Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Поліція розслідує обставини ранкової автопригоди на міжнародній трасі http://monitor.cn.ua/ua/style/69340 В лобовому зіткненні двох легковиків на автошляху Кіпті – Глухів – Бачівськ неподалік посту дорожнього контролю «Вертіївка» постраждали семеро людей. На щастя, ніхто не загинув. Стиль article Sat, 02 Feb 2019 12:54:26 +0200

Попередньо відомо, що водій легковика «Тойота» не впорався з керуванням, ймовірно, через складні дорожні умови, та виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з кросовером «Пежо». В одному автомобілі їхало троє, а в другому — четверо людей. Усі вони дістали травми різної тяжкості.

До місця аварії негайно прибули група реагування патрульної поліції та слідчо-оперативна група, карети швидкої допомоги. Медики доставили всіх постраждалих на обстеження до лікувальних закладів Ніжина.

За фактом ДТП поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України («порушення правил безпеки дорожнього руху»), яка передбачає покарання до восьми років позбавлення волі, з можливим позбавленням права керувати транспортом на три роки.

Тривають слідчі дії.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Під час пожежі загинув літній чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/69275 29 січня о 08:49 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку, що по вул. Троїцькій у смт Лосинівка. Стиль article Thu, 31 Jan 2019 08:20:24 +0200

За викликом на місце події прибули вогнеборці 16-ої Державної пожежно-рятувальної частини та місцевої пожежної команди.

Спільними діями пожежу о 09:28 було локалізовано, а о 09:40 остаточно ліквідовано.

Під час гасіння в одній з кімнат будинку рятувальники виявлено тіло 84-річного господаря помешкання без ознак життя.

Причиною пожежі послужило порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печі.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
На Ніжинщині відкрили пам’ятну дошку Праведнику народів світу http://monitor.cn.ua/ua/style/69209 У страшні роки нацистських переслідувань Устинія Петренко, жителька села Шатура, що на Ніжинщині, не злякавшись гніву агресора, надала прихисток двом єврейським дівчатам. Стиль article Mon, 28 Jan 2019 11:41:03 +0200
Жінці, як сотням інших небайдужих, присвоєно звання Праведника народів світу. Вчора, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, як свідчення шани подвигу на фасаді місцевої школи відкрили пам’ятну дошку.

В урочистостях взяли участь директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Олександр Левочко, представник обласного об’єднання єврейських общин та організацій Семен Бельман та представник Українського інституту національної пам'яті в Чернігівській області Сергій Бутко.

Значну роль у встановленні пам’ятної дошки відіграла активна дослідницька робота місцевої вчительки Тетяни Рубан та її учнів. Саме вони створили відео зі свідченнями очевидців, що відтворює події в Шатурі у період окупації.

]]>
Новий комплекс лісівників здатен переробити 100 кілограмів шишок за добу http://monitor.cn.ua/ua/style/68858 У новий рік з новими технологіями! Найважливішим завданням лісового господарства є збереження та відновлення лісу, а для цього, треба мати високоякісне насіння. Стиль article Mon, 14 Jan 2019 08:06:51 +0200
Саме тому працівники ДП «Ніжинське лісове господарство» не просто провели роботу з заготівлі шишок хвойних порід дерев, але й придбали комплекс з їх переробки. Новий комплекс лісівників здатен переробити 100 кілограмів шишок за добу.

Новітній пристрій розмістили у Іржавському лісництві ДП «Ніжинське лісове господарство». Він здатний переробити до ста кілограмів шишок за добу.
 
Обслуговує його всього два спеціалісти. Тепер, зібравши і відправивши шишки сосни звичайної на переробку, лісники зможуть отримати чисте відбірне насіння для посіву у своїх розсадниках, коробах і теплицях. Надалі з нього планують отримати стандартний посадковий матеріал, який спрямують на відновлення майбутніх лісових насаджень.

По закінченню презентації комплексу з переробки шишок, лісівники провели технічну нараду. Захід відбувся за участю головних спеціалістів підприємства та керівників структурних підрозділів.

Ніжинські лісівники обговорили низку виробничих питань, підбили підсумки минулого року та обговорили плани на майбутнє.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
Ніжинські рятувальники від органів влади отримали нове спорядження http://monitor.cn.ua/ua/style/67811 23 листопада у Ніжині голова районної державної адміністрації В'ячеслав Івашин рятувальникам Ніжинського міськрайонного відділу та 16-ої Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Чернігівській області передав нове спорядження, зокрема надувний гумовий човен та комплект гуми в кількості 8 шт. для оперативно-рятувальних автомобілів. Стиль article Mon, 26 Nov 2018 07:27:00 +0200 Звертаючись до рятувальників, керівник району висловив слова вдячності за забезпечення надійного захисту населення і територій від пожеж, надзвичайних ситуацій і подій, а також зазначив, що з боку органів влади й надалі приділятиметься значна увага покращенню матеріально-технічного забезпечення підрозділу.

На завершення заходу рятувальники подякували за надане спорядження та зазначили, що це дасть змогу більш оперативно й професійно виконувати завдання за призначенням.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція розслідує аварію із одним загиблими і п’ятьма травмованими http://monitor.cn.ua/ua/style/67597 Неподалік села Вертіївка Ніжинського району сталася дорожньо-транспортна пригода з загиблим та травмованими. Стиль article Sat, 17 Nov 2018 11:08:52 +0200 Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею (порушення правил безпеки дорожнього руху, які спричинили загибель особи).

На місці дорожньо-транспортної пригоди працювали експерти та слідчі. За попередньою інформацією, водій «Шкода» під час обгону виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся з автомобілем «ВАЗ». В результаті автопригоди п’ятеро осіб травмовано та одна загинула.

За фактом ДТП відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху, якщо вони спричинили смерть потерпілого), караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

]]>
Поліція в результаті спецоперації затримала міжрегіональну розбійницьку групу http://monitor.cn.ua/ua/style/67359 Розбійників з Харківщини та Хмельниччини, які скоїли влітку напад на родину в Ніжинському районі, затримали оперативники кримінальної поліції Чернігівщини за підтримки бійців КОРД. Стиль article Thu, 08 Nov 2018 07:32:07 +0200 Наприкінці літа троє молодиків у балаклавах скоїли розбійний напад на подружжя жителів одного з сіл Ніжинського району. Нападники вдерлися до будинку через незамкнені двері, зв’язали господарів мотузками і скотчем, били їх та вимагали гроші й цінності. Зловмисники сподівалися добряче поживитися, адже родина тримає міцне господарство, займається розведенням домашньої птиці, а син їздить на заробітки за кордон.

Розбійники обнишпорили усі закутки та схованки, але знайшли тільки 4000 гривень. Це їх ще більше розлютило. Вони відібрали у господині навіть сережки та обручку, прихопили документи на квартиру у Чернігові, мобільні телефони та паспорти. Заброди намагалися утекти на авто потерпілих, але не змогли його завести.

Як тільки до поліції надійшла інформація про розбій, на місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Ніжинського відділу поліції, Головного управління Нацполіції на чолі з керівництвом, представники прокуратури та кінолог зі службовою собакою.

Проаналізувавши «почерк» нападників, досвідчені оперативники одразу припустили, що злочинці були явно не місцеві. Ця версія виявилася продуктивною. Невдовзі поліція вирахувала зловмисників – сезонних працівників, які працювали на зборі овочів в агропідприємстві із сусіднього села.

Оперативники управління стратегічних розслідувань за підтримки бійців КОРД затримали кримінальне тріо. Операція затримання відбулася одночасно в Харківській та Хмельницькій областях. У фігурантів вилучено докази їх злочинної діяльності, в тому числі особисті речі потерпілого подружжя з Ніжинського району, а також  зброю та наркотики.  Виявилося, що один із затриманих вже перебував у розшуку за наругу над могилою.

Розслідування проводиться в рамках кримінального провадження, відкритого за частиною 3 статті 187 кримінального кодексу України (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище) - карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Чиновниця, яка допустили систематичні катування та вбивство дитини намагається поновитися на роботі http://monitor.cn.ua/ua/style/66592 Колишній директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніжинської РДА Олена Подпоріна, яку звільнили через резонансну справу, що трапилася в селі Мильники, намагається через суд поновитися на роботі. Стиль article Mon, 08 Oct 2018 10:17:18 +0300 Окрім того колишня чиновниця хоче стягнути з держави 10 тисяч гривень судового збору та відшкодування ймовірних втрат заробітної плати. Засідання у справі, як завжди, намагалися провести по-тихому, без зайвого шуму. Активісти «С14» побували В Ніжинському міськрайонному суді і переконалися – якби не присутність громадськості, справу завершили б вже на першому засіданні на користь скандальної чиновниці.

Судове засідання відбулося у форматі однойменного комічного стендапа «Рафік не винен». Склалося стійке враження, що Олену Подпоріну тут таки і канонізують – 22 нагороди і відзнаки! Особливо цинічним виглядали відзнаки за  акцію «100 днів без насилля». У той час як чиновниця бравадно звітувала «на гору» про те, що в Ніжинському районі все благополучно – у Мильниках нелюд-садист і мати-алкоголічка катували і морили голодом дві маленькі безневинні душі.

Найвагомішим аргументом захисту чиновниці було те, що її звільнили, не дочекавшись доки та вилежиться на лікарняному вигуляється у відпустці. І звільнили її за день раніше, ніж прийшов лист з області, яким рекомендували звільнити директорку центру. Представник голови РДА визнав, що Подпоріну звільнили не витримавши строків. Але цей факт аж ніяк не є реабілітуючим. Увесь судовий розгляд виглядав як фарс ф чиста формальність. Бо представники Ніжинської РДА навіть не зазначили того факту, що порушення були неодноразовими ,а систематичними і до Центру соціальних служб для молоді неодноразово зверталися з питання неналежного догляду за дітьми.

