Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Музею археології Батурина - 10 років http://monitor.cn.ua/ua/culture/69083 22 січня 2019 р. відзначає свій 10-літній ювілей Музей археології Батурина. Розмістився він в архітектурній пам’ятці – у Воскресенській церковно-парафіяльній школі, збудованій поруч з Воскресенською церквою – усипальницею гетьмана Кирила Розумовського. Культура article Wed, 23 Jan 2019 09:52:21 +0200

Як відомо, вивчення Батурина археологами розпочалося у 1995 р. Відтоді над дослідженнями таємниць гетьманської столиці працювали фахівці Чернігівського державного педагогічного інституту ім. Т. Г. Шевченка та Інституту археології НАН України. Вже перші розкопки принесли цікаві відкриття. Під час регулярних досліджень, що тривають донині, археологи змогли виявити значну кількість пам’яток – від перших насельників батуринських теренів до доби Гетьманщини.

В рамках виконання Комплексної програми збереження пам’яток заповідника «Гетьманська столиця» з травня 2005 по лютий 2008 року тривали ремонтно-реставраційні роботи Воскресенської церковно-парафіяльної школи (1904 р.), в приміщенні якої і було запроектовано нову експозицію.

Над створенням експозиції майбутнього музею працювали науковці заповідника «Гетьманська столиця», вони підготували наукову концепцію і тематико-експозиційний план. Вагомі наукові консультації  під час створення музею надавав очільник Батуринської археологічної експедиції, Володимир Петрович Коваленко (1954–2016 рр.). Дирекція заповідника та наукові співробітники закладу мали на меті створити експозицію, яка б дозволила екскурсантам сприймати археологічні знахідки як беззаперечних та реальних свідків важливих процесів стародавньої історії Батурина. Основою експозиції стали археологічні надбання з Батурина та його околиць та експонати, що задля втілення концепції музею були зібрані співробітниками НІКЗ «Гетьманська столиця» з усієї України.

Благодійну допомогу у створенні Музею археології Батурина надали: Безсмертний Роман, м. Київ, Даллас Євгенія, м. Лос-Анджелес (США), Косинський Михайло, м. Миколаїв, Кочерга Микола, м. Чикаго (США), Мезенцев Володимир, м. Торонто (Канада), Шевченко Олександр, м. Київ, Бабенко Петро (ТОВ «Фірма «Ерідан»), м. Київ, Шеремет Володимир, м. Чернігів, Жан Робер Жуе, м. Кривий Ріг. До створення експозиції долучились також, колеги-музейники: Національний заповідник «Хортиця» (генеральний директор Максим Остапенко), Рівненський обласний краєзнавчий музей (директор Олександр Булига), Чернігівський історичний музей імені В. Тарновського (директор Сергій Лаєвський). Музей було створено за підтримки Державної служби з питань національної культурної спадщини Міністерства культури України. Художнє оформлення музейного закладу розробив та втілив у життя український дизайнер Олександр Антонець.

Організація Музею археології – це прояв високого професіоналізму всіх структурних підрозділів заповідника «Гетьманська столиця», що в результаті створили сучасний музей, де представлено більше п’ятисот оригінальних експонатів. Урочисте відкриття Музею археології Батурина відбулося 22 січня 2009 р., в День соборності України, Президентом України Віктором Ющенком. За період свого існування Музей археології Батурина став невід’ємною частиною НІКЗ «Гетьманська столиця», окрасою центру міста, що з роками не втрачає популярності серед шанувальників історії.

Невблаганний час намагається стерти з нашої пам’яті те, що давно минуло. Але завдячуючи Музею археології Батурина кожен тепер може здійснити мандрівку до столиці українських гетьманів! Саме тут представлені оригінальні експонати, які дозволяють зануритися в сиву давнину і переглянути тернистий шлях історії нашого міста. Експонати безперечно зачаровують своєю унікальністю. Це пам’ятки від періоду палеоліту і до трагічної дати – знищення гетьманської резиденції Батурина у 1708 р. На жаль, трагедія 1708 року «стерла» з лиця землі не лише стратегічно-важливий об’єкт – Батуринську фортецю, не лише знищила розкішну столицю Івана Мазепи разом з жителями міста та козаками, але й на багато десятиліть було зруйновано пам’ять українського народу, усвідомлення Української держави. У полум’ї трагедії згоріли і оселі мирних жителів, і розкішні кам’яниці представників козацької старшини, і адміністративні будівлі. Лише археологи майже через три століття за допомогою віднайдених історичних артефактів змогли відродити із забуття спалений Батурин та презентувати його світові.

За 10 років існування музей відвідало більше 100 тисяч туристів, у його стінах було проведено біля 5 тисяч екскурсій. Відвідувачами його є гості не лише з України, а з усього світу. Їх вражає почуте та побачене, тому відгуки про Музей археології Батурина лише позитивні. Наприклад, шанувальник історії О. Кузнєцов у травні 2016 р. під враженням від екскурсії музеєм залишив відгук: «Кожен українець повинен відвідати цей музей. Знаючи своє минуле, зможемо уникнути помилок у майбутньому». Неперевершеним та унікальним його неодноразово називали відвідувачі з Литви та Італії, Канади та Польщі, Білорусії та США. Особливо їх вражають речі, пов’язані з трагічною подією 1708 р. До вподоби відвідувачам закладу і цінні експонати, що розміщуються в Музеї археології: кістяне навершя молота VІ-ІІІ тис. до н.е., фібула-застібка доби давніх слов’ян, накладки на пояс давньоруського воїна Х-XIII cт, швейцарський срібний талер 1622 р., козацькі речі: кресало, пістолі, шаблі, люльки кінця ХVІІ – початку ХVІІІ ст. та багато іншого.

Роль Музею археології Батурина не лише демонстраційна чи наукова: з 2015 року на базі музею діє історичний гурток «Батуринський курінь» для учнівської молоді, де юні патріоти пізнають таємниці археології та історії. Багато разів учні гуртка ставали ще й учасниками археологічних досліджень, мали можливість «відкривати таємниці» рідного міста власними руками.

Музейний заклад є постійним учасником різних заходів, що проходять у місті. Також батуринські старожитності можна побачити і на позамузейних виставках НІКЗ «Гетьманська столиця». Експонати з цього музею у 2010 році здійснили мандрівку за океан: брали участь у виставці «Україна-Швеція: на перехрестях історії (XVII – XVIII століття)» в Українському Музеї у Нью-Йорку. З 2012 р. в Музеї археології Батурина до Дня археолога (15 серпня) відкривається щорічна тимчасова виставка «Історія, збережена землею», яка знайомить відвідувачів з новими археологічними знахідками Батуринської археологічної експедиції.

За останні декілька років місто Батурин суттєво змінилося і продовжує відроджуватися, а разом з ним змінюється і оновлюється Музей археології Батурина. За цей період археологам вдалося зібрати значну колекцію нових речей, виявити нові об’єкти. Найближчим часом планується здійснити оновлення експозиції у двох залах музейного закладу: будуть представлені нові зразки козацької зброї, розкрито повсякденне життя батуринської родини у XVII-ХVIII ст., а також доповнено новими знахідками життя гетьманської столиці у часи Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича та Івана Мазепи.


Сушко Н. М., Солдатова К. О.

]]>
Чернігівські аудитори виявили порушень на суму 360,5 тис. грн під час ревізії Сектору освіти Бахмацької РДА http://monitor.cn.ua/ua/style/69078 Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності сектору освіти Бахмацької районної державної адміністрації виявили фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму 360,5 тис. грн. Захід державного фінансового контролю охопив період з 01.01.2015 по 30.09.2018. Стиль article Wed, 23 Jan 2019 08:32:57 +0200 Зокрема, Сектором освіти оплачено завищення обсягів фактично виконаних робіт (з улаштування перегородок, фарбування стін, облицювання плиткою, улаштування каналізаційних колодязів) на суму 40,2 тис. грн та вартості будівельних робіт з утеплення покриттів з матів мінераловатних на загальну суму 129,5 тис. грн.

Через неперерахування до бюджету зайво нарахованої заробітної плати,  яка надійшла після завершення бюджетного періоду, загальним фондом бюджету недоотримано 30,9 тис. грн.

Крім того, у фінансово-господарській діяльності Сектору освіти виявлено низку інших порушень, пов’язаних із нарахуванням та виплатою доплат працівникам за шкідливі умови праці, понаднормовим списанням паливо-мастильних матеріалів, продуктів харчування, покриттям видатків спеціального фонду за рахунок загального фонду на загальну суму 159,9 тис. грн.

За недотримання законодавства з фінансових питань 3 посадових осіб притягнуто до  адміністративної відповідальності.

Виявлені ревізорами фінансові порушення, що призвели до втрат відшкодовано на суму 249,5 тис. грн.

Матеріали ревізії передано на розгляд до Управління захисту економіки в Чернігівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

]]>
Про державні реформи та проблеми окремого району. Олександр Мисник відвідав Бахмаччину http://monitor.cn.ua/ua/politics/68902 Бахмацький район має хороший темп розвитку. Лише в аграрному секторі вже кілька років поспіль демонструє високі показники: кожна третя тонна м’яса та кожна шоста тонна молока області саме з Бахмаччини. Політика article Tue, 15 Jan 2019 13:00:41 +0200

Громада може похвалитися й реалізацією інвестиційних проектів: минулоріч завершено три, продовжується впровадження ще шести.

Аби детальніше вивчити плани району на прийдешній рік та з’ясувати проблемні точки, вчора Бахмацький район з робочим візитом відвідали голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник та народний депутат України Валерій Давиденко.

