Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Тарифи КП "Чернігівводоканал" - найнижчі в області http://monitor.cn.ua/ua/style/69794 Комунальне підприємство «Чернігівводоканал» у 2018 році зменшило втрати води до 10,5%. Це при тому, що середньорічний показник втрат за попередні роки складав понад 23% від всієї поданої води в розподільчу водопровідну мережу. Про це проінформував керівник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на міській розширеній нараді 19 лютого. Стиль article Wed, 20 Feb 2019 10:11:56 +0200

Стосовно результатів фінансово-господарської діяльності підприємства він зазначив, що КП "Чернігівводоканал" вже третій рік поспіль отримує позитивний фінансовий результат, подолавши у 2016 році багаторічний бар’єр збитковості.

За підсумками минулого року підприємство отримало 23,6 млн грн прибутку без урахування курсових різниць. Цей прибуток спрямовано для розрахунку за існуючими кредитними зобов’язаннями КП перед Світовим банком. Цього вдалося досягти завдяки збільшенню доходів та оптимізації витрат підприємства.

 Зростання доходів від основного виду діяльності відбулося в результаті збільшення осбягів реалізації та своєчасного встановлення економічно-обгрунтованих тарифів.

 Обсяги реалізації за 2018 рік збільшилися в цілому на 1,6% порівняно з 2017 роком. Причому обсяги споживання послуг населенням знизились (внаслідок більш економного водоспоживання та встановлення квартирних водолічильників). Але перехід на обов’язкове облікове водоспоживання в нежитловому сегменті, навпаки, знайшов відображення у досить суттєвому фактичному збільшенні обсягів реалізації води теплопостачальним та іншим підприємствам.

Говорячи про тарифи, а саме про вартість води на рівні 9 грн, слід розуміти, що мова йде не про літрову пляшку газованої води, яку ми не замислюючись купуємо за такі самі гроші, а про тисячу літрів води, до того ж у випадку чернігівців – артезіанської.

Також КП «Чернігівводоканал» у минулому році збільшило надходження від додаткових видів діяльності (на 84%), за рахунок посиленого контролю збільшило надходження від сплати підприємствами за перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стоках, а також продовжило роботу виявлення та взяття на облік підприємств і домогосподарств, які безобліково споживали воду.

На підприємстві працює більш ніж півтисячі чернігівців. Середня заробітна плата в минулому році зросла на 35% і становить зараз 7872 грн.

Дотримання фінансової дисципліни на комунальному підприємстві «Чернігівводоканал» дозволило протягом минулого року своєчасно переглядати рівень заробітної плати працівників відповідно до встановленого на законодавчому рівні розміру прожиткового мінімуму з урахуванням змін та доповнень  до Галузевої угоди. Особлива увага приділяється забезпеченню належного рівня матеріального забезпечення працівників робітничих професій.

Але, не зважаючи на це, на сьогоднішні день існує дефіцит робочих кадрів за такими робітничими професіями, як електромонтери, електрозварники та слюсарі (за останній час багато кваліфікованих працівників робітничих професій звільнилося  для виїзду на заробіток за кордон). Проте, КП «Чернігівводоканал» як роботодавець вирішує цю проблему – і за рахунок заробітних плат, і того, що дбає про соціальне забезпечення працівників.

КП «Чернігівводоканал» є найбільшим платником податків серед усіх підприємств комунальної форми власності міської ради. У 2018 році сумлінно сплатило до бюджетів всіх рівнів понад 50 млн грн податків.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Рятувальники ліквідували пожежу в підвальному приміщенні підприємства http://monitor.cn.ua/ua/style/69777 18 лютого о 13:19 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в підвальному приміщенні ТОВ "Пелетон", що по вул. Рудого, 63 в обласному центрі. Стиль article Wed, 20 Feb 2019 07:48:46 +0200

За викликом оперативно до місця події прибуло 4 відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста у складі 15 чоловік особового складу. На цей час в підвальному приміщенні спостерігалось щільне задимлення.

Рятувальники у апаратах захисту органів дихання та зору за допомогою водяного ствола загоряння о 13:41 локалізували, а о 13:50 остаточно ліквідували.

Для проведення робіт по відкачуванню з приміщення небезпечних продуктів горіння вогнеборцями було залучено автомобіль газодимозахисної служби.

Причиною пожежі послужило необережне поводження з вогнем одного з працівників підприємства. Вогнем пошкоджено облицювання стін та стелі.

Внаслідок події ніхто з людей не постраждав.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Керівників ОСББ закликали співпрацювати з комунальними підприємствами Чернігова у питаннях чистоти та благоустрою http://monitor.cn.ua/ua/style/69765 Питання дотримання правил благоустрою на території Чернігова традиційно обговорювалося 19 лютого на розширеній нараді у міській раді. Начальник КП "Муніципальна варта" Віталій Хрустицький продемонстрував фотозвіт, де були зображені світлини з уже усунутими порушеннями, які обговорювалися минулого тижня, а також нововиявлені. Стиль article Tue, 19 Feb 2019 14:31:00 +0200
Цього разу більше зауважень щодо чистоти та порядку на території міста було до ОСББ та ОЖБК. До прикладу, на вул.Рокоссовського, 2 та 4-а - неприбране сміття та гілля біля багатоповерхівок, яке з’явилося після танення снігу, а на вул.Красносільського ще лежать ялинки, які й досі викидають мешканці після свят. На вул.Попудренка, 12 потрібно замінити паркан. Цю ж проблему треба вирішити й на вул.Шевченка, 53-в.

По деяким об’єктам, зокрема, де потрібно покращити інфраструктуру, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко дав кілька днів для вирішення виявлених проблем.

Начальник комунального підприємства «АТП – 2528» Руслан Волок повідомив, що зараз надходить багато скарг від мешканців житлових будинків, які обслуговує ОЖБК, щодо неприбраних новорічних ялинок та гілля. Він пояснив, що викинуті мешканцями новорічні ялинки, гілля та трава не є великогабаритним сміттям. Підприємство не має права приймати його на полігон. Для цього ялинки та гілля подрібнюються, й тільки у вигляді щепок можуть бути доставлені на полігон.

- Усі споживачі платять за вивіз сміття, включаючи й великогабаритне, коли воно вивозиться саме зі спеціалізованих контейнерних майданчиків. Прибирати на ваших прибудинкових територіях – ваша задача, - сказав Руслан Волок, звертаючись до керівників ОСББ. - Це не задача ЖЕКів чи АТП – 2528. Якщо ЖЕКи згодні виконувати ці роботи, потрібно укласти відповідні договори з ними.

Міський голова Владислав Атрошенко навів приклад європейського підходу до вирішення питання чистоти та благоустрою у дворах та на прибудинкових територіях.

- Якщо хтось викинув сміття на прибудинкову територію, управителям дається тиждень для самостійного його вивезення. Якщо ж за цей термін територія не буде прибрана, то приїжджатиме комунальна техніка, й виконуватиме ці роботи. Але після цього буде виставлений відповідний рахунок за виконані роботи. Я би хотів, щоб наслідком всього цього було чисте і прибране місто, - підкреслив Владислав Атрошенко.

Також міський голова закликав комунальні підприємства міста – ЖЕКи, АТП-2528 та «Чернігівводоканал» - мотивувати ОСББ до співпраці та укладання договорів. Для цього найближчим часом обговорять і узгодять ціни на відповідні послуги, які б влаштовували обидві сторони. У такому випадку, на думку очільника міста, можна буде контролювати якість та періодичність надання послуг. З іншого боку, через збільшення кількості наданих послуг можна одночасно буде знизити і ціну.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Весняні канікули в більшості шкіл Чернігова будуть з 28 березня по 2 квітня http://monitor.cn.ua/ua/education/69759 У зв’язку з тим, що в більшості чернігівських шкіл розташуються виборчі дільниці на виборах Президента України (31 березня), канікули рекомендовано перенести. Освіта article Tue, 19 Feb 2019 09:40:11 +0200 На нараді директорів шкіл в Управлінні освіти Чернігівської міської ради було визначено, що оптимально зробити весняні канікули цього року з 28 березня по 2 квітня. І приступити до навчання 3 квітня.

На визначення тривалості канікул вплинула також і та обставина, що зимою через продовження канікул і карантин було втрачено чимало навчального часу - тож потрібно його надолужувати.

Про це розповів керівник Управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Він також зауважив, що чинні на сьогодні нормативно-правові акти віддають право остаточно визначати дати канікул безпосередньо керівникам навчальних закладів. Тож управління дає рекомендації та виступає координатором, але наказ про канікули видає директор кожної школи. Це означає, що в окремих школах Чернігова для оптимальної організації навчального процесу можуть бути прийняті й інші рішення.

Наприклад, у ліцеї №15 м. Чернігова немає виборчих дільниць і з 24 по 29 березня проводитиметься загальноукраїнська олімпіада з англійської мови. Приїде багато учасників, потрібні чимало аудиторій, організація харчування тощо. Логічно, якщо в цій школі дати весняних канікул будуть не такими як в інших.

Традиційно ж весняні канікули тривали з 25 по 31 березня.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Рятувальники ліквідували пожежу в підвальному приміщенні підприємства http://monitor.cn.ua/ua/style/69751 18 лютого о 13:19 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в підвальному приміщенні ТОВ "Пелетон", що по вул. Рудого, 63 в обласному центрі. Стиль article Tue, 19 Feb 2019 08:00:27 +0200

За викликом оперативно до місця події прибуло 4 відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста у складі 15 чоловік особового складу. На цей час в підвальному приміщенні спостерігалось щільне задимлення.

Рятувальники у апаратах захисту органів дихання та зору за допомогою водяного ствола загоряння о 13:41 локалізували, а о 13:50 остаточно ліквідували. Для проведення робіт по відкачуванню з приміщення небезпечних продуктів горіння вогнеборцями було залучено автомобіль газодимозахисної служби.

Причиною пожежі послужило необережне поводження з вогнем одного з працівників підприємства. Вогнем пошкоджено облицювання стін та стелі.

Внаслідок події ніхто з людей не постраждав.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
У Школі амбасадорів Чернігова пройшов перший місяць навчання. Організатори вже думають про другу хвилю проекту http://monitor.cn.ua/ua/education/69745 Любити своє місто і вміти передати цю любов іншим – цьому навчають у Школі амбасадорів Чернігова. Це соціальний освітній проект, організатором якого є Управління культури та туризму Чернігівської міської ради. Освіта article Mon, 18 Feb 2019 13:11:19 +0200
Перше зайняття відбулося 19 січня, тобто школі вже виповнюється місяць. А взагалі програма розрахована на 5 місяців (зайняття – по суботах) і завершиться у травні.

У першому потоці - 32 учні. Запрошували всіх бажаючих: для вступу достатньо було заповнити форму електронної реєстрації та прийти.  У результаті, в навчальній групі переважає молодь, але загалом вік учасників від 14 до 58 років і їх професії - різноманітні. Організатори вважають це перевагою, можливістю об’єднати навколо ідеї пропагування Чернігова якомога більшого числа різних людей.

Їх навчатимуть орієнтуватися в історії Чернігова, бачити і показувати в ньому те, що може зацікавити, створювати екскурсії, яскраво презентувати Чернігів за дві хвилини тощо. У кінці курсу в якості випускного іспиту кожен з амбасадорів Чернігова має показати свою оригінальну авторську екскурсію нашим містом.

Викладачами та лекторами школи теж є ентузіасти: відомі в місті історики, інші науковці, фахівці з туризму та промоції та знавці у споріднених галузях.

Зараз нових студентів до Школи амбасадорів не приймають, але після закінчення курсу планується новий набір. За словами начальника управління культури та туризму Олександра Шевчука, можливо, в наступному році така школа працюватиме не тільки в центрі Чернігова, а і в інших його районах. Тож бажаючим записатися до Школи амбасадорів-2 потрібно слідкувати за оголошеннями.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Виконком погодив переможців конкурсу на призначення управителя багатоквартирних будинків у Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/style/69672 15 лютого виконавчий комітет Чернігівської міської ради прийняв рішення про призначення управителів багатоквартирних будинків у Чернігові. Стиль article Sat, 16 Feb 2019 15:35:20 +0200
Як вже повідомлялося, цього тижня відбувся конкурс на призначення управителя багатоквартирного будинку. За його результатами переможцями оголошені комунальні підприємства «Деснянське», «Новозаводське», «ЖЕК-10», «ЖЕК-13», а також ТОВ «Майас Сілтумс». Ці підприємства й надалі продовжуватимуть обслуговувати свої будинки. Оголошення про проведення конкурсу було оприлюднене на офіційному сайті міської ради та в газеті "Чернігівські новини: Сім днів" (№1 від 3 січня 2019 року).

До переліку увійшли житлові багатоповерхові будинки, де не створені ОСББ та з якими не укладено договорів з іншими управляючими компаніями.

А саме:
    КП «Новозаводське» - 450 будинків,
    КП «Деснянське» - 427 будинків,
    КП «ЖЕК-13» - 238 будинків,
    КП «ЖЕК-10» - 234 будинків,
    ТОВ «МАЙАС СІЛТУМС» - 90 будинків.