Невже Олена Подпоріна вважає нормальним, коли виснажені напівроздягнуті діти блукають кладовищем пізньої осені? Чи до неї не звертався з цим питанням сільських голова Мильників, який забирав дітей із кладовища? Чи не отримував від матері молотком по голові за те, що намагався вплинути на ситуацію? Невже начальниці уповноваженого органу не здалося ненормальним те, що діти мешкають в одній садибі з чоловіком, який неодноразово сидів у в’язниці, один раз – за зґвалтування матерів свого товариша? Чому Подпоріна не забрала дітей з родини, де погрожували соціальним працівникам і спускали на них сторожового пса? У той час, коли знущались та катували дітей, Олена Подпоріна вірить у версію матері-алкоголічки про те, що вони перебувають під наглядом професійної няні.

Жодної перевірки соціально-побутових умов! ЖОДНОЇ! Проте у звітах у – все гаразд! Гроші на дітей від держави справно надходять справно і регулярно, діти пухнуть з голоду, а кодло п’янствує і катує малечу.

Олені Подпоріній варто нагадати, що в забитої до смерті дівчинки були задавнені переломи рук та хребта, опіки статевих органів та рвані рани в області ротика, а кількість синців була незліченна. У старшої дівчинки було вирване волосся, опіки та безліч синців різної давності та розмірів. Натомість Олена Подпоріна в унісон із працівницею обласного центру ССМ, яка працює там декілька місяців, про те, що мати в дітей жодного разу не була помічена в стані алкогольного сп'яніння, що діти в неї були завжди охайні та доглянуті. І вони робили все можливе... А встановити місцезнаходження дітей самотужки два місяці не могли.

Суддя Ковальва акцентувала увагу на тому, що в рекомендаційному листі з рішенням спеціальної обласної комісії було записано те, що Подпоріну Олену Вікторівна звільнити з посади, але не за одинарний грубий проступок – і це є не вірним трактуванням, через яке голова РДА на власний розсуд вирішив звільнити підлеглу, порушивши цим закон та її трудові права. Сама ж суддя навіть не розглядала матеріали розслідування комісії, в яких чітко прописані службові порушення, що тягнуть не на цивільнину, а на кримінальну справу за службове недбальство, що призвело до тяжких наслідків.

У зв'язку з тим, що наступна справа у судді Ковальової була кримінальна і потребувала детального розгляду, то в засіданя перенесли на 16 жовня 10.00.

«С14» закликає всіх небайдужих ніжинців, не допустити поновлення горе-чиновниці на роботі і прийти до суду, щоб глянути у вічі людині, на якій лежить тягар відповідальності за стан справ у неблагополучних родинах!

 
За інформацією формації «С14»

]]>
За позовом прокурора до місцевого бюджету стягнуто майже 400 тис. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/66364 Рішенням господарського суду Чернігівської області закрито провадження у справі за позовом регіональної прокуратури у зв’язку з добровільною сплатою всієї суми коштів відповідачем. Стиль article Sat, 29 Sep 2018 09:15:50 +0300 Як було установлено, одним із господарюючих підприємств Ніжинського району неналежним чином виконуються умови договору оренди майже 2 га землі вартістю 3 430 тис. грн., що у свою чергу порушує законодавство та завдає збитків місцевому бюджету.

Враховуючи систематичну несплату орендної плати, прокуратурою заявлено позов до суду про стягнення на користь Ніжинської міської ради майже 400 тис грн заборгованості за договором оренди земельної ділянки.

Зверненню прокурора до суду передувало вивчення стану законності у сфері земельних відносин.

Робота на вказаному напрямі триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Поліція ліквідувала схованку боєприпасів у покинутому будинку http://monitor.cn.ua/ua/style/65983 В Ніжинському районі раніше судимий громадянин облаштував схрон, в якому незаконно зберігав чотири ручні гранати, 120 набоїв до нарізної вогнепальної зброї армійських зразків та саморобний вибуховий пристрій. Стиль article Thu, 13 Sep 2018 12:36:21 +0300 В ході проведення операції «Зброя та вибухівка» у підлозі нежилого будинку в одному з сіл Ніжинського району поліція виявила схованку зброї. Арсенал належить раніше судимому мешканцю сусіднього району Чернігівщини.

В ході огляду схову поліцейські виявили та вилучили 3 ручні осколкові гранати Ф-1 та одну гранату РГД-5, запал до гранати, 120 набоїв різних калібрів до нарізної зброї армійських зразків, а також саморобний вибуховий пристрій, який вибухотехніки знешкодили.

Боєприпаси направлені до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру для проведення експертизи.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліцейські припинили діяльність підпільного цеху з виготовлення какао http://monitor.cn.ua/ua/style/65792 Оперативниками управління захисту економіки в Чернігівській області було встановлено, що виготовлення та зберігання контрафактної продукції здійснюється в приміщеннях виробничих цехів, які входять в комплекс нежитлових будівель Ніжинського району. Стиль article Wed, 05 Sep 2018 13:52:01 +0300 Під час проведення санкціонованих обшуків оперативники управління спільно зі слідчими Ніжинського відділу поліції під процесуальним керівництвом Ніжинської місцевої прокуратури виявили та вилучили незаконно виготовлену продукцію, пакувальний матеріал та обладнання для виготовлення продукції (какао-порошку).

Контрафактна продукція випускалася під торговою маркою, право на використання якої належить спільному відкритому акціонерному товариству іншої держави.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України (незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару), карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого та з конфіскацією відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.


За матеріалами управління захисту економіки

]]>
У Ніжинському районі урочисто відкрили пожежне депо підрозділу місцевої пожежної охорони http://monitor.cn.ua/ua/style/65695 31 серпня у с. Вертіївка Ніжинського району відкрито депо підрозділу місцевої пожежної охорони. Стиль article Sat, 01 Sep 2018 09:15:12 +0300 Під час урочистостей народний депутат України Олександр Кодола відзначив кращих вогнеборців подяками, а заступник начальника УДСНС України у Чернігівській області полковник служби цивільного захисту Олександр Нагуло вручив керівникові пожежної команди сертифікат на пожежно-рятувальний автомобіль.

"В рамках децентралізації, яку проводить керівництво Держави, одним з основних напрямків реформування є створення розгалуженої мережі місцевих пожежних команд. Це необхідно заради того, щоб зменшити час прибуття пожежно-рятувальних підрозділів до місця виникнення пожежі або надзвичайної ситуації, а це завжди вчасно надана допомога тим громадянам, які її потребують. Вогнеборці місцевих пожежних команд є надійними помічниками підрозділів Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області", - зазначив у своєму виступі Олександр Нагуло.

До штату місцевого підрозділу місцевої пожежної охорони увійшли 8 вогнеборців, а у цілодобовому режимі несуть службу двоє співробітників.

Порадували присутніх яскравими виступами дитячий колектив вихованців старшої групи «Дзвіночок» дошкільного навчального закладу «Колосок» та місцевий аматорський колектив «Любисток».

Освячення підрозділу і техніки провів настоятель Свято-Миколаївської церкви с. Вертіївка отець Василь.

Після урочистого перерізання жовто-синьої стрічки почесні гості та мешканці громади мали змогу оглянути приміщення підрозділу, ознайомитися з технікою та озброєнням рятувальників.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Робоча нарада з представниками друкованих ЗМІ http://monitor.cn.ua/ua/style/65495 21 серпня голова Ніжинської районної ради Олег Бузун провів робочу нараду з представниками друкованих засобів масової інформації Ніжинщини (газети «Ніжинський вісник», «Вісті», «Свідомий погляд») та Носівщини. Стиль article Tue, 21 Aug 2018 15:06:41 +0300 Участь у обговоренні взяли територіальний менеджер ПАТ «Укрпошта» Тетяна Горкавенко та директор ТОВ «Формат Плюс-П» Володимир Прошукало.

У ході наради було обговорено можливість переходу даних газет на друк в один день тижня, аби полегшити роботу мобільним бригадам, а підписникам – вчасно отримувати пресу.

Крім того, було підняте питання залишати газети, що друкуються в Ніжині, для сортування на місці на дільниці обробки, аби не витрачати зайвий час і ресурс для перевезення їх до Чернігова й знову повертати в Ніжин. Сподіваємось, що думку газетярів буде враховано.


Організаційний відділ районної ради

]]>
Ніжинські лісівники будують нову дорогу та доглядають за лісом http://monitor.cn.ua/ua/style/65397 Декоративні розсадники, освітлення, прочистка і прорідження лісу, санітарні рубки вибіркові, нова лісова дорога – керівники структурних підрозділів ДП «Ніжинське лісове господарство» оглянули хід і якість виконання лісогосподарських заходів. Стиль article Fri, 17 Aug 2018 10:24:28 +0300 На державному підприємстві «Ніжинське лісове господарство» - виїзна технічна нарада. Присутні всі керівники структурних підрозділів господарства. Головна мета – ознайомитись з ходом і якістю виконання запланованих лісогосподарських заходів, а це – освітлення, прочистки, прорідження, санітарні  рубки вибіркові.

Перебуваючи на території Іржавського лісництва, лісівники  оглянули розсадник декоративних порід. Директор підприємства Юрій Болоховець поставив завдання керівникам структурних підрозділів господарства максимально озеленити декоративно-садивним матеріалом садиби лісництв і складів.

Завершальним етапом виїзної наради стала інспекція будівництва нового відрізку лісової дороги, що має значне господарське та соціальне значення. В Новоселицькому лісництві розпочався підготовчий етап робіт. Загальна протяжність лісового шляху складе понад 8 кілометрів. В цьому році ніжинські лісівники планують завершити перший етап з її будівництва на відрізку шляху, протяжністю 2,7 кілометра.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
На Ніжинщині жителі чотирьох сіл залишилися без громадського транспорту. ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/style/65377 На Ніжинщині жителі чотирьох сіл залишилися без громадського транспорту. Єдиний автобус, яким місцеві могли доїхати до центру громади і району, припинив їздити, як каже перевізник, через погані дороги і нерентабельність. Селянивлаштували акцію протесту. Стиль article Thu, 16 Aug 2018 11:50:38 +0300 У Миколи Білана інвалідність першої групи. Щодня чоловік приймає ліки. Раніше їх привозив фельдшер рейсовим автобусом. Три тижні тому він перестав їздити до Шняківки і ще трьох сіл Лосинівської громади.

Без громадського транспорту залишились більше тисячі селян. Після трьох тижнів марного очікування автобусу люди з трьох сіл велосипедами та пішки добрались у Шняківку і влаштували тут акцію протесту.