Наразі район має одну об’єднану територіальну громаду — Батуринську міську. Її жителі вже встигли відчути переваги децентралізаційної політики держави. Лише минулого року за кошти інфраструктурної субвенції (143,3 мільйона гривень) реалізовано більше 180 проектів.

Втім Бахмаччину турбує хід й інших реформ. Детальніше про них під час зібрання активу району й розповів голова ОДА. Зокрема мова йшла про зміни в системі освіти, охорони здоров’я, умовах ведення бізнесу.

— Як би гарно не були виписані реформи, ніхто, окрім нас самих, не зможе їх втілити в життя. Важлива активність на всіх рівнях та в кожній галузі. Ще більш значимо — мати налагоджену комунікацію. Треба знати потреби своєї громади і відповідно до цього розставляти пріоритети, — зауважив Олександр Мисник. — Саме тому я маю за мету відвідати кожен район області, аби мати інформацію з місць.

Принагідно голова ОДА вручив державні нагороди бахмацьким аграріям. Звання «Заслужений працівник сільського господарства України» присвоєно директору ПСП «Авангард» Василю Булаху. Почесні грамоти Верховної Ради України отримали директор ПСП «Зеленівське» Володимир Примак і головний агроном СТОВ «Україна» Олексій Деркач.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Поліція затримала жінку, яка вбила свою матір http://monitor.cn.ua/ua/style/68629 Вночі 29 грудня до поліції надійшло повідомлення про виявлення в одному з сіл Бахмацького району тіла 75-річної жінки з явними ознаками насильницької смерті. Оперативники встановили, що пенсіонерку позбавила життя власна донька. Стиль article Wed, 02 Jan 2019 08:12:08 +0200 На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група поліції разом із досвідченими оперативниками. Правоохоронці встановили, що до смерті літньої жінки причетна її 50-річна донька.

Жінка не заперечувала своєї провини і надала поліцейським правдиві свідчення та зізналася у скоєному. З її слів,  у дворі власного господарства у неї виник конфлікт з матір’ю-пенсіонеркою. Лиходійка штовхнула неньку на землю, і коли та впала, затягла на шиї потерпілої хустку, в яку та була вдягнута, а потім цеглиною нанесла удари по голові. Від отриманих тілесних ушкоджень пенсіонерка померла на місці.

Підозрювана затримана в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщена до ізолятора тимчасового тримання.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство) - карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років. Триває досудове розслідування.


Сектори комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Під час пожежі загинув 46-річний чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/68562 28 грудня о 05:30 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку у с. Обмачів. Стиль article Sat, 29 Dec 2018 09:04:14 +0200

За викликом на місце події прибуло відділення 15-го Державного пожежно-рятувального посту м. Батурин У ДСНС України у Чернігівській області та сільські вогнеборці.

Спільними діями о 05:55 пожежу було локалізовано, а о 06:50 остаточно ліквідовано.

Під час гасіння рятувальники виявили у ліжку в одній з кімнат будинку тіло 46-річного господаря помешкання без ознак життя.

Причиною трагедії послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації нагрівальної печі.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Для споживачів газу відкрився сьомий сучасний Центр обслуговування http://monitor.cn.ua/ua/style/68496 Напередодні Нового року в Бахмачі для клієнтів газових компаній відкрився сучасний Центр обслуговування. Стиль article Wed, 26 Dec 2018 08:12:10 +0200 Відтепер майже 11,8 тис. споживачів газу райцентру та прилеглого району мають змогу отримати якісні консультації та сервісне обслуговування в новому форматі.

Бахмацька філія стала сьомою в мережі Центрів обслуговування ПАТ «Чернігівгаз», які працюють у форматі «відкритого простору». Це своєрідна міні-версія великих фронт-офісів.

За словами голови правління компанії, новий Центр обслуговування став черговим кроком газовиків назустріч своїм клієнтам, який допоможе не лише покращити якість сервісу, а й налагодити взаєморозуміння та співпрацю зі споживачами газу.

«Відкриття бахмацького Центру дозволило досягти покриття якісним сервісним обслуговуванням 73% області. Тепер близько 261 тис. клієнтів газової компанії зможуть приходити в нові модернізовані офіси. В прямому сенсі ми прибрали бар’єри і посадили клієнта в крісло, таким чином ліквідувавши застарілі методи прийому, що були в абонслужбах, - зазначила голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова. – І ми входимо в Новий рік з відчуттям виконаного зобов`язання перед споживачами. В 2018-му «Чернігівгаз» планував відкрити три нових центри і зробив це. Сподіваємося, що мешканці Бахмаччини гідно оцінять турботу компанії і побачать, що ми змінюємось і прагнемо вдосконалити наші взаємовідносини».

Відвідувачів нового офісу – фізичних та юридичних осіб, консультуватимуть 3 менеджери. Раніше, щоб отримати деякі послуги, клієнти були змушені відвідати фахівців в трьох різних відділах. Тепер основною точкою контакту з клієнтами є сучасний ЦОК. Окрім консультацій по розрахунках, в одному приміщенні є можливість вирішити питання технічного характеру – це видача технічних умов на підключення до систем газопостачання, погодження проектної документації, замовлення послуг з техобслуговування або ремонту газового обладнання, тощо.

Одна з головних новинок Центру - облаштування зони ресепшн. Її менеджер – це перша людина, яка зустрічає клієнта. При потребі фахівець надасть консультації з нескладних питань. Якщо потрібне більш детальне вивчення питання - скерує відвідувача до потрібного спеціаліста. Крім того, обов'язок менеджера ресепшн допомогти людині зареєструвати Особистий кабінет на моніторі «тонкий клієнт», ознайомити з дистанційними способами передачі показань лічильника газу, запропонувати промо-продукцію.

Особливу увагу приділено зручному зонуванню Центра. Інтер`єр продуманий таким чином, щоб відвідувачі максимально комфортно себе відчували – простора й світла зала очікування, стильний дизайн, зручні дивани, безкоштовний Wi-Fi, кулер з водою. А для людей з обмеженими фізичними можливостями є пандус.

Новий Центр обслуговування клієнтів працюватиме з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, в п`ятницю - з 8.00 до 16.00 без перерви на обід. Офіс розташований в самому центрі міста за адресою: м Бахмач, вул. Соборності, 17/3.

]]>
На Бахмаччині відбувся національно-патріотичний вишкіл http://monitor.cn.ua/ua/style/68361 Днями громадська організація «ДОЗІР «КРУК» за підтримки Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА провела національно-патріотичний вишкіл «Зимовий рейд». Стиль article Tue, 18 Dec 2018 09:18:48 +0200
Захід відбувся в селі Курінь Бахмацького району.

Патріотичне зібрання об’єднало понад 90 молодих людей з 11 районів Чернігівщини.

Для учасників проведені лекції з історії України, психологічні тренінги. Також присутні ознайомилися інженерною справою, основами надання першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях та особливостями поводження зі зброєю.

Окрім того, всі охочі мали змогу спробувати себе у військово-спортивних іграх: лазертаг, пейнтбол, страйкбол тощо.


За інформацією Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Поліція оперативно розшукала викрадену автівку http://monitor.cn.ua/ua/style/68294 В Бахмачі оперативники кримінальної поліції встановили особу зухвальця, який викрав з гаражу старенький легковик і здав його на автошрот. Стиль article Sat, 15 Dec 2018 17:53:18 +0200 14 грудня по допомогу до поліції звернувся житель Бахмача і повідомив про крадіжку своєї "Таврії".

На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Бахмацького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області. Правоохоронці встановили, що зловмисник зірвав замок на гаражі, проник всередину і викотив звідти стареньку непрацюючу "Таврію".

Під час спілкування з мешканцями навколишніх кварталів поліцейські знайшли свідків, які бачили раніше судимого місцевого жителя, який за допомогою таксиста відбуксирував раритет на автошрот.   

Перевіривши інформацію, оперативники дійсно виявили і вилучили автомобіль «Таврія» на місцевому шроті. Наразі тривають пошуки самого зловмисника.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням у приміщення чи інше сховище, або якщо вони завдали значної матеріальної шкоди) - карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Під час пожежі житлового будинку загинув чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/68254 13 грудня об 11:47 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Пальчики, що за 15 км від райцентру. Стиль article Fri, 14 Dec 2018 07:35:26 +0200 За викликом на місце події прибуло відділення 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини та відділення місцевої пожежної команди с. Городище.

На той час в приміщенні спостерігалось щільне задимлення.
Рятувальники  у апаратах захисту органів дихання та зору о 12:10 локалізували та о 14:19 остаточно ліквідували пожежу. Внаслідок пожежі вогнем знищено стіну на площі 6 кв.м. та пошкоджено стіни по всій площі.

Під час гасіння в одній з кімнат будинку було виявлено тіло 55-річного господаря будинку без ознак життя.

Причини та обставини трагедії з'ясовуються.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Засуджено чоловіка, який незаконно зберігав вогнепальну зброю http://monitor.cn.ua/ua/style/67554 За процесуального керівництва Бахмацької місцевої прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно раніше судимого 49-річного місцевого жителя за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України (придбання, носіння та зберігання без передбаченого законом дозволу вогнепальної зброї та бойових припасів). Стиль article Fri, 16 Nov 2018 08:38:49 +0200 Як було встановлено, цьогоріч у серпні, під час санкціонованого обшуку працівниками поліції виявлено та вилучено у місцевого жителя перероблений саморобним способом револьвер моделі «ГРАН» та 6 патронів до нього калібру 5,6 мм, які чоловік зберігав вдома без передбаченого законом дозволу.