За словами начальника управління ЖКГ міської ради Ярослава Куца, загальна кількість будинків по обслуговуючим підприємствам не змінилася. Хоча в конкурсі їх було дещо менше, у зв’язку з тим, що частина будинків, які обслуговують комунальні підприємства міста, самостійно визначилися з управителем або створили ОСББ. Ці будинки й надалі будуть обслуговуватися комунальними підприємствами.

Ярослав Куц також повідомив, що на сьогодні у місті створені 180 ОСББ, які в основному обслуговуються самостійно.

Відповідно до прийнятого сьогодні рішення управління житлово-комунального господарства міської ради протягом наступних п’яти днів укладатиме договори із компаніями-управителями про надання відповідної послуги. Договір укладатиметься окремо на кожний багатоквартирний будинок строком на один рік. Якщо жителі виявлять бажання обрати іншу компанію-управителя або створити ОСББ, вони можуть зробити це у будь-який час. Це передбачено Законом України «Про особливості здійснення права власності співвласниками у багатоквартирному будинку».

Крім того, договір про надання послуги за кожним багатоквартирним будинком від імені співвласників багатоквартирного будинку підписуватиме уповноважена особа виконавчого органу місцевої ради - начальник управління ЖКГ міської ради.

Важливо, що на конкурс підприємства виходили вже з готовими тарифами. Після укладення договору, якщо підприємство через деякий час захоче підняти тариф, то має це обговорювати вже із самими мешканцями.

Оголошення з інформацією про управителя, з яким укладено договір про надання послуги, розміщуватиметься на інформаційних стендах під’їздів біля кожного конкретного будинку. В оголошенні буде вся необхідна інформація - прізвище, ім’я, по батькові управителя, його контактні телефони, номер та дата укладання договору, ціна послуги. Також ця інформація буде оприлюднена на офіційному веб-сайті Чернігівської міської ради в рубриці "Актуально".


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Владислав Атрошенко зустрівся із родинами загиблих воїнів-афганців http://monitor.cn.ua/ua/style/69653 Про історію міста та його майбутнє говорили сьогодні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та родини військовослужбовців, загиблих в Афганістані. Стиль article Fri, 15 Feb 2019 12:13:37 +0200

Зустріч проходила у міській раді й була присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчю з дня завершення виведення радянських військ з Афганістану.

Міський голова висловив слова подяки та поваги до людей, які пройшли життєві випробування в Афганістані.

- Сьогодні по-різному переоцінюється історія. Але, на мою думку, всі покоління - наші діди-прадіди, наші старші брати, які виконували свій військовий обов’язок у будь-яких місіях за дорученням держави, включаючи й тих, хто пройшов Афганістан – достойні нашої поваги. Багато хто з них повернулися додому з каліцтвами, й протягом життя держава не в достатній мірі віддячила їм за подвиг. Ми всі живемо в одному суспільстві. Ми розуміємо, що часи змінюються. Змінюються й точка зору на окремі події чи процеси. Так було і буде завжди. Тому до всього цього потрібно підходити по-філософськи. Можете бути впевнені, що є належна повага до подвигів ваших синів та чоловіків. Всі ми їх пам’ятаємо, - з такими словами звернувся Владислав Атрошенко до присутніх дружин, батьків та дітей загиблих військових.

У ході бесіди міський голова нагадав, що завтра, 15 лютого, традиційно проходитиме покладання квітів до меморіальних стел загиблим учасникам АТО у сквері ім.Попудренка та мітинг і покладання квітів до Пам’ятного знаку чернігівцям – воїнам-інтернаціоналістам на площі Дружби народів по проспекту Миру, у яких він обов’язково братиме участь.

У свою чергу, учасники зустрічі подякували меру міста за позитивні зміни, які відбуваються у Чернігові, а також за підтримку їх сімей, за матеріальну допомогу, яку міська рада надала цього року. Згадували про своїх синів і чоловіків, а також про життя вже після втрати близьих людей. Говорили й про проблеми, які їх турбують, зокрема, малозабезпеченість родин.

- Давайте спільно розвивати наше місто, і це буде найкраща пам'ять про ваших рідних. Робити все, щоб наше місто розквітало, - сказав Владислав Атрошенко. - Я свою місію, як міського голови, бачу в тому, щоб закласти фундамент майбутнього цього міста, а саме забезпечити перспективне майбутнє його мешканців.

При цьому міський голова зауважив: на короткий період покращити життя чернігівців можна, збільшивши соціальну складову міського бюджету. Наприклад, збільшити витрати на ліки для окремих категорій громадян, дещо підвищити заробітні плати вчителям і вихователям, лікарям і медсестрам. Приміром, якщо доплачувати кожному хоча б по 1 тис. грн (а з податками це 1,5 тис.), то в результаті для бюджету вийде сума близько 250 млн грн на рік. Це майже половина бюджету розвитку. Але тоді не ремонтуватимуться дитячі майданчики, не купуватиметься медичне обладнання, менше шкіл будуть переоснащені під сучасні стандарти, не ремонтуватимуться дороги, не купуватимуться тролейбуси тощо. У результаті мешканці просто виїжджатимуть із такого міста в інші населені пункти або закордон.

- Якщо ми наше місто не будемо розвивати, молоді люди не будуть тут залишатися. Тобто, ми таким чином забираємо майбутнє нашого міста. А щоб це майбутнє у нашого міста все ж таки було, потрібно орієнтуватися на досвід інших міст, які потенційно рівні нашому. Це, зокрема, Луцьк, Хмельницький, Рівне, Полтава, Івано-Франківськ та інші. Якщо ми будемо менше витрачати, ніж рівні нам міста, то Чернігів не буде цікавим для інших. Тому перерозподіл коштів на користь соціальних питань буде тільки до рівня, коли це не буде ризиком для майбутнього для нашого міста, - зазначив міський голова. – Моя мета – щоб місто розвивалося та мало перспективу відносно до тих міст, у яких історично більше розвинута промисловість, більші бюджетоутворюючі податки.
 

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігові вже тисячна пара одружилась у рамках проекту "Шлюб за добу" http://monitor.cn.ua/ua/style/69647 Стиль article Fri, 15 Feb 2019 10:30:02 +0200

14 лютого – День всіх закоханих. Саме цього символічного дня багато закоханих пар вирішили одружитися. Серед них - Олег та Віта, їх офіційна весільна церемонія відбулася у міському Палаці культури ім.Радченка.

Реєстрація шлюбу пройшла у рамках проекту «Шлюб за добу». Тож Олег та Віта стали 1000-ою парою молодят, які скористалися перевагами цього проекту. У Чернігові одружитися за такою спрощеною процедурою можна вже протягом 2 років.

Привітати молодят прийшли близькі, друзі, серед запрошених і Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

«Дивлячись на таку чудову пару, розумієш, як сильно вони один одного кохають. І вже навчилися пробачати та підтримувати один одного. Хочу побажати, щоб на вашому життєвому шляху було менше випробувань, а більше удачі та успіхів, поповнення в сім’ї», - побажав молодятам Владислав Атрошенко.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Зіпсовану плитку замінять за рахунок підрядника http://monitor.cn.ua/ua/style/69627 Стиль article Thu, 14 Feb 2019 10:24:15 +0200 Виправити всі недоліки мощення тротуарної плитки, які проявилися за зиму на щойно відремонтованих вулицях Чернігова, за рахунок підрядника, без жодної копійки з міського бюджету - таке доручення Чернігівський міський голова дав керівництву міського управління ЖКГ на розширеній міській нараді 12 лютого.

Зауваження до якості укладання плитки на кількох ділянках тротуарів, відремонтованих у Чернігові в минулому році, виникли і в мера особисто, і в багатьох чернігівців, які поділилися своїми враженнями в соцмережах. Місця, де ці роботи виконані не досить якісно, впадають в око на Береговій, Шевченка, Рокоссовського.

Управління ЖКГ має якнайшвидше перевірити всі 30 тис метрів кв. плитки, зафіксувати всі наявні недоліки та доповісти міському голові про результати. Також вони мають задіяти механізми виконання підрядниками гарантійних зобов’язань.

Як ми вже розповідали раніше, зараз у Чернігові всі підрядники в обов’язковому порядку надають гарантійний лист щодо всіх робіт, які виконують.


Прес-служба Чернігівської міської ради

 

]]>
Прокуратура домоглася відновлення порушених інтересів держави при використанні земель історико-культурного призначення http://monitor.cn.ua/ua/style/69604 За результатами вивчення стану законності використання земель цієї категорії встановлено факт порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини» при передачі в користування фізичній особі земельної ділянки площею 0,0150 га у місті Чернігові для городництва. Стиль article Wed, 13 Feb 2019 08:50:06 +0200 З’ясовано, що на спірній земельній ділянці розташована пам’ятка археології місцевого значення Х-ХІІІ ст. перегороддя стародавнього міста Чернігова в комплексній охоронній зоні Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній».

Під час розгляду справи в суді порушення вимог законодавства усунуто, між сторонами укладено охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини з метою збереження археологічної пам’ятки та додаткову угоду щодо збільшення розміру орендної плати.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу житлового будинку та гаражу http://monitor.cn.ua/ua/style/69601 11 лютого о 15:12 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вул. Тиха, що в обласному центрі. Стиль article Wed, 13 Feb 2019 08:11:07 +0200

За викликом на місце події прибуло чотири  відділення пожежно-рятувальних підрозділів міста у складі 4 одиниць спеціальної техніки та 13 чоловік особового складу.

На час їх прибуття вогнем були охоплені покрівлі двоповерхового будинку та впритул прибудованого гаражу.

Спільними діями вогнеборців пожежу о 15:55 було локалізовано та о 17:36 остаточно ліквідовано.

Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю житлового будинку, покрівлю та перекриття гаражу на загальній площі 53 квадратні метри, майно господарів.

Загиблих та травмованих немає. Причина та збитки, наразі, встановлюються.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Міська комісія з дорожнього руху розглянула 10 питань за зверненнями чернігівців, організацій та депутатів http://monitor.cn.ua/ua/style/69570 Створення умов для більш безпечного переходу пішоходами вулиці Героїв Чорнобиля на різних її ділянках було одним із питань, які розглядалися сьогодні (11 лютого) на засіданні міської постійної комісії з питань безпеки та організації дорожнього руху в Чернігові. Стиль article Mon, 11 Feb 2019 15:23:39 +0200

Проблема майже по всій довжині вул. Героїв Чорнобиля пов’язана з тим, що автомашини тут зазвичай розвивають велику швидкість. Настільки, що перехід вулиці – навіть при наявності відповідних знаків – фактично є проблемою.

За інформацією, озвученою на комісії представником патрульної поліції, ця вулиця – місце концентрації ДТП.

Комісія доручила Управлінню ЖКГ Чернігівської міської ради при реконструкції цієї вулиці передбачити світлофор, шумову розмітку, заміну звичайних дорожніх знаків «Пішохідний перехід» на світлові. Реконструкція  вул. Героїв Чорнобиля запланована вже цього року.

Також комісія погодила облаштування нерегульованого пішохідного переходу в проблемному для перетину вулиці місці на перехресті вулиць Волковича та О.Кошового.

Щодо перехрестя вулиць С.Русової та Мстиславської комісія доручила міському управлінню ЖКГ опрацювати схему руху та влаштувати перехід з організацією підходів до нього.

Усього на цьому засіданні комісія розглянула 10 питань за зверненнями фізичних і юридичних осіб. Нагадуємо, що протоколи засідань усіх комісій Чернігівської міської ради оприлюднюються на офіційному веб-порталі http://www.chernigiv-rada.gov.ua/в розділі «Публічна інформація» протягом 5 робочих днів.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Протягом вечора патрульні виявили п’яного водія та водія з підробленим посвідченням http://monitor.cn.ua/ua/style/69506 7 лютого близько сьомої вечора на перехресті вулиць Громадської та Інструментальної один з екіпажів патрульної поліції звернув увагу на автомобіль ЗАЗ, водій якого порушив Правила дорожнього руху, проїхавши перехрестя на червоний сигнал світлофора. Патрульні зупинили автомобіль, що порушив ПДР. Стиль article Fri, 08 Feb 2019 14:20:33 +0200 Під час спілкування з водієм поліцейські помітили у нього характерні зовнішні ознаки наркотичного сп’яніння. Чоловікові запропонували пройти огляд у лікаря, на що той погодився.

В результаті медогляду підозри патрульних справдилися – у 24-річного водія наркотичне сп’яніння. До того ж з’ясувалося, що він не має при собі посвідчення на право керування транспортним засобом.

На водія склали адміністративний протокол за ст. 130 (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані наркотичного сп'яніння), та винесли дві постанови: за ст. 126 (керування транспортним засобом особою, яка не має при собі посвідчення водія відповідної категорії) та за ч. 2 ст. 122 (проїзд на заборонний сигнал світлофора) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Того ж вечора близько дев’ятої вечора на вулиці Гетьмана Полуботка екіпаж патрульної поліції зупинив автомобіль Audi через те, що під час руху в автомобілі не працювали освітлювальні прибори.