Попередній перевізник від цього маршруту відмовився минулого року. Бажаючих замінити його не знайшлося, каже начальник управління транспорту облдержадміністрації Сергій Меженний.

Сергій Меженний, начальник управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації: «Рік тому, коли ми подавали оголошення на конкурс, бажаючих для здійснення перевезень на даному маршруті перевізників не було. Тоді ми почали спілкуватися з усіма перевізниками і вони сказали, що цей маршрут вони обслуговувати не хочуть у зв’язку з тим, що відсутнє будь-яке там дорожнє покриття. Тоді ми все ж таки провели переговори, наради і домовились, що буде перевізник працювати. Він пропрацював рік і тепер каже, що дорога не відповідає і така ситуація склалась.»

Перевізник, приватний підприємець Віктор Трухан каже, від маршруту не відмовляється. Проте ризикувати здоров’ям водіїв і пасажирів не хоче.

Володимир Андрієць, голова Лосинівської ОТГ: «2 травня ми написали на обласне управління капітального будівництва листа, що для Лосинівської об’єднаної громади пріоритетною є дорога Лосинівка-Сальне-Шняківка. Але ж до ремонту так справа й не дійшла. І по кінцю червня кошти на ямковий ремонт Ніжинський район були повністю використані. Тобто ніхто сюди нічого не вклав.»

Люди з сіл, в які не ходить автобус, кажуть — перекриватимуть дороги.

http://www.youtube.com/watch?v=eDW-7RCOBZ8

]]>
Чернігівський рибоохоронний патруль затримав порушників з 10 сітками та 13,5 кг риби http://monitor.cn.ua/ua/style/65367 У порушників вилучено 13,5 кг риби, 10 сіток зяберних та гумовий човен. Стиль article Thu, 16 Aug 2018 07:54:45 +0300 Під час рибоохоронного рейду водоймами Борзнянського району державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля, спільно з працівниками Головного управління Національної поліції в Чернігівській області, затримано двох мешканців с.Вертіївка Ніжинського району, які, за допомогою заборонених знарядь лову - сіток зяберних, встигли виловити риби: лин - 9 шт., карась золотий – 1 шт., плоскирка – 1 шт., краснопірка – 6 шт., щука – 2 шт., плітка – 59 шт., карась сріблястий – 13 шт., окунь – 25 шт.

Інцидент стався 15.08.2018, о 10 годині ранку, на озері поблизу с.Воловиця Борзнянського району. Протизаконними діями браконьєри завдали збитків рибному господарству України на суму 8184 грн.

Складені протоколи про адміністративні правопорушення будуть направлені до Борзнянського районного суду Чернігівської області для притягнення правопорушників до відповідальності згідно чинного законодавства.

]]>
Органами прокуратури вживаються заходи щодо повернення комунального майна http://monitor.cn.ua/ua/style/65332 Прокуратурою області постійно проводиться робота представницького характеру щодо відновлення порушених економічних інтересів держави, зокрема з питань державної та комунальної власності. Стиль article Wed, 15 Aug 2018 07:52:01 +0300 В ході вивчення стану законності на території Ніжинського району встановлено факт незаконного включення до ліквідаційного звіту та балансу комунального підприємства, відносно якого проводиться процедура банкрутства, об'єктів нерухомості комунальної власності Ніжинської міської ради, а саме: приміщення контори та оранжереї-ангару.

З метою запобігання незаконному вибуттю майна територіальної громади, прокуратурою заявлено позов про скасування рішення сесії в частині включення вказаних об'єктів до ліквідаційного звіту та балансу підприємства - банкрута.

Завдяки принциповій позиції прокурора, рішенням Господарського суду Чернігівської області від 13.08.2018 позовні вимоги задоволено у повному обсязі, визнано недійсним та скасовано рішення в частині включення до ліквідаційного звіту контори площею 81,9 м2 та оранжереї-ангару загальною площею 526,4 м2.

Робота з цих питань триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Постраждалим в ДТП оперативно надана допомога http://monitor.cn.ua/ua/style/65099 За попередньою інформацією, о 10 год. 48 хв. 3 серпня на 60 кілометрі автодороги Кіпті-Глухів-Бачівськ біля села Мала Кошелівка Ніжинського району перекинувся мікроавтобус «Фольксваген», який здійснював перевезення за маршрутом «Київ-Батурин». Стиль article Sat, 04 Aug 2018 09:30:52 +0300 Внаслідок аварії отримали травми 8 осіб – четверо дорослих та четверо дітей. Одна дитина та один дорослий у тяжкому стані. Всі постраждалі оперативно доставлені до Ніжинської центральної міської лікарні.

У Ніжині на аеродромі чергує вертоліт ДСНС України у повній готовності до вильоту. З Чернігова виїхала бригада лікарів та реанімаційний автомобіль.

Проводяться слідчі дії.

 
За повідомленням Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Через дощі у лісівників побільшало турбот http://monitor.cn.ua/ua/style/65044 Через особливості цьогорічних погодних умов, у зв’язку з великою кількістю дощів, побільшало турбот у лісівників. Стиль article Wed, 01 Aug 2018 11:59:00 +0300 Щоб зменшити негативний вплив від інтенсивного росту трав’яної рослинності та памолоді другорядних порід, які перешкоджають розвиткові й збереженню лісових культур, плантацій, шкілок і лісових  розсадників, ніжинські лісівники збільшили кількість агротехнічних заходів.

«Зростання кількості проведення агротехнічних та лісівничих доглядів за  не зімкненими лісовими культурами викликане інтенсивними опадами, які сприяють інтенсивному ростові трави та заростанню плантацій, шкілок і лісових розсадників, - пояснюють у ДП «Ніжинське лісове господарство. – Крім традиційного догляду за культурами, шляхом викошування кущорізами бур’янів і памолоді другорядних порід та ручного прополювання в ряду, державний лісгосп додатково придбав мульчувач лісовий МЛ-1,5 – універсальний подрібнювач, який призначений для  механізованого догляду за лісовими культурами в міжряддях».

За словами ніжинських лісівників, особливу увагу вони наразі надають лісовим розсадникам, коробам та теплицям, де вирощуються сіянці сосни, модрини, ялини, дуба звичайного. У подальшому ці сіянці будуть використані  для створення нових лісових культур та плантацій новорічних ялин.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
Прокуратура у судовому порядку стягує плату за землю http://monitor.cn.ua/ua/style/64829 Органами прокуратурою області вживаються заходи реагування за фактами використання суб’єктами господарювання сільськогосподарських угідь для комерційної діяльності без сплати орендної плати. Стиль article Mon, 23 Jul 2018 07:38:16 +0300 Встановлено, що одним з приватних товариств на підставі договору оренди використовувалася земельна ділянка в межах Вертіївської сільської ради Ніжинського району площею 56,5 га, у т.ч. 12 га – під господарськими будівлями, вартістю 575 тис. грн. без сплати орендної плати, борг з якої перед місцевим бюджетом складав 168 тис. грн.

З метою поновлення інтересів територіальної громади, прокурор звернувся з позовом до суду про стягнення заборгованості.

Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 13.07.2018 позов задоволено повністю та стягнуто з відповідача 168 тис. грн. боргу з орендної плати, а також судовий збір.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Сільські вогнеборці під час ліквідації пожежі врятували господаря помешкання http://monitor.cn.ua/ua/style/64758 18 липня о 16:20 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про загоряння приватного житлового будинку в с. Галиця. Стиль article Thu, 19 Jul 2018 10:23:26 +0300 Загоряння помітили сусіди й викликали вогнеборців. На місце події за викликом прибули дві місцеві пожежні команди з населених пунктів Галиця та Лосинівка.

Сільські вогнеборці під час ліквідації пожежі врятували з небезпечної зони 36-річного господаря помешкання. Внаслідок дії високої температури чоловік отримав термічні опіки кінцівок ІІ ст. Постраждалого каретою швидкої медичної допомоги було доставлено до Ніжинської центральної районної лікарні. О 17:30 вогнеборці пожежу ліквідували.

Причиною загоряння послужило порушення правил технічної експлуатації електропобутових приладів. Господар залишив без нагляду увімкнену електроплитку.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Щодо захворювання на дифтерію. Офіційно http://monitor.cn.ua/ua/style/64733 Станом на 17.07.2018 року в області лабораторно підтверджено 4 випадки захворювання на дифтерію: сімейне вогнище (2 дітей, мати та батько) в селі Кропивне Ніжинського району. Стиль article Wed, 18 Jul 2018 11:01:45 +0300 Хворі діти та мати госпіталізовані в КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня», батько в Ніжинську ЦРЛ. Їм надається необхідна медична допомога. За контактними встановлено медичний нагляд.

14-17 липня 2018 року фахівці Державної установи «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» у вогнищі здійснили протиепідемічні заходи щодо виявлення збудника серед контактних, всього обстежено 26 осіб, дослідження тривають.

Ситуація знаходиться на контролі ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».

]]>
Вогнеборці ліквідували дві пожежі в житловому секторі та врятували 80-річного чоловіка http://monitor.cn.ua/ua/style/64379 30 червня о 19:53 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у с. Крути. За викликом до місця події прибуло два відділення пожежно-рятувального підрозділу з райцентру та місцева пожежна команда. Стиль article Mon, 02 Jul 2018 12:49:00 +0300 Під час проведення розвідки вогнеборці виявили у помешканні 80-річного господаря будинку, якого надзвичайники вивели на свіже повітря та передали медичним працівникам. З опіками ІІ-го ступеня чоловіка каретою швидкої допомоги доставлено до Ніжинської районної лікарні. Спільними діями пожежу о 20:23 локалізовано, а о 00:20 остаточно ліквідовано.
Вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі будівлі, пошкоджено майно. Причина пожежі наразі встановлюється. 

Того ж дня, о 21:50 в с. Паливода сталася пожежа житлового будинку. Вогнеборці 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини, що прибули за викликом, о 22:40 пожежу локалізували, а о 03:40 остаточно ліквідували. Вогнем знищено покрівлю та перекриття будівлі по всій площі, пошкоджено майно. Причиною загоряння послужив розряд блискавки.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Проект “Військово-патріотичний табір “Доброволець” http://monitor.cn.ua/ua/anons/64050 Анонси article Sun, 01 Jul 2018 09:00:00 +0300 Проект “Військово-патріотичний табір “Доброволець”.
Проводить Департамент сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з громадською екологічною організацією “Мама-86-Ніжин”.
с. Мала Кошелівка Вертіївської ОТГ Ніжинського району.
Відкриття 01.07 о 09:00.