У судовому засіданні прокурором підтримано обвинувачення та вироком Борзнянського районного суду зловмисника визнано винуватим у пред`яленому  обвинуваченні. За скоєне чоловіку призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком у 3 роки.


Бахмацька місцева прокуратура

]]>
Під час пожежі житлового будинку загинув господар http://monitor.cn.ua/ua/style/67446 9 листопада о 00:32 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Голінка, що за 30 км від райцентру. Стиль article Mon, 12 Nov 2018 07:11:00 +0200 За викликом до місця події оперативно прибули вогнеборці 14-ої Державної пожежно-рятувальної частини У ДСНС України у Чернігівській області та підрозділ місцевої пожежної охорони. Спільними діями займання о 00:57 було локалізовано, а о 02:00 остаточно ліквідовано. В ході гасіння рятувальники виявили у веранді будинку тіло 58-річного господаря оселі без ознак життя.

Ймовірною причиною виникнення пожежі послужила необережність загиблого у поводженні з вогнем.

До ліквідації залучалося 5 чоловік особового складу та 2 одинці спеціальної техніки.

Рятувальники Управління ДСНС у Чернігівській області застерігають: щоб уникнути пожежі й тим самим вберегти своє життя та оточуючих Вас людей, будьте обережні при поводженні з вогнем. Не допускайте паління у помешканнях, особливо після вживання спиртних напоїв.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Під час пожежі житлового будинку загинув господар http://monitor.cn.ua/ua/style/67404 9 листопада о 00:32 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Голінка, що за 30 км від райцентру. Стиль article Sat, 10 Nov 2018 08:32:20 +0200 За викликом до місця події оперативно прибули вогнеборці 14-ої Державної пожежно-рятувальної частини У ДСНС України у Чернігівській області та підрозділ місцевої пожежної охорони.

Спільними діями займання о 00:57 було локалізовано, а о 02:00 остаточно ліквідовано.

В ході гасіння рятувальники виявили у веранді будинку тіло 58-річного господаря оселі без ознак життя.

Ймовірною причиною виникнення пожежі послужила необережність загиблого у поводженні з вогнем.

До ліквідації залучалося 5 чоловік особового складу та 2 одинці спеціальної техніки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Чернігівський суддя отримав нагороду "ЧЕСТЬ тижня" http://monitor.cn.ua/ua/style/67399 ГО "Фундація DEJURE" вручила премію "ЧЕСТЬ тижня" голові Бахмацького районного суду Чернігівської області Павлу Пархоменко. Стиль article Fri, 09 Nov 2018 11:42:47 +0200 Cуддю Пархоменка номінувало на цю позицію одразу кілька людей. І не дивно, бо всі хто мав нагоду з ним співпрацювати, переконані, що цей суддя робить багато не лише для підняття авторитету правосуддя, а й у сфері правопросвітнитва та захисту прав дітей.

Адже він є активним членом Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та частим тренером з прав людини на освітніх заходах Чернігівського дому з прав людини та УГСПЛ.

Суддя у своїй роботі часто розглядає справи, де сторонами є неповнолітні. У таких делікатних питаннях суддя намагається враховувати найкращі інтереси дітей та особливо прискіпливо ставиться до вивчення обставин справи.

В одній із справ Павло Пархоменко розглядав позов жінки про позбавлення батьківських прав екс-чоловіка. Згідно із матеріалами суду колишня дружина заявляла, що батько не бере участі у вихованні дитини, не цікавиться її життям та здоров’ям, не сплачує аліменти. Однак суддя Пархоменко у справі звернув увагу на те, що НЕ БАЧИТЬ жодних переваг для дитини у випадку задоволення позову. Простіше кажучи, дочці жодним чином не стане краще від того, що вона втратить батька. Крім того, довідки зі школи та міськради, які начебто підтверджують відсутність батька у житті дитини, були поверховими та містили лише загальні фрази. Тож ретельно перевіривши всі докази, суддя відмовив у задоволенні позову і фактично залишив батька для дитини.

В іншому позові неповнолітню дівчину звинувачували у крадіжці косметики на суму 1500 гривень. Вирішуючи справу, Павло Пархоменко з’ясував обставини в сім‘ї, школі та стосунки дівчини з друзями. Зважаючи на те, що підозрювана повністю визнала свою вину, вчинала злочин вперше та добре навчається у школі, суддя визнав, що притягувати її до відповідальності, аби покарати, немає сенсу. На думку служителя Феміди, для уникнення повторних злочинів доцільніше більше приділяти уваги до неї вчителям у школі та батькам вдома. Таким чином дівчина швидше виправиться, аніж у випадку засудження. А тому у своєму рішенні не лише звільнив неповнолітню від відповідальності, а й подбав про те, щоб педагоги та служба у справах дітей приділила уваги її навчанню та сприяли розвитку.
 

]]>
Поліція розшукує "ворожок", які поцупили у пенсіонерки більше 50 тисяч гривень http://monitor.cn.ua/ua/style/67219 Довірливу селянку зловмисники позбавили не тільки від «порчі», а й від чималої суми грошей. Стиль article Fri, 02 Nov 2018 07:44:00 +0200 31 жовтня по допомогу в Бахмацький відділ поліції звернулася пенсіонерка із заявою, що з її помешкання дві невідомі жінки вкрали гроші.

На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група, яка встановила, що до старенької завітали дві смагляві жінки, які запропонували зняти з неї порчу. Відволікши увагу бабусі, спритниці заволоділи більше ніж 50 тисячами гривень.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальні провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло) - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років. Триває досудове розслідування.

Крадіжка під приводом зняття порчі, здавалося б, настільки розповсюджений трюк видурювання грошей у громадян, що час усім навчитися не попадатися на цей гачок. Не дивлячись на те, що правоохоронці в засобах масової інформації регулярно попереджають про небезпеку стати жертвами зловмисників, випадки обдурювання довірливих людей продовжують  мати місце.

Шановні громадяни! Поліція вкотре звертається з порадами як не стати жертвою зловмисників. Не розмовляйте на вулиці с незнайомцями та не пускайте сторонніх осіб до себе додому, не передавайте гроші та інші матеріальні цінності чужим людям. Пам’ятайте, що за хитрощами шахраїв не стоїть нічого, окрім омани та бажання позбавити Вас грошей. Якщо Ви чи Ваші родичі стали жертвою шахрайських дій негайно звертайтесь до поліції.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
За принципової позиції прокурора, ґвалтівника засуджено до 3 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/66862 Бахмацькою місцевою прокуратуро підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні відносно раніше судимого зловмисника, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 152 КК України (замах на зґвалтування). Стиль article Fri, 19 Oct 2018 07:51:48 +0300 Відтак встановлено, що 52-річний місцевий житель, будучи раніше судимий за тяжкий злочин проти життя та здоров`я особи, судимість за який не знята та не погашена, в травні, перебуваючи у власному домогосподарстві, застосовуючи фізичне насильство до потерпілої, намагався її зґвалтували, але злочин не довів до кінця з причин, що не залежали від його волі.

Ухвалюючи вирок, суд врахував позицію прокурора, потерпілої та з урахуванням особи обвинуваченого призначив чоловіку покарання у виді реального позбавлення волі на строк 3 роки.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Судитимуть жителя м. Бахмач, який незаконно зберігав вдома револьвер http://monitor.cn.ua/ua/style/66791 Обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Стиль article Tue, 16 Oct 2018 08:11:48 +0300 Прокурором Бахмацької місцевої прокуратури затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно 49 річного місцевого жителя за фактом незаконного придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів (ч. 1 ст. 263 КК України).

Встановлено, що чоловік без передбаченого законом дозволу придбав, переніс та зберігав за місцем свого проживання револьвер марки «ГРАН» та боєприпаси до нього калібру 5,6 мм.

Вказані предмети були вилучені під час проведення санкціонованого обшуку.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Як історичні пам’ятки та мистецтво розвивають економіку, - досвід Батуринської ОТГ http://monitor.cn.ua/ua/style/66355 Батуринська громада має унікальну історію, тут на невеликій території знаходиться багато історичних пам’яток та цікавих локації. Тут дійсно розвивається туризм і зароджується індустрія гостинності. Стиль article Fri, 28 Sep 2018 11:05:23 +0300 25 вересня відбувся навчальний візит представників Чернігівських та Київських об'єднаних громад до Батуринської об'єднаної громади. Візит організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

Мета візиту - познайомитися, як історико-культурна спадщина та мистецтво територій може стати рушійною силою для економічного розвитку громади та створення інфраструктури.


Тема дня: туризм, як каталізатор всіх процесів, розвиток інфраструктури, робочі місця, люди.

Вітаючи учасників навчального візиту, Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, зазначила: "Батуринська громада утворилася у 2016 році. Про неї кажуть, що у громади є Душа. Її очолює Леонід Душа, цікава та неординарна людина. Батуринська громада унікальна своїми історичними пам'ятками, архітектурою, історією. А також тут живуть та працюють унікальні і талановиті люди, які готові змінюватися і змінювати світ навколо себе".

Леонід Душа, Батуринській міський голова, розповів про зміни, які відбулися у громаді після об'єднання. Говорячи про плани, він сказав: "Ми хочемо зробити з нашої громади туристичну перлину. Щоб турист міг приїхати, побачити наші історичні пам'ятки та палаци, відпочити у хороших кафе, ресторанах та готелях. Працюємо над розвитком інфраструктури і дуже зацікавлені у розвитку туристичного бізнесу".