Під час спілкування із водієм охоронці порядку засумнівалися у справжності водійського посвідчення, яке чоловік надав для перевірки. Патрульні повідомили громадянину про свої підозри та поставили до відома, що на місце буде викликана слідчо-оперативна група. На момент прибуття опергрупи 26-річний молодик зізнався, що посвідчення водія йому не належить. В подальшому громадянин вже надавав більш грунтовні пояснення слідчому.


Патрульна поліція Чернігівської області

]]>
У міській лікарні № 2 відкрили кардіохірургічне відділення http://monitor.cn.ua/ua/style/69497 7 лютого у Чернігівській міській лікарні №2 відкрили кардіохірургічне відділення. Воно оснащено найсучаснішим обладнанням. Відділення розраховане на 15 ліжок, очолюватиме його лікар-кардіохірург Ігор Венгер. Стиль article Fri, 08 Feb 2019 10:53:41 +0200

До сьогодні допомогу чернігівцям з ішемічною хворобою серця надавали на базі відділення судинної хірургії. Відтепер увесь спектр кардіохірургічних операцій будуть проводити у власному відділенні.

Як повідомили в Управлінні охорони здоров'я Чернігівської міської ради, такі структурні запровадження розширюють можливості з надання кардіодопомоги.

У місті діє Програма профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань на 2017-2019 роки. Вона спрямована на зниження захворюваності населення міста на артеріальну гіпертензію, ішемічну хворобу серця, смертності від ускладнень артеріальної гіпертензії (інфаркт міокарда).

]]>
Виконком погодив збільшення компенсації за пільгові перевезення по деяким маршрутам http://monitor.cn.ua/ua/style/69493 Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 6 лютого погодив збільшення розміру компенсації за пільгові перевезення на міських автобусних маршрутах на 576 тис. грн. Це зроблено для того, щоб цього року громадяни окремих пільгових категорій щочетверга могли добиратись до приміських дачних масивів безоплатно. Стиль article Fri, 08 Feb 2019 10:11:53 +0200 Наразі на компенсацію втрат від перевезення пільгових категорій громадян в автомобільному транспорті було закладено 7,424 млн грн, що становить 43% від потреби. Також у 2018 році виникли ускладнення з організацією транспортного забезпечення пільгового проїзду мешканців до дачних масивів, оскільки дефіцит водіїв призвів до відмови перевізників від обслуговування дачних маршрутів та розриву відповідних договорів.

За словами начальника управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Олександра Рижого, щорічно дачний сезон триває у середньому 6 місяців. Відповідно до нормативних розрахунків вартості надання послуги з перевезення автобусами середній розмір витрат на забезпечення планової кількості рейсів по напрямках до дачних масивів становить 26 тис. грн в день. Таким чином, необхідна сума на обслуговування пільгових перевезень щочетверга у 2019 році буде складати: 26 тис. грн * 4 четверга * 6 місяців = 624 тис. грн. У 2020-2021 роках розмір компенсації в автотранспорті прогнозується на рівні з 2019 роком.

Довідково. Згідно з чинним законодавством пільгові перевезення пасажирів забезпечують перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до Закону.

Надалі відповідні зміни до Програми компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в міському електро- та автомобільному транспорті загального користування на 2019-2021 роки затверджуватимуть депутати Чернігівської міської ради на найближчому пленарному засіданні.

Перелік автобусних маршрутів до приміських дачних масивів із пільговим проїздом буде затверджений у березні ц.р.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігові прибирають покинуті торгівельні кіоски і ті, які не мають жодних документів http://monitor.cn.ua/ua/style/69473 Рішення про демонтаж 5-и тимчасових споруд - кіосків та контейнерів - прийняли на засідання виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 лютого. Керівник комунального підприємства «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький продемонстрував фото цих об'єктів. Стиль article Thu, 07 Feb 2019 11:04:26 +0200

За його словами, частина цих тимчасових об’єктів знаходиться у занедбаному стані. Два працюючі торгівельні павільйони взагалі не мають жодних дозвільних документів. Власників ще двох покинутих кіосків так і не встановили.

Відтак, демонтажу за рішенням виконкому підлягають:
- торгівельний кіоск, розміром 4х5м, розташований на відстані 50 метрів від будинку №2 по вулиці Рокоссовського;
- металевий кіоск, розміром 3,5х2,5м, розташований на відстані 20 метрів від будинку №16 по вулиці Попудренка;
- металевий контейнер, розміром 2х3м, розташований на відстані 30 метрів від зупинки громадського транспорту “Онкодиспансер” по вулиці Михалевича;
- металевий торгівельний кіоск, розміром 2,5х3м, розташований на відстані 30 метрів від зупинки громадського транспорту “Онкодиспансер” по вулиці Михалевича;
- торгівельний кіоск, розміром 5х8, розташований на відстані 10 метрів від будинку №71 по вулиці Івана Мазепи.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Кримінальна поліція затримала шахрая-гастролера http://monitor.cn.ua/ua/style/69455 Чернігівські поліцейські затримали шахрая з сусідньої області. Він приїхав у Чернігів з метою збору грошей з пенсіонерів, які повірили, що їх син потрапив у ДТП. Стиль article Thu, 07 Feb 2019 08:34:50 +0200 Одній чернігівській родині подзвонили та сказали, що їх син потрапив у ДТП, тож терміново потрібно шукати гроші, а саме - 5 тисяч доларів США. Голос у слухавці додав, що зараз по гроші прийде кур’єр.

У сім’ї не розгубилися: доки дружина тягнула час, розмовляючи по телефону з шахраєм, чоловік викликав поліцію. Кур’єр навіть не підозрював, що разом з ним за вказаною адресою приїдуть поліцейські та затримають його за шахрайство.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 190 Кримінального Кодексу України (шахрайство), якою передбачено максимальне покарання  у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.

Шановні громадяни, якщо до вас подзвонять з таким самим меседжем («ваш родич потрапив у ДТП») – удайте, нібито ви повірили, що вже збираєте гроші на лікування чи хабар, а самі паралельно викликайте поліцію!


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Чернігів продовжать звільняти від незаконних металевих гаражів і цього року http://monitor.cn.ua/ua/style/69447 У Чернігові за весь час з початку активної боротьби з незаконно встановленими гаражами, багато з яких знаходяться просто у дворах багатоповерхівок, прибрано вже 385 таких гаражів. Про це повідомив на міській нараді керівник КП «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький. Стиль article Wed, 06 Feb 2019 11:10:31 +0200

Зокрема, в минулому році прибрали 220 конструкцій, і це було більше, ніж планували. На цей рік у планах демонтувати 200.

Після роботи з власниками – бесід, з’ясування всіх обставин, засідання спеціальної комісії з їх присутністю, часу на самостійне усунення правопорушення – практично 70% гаражів люди прибирають самостійно. Решта 30% прибираються примусово. Комунальна техніка відвозить їх на спеціальний майданчик. Поки що вони там зберігаються. Приблизно 5% їх власників приходять до Муніципальної варти, пишуть заяви, сплачують кошти до бюджету і забирають свої гаражі.

Міський голова Владислав Атрошенко вкотре наголосив на тому, що залишитися у дворах мають право тільки гаражі автотранспорту осіб з інвалідністю. І попросив Муніципальну варту звертати увагу також на випадки, коли гараж є законним і дійсно належить такій людині, але користується ним для своїх потреб зовсім інша особа.

Принагідно Владислав Атрошенко звернувся до всіх власників незаконно встановлених гаражів і до всіх чернігівців.
-  Прохання до всіх мешканців, у тому числі топ-чиновників, поважних працівників із силових відомств, прокуратури і так далі, це зрозуміти. Ми маємо навести порядок у місті, підхід буде однаковим для всіх. Прохання просто з розумінням підходити до цього, не користуватися своїми посвідченнями, заслугами... Я думаю, що виграють від цього всі, все місто.

Також, у місті є установи та приміщення, які належать області, і, відповідно, там відведена земля, - продовжив міський голова. – Є випадки, коли саме на цій території намагалися «прилаштувати» те, що по всьому місту ми демонтуємо. Прохання до керівників таких установ - не йти цим шляхом, а, навпаки, допомагати місту навести лад, робити це все разом. Краще виглядатиме місто - від цього виграє і область.

Міський голова також нагадав усім підлеглим, чиїх обов’язків це стосується, що після демонтажу гаражів обов’язково має проводитися повноцінний благоустрій звільненої території.

Довідково. Повідомлення про виявлення тимчасових металевих гаражів з ознаками незаконності та виклик власника розміщуються як на самому гаражі, так і на веб-порталі Чернігівської міської ради в розділі "Про місто", підрозділ "Муніципальна варта".


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У міській раді розпочинають реалізацію єдиної концепції вигляду сезонних точок для торгівлі кавою та вуличною їжею http://monitor.cn.ua/ua/style/69437 За дорученням міського голови Владислава Атрошенка напрацьовані єдині підходи до формату роботи тимчасових торгових точок із продажу кави та вуличної іжі, які працюють у весняно-літній сезон по різних локаціях Чернігова. Мер міста раніше неодноразово звертав увагу на безлад із вуличною торгівлею у місті: точки з продажу різної форми, розмірів, а подекуди ще і встановлені без дозволу. Стиль article Wed, 06 Feb 2019 09:42:33 +0200 Для впорядкування такої торгівлі, за словами заступника голови Олександра Ломако, вже розроблений проект відповідного нормативного документу.

"Ми розробили новий проект Порядку користування об’єктами благоустрою Чернігові. Це регуляторний акт, відповідні зміни до плану їх підготовки будуть розглянуті на найближчому засіданні виконкому. У документі чітко прописані вимоги і до формату роботи, і до зовнішнього вигляду тимчасових торгових точок. Ми спільно напрацювали і визначили орієнтовний перелік місць для такої торгівлі. Їх наразі біля 30-и. Далі після затвердження і оприлюднення Порядку розпочнемо збір заявок від підприємців на право користування об’єктами благоустрою", - розповів Олександр Ломако.

Він також повідомив: якщо на якесь конкретне місце буде кілька заяв від підприємців, переможця визначить відкритий конкурс. Тобто місце віддадуть тому, хто запропонує вищу плату за користування об'єктом благоустрою. Стартова ціна - на рівні 50 гривень за метр квадратний. Конкурс відбудеться публічно, у присутності журналістів та з трансляцією он-лайн. Його планують провести у 20-х числах березня з тим, щоб підприємці встигли виготовити тогові точки за новими стандартами.

"Вже попередньо ми говорили з підприємцями, є зацікавленість. Думаю, по деяких місцях для торгівлі буде змагання на конкурсі, і ми отримаємо плату у 5-6 разів більшу", - додав Олександр Ломако.

Перевіряти, чи дотримуються підприємці формату роботи, зовнішнього вигляду торгових точок, буде Муніципальна варта. Якщо виявлять порушення, то таку точку просто демонтують. Також такі торгові точки не знаходитимуться на тротуарах, а лише у так званих спеціальних "карманах", або ж у парках і скверах із розрахункам, щоб не заважали пішоходам.

«Щоб до 15 квітня все працювало, і всі булі задоволені. Хто хоче кави - щоб могли її смакувати. Хто хоче заробити на цьому бізнесі - щоб заробили і сплачували податки", - окреслив свою вимогу міський голова.

Попередня інформація на цю тему: У Чернігові з 2019 року уніфікують тимчасові точки продажу кави та морозива


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Поліція відреагувала на три повідомлення про ймовірний підкуп виборців http://monitor.cn.ua/ua/style/69427 5 лютого на лінію «102» надійшло три повідомлення про ймовірний підкуп виборців у Чернігові та Козельці. Окрім того, сьогодні в обласному центрі працівник медіа заявив про перешкоджання журналістській діяльності. Стиль article Wed, 06 Feb 2019 08:35:52 +0200 Зранку на лінію «102» надійшло повідомлення про ймовірний підкуп виборців у приймальні депутата в обласному центрі. Один з присутніх журналістів заявив поліції про перешкоджання його професійній діяльності.

З його слів, журналіста зацікавило те, що до вказаного офісу групами заходили люди похилого віку. Зі свого боку, співробітники офісу повідомили, що до них в приміщення вдерлися невідомі особи та почали все фільмувати, чим заважали працювати.

В обід поліція отримала інформацію про те, що у Козельці в одному з закладів харчування здійснюється підкуп виборців.

У другій половині дня у поліції з’явилася інформація про ймовірний підкуп виборців в офісі ще одного політика у Чернігові.

Поліція Чернігівської області працює виключно в правовому полі, тому відреагувала на кожне повідомлення. За усіма адресами виїжджали співробітники поліції, опитували працівників закладу громадського харчування, офісів депутатів, їх прихильників та свідків.

Отримана інформація задокументована та внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито два кримінальні провадження за статтею 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборців) та одне за статтею 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Тривають досудові розслідування. Спокій громадян у населених пунктах не порушувався. 

Поліція і надалі реагуватиме на всі виклики. Тож якщо Вам відомі якісь факти порушення виборчого законодавства – повідомляйте на «102».