]]>
Вертіївська громада одна з перших в Україні завершує процес приєднання http://monitor.cn.ua/ua/style/63985 12 червня Людмила Чабак, радник з децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», провела робочу зустріч з представниками органів місцевого самоврядування Вертіївської громади та взяла участь у засіданні сесії. Стиль article Fri, 15 Jun 2018 07:51:23 +0300 Людмила Чабак проаналізувала рішення рад про добровільне приєднання та надала консультації та роз’яснення щодо завершальних етапів добровільного приєднання населених пунктів п'яти сільських рад до Вертіївської об’єднаної територіальної громади.

В цей день на сесії депутати сільської ради одноголосно прийняли рішення про добровільне приєднання територіальних громад сіл Черняхівка та Лісове (Черняхівської сільської ради), Березанка (Березанської сільської ради), Заньки (Заньківської сільської ради), Велика Кошелівка (Великокошелівської сільської ради) та Дуболугівка (Дуболугівської сільської ради) до Вертіївської сільської ради об’єднаної територіальної громади Ніжинського району Чернігівської області з центром у селі Вертіївка.

Людмила Чабак зазначає: «Громада знаходиться практично на останніх етапах процесу приєднання. Після кропіткої роботи, яка тривала майже рік, до Вертіївської громади приєднуються п’ять сільських рад, які переконалися в успішності реформи децентралізації. Це дуже гарний результат. І Вертіївська громада одна з перших в Україні завершує процес приєднання».
За її словами, наступним кроком буде звернення до Чернігівської обласної державної адміністрації з пропозицією звернутися до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення додаткових виборів депутатів сільських, селищних рад від територіальних громад, що приєдналися.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Рятувальники ліквідували пожежу в будівлі позаміського закладу оздоровлення та відпочинку http://monitor.cn.ua/ua/style/63956 10 червня о 12:38 до Служби порятунку "101" у м. Ніжині надійшло повідомлення про пожежу адміністративно-складського будинку позаміського закладу здоровлення та відпочинку ім. Я.П. Батюка, що в селі Вертіївка. Стиль article Thu, 14 Jun 2018 08:40:59 +0300 За викликом до місця події оперативно прибуло відділення 16-ї державної пожежно-рятувальної частини, відділення місцевих пожежних команд с. Вертіївка та с. Мала Кошелівка.

На той момент спостерігалось активне горіння та щільне задимлення в середині будівлі.

Спільними діями вогнеборців пожежу о 13:02 було локалізовано, а о 13:07 остаточно ліквідовано.

Пожежею знищені меблі, частково пошкоджено стіну та перекриття будівлі.

Ймовірною причиною пожежі послужив підпал.


Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Безпілотні літальні апарати допомагатимуть лісівникам http://monitor.cn.ua/ua/style/63945 Ніжинські лісівники планують оперативно отримувати лісові картографічні дані за допомогою безпілотного літального комплексу «Лелека-100». Ці питання були у центрі уваги науковців та спеціалістів, які зібралися в ДП «Ніжинське лісове господарство» на робочу нараду. Стиль article Wed, 13 Jun 2018 12:00:21 +0300 Головна тема обговорення – моніторинг та оперативне картографування лісів за допомогою безпілотних літальних апаратів.

«На жаль лісівники мають картографічні дані, які стрімко втрачають свою актуальність. Тому існує нагальна потреба в оновленні лісової картографії. На відміну від трудозатратних наземних методів картування, безпілотні літальні апарати дають змогу швидко та економічно вигідно виконати аерознімання територій з метою складання ортофотопланів, - каже головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко. – БПЛА мають додаткові переваги порівняно з традиційним аеро- та космічним зніманням: точність, мобільність, висока оперативність. Використання нашого «безпілотника» передбачатиме прив’язку скріншоту до карти та самостійну аерофотозйомку».

Безпілотний комплекс «Лелека-100», який є на озброєнні у ніжинських лісівників, дозволяє проводити якісну зйомку та охоплювати значні території для дослідження.

«Радіус польоту «Лелеки-100» складає до 60 кілометрів, - говорить про характеристики апарату міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко. – У повітрі на одній батареї він може перебувати більше 2-ох годин. Робоча висота польоту до 1200 метрів. Завдяки зуму камери, з висоти 800 метрів можна добре розгледіти людину, а з висоти 400 метрів можна прочитати номер авто. Відео передається на екран оператора у режимі он-лайн».

Завідувач лабораторії моніторингу та сертифікації лісів Українського науково-дослідного інститут лісового господарства та агролісомеліорації Ігор Букша переконаний, що новітні технології, які збираються впроваджувати в життя ніжинські лісівники, значно полегшать роботи з таксації лісів та спростять роботу спеціалістам.

«За допомогою БПЛА можна отримувати актуальні матеріали про ліси, - каже науковець. – Оперативне внесення в електронні карти змін, які відбулися впродовж року, дозволить значно прискорити і покращити матеріали, які складають основу безперервного лісовпорядкування».

За словами провідного інженера Української лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект» Миколи Кошовця, окрім покращення лісовпорядкування БПЛА можуть також виконувати лісопатологічний моніторинг.

«За зміною кольору та розрідженості пологу лісу й іншими візуальними ознаками оператор може визначити ділянки лісу з пошкодженнями хвоє- та листогризучими шкідниками, вітровали, сніголами, буреломи, сухостої, захаращеність тощо», - каже досвідчений таксатор.

Ініціатива використати «Лелеку» для системного вирішення проблем оперативного збору інформації про ліси належить директору ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрію Болоховцю.

«Коли ми купували «безпілотник», то спочатку орієнтувалися на вирішення проблем моніторингу та контролю за лісами – аби більш ефективно протидіяти незаконним вирубкам, виявляти випадки браконьєрства та осередки пожеж, - пояснює керівник підприємства. – Але залучення до співпраці лісових науковців, представників ІТ сфери та спеціалістів ВО «Укрдержліспроект» створює передумови для використання БПЛА не просто для того, аби побачити ситуацію в лісі з висоти  пташиного польоту, але й дає можливість отримувати оновлені картографічні дані, що допомогають ефективно планувати і виконувати лісогосподарські заходи».

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»
 

]]>
З незаконного обігу вилучено 3200 літрів спирту сумнівної якості http://monitor.cn.ua/ua/style/63912 Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Чернігівській області у взаємодії з співробітниками Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області вилучили з незаконного обігу партію спирту сумнівної якості та походження. Стиль article Tue, 12 Jun 2018 09:26:21 +0300 Заходи здійснювались у рамках проведення операції «Акциз-2018» з метою запобігання тіньовому виробництву та обігу підакцизних товарів.

Небезпечну продукцію виявили на автомобільній трасі Кіпті-Глухів, в районі
с. Вертіївка Ніжинського району. 
Транспортування не облікованого спирту,  призначеного для незаконного виготовлення алкогольних напоїв, здійснювалось вантажним мікроавтобусом «Мерседес Спринтер».

Під час обшуку у вантажному відсіку даного автомобіля виявлено 14 пластикових бочок об’ємом по 230-250 літрів, заповнених прозорою рідиною з характерним запахом спирту.

З незаконного обігу вилучено 3200 літрів спирту орієнтовною вартістю 800 тис гривень.

На даний час тривають заходи по встановленню власника підакцизної продукції та каналів її постачання на територію України.

                                 
Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

]]>
За вбивство сусіда по дачі - 13 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/63842 За принципової позиції прокуратури вироком Прилуцького міськрайонного суду жителя Ніжинського району визнано винуватим у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України (умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині). Стиль article Sat, 09 Jun 2018 09:08:55 +0300 У судовому засіданні прокурором доведено, що у травні 2017 року обвинувачений, перебуваючи поряд з своїм дачним будинком у с. Омелянів Козелецького району, у ході сварки з сусідом з мотивів раптово виниклих неприязних відносин умисно наніс п’ять-шість ударів руками, ногами та дерев’яною палицею в область голови та шиї. Після втрати свідомості потерпілим, підсудний продовжив вчиняти дії, направлені на позбавлення життя, а саме затягнувши у двір домогосподарства та наніс удар цеглиною в область голови.
   
Згідно висновку судово-медичної експертизи у ході розтину трупу встановлено внутрішньо-черепну травму: крововиливи, забій головного мозку, переломи кісток склепіння основи черепа тощо.
   
У подальшому, з метою приховати злочин, обвинувачений перевіз тіло померлого на власному автомобілі до тваринного комплексу та заховав його біля купи сміття.
   
Врахувавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки злочину, те, що обвинувачений вини у вчиненні злочину не визнав, суд призначив покарання у вигляді 13 років позбавлення волі.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
П’ять громад приєдналися до Вертіївської ОТГ http://monitor.cn.ua/ua/politics/63681 Ще до однієї ОТГ – тепер Вертіївської – добровільно приєднані територіальні громади. Політика article Sat, 02 Jun 2018 10:45:00 +0300 Підписано розпорядження голови Чернігівської ОДА про затвердження висновку щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень Вертіївської, Березанської, Великокошелівської, Дуболугівської, Заньківської, Черняхівської сільських рад Ніжинського району Чернігівської області «Про добровільне приєднання територіальних громад».

Відтак Березанська, Великокошелівська, Дуболугівська, Заньківська та Черняхівська сільські ради Ніжинського району приєдналися до Вертіївської сільської ради об’єднаної територіальної громади.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Нагородили маленьких помічників http://monitor.cn.ua/ua/style/63624 Цінними призами і подарунками ніжинські лісівники нагородили найактивніших учнів Світанківської школи (розташованої в селищі Світанок Ніжинського району Чернігівщини), які постійно приймають участь у їхніх заходах. Стиль article Thu, 31 May 2018 10:25:12 +0300 Директор держпідприємства Юрій Болоховець привітав учнів шкільного лісництва, що діє при навчальному закладі, з зайняттям почесного другого місця під час обласного етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, закладів загальної середньої і позашкільної освіти.