Протягом останніх місяців Батуринська ОТГ разом з експертами Чернігівського ЦРМС працювала над розробкою стратегічного плану розвитку і на вересневій сесії депутати прийняли проект документу за основу. Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Центру, розповів учасникам візиту, що стратегія розвитку цієї громади дуже тісно пов’язана з розвитком туристичного кластера.

"Батуринська громада - це практично єдина громада в Чернігівській області, яка має економічний ефект від туристичної діяльності", - підкреслив експерт. І додав: «Батурин – це місто бренд само по собі, тут вміло поєднують історичні події та легенди, реальних історичних персонажів та міфічних героїв. А навколо всього цього формується туристична інфраструктура».

Про розвиток туристичних кластерів та створення якісного туристичного продукту розповіла Тетяна Тимошенко, радниця з регіонального розвитку Київського ЦРМС. Вона зазначила: «Туризм у всьому світі визнаний тим інструментом, який дає нові контакти, емоції, зустрічі. Практично у кожній громаді є цікаві об’єкти (історичні або сучасні), є люди, які для туристів організовують харчування, проживання, створюють сувенірну продукцію тощо. А те, що їх об’єднує це і створення якісного туристичного продукту». На її думку громадам варто задуматися над створенням «єдиного туристичного продукту», щоб людина могла приїхати та отримати повний сервіс – прикладом цього може бути тур "Цікаві вихідні в Батурині".


Туристичні об’єкти та інфраструктура


Учасники навчального візиту побували в Батуринській фортеці, цитадель якої відтворена у 2008 році на історичному місті березі Сейму. Фортеця та історичні об’єкти знаходяться на історичних місцях, які виявлені та досліджені археологами. Ці пам’ятки створюють узагальнений архітектурно-художній образ Цитаделі Батуринської фортеці початку XVIII ст. і використовуються як музейно-туристичний заклад Національного заповідника «Гетьманська столиця». Також на території заповідника знаходяться палац Розумовського, Будинок генерального судді Кочубея, Музей археології Батурина, Воскресенська церква-усипальниця гетьмана Кирила Розумовського, парк Кочубеївський, Миколо-Крупицький монастир тощо.

За словами Володимира Бойка для розвитку туристичного кластера потрібно використовувати не лише історичні факти, а і легенди, романтичні історії та міфи. І звичайно, розповів історію про кохання гетьмана Мазепи та Мотрі, доньки Василя Кочубея.

Цікавою для учасників навчального візиту стала виставка воскових фігур українських гетьманів у Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця".

За словами Каріни Солдатової, старшого наукового співробітника заповідника, Гетьманський будинок тривалий час стояв зачинений. Виставку воскових фігур "Ясновельможні гетьмани: життя заради України" відкрили у ньому торік навесні, у День музеїв, і потік відвідувачів заповідника значно зріс.

«Якщо за планом 2017 року в нас передбачалося 125 тис. відвідувачів, то прийшло понад 175 тисяч. такі експозиції завжди спочатку викликають ажіотаж. Людям цікава новизна, їм хочеться побачити, якими були Іван Мазепа, Пилип Орлик та інші гетьмани. Та й екскурсія музеєм легка для сприймання і триває недовго – 25 хвилин. Тому її люблять і витримують навіть молодші школярі", - розповіла Каріна Солдатова.

За словами представників заповідника суттєвою допомогою у збільшенні потоку туристів є активна співпраця влади, бізнесу та громади. Органи місцевого самоврядування працюють над покращенням інфраструктури, ремонтують дороги, прописали розвиток туризму в стратегічному плані, створюють умови для малого та середнього бізнесу.

У громаді приділяють особливу увагу фестивалям. Цього літа тут проводилися фестивалі «Шабля» та «Батурин. Ренесанс Незалежності». На ці свята до Батурина приїхало понад десять тисяч людей.

Учасники навчального візиту побували у будинку Кочубея. Ця будівля єдина серед історичних пам’яток, яка вціліла. Також вони відвідали палац Розумовського, який був повністю відбудований.

Як у громаді розвивається туристична інфраструктура, учасники дізналися під час спілкування із власниками Центру відпочинку «Вітрила Маклая». Тут пропонують повний комплекс послуг для туристів: проживання, харчування та відпочинку. Крім того, на території закладу є істерико-культурний центр, який пропонує відвідувачам відвідати екскурсію та прослухати історію про Миколу Миклухо-Маклая, відомого мандрівника, якого пов’язують із батуринською землею. За словами адміністратора влітку замовляти поселення варто заздалегідь, особливо на вихідні, щоб задовольнити всіх охочих, цього року побудували ще один корпус.


Арт-хутір Обирок та фестиваль «РОбиРок»


Арт-Хутір Обирок – це приклад того, як зробити із майже вимерлого поселення арт-об’єкт. Місце, де збираються митці, мандрівники та інші креативні особистості. Обирок відомий в Україні завдяки фестивалям "Хліб своїми руками", "Мама Африка" та іншим арт-заходам, які організовував український продюсер, режисер, мандрівник та письменник Леонід Кантер.

Сьогодні його справу продовжують однодумці та друзі. На найближчі вихідні вони запрошують на фестиваль "РОбиРок weekend", під час якого мешканці хутора, які живуть там постійно або мають хатину, поділяться думками стосовно того яким буде Обирок у наступні роки.

Учасники навчального візиту поспілкувалися з Іриною Койдою, яка разом з чоловіком та двома дітьми проживають на хуторі Обирок. Родина переїхала сюди із великого міста і не жалкує, адже як зазначила Ірина: «На відміну від міста, українське село - це досить потужний простір для створень та перетворень».

За її словами Обирок є невід'ємною частиною Батуринської громади. «Ми разом є набагато сильнішими. Сьогодні ми будуємо діалог з громадою, шукаємо спільне бачення розвитку нашого майбутнього. Ми робимо щось, щоб воно стало частиною нашого життя. Мій чоловік побудував корабель, щоб його діти мали місце, де можна гратися в капітанів. Хочемо організувати станцію сортування сміття, тому що для мене важливо організувати цивілізований збір сміття та його утилізацію», - розповіла Ірина.

«Батуринська громада змогла відчути та не розгубити свій туристичний потенціал та історичну спадщину, вдало поєднати та огорнути все це гостинністю, створити реальний туристичний продукт. Такі візити надихають, змушують до роздумів та пошуку родзинок у своїх громадах», - коментують учасники поїздку.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Воскові гетьмани збільшили потік відвідувачів Батуринського заповідника http://monitor.cn.ua/ua/culture/66349 Виставка воскових фігур українських гетьманів у Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця" в Батурині Чернігівської області – дуже популярна й значно збільшує кількість відвідувачів історичних об’єктів. Культура article Fri, 28 Sep 2018 09:48:35 +0300 Про це повідомила старший науковий співробітник заповідника Каріна Солдатова.

"Гетьманський будинок тривалий час стояв зачинений. Виставку воскових фігур "Ясновельможні гетьмани: життя заради України" ми відкрили у ньому торік навесні, у День музеїв, і потік відвідувачів заповідника значно зріс. Якщо за планом 2017 року в нас передбачалося 125 тис. відвідувачів, то прийшло понад 175 тисяч. Виконання плану склало 140%", - розповіла Солдатова.

За її словами, такі експозиції завжди спочатку викликають ажіотаж. Людям цікава новизна, їм хочеться побачити, якими були Іван Мазепа, Пилип Орлик та інші гетьмани.  Та й екскурсія музеєм легка для сприймання і триває недовго – 25 хвилин. Тому її люблять і витримують навіть молодші школярі.

"Зараз завдання музею – давати не тільки інформацію, а й приносити насолоду, навіювати якісь думки. Воскові фігури – це дуже гарні образи, які, на мій погляд, дозволяють краще розуміти історію. От люди їх побачили – і  в них уже сформувалась якась історична картинка. Особливо у дітей", – зазначила науковець.
Читайте також: На Чернігівщині вишили рекордну 100-метрову крайку

Солдатова додала, що туристи, які приїздять подивитися на гетьманів, паралельно замовляють також інші екскурсії – на Цитадель і в музей археології. Турфірми, що співпрацюють із заповідником, Гетьманський будинок включають тепер у свої прейскуранти.

Як раніше повідомляв Укрінформ, образи українських гетьманів у повний зріст на основі досліджень відтворили фахівці київського музею воскових фігур під керівництвом Олексія Сажина. Реконструкцію одягу зробив відомий спеціаліст з історії українського костюма Руслан Прорва.

На сьогодні в Гетьманському будинку Батуринського заповідника встановлено воскові фігури семи українських гетьманів: Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Дем’яна Ігнатовича (Многогрішного), Івана Самойловича, Петра Дорошенка, Богдана Хмельницького та Івана Виговського.

Фото: Віктор Кошмал/Укрінформ

https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2546743-voskovi-getmani-zbilsili-potik-vidviduvaciv-baturinskogo-zapovidnika.html

]]>
Поліція вилучила з незаконного обігу гранату http://monitor.cn.ua/ua/style/66188 В ході операції «Зброя та вибухівка» правоохоронці Бахмацького відділу поліції виявили та вилучили у місцевого мешканця ручну гранату РГД-5 із запалом. Стиль article Sat, 22 Sep 2018 08:18:45 +0300 В рамках операції «Зброя та вибухівка» співробітники Бахмацької   поліції отримали інформацію, що  житель одного з сіл району незаконно зберігає гранату. Під час проведення санкціонованого обшуку господарства чоловіка поліцейські виявили та вилучили гранату РГД-5 із запалом. Вилучене направлено на дослідження до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру в Чернігівській області.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), яка передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/65839 6 вересня о 14:10 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 76 мм часів Другої світової війни. Стиль article Sat, 08 Sep 2018 09:05:16 +0300 Вибухонебезпечний предмет напередодні виявили місцеві жителі в лісовому масиві біля с. Курінь Бахмацького району.