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
На стадіоні ім. Ю. Гагаріна вже працює нове електронне табло http://monitor.cn.ua/ua/sport/69416 У Чернігові на стадіоні ім.Гагаріна вже запрацювало нове інформаційне табло. Як відомо, його пообіцяв встановити міський голова Владислав Атрошенко. Про таке очільник міста заявив одразу післе переможного матчу ФК "Десна", коли стало відомо про вихід клубу до Прем'єр-Ліги. Спорт article Tue, 05 Feb 2019 11:13:02 +0200
Сам електронний пристрій, вимоги до якого надав футбольний клуб «Десна», один із найсучасніших в Україні, оскільки підтримує всі відомі користувацькі та професійні режими відео.

Розмір табло – 6 м на 4 м. Керувати ним будуть за допомогою персонального комп’ютера. На ньому під час гри відображатимуться повтори, склад команд, час та рахунок. Про це розповів директор дитячої школи олімпійського резерву ФК «Десна» Володимир Чуланов.

Він також повідомив, що нове інформаційне табло буде використовуватись під час ігор дорослого складу ФК «Десна», а також вихованців дитячого клубу.

- Вартість нового табло - 648 тис. грн. Процес закупівлі через систему ProZorro стартував цього літа, був досить тривалим, але з дотриманням усіх процедур. У результаті, переможцем визначена харківська фірма, - сказав Володимир Чуланов та висловив подяку її представникам за те, що були дотримані усі вимоги прописані у тендері. - Тендер відбувся 27 листопада. Як і було прописано в тендерній документації, нове табло встановили до кінця 2018 року. Перед здачею об’єкта ми його протестували, але не довго, оскільки, як рекомендували фахівці, буде краще, якщо запустити його в роботу при «плюсовій» температурі.

Старе демонтоване табло, яке прослугувало чернігівському футболу 18 років, наразі зберігається на господарському майданчику Олімпійського центру. Подальшу його долю поки не визначили.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Як краще реконструювати Красну площу Чернігова - обговорювали фахівці http://monitor.cn.ua/ua/style/69407 На засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування міської ради 1 лютого обговорили питання реконструкції Красної площі в Чернігові. Стиль article Tue, 05 Feb 2019 08:44:00 +0200

Заплановано, що всі будівельні роботи будуть проведені цьогоріч. Реконструкція передбачає перекладання бруківки (клінкеру) із заміною пошкодженої на нову.

Як відомо, головна площа міста вимощена червоним клінкером, якому вже понад 80 років. Досить значна його частина вже пошкоджена та неякісна. Але ця бруківка є історичною цінністю та «фішкою» міста. Очевидно, що якомога більше автентичного клінкеру і намагатимуться зберегти.

Виходячи з цього, члени архітектурно-містобудівної ради прийняли рішення, що весь клінкер буде знятий та перебраний. Той, що згідно з лабораторними дослідженнями виявиться придатним для використання, буде вимощений на самій площі (коло).

Як зазначив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, за попередніми розрахунками фахівців з 12 тисяч квадратних метрів клінкеру залишиться близько 7 тисяч. Інша частина – непридатна до використання. Решту, що вже перетворилася в пісок або дрібний фрагмент, відбракують. До цього процесу міський голова пропонує долучитися і громадськості, контролювати процес відбору клінкеру.

Крім того, аби Красна площа не зменшувалася візуально, проїжджа частина буде викладена новим червоним гранітом, а пішохідна - білим.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Поліція оперативно затримала двох розбійників http://monitor.cn.ua/ua/style/69398 Близько десятої вечора 3 лютого в центрі Чернігова двоє зловмисників напали на містянина, а вже за кілька годин поліція їх затримала та помістила до ізолятора тимчасового тримання. Стиль article Tue, 05 Feb 2019 07:40:06 +0200

В центрі міста двоє чоловіків бризнули в очі чернігівцю з газового балончика, відібрали його мобільний телефон і втекли. Потерпілий негайно звергнувся по допомогу до поліції.

За кілька годин правоохоронці затримали розбійників, ними виявилися уродженці іншої держави. Один з них громадянин України, інший — має посвідку на тимчасове проживання.

Під час поверхневого огляду чоловіків виявлено мобільний телефон жертви. Поліція також знайшла газовий балончик, якого зловмисники намагалися позбутися.

Лиходії, які обґрунтовано підозрюються у вчиненні розбійного нападу, затримані в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщені до ізолятора тимчасового тримання.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 187 Кримінального кодексу України (розбій), що карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Патрульні по гарячих слідах виявили двох громадян, які можуть бути причетними до пограбування http://monitor.cn.ua/ua/style/69388 3 лютого близько десятої вечора на лінію «102» звернувся громадянин та повідомив, що кілька хвилин тому на проспекті Перемоги двоє невідомих його побили та забрали мобільний телефон. До потерпілого негайно направили один з екіпажів патрульної поліції. Стиль article Mon, 04 Feb 2019 11:21:52 +0200 Прибувши на місце, патрульні з’ясували, що до потерпілого на вулиці підійшли двоє невідомих, обидва неслов’янської зовнішності. Один із чоловіків попросив мобільний телефон подзвонити у терміновій справі, потерпілий не відмовив. У цей момент другий невідомий бризнув в обличчя власнику телефону з газового балончика. Потім зловмисники збили чоловіка з ніг та стали бити, вимагаючи код, щоб розблокувати мобільний. Не дізнавшись код, нападники втекли.

Потерпілий чоловік зміг описати своїх кривдників. За кілька хвилин орієнтування на розшук двох невідомих, що напали на перехожого та пограбували його, отримали всі екіпажі патрульної поліції.

Приблизно за 20 хвилин після отримання інформацію про пограбування під час відпрацювання території в районі перехрестя проспектів Миру та Перемоги один із патрульних екіпажів звернув увагу на двох молодиків, які за зовнішнім виглядом були дуже схожими на розшукуваних. Поліцейські зупинилися, щоб поспілкуватися з хлопцями.

Побачивши патрульних, молоді люди стали помітно нервувати. На запитання відповідали не впевнено та плутано. Коли на місце привезли потерпілого, він одразу впізнав у невідомих своїх нападників. Під час поверхневої перевірки у одного з громадян охоронці порядку виявили мобільний телефон, який потерпілий також упізнав як свою власність, та газовий балончик, з якого, ймовірно, бризнули в обличчя.

Патрульні викликали слідчо-оперативну групу. Невідомими виявилися молоді люди 25 та 22 роки відповідно.


Патрульна поліція Чернігівської області

]]>
На архітектурно-містобудівній раді обговорили варіанти реконструкції Центрального парку культури та відпочинку http://monitor.cn.ua/ua/style/69386 На черговому засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування міської ради у п’ятницю, 1 лютого, презентували передпроектні пропозиції щодо реконструкції Центрального парку культури та відпочину та прилеглої території. Йдеться безпосередньо про територію Центрального парку, а також ділянки лісопарку Кордівка у напрямі до міського пляжу «Золотий берег». Стиль article Mon, 04 Feb 2019 10:42:04 +0200

Розробники пропозицій – ТОВ «СІТІ-Дизайн», компанія, яка має досвід проектування парків, для прикладу, парку ім. Горького у Харкові, Площі миру у Краматорську, кількох столичних парків. Саме на пропозицію мерії харківські архітектори надали своє бачення того, як може виглядати найпопулярніше місце дозвілля та відпочинку чернігівців.

За словами представників компанії «СІТІ-Дизайн», реновація та реконструкція враховує особливості всього міста, існуючі туристичні маршрути, важливість природоохоронного значення території. Тож в основі – концепція парку «чотири в одному»: міський сад, ландшафтний парк, тематичний парк та лісопарк.

Основні методи реконструкції – нові посадки, нові програми активності, що враховують потреби та інтереси дітей та дорослих, нові будівлі: фонтани, тераси, розважальні локації та маршрути. Більша частина парку залишиться ландшафтним парком та лісопарком, де зберігатиметься природне біорізноманіття, втручання у рослинний світ буде мінімальним. З іншого, пропонується замінити старе радянське колесо огляду на сучасне, 60-метрове. А русла стариць та каналів пропонують розчистити, організувавши водні маршрути.

Прогнозується, що після реконструкції відвідуваність парку зросте до 3 тисяч людей щоденно, у святкові дні аж до 10-и тисяч. Сам же Центральний парк, на думку міського голови Владислава Атрошенка, має демонструвати певний рівень окупності в процесі роботи.

За словами Владислава Атрошенка, пропозиції харківських проектантів корисні для Чернігова, і навіть для місцевих проектантів. Адже у них є досвід реалізації таких проектів, враховуючи і практичну частину – як це все потім має функціонувати.

За наслідками обговорення авторам передпроектних рішень запропонували в обов’язковому порядку врахувати, що частина парку є потенційною зону затоплення у період весняного водопілля, а також те, що поряд проходить багато мереж міської каналізаційної системи.

Тож наступний етап – побудова фінансової моделі, яка врахує потенційну завантаженість атракціонів та локацій (це вплине на вибір конкретних конструктивних рішень, розмірів тощо). І вже далі рухатись до проекту реконструкції вхідної групи та прилеглої до вул.Шевченка частини Центрального парку. Таку пропозицію підтримали і члени архітектурно-містобудівної ради.

Для реконструкції Центрального парку ймовірно підуть шляхом інших міст – залучення кредиту.

«Чому кредит? Ми не можемо у такому місці за рахунок бюджету розвитку міста розтягнути реконструкцію на 5-7 років. Все треба зробити за короткий термін, сконцентрувати ресурси і завершити реконструкцію за 2-3 роки», - вважає міський голова.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Поліція встановила особу, що поцупила ліки в аптеці http://monitor.cn.ua/ua/style/69374 До Чернігівського відділу поліції по допомогу звернулися працівники аптеки, які під час інвентаризації товару виявили недостачу ліків. Дільничні офіцери поліції спрацювали оперативно та за підтримки небайдужих громадян встановили особу зловмисника. Стиль article Mon, 04 Feb 2019 08:41:17 +0200 Як встановили поліцейські, зловмисник завітав до аптеки в центрі міста 28 лютого. Користуючись тим, що провізор відійшов від касового апарату, молодик поцупив із вітрини поряд із касою декілька препаратів.

Правопорушення зафіксувала камера відеоспостереження. За допомогою небайдужих чернігівців особу вдалося встановити.

Інформацію про подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України — крадіжка.

Таємне викрадення чужого майна карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
У Чернігові готують до відкриття нове велике виробництво http://monitor.cn.ua/ua/economics/69335 У Чернігові на території колишньої фабрики первинної обробки вовни готується до відкриття нове виробництво, розраховане на 150 найманих працівників. Підприємство галузі легкої промисловості, вироблятиме тканини. Економіка article Sat, 02 Feb 2019 11:49:48 +0200

Інвестором є київське ТОВ «Текстиль-Контакт», яке вже має в нашому місті швейне виробництво  – «ТК-Стиль». Але якщо швейних підприємств в Україні сотні, то саме текстильних – одиниці.

1 лютого чернігівський міський голова Владислав Атрошенко провів робочу зустріч з засновником і власником ТОВ «Текстиль-Контакт» Олександром Соколовським, спільно разом відвідали обидва виробничі об’єкти.

«ТК-Стиль» знаходиться на вул. Інструментальній, 6. Фабриці 15 років. Зараз тут 125 працівників, з яких 75 швачок, і набирають ще. Шиють великими партіями верхній одяг – піджаки, пальто, брюки. Працюють виключно на давальницькій сировині, всю продукцію віддають замовникам, які переважно зарубіжні – наприклад, зараз вони з Німеччини і Франції. Причому це не мас-маркет, а більш дорогі бренди. Також, приміром, минулого року фабрика виготовила військову форму для країн НАТО – 5 тисяч комплектів.

За словами директора «ТК-Стиль» Світлани Тітової-Толстік, середній вік швачок – 45 років, але підприємство останнім часом поповнилося й молоддю, яку вчили професії самі. Зарплата залежить від виробітку, середня – 7 тис. грн. Також підприємство забезпечує безкоштовним обідом, спецодягом, готове надати кімнати в гуртожитку.

Нове підприємство – відокремлений підрозділ «Виробниче об’єднання ТК-Чернігів» - знаходиться по вул. Текстильників, 1. Вироблятимуть тут готову бавовняну тканину з вже зітканої. Сировина з Узбекистану та Білорусі. У Чернігові її оброблятимуть і фарбуватимуть, а також зможуть наносити на тканину спеціальні захисні плівки. Такі потрібні, наприклад, для армійського спецодягу.

Приміщення інвестори придбали занедбаним, із непрацюючим обладнанням. Приводити до ладу почали рік тому. Частину машин і механізмів фахівці перебрали і полагодили, зараз вони запущені в тестовому режимі. Окрім того, за словами власника, на підприємство ось-ось надійде вісім вантажівок з італійськими виробничими лініями.

Минулого року інвестиції в це нове виробництво склали майже 53 мільйони гривень, планується вкласти до кінця 2019 року ще порядку 100 мільйонів. Термін окупності інвестицій, за песимістичними прогнозами, 7-8 років, але будуть намагатися наростити обсяг виробництва та повернути їх раніше, розповів Олександр Соколовський.

Також він додав, що разом з верстатами монтуватимуться й сучасні системи вентиляції, які теж вже закуплені. Повітря буде подаватися в цехи та виводитися на дах, а також очищатися. Тобто виробництво буде безпечним.