Директор державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій БОЛОХОВЕЦЬ привітав переможців і лауреатів конкурсу «Людина та ліс», організованого в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». З поміж шкіл чотирьох районів області, де здійснює господарську діяльність держпідприємство, а це –Ніжинський, Бобровицький, Носівський і Куликівський, перемогу вибороли учні Світанківської ЗОШ, що на Ніжинщині.

«Шкільне лісництво, що діє при школі, без перебільшення є нашою гордістю, - каже Юрій Болоховець. – Учні це вкотре довели, виборовши почесне друге місце під час обласного етапу Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, закладів загальної середньої і позашкільної освіти. Великою мірою в цьому є заслуга керівника лісівничого гуртка при Світанківській школі вчителя хімії та біології Любов ХРАПАТОЇ».

Державне підприємство «Ніжинське лісове господарство» всіляко підтримує та стимулює діяльність лісівничих гуртків при загальноосвітніх закладах. Саме члени шкільних лісництв є найпершими помічниками лісівників при догляді за лісом.

«У Світанківському шкільному лісництві не просто виховують майбутніх доглядачів лісу, а прищеплюють потяг до науки, - каже Юрій Болоховець. – Так, закладена ще за попереднього директора школи Анатолія Григоровича ГОРЛАЧА дослідна ділянка, надихнула дітей на написання власної науково-дослідної роботи «Вплив зовнішніх чинників на ріст і розвиток ялівцю козацького». Я вдячний нинішньому директору школу Ларисі Федорівні КУКАЛО за те, що вона продовжує славні традиції та допомагає прищеплювати дітям любов до лісу», - резюмував директор Ніжинського лісового господарства Юрій Болоховець.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
Поблизу Кукшина вкрали 16 дубів http://monitor.cn.ua/ua/style/63453 У Ніжинському районі у лісосмузі, що розташована поруч із Московською трасою, неподалік села Кукшин, «чорні лісоруби» спиляли 16 дубів. Стиль article Thu, 24 May 2018 08:19:01 +0300 Діаметр кожного з них – 40-60 сантиметрів. Згідно з попередніми підрахунками, державі нанесено збитків на суму 150-200 тисяч гривень.

«Чорні лісоруби» діяли уночі. Крадіжку помітили місцеві мешканці, вони і повідомили правоохоронців. Зранку на місце події прибули працівники ніжинської поліції, екологічні інспектори та державна лісова охорона ДП «Ніжинське лісове господарство».

За словами головного лісничого лісогосподарського підприємства Володимира Костирка, дерева спиляли у лісосмузі, яка не перебуває на балансі підприємства.

Директор ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець пояснює зростання кількості крадіжок у лісосмугах тим, що вони не стоять на балансі жодного з підприємств. Саме тому зусилля лісокрадів спрямовані на «нічийні» насадження.

«Державна лісова охорона нашого господарства робить все можливе, аби запобігти подібного роду злочинам, - каже Юрій Болоховець. – У зв’язку з цим ми звертаємось до населення з проханням повідомляти нас про лісокрадів. Будь-яка інформація про «чорних лісорубів» може допомогти справі. Ми зобов’язані зберегти ліси для наших нащадків».

За фактом крадіжки дубів із лісосмуги, правоохоронці порушили кримінальне провадження. Збитків ще не обрахували. За приблизними підрахунками, лісокради завдали шкоди державі на суму 150-200 тисяч гривень. Як свідчать відмітки на вцілілих деревах, зловмисники планують продовжити свою чорну справу.


За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
Позашляховик імовірних браконьєрів протаранив лісову охорону http://monitor.cn.ua/ua/style/63375 Втікаючи від переслідування, позашляховик підозрюваних у браконьєрстві осіб протаранив службовий автомобіль лісової охорони. Подія трапилася на території Носівського району між селами Лукашівка та Андріївка. Вже наступного дня правоохоронці знайшли та вилучили авто підозрюваних. Стиль article Mon, 21 May 2018 07:46:22 +0300 Подія трапилася на території державного мисливського резерву, де полювання категорично заборонено.

За словами міжрайонного мисливствознавця ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимира Яковенка, очолювана ним рейдова група здійснювала чергове патрулювання місцевості, коли натрапила на слід імовірних браконьєрів.

«Позашляховик підозрюваних зафіксувала одна із фото пасток, а за хвилину до того ми почули звук, схожий на постріл», - пригадує лісовий охоронець.

Коли ж службове авто лісівників виїхало на польову дорогу, то лісові охоронці побачили автомобіль, який «гасав» по полю з озиминою та світив лампо фарою. На вимогу зупинитися, підозрювані відреагували втечею.

«Коли ми їх наздогнали, то водій-утікач протаранив наш УАЗ, - каже Володимир Яковенко. – Переслідувати їх далі не було сенсу. Ми зафіксували марку авто та номерні знаки і повідомили про подію правоохоронців. Треба віддати належне поліцейським Носівського відділу, які швидко прибули на місце ДТП і, зафіксувавши пошкодження, «пробили» власника УАЗа».

Вже наступного дня авто порушників стояло на поліцейському штраф майданчику.

За словами правоохоронців, підозрювані свою присутність у полі не заперечують, однак всю провину перекладають на лісову охорону. Мовляв, саме ті їх підрізали. Втечу ж пояснили тим, що просто злякалися.

Якщо провину зловмисників доведуть, то їм загрожує низка штрафів – за спричинення ДТП та втечу з місця пригоди. Крім того, чоловіки змушені будуть відшкодувати збитки страховій компанії.


За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

 

]]>
При перевірці вантажівки поліцейські виявили міну http://monitor.cn.ua/ua/style/63021 В Ніжинському районі поліція зупинила для перевірки вантажний «Камаз» і під час огляду транспортного засобу виявила в кузові мінометну міну часів другої світової війни. Боєприпас знищений вибухотехніками поліції Чернігівщини. Стиль article Mon, 07 May 2018 13:37:53 +0300 На вихідні поблизу одного з сіл Ніжинського району в рамках операції «Зброя та вибухівка» поліція зупинила вантажівку "Камаз", в кузові якого водій перевозив мінометну міну часів Другої світової війни.

На місце події негайно прибули вибухотехніки та слідчо-оперативна група Ніжинського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області. Оглянувши боєприпас, фахівці дійшли висновку, що через значну корозію він підлягає знищенню. Вживши всіх застережних заходів, вибухотехніки підірвали міну в лісовому масиві.

Зі слів водія, боєприпас він знайшов на полі під час сільськогосподарських робіт.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Громадою садили ліс http://monitor.cn.ua/ua/style/62734 На Чернігівщині в розпалі весняно-посадкова компанія, яка співпадає з сезоном тиші. Цієї весни у «Ніжинському лісовому господарстві» встигли висадити понад 88 гектарів молодого лісу. Стиль article Mon, 23 Apr 2018 11:23:51 +0300 Компанія з висадки сіянців ще триває і продовжуватиметься доти, доки дозволятимуть погодні умови. Традиційно, як і в попередні роки, ніжинські лісівники проводять акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Її мета – залучити громадськість до створення та відтворення лісових насаджень, виховати у людей бережливе ставлення до лісу.

До акції ніжинських лісівників долучились представники громадськості, екологи, адміністрація регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» та представники Ніжинської районної ради. Внесли свою лепту у майбутнє лісу і журналісти, які нарівні з лісівниками висаджували сіянці сосни у заздалегідь підготовлену землю.

«Садили дерева сіянцями сосни, вирощеними в розсадниках підприємства, - пояснює провідний інженер лісових культур ДП «Ніжинське лісове господарство» Наталія Демочка. – Загалом цієї весни ми перевиконали план з висадки лісу. Із запланованих 70 гектарів, наші працівники висадили 88,1 гектара, - продовжує Наталія Василівна. – І це ще не кінець – лісовідновлювальна кампанія триватиме доти, доки дозволятимуть погодні умови, а це ще щонайменше тиждень. Висадку сіянців ускладнює те, що деякі ділянки залиті водою».

Головними лісовідновлюючими породами у ніжинських лісівників традиційно є сосна та дуб. Господарство забезпечує повний цикл – від збирання насіння дерев до вирощування сіянців у власних розсадниках. Надлишки сіянців ніжинські лісівники продають іншим лісогосподарським підприємствам.


За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»
   

]]>
Вертіївська громада дбає про дітей, створює туристичні об'єкти та власним прикладом переконує в успішності децентралізації http://monitor.cn.ua/ua/style/62450 11 квітня, відбувся прес-тур журналістів до Вертіївської об'єднаної територіальної громади. Організатор заходу – Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. Стиль article Fri, 13 Apr 2018 08:03:28 +0300 Вертіївська громада була утворена у 2015 році. До її складу увійшла Вертіївська сільська рада та село Мала Кошелівка. Всього на території громади проживають – майже п’ять тисяч жителів. Громада розпочала свою діяльність із написання стратегічного плану та визначення пріоритетів розвитку. Яких результатів вдалося досягти та що змінилося у житті громади дізналися журналісти.


Фінансові здобутки та збільшені бюджети

До об’єднання Вертіївська сільська рада та село Мала Кошелівка мали разом біля трьох з половиною мільйонів гривень. У 2017 році до бюджету громади було зараховано майже 32,5 млн гривень, тобто він збільшився майже в 10 разів. Найбільша частка у надходженнях громади – це податок на доходи фізичних осіб, акцизний збір, податок на майно та акцизний збір.

«Вертіївська громада була однією з перших на Чернігівщині, люди якої повірили у реформу місцевого самоврядування та вирішили об’єднатися. І не помилилися. За рівнем доходів на одного мешканця громада серед лідерів в області. Тут заробляють гроші і ці гроші йдуть на розвиток», - зазначила Ірина Кудрик, директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування.

На думку Олега Бузуна, голови Ніжинської районної ради, Вертіївська громада була історично готова до об’єднання, а нерішучість сусідніх сіл навпаки додала азарту та бажання довести самодостатність та спроможність. Тепер ці села вже готові стати повноцінними членами громади, адже бачать результати дворічної праці. «Потенціал у громади є, тож ним потрібно вдало скористатися. Наразі можна говорити про те, що Вертіївська ОТГ нарівні конкурує з Ніжинським районом, який залишився після утворення двох ОТГ (Вертіївської у 2015 та Лосинівської у 2016 році). А влада працює за принципом – головне – не заважати, а при можливості – допомагати», - прокоментував Олег Бузун.