До прибуття надзвичайників небезпечне місце охороняли співробітники Національної поліції.

Під час обстеження прилеглої території інших небезпечних предметів піротехніки ДСНС не виявили.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Прокурор області Володимир Комашко провів особистий прийом громадян у м. Бахмачі http://monitor.cn.ua/ua/style/65813 Жителі м. Бахмача та району мали нагоду звернутися до прокурора області Володимира Комашка з питань, що входять до компетенції органів прокуратури, під час його особистого виїзного прийому за місцем розташування Бахмацької місцевої прокуратури. Стиль article Thu, 06 Sep 2018 14:33:48 +0300 Зокрема, громадяни зверталися до прокурора щодо неналежного, на їх думку, здійснення досудового розслідування у кримінальних провадженнях, а також розгляду звернень органами поліції, щодо виплати аліментів тощо.

Прокурор області під час особистого спілкування громадянам зазначив, що всі заяви будуть ретельно вивчені, за результатами їх розгляду прийняті законні та обґрунтовані рішення.

З питань, які не належать до компетенції органів прокуратури, надано роз’яснення щодо порядку їх вирішення.

З графіком виїзних приймалень, а також розкладом прийому громадян у прокуратурі Чернігівської області та іншою інформацією щодо прийому звернень можна ознайомитись у розділі «Приймальня громадян» на офіційному веб-сайті прокуратури області: http://chrg.gp.gov.ua/ua/timetable.html.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Гостинна Бахмаччина згуртувала всіх на традиційний Спасівський ярмарок http://monitor.cn.ua/ua/style/65459 У суботу, 18 серпня, в Бахмацькому міському парку культури та відпочинку відбувся Спасівський ярмарок, присвячений 27-й річниці Незалежності України. Стиль article Mon, 20 Aug 2018 10:31:31 +0300 Ярмаркове дійство було як завжди яскравим, насиченим та розмаїтим і розпочалось із урочистої презентації учасників заходу.

Зі святом бахмачан вітали заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, голова Бахмацької районної ради Віктор Міщук,голова Бахмацької райдержадміністрації Тетяна Неділько, Бахмацький міський голова Павло Шимко та інші гості свята.

У своєму виступі Валентин Мельничук відзначив, що Спасівський ярмарок на Бахмаччині, наповнений винятковим колоритом та історичною пам'яттю поколінь, став не лише візитівкою району, а й символом вірності традиціям предків і багатогранної спадщини українського народу.

Почесний гість також передав вітальну адресу від голови Чернігівської обласної ради Ігоря Вдовенка громаді Бахмаччини.

А тим часом ярмарок вирував, перетікаючи від одних торгових рядів до інших.

У містечку майстрів на учасників святковго дійства чекала презентація виробів народних майстрів не лише з Бахмаччини, а й з різних регіонів України, на всі смаки і за будь-яку ціну.

Поряд зі сценою розгорнулись прилавки із витворами із барвистих стрічок, яскравими вишиванками та рушниками.

На свято ПреображенняГосподнього нащадки славного земляка Петра Прокоповича традиційно відзначають День пасічника. У Бахмацькому районі багато послідовників видатного бджоляра. Тож спасівським медом із гречки та квітів можна було досхочу посмакувати та придбати.

Свою продукцію під час ярмарку представили приватні підприємці Бахмаччини, Чернігівщини та з інших областей України.

Окрасою велелюдного дійства стала виставка короваїв з цьогорічного врожаю.

У програмі Спасівського ярмарку було досить багато цікавих виставок та конкурсів.

З різних кінців ярмаркового майдану линули народні пісні у виконанні місцевих аматорів.

Дітлахів манили до себе каруселі, гойдалки, батути, дитячі атракціони, ігри та забави.

Надвечір бахмачан вітали гості свята – український синті-поп гурт «ВАН-ГОГ», виступ якого відбувся за сприяння директора ПСП «Пісківське», депутата Чернігівської обласної ради Валерія Колоші.


За інформацією Бахмацької районної ради

 

]]>
"Свято Спаса на ярмарку у Бахмачі". ФОТОрепортаж http://monitor.cn.ua/ua/rest/65449 У переддень великого релігійного свята Преображення Господнє або Яблучний Спас, у парку відпочинку пройшов великий Спасівський ярмарок. Відпочинок article Sun, 19 Aug 2018 11:59:01 +0300 Друзі, це дійсно був ярмарок! Справжнісеньке свято! Народу - ніде яблуку впасти. А що тогоргового люду - ууууу, понаїхали звідусюди - Конотоп, Ніжин, Чернігів і ще багато з другіх міст. Завітали творчі люди, народні майстри на всі смаки. Чого там тільки не було.

Всюди шкварчало, булькало, жарилося та розливалося, як кажуть на то вона і ярмарка.

Окрім цього на сцені перед людом виступив академічний народний хор Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, це був подарунок від народного депутата. А на сцені змінюючи по черзі виступали народні колективи громад та трудових колективів.

Діткам теж ніколи було нудьгувати, різноманітні ігри, атракціони, катання на конях та дитячому паравозику.

А лісівники запропонували качелі на яких катали і дорослих і малих.

Побувавши на ярмарку я побачив щасливі обличчя і малечі і дорослих. Гуде ярмарок та прословляє славних трудівників Бахмаччини на радість всім нам та славного Чернігівського краю, адже тут живуть справжні трудівники.


Віктор Кошмал

]]>
Про оздоровчу кампанію–2018 - на виїзній нараді у Бахмачі http://monitor.cn.ua/ua/style/65374 Невдовзі закінчиться літня оздоровча кампанія–2018. Уже відпочили та оздоровилися понад 45 тисяч дітей області. Фактично освоєно 47,4 мільйона гривень з різних джерел фінансування. Стиль article Thu, 16 Aug 2018 10:25:48 +0300 Чи вдалося реалізувати заплановане, говорили під час виїзної наради у Бахмачі, яку провела заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова. Участь у заході взяли керівники райдержадміністрацій.

Спершу проаналізували хід цьогорічної оздоровчої кампанії в області. Інформував заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА В’ячеслав Голуб.

Читати також: Оздоровилися та відпочили понад 45 тисяч дітей області

Поділилася досвідом організації відповідної роботи у Бахмацькому районі голова райдержадміністрації Тетяна Неділько. Як зазначила посадовець, послуги з оздоровлення та відпочинку отримали більше двох тисяч дітей Бахмаччини (52,9% від загальної кількості). На ці цілі в районному бюджеті передбачено майже 1,2 мільйона гривень. Наразі використано 61,5% коштів. Було організовано роботу 19 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей (у тому числі 2 – в Батуринській ОТГ), в яких оздоровчими заходами та змістовним відпочинком охоплено 1350 дітей.

На базі деяких закладів працювали шість літніх англомовних шкіл. Варто зазначити, що бахмацька школа № 5 цього року стала учасником проекту «GoCamp». Тож у червні тут перебував англомовний волонтер Альберт Айос.

Значну увагу в районі приділяють патріотичному вихованню молоді. Як приклад — юнацький табір «Форпост-Північ» для близько 200 осіб на березі річки Сейм, що організували ГО «Братство АТО» та «Вогонь відродження».

Також турбуються про оздоровлення дітей соціально-незахищених верств населення. Зокрема, оздоровчими та відпочинковими послугами стовідсотково охоплено дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Цього року в Бахмацькому районі сталася приємна подія: після модернізації у серпні розпочав роботу позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Мрія» на базі курінської школи. Наразі тут перебуває 70 дітей.

Принагідно учасники наради відвідали «Мрію» та ознайомилися з облаштуванням закладу. Наталія Романова акцентувала, що такий підхід до покращення умов оздоровлення та відпочинку дітей має бути прикладом і для інших райдержадміністрацій. Органам влади і місцевого самоврядування необхідно докладати зусиль, щоб у кожному районі працювали позаміські заклади оздоровлення та відпочинку. Адже на сьогодні вони діють менш ніж у половині районів.

Читати також: На Бахмаччині оздоровчий заклад «Мрія» розпочав роботу в оновлених умовах

— Є вкрай важливі складові оздоровлення, в тому числі якісне кадрове забезпечення, дотримання санітарно-гігієнічних норм та протипожежної безпеки, поновлення матеріально-технічної бази профільних закладів. Усе це забезпечує єдину мету — організацію повноцінного оздоровлення та змістовного безпечного дозвілля для якомога більшої кількості дітей. Особливо звертаю увагу на оздоровлення дітей соціально-незахищених верств населення, — підсумувала заступник голови ОДА.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку http://monitor.cn.ua/ua/style/65365 15 серпня о 04:30 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Матіївка Бахмацького району. Стиль article Thu, 16 Aug 2018 07:41:22 +0300 За викликом до місця події прибуло два відділення 15-го пожежно-рятувального посту з м. Батурин.

На той час вогнем було охоплено веранду та частину даху будівлі.

Оперативними діями вогнеборців пожежу о 04:45 локалізовано та о 05:23 остаточно ліквідовано.

Вогнем знищено частину покрівлі та перекриття на загальній площі 25 кв. м, пошкоджено стіни будинку та майно.

Причина пожежі наразі встановлюється.