За словами директора нового підприємства Володимира Ярмоленка, зараз у роботах із налагодження обладнання задіні 24 працівники. Зарплата прогнозується на рівні 9 тисяч гривень. Набирати кадри будуть поетапно, ближче до літа планують довести кількість працюючих до 150 осіб.

- Якщо 150 працівників і заробітна плата 9 тисяч, то місто очікує 200 тисяч гривень надходжень  податків у місцевий бюджет. Тому це є важливим. Я ще раз хочу сказати, що бачу перспективу відновлення, відродження легкої промисловості, яка в нашому місті була досить високорозвиненою, -зазначив Владислав Атрошенко.

Він також наголосив на тому, що як міський голова, який хоче зробити більший обсяг робіт у Чернігові, зацікавлений у розвитку виробництв, які тут знаходяться. Для того, щоби люди отримали більші заробітні плати, і від цього були би більші надходження в міський бюджет.

- У сьогоднішніх реаліях, 7 тисяч гривень по галузі легкої промисловості  – це зарплата вища, ніж, наприклад, на «Чексілі». Але в загальному контексті сьогодні ситуація така, що місто, наприклад, не може втримати водіїв тролейбусів на зарплаті 9 тисяч на руки, бізнес не може втримати вже працівників окремих професій і зарплатою 10 тис. грн і вище.

Якщо ж брати будівельну галузь, то на сьогоднішній день мені відомий випадок, коли провідний спеціаліст, отримуючи офіційну зарплатню 25 тисяч на руки на місяць, пішов в іноземну компанію працювати на 56 тисяч. Це теж реалії, які треба враховувати. І тут розуміння власника стосовно реального стану речей на ринку праці є, реальні погляди на життя, на розвиток і т. д. - і це мені як міському голові надзвичайно подобається, - додав мер.

Владислав Атрошенко вкотре наголосив на тому, що міська влада буде максимально сприяти бізнесу, створюючи комфортні умови. Потрібна буде допомога в чомусь – у межах можливостей міська влада буде її надавати. Навзаєм нічого не потрібно – тільки розвивати виробництво і платити заробітні плати людям.

- Завдання Чернігова – створити комфортні умови для інвестора. Сьогодні, якщо брати українські міста, Чернігів це один із базових, де можна відроджувати легку промисловість. Є традиції, є певна кількість базових спеціалістів по цьому напрямку, -вважає міський голова.

Також мер зазначив, що можна більш активно залучати й місцеві ПТУ до підготовки кадрів.

Владислав Атрошенко: "Ми побачили, що в початківців тут зарплати ніжчі, але в кваліфікованих швачок – більше 7 тисяч на руки. Я сьогодні розмовляв з дівчиною, яка працює тут швачкою 12 років і має саме таку зарплату. Більше зробив – більше отримав. Плюс на підприємстві є мотиваційні програми".
 


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівський пологовий матиме взірцеву термореновацію європейського зразка. Роботи почнуться вже цього року http://monitor.cn.ua/ua/style/69329 Цього року в Чернігові стартує реалізація найбільшого за всі роки проекту з комплексної термомодернізації великої будівлі комунального закладу. Більше того: ці роботи відбудуться у співпраці з німецькими фахівцями та під їх повним технічним контролем. Стиль article Sat, 02 Feb 2019 11:04:07 +0200

Об’єктом перетворень стане міський пологовий будинок. Це споруда початку 1980-х років, яка має 5 поверхів, не зовсім просту конфігурацію і внутрішній опалюваний об’єм приміщень у майже 50 тис. м3. Щороку тільки на опалення тут витрачається до 4 млн грн.

Участь німецьких фахівців пов’язана з тим, що ця термомодернізація стане показовим пілотним проектом програми з технічної допомоги «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», яка реалізується Німеччиною в Україні через Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

На проведення робіт GIZ надає Чернігову грантові кошти в сумі 300 тис. євро при умові не меншого співфінансування з боку міста.

Чернігівська міська рада вже одержала перший транш на реалізацію цього проекту в розмірі 120 тис. євро. Торги на вибір проектанта вже проведені та розпочате проектування.

Про це, а також про складові майбутньої комплексної термореновації Чернігівського пологового будинку прес-службі міської ради розповів заступник начальника міського управління капітального будівництва Олександр Макаров.

Проект включатиме в себе утеплення горища та всіх стін негорючим матеріалом (базальтовою ватою), а також заміну в системі теплопостачання всіх трьох розподільчих елеваторних вузлів сучасними погодозалежними системами регулювання теплового потоку (ІТП).

- Також буде робитися часткова заміна вікон. І тут у нефахівців можуть виникнути питання про якусь #зраду: навіщо це робити, якщо всі вікна вже металопластикові? У пологовому вікна мінялися починаючи з 2000 року. І серед них – а особливо серед тих що ставилися першими - є такі, що вже не відповідають нинішнім нормам по збереженню тепла. Скажімо, однокамерні. От їх і будуть міняти. Спеціалісти обстежили, які відповідають нормам збереження тепла, а які ні. Загалом міняти будуть відсотків 25 від усіх вікон. Там де можливо, якщо це не ті вікна, які мінялися першими і які зовсім застарілі конструктивно, будуть залишати основу і міняти тільки склопакет. Проектант буде це передбачати, - говорить Олександр Макаров.

Після утеплення стін пологовий одержить і нову кольорову гаму. Також передбачили оновлення зовнішнього освітлення корпусу.

Виконання проекту заплановане на поточний рік, втім можливо, що повністю роботи завершать на початку наступного. Якщо врахувати час, необхідний на проектування, то початку ремонтно-будівельних робіт можна очікувати в червні-липні.

- Ніякого виселення чи незручностей для пацієнтів не буде: поверхів чи корпусів не перекриватимуть. У договорі з підрядником буде прописана умова, що всі роботи проводяться в рамках працюючого закладу. Пологовий будинок весь час буде працювати в повному обсязі, - зазначив Олександр Макаров.

У Чернігові це буде один із перших глобальних проектів, пов’язаний з повною комплексною термомодернізацією великої будівлі відповідно до міжнародних стандартів і під контролем іноземних фахівців. Вони не тільки визначили завдання – їх представник оцінюватиме якість усього, і матеріалів і монтажу.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Учасник АТО вбив рідну матір http://monitor.cn.ua/ua/style/69326 За процесуального керівництва Чернігівської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування стосовно 26-річного чернігівця, обвинуваченого в умисному протиправному заподіянні смерті іншій особі, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. Стиль article Sat, 02 Feb 2019 10:31:10 +0200 Подія трапилась у вересні минулого року, у квартирі обвинуваченого.
Зловмисник, на ґрунті конфлікту, який виник із 71-річною матір’ю, наніс їй п’ять ударів по голові.

В подальшому, продовжив наносити потерпілій численних ударів у різні частини тіла, від яких вона померла на місці події.

Наразі обвинувальний акт у кримінальному провадженні направлено до суду.
   
Нагадуємо, відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Довідково: за вчинене зловмиснику загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Троє депутатів Чернігівської міськради пропустили більше половини засідань у 2018 році http://monitor.cn.ua/ua/politics/69317 Громадський контроль за діяльністю депутатів місцевих рад є надважливим, оскільки саме від ефективності роботи обранців на місцях в багато чому залежить комфорт життя громадян. Особливо гостро це питання стоїть після впровадження реформи децентралізації та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Політика article Fri, 01 Feb 2019 12:51:35 +0200 Одним з основних критеріїв ефективності роботи депутата місцевої ради є відвідуваність ним сесійних засідань.

Відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату.

У той же час, кожен депутат розуміє: прогули або неякісна робота можуть безпосередньо вплинути на подальшу політичну кар’єру і результати наступних місцевих виборів.

ГО "Агенція міських ініціатив" проаналізувала відвідуваність депутатами Чернігівської міської ради сесійних засідань за 2018 рік.
Відповідно до даних, що ми отримали від Чернігівської міської ради, у відповідь на запит на публічну інформацію, одразу три чернігівських депутати є претендентами на відкликання.

Найбільшу кількість, а саме 64% (7 з 11) засідань пропустили одразу два народні обранці.

Перший з них депутат від фракції політичної  партії ВО "Батьківщина" Микола Миргородський.  Відповідно до раніше проведеного ГО "АМІ" моніторингу депутат  також не здійснює і особистий прийом виборців.
Згідно декларації Миколи Миргородського за 2017 рік він мешкає в місті Черкаси та має особисту квартиру в м. Київ.

Другим депутатом, що очолив антирейтинг депутатів за відвідуваністю, став представник фракції політичної партії "Об'єднання  "Самопоміч" Володимир Зуб. Працює депутат начальником управління охорони здоров'я Львівської міської  ради та постійно проживає у місті Львові.

Третю сходинку посів позафракційний депутат Андрій Заїка, який обирався до Чернігівської міської ради від політичної партії "Об'єднання "Самопоміч". Він пропустив 55% сесійних засідань ради.

Як відомо, представники фракції політичної партії "Об'єднання "Самопоміч" розпочинали процедуру відкликання депутата Чернігівської міської ради Андрія Заїки. Рішення про його виключення зі складу фракції у міськраді було прийняте ще у червні 2018 року. Причиною виключення називали дії, які суперечать задекларованим позиціям партії. 24 жовтня відбувся збір підписів за відкликання депутата, проте судячи з усього подальшого розвитку справа не отримала.

Втім, окрім антигероїв є й ті, хто за 2018 рік не пропустив жодної сесії. Таких депутатів нарахувалось 18 з 42. Це зокрема секретар міської ради Максим Черненок, а також депутати: Віктор Акименко, Іван Бакшун, Віктор Бистров, Сергій Вакуленко, Регіна Гусак, Андрій Дериземля, Світлана Живенко, Віктор Іванченко, Сергій Кирієнко, Інна Левченко, Вікторія Овчаренко, Наталія Осіковська, Сергій Римаренко, Олександр Соколов, Роман Старіков, Григорій Федорець, та Жанна Шерстюк.

Цікавим фактом є й те, що в міській раді ведуть облік запізнень на сесію. Зокрема, лідером за запізненнями стала депутатка від "Радикальної партії" Наталія Осіковська. Вона запізнилась на сесії 4 рази. По 3 запізнення у Романа Старікова та Ярослава Ковтуна. Втім, жодних юридичних наслідків запізнення не несуть.


Громадська організація «Асоціація міських ініціатив»

]]>
Міська рада звернулася до керівництва держави з проханням допомогти чернігівцям в опалювальний період http://monitor.cn.ua/ua/politics/69311 Чернігівська міська рада звернулася до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо компенсаційних заходів за рахунок коштів державного бюджету для допомоги мешканцям Чернігова в оплаті житлово-комунальних послуг під час проходження опалювального сезону. Політика article Fri, 01 Feb 2019 10:22:42 +0200 Відповідне рішення міської ради прийняте за ініціативи Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка 31 січня на засіданні 38-ої сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання.

- Сьогодні, дійсно, багатьом людям дуже важко. Ціни на газ та опалення зросли, й відповідно збільшилось навантаження на людей. Одночасно ще й зменшилась кількість сімей, які користуються можливістю отримання пільг та субсидій від держави. Тому слушною є пропозиція, щоб Президент України поставив питання перед Урядом знайти компенсаційні інструменти для того, щоб підтримати соціально-незахищені верстви населення, - підкреслив Владислав Атрошенко.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівська міська рада просить відновити залізничне сполучення Чернігова з іншими містами України http://monitor.cn.ua/ua/style/69303 Сесія Чернігівської міської ради 31 січня 32-а голосами «за» прийняла звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства інфраструктури України, ПАТ «Укрзалізниця» щодо відновлення залізничного сполучення міста Чернігів з іншими туристичними містами України. Стиль article Fri, 01 Feb 2019 09:22:32 +0200 Відповідно до звернення, міська рада пропонує:
1. Ввести двогрупний потяг сполученням Чернігів-Ужгород та Чернігів-Чернівці (через Ніжин, Київ, Хмельницький, Вінницю, Львів) шляхом приєднання до потягу Київ-Ужгород та перечеплення вагонів на Чернівці (через Івано-Франківськ) у Львові.
2. Ввести по парним числам двогрупний потяг сполученням Чернігів-Харків та Чернігів-Одеса (через Прилуки та Гребінку), шляхом приєднання вагонів у Гребінці до потягів у напрямку Харкова (через Лубни, Миргород, Полтаву) та Одеси (через Черкаси, Дніпро, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв).
3. Змінити графік руху поїзда Київ - Санкт-Петербург таким чином, щоб час прибуття з Харкова та Дніпра до Чернігова (кілька вагонів з пасажирами із цих міст доєднуються до вказаного потяга у Києві) припадав на першу половину дня (орієнтовно 7.00 – 12.00).
4. Додати зупинку на станції Чернігів для потяга Київ-Мінськ/Мінськ-Київ, який курсує щодня. Це дало б можливість збільшити туристичний потік з Республіки Білорусь та створило б у умови для розвитку міжнародного співробітництва.