Найкраще - дітям

Як би пафосно ця фраза не звучала, але у Вертіївській громаді дійсно багато уваги приділяють саме дітям, яких тут більше шестисот.
У школі зроблений капітальний ремонт у класах, спортивному залі, їдальні. Є ігрова кімната та кабінет психолога. Тут навчаються 294 учні з усієї громади. Діти початкових класів та з пільгових родин забезпечені гарячим харчуванням за рахунок громади. Батьки учнів 5-11 класів доплачують за харчування 40%, решту сплачує сільська рада.

«Немає жодних проблем із фінансуванням обладнання та шкільного приладдя. Учні та вчителі забезпечені всім необхідним для якісного навчання. Були придбані необхідні меблі та іграшки для ігрової кімнати, де діти молодших класів займаються та проводять час у групі продовженого дня», - розповіла Оксана Кононенко, директор Вертіївської школи.

Дитячий садочок «Колосок» за ці два роки також приведений до ладу. Новенька плитка у дворі, охайний та яскравий дитячий майданчик, капітальний ремонт приміщення для наймолодшої групи та ремонт всіх груп та кімнат. Яна Проценко, директор садочку «Колосок», сказала: «Зміни дуже значні. Куплено все необхідне: від дитячих ліжечок до дрібничок, які забезпечують комфорт та гармонійний розвиток наших дітей».

У садочку перебуває 112 дітей, а ще 35 стоять у черзі. Тому є перспективи для розширення та  створення додаткових груп.
Для підвозу дітей із сіл громади придбали новенький шкільний автобус «Атаман». «Батьки дуже задоволені тим, що їх діти мають змогу відвідувати садочок. У Малій Кошелівці ніколи не було де залишити малечу, а тому сиділи вдома. А дошкільна освіта має дуже велике значення», - розповіла Олена Радченко, діловод села Мала Кошелівка.

На початку 2018 року у громаді спільними зусиллями влади, бізнесу та жителів відкрили спортивні секції для дітей. Приміщення колишнього навчально-виробничого комплексу відремонтували і перетворили у спортивні зали: придбані спеціальний килим для секції вільної боротьби та боксерський ринг. Найближчим часом будуть куплені тренажери та інше спортивне обладнання. Попит на заняття спортом величезний. На вільну боротьбу ходять майже п’ятдесят хлопців та дівчат, і на секцію з боксу – яка ще тільки розпочне роботу у середині квітня – вже подали заявки майже півсотні дітлахів. За словами Ігоря Мороза, Вертіївського сільського голови, заняття у секціях для дітей безкоштовні.

«Мені хотілося щоб у дітей нашої громади було те, чого не мали ми у своєму дитинстві. Запросили тренера Сергія Овсієнка, він же очолив комунальне підприємство «Культурно-спортивний комплекс». Знайшли спонсорів «Крона Калинівка», які надали 50 тисяч гривень на ремонти вбиралень, поставили душову кабіну. Вертіївська сільська рада виділила 200 тисяч на ремонт приміщень. Інші місцеві підприємці допомогли купити боксерський ринг. Зараз активно залучаємо бізнес у фінансування цього закладу і власні кошти будемо вкладати у розвиток боксу», - розповів Ігор Мороз.

У майбутньому будуть відкриті інші секції та гуртки.


«Веркіївська сотня» - осередок національно-патріотичного руху

У Вертіївці є діючий військово-історичний музей ім.М.Кирпоноса. Його керівник, який свого часу пройшов війну на Сході, Максим Вертюк на базі музею організував національно-патріотичний гурток «Веркіївська сотня» для старшокласників.

«Діти вивчають історію, звичаї, культуру нашої країни та нашого краю. Вони повинні знати хто вони є. У них має бути національна самоідентифікація. Початкова військова підготовка, культура поводження із зброєю, принципи виживання у природних умовах, ази самооборони – це той перелік знань, які отримують наші вихованці», - розповів Максим Вертюк.

Кількаденні навчальні вишколи проводяться раз на місяць на базі колишньої школи у Малій Кошелівці. «Хочемо створити національно-патріотичний центр у якому в подальшому будуть проходити вишколи, семінари, тренінги, навчання, табори. А також відкрити молодшу групу, бо малеча проситься, але поки не часу на всіх», - сказав керівник «Веркіївської сотні».

Найближчий вишкіл проходитиме у травні, він буде присвячений наданню першої медичної допомоги. Окрім місцевих учасників до навчань активно залучаються підлітки з усієї області і зазвичай тут тренуються до тридцяти юнаків та дівчат.


Туристична сфера та «рукотворне» озеро – одна з «родзинок» Вертіївської громади

Кожна громада після утворення отримує від держави так звані «підйомні» - інфраструктурну субвенцію. У Вертіївській ОТГ її хотіли використати на створення туристично-рекреаційного комплексу. Але через спротив тодішніх чиновників за ці гроші відремонтували дороги, а розвивати туристичні принади взялися за кошти громади.

«Будівництво озера обійшлося в 1,4 мільйони гривень. Ми його копали протягом 2016-2017 років. Тепер маємо 2 га чистої води. Ось тут буде пляж у нас, восени розробимо план створення рекреаційної зони: алеї, зелені насадження, паркові дерева. Через місяць запустимо рибку в озеро. Думаю, що це буде улюблене місце відпочинку жителів громади і туристів. Залучимо приватний бізнес та інвесторів», - сказав Ігор Мороз.

Цікаво, що прилеглі хатинки біля створеного озера, вже не продаються. Бо місцеві розуміють: є озеро – будуть туристи, яким потрібні і проживання, і харчування.


Що ще зробили за два роки?


Місцеві дороги по селах громади відновлені і відремонтовані практично всі. Вони вже «пережили» не одну зиму. На ямкові ремонти керівництво не розмінюється, бо вважає це неефективним витрачанням коштів.
Вертіївську громаду по праву можна назвати «світлою» ОТГ. Бо у всіх населених пунктах тут встановлено та відремонтовано вуличне освітлення.

Зміни відбуваються у всіх сферах життя громади. В числі пріоритетних – стан автопарку медичної допомоги та пожежних частин.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

]]>
Суд заочно позбавив батьківських прав горе-матір з Мильників http://monitor.cn.ua/ua/style/62435 Суддя Ніжинського міськрайонного суду Володимир Олійник своїм рішенням від 12.04.2018 року прийняв заочне рішення про позбавлення батьківських прав горе-матері Галини Єсипенко, на очах якої били та катували її дітей. "Гася", як і попередні рази, до суду не з'явилася. 17 квітня буде ухвалено остаточне рішення суду. Стиль article Thu, 12 Apr 2018 12:33:34 +0300 Перед судовим засіданням до неї додому завітали журналісти одного з Всеукраїнських телеканалів. Ті повідомили нам, що неадекватна жінка кидалась на них із камінням та погрозами і кричала, що в неї є важливіші справи, ніж суд.

5-річна Діана поки що залишається під наглядом лікарів та волонтерів в дитячому відділенні Ніжинської районної лікарні.

Разом із тим нашим волонтерам категорично відмовляють у кваліфікованій безкоштовній допомозі, яку вони хочуть надати постраждалій від насильства нелюда дитині. Дівчинку готові забрати для реабілітації кращі клініки країни, забезпечити їй відпочинок за кордоном та повністю оплатити курс лікування. Знайшлися навіть забезпечені люди з Іспанії, які готові удочерити Діанку.
Лідер чернігівського осередку формації С14 Олександр Максимець з відповідними пропозиціями особисто звертався до заступниці голови чернігівської ОДА Наталії Романової. Однак та категорично заявила про те, що соціальні служби спроможні забезпечити постраждалу від насилля дівчинку професійними психологами та реабілітацією.

Попри це ми не полишаємо спроб достукатися до чиновників і все-таки віддати дитину для реабілітації кваліфікованим спеціалістам. Державні реабілітаційні центри - це відрижка радянського інтернатного минулого і кваліфіковану допомогу там навряд чи можна отримати.


За інформацією формації С14

]]>
Поліція розслідує обставини смерті малолітньої дитини у Ніжинському районі http://monitor.cn.ua/ua/style/62422 В реанімації Ніжинської центральної районної лікарні померла тримісячна дитина. За попередніми висновками, причиною смерті стало отруєння нітратами, які потрапили в організм немовляти з питною водою. Стиль article Thu, 12 Apr 2018 08:06:35 +0300 Зранку 9 квітня до реанімації Ніжинської райлікарні доставили тримісячного хлопчика, якому стало зле після годування. Близько полудня дитина померла. Медики попередньою причиною смерті називають отруєння нітратами. Ймовірно, у колодязь, звідки родина брала питну воду, потрапили ґрунтові води зі слідами мінеральних добрив.

Слідчо-оперативна група Ніжинського відділу поліції вилучила з помешкання батьків дитини зразки їжі та води, яку споживало немовля. Також були вилучені усі речі, з якими контактувала дитина. Вилучене направлено на дослідження.

Поліцейські видимих тілесних ушкоджень на тілі дитини не виявили. Наразі фахівці проводять експертизу вилучених зразків. Судмедекспертиза має встановити і остаточну причину смерті.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство). Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили чотири артилерійські снаряди часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/62380 7 квітня на відкритій території поблизу с. Талалаївка Ніжинського району місцевим жителем був виявлений вибухонебезпечний предмет, про що він негайно повідомив правоохоронні органи. Стиль article Tue, 10 Apr 2018 08:06:27 +0300 Фахівцями групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області при обстеженні прилеглої території додатково було виявлено ще три артилерійські снаряди калібром 37 мм та 2 гільзи до них часів Другої світової війни.

Того ж дня о 19:05 дані боєприпаси були знищені шляхом контрольованого підриву.