УДСНС  України у Чернігівській області
 

]]>
Не втратити землі: як фермери Чернігівщини відстоюють право працювати http://monitor.cn.ua/ua/style/65326 Українські фермери сплачують податки, оренду за ділянки, забезпечують людей робочими місцями. Однак у різних регіонах України час від часу виникають конфлікти, що можуть заблокувати роботу сільськогосподарських підприємств. Цього разу на сполох б’ють фермери Чернігівщини. Стиль article Tue, 14 Aug 2018 14:14:37 +0300 У Бахмацькому районі вони самотужки виявили схему, мета якої – розірвати угоди на оренду земельних ділянок, котрі фермери укладали із державою. Місцева прокуратура таємно проводить перевірки, щоб знайти підстави розірвати ці угоди. Про позови фермер дізнається вже тоді, коли справа вже лежить у суді.


У чому суть справи?

Сьогодні за однією схемою постраждали щонайменше два фермери району. Так, у 2017 році земельну ділянку, орендовану у держави, втратив Іван Давидок. Апеляційний суд розірвав договір про оренду 22,4 гектарів.


“Я два роки користувався землею, розкорчовував, сіяв. Всі документи зробив, договір заключив. Та його розірвали, а землі віддали іншим людям. Касаційний суд досі не розглядає цю справу, а Держгеокадастр на цю ділянку оформив вже 12 людей. Роздали приватним особам по два гектари”, – розповідає Давидок.

А нещодавно Бахмацька місцева прокуратура сформувала позов проти ще одного фермера – Бориса Собори. Суд просять визнати недійсними договори на оренду майже 45 гектарів землі.

Так, посилаючись на судову практику, а саме на постанову Верховного Суду України, прокуратура стверджує, що ці ділянки повинен був брати не громадянин, а юридична особа, тобто фермерське господарство. І зробити це треба було обов’язково через аукціон.

Прокуратура аргументує це тим, що на момент отримання в користування земельних ділянок підприємець вже отримував ділянки без проведення земельних торгів.

За статтею 134 Земельного кодексу, передача в оренду земель держвласності здійснюється виключно шляхом проведення аукціонів, крім випадків встановлених частиною другою та третьою цієї статті кодексу. Зокрема, торги не проводяться при передачі землі громадянам для ведення фермерського господарства.

Проаналізувавши цю норму законодавства, у прокуратурі дійшли висновку, що фермерське господарство після держреєстрації має право отримати додаткові земельні ділянки виключно як юридична особа, а не як громадянин. Однак ділянки, договір оренди яких просять розірвати, Собора отримав саме як громадянин для створення нового господарства, а не для розширення раніше створеного.

Землею фермер користувався уже два роки, сплачував всі необхідні платежі державі, і жодних претензій не було. Тим паче, договір про оренду укладали на підставі законних дозволів, які він отримав від Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області у 2016 році. Фермери вважають: підстави надумали, щоб забрати землю та знищити фермерство як клас.

“Наша прокуратура подає позов на обласне управління Держгеокадастру про визнання наказів недійсними. Фермер залишається без земельних ділянок, хоч і виконав всі необхідні для отримання умови. Ми проходили всі процедури. Всі договори підписували в Держгеокадастрі. Прийшов час, і почали просто віджимати землі”, – каже Борис Собора.

Сільськогосподарські підприємці впевнені, якщо у таких випадках мовчати, а прокуратура виграє черговий суд, без землі по черзі залишаться всі.


Перевірки фермерів проводять таємно. Чому

Тож районом прокотилася хвиля “дивних” перевірок, які ініціював керівник місцевої прокуратури Федір Котченко. Шукає, за що можна зачепитися, щоб потім розірвати договір на оренду землі.

Так, справу фермера Собори він “досліджував” кілька місяців. А коли позов треба було подавати в область, прокурор пішов на тиждень у відпустку, а замість себе поставив виконувача обов’язків. Останній і підписав позовну заяву.

Крім того, районна прокуратура таємно перевіряє договори земельних ділянок навіть між фермером та його братом, сестрою, племінницею та невісткою.

Фермери впевнені, що у таких перевірках чітко видно корупційну складову та замовний характер. А дії керівника районної прокуратури Федора Котченка просять визнати недопустимими та зупинити замовні перевірки договорів. Офіційні звернення щодо цього готують до генерального прокурора Юрія Луценка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.


Як фермери вирішили із цим боротися?

За офіційними даними, у районі працюють 52 сільськогосподарських підприємця. Для того, щоб зберегти свої землі та продовжувати там працювати, люди вирішили згуртуватися і спробувати подолати проблему разом.

Щоб дізнатися, що за “дивні” перевірки проводять щодо їхніх договорів, фермери звернулися за роз’ясненням до місцевої прокуратури, відділу Держгеокадастру та адміністрації. Аби висловити свою позицію, провели збори.

Щоправда, представники прокуратури на запрошення не з’явилися, а у Держгеокадастрі пояснили: не можуть відмовити у запиті на інформацію, яка необхідна для перевірки.

У районній адміністрації запропонували створити таку собі Спілку фермерів, за допомогою якої люди змогли б відстоювати свої права разом. Юридично оформлять її як громадську організацію “Асоція фермерів та приватних землевласників Бахмацького району”.

Розраховують, що новостворена організація зможе захищати свої інтереси, зокрема, і в суді. А ще представники місцевої влади пообіцяли, що інформуватимуть голову Асоціації про проведення будь-яких перевірок документів.

Самі ж фермери впевнені, якщо не згуртуються, їх “ніхто не захистить”.


http://www.coop-union.org.ua/?p=8921

]]>
На Бахмаччині оздоровчий заклад "Мрія" розпочав роботу в оновлених умовах http://monitor.cn.ua/ua/rest/65175 Позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Мрія», що діє на базі Курінської загальноосвітньої школи (Бахмацький район), цьогоріч пропонує дітям більш комфортний літній відпочинок. Адже спільними зусиллями влади, громади та представників бізнесу здійснено модернізацію закладу. Відпочинок article Wed, 08 Aug 2018 08:18:04 +0300 – Нам разом вдалося зробити немало. Придбано нові меблі, м’який інвентар, кухонне приладдя. Першочергово подбали і про пожежну безпеку. Приємно змінилася їдальня. Заново побудовано санблок  зі встановленням внутрішніх туалетів і душових кабін, – зазначає голова Бахмацької райдержадміністрації Тетяна Неділько.

На реконструкцію об’єкту та оновлення матеріально-технічної бази було спрямовано близько  двох мільйонів гривень, з яких один мільйон – кошти субвенції державного бюджету місцевим бюджетам щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

До урочистого відкриття оздоровчої зміни, яке відбулося вчора, 6 серпня, долучилися заступник директора Департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА В'ячеслав Голуб, голова Бахмацької райдержадміністрації Тетяна Неділько, Курінський сільський голова Леонід Вдовенко.

У закладі цього року оздоровлюватимуться та організовано проводитимуть своє дозвілля 70 дітей.

Усього ж в області вже отримали послуги з оздоровлення та відпочинку понад 45 тисяч дітей, у тому числі оздоровилися 13,6 тисячі.

На це з різних джерел фінансування використано 47,4 мільйона гривень, зокрема з обласного бюджету – майже 23 мільйона гривень, з бюджетів районів, міст та ОТГ – 17,4 мільйона.


За інформацією Бахмацької райдержадміністрації

]]>
У Бахмачі взяли під варту палія житлових будинків http://monitor.cn.ua/ua/style/64872 Бахмацькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом умисного знищення майна шляхом підпалу. Стиль article Wed, 25 Jul 2018 07:42:04 +0300 Встановлено, що у червні чоловік в с. Бахмач Бахмацького району умисно підпалив житловий будинок свої односельчанки, який повністю зищено вогнем. Продовжуючи злочинний намір також намагався спалити ще один будинок, але пожежу вдалося відвернути.

Завдячи злагодженій роботі злочин розкрито по «гарячих слідах».
Зловмисника відразу після вчинення злочину затримано. За вказаним фактом слідчим за погодження з процесуальним прокурором Бахмацької місцевої прокуратури зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України.

На час досудового розслідування слідчим суддею підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.
За вчинені дії палію загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Взяли під варту палія житлових будинків http://monitor.cn.ua/ua/style/64849 Бахмацькою місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом умисного знищення майна шляхом підпалу. Стиль article Tue, 24 Jul 2018 07:56:03 +0300 Встановлено, що у червні чоловік в с. Бахмач Бахмацького району умисно підпалив житловий будинок свої односельчанки, який повністю зищено вогнем. Продовжуючи злочинний намір також намагався спалити ще один будинок, але пожежу вдалося відвернути.

Завдячи злагодженій роботі злочин розкрито по «гарячих слідах».
Зловмисника відразу після вчинення злочину затримано. За вказаним фактом слідчим за погодження з процесуальним прокурором Бахмацької місцевої прокуратури зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 194 КК України.

На час досудового розслідування слідчим суддею підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває.
За вчинені дії палію загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 10 років.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
У ставку потонув 17-річний юнак http://monitor.cn.ua/ua/style/64742 17 липня о 10:15 до Служби порятунку "101" у Бахмацькому районі надійшло повідомлення про те, що у с. Піски зі ставка місцеві жителі підняли тіло 17-річного односельця. Стиль article Wed, 18 Jul 2018 16:40:55 +0300 Причини та обставини загибелі юнака з’ясовують правоохоронні органи.

У зв’язку з цим, рятувальники вкотре звертають увагу населення на необхідності суворого дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку біля водойм. Не запливайте далеко від берега, не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння, не пірнайте у невідомих місцях та постійно слідкуйте за розвагами дітей!

 
УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Грабіж серед білого дня: судитимуть бахмачанина, який зірвав з жінки золотий ланцюжок http://monitor.cn.ua/ua/style/64609 Бахмацьким районним судом розпочато судовий розгляд кримінального провадження за обвинуваченням місцевого жителя, який відкрито заволодів чужим майном. Стиль article Thu, 12 Jul 2018 14:23:19 +0300 Встановлено, що у червні цього року обвинувачений, перебуваючи уцентрі міста, побачив у потерпілої золотий ланцюжок, який вирішив відкрито викрасти.

Зловмисник зухвало зірвав із шиї потерпілої золотий ланцюжок,після чого реалізував його. Отриманими ж коштами розпорядився на власний розсуд.

Зловмиснику обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Завдяки злагодженій роботі процесуальних прокурорів та співробітників поліції кримінальне провадження за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України (грабіж, тобто відкрите викрадення чужого майна) в стислі строки скеровано до суду.

За вчинені дії грабіжникузагрожуєпокарання у виді позбавлення волі на строк до 4 років.Вирішальну крапку у цій справі поставить суд.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігвської області

]]>
За пограбуваня сільського клубу судитимуть двох чоловіків http://monitor.cn.ua/ua/style/64482 Встановлено, що у квітні цього року за попередньою змовою двоє місцевих жителів, скориставшись темним часвом доби, проникли до Щучегребельсього сільського клубу Бахмацького району, звідки здійснили крадіжку предметів облаштування. Стиль article Sat, 07 Jul 2018 09:50:21 +0300 За результами досудового слідства прокурором Бахмацької місцевої прокуратури затверджено та направлено до сду обвинувальний акт відносно чоловіківі з правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка, вчинена за попередньою змовою групою осіб, поєднано з проникненням до житла).

Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.


Довідково: санкція інкримінованого злочину передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.



Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/64455 4 липня о 13:30 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 76 мм часів Другої світової війни. Стиль article Fri, 06 Jul 2018 07:36:49 +0300 Вибухонебезпечний предмет напередодні виявили місцеві жителі під час проведення земляних робіт на відкритій території неподалік с. Матіївка Бахмацького району.

До прибуття надзвичайників небезпечне місце охороняли співробітники Національної поліції.
   
Під час обстеження прилеглої території інших небезпечних предметів піротехніки ДСНС не виявили.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
За черговий грабіж - опинився на лаві підсудних http://monitor.cn.ua/ua/style/64449 Бахмацька місцева прокуратура направила до суду обвинувальний акт відносно раніше судимого місцевого жителя, який обвинувачується у відкритому викраденні чужого майна, вчиненому повторно (грабежі). Стиль article Thu, 05 Jul 2018 13:11:51 +0300 Під час досудового розслідування з`ясовано, що у березні цього року обвинувачений, перебуваючи у свого знайомого, побачив у потерпілого в одній з кімнат телевізор, після чого відкрито заволодів ним.

Завдяки належно організованому та кваліфікованому процесуальному керівництву досудовим розслідуванням здобуто докази вини чоловіка.

За скоєне обвинуваченомузагрожуєпокарання у видіпозбавленняволі на строк від 4 до 8 років.


Бахмацька місцева прокуратура

]]>
На Чернігівщині розпочався кінофестиваль пам'яті режисера Кантера http://monitor.cn.ua/ua/culture/64326 "Леонід попросив нас усіх зібратися на кінокемпі без нього і провести дуже світлий позитивний фестиваль", - розповіла організатор. Культура article Sat, 30 Jun 2018 09:58:00 +0300 У Чернігівській області на мистецькому хуторі Обирок сьогодні розпочався кінофестиваль "Кіносарай", присвячений пам'яті режисера Леоніда Кантера.

Як повідомила організатор заходу Катерина Мізина, фестиваль триватиме до 2 липня.

"Цього літа фестиваль є особливим. З нами немає Леоніда Кантера. Леонід попросив нас усіх зібратися на кінокемпі без нього і провести дуже світлий позитивний фестиваль. Тож усі, хто любив Леоніда та його “країну мрій” Обирок, приїхали 29 червня - 1 липня зустрітися та радісними спогадами і хорошим кіно згадати найкращого документаліста і продюсера України", - зазначила вона.

Для учасників фестивалю передбачається проживання у наметах та перегляд кінострічок у "кіносараї". Крім того, у "Кіносараї" на Обирку не сидять на стільцях і не їдять попкорн - глядачі сидять або лежать на запашному сіні і дивляться фільми на великому екрані".

У програмі фестивалю - перегляд українських фільмів "Припутні", "Жива ватра", "Стрімголов".

Також будуть демонструватися стрічки, присвячені Леоніду Кантера та ув'язненому у Росії режисеру Олегу Сенцову. Кожен ранок у рамках фестивалю розпочинатиметься запливом уздовж Полковничого озера та із занять йогою.

Гостем фестиваля є репер із Чилі Ser y Ester. Як уточнила Мізина, на кінофестиваль зібралися близько 150 учасників.

За інформацією організаторів, фестиваль і стане прощанням із режисером Кантером, який 4 червня здійснив самогубство на хуторі Обирок.
 
https://www.unian.ua/tourism/news/10170221-na-chernigivshchini-rozpochavsya-kinofestival-pam-yati-rezhisera-kantera.html

]]>
За нанесення умисних тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть співмешканки, винуватого засуджено до 7 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/64321 Вироком Бахмацького районного суду місцевого жителя визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). Стиль article Sat, 30 Jun 2018 08:32:14 +0300 У судовому засіданні прокурором доведено, що у лютому 2018 року обвинувачений, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, поряд з місцем свого проживання у с. Митченки, Бахмацького району, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, переслідуючи мету спричинення тілесних ушкоджень, почав наносити удари ногами та руками в область голови та грудної клітки потерпілої.

У подальшому, в результаті закритої черепно-мозкової травми, крововиливів у м’які покриви голови та шлуночки мозку, переламів кісток склепіння черепа та дев’яти ребер, потерпіла померла.

Врахувавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки злочину, вчинення його у стані алкогольного сп’яніння, стосовно особи, з якою винний перебував  у сімейних відносинах, суд призначив покарання у вигляді 7 років позбавлення волі.


Прес-служба прокуратури області

]]>
Захід “Кінокемп “Кіносарай 2018” http://monitor.cn.ua/ua/anons/64041 Анонси article Fri, 22 Jun 2018 17:00:00 +0300 Захід “Кінокемп “Кіносарай 2018” в мистецькому хуторі Обирок.
Проводить Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з ГО “Всеукраїнська молодіжна організація “Зелене плем’я”.
Мистецький хутір Обирок (Бахмацький район).
Початок о 17:00.

]]>
Піротехніки ДСНС знищили артилерійський снаряд калібром 85 мм http://monitor.cn.ua/ua/style/64099 18 червня о 13:20 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України у Чернігівській області знищено артилерійський снаряд калібром 85 мм часів Другої світової війни. Стиль article Tue, 19 Jun 2018 13:09:03 +0300 Предмет, схожий на вибухонебезпечний виявили 17 червня о 16:15 місцеві жителі під час проведення зелених робіт на приватній земельній ділянці неподалік м. Бахмач. Місце виявлення боєприпасу взяли під охорону співробітники Національної поліції.

Під час обстеження прилеглої території фахівці групи піротехнічних робіт інших боєприпасів не виявили.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Слід пам'ятати, що боєприпаси часів війни несуть загрозу людям. Їх знешкодженням мають займатися лише фахівці піротехнічної служби.


УДСНС  України у Чернігівській області

]]>
Про Гетьманську столицю http://monitor.cn.ua/ua/culture/63963 14 червня 1993 року, двадцять п’ять років тому, народився Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", що засвідчила постанова Кабінету Міністрів за №445. Всього лише 25…, а такий насичений шлях... Культура article Thu, 14 Jun 2018 09:37:19 +0300 Батурин сьогодні пробуджує українця, допомагає осмислити себе, свою країну, своє місце і свою роль... Важливо, що Батурин пробуджує зійти з позиції спостерігача, спонукає стати учасником, а може і творцем! Відроджуючи Батурин Президент Віктор Ющенко саме цю міссію покладав на Гетьманську столицю.

Заповідник "Гетьманська столиця" в свої двадцять п’ять - це 35 пам’яток архітектури, археології, садово-паркового мистецтва, історії, це унікальні пам’ятники роботи кращих українських скульпутрів, це п’ять змістовних і сучасних музеїв, це багатотисячна колекція музейних предметів, це сотні вагомих наукових досліджень, це тисячі науково-просвітницьких заходів, це сотні тисяч відвідувачів щорічно, це десятки гектарів доглянутих територій, це тисяча гетьманських троянд...

«Гетьманська столиця» - це і потужний колектив патріотів і професіоналів, який гідно несе імена Гетьманів і справи їх до українців, який щодня піклується про те, щоб жив і процвітав Батурин - гордість і любов нашої України!

]]>
Прокуратурою області установлено факт передачі земель площею понад 80 га в обхід земельних торгів http://monitor.cn.ua/ua/style/63932 Вивченням стану використання земель сільськогосподарського призначення виявлено факт неправомірного, без проведення земельних торгів, надання суб’єкту господарювання землі на території Бахмацького району для ведення фермерського господарства. Стиль article Wed, 13 Jun 2018 07:09:13 +0300 Як встановлено, у 2015 році на території однієї із сільських рад Бахмацького району громадянин отримав у оренду земельну ділянку площею 110 га.

У подальшому, у 2016 році після створення фермерського господарства громадянин повторно звернувся до Головного управління Держгеокадастру в Чернігівської області з клопотанням про надання йому в оренду для ведення фермерського господарства земель загальною площею 80 га вартістю 1,9 млн. грн.

Рішенням органу державної влади у порушення вимог земельного законодавства, без проведення земельного аукціону фізичній особі повторно надано у користування землю для ведення фермерського господарства.

Реагуючи на порушення законодавства прокуратурою пред'явлено позов до суду.
Робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Прокуратуроюздійснюється процесуальне керівництво за фактом смерті Леоніда Кантера http://monitor.cn.ua/ua/style/63779 Групою прокурорів Бахмацької місцевої прокуратури здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, яке розслідується Бахмацьким відділом поліції Головного управління Національної поліції, за фактом смерті відомого українського режисера, письменника, волонтера, учасника АТО Леоніда Кантера. Стиль article Wed, 06 Jun 2018 18:13:44 +0300 Установлено, що 04 червня 2018 року в с. Обирок Бахмацького району виявили тіло Леоніда Кантера з наскрізним вогнепальним пораненням в області голови.

На місце події виїздила слідчо-оперативна група, керівник Бахмацької місцевої прокуратури. З місця події вилучили вогнепальну зброю.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 1 ст. 115 КК України (умисне вбивство). У кримінальному провадженні виконуються невідкладні слідчі дії, спрямовані на встановлення всіх обставин.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

 

]]>
Поліція розслідує обставини самогубства у Бахмацькому районі http://monitor.cn.ua/ua/style/63758 Поліція Чернігівщини відкрила кримінальне провадження за фактом самогубства 36-річного чоловіка в одному з сіл Бахмацького району. Стиль article Tue, 05 Jun 2018 13:17:50 +0300 Надвечір 4 червня до поліції надійшло повідомлення, що в домоволодінні одного з сіл Бахмацького району здійснив самогубство 36-річний чоловік.

На місце події негайно виїхала слідчо-оперативна група поліції, яка на місці події виявила труп чоловіка з наскрізним вогнепальним поранення в щелепу. Поряд  з тілом правоохоронці виявили зброю.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження та перевіряються всі обставини події.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Замість громадських робіт – під арешт http://monitor.cn.ua/ua/style/63598 За процесуального керівництва Бахмацької місцевої прокуратури до Бахмацького районного суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України (ухилення від громадських робіт особою, засудженою до цього виду покарання). Стиль article Wed, 30 May 2018 10:58:56 +0300 Під час судового розгляду з’ясовано, що підсудна наприкінці  2017 року була засуджена до покарання у виді 120 годин громадських робіт.
 
Вона була ознайомлена з порядком та умовами відбування покарання, роз’яснено наслідки у разі ухилення від відбування покарання, але до відбуття покарання так і не приступила.

Враховуючи всі обставини справи та позицію прокурора, судом засуджено жінку до покарання у виді 2 місяців та 15 днів арешту.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Бахмачанин опинився на лаві підсудних через гвинтівку та патрони http://monitor.cn.ua/ua/style/63565 Прокурором Бахмацької місцевої прокуратури затверджено і направлено до суду для розгляду по суті обвинувальний акт за ч. 1 ст. 263 КК України (придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу). Стиль article Tue, 29 May 2018 07:52:26 +0300 Під час досудового розслідування встановлено, що 53-річний житель Бахмацького району, як він сам пояснив, восени 2017 року знайшов гвинтівку Токарева та патрони до неї калібру 7,62 мм.

Весь цей арсенал чоловік зберігав вдома. Звідти його під час санкціонованого обшуку вилучили правоохоронці.

Обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Завершено досудове розслідування стосовно зловмисника, який вбив свою співмешканку http://monitor.cn.ua/ua/style/63136 Бахмацька місцева прокуратура затвердила і направила до судуобвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 121 КК України за фактом заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що призвело до смерті жінки в одному із сіл Бахмацького району. Стиль article Sat, 12 May 2018 11:25:58 +0300 У ході проведення першочергових слідчих дій встановлено особу підозрюваного, яким виявився 32-річний співмешканець потерпілої, якого затримано в порядку ст. 208 КПК України та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Під час досудового розслідування встановлено, що підозрюваний, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, на грунті виниклих особистих неприязних відносин наносив численні удари руками та ногами по тілу своєї співмешканки. Відотриманих травм потерпіла померла на місці.

Обвинуваченому загрожує покарання від 7 до 10 років позбавлення волі.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Поліція розслідує ДТП, в якій загинули батьки та дитина http://monitor.cn.ua/ua/style/63108 Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом загибелі у автопригоді в Бахмацькому районі подружжя та їх малолітньої дитини. Стиль article Sat, 12 May 2018 09:13:09 +0300 Зранку 11 травня на службу "102" до Бахмацького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення про автопригоду із загиблими між селами Зеленівка та Осинівка.

Житель району, керуючи автомобілем Форд-Мондео, на районній автодорозі не вибрав безпечної швидкості, виїхав на узбіччя, де зіткнувся з придорожнім деревом.

Внаслідок ДТП водій із дружиною загинули на місці події, яких за допомогою спецтехніки рятувальники вирізали з автівки. В подальшому в ході огляду автомобіля в салоні було виявлено тіло їх однорічної дитини.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо вони спричинили загибель кількох осіб) - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
На лаві підсудних опинилися місцеві жителі, які незаконно збували наркотичний засіб в м. Бахмач http://monitor.cn.ua/ua/style/63057 Бахмацькою місцевою прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків, які за попередньою змовою в січні 2018 року, діючи умисно, з корисливих мотивів, з метою швидкого та незаконного збагачення, здійснювали незаконне виготовлення з метою збуту та збут наркотичного засобу – опію ацетильованого на території м. Бахмач. Стиль article Thu, 10 May 2018 06:53:13 +0300 У січні цього року чоловіків було затримано, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України (незаконне виготовлення з метою збуту, незаконнй збут особливо небезпеченого наркотичного засобу, вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб).

Наразідо обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
 
Довідково: санкція ч. 2 ст. 307 КК України перебачає відповідальність від6 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Бахмацька місцева прокуратура Чернігівської області

]]>
Прокурором доведено винуватість http://monitor.cn.ua/ua/style/63031 Прокуратурою у суді доведено винуватість жителя Бахмацького району, який знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, за відсутності посвідчення водія категорії «В», вчинив дорожньо-транспортну пригоду та залишив потерпілу у небезпеці, чим вчинив злочини, передбачені ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього рух, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження особи) та ч. 1 ст. 135 КК України (залишення в небезпеці). Стиль article Tue, 08 May 2018 07:40:22 +0300 Установлено, що обвинувачений, керуючи автомобілем «Москвич 412» у населеному пункті Бахмацького району у зв’язку із відсутністю навичок у керуванні транспортним засобом, здійснив наїзд на пішохода.
   
У результаті дорожньо-транспортної пригоди пішохід отримала тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, забою головного мозку, крововиливів, перелому кісток, які у своєму комплексі відносяться до категорії тяжких тілесних ушкоджень.
   
Здійснивши наїзд на жінку, обвинувачений поставив потерпілу в небезпечний для життя стан, водночас транспортний засіб не зупинив, на місці пригоди не залишився, а постраждалій першу медичну допомогу не надав та з місця пригоди зник.   
   
Судом, із застосуванням ст. 70 КК України, обвинуваченому призначено покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Також судом частково задоволено цивільний позов потерпілої та стягнуто 63 тис. грн. матеріальної та моральної шкоди, повністю задоволено позов прокурора про стягнення 9 тис. грн. на відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої від злочину особи. Додатково з обвинуваченого стягнуто 4 тис. грн. витрат, пов’язаних з оплатою правової допомоги та 2,5 тис. грн. – відшкодування процесуальних витрат. 


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Армійську гвинтівку вилучили у раніше судимого громадянина http://monitor.cn.ua/ua/style/62833 Житель одного з сіл Бахмацького району незаконно зберігав у себе вдома автоматичну гвинтівку СВТ-40 калібру 7,62 мм та набої до неї. Стиль article Sat, 28 Apr 2018 08:36:04 +0300 До оперативників Бахмацького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області надійшла інформація, що раніше судимий житель одного з сіл району незаконно зберігає у себе автоматичну гвинтівку.

Прибувши на місце, правоохоронці провели санкціонований обшук домоволодіння 52-річного чоловіка.

В результаті поліція виявила та вилучила самозарядну гвинтівку армійського зразку СВТ-40 калібру 7,62мм та набої. Вилучена зброя і боєприпаси направлені на дослідження до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області
 

]]>
Чергових "чорних" лісорубів затримали поліцейські http://monitor.cn.ua/ua/style/62744 Поліцейські Бахмацького відділу Головного управління Нацполіції Чернігівської області відкрили кримінальне провадження за фактом незаконної порубки дерев на території колишньої військової частини в м. Бахмач. Стиль article Tue, 24 Apr 2018 06:29:04 +0300 До поліції надійшла інформація, що в Бахмачі на території колишньої військової частини невідомі особи здійснюють незаконну порубку дерев.

На виклик негайно виїхали група швидкого реагування та слідчо-оперативна група, які затримали за вказаною адресою 41-річного місцевого жителя. Той бензопилою вже встиг не лише спиляти дерева, а й частину з них завантажити у свою «Газель», розпилявши їх на колоди.

За даним фактом відкрите кримінальне провадження за частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу) - карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>