Всі перераховані нововведення сприятимуть розвитку внутрішнього туризму та зміцненню національної єдності України.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив на повній підтримці міською владою цих позицій. Він підкреслив, що суто господарські інтереси компаній не мають підміняти собою інтереси держави. А доцільність мати залізничне сполучення між українськими містами, тим більше туристичними центрами - це те, що є абсолютно зрозумілим і необхідним.

Дане звернення ініційоване фракцією Радикальної партії Ляшка у міській раді.

При обговоренні в сесійній залі були озвучені й інші пропозиції щодо можливостей для пасажирів на залізничній станції Чернігів, з якими міська рада могла би звернутися до керівництва держави та керівництва Укрзалізниці. Владислав Атрошенко доручив підготувати їх і винести як проект рішення на наступну сесію.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігові зрівняли ставку туристичного збору для іноземців та громадян України http://monitor.cn.ua/ua/style/69294 Чернігівська міська рада зрівняла ставку туристичного збору для іноземців та громадян України. Тепер ставка збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 0,5 відсотка - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення. Стиль article Thu, 31 Jan 2019 12:37:26 +0200
Таке рішення прийняте сьогодні, 31 січня, на засіданні 38-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання під час розгляду питання про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 30 січня 2015 року «Про місцеві податки». Необхідність внесення відповідних змін викликане змінами до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів, затверджених у листопаді 2018 року.

Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію міста Чернігова та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі).

Положенням про туристичний збір також визначені особи, які не можуть бути платниками цього збору. Це, зокрема, люди з інвалідністю, ветерани війни, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, особи, які прибули за путівками на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів тощо.

Справляння збору здійснюється з тимчасового розміщення у готелях, гуртожитках для приїжджих, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, пансіонатах, житлових будинках, квартирах тощо.

- Ми свідомо встановлюємо однакову ставку туристичного збору для громадян України і для іноземців у 0,5 відсотка. Можливо, ми втратимо якісь кошти, але здобудемо набагато більше: за рахунок туристів, які приїжджатимуть у місто і витрачатимуть тут кошти. Так, ми могли б встановити більший відсоток туристичного збору для іноземців, але тоді мали б набагато більші іміджеві втрати, - прокоментував міський голова Владислав Атрошенко.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Переможці конкурсу проектів визначені http://monitor.cn.ua/ua/style/69284 Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради провело конкурс проектів програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, стосовно молоді та дітей міста Чернігова. Стиль article Thu, 31 Jan 2019 10:11:12 +0200

Конкурс проводився у двох напрямках: профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі та заходи із військово-патріотичного та національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста з обсягом бюджетного фінансування до 10 тис.грн.

Комісія засідала 30 січня та визначила переможцями програми:

- «Freedom To Change» від Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу»;

- «Дорослішай на здоров’я» від Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Молодіжний Центр Арт «МоЦАРТ»;

- «Вибір:профілактика ризикованої поведінки серед учнів шкіл Чернігова» від громадської організації «Центр профілактики «Вибір»;

- «Комплекс екскурсій національно-патріотичного направлення до історико-археологічного комплексу «Древній Любеч» » від Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Молодіжний Центр Арт «МоЦАРТ».

Реалізація вищенаведених проектів має бути публічною та висвітлюватися у засобах масової інформації.


Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради

]]>
Майже вдвічі більше запланованого отримав Чернігів від продажів нерухомого майна, яке не використовується http://monitor.cn.ua/ua/style/69283 Фонд комунального майна Чернігівської міської ради оприлюднив звіт про продаж майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова в 2018 році. Стиль article Thu, 31 Jan 2019 10:07:35 +0200 За 2018 рік приватизовано 11 об’єктів нерухомого майна, щодо яких укладено договорів купівлі–продажу на суму понад 18 млн грн (з урахуванням ПДВ).

При цьому суттєвим є те, що завдання фонду комунального майна Чернігівської міської ради – в першу чергу відмовитися від неліквідного майна та продати його, щоб не нести витрат на його утримання.

Новацією минулого року є продаж комунальної нерухомості через електронні аукціони в системі «Прозоро.Продажі». За такою процедурою продані 6 об’єктів з 11. Всі вони суттєво зросли в ціні в процесі торгів. Зокрема, ціна виробничої бази на вул. Любецькій, 34 зросла на 85% від стартової, а нежитлового приміщення по вул. Шевченка, 9 – більш ніж у 6 разів. За останнє змагалися аж 25 учасників.

До речі, після того, як навесні минулого року новий Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна» зобов’язав продавати таке майно тільки через електронні аукціони, Чернігів почав це робити на практиці одним із перших в Україні. До нього такі аукціони провели тільки Львів і Вінниця, а в деяких містах і досі триває підготовча робота. Наше ж місто підписало меморандум з «Прозоро.Продажі» ще восени 2017 року, завдяки чому підготовка відбулася заздалегідь.

Як відомо, система саме публічних електронних аукціонів для продажу комунального майна сьогодні є найбільш прогресивною, оскільки забезпечує більшу прозорість і доступність торгів як для потенційних покупців, так і для громадського контролю.

Початкова вартість об’єктів комунальної власності при продажах на аукціоні та вартість під час викупу визначається на засадах незалежної оцінки. Її проводять суб’єкти оціночної діяльності, визначені на конкурсних засадах за процедурою, передбаченою законодавством.

Звіт Фонду комунального майна Чернігівської міської ради є в загальному доступі на веб-порталі Чернігівської міської ради в розділі «Про місто» (підрозділ «Комунальна власність»).

У цьому розділі також є інформація про всі об’єкти комунальної власності міста Чернігова, які заплановані до приватизації вже в цьому році. Зокрема, всі такі об’єкти відмічені на електронній мапі міста і є можливість перегляду як інформації про них, так і фотографій. Можна ознайомитися і з усім переліком приміщень, які знаходяться у власності територіальної громади міста Чернігова, та переліком вільних приміщень, які можуть бути здані в оренду.  Розділ постійно підтримується в актуальному стані.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
До суду скеровано обвинувальний акт відносно чоловіка, який підозрюється у вбивстві своєї матері http://monitor.cn.ua/ua/style/69277 Під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури завершано досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому у вересні 2017 року за фактом умисного вбивства, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України. Стиль article Thu, 31 Jan 2019 08:26:14 +0200 У ході досудового розслідування встановлено, що 03.09.2018, у денний час, місцевий мешканець, 1992 року народження, раніше не судимий, знаходячись за місцем проживання по вул. Космонавтів у м. Чернігові, з мотивів особистих неприязних відносин, умисно наніс 10 ударів тупим предметом по різним частинам тіла власної матері, спричинивши потерпілій тяжкі тілесні ушкодження, які згодом потягли смерть жінки.

За час досудового розслідування обвинувачений своєї вини у вчиненому не визнав.

Довідково: уразі визнання обвинуваченого винним в інкримінованих йому кримінальних правопорушень, за найтяжчою статтею, якою є ч. 1 ст. 115 КК України, йому загрожує 15 років позбавлення волі.


Чернігівська місцева прокуратура

]]>
Чернігів модернізує свої комунальні об’єкти http://monitor.cn.ua/ua/style/69267 Якщо обсяг будівельних і ремонтно-будівельних робіт, виконаних у 2018 році на міських комунальних об’єктах Чернігова, порівняти з аналогічними обсягами в інших українських містах, подібних Чернігову за кількістю населення, то побачене сповнить гордістю за наше місто. Стиль article Wed, 30 Jan 2019 14:42:03 +0200 У Чернігові минулого року за кошти міського бюджету будувалося і ремонтувалося об’єктів у рази більше, ніж у Херсоні та Полтаві, набагато більше, ніж у Житомирі, і навіть дещо більше ніж у Вінниці (переглянути цифри).

У нашому місті за минулий рік зроблене натступне.

На об’єктах сфери ЖКГ:

· реконструкція підземного переходу на перехресті проспектів Миру та Перемоги: гідроізоляція покриття;
· енергоефективна модернізація мереж зовнішнього освітлення міста (встановлення світлодіодних світильників);
· реконструкція бульвару по проспекту Миру від вул. Преображенської до Красної площі: декоративні фонтани;
· будівництво централізованої каналізації по вулицям Стрілецькій, Алексєєва, Василя Будника, Волонтерів та Добровольців (виконано на 70%);
· реконструкція приміщення для центру обробки даних адміністративної будівлі Чернігівської міської ради по вул. Магістратська;
· будівництво меморіальної каплиці Архистратига Михаїла на честь загиблих захисників нашої Батьківщини та Реконструкція проїздів міського кладовища “Яцево”.

На об’єктах сфери освіти:

· будівництво дитячого садку-ясел в першому мікрорайоні житлового району “Масани”
(виконано на 75%);
· повна або часткова заміна існуючих заповнень віконних та дверних блоків на енергозберігаючі в ЗНЗ №1, 2, 3, 12, 20, 21, 22, 25, 31, 32 та ДНЗ №2, 10, 19, 24,26, 32, 34, 39, 42, 46, 53, 58, 65, 76;
· спортивні майданчики для міні-футболу зі штучним покриттям загальноосвітніх навчальних закладів №1, 12,35;
· капітальний ремонт частини зовнішніх мереж водовідведення в ЗНЗ № 1 за адресою: м. Чернігів, проспект Миру, 40;
· капітальний ремонт туалетів, внутрішніх та зовнішніх мереж водопостачання та водовідведення в ЗНЗ № 1, 3, 11, 24, 35;
· капітальний ремонт Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 1 за адресою: вул. П’яницька, 69-А;
· реконструкція та переобладнання спортивних майданчиків ЗНЗ № 35 для масового заняття фізкультурою та спортом жителів мікрорайону Масани на шкільному подвір’ї у м. Чернігові по вулиці Незалежності, 42а (у рамках Програми реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у місті Чернігові на 2016 – 2020 роки);
· капітальний ремонт шатрового даху в ДНЗ № 26, 35, 74, 75 по вул. Толстого, 110;
· енергоефективна реновація загальноосвітнього навчального закладу № 5 (реконструкція) по вул. Сосновій, 23-а в м. Чернігові (спільний проект м. Чернігова і NEFCO) (виконано на 80%).

На об’єктах культури і спорту:

· капітальний ремонт комунального позашкільного навчального закладу
· “Дитячо-юнацька спортивна школа “Фортуна” Чернігівської міської ради” вул. Льотна, 12 м. Чернігів;
· капітальний ремонт комунального позашкільного навчального закладу “Дитячо-юнацька спортивна школа “Авангард” Чернігівської міської ради” вул.Пухова, 115-а, м. Чернігів;
· капітальний ремонт клубу “Україна” комунального закладу “Позашкільний навчальний заклад “Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання Чернігівської міської ради”, провулок Коцюбинського, 5;
· капітальний ремонт клубу “Фортуна” комунального закладу “Позашкільний навчальний заклад “Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання Чернігівської міської ради”, вул. Доценка, 26а м. Чернігів;
· капітальний ремонт комунального закладу “Позашкільний навчальний заклад “Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання “Юніор”, Чернігівської міської ради, по вул. Нафтовиків, 1 у м. Чернігові;
· капітальний ремонт стадіону по вул. Захисників України, 8 в м. Чернігові
· капітальний ремонт будівлі КП “Міський Палац культури” за адресою: м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 23. Комплексна термомодернізація будівлі з приведенням її до сучасних вимог щодо енергозбереження та ремонтом покрівлі та стін (виконано 35%);
· капітальний ремонт будівлі центральної бібліотеки ім. М. Коцюбинського по вул. Кирпоноса, 22 в м. Чернігові;
· ландшафтна реконструкція прилеглої території КП “Міський Палац культури” за адресою м. Чернігів, вул. Івана Мазепи, 23 (виконано 10%);
· будівництво прибудови до музичної школи № 1 імені С.В.Вільконського по вул. Мстиславській, 3-А в м. Чернігові, на земельній ділянці, яка знаходиться в постійному користуванні замість існуючої адміністративної будівлі (виконано 40%);
· реконструкція прилеглої території з улаштуванням тимчасової стоянки автомобілів біля КП “Міський палац культури Чернігівської міської ради по вул. Івана Мазепи, 23.

У медичних закладах міста -


· капітальний ремонт з застосуванням енергозбергігаючих технологій по комплексній термомодернізації будівлі 9-ти поверхового палатного корпусу по проспекту Миру, 44 у м. Чернігові (виконано 70%);
· капітальний ремонт з застосуванням енергозберігаючих технологій по комплексній термомодернізації будівлі 3-го поліклінічного відділення Чернігівської міської лікарні №1 по проспекту Миру, 44 у м. Чернігові (виконано 70%);
· капітальний ремонт приміщень хоспісного відділення лікарні №4 Чернігівської міської ради по вул. Текстильників, 36 у м. Чернігові;
· капітальний ремонт – заміна вікон та вітражів на енергозберігаючі конструкції в міський дитячій поліклініці № 2, розташованій за адресою: м. Чернігів, вул. Рокосовського, 47;
· капітальний ремонт покрівлі поліклінічного відділення міської лікарні № 3 ЧМР по вул. Захисників України, 22;
· реконструкція захисних систем від несанкціонованого доступу дезінфекційної камери Чернігівської міської лікарні № 1 міської ради на земельній ділянці, яка знаходиться в постійному користуванні, розташованої по пр. Миру, 44, в м. Чернігів;
· реконструкція об’єкту згідно проекту “Технічне переоснащення освітлення в дитячій поліклініці №2 по вул. Рокосовського, 30 в м. Чернігові з заміною приладів на енергозберігаючі (в частині заміни існуючих світильників на LED світильники).

Цей обсяг робіт більший, ніж у минулому році, та в багато разів більший, ніж у попередні.

Змінилося в Чернігові й ставлення до якості робіт.

По-перше, з минулого року до проектантів та підрядників, які працюють за замовленнями міста й за кошти міського бюджету, застосовуються жорсткі санкції в разі порушення термінів виконання робіт, необґрунтованих змін тощо. Загалом у 2018 році за неналежне виконання умов договору з проектних та підрядних організацій було стягнуто більше 170 тис. грн. Але основний результат – не в сумі штрафів, а в більш відповідальному ставленні інших підрядників до виконуваних робіт.
Окрім того, у 2018 році Управління капітального будівництва міської ради започаткувало Дні якості: коли за об’єктом не тільки спостерігає один працівник технагляду, а й періодично виїздять декілька експертів. Так контролювали важливі об’єкти: зокрема, хід будівництва дитячого садка на Масанах та гідроізоляцію підземного переходу на перетині проспектів Миру та Перемоги. Виявлені недоліки підрядники виправили.

Про це звітував керівник Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради В’ячеслав Почеп на міській розширеній нараді 29 січня.


Прес-служба Чернігівської міської ради

 

]]>
У міській раді планують підвищити відповідальність приватних управителів за прибирання територій http://monitor.cn.ua/ua/style/69259 Комунальна техніка повинна покращити якість прибирання снігу, щоб не було такого, що прибраний із проїжджої частини сніг опиняється на тротуарі. Стиль article Wed, 30 Jan 2019 09:30:36 +0200 Відповідальність керівників ОСББ та ОЖБК може підвищитися, якщо на кожному багатоповерховому житловому будинку встановити таблички з координатами управителів, відповідальних за прибирання та благоустрій прилеглої території. Про це Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив 29 січня на розширеній нараді за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

Традиційно начальник КП "Муніципальна варта" Віталій Хрустицький доповів про стан прибирання снігу та льоду у дворах житлових будинків та бурульок на покрівлях будинків. Він продемонстрував фото з виправленими та нововиявленими порушеннями правил благоустрою. За його словами, минулого тижня було відпрацьовано 29 приписів для різних балансоутримувачів, також проводилася робота по іншим зауваженням, які були і є на даний час. Цього разу більшість недоліків знову стосується територій, які обслуговують ОСББ та ОЖБК.

- Пропоную зробити біля під’їздів кожного будинку таблички з координатами управителя, відповідального за прибирання території, - сказав міський голова та додав, що це підвищить відповідальність керівника. Крім того, ці таблички коштуватимуть місту недорого. Потрібно визначитися, з якого матеріалу краще їх зробити. А якщо керівники ОСББ та ОЖБК й надалі не реагуватимуть на зауваження, то треба їх штрафувати.

Начальник КП "Муніципальна варта" зауважив, що важливо, щоб мешканці, які звертаються до міського контакт-центру та повідомляють про випадки порушення благоустрою біля їхніх будинків, додавали ще й фото цієї території.

Міський голова запропонував на наступній нараді проаналізувати звернення громадян, які повідомляли безпосередньо через міський контакт-центр про відповідні порушення.

- Потрібно управлінню житлово-комунального господарства, КП «Муніципальна варта» та міському контакт-центру спільно опрацювати систему таких повідомлень щодо якості прибирання у місті, - прокоментував Владислав Атрошенко. – Я думаю, що спільними зусиллями ми зможемо скоротити терміни від зауваження до впорядкування ситуації. І взагалі залучити до цієї роботи більше людей, що дозволить мати більшу кількість інформації від мешканців та якісніше її відпрацьовувати.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Обмежувальні заходи у школах себе виправдали http://monitor.cn.ua/ua/education/69240 28 січня в Чернігові відновили навчання у школах після обмежувальних заходів. Вони були запроваджені через підвищення рівня захворюваності на грип та ГРВІ у Чернігові на початку січня і загалом тривали три тижні. Освіта article Tue, 29 Jan 2019 12:10:20 +0200 Рішення відновити навчання прийняли 25 січня на засіданні міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювання на грип та ГРВІ.

Дані про присутність учнів у школах у перший день навчання свідчать про те, що карантин себе виправдав. За оперативною інформацією управління освіти Чернігівської міської ради, 28 січня із загальної кількості учнів не відвідали занять 9,7%, з них 7,3% по хворобі.

Ми запитали про подробиці керівників двох чернігівських шкіл:

Тамара Касаткіна, директор спеціалізованої загальноосвітньої школи №2:
- Можна сказати, що більша частина дітей прийшли. Із 1050 учнів відсутні на першому уроці 60. Наприклад¸ з чотирьох перших класів є два де зовсім немає відсутніх, у інших відсутні 3 і 2 дитини. І приблизно така ж картина по всій школі. Тому я думаю, що цей карантин був не дарма, що він збив хвилю захворюваності і зберіг здоров’я дітей.

Юрій Карпенко, заступник директора Інформаційно-технологічного ліцею №16:
- Із 280 учнів у нас відсутні 34, це по 1-3 на клас.

Отже, завдяки подовженим зимовим канікулам та обмежувальним заходам вдалося досягти найголовнішного – знизити рівень захворюваності.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Тільки за минулий тиждень до травмпункту звернулося більше 330 осіб, із них 30 госпіталізовано http://monitor.cn.ua/ua/style/69235 Ожеледиця, негода та недостатній стан готовності міста до зимових погодних умов спричинив суттєве зростання звернень до травмпунктів. Зокрема, до травмпункту другої міської лікарні лише за один тиждень, минулий, звернулося більш 330 осіб, 30 з яких − негайно госпіталізовано. Стиль article Tue, 29 Jan 2019 10:16:43 +0200

За інформацією завідувача травматологічного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Сергія Кушніра, такого завантаження у травмпункті та травматологічному відділенні не було за всі 26 років існування медичного закладу.

− Жодного року не було так, щоби відділення працювало з таким перевантаженням – 88 осіб лікуються у відділенні, яке розраховано на 60 ліжок! Такого не було, щоб за тиждень провели 28 планових оперативних втручань. Усім пацієнтам надана кваліфікована медична допомога, – коментує Сергій Кушнір.

Як додав лікар-травматолог Ігор Хандога, який був черговим у травмпункті 24 січня, у середньому щодня звертається близько 60 осіб, з яких майже дві третини – це ті, хто травмований на вулиці. В основному, це травми верхніх та нижніх кінцівок, травми грудної клітки, голови.

Аби не потрапити на лікарняне ліжко, наголошують лікарі, треба уважніше дивитися під ноги, при падінні групуватися та носити спеціальне зимове взуття з протекторами.


Управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради

]]>
Шкільні їдальні Чернігова: після канікул - тільки свіжі продукти http://monitor.cn.ua/ua/education/69231 З 28 січня в Чернігівських школах після вимушеної перерви відновився не тільки навчальний процес, а й робота шкільних їдалень. Як відомо, вони в нашому місті зараз обслуговуються комунальним підприємством «Шкільне». Про початок нового півріччя для КП «Шкільне» розповідає його директор Антоніна Радченко. Освіта article Tue, 29 Jan 2019 09:37:19 +0200

- Зараз ми розпочали роботу вже з новою вартістю харчування і з новим постачальником молочної сировини. Від зміни вартості сніданків і обідів ми ніякого додаткового прибутку не отримуємо, вона пов’язана тільки зі здорожчанням продуктів. Попередня ціна харчування розраховувалася більш ніж рік тому й за цінами того часу. Здорожчання відбулося на 2,5 грн, порція тепер коштує 18,5 грн. Міський бюджет, як і раніше, 8 грн. з них учням 1-4 класів відшкодовує.

Про причини, які змусили КП «Шкільне» змінити постачальника молокопродуктів, ми докладно інформували чернігівців восени минулого року.

- Усі інші постачальники в нас залишаються, вони перевірені та надійні, - говорить Антоніна Радченко.
Також вона розповіла, як підприємство пережило раптові вимушені канікули в школах.

До речі, під час усіх канікул та карантинів працівники КП – у відпустках за свій рахунок. Це невигідно для працівників, проте, необхідно: додаткового навантаження на собівартість продукції виникати не повинно.

Отже, навчання після звичайних канікул мало розпочатися 8 січня, тому з 4 січня вже почали закуповувати продукти. Але коли стало відомо про додаткові канікули – всі продукти були повернуті постачальникам.

А зараз, перед початком навчання, закуплено і в шкільні їдальні завезено все свіже. Це нам підтвердили і в самих їдальнях.

Говорить Людмила Устименко, завідуюча їдальнею школи №2:
- Продукти я одержала сьогодні. Ми готувалися до канікул і багато що закінчували «під нуль»: ні сирого м’яса, ні будь-яких продуктів швидкого псування не залишали. Тільки те, що підлягає тривалому зберіганню: наприклад, маргарин, картоплю. Навіть інші овочі – моркву, буряк, капусту – одержували вже сьогодні. Привозити почали з самого ранку. Наша школа йде першою по розвозці і в 6.00 год. вже привозяться м’ясо та ковбаси, потім о 7.00 - молоко. Поставка продуктів до нас тричі на тиждень: понеділок, середа і п’ятниця. Наприклад, у складі сніданку сьогодні сосиска – це отримано сьогодні.

Вікторія Дяченко, завідуюча їдальнею школи №16:
- До нас привіз продуктів був у п’ятницю і зранку сьогодні. Сьогодні після 6 ранку привезли котлетне м’ясо, ковбаси і сосиски. Потім хліб свіжий. Потім між 8 і 9 ранку нам завозять молочні продукти. Так що все свіже. Безпосередньо перед вимушеними канікулами до нас не завозили нічого.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У Чернігові затвердили нові норми надання послуг з вивезення побутових відходів http://monitor.cn.ua/ua/economics/69222 Сьогодні, 28 січня, на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджені нові норми надання послуг з вивезення твердих побутових відходів. Економіка article Mon, 28 Jan 2019 15:26:29 +0200

Ці норми застосовуватимуться для багатоквартирних та одноквартирних будинків, підприємств, установ і організацій – об’єктів утворення твердих побутових відходів м. Чернігова. Це рішення набуває чинності з моменту його оприлюднення.

Норма - це кількісний показник споживання послуг з вивезення побутових відходів, які утворюються на одну розрахункову одиницю за одиницю часу. А саме, на одного мешканця для житлової забудови, на одне місце в готелі, гуртожитку та ін., на 1 кв.м торгівельної або складської площі, вокзалів, автостоянок, пляжів та ін.; на одне відвідування для поліклінік тощо.

Діючі на сьогодні норми надання послуг затверджувались у 2014 році. Згідно з п. 7 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070, вони визначаються на підставі правил, встановлених центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства й переглядаються один раз на п'ять років. Тож наразі виникла необхідність перегляду цих норм.

Норми надання послуг з вивезення побутових відходів були розраховані на підставі науково-технічного звіту Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства».

Фахівці цієї експертної установи на замовлення КП «АТП-2528» провели натурні дослідження в м. Чернігові щодо утворення твердих побутових відходів, систематизували та опрацювали протоколи результатів вимірювання кількості побутових відходів на об’єктах їх утворення.

У результаті зазначених досліджень був розроблений відповідний проект норм надання послуг з вивезення побутових відходів в м.Чернігові на 2019 – 2023 роки.

Примітка: середньозважена щільність побутових відходів по м. Чернігову складає 166,17 кг/м3.

За словами начальника КП «АТП–2528» Руслана Волока, запропоновані обсяги по всіх напрямках дещо збільшилися, зменшилися лише у поліклініках та медичних кабінетах.

- Якщо в житлових будинках раніше була норма – 1,4 куба на рік, то зараз пропонується 2,075 м3. Для приватних житлових будинків раніше було – 1,7 куба на рік, то зараз – 2,204, - уточнив Руслан Волок та порівняв норми надання цих послуг в інших містах України.

До прикладу, у Харкові як для житлових багатоквартирних будинків, так і для приватних діють норми на рівні – 2,15 м3 на рік. У Сумах для багатоповерхівок – 2,27 м3, для приватних – 1,92 м3 на рік.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Транспортною карткою в тролейбусах Чернігова розраховуються вже 30% пасажирів http://monitor.cn.ua/ua/style/69148 Вже 30% пасажирів у Чернігові розраховуються в тролейбусах не готівкою, а за допомогою транспортних карток. Про це розповів директор ТОВ «Чернігівська транспортна компанія» Артем Тарасенко. Стиль article Sat, 26 Jan 2019 09:04:02 +0200 Усього вже продано 11 тисяч транспортних карток.

Як відомо, вартість однієї поїздки в чернігівському тролейбусі при розрахунку транспортною карткою значно нижча: замість 5 гривень готівкою дорослий пасажир транспортною карткою платить 3,95 грн, а учень – усього 2 грн.

Для тих, хто їздить цим видом громадського транспорту дуже часто, ще вигіднішою може бути купівля місячного проїзного. Громадський зараз коштує 180 грн, студентський – 90 грн, а учнівський – 45 грн. До речі, проїзні в Чернігові зараз також у вигляді електронної картки. Їх на місяць продається загалом близько 4 тис.

Також чернігівці потроху починають користуватися в комунальному громадському транспорті оплатою через безконтактну банківську картку або смартфон. Це теж дає додаткову зручність. Однак, так розраховуються зараз поки що тільки близько 40 пасажирів на день.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Чернігівські школярі з 28 січня повертаються до навчання http://monitor.cn.ua/ua/education/69137 Навчальний процес в освітніх закладах Чернігова з 28 січня після тривалих додаткових канікул відновлюється. Таке рішення було прийняте сьогодні, 25 січня, на засіданні міського оперативного штабу для координації дій щодо запобігання розповсюдженню захворювання на грип та ГРВІ на території міста. Освіта article Fri, 25 Jan 2019 18:30:48 +0200 У місті обмежувальні протиепідемічні заходи були введені з 11 січня через значне зростання цих захворювань. Наразі ситуація стабілізувалася, отже школярі можуть розпочати навчання. Про це повідомив начальник управління охорони здоров’я міської ради Владислав Кухар.

Заступник начальника управління освіти міської ради, начальник відділу розвитку загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти та виховання Олена Горна зазначила, що пропущені уроки додатково відпрацьовуватися не будуть, оскільки це заборонено санітарними нормами, якими чітко визначене навантаження для учнів. Пропущений матеріал вивчатиметься за рахунок резервних годин, тобто вчителі будуть самі визначати скільки годин їм потрібно на вивчення теми. Через таке ущільнення програми діти не відчують навантаження, й обсяг домашніх завдань збільшуватися не буде. Щодо наступного канікулярного періоду кожен навчальний заклад буде визначатися самостійно.

Про стан захворюваності у місті розповіла завідувач відділення Чернігівського міського відділу Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Аландаренко. За її словами, за останній тиждень у місті захворіли 2383 чернігівці, з них 1077 (45%) дітей. Це нижче рівня епідемічного порогу на 24,65%. Загалом же показник захворюваності у порівнянні з минулим тижнем зменшився на 29,7% за рахунок зниження на 25,2% захворювань серед дорослих та на 34,6% серед дітей.

При проведенні вірусологічних досліджень матеріалу від пацієнтів з підозрою на грип у 31 випадку виділено РНК вірусу грипу А, а саме: 23 випадки вірусу грипу А (H1N1) pdm та у 8 випадків вірусу грипу А (H3N2) сезонний. З початку епідсезону зареєстровано п’ять летальних випадків від пневмонії з ускладненнями. Всі померлі були невакциновані й пізно звернулися за медичною допомогою.

Протягом звітного тижня вакциновано проти грипу 29 жителів міста, з них 17 дітей. Загалом вакциновано 1413 осіб, з них 701 дитина.

Хоча частина обмежувальних заходів припиняється діяти, важливо й надалі проводити профілактику захворювань, дотримуватися маскового режиму та санітарно-гігієнічного контролю у приміщеннях, уникати скупчення людей та при перших симптомах залишатися вдома й не займатися самолікуванням.

 
 Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У міській раді думатимуть, як унормувати режим роботи державних лотерей http://monitor.cn.ua/ua/politics/69126 24 січня відбулося засідання круглого столу щодо функціонування у Чернігові гральних закладів, які інколи маскуються під державні лотереї, і де насправді працюють ігрові автомати. Політика article Fri, 25 Jan 2019 08:44:00 +0200

Однією із підстав для цього зібрання стала нещодавно зареєстрована петиція на сайті Чернігівської міської ради, в якій автор вимагає ліквідації або обмеження діяльності цих гральних закладів. Крім того, усім відомо, що по Україні вже кілька років діє заборона грального бізнесу, але після певної паузи він знову і знову з’являється, хоча дещо в іншому вигляді й з легальними механізмами.

- Міська влада має реагувати на такі питання й шукати якісь механізми - не заборону, але якесь обмеження, що ускладнить роботу таких закладів, - сказав заступник міського голови Олександр Ломако. – Є питання щодо неналежного зовнішнього вигляду цих закладів. Крім того, вони формують певну залежність у відвідувачів. А оскільки є ймовірність, що туди ходять школярі старших класів, то це питання потребує вирішення.

Заступник міського голови запропонував кілька варіантів вирішення цього питання. Зокрема, рішенням виконавчого комітету міської ради можна обмежити час роботи цих закладів. Також можна запропонувати власникам змінити вивіски, щоб вони були менш привабливими для людей. Іншим варіантом може бути максимальне підвищення орендної ставки на землю.

За словами представників громадськості, які були присутні на круглому столі, вивіски цих закладів спеціально робляться темними, щоб відвідувачі там не відчували часу. А система, встановлена у комп’ютерах, нічим не відрізняється від тієї, що була раніше. Оскільки робота цих гральних закладів має негативний вплив на громадськість, тому вони й виступили з ініціативою щодо обмеження їх роботи.

Начальник юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко зазначив, що чинне законодавство лояльне до розповсюдження державних лотерей. У законі зазначено, що ці заклади можуть здійснювати свою діяльність будь-де на території України без жодних дозволів. Крім того, розповсюджувач сам визначає місце, де проводити свою діяльність. Тобто закон не містить жодних санкційних моментів. Єдине, що в повноваженнях органів місцевого самоврядування, це встановлення для таких закладів норм режиму роботи. Ця пропозиція може бути внесена до нових правил благоустрою, які на даний час вже розробляються.

Тобто, коли поліція чи працівники КП «Муніципальна варта» будуть робити перевірки, і якщо буде виявлено, що заклад не має погодженого виконкомом режиму роботи, тоді це буде порушенням правил благоустрою і суб’єкт господарювання може бути притягнутий до адміністративної відповідальності.

Під час обговорення було також зазначено, що важливим є й соціальний вплив. Якщо громадськість міста буде більше говорити про шкоду та негативний вплив на людей, то це також обмежуватиме їхню діяльність. Також можна створити соціальну рекламу, зокрема, в ЗМІ та соціальних мережах, яка пояснюватиме, чим такі заклади небезпечні, як формується залежність, яка може привести до низки правопорушень.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Під час ліквідації пожежі у дев'ятиповерховому будинку вогнеборці евакуювали 10 його мешканців, серед них є діти http://monitor.cn.ua/ua/style/69118 24 січня о 12:46 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в одній з квартир на п’ятому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку, що в обласному центрі по вул. Пухова, 113. Стиль article Fri, 25 Jan 2019 07:13:00 +0200

До місця події оперативно було залучено 5 відділень пожежно-рятувальних підрозділів міста у складі 15 чоловік особового складу, 3 пожежних автоцистерн та 2 пожежних автодрабин.

На той момент у квартирі господаря, 1943 року народження та  його дружини, 1946 року народження відбувалося горіння. Під час спроб самотужки загасити вогонь жінка отримала отруєння дихальних шляхів.

Надзвичайники вивели її на свіже повітря та передали медичним працівникам. Постраждалу каретою швидкої медичної допомоги доставлено до реанімаційного відділення Чернігівської міської лікарні № 2.

Вогнеборці, які працювали у апаратах захисту органів дихання та зору здійснили евакуацію 10 мешканців під’їзду, серед яких були діти, о 13:05 локалізували, а о 13:26 остаточно ліквідували загоряння. Вогнем пошкоджено меблі та речі домашнього вжитку господарів.

Наразі, причина виникнення пожежі та завдані збитки встановлюються.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Комунальні служби цілодобово прибирають місто від снігу http://monitor.cn.ua/ua/style/69106 За повідомленням синоптиків, з Балкан на Україну прийшов циклон, тому у кількох областях, включаючи й Чернігівську, 23 січня було оголошено штормове попередження. Стиль article Thu, 24 Jan 2019 10:33:59 +0200
Як і очікувалось, учора та сьогодні вночі у Чернігові спостерігалось погіршення погодних умов: значні опади снігу, хуртовина, ожеледь та налипання мокрого снігу. Місцями приріст снігового покриву був до 15-17 см. Снігопад довго не припинявся й тривав майже добу.

Комунальна техніка КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради вдень, вночі та зранку прибирала місто від снігу. Спочатку на вулиці міста вийшли 11 МАЗів, 1 ЗІЛ - вони посипали вулиці піщано-сольовою сумішшю, а 1 ГАЗ-«піскарик» обробляв нею тротуари.

На очищення тротуарів, зупинок і переходів вийшли спочатку 6, а потім іще 2 трактори з відвалами та щітками.

Основне очищення території міста проходило вночі.

- Нічна зміна розпочинається з 8 години вечора. Вночі задіяно більше техніки, ніж вдень, щоб до ранку максимально очистити місто від снігу. Піско-сольова суміш, якою посипаються дороги, не дає снігу прибитися до асфальту, - сказав начальник КП «АТП-2528» Руслан Волок.

У ніч із 23 на 24 січня комунальне підприємство виставило на очищення доріг і тротуарів 14 автомобілів, 8 тракторів і 1 навантажувач. Зупинки і переходи очищало 39 прибиральників.

Дуже важливо, щоб власники автомобілів не паркували машини на проїжджій частині та на тротуарах, особливо вночі, оскільки це заважає снігоприбиральній техніці працювати.

Із 5 години ранку підключилися до прибирання техніка і працівники КП «Зеленбуд» (в парках і скверах), а також трактори і двірники ЖЕКів прибирають у дворах багатоповерхівок.


Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
Руслан Волок: Тариф на вивезення сміття в Чернігові зараз не відповідає витратам http://monitor.cn.ua/ua/economics/69102 Доповідь керівника комунального підприємства «АТП 2528» Чернігівської міської ради Руслана Волока на міській розширеній нараді 22 січня була присвячена питанню надання цим підприємством послуг з вивезення сміття в м. Чернігові. Йшлося, зокрема, про те, що за вивіз свого сміття мають сплачувати всі суб’єкти господарювання. Економіка article Thu, 24 Jan 2019 09:42:47 +0200
Разом з тим, Руслан Волок зауважив, що зараз у Чернігові тариф на вивезення сміття – чи не найнижчий в Україні. Окрім того, у багатьох містах цей тариф включає в себе тільки послугу з вивезення, а в Чернігові – і вивезення і захоронення (тобто обслуговування полігону відходів). Тому КП «АТП 2528» у найближчі місяці ініціюватиме перегляд тарифу.

Коментуючи це, чернігівський міський голова Владислав Атрошенко підкреслив, що всі тарифи мають бути економічно обґрунтованими.

-  Зараз у нас прийнятий тариф, він один з найнижчих в Україні. Якщо в нас змінюються складові собівартості – ми адекватно цим змінам робимо розрахунки і проводимо підвищення тарифів. Якщо заганяти підприємство в збитки, а потім дофінансовувати з бюджету - це призведе до звуження можливості розвитку міста Чернігова, де буде погано всім верствам населення. Погано пенсіонерам, їх дітям і їх онукам, погано вчителям, погано лікарям – погано всім. Тому робота всієї комунальної галузі повинна бути з тими тарифами, які є економічно обґрунтовані. А гратися з цим… Можемо й безкоштовно все робить, з бюджету фінансувать – але вистачить ненадовго, - сказав він.

Ще раніше міський голова вже неодноразово публічно заявляв про те, що житлові тарифи – якщо думати не тільки про сьогодні, а і про завтра нашого міста - мають об’єктивно відповідати наданим послугам.

 

Прес-служба Чернігівської міської ради

]]>
У рамках планової перевірки правникам підприємства надано консультативну допомогу http://monitor.cn.ua/ua/style/69101 З 14 січня у місті Чернігові розпочато планову перевірку комунального підприємства «Міськсвітло» Чернігівської міської ради з питань дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Стиль article Thu, 24 Jan 2019 09:34:16 +0200
Особливу увагу фахівці Управління приділили умовам безпечної експлуатації вантажопідіймальних машин та механізмів, зокрема, автопідйомників АП-17 і вантажопідіймальних кранів КС 3575А, ведення відповідної експлуатаційної документації.

У той же час, державний нагляд має на меті не тільки виявлення порушень суб’єктом господарювання і працівниками вимог чинного законодавства про охорону праці, але й проведення превентивної роботи, зокрема, надання державним інспектором відповідних роз’яснень, доречних та своєчасних рекомендацій з метою уникнення таких порушень.

З огляду на це, у рамках проведення планової перевірки, керівництву і працівникам КП «Міськсвітло» була надана консультаційна допомога стосовно правильності оформлення вахтових журналів автопідйомників та вантажопідіймальних кранів, а також проведено інструкторсько-методичне заняття з машиністами вантажопідіймальної техніки стосовно дій під час проведення огляду та перевірки її працездатності перед початком роботи.

За результатами планової перевірки буде складено відповідний акт, видані обов’язкові до виконання приписи. За виявлені порушення працівників, які їх допустили, притягнуто до адміністративної відповідальності.


Управління Держпраці у Чернігівській області

]]>