Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Публіцистика революційної доби 1917–1920 років від Сергія Євремова http://monitor.cn.ua/ua/culture/27180 — Двохтомник Сергія Єфремова — це певною мірою хрестоматія української журналістики, адже автор працював у всіх тогочасних професійних жанрах: тут є інформація, репортажі, замітки, коментарі, рецензії, статті, памфлети, некрологи, нариси, замальовки тощо, — сказав під час презентації доктор історичних наук, професор Владислав Верстюк, який є одним з упорядників видання. Культура article Tue, 18 Nov 2014 16:53:21 +0200 Нову збірку широкому загалу показали сьогодні, 18 листопада, в рамках прес-клубу «Ділове слово», яке традиційно відбувається у Департаменті інформдіяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Владислав Верстюк також розповів, що найбільшу кількість статей Сергія Єфремова було знайдено у підшивці газети «Нова Рада». До речі, підшивка належала самому автору статей.

— Єфремов радів революції, але швидко зрозумів, що це не панацея. Тільки зміна суспільства, кожної людини окремо, може привести до змін у державі. Він закликає дивитись критичним поглядом у першу чергу на себе, а не на свого ворога, — