380 (67) 184 57 65 – Віктор.
Для отримання запитів від ЗМІ або для організації інтерв'ю з одним із представників Mercy Corps, зокрема й англійською мовою, будь ласка, звертайтеся:
Олександр Власенко – ovlasenko@mercycorps.org / +380 (50) 236 10 66 (WhatsApp, Viber)
Келсі-Рей Тейлор – ktaylor@mercycorps.org / +64212985894 (WhatsApp)

]]>
Програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»: на Чернігівщині - 115 позитивних рішень http://monitor.cn.ua/ua/economics/96563 Саме стільки мешканців області стали переможцями на отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу за час дії програми (з липня 2022 року). Економіка article Tue, 25 Apr 2023 13:21:56 +0300 В результаті її реалізації ними передбачається створення 264 нових робочих місць. Загальна сума фінансової підтримки від держави склала понад 27 млн грн.

Відтак в області з’являються заклади харчування, кав’ярні, пекарні, салони краси, швейні цехи, автомайстерні, дитячі студії тощо. Реалізуються бізнес-ідеї щодо виробництва бетону, паливних пелет, металевих печей-буржуйок та навіть дзеркал, а також рослинної олії, консервів та напівфабрикатів. Розширюється і сфера послуг, серед яких послуги з деревообробки, кейтерингові, будівельні та бухгалтерські.

У нинішньому році передбачено 20 хвиль подачі заяв для участі у програмі «Власна справа», по 4-х з них вже визначено переможців. Ними стали 34 мешканці області, які зобов’язалися створити 87 нових робочих місць. Серед бізнес-ідей, які будуть реалізовуватися в області – створення курячої екоферми, сервісного центру, СТО, фітнес-клубу, грумінг-салону, надання послуг клінінгової компанії, послуг з утеплення будинків, ландшафтного дизайну та обрізки дерев, медичних послуг тощо.

Нагадаємо: програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»  передбачає надання  фінансової підтримки від 50 до 250 тис грн. в залежності від кількості створених робочих місць.

Грантові кошти можна витрачати на придбання обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, сплату оренди, послуги маркетингу та реклами, лізингу та комерційної концесії.

Повернення коштів відбувається шляхом сплати податків і зборів, зокрема за працевлаштованих осіб.

Процедура отримання мікрогранту максимально проста. Для цього потрібно подати заяву та бізнес-план через портал Дія https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu , діждатись позитивної оцінки ділової репутації «Ощадбанком», пройти  онлайн-співбесіду з фахівцями обласного центру зайнятості та дочекатися остаточного рішення Державного центру зайнятості.

Підготувала Світлана Шеремет

]]>
Результат проєкту «єРобота»: підприємець виготовляє унікальні вироби з дерева http://monitor.cn.ua/ua/economics/96550 У руках цього майстра з Бахмача дерево перетворюється на вишукані меблі, оригінальні предмети побуту та елементи інтер’єру. Уже понад десять років Артем Васечко виготовляє у власному столярному цеху ліжка, шафи, комоди, кухонні гарнітури, столи, стільці, двері, балясини для сходів, підсвічники, ікони. Задля розвитку свого бізнесу торік він скористався програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» та отримав мікрогрант. Економіка article Tue, 25 Apr 2023 10:50:08 +0300 Грантові кошти Артем витратив на придбання ручного електроінструменту, столярного обладнання, витратних матеріалів (лакофарбової продукції, шліфувальних стрічок, клею тощо) та сировини. «Якісний та сучасний інструмент - запорука успіху в столярстві, - каже  майстер. – А для безперебійної роботи потрібен запас матеріалів та якісної сировини».

Любов до столярної справи Артем перейняв від батька, який все життя був столяром. Починалося це як захоплення, яке потім стало справою його життя і родинним бізнесом. Наразі Артем працює разом з батьком, який тепер у нього - найманий працівник. Вони виготовляють вироби за індивідуальними замовленнями клієнтів з урахуванням усіх їх побажань. Майстрам до снаги виготовити будь-яку дерев’яну річ, як стандартного, так і нестандартного розмірів, – знань, навиків та досвіду вистачає.

Підприємець переконаний: вироби з дерева ніколи не втратять своєї популярності - це класика, над якою не владний час. З’являються нові стилі декору, оздоблювальні матеріали та вдосконалюються технології, але меблі з натуральної деревини завжди в тренді. Вони добре виглядають в будь-якому інтер'єрі, натуральні, екологічно чисті, практичні, міцні та зручні.

Нагадаємо, обов’язковою умовою отримання коштів є створення робочих місць. Саме від їхньої кількості залежить сума фінансової підтримки: у разі створення одного робочого місця – від 50 до 150 тис. грн., двох і більше робочих місць – до 250 тис. грн.
Подати заявку на участь у проєкті «єРобота» можна через портал Дія прямо зараз https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості


 

]]>
Компанія ПЕТ Технолоджиз в пошуках талановитих і перспективних фахівців http://monitor.cn.ua/ua/economics/96540 Про це повідомив її керівник Юрій Полянський під час зустрічі з директором обласного центру зайнятості Лідією Падалкою, яка днями відвідала підприємство з метою інформування роботодавця про програми фінансової підтримки для бізнесу. Економіка article Mon, 24 Apr 2023 10:36:57 +0300 ТОВ «ПЕТ Технолоджиз» - відомий у Чернігові та поза його межами розробник та виробник видувного обладнання, видувних форм та пет-кег. Проте, тут займаються не лише обладнанням, а й створюють унікальні дизайни, зокрема пет-пляшки.  
Якщо коротко, то це передові технології, безмежні іновації, європейська якість. А ще – новітні тенденції, сучасні тренди та злагоджена робота трудового колективу, який налічує на сьогодні близько двохсот працюючих. Серед них – токарі, електрозварювальники, верстатники, фрезерувальники тощо.Також підприємству потрібні: інженер-конструктор, інженер-програміст та оператор-налагоджувальник верстатів з програмним керуванням, менеджер із закупівель.
 «Ми пропонуємо цікаву та гідну роботу для тих, хто прагне розвиватись, вміє креативити та готовий працювати в команді, на результат. У нас  комфортні та сучасні умови праці, професійний колектив, перспективи кар’єрного росту,» - говорить керівник компанії.
У свою чергу, Лідія Падалка розповіла про фінансові стимули для роботодавців, які допомагаютьсьогодні «тримати економічний фронт». Зокрема, цеможливість отримати компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, внутрішньо переміщених осіб. Крім того, для задоволення кадрових потреб роботодавців діють програми професійного навчання безробітних, а для певних категорій громадян, для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці передбачено видачу ваучерів на навчання. Крім того, на розвиток бізнесу можна отримати мікрогрантза програмою «Власна справа» урядового проекту «єРобота».

Ви зацікавилися можливістю працевлаштуватися на ТОВ «ПЕТ Технолоджиз»?Більше про роботу Компаніїдивіться за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1IwU42Y00JRCMuG-xm0fKJb7jxGJeDQ7K/view?usp=sharing
Маєте запитання щодо працевлаштування? Скористайтесь каналомонлайн-підтримкиобласної служби зайнятості в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Обласний центр зайнятості

]]>
Мікрогрант на бізнес: у Ніжині є новий салон краси та є робота http://monitor.cn.ua/ua/economics/96534 До підприємництва люди приходять різними шляхами.Відкрити власний салон краси, прагнучи самостійності, фінансової незалежності та самореалізації, жителька Ніжина Дарія Торгіна зважилася після 12 років роботи найманим працівником у перукарні. Економіка article Fri, 21 Apr 2023 10:52:26 +0300 Реалізувати задум їй допомогла програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Дізнавшись про можливість отримати мікрогрант настворення або розвиток власного бізнесу Дарія підготувала бізнес-план, подала його разом із заявою через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості, отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості і грантові гроші.Їх витратила на придбання перукарського, манікюрного та педикюрного обладнання, інструментів та матеріалів, меблів та оренду приміщення.
Салон краси «EGO», який Дарія відкрила цього року, працює в центрі міста.Бізнес розвивається успішно, і власниця отримує величезне задоволення від своєї роботи, а особливо - від вдячних посмішок клієнтів. Підприємниця вже працевлаштувала двох працівників: перукаря та адміністратора.Ще шукає перукаря та майстра манікюру-педикюру. Згодом потрібні будутьбарбер, майстри з депіляції та нарощування вій.Наразі у салоні клієнтам пропонуютьспектр послугза розумними цінами: перукарські - жінкам, чоловікам, діткам, манікюр, педикюр, фарбування і корекція брів. У планах Дарії й надалі розвивати свій бізнес, забезпечуючи роботою людей і сплачуючи податки державі.
Отримати консультацію щодо мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
За підсумками трьох місяців «Кампанії декларування -2023» у Чернігівській області громадяни задекларували понад 737,7 млн грн доходів http://monitor.cn.ua/ua/economics/96510 Наразі триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2022 року. Cтаном на 01.04.2023 року по Чернігівській області податкові декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік подали 1892 громадянина, які задекларували більше 737,7 млн грн доходів. Економіка article Wed, 19 Apr 2023 12:33:28 +0300 Із загальної кількості декларантів 49 відс. складають особи, які отримали доходи, що підлягають обов’язковому декларуванню. Ці декларанти самостійно визначили до сплати в бюджет понад 4 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 1 млн грн військового збору. До бюджету вже сплачено понад 2 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 0,5 млн грн військового бору.
Крім цього, протягом січня – березня 2023 року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2022 рік, у зв’язку з використанням права на податкову знижку, подали 913 громадян Чернігівської області та визначили до повернення з бюджету 3,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб.
Нагадаємо, що граничний термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи, визначений Податковим кодексом України для громадян, у яких виникає обов’язок щодо подання податкової декларації – до 01 травня року, наступного за звітним.
 

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
Що таке ваучер та хто можейого отримати? http://monitor.cn.ua/ua/economics/96509 Ваучер – це документ, який дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти навчання за однією із 70 професій та спеціальностей із затвердженого переліку. Економіка article Wed, 19 Apr 2023 10:36:54 +0300 Ваучер видається одноразово для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці:
-    особам віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менш як 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку;
-    особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України або Державної кримінально-виконавчої служби у зв’язку із скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, які не набули права на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;
-    особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” пенсійного віку та за умови звернення протягом трьох років з дня звільнення;
-    внутрішньо переміщеним особам працездатного віку за відсутності підходящої роботи;
-    особам, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
-    особам з інвалідністю за відсутності підходящої роботи;
-    особам, які у період воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях під час служби, трудової та іншої діяльності, проживання на відповідній території отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії, перебуваючи безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, у разі наявності відповідних рекомендацій в індивідуальному реабілітаційному плані, незалежно від встановлення їм інвалідності.
Ваучер не надається:
-    особам, які не мають професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти;
-    особам, які проходили протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
-    особам, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні.
За консультаціями звертайтесь до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості або на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv


Консультує Державна служба зайнятості

]]>
У січні-березні 2023 року місцеві бюджети Чернігівщини отримали 2,6 млрд гривень податків та зборів http://monitor.cn.ua/ua/economics/96497 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-березень 2023 року надійшло 2,6 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 56 відс. більше за факт надходжень трьох місяців попереднього року (+935 млн грн). Економіка article Tue, 18 Apr 2023 09:59:22 +0300 Найбільшу частку у загальній сумі (74,3 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 1,9 млрд грн. Порівняно з минулорічним фактом сума податку збільшилась на 811 млн гривень або на 72,3 відсотки. В умовах воєнного стану відбувся перерозподіл джерел доходів для перерахування податку – значно зросла сума і питома вага грошового забезпечення військовослужбовців.
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 234 млн грн (9 відс. доходів місцевих бюджетів), що майже на 42 відс. більше за минулорічний факт. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 272 млн грн (10,5 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), або на 3,5 відс. більше ніж у минулому році.
Частка решти податків і зборів у загальній сумі становить трохи більше 6 відс.: податку на прибуток сплачено 36 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 47 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 64,5 млн грн, екологічного податку – 6 млн гривень.  
Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери оборони, державного управління, освіти та охорони здоров’я (47,2 відс. загальної суми або 1,2 млрд грн). Також значні суми сплатили сільськогосподарські (14,8 відс. або 386 млн грн) та промислові підприємства (11,8 відс. або 307 млн грн). Від громадян надійшло 256 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (9,8 відс. загальної суми).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 149 млн грн (5,7 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 90 млн грн (3,5 відс.), лісового господарства – 36 млн грн (1,4 відс.), будівництва – 20 млн грн (0,8 відс.).
        

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

]]>
Мікрогранти на бізнес… Нові переможці http://monitor.cn.ua/ua/economics/96496 Визначено переможців 4-їв цьому році хвилі подачі заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яка тривала з 13 по 26 березня. За повідомленням обласного центру зайнятості, по нашій області – 8 позитивних рішень. Тобто ще 8 наших земляків отримають мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу Економіка article Tue, 18 Apr 2023 09:57:22 +0300 Найбільша кількість переможців цього разу - з Чернігова, де в результаті їхньої діяльності сфера послуг у місті поповниться послугами з ландшафтного дизайну та обрізки дерев, розширять та вдосконалять спектр послуг вже діючі швейне підприємство, клінінгова компанія та кав’ярня. Також має з’явитися грумінг-салон для тварин та новий продуктовий магазин з піцею власного виробництва.Сподіваємось, що приємно будуть вражені й мешканці Коропа, де незабаром відкриється фітнес-клуб. Жителі ж Куликівки матимуть змогу насолоджуватися сушами – послуги з їх приготування та доставки планує надавати їх землячка, яка є серед отримувачівмікрогранту на бізнес.
Загалом же з початку року переможцями за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» стали 34 мешканці області.Їх бізнес-плани передбачають створення 87 нових робочих місць.

Нагадаємо: сума фінансової підтримки за програмою «Власна справа» становить від 50 до 250 тис грн в залежності від кількості створених робочих місць.
Подати заявку на участь упроєкті«єРобота» можначерез портал Дія прямо заразhttps://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

]]>
За січень-березень 2023 року платниками Чернігівщини сплачено понад 7,2 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску http://monitor.cn.ua/ua/economics/96494 У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-березні 2023 року сплачено понад 4,6 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 44,7 відс. перевищує факт надходжень відповідного періоду 2022 року. Єдиного соціального внеску надійшло 2,6 млрд грн (зростання на 79,4 відс.). Економіка article Tue, 18 Apr 2023 09:48:10 +0300 Зокрема, до державного бюджету спрямовано більше 2 млрд грн, що становить 44 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 700 млн грн (33,9 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 610,4 млн грн (29,6 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 416 млн грн (20,2 відс.) та податку на прибуток – 297 млн грн (14,4 відс.). Сума сплачених до державного бюджету податків зросла на 32,6 відс. (+508,0 млн грн) порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 2,6 млрд грн, в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 1,9 млрд грн (74,3 відс. в загальнообласній сумі), єдиного податку – 272 млн грн (10,5 відс.), податку на майно – 234 млн грн (9 відс.). Факт минулого року перевищено на 56 відс. або на 935 млн гривень.
За січень-березень 2023 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
-    державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 35,8 відс.,
-    сільське та лісове господарство – 15 відс.,
-    добувна промисловість – 10 відс.,
-    переробна промисловість – 10,7 відс.,
-    оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 6,8 відс.
Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено за І квартал 2023 року 2,6 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на 79,4 відс. більше відповідного періоду минулого року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальної допомоги.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.
        

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
«Маємо перейти до хоч і невеликого, але сталого зростання економіки»: Юлія Свириденко — підприємцям Чернігівщини http://monitor.cn.ua/ua/economics/96478 90% опитаних підприємців планує залишатися і працювати в прикордонній Чернігівщині. Однак, щоб бізнес мав змогу тут відновитися/розвиватися/стартувати треба окрема регуляція. У цьому питанні важливий діалог підприємців з державою та банківськими установами. Економіка article Fri, 14 Apr 2023 12:14:17 +0300 Приклад такої комунікації — зустріч 13 квітня в обласному центрі представників різнорівневого бізнесу регіону з Першим віце-прем'єр-міністром – Міністром економіки України Юлією Свириденко, заступником Міністра Олексієм Соболєвим та представникам двох державних банків.


    «Під час кожної зустрічі з бізнесом я не втомлююсь дякувати всім підприємцям, які не припинили працювати і сплачувати податки під час війни. Саме за рахунок ваших податків фінансуються Збройні Сили України, котрі без перебільшення є основою нашої державності. Якщо в минулому році нашою задачею було виживання в умовах війни, то цього року ми маємо перейти до хоч і невеликого, але сталого зростання економіки», — зазначила Юлія Свириденко.
Учасники ділової зустрічі мали змогу поставити практичні питання та внести пропозиції щодо обговорюваних тем. Мова йшла про механізми отримання/неотримання кредитів, грантів; реалізацію програм та їх налаштування на ще кращий результат; підтримку експортерів; держзамовлення для українських підприємств; відшкодування збитків та іншого.
Не оминули увагою проєкт закону про регіон пріоритетного розвитку. Чому його досі нема: треба врахувати потреби і особливості усіх постраждалих регіонів.
    «Повернення наших громадян з-за кордону — наразі головний пріоритет для нашого Уряду. Ми маємо дати їм можливість жити в безпечному середовищі та мати гідний дохід від роботи чи власної справи. Всі питання та запити опрацюємо та дамо відповіді в найкоротший термін. Дякую за теплу та конструктивну зустріч!» — підсумувала міністерка економіки.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

]]>
Погоджені виплати ще для 2275 чернігівців за їх внесок у відбудову міста-героя http://monitor.cn.ua/ua/economics/96475 Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 13 квітня, погодив надання одноразової матеріальної допомоги-винагороди 2275 мешканцям Чернігова, на загальну суму 6 825 000 грн. Економіка article Thu, 13 Apr 2023 12:07:36 +0300 З них:
комунальні підприємства міської ради – 1 395 осіб на суму 4 185 000 грн;
заклади освіти – 880 осіб на суму 2 640 000 гривень.
Рішенням Чернігівської міської ради від 30 березня 2023 року затверджено Програму надання одноразової матеріальної допомоги-винагороди мешканцям міста Чернігова за особистий внесок у відновлення міста-– героя від наслідків російської військової агресії на 2023 рік. Метою Програми є відзначення мешканців міста Чернігова за особистий внесок у відновлення міста-героя від наслідків російської військової агресії. Передбачений обсяг фінансових ресурсів, для реалізації Програми – 43,0 млн гривень.
У поточному році таку допомогу вже отримало 5 426 мешканців на загальну суму 16 278 000 гривень.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Завдяки проєкту «єРобота» в Коропі робитимуть олію http://monitor.cn.ua/ua/economics/96465 До повномасштабної війни Україна була найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії. Торік зменшився не лише експорт, а й посівні площі під соняшником та кількість виробників. У той час коли деякі підприємства зупинили свою діяльність, жителька Коропа Галина Мисник вирішила зайняти цю нішу. Реалізувати задумане їй допомогла програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Економіка article Wed, 12 Apr 2023 11:46:15 +0300 Щоб отримати мікрогрант на створення бізнесу підприємниця підготувала бізнес-план, подала його разом із заявою через портал «Дія», презентувала свою ідею комісії обласного центру зайнятості та отримала позитивне рішення Державного центру зайнятості, а потім - грантові гроші. Їх витратила на придбання обладнання для переробки олійних культур.

«У нас є родинний бізнес фермерське господарство «Золотий пармен», яке сертифіковане, як органічне. Спеціалізується на садівництві та вирощуванні зернових та олійних культур, - розповідає Галина Мисник. – Виробництво олії ми облаштуємо у власному приміщенні. Виготовлятимемо продукцію, насамперед, з власної сировини: насіння соняшнику, льону, рижію. Для переробки також закуповуватимемо насіння без посередників у невеликих фермерських господарствах, які мало або зовсім не використовують хімічні добрива, пестициди та гербіциди. Також плануємо надавати послуги по переробці різних олійних культур».

Зі збутом продукції проблем не виникне, - впевнена власниця. Олію та макуху реалізовуватиме у власному магазині та інших торгових мережах. Макуху можна використовувати у власному фермерському господарстві, продавати фермерам та приватникам, як добавку до кормів тваринам.

Однією з головних вимог для отримання мікрогранту є створення нових робочих місць. Підприємниця планує працевлаштувати двох робітників.

Отримати консультацію щодо мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу можна на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
Субсидія на неопалювальний період: що варто знати http://monitor.cn.ua/ua/economics/96455 У квітні закінчується опалювальний сезон, і з 1 травня по 30 вересня в Україні будуть розраховані субсидії на неопалювальний період. Економіка article Tue, 11 Apr 2023 12:58:03 +0300 Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електроенергії для централізованого, автономного та індивідуального опалення розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Житлові субсидії та пільги на неопалювальний сезон з травня будуть перепризначені для переважної більшості одержувачів, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді, автоматично, на підставі наявної у Пенсійному фонді України інформації, за умови, що не змінилися дані про їхній майновий стан чи склад родини. Якщо ж такі зміни відбулися, отримувачі субсидії повинні надавати про них інформацію до органу ПФУ протягом 30 днів.

Проте є певна категорія людей, яка має обов’язково звернутися за субсидією на неопалювальний період.

Кому потрібно подати заяву та декларацію?

На наступний період житлова субсидія призначається за особистим зверненням, якщо:

    у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
    члени домогосподарства орендують житлові приміщення для проживання та сплачують житлово-комунальні послуги;
    кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у домогосподарстві менша ніж кількість зареєстрованих;
    домогосподарство звертається за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Виключно на підставі звернення громадянина надається на неопалювальний сезон також житлова субсидія, якщо в опалювальний сезон розмір плати за житлово-комунальні послуги, внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування не перевищував обсягу обов’язкового відсотка платежу. Тобто субсидію було призначено 0,00 грн.

Якщо зазначені домогосподарства претендують на призначення житлової субсидії на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня), представники такого домогосподарства мають у зручний для себе спосіб подати до органу ПФУ заповнені належним чином нові заяву та декларацію.

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання.

Як враховуються доходи?

Якщо житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону, для розрахунку житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід за III і IV квартали попереднього календарного року.

При цьому пенсійна виплата враховується в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року.

Куди та як подати документи?

Подати документи на призначення житлових субсидій та пільг до органів Пенсійного фонду України можна декількома способами, обравши зручніший:

– особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України;

– поштою, на адресу органу Фонду;

– або online – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок Пенсійний фонд.

Крім того, як і раніше, можна подавати документи на призначення субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг та через портал "Дія".

Довідково. Питання надання житлових субсидій, зокрема, на неопалювальний період, регулюється Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 „Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”.

За інформацією Головного управління
Пенсійного фонду України в Чернігівській області

]]>
Вакансій поменшало, безробітних також… http://monitor.cn.ua/ua/economics/96454 У січні-березні поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 9,7 тис. безробітних громадян. З них кожного 5-го залучено до активних програм сприяння зайнятості. Зокрема, 1,1 тис. осіб знайшли роботу, близько 700 – залучено до громадських та суспільно корисних робіт. Економіка article Tue, 11 Apr 2023 12:56:34 +0300 На професійне навчання скеровано 91 безробітного. Крім того, 55 громадян області для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці скористалися ваучером на навчання.

Станом на 1 квітня в області налічувалось 5,3 тис. офіційних безробітних – майже вдвічі менше, ніж рік тому. Серед них зросла питома вага жінок (з 45,5% до 77%), побільшало осіб, що потребують додаткових гарантій зайнятості, поменшало молоді та сільських мешканців.
Суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.
За 3 місяці до служби зайнятості від роботодавців надійшло 1,7 тис. вакансій – майже вдвічі менше аналогічного показника минулого року. На початок березня в базі даних налічувалось 493 вакансії, на кожну з яких претендувало 11 безробітних.
Найбільше потребували кадрів переробна промисловість, сільське господарство, сфери торгівлі, охорони здоров’я, освіти, а також державного управління та оборони. За професійними групами переважає потреба у кваліфікованих робітниках з інструментом, працівниках сфери торгівлі та послуг, робітниках з обслуговування устаткування та машин. Також ринок праці наразі потребує професіоналів.

Тримати економічний фронт, зберегти існуючі та створити нові робочі місця мають на меті програми фінансової підтримки, які пропонує служба зайнятості для роботодавців. Зокрема, вони можуть скористатися допомогою по частковому безробіттю. За працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також окремих категорій безробітних роботодавцям гарантовано компенсаційні виплати. Також на започаткування або розвиток бізнесу можна отримати мікрогрант розміром від 50 до 250 тис. грн в залежності від кількості створених робочих місць.
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Чернігівський обласний центр зайнятості

]]>
До уваги платників податків! http://monitor.cn.ua/ua/economics/96442 Економіка article Mon, 10 Apr 2023 10:49:11 +0300 Управління економічного аналізу Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що Державною казначейською службою відкрито бюджетні рахунки по податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб та єдиному податку для сплати мінімального податкового зобов’язання, визначеного Податковим кодексом України для земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.
    Решта рахунків залишилася без змін.
Ознайомитися з рахунками можна за посиланням: https://ch.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/

   Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
7 квітня: Цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/economics/96429 ДЕНЬ 408 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 408 RUSSIAN AGRESSION Економіка article Fri, 07 Apr 2023 09:54:34 +0300 7 квітня - Всесвітній день здоров'я, Міжнародний день пам'яті про геноцид у Руанді.
Православна церква святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці.
У західних християн і лютеран Страсна п'ятниця (Велика п'ятниця).

Цього дня, 1795 року у Франції був ухвалений Закон про запровадження Метричної системи мір, 1805 року - у Відні відбулася прем'єра Третьої симфонії Людвіга ван Бетховена, у 1826 році в Мюнхені закладено будівлю пінакотеки, а в 1827 році було продано перші сірники.

Ще цього дня:
1918 - 2-й Запорізький полк (командир - Петро Болбочан) Армії УНР розгромив червоні війська на станції Люботин і зайняв Харків;
1926 – Невдалий замах британки Віолетти Гібсон на життя італійського диктатора Беніто Муссоліні (куля лише зачепила його ніс);
1927 - Здійснено першу публічну телепередачу на велику відстань: із Вашингтона до Нью-Йорка показали виступ міністра торгівлі США Герберта Гувера;
1948 - Набув чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Зараз цей день відзначають як Всесвітній день здоров'я;
1964 - IBM анонсувала обчислювальну систему System/360;
1969 - Символічна дата народження Інтернету, публікація RFC 1;
1995 - Під час першої російсько-чеченської війни російські силовики вирізали село Самашки.
2017 - Бомбардування авіабази Шайрат.

Всесвітній день здоров'я
Відзначається щорічно 7 квітня в день створення 1948 року Всесвітньої організації охорони здоров'я. Сьогодні їй 75 років. За цей час членами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) стали 194 держави світу.
Всесвітній день здоров'я - глобальна кампанія, спрямована на привернення уваги кожного жителя нашої планети до проблем та охорони здоров'я, з метою проведення спільних дій для захисту здоров'я і благополуччя людей.

Благовіщення Пресвятої Богородиці
Благовіщення Пресвятої Богородиці - світле християнське свято, яке православна церква відзначає 7 квітня, у православ'ї воно належить до числа двунадесятих свят.
Назва свята - Благовіщення - передає головний сенс пов'язаної з ним події: сповіщення Діві Марії благої звістки про зачаття і про народження нею Богонемовляти Христа.
З Благовіщенням у народі пов'язані деякі старовинні звичаї. Кажуть, що на Благовіщення "птах гнізда не в'є, дівчина коси не плете", тобто будь-яка робота вважається гріхом.

Страсна п'ятниця у західних християн (Велика п'ятниця)
Велика п'ятниця, або Страсна п'ятниця (лат. Dies Passionis Domini) - п'ятниця Страсного тижня (останні шість днів Великого посту, що передують Великодню), присвячена спогаду осуду на смерть, хресних страждань і смерті Ісуса Христа, а також зняттю з хреста Його тіла і похованню Його.

Страсна п'ятниця у лютеран
Страсна п'ятниця (нім. Karfreitag) - найбільш траурно-урочистий день великоднього часу. Цього дня все має нагадувати страту Ісуса Христа і випробувані ним духовні та фізичні муки, прийняті ним для спокути гріхів усього людства.
У лютеранських церквах цього дня допускається виконання музичних творів особливого жанру і змісту, так званих, пасіонарів - творів про страждання (пристрасті) Спасителя на основі фрагментів із Євангелій (наприклад, "Страсті за Матвієм", "Страсті за Іваном" Й.С. Баха).
Решта, звичних для будь-якої церкви звуків - дзвоновий і вівтарний дзвін - із цього дня зникають і поновлюються лише опівдні дня Великодня.

Іменини: Сава, Тихон, Олександр, Герман.

]]>
За січень – березень 2023 року аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму майже 33 млн грн http://monitor.cn.ua/ua/economics/96428 За результатами проведених протягом січня – березня 2023 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на суму 4,4 млн грн, фактів неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій, що призвели або можуть призвести у подальшому до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 37,5 млн грн. Економіка article Thu, 06 Apr 2023 16:43:02 +0300 Завдяки роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму майже 33 млн грн (з урахуванням відшкодування за попередні звітні періоди).
За результатами аудитів виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів унаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на загальну суму понад 178 млн грн.
У результаті належного реагування об’єктів контролю на рекомендації державних аудиторів попереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на суму понад 51 млн грн, а також відшкодовано відповідних втрат на суму 1,5 млн грн.
Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами проведених заходів державного фінансового контролю прийняли 19 управлінських рішень і врахували 33 пропозиції, надані за результатами державних фінансових аудитів.
За допущені порушення бюджетного законодавства у двох випадках до об’єктів контролю застосовано захід впливу у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення.
За вчинені фінансові порушення 4 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності та 3 особи ‒ до матеріальної відповідальності.
Правоохоронним органам передано матеріали 15 заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 4 досудових розслідування та долучено до кримінальних проваджень матеріали 3 заходів державного фінансового контролю, а також вручено 2 письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Надіслано до Державної служби фінансового моніторингу 3 інформації про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 29,7 млн гривень.
 
Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області

]]>
Мікрогранти на бізнес… Підсумки чергової хвилі http://monitor.cn.ua/ua/economics/96391 Підведено підсумки третьої хвилі реалізації програми «Власна справа» урядового проєкту«єРобота»: на Чернігівщині плюс 8 позитивних рішень щодо отримання мікрогранту на започаткування або розвиток бізнесу. Економіка article Mon, 03 Apr 2023 17:44:58 +0300 Отож, в області мають з’явитися нові СТО, кафе, кав’ярня. Підприємці також планують розвивати бізнес з виготовлення деревного вугілля, з пошиття верхнього одягу, з ремонту побутової техніки. Нові унікальні послуги клієнтам запропонує гостинний комплекс та медичний центр.

Загалом же з початку року переможцями за цією програмою стали 26 мешканців області. Схвалені бізнес-проєкти передбачають створення 73 нових робочих місць.

Нагадаємо: сума фінансової підтримки за програмою «Власна справа» становить від 50 до 250 тис грн в залежності від кількості створених робочих місць.
Надсилайте заявку та бізнес-план через портал Дія https://is.gd/KT7RoW
Консультації на нашому каналі онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv

Обласний центр зайнятості

 

]]>
За внесок у відбудову Чернігова. Комунальники, медики, освітяни та інші отримають фінансову винагороду від міста http://monitor.cn.ua/ua/economics/96372 Працівники і працівниці комунальних підприємств, які зробили особистий внесок у відновлення Чернігова, отримають одноразову матеріальну допомогу-винагороду від міста у розмірі 3 тисячі гривень. Економіка article Fri, 31 Mar 2023 09:16:42 +0300

Відповідне рішення депутати одноголосно погодили під час 30-ої сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання сьогодні, 30 березня.

Виплати здійснюватимуться у рамках міської Програми надання одноразової матеріальної допомоги-винагороди мешканцям міста Чернігова за особистий внесок у відновлення міста – героя від наслідків російської військової агресії на 2023 рік.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми у 2023 році, становить 43 млн грн.

Кому надаватиметься така винагорода

Допомогу від міста зможуть отримати працівники комунальних підприємств Чернігівської міської ради, у тому числі некомерційних, а також закладів, установ та організацій міста державної та комунальної форми власності, які повністю або частково утримуються за рахунок коштів бюджету Чернігівської міської територіальної громади:

    місце проживання яких зареєстровано у місті Чернігові;
    які фактично пропрацювали станом на 6 березня 2023 року не менше двох місяців.

Матеріальна допомога – винагорода не надаватиметься працівникам, трудові відносини з якими призупинено, та/або які знаходяться у відпустці без збереження заробітної плати на час дії воєнного стану.

Порядок реалізації та фінансування Програми

Клопотання та списки працівників, які мають право на отримання такої матеріальної допомоги, подають до Чернігівської міської ради керівники зазначених підприємств Чернігова.

До заяви додаються:

 — копія паспорту громадянина України;

 — копія облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

 — реквізити рахунку (IBAN), на який має бути перерахована допомога.

Відповідні заяви мають бути подані не пізніше 1 грудня 2023 року.

За результатами розгляду поданих документів департамент соціальної політики Чернігівської міської ради підготує пропозиції про надання такої одноразової матеріальної допомоги на розгляд відповідної Комісії, яка створюється розпорядженням в.о. міського голови. Комісія сформує перелік осіб, які мають право отримати з бюджету Чернігівської міської територіальної громади одноразову матеріальну допомогу. Виплати здійснюватиме департамент соціальної політики Чернігівської міської ради, шляхом перерахування коштів на особовий рахунок заявника, зазначений у заяві.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Новобасанська територіальна громада: питання відновлення інфраструктури та житлового сектору http://monitor.cn.ua/ua/economics/96369 Наявні результати та подальші плани щодо відбудови та відновлення пошкоджених об’єктів 29 березня з представниками Новобасанської сільської ради обговорив під час робочої поїздки перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем. Економіка article Fri, 31 Mar 2023 08:54:14 +0300     «Наразі вже ухвалений Закон, який запроваджує механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене житло внаслідок російської агресії в Україні. Саме на основі даних, внесених в Реєстр і буде прийматись рішення про компенсацію та відшкодування, тому громаді потрібно попрацювати в цьому напрямку» — наголосив Костянтин Мегем.

З головою Новобасанської громади Миколою Дяченком обговорили можливість налагодження співпраці з компанією ROCKWOOL, яка активно продовжує підтримувати Чернігівщину, в тому числі наданням мешканцям утеплювача для відновлення постраждалого житла.

Нині у громаді триває будівництво 26 каркасних будинків для родин, що втратили житло та для внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів. Проєкт реалізує організація Благодійний фонд  «Район №1» за підтримки німецьких партнерів та благодійного фонду «Хелп Україна».

З квітня у громаді триває активна відбудова інфраструктури та житла, пошкоджених у результаті військової агресії рф. За підтримки міжнародних організацій відновлено вже 78 житлових будинків, ще у 38  — тривають роботи. За кошти місцевого бюджету, Фонду «Партнерство за сильну Україну» та благодійників відновлено дві школи, садочок, встановлені вікна в амбулаторіях. Стоїть актуальним питання відновлення пошкодженого дитячого садочку та школи в с. Новий Биків.

Попереду — ще чимало роботи, адже під час перебування на території громади російські війська завдали значних руйнувань як приватному житлу громадян, так і соціальній інфраструктурі.
 


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
“Армія відновлення” на Чернігівщині: 625 безробітниху минулому році та стільки ж – за 3 місяці поточного http://monitor.cn.ua/ua/economics/96354 Такі підсумки залучення безробітних до суспільно корисних робіт називають у обласному центрі зайнятості. Економіка article Thu, 30 Mar 2023 13:21:46 +0300 Їх силами у громадах області здійснюються ремонтно-відновлювальні роботи, облаштовуються укриття, розчищаються від чагарників та прибираються придорожні й прибережні смуги, заготовляються дрова, розвантажується та фасується гуманітарна допомога. Для посилення обороноздатності та потреб Збройних Сил безробітні зводять фортифікаційні та інженерні споруди, завали на дорогах та шляхах ймовірного руху ворога, допомагають у приготуванні їжі військовим, а також плетуть маскувальні сітки та виготовляють окопні свічки.Нещодавно перелік «добрих справ» поповнився ще одним видом -у одній з громад області безробітні спільно з комунальниками ремонтують та очищають криниці.
Нагадаємо: на період участі у суспільно корисних роботах з безробітними укладається строковий трудовий договір, оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю.До речі, у поточному році на оплату їх праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття витрачено 3 млн 270 тис. грн.
Бажаєте й ви вступити до «Армії відновлення» країни? Звертайтеся до структурного підрозділу обласної служби зайнятості, зручного для вашого відвідування, або на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
                                                                                      

Світлана Шеремет, обласний центр зайнятості
 

]]>
Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE http://monitor.cn.ua/ua/economics/96342 Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Економіка article Wed, 29 Mar 2023 11:07:51 +0300 Переможцями конкурсного відбору стали Березнянська, Коропська, Менська та Чернігівська територіальні громади. Усі вони отримають експертну підтримку в розробці та реалізації освітніх стратегій, а за потреби – стратегії розвитку громади.

Крім того, педагоги громад пройдуть навчання з питань демократії та прав людини, активного громадянства. Для працівників органів управління освітою, голів громад і депутатів місцевих рад передбачені тренінги та консультації на різну тематику.

Презентація проєкту DECIDE громадам-переможцям та освітянській спільноті області відбулася сьогодні в ОДА за участі заступниці генеральної директорки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, керівниці напрямку співробітництва з країнами Близького Сходу, Північної Африки та Європи Андреа Штудер.

Проєкт спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації. Як зазначила пані Андреа Штудер, ці сфери — серед ключових напрямів допомоги. Наразі ще одна ініціатива — ремонт/оновлення укриттів у закладах освіти — перебуває на етапі розгляду у парламенті Швейцарії.

Перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем подякував за підтримку Швейцарії, в тому числі й за прихисток наших громадян, які вимушено покинули свої домівки.

    «Ми високо цінуємо внесок усіх європейських країн, в тому числі й Швейцарії, у відновлення та розвиток Чернігівщини. Оскільки область зазнала суттєвих руйнувань, зокрема і серед закладів освіти  — це близько 140 пошкоджених або зруйнованих об’єктів, — участь у цьому проєкті для нас актуальна», — наголосив Костянтин Мегем і коротко охарактеризував наявну ситуацію.

Серед викликів він назвав організацію освітнього процесу в 40-кілометровій прикордонній зоні, де близькість ворога не дозволяє навчатися офлайн. Ускладнює процес і низька щільність населення та розгалуженість закладів освіти, внаслідок чого виникає потреба у підвозі дітей з віддалених населених пунктів. Нині області потрібно понад 60 шкільних автобусів, які частково втрачені під час бойових дій або ж використані для потреб армії. А ще — облаштування укриттів безпосередньо в школах або ж модульних конструкцій.

Особливо на нагальності вирішення проблем з укриттями та безпекою на території навчальних закладів наголосив начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Розповідаючи про DECIDE, менеджерка проєкту Валентина Полторак сказала, що на регіональному рівні разом з ОВА створюватиметься план, який допоможе побачити можливості з відновлення освіти на майбутні п’ять років. Тобто, буде надана експертна підтримка в розробці Стратегії відновлення та розвитку освіти області, а також розвитку міжмуніципальної співпраці громад у сфері освіти. У межах співпраці також планують надавати експертну підтримку з питань управління освітою для всіх територіальних громад Чернігівської області.

    «У громадах-партнерах, їх чотири, ми будемо працювати над моделлю ефективного сучасного управління освітою. Напрямів багато. Зокрема, першими кроками будуть тренінги в рамках ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії», які розпочинаються вже наступного тижня. Кожній з чотирьох громад ми даємо мільйон гривень на реалізацію учнівських соціальних проєктів. Для нас важливо, що навіть під час війни є можливість за підтримки уряду Швейцарії втілювати дитячі мрії, давати такі інструменти дітям, через які вони зрозуміють свою причетність до життя громади і країни в цілому. Ми б дуже хотіли, щоб школа в кожній громаді стала таким собі центром громадянської активності, — поділилася Валентина Полторак. — Разом з Цюріхським педагогічним університетом вже понад 15 років розвиваємо такий напрям, як освіта для демократичного громадянства, освіта з прав людини. Ми його будемо запроваджувати в усіх 4 громадах-партнерах. А далі сподіваємося поширити цей досвід в інших громадах області».

Також у планах: створення у громадах піклувальних рад, основна функція яких — дбати про те, щоб освітній процес був забезпечений усім необхідним. Такі ради вже є у тергромадах, де проєкт реалізується з 2020 року. Ці ради працюють при органах місцевого самоврядування, фактично акумулюючи всі тематичні запити. До піклувальних рад обирають активних громадян, небайдужих до сфери освіти, в тому числі й  батьків. У жодному разі — не вчителів та керівників.

    «Це сприятиме оперативному розв’язанню, можливо, часто побутових проблем, але від яких залежить і якість навчання, і комфортність того середовища, в якому діти перебувають щодня», — зауважила Валентина Полторак.

Довідково. DECIDE – це швейцарсько-український проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Мета проєкту – створення ефективної системи управління освітою у територіальних громадах. DECIDE реалізується консорціумом ГО DOCCU HP Agilent 8114A Programmable Pulse Generator, 15MHz та Цюріхським педагогічним університетом (PHZH) за підтримки Швейцарії, представленої Посольством Швейцарії в Україні.

Проєкт охоплює двадцять територіальних громад Чернігівської, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської та Одеської областей. Його перша фаза триватиме до січня 2025 року.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Компенсації для роботодавців: за працевлаштування яких безробітних заплатить служба зайнятості http://monitor.cn.ua/ua/economics/96341 Сьогодні, в умовах воєнного стану, служба зайнятості пропонує бізнесу та роботодавцям фінансову підтримку у вигляді активних програм. Економіка article Wed, 29 Mar 2023 10:54:56 +0300 Серед новацій - три нові компенсаційні виплати, спрямовані на працевлаштуваннябезробітних, яким важко конкурувати на ринку праці.
Так, компенсацію ЄВ роботодавці отримають за працевлаштування одиноких батьків, в тому числі батьків дітей з інвалідністю; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; довготривалих безробітних; осіб, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо.
Компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці надаватиметься за працевлаштування осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.
50% мінімальної заробітної плати компенсуватиметься за працевлаштування осіб, віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; осіб, віком до 35 років – на перше робоче місце; осіб, звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.
Крім того, продовжують діяти такі послуги, як надання компенсацій на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, а ще – допомога по частковому безробіттю.
Також роботодавці мають змогу отримати мікрогрант на розвиток свого бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Ще служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера. Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.
Всі ці програми фінансової підтримки роботодавців мають на меті відродити економіку країни, зберегти існуючі та створити нові робочі місця. Тримати економічний фронт допомагає й програма з організації суспільно корисних робіт. До речі, Чернігівщина входить до п’ятірки областей з найбільшою кількістю безробітних, залучених до «Армії відновлення».
Про все це йшлося вчорана «круглому столі»для роботодавців Корюківщиниза участю заступника директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергія Роговця. Подібні заходи цього тижня також відбудуться і в інших територіальних громадах.
За детальною інформацією щодо послуг служби зайнятості роботодавцям звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegramhttps://t.me/pitrymkaDSZChernigiv
 

Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Сільгосппідприємства Чернігівщини потребують працівників: актуальні понад 60 вакансій http://monitor.cn.ua/ua/economics/96330 З приходом весни традиційно пожвавлюється попит на працівників сільського господарства, адже саме в цю пору року стартують весняно-польові роботи. Не став винятком і цей рік. Економіка article Tue, 28 Mar 2023 15:19:37 +0300 Попри воєнний стан та постійні ворожі обстріли прикордоння, місцеві сільгосппідприємства продовжують працювати та тримати економічний фронт.
На сьогодні в базі даних обласної служби зайнятості налічується 350 вакансій, з них 64 – в сільському господарстві. Найбільш затребувані:
- тракторист та тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва - 16 вакансій (можна заробляти до 30 тис. грн);
- підсобний робітник - 11 вакансій (до 9 тис.грн);
- водій автотранспортних засобів - 8 вакансій (до 30 тис.грн);
- інженери - 4 вакансії (до 30 тис.грн);
- агроном - 3 вакансії (до 30 тис.грн);
- робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва -3 вакансії (до 8 тис. грн).
Лідирують у кількості поданих вакансій СТОВ "Батьківщина», СТОВ "Дружба-Нова", ТОВ "Нива 2008", ФГ "Добрий Пан", ТОВ "Український-Аграрний-Союз", ТОВ "Наташа-Агро".
До речі, зареєстровані безробітні можуть безкоштовно пройти професійне навчання за професіями, затребуванимив сільському господарстві.
Якщо вас зацікавили дані вакансії, звертайтеся до будь-якого структурного підрозділу обласного центру зайнятості.
Пропозиції роботи дивіться:
- на сервісі "Єдиний портал вакансій" https://jobportal.dcz.gov.ua
- у телеграм каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz
- на нашому сайті https://chg.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy


Чернігівський обласний центр зайнятості
 

]]>
Як «оптимізувати» пенсію? http://monitor.cn.ua/ua/economics/96324 Законодавством передбачено можливість виключення місяців із «невигідною» заробітною платою (низькими порівняно з іншими місяцями коефіцієнтами) з періоду, за який враховується заробіток для обчислення пенсії. Економіка article Tue, 28 Mar 2023 12:14:35 +0300  Це робиться для того, щоб не допустити зменшення зарплати для обчислення пенсії, і в результаті підвищити розмір пенсії. Таке виключення називають «оптимізацією заробітку». При «оптимізації» можливо виключити із підрахунку зарплати періоди до 60 календарних місяців страхового стажу підряд, але не більш як 10% тривалості страхового стажу, обчисленого в одинарному розмірі.

У 2022 році до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» було внесено зміни, які дозволяють, якщо це доцільно, виключити як невигідні з періоду, за який враховується зарплата для обчислення пенсії, місяці заробітної плати, нарахованої в період воєнного стану та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування. Тобто період роботи під час воєнного стану буде враховано до страхового стажу з урахуванням сплачених внесків, а заробіток для обчислення пенсії за цей час можна оптимізувати.

Додатково (понад 10% страхового стажу) за бажанням пенсіонера (вибір, який зазначається в заяві: вилучити з підрахунку обраний період або зробити це автоматизованим способом) може бути виключено, зокрема, період карантину (з місяця його запровадження у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення), воєнного стану (з місяця його введення та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування).

У всіх випадках після проведення оптимізації період, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

За інформацією Головного управління
Пенсійного фонду України в Чернігівській області

]]>
Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних http://monitor.cn.ua/ua/economics/96323 Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження наявних робочих місць, розвиток бізнесу та забезпечення ефективної зайнятості населення. Економіка article Tue, 28 Mar 2023 12:13:33 +0300 Зокрема шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Серед новацій — три нові компенсаційні виплати, спрямовані на працевлаштування окремих категорій безробітних. Так, компенсацію ЄВ роботодавці отримають за працевлаштування одиноких батьків, в тому числі батьків дітей з інвалідністю; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років; довготривалих безробітних; осіб, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення тощо. Компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці надаватиметься за працевлаштування осіб з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку; учасників бойових дій; осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років. Крім того, 50% мінімальної заробітної плати компенсуватиметься за працевлаштування осіб, віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців; осіб, віком до 35 років – на перше робоче місце; осіб, звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Крім того, продовжують діяти такі послуги, як надання компенсацій на оплату праці працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб, а ще – допомога по частковому безробіттю.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, мета цих програм – забезпечити людей роботою і полегшити роботодавцю навантаження на фонд оплати праці. Тож цього року служба зайнятості пропонує дієву фінансову підтримку роботодавцям, які працевлаштовують безробітних, зокрема, тих, кому важко конкурувати на ринку праці.

Також роботодавці мають змогу отримати мікрогрант на розвиток свого бізнесу за програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота». Ще служба зайнятості пропонує їм перепідготовку або підвищення кваліфікації працівників, котрі належать до певних категорій, зокрема віком старше 45 років, шляхом отримання ваучера. Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи.

За детальною інформацією щодо послуг служби зайнятості роботодавцям можна звернутися за телефоном (0462) 77-90-25 або в Telegram-каналі.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості

]]>
Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу http://monitor.cn.ua/ua/economics/96298 24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”. Економіка article Fri, 24 Mar 2023 10:48:09 +0200 Ветерани, ветеранки, а також родичі полеглих захисників та захисниць можуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на відкриття або розвиток власної справи. Загальний бюджет конкурсу становить 15 мільйонів гривень.

Конкурс запускають Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів у партнерстві з благодійним фондом “МХП – Громаді”.  

“Ми підтримуємо бізнес-спроможність ветеранів та їхніх родин. Тому вже втретє запускаємо програму макрофінансування. У 2022 році УВФ провів два конкурси макрофінансування й 53 переможці отримали фінансування на суми від 500 тисяч до мільйона гривень. Сподіваємось, що цьогорічна програма зможе підтримати ще більше нішевих підприємств з продовольчої сфери”, — каже Наталія Калмикова, виконавча директорка Українського ветеранського фонду.

Проєкт #Варто “РобиТИ своє” реалізується у партнерстві з благодійним фондом “МХП – Громаді”. Фонд декілька років поспіль підтримує мікропідприємництво в регіонах. Торік 85 бізнес-ідей у сфері харчової, переробної, агропромисловості та інших напрямів отримали фінансування на 7,4 млн грн.

“Відновлення України має починатися зараз. Не після перемоги, а вже сьогодні ми навчаємо громади думати стратегічно, планувати власний розвиток, напрацьовувати партнерства між бізнесом і донорами. Невіддільною частиною цього процесу є інтеграція ветеранів та їхніх родин в економіку громад. Адже вони - високомотивовані та вміють бачити й шукати нестандартні рішення для подолання викликів. Тож створення сприятливої екосистеми для розвитку їхніх бізнес-ідей посилить економіку громад, регіону та глобально всієї України”, — наголошує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду “МХП — Громаді”.

Прийом заявок триватиме з 24 березня до 10 квітня 2023 року. Участь можуть брати юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці.

Більше про умови та покрокову інструкцію – на сайті Українського ветеранського фонду: https://veteranfund.com.ua/contests/varto-do-own/

Запитання та уточнення щодо проєкту надсилайте на пошту uvfprojects@veteranfund.mva.gov.ua з обов’язковим зазначенням теми листа “Конкурс Проєктів”.

]]>
УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці http://monitor.cn.ua/ua/economics/96289 УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця. Економіка article Thu, 23 Mar 2023 13:40:35 +0200 Пріоритет тим, хто має особливу вразливість, наприклад, громадяни похилого віку, особи з обмеженими можливостями та сім’ї з маленькими дітьми.

Організація націлена продовжити роботу на Чернігівщині. Сьогодні під час спілкування з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом окреслили фронт робіт надалі. В обговоренні взяв участь начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

    «Представники УВКБ ООН на власні очі переконалися в масштабах руйнувань на Чернігівщині. Я щиро вдячний за підтримку, яку надають ваші організації. Саме відбудова – той напрям, у якому потребуємо найбільше допомоги», – наголосив В’ячеслав Чаус.

Ця робоча зустріч мала подвійну вагу, адже до обговорення долучився Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П'єр Франческо Дзадзо. Дипломат був вражений масштабами вже здійсненого розмінування території області та має намір актуалізувати міжнародну підтримку відповідного напряму роботи.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла http://monitor.cn.ua/ua/economics/96287 Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації. Економіка article Thu, 23 Mar 2023 13:28:59 +0200 Мова йде як про підтримку у відбудові інфраструктури, технічну допомогу для установ і закладів області, так і про адресну фінансову.

Від сьогодні в області розпочинає роботу команда операційного експертного оцінювання у складі представників агентств ООН та неурядових організацій. Сьогодні з командою поспілкувався начальник ОВА В’ячеслав Чаус, його заступники та представники деяких структурних підрозділів ОВА. До обговорення також приєднався начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.

Мета зустрічі – актуалізувати потреби регіону та обласного центру. Розібратися, який вид допомоги та механізм її надання спрацював, а над чим варто попрацювати. Адже і донори, і область зацікавлені в раціональному використані наявних ресурсів.

     «Серед нас є представники різних напрямів підтримки. Однак, кожен зацікавлений в одному: аби ця підтримка була дієвою. Для цього варто чітко знати потреби регіону та кожної громади, а також мати налагоджені канали комунікації. ОВА може нам допомогти і в одному, і в іншому», – наголосила спеціальний радник Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Грейнн О'Хара.

Начальник ОВА зауважив, що потреби змінюються залежно від ситуації в регіоні. Так, в березні минулого року область потребувала продовольчої підтримки, допомоги ліками, предметами першої необхідності, а в березні цього року акцент на відбудові.

    «Пройти зиму нам допомогли данські партнери, які надали близько 400 генераторів різної потужності. Це була дуже вчасна і дуже необхідна допомога. Навесні ж люди будуть активніше приступати до відновлення своїх домівок. Відтак, зараз дуже потрібні проєкти спрямовані саме на відбудову: чи то окрема допомога будматеріалами, чи комплексний підхід», – акцентував В’ячеслав Чаус.

Також зібрання окреслило шляхи подальшої комунікації згідно з напрямками.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
На Чернігівщині кількість підприємств-боржників із виплати заробітної плати скоротилася до 14 суб’єктів http://monitor.cn.ua/ua/economics/96286 У Чернігівській області з початку цього року 10 суб’єктів господарювання повністю погасили заборгованість із виплати заробітної плати — загалом на понад три мільйони гривень. Економіка article Thu, 23 Mar 2023 12:18:57 +0200  Однак на 20 березня ще 14 підприємств винні своїм працівникам близько 23,5 млн гривень (з них 5 — довготривалі боржники, де заборгованість існувала ще до початку повномасштабної війни).

Ситуацію з погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області обговорили на засідання відповідної комісії під головуванням першого заступника начальника ОВА Костянтина Мегема.

Як поінформувала директорка Департаменту економічного розвитку ОВА Олександра Хомик, майже половину загальної суми боргу припадає на ПрАТ «Чернігівський завод радіоприладів», що призупинило свою діяльність. Ще значна частина — більш ніж чверть — на двох підприємствах державної форми власності. Це ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» та ДП «Чернігівторф».

У територіальному розрізі заборгованість із виплати заробітної плати наявна у Чернігівському, Ніжинському, Корюківському та Прилуцькому районах. У Новгород-Сіверському районі відповідні борги відсутні.

За видами економічної діяльності основна частка боргу серед активних підприємств припадає на промислові — майже 63%.

З-поміж підприємств-боржників є одне комунальної власності — підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» Прилуцької міської ради. Тут заборгували працівникам майже пів мільйона гривень. Причина — відсутність прийнятого бюджету.

Стан ліквідації заборгованості обговорили по кожному району з представниками військових адміністрацій та підприємств-боржників. Варто зазначити, що на виникнення боргів із виплати заробітної плати впливає низка об’єктивних факторів: проблеми із замовленнями та подальшою реалізацією, наявність незавершеного виробництва, застаріле обладнання тощо.

«Питання виплати боргів із заробітної плати перебуває на постійному контролі уряду. Це одне з першочергових завдань, адже стосується безпеки регіону. Спільно ми маємо не тільки напрацювати рішення щодо погашення наявної заборгованості, а й вжити заходи для недопущення подібних ситуацій», — наголосив перший заступник начальника ОВА.

Графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 2023 рік керівники підприємств, які мають борги, мають надати районним військовим адміністраціям.

]]>
Податкова знижка за оренду житла для внутрішньо переміщених осіб http://monitor.cn.ua/ua/economics/96280 Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Економіка article Thu, 23 Mar 2023 11:04:06 +0200 Відповідно до п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи.
Платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:
не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розмір такої знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.
Для отримання податкової знижки у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку) разом з податковою декларацією про майновий стан і доходи необхідно подати до податкових органів необхідно подати:
копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
копію договору оренди житла;
копії платіжних та розрахункових документів, що підтверджують факт сплати (крім електронних розрахункових документів);
заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.
Додатковими документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання, тощо.
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).


Як платнику повернути кошти помилково сплаченого ЄСВ

Відповідно до п. 5 Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.07.2021 р. №417 (далі – Порядок), повернення сум єдиного внеску здійснюється у випадках:
надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на належний рахунок 3556;
помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій не на належний рахунок 3556;
помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на бюджетний рахунок за надходженнями;
помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України та іншими законами, на рахунок 3556;
виявлення технічної та/або методологічної помилки за сумами, які були зараховані на рахунок 3556 з єдиного рахунку.
Відповідно до п. 6 Порядку повернення здійснюється на підставі заяви платника про повернення коштів з рахунків 3556 за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку (далі – Заява).
У випадках, передбачених пп.1, 2 та 4 п.5 Порядку, заява про повернення коштів з рахунків 3556 подається до територіального органу ДПС за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених коштів, за вищезазначеною формою.
Заява може бути подана платником до територіального органу ДПС в електронній формі через електронний кабінет та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.
До Заяви платник обов’язково додає копію розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3556 (до Заяви в електронній формі – електронну копію зазначеного документа). Копія цього документа завіряється платником особисто.
У разі надходження Заяви самостійний структурний підрозділ територіального органу ДПС, на який покладено функцію адміністрування єдиного внеску, у строк не більше ніж десять робочих днів з дати надходження до територіального органу ДПС Заяви проводить перевірку наданої платником інформації та формує висновок про повернення коштів з рахунків за формою згідно з додатком 2 до Порядку або приймає рішення про відмову у задоволенні Заяви (п. 9 Порядку).
        

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн http://monitor.cn.ua/ua/economics/96265 За результатами проведених протягом січня – лютого 2023 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень на суму 2,2 млн грн. Економіка article Mon, 20 Mar 2023 15:40:37 +0200 Завдяки роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму понад 28,2 млн грн (з урахуванням відшкодування за попередні звітні періоди).

За результатами аудитів виявлено втрат фінансових і матеріальних ресурсів унаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на загальну суму майже 167 млн грн.

У результаті належного реагування об’єктів контролю на рекомендації державних аудиторів попереджено втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій на суму майже 50 млн грн, а також відшкодовано відповідних втрат 1,5 млн грн.

Керівники місцевих органів влади, підприємств, установ та організацій за результатами проведених заходів державного фінансового контролю прийняли 16 управлінських рішень і врахували 32 пропозиції, надані за результатами державних фінансових аудитів.

За допущені порушення бюджетного законодавства у одному випадку до об’єкта контролю застосовано попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення.

За вчинені фінансові порушення 3 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності та 1 особу ‒ до матеріальної відповідальності.

Правоохоронним органам передано матеріали 5 заходів державного фінансового контролю, за результатами розгляду яких розпочато 4 досудових розслідування, а також вручено 1 письмове повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
 
Пресслужба Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

]]>