УДСНС  України у Чернігівській області

]]>
Лісові охоронці та активісти ловлять любителів постріляти в пернатих http://monitor.cn.ua/ua/style/62352 Весна – пора міграції перелітних птахів. Саме в цей час активізуються браконьєри. Їх не стримує заборона полювання на пернатих в період їхньої міграції та гніздування. Стиль article Sat, 07 Apr 2018 11:40:20 +0300 Об’єктом незаконного полювання зазвичай є дикі гуси та качки. Аби вберегти пернату дичину від горе-стрілків, лісова охорона, екологи та активісти здійснюють регулярні рейди. Браконьєри зазвичай б’ють птаха в таких місцях, куди не проїхати навіть спеціальним транспортом.

«Питання охорони і відтворення мисливських тварин є одним з пріоритетів у діяльності нашого господарства, - каже директор державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець. – Тому організація та здійснення посиленого рейдового патрулювання для охорони державного мисливського фонду є повсякденною діяльність нашої лісової охорони. Особливо це стосується незаконного добування диких гусей і качок, а також пошкодження місць їх гніздування».

Величезні розливи, та географічна розкиданість території господарства не дають можливості повною мірою реагувати на всі виклики свідомих громадян, стурбованих канонадою в місцях зупинки пернатих. Саме тому на допомогу лісівникам приходять активісти.

«Під час чергового спільного рейду разом із активістами формації «С14» та адміністрацією регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» нам вдалося затримати порушників та врятувати від відстрілу десятки птахів, - каже міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко. – На двох порушників складено протокол згідно зі статтею Стаття 85, частиною 1 Адміністративного кодексу України та статтею 20, пункту 3 ЗУ «Про мисливське господарство та полювання».

За словами лісового охоронця, крім того, що полювання в цей час заборонене взагалі, підозрювані в браконьєрстві особи робили це у відтворювальній ділянці, що значно ускладнює їхнє положення.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
Засідання обласної комісії з вивчення трагічної загибелі дитини на Ніжинщині: висновки та прийняті рішення http://monitor.cn.ua/ua/style/62344 Підсумкове засідання спеціальної обласної комісії з вивчення обставин загибелі дитини в с. Мильники Ніжинського району відбулося 5 квітня під керівництвом заступника голови Чернігівської облдержадміністрації Наталії Романової. Стиль article Sat, 07 Apr 2018 10:20:47 +0300 У роботі комісії взяли участь керівники Департаменту сім’ї, молоді та спорту, Служби у справах дітей, Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, правоохоронці, а також громадські активісти.

Члени комісії озвучили результати детального вивчення роботи підвідомчих органів та служб, відповідальних за здійснення соціального супроводу та захист прав дітей у сім’ї, в якій сталася трагедія.

Комісія прийняла рішення про проведення службових розслідувань стосовно дій працівників обласних структур, які здійснювали методичне забезпечення відповідних місцевих підрозділів та контроль за їх діяльністю.

Також напрацьовані пропозиції керівництву Ніжинської районної державної адміністрації щодо притягнення до відповідальності всіх дотичних до роботи з сім’єю посадових осіб РДА та соціальних працівників: звільнення із займаних посад начальника служби у справах дітей, директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівця із соціальної роботи, оголошення догани завідувачу сектору сім’ї, молоді та спорту РДА.

Члени комісії також вважають, що голова виконавчого комітету Колісниківської сільської ради та працівники районного відділу поліції проігнорували вимоги законодавства у сфері охорони дитинства та запобігання домашньому насильству. Тож необхідно надати правову оцінку їхнім діям з боку правоохоронних органів.

Окрім цього, комісія ухвалила рішення про активізацію взаємодії служб у справах дітей, соціальних служб, органів охорони здоров’я, освіти, правоохоронних органів, сільських, селищних, міських рад та громадськості щодо реагування на випадки насильства та жорстокого поводження з дітьми, а також посиленні контролю за виконанням цих функцій та методичного забезпечення з боку профільних обласних структур.

Акцент також на розвитку на відповідних територіях послуг патронату над дітьми, мережі прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

Наприкінці Наталія Романова наголосила на персональній відповідальності всіх посадових осіб, які здійснюють соціальний захист дітей та підтримку сімей:

– Ми маємо спільно подбати про безпеку та благополуччя кожного маленького жителя Чернігівщини і не допустити повторення подібних трагедій.


За інформацією Служби у справах дітей Чернігівської облдержадміністрації

]]>
На території природно-заповідного фонду впіймали порушника з підсніжниками http://monitor.cn.ua/ua/style/62295 Рейдова група з числа представників лісової охорони «Ніжинського лісового господарства», адміністрації регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», представників державної екологічної інспекції та громадських активістів упіймала порушника, який рвав первоцвіти на території природно-заповідного фонду. Стиль article Thu, 05 Apr 2018 09:53:25 +0300 Громадянин рвав підсніжники прямісінько з цибулинами і планував продати їх згодом в Києві. Тепер порушнику доведеться заплатити кругленьку суму.

У весняно-літній період на території Чернігівської області проводиться операція «Первоцвіт». Головною метою операції є посилення заходів державного нагляду за збереженням ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі й таких, що занесені до Червоної книги.

Задля дотримання вимог екологічного законодавства в усіх без винятку районах області створені оперативні рейдові групи, які покликані виявляти та штрафувати порушників. Одна з таких рейдових груп у Ніжинському районі Чернігівщини і натрапила на громадянина, що безбожно рвав первоцвіти, до того ж не де не-будь, а на території природно-заповідного фонду.

Як пояснив головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко, порушник не просто рвав рідкісні підсніжники, а виривав їх з цибулинами, що надзвичайно шкодить природі.

Затриманий представниками рейдової групи громадянин не став приховувати – підсніжники рвав з метою їх подальшої реалізації на одному зі столичних базарів.

«Первоцвіти дядько рвав у лісовому урочищі, яке являється об'єктом природо-заповідного фонду, - продовжує директор РПЛ «Ніжинський» Сергій Мельникович. – На момент затримання, ми виявили у порушника кілька десятків рослин, вирваних з цибулинами».

Міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко пояснює: громадянин порушив низку законодавчих актів.

«Дії порушника підпадають під кваліфікацію статей 90 та 91 Адміністративного кодексу України, - каже лісовий охоронець. – А також під статтю 26 Закону України «Про природо-заповідний фонд» та статтю 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Оскільки рослина, яку рвав чоловік є червонокнижною, то однією виховною бесідою представники рейдової групи не обмежились, а впаяли доволі серйозний штраф.

Відповідно до законодавства, порушнику світить штраф у розмірі від 340 до 540 гривень. Окрім того з чоловіка через суд стягнуть збитки, які він наніс навколишньому природному середовищу. Нині розмір збитків за одну цибулину підсніжника звичайного складає 52 гривні.

Лісівники, екологи та громадськість закликають громадян бережно ставитися до природи та червонокнижних рослин. Зокрема, підсніжник є зникаючим видом. Його популяція через неконтрольоване винесення людьми щороку зменшується на 20 відсотків.


За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
День птахів для дітей і лісівників http://monitor.cn.ua/ua/style/62264 Шпаківні – не лише оселя для птахів, але і один із найбільш ефективних та безпечних для природи біологічних методів боротьби зі шкідниками. Стиль article Tue, 03 Apr 2018 14:46:33 +0300 У заказнику «Заячі сосни», під Ніжином, працівники ДП «Ніжинське лісове господарство» та адміністрація регіонального ландшафтного парку «Ніжинський»  організували для дітей екологічний захід, приурочений до Міжнародного дня птахів.

Повернення птахів символізує прихід весни, а з нею – і тепла.

Наразі багато видів птахів знаходяться під загрозою зникнення. Відтак, аби привернути увагу людства до проблеми збереження пернатих в 1906 році було підписано Міжнародну конвенцію з охорони птахів.

За словами директора РЛП «Ніжинський» Сергія Мельниковича, метою проведення заходу є втілення біологічного методу боротьби з шкідниками (розміщення на деревах дуплянок) та залучення молоді до збереження природного середовища.

До лісової акції долучилися діти віком від 11 до 14 років з різних шкіл та з Ніжинського дитячого центру розвитку «Успіх».

«Дітям було цікаво знати які шкідники існують і як вберегти наші ліси від них без шкоди для природи, - розповідає головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко. – Ми наочно показали дітям як виглядає верхівковий короїд, пояснили навіщо потрібно допомагати птахам з оселею, та чому саме біологічний метод боротьби зі шкідником є найбільш безпечним для природи. Також дітям пояснили які переваги мають дуплянки серед інших штучних гнізд».

Робота зі встановленням шкпаківень на свіжому лісовому повітрі, заміська тиша та весняне тепло перетворило працю на відпочинок. Окрім цікавої інформації та позитивних емоцій з рук організаторів весняної акції діти отримали подяки та подарунки.


За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

 

]]>
Спеціальна обласна комісія вивчала причини трагедії на Ніжинщині http://monitor.cn.ua/ua/style/62177 30 березня в режимі відеоконференцзв’язку за участі Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, керівництва районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад, ОТГ, представників поліції відбулося засідання обласної комісії з вивчення обставин загибелі дитини в селі Мильниках Ніжинського району. Його провела заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, яка й очолює зазначену комісію. Стиль article Sat, 31 Mar 2018 09:44:02 +0300 Аби детально розібрати обставини трагедії, Наталія Романова вчора в Ніжинській РДА зустрілася з керівниками райдержадміністрації, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніжина та району, інших профільних управлінь, а також представниками поліції, районної лікарні та громадськості.

Нагадаємо, трагедія сталася 20 березня: дворічна дівчинка загинула внаслідок жорстокого поводження дорослих. Її п’ятирічна сестричка наразі перебуває у Ніжинській центральній районній лікарні із значними тілесними ушкодженням і потребує психологічної допомоги. За обома фактами відкриті кримінальні справи.

— Наша мета — не звинувачувати один одного та не перекладати відповідальність на когось іншого. Винні всі відповідні служби, адже не відбулося скоординованої співпраці. Тож маємо забезпечити чіткий механізм взаємодії на місцях, аби не допускати повторення таких трагічних випадків, — звернулася до учасників засідання заступник голови ОДА та наголосила на персональній відповідальності всіх посадових осіб, які здійснюють соціальний захист дітей та підтримку сімей.

Як зауважив Уповноважений Президента України з прав дитини, і надалі є загроза виникненню подібних ситуацій, поки на місцях не будуть вирішені питання забезпечення служб у правах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді кваліфікованими спеціалістами.

Надзвичайно актуально, щоб відповідні структурні підрозділи працювали і в об’єднаних територіальних громадах. Кожна громада має створити службу у справах дітей та забезпечити роботу соціальних працівників. До речі, наразі із 37 діючих громад на Чернігівщині тільки шість мають служби у справах дітей: Носівська та Менська міські, Коропська та Любецька селищні, Вертіївська та Мринська сільські.

Також потрібно створювати патронатні сім’ї, які у будь-який час доби мають бути готові прийняти до своєї домівки дитину, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Поки що в області функціонує лише одна така родина — на Варвинщині. Ще чотири сім’ї закінчують відповідні навчання.

Наприкінці Наталія Романова дала доручення членам комісії до наступного засідання надати конкретні пропозиції щодо оцінки діяльності служб, причетних до роботи із сім’єю, в якій сталася трагедія.

У свою чергу, Микола Кулеба хоче найближчим часом отримати вичерпну інформацію кожного підрозділу, аби прояснити всі деталі сумнозвісної події.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях про заподіяння смерті дитині http://monitor.cn.ua/ua/style/62047 20 березня 2017 року у житловому будинку в с. Мильники Ніжинського району фельдшером швидкої медичної допомоги констатовано смерть дитини 2015 року народження. Стиль article Mon, 26 Mar 2018 08:08:21 +0300 Причиною смерті стала черепно-мозкова травма, забій головного мозку, що є наслідком дії тупого предмету. На тілі дитини також виявлено численні синці на руках та тулубі.

Відомості за вказаним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

Крім того, за фактом злісного невиконання встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, а саме смерть, розпочато кримінальне провадження відносно матері померлої за ознаками злочину, передбаченого ст. 166 КК України.

Наразі слідство триває, встановлюються обставини вчинення кримінальних правопорушень, затримано підозрюваного у заподіянні дитині тяжких тілесних ушкоджень, що спричинило її смерть.

Процесуальне керівництво здійснюється Ніжинською місцевою прокуратурою, хід досудового розслідування перебуває на контролі керівництва прокуратури області.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Короїд не спить! Небезпечний шкідник дістався заповідних зон http://monitor.cn.ua/ua/style/61925 Небезпечний шкідник – верхівковий короїд, який вражає хвойні деревостани, дістався Ніжинщини. За словами директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, сьогодні площа вражених шкідником лісових насаджень сягнула 324 гектарів. Вражає короїд здебільшого найкращі на найвищі дерева. Не оминув шкідник і заповідні зони, зокрема, регіональний ландшафтний парк «Ніжинський». Стиль article Wed, 21 Mar 2018 13:06:25 +0200 В приміщенні Ніжинської районної ради відбувся брифінг, присвячений необхідності вилучення уражених верхівковим короїдом хвойних дерев на території РПЛ «Ніжинський».

Доповідачами виступили голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, перший заступник голови Ніжинської райдержадміністрації Сергій Батрак, директор ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець, директор регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» Сергій Мельникович.

Як пояснив директор держпідприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець, для того щоб провести рубку  в природо-заповідному фонді потрібно покликати спеціалістів Київлісозахисту, спеціалістів із департаменту екології природних ресурсів Чернігівської області, провести додаткове обстеження із залученням науковців.

«Кожна ділянка підлягає окремому обстеженню, кожному дереву присвоюється номер, в якому вказана причина, по якій дане дерево береться в рубку, - каже директор держпідприємства. – Живі дерева теж потрібно рубати, якщо є на те причина. Називаю такі причини: зламана вершина дерева, якщо вершина втрачена на дві третини, дерево, вражене смоляним раком, і найбільша проблема на сьогоднішній день – це короїд., - продовжує він. – Цей жучок пошкоджує дерево за дуже кроткий термін. При цьому, він вражає найкращі дерева, оскільки такі дерева найвищі, найбільше прогріваються сонцем і для цього шкідника це - найбільш сприятливі умови. Тобто, вершину вже втрачено, дерево загинуло, але знизу ще буде частина живої деревини. Втім, це не означає що ці дерева не потрібно видаляти. Якщо цього не зробити, то шкідник піде далі».

За словами Юрія Болоховця, нині в лісових масивах, які обслуговує держпідприємства 324 гектарів хвойних насаджень вражені короїдом.

Протистояти поширенню верхівкового короїда лісівники Чернігівщини найбільш ефективно можна тільки завдяки своєчасному очищенню лісосік, проведенню рубок головного користування, спрямованих на відтворення деревостанів природного походження та формування рубок догляду деревостанів мішаного складу. Не зайвим буде, на думку спеціаліста, своєчасно та терміново вилучати свіжозаселені стовбуровими шкідниками дерева.

«Якщо все буде за білоруським сценарієм, то після короїда в найближчі два-три роки соснові насадження будуть втрачені суттєво», - ділиться песимістичними прогнозами директор держпідприємства.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства, площа уражених основних насаджень у підвідомчих управлінню підприємствах сягнула 10 тисяч гектарів.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>
Визнано незаконним рішення сесії ради про надання дозволу на виготовлення близькій особі депутата проекту землеустрою http://monitor.cn.ua/ua/style/61473 Прокуратурою в судовому порядку оскаржено рішення сесії Лосинівської сільської ради про надання дозволу на виготовлення близькій особі депутата цієї ж ради проекту землеустрою із встановлення меж ділянки орієнтовною площею 0,4 га для ведення особистого селянського господарства, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Стиль article Fri, 02 Mar 2018 07:46:06 +0200 Зверненню прокурора з позовом до суду передувало ухвалення Ніжинським міськрайонним судом постанови, яка набрала законної сили, про визнання депутата  винним  у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Доведено, що депутат, як суб’єкт відповідальності за корупційні правопорушення, не виконав покладені на нього обов’язки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, оскільки був присутній на засіданні сесії сільської ради та спільно з іншими депутатами голосував за прийняття оскаржуваного рішення.

Рішенням суду від 21.02.2018 розпорядчий документ, прийнятий з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», визнано незаконним.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
На Чернігівщині викрито незаконну діяльність АЗС http://monitor.cn.ua/ua/style/61420 З початку року в області триває операція «Акциз-2018», в ході якої вже вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 3 мільйони 290 тисяч гривень. Про це повідомили у Головному управлінні ДФС у Чернігівській області. Стиль article Wed, 28 Feb 2018 07:42:56 +0200 Наприкінці лютого у рамках даної операції податковою міліцією здійснено оперативні заходи на автозаправних станціях області.

У результаті відпрацювання встановлено, що на одній із заправок Ніжинського району здійснювалась роздрібна реалізація паливно-мастильних матеріалів без одержання документів дозвільного характеру, передбачених чинним законодавством України для даного виду діяльності.
  
Як наслідок, із незаконного обігу вилучено 14500 літрів паливно-мастильних матеріалів (дизельне пальне та бензин А-92 і А-95) вартістю 420 тисяч гривень та обладнання АЗС орієнтовною вартістю 200 тисяч гривень.
  
Відносно директора компанії, яка займалась незаконною реалізацією палива, складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 164 КУпАП.

]]>
За повозом прокурора скасовано рішення сесії ради про надання дозволу на виготовлення близькій особі депутата проекту землеустрою http://monitor.cn.ua/ua/style/61336 Реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді та керуючись вимогами ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції», прокуратурою в судовому порядку оскаржено рішення сесії Лосинівської сільської ради про надання дозволу на виготовлення близькій особі депутата цієї ж ради проекту землеустрою із встановлення меж ділянки площею 0,24 га для ведення особистого селянського господарства. Стиль article Sat, 24 Feb 2018 10:58:43 +0200 Зверненню прокурора з позовом до суду передувало ухвалення Ніжинським міськрайонним судом постанови, яка набрала законної сили, про визнання депутата  винним  у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

Доведено, що депутат, як суб’єкт відповідальності за корупційні правопорушення, не виконав покладені на нього обов’язки щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, оскільки був присутній на засіданні сесії сільської ради та спільно з іншими депутатами голосував за прийняття оскаржуваного рішення.

Рішенням суду від 16.02.2018 незаконний розпорядчий документ, прийнятий з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції», скасовано.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Ніжинські лісівники озброїлись технологіями http://monitor.cn.ua/ua/style/61187 В ногу з технологіями! Керівництво державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» прийняло рішення забезпечити усіх майстрів лісу персональними GPS-трекерами. Стиль article Mon, 19 Feb 2018 07:20:30 +0200 На думку директора підприємства Юрія Болоховця, така інновація дасть змогу краще контролювати лісові квартали господарства, площа якого складає 47,5 тисяч гектарів і охоплює п’ять адміністративних районів Чернігівщини.

«Ці пристрої  вплинуть на посилення безпеки працівників, адже не секрет, що останнім часом збільшилися випадки нападу на працівників лісової охорони, - пояснює рішення впровадження інновації директор ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець. – Крім того переваги GPS-трекерів полягають в тому, що з їх допомогою можна відслідковувати фактичний обхід працівником відповідної ділянки лісу, більш детально та оперативно проводити планування завдань майстрів лісу, здійснювати контроль за лісовою охороною, виконанням посадових обов’язків щодо охорони та захисту лісу, а також миттєво реагувати на ситуацію, що може скластися».

Забезпечення GPS-трекерами майстрів лісу – це другий етап впровадження інновацій. На першому етапі подібне GPS-обладнання було встановлене на всіх службових автомобілях підрозділів.

«Встановлення обладнання на автомобілях показало свою ефективність та надало можливість відслідковувати цільове використання транспорту, - каже директор лісового господарства, - а також поліпшило виконання поставлених завдань та оптимізувало патрулювання лісових масивів підприємства».

Відтак за допомогою спеціальної програми, яку встановлять на персональні комп’ютери в кожному з підрозділів, керівник підрозділу матиме змогу моніторити рух у режимі «реального часу», визначати місцезнаходження кожного майстра лісу, місця та тривалості зупинок/стоянок, а також обліковувати накопичені дані.

 
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»

]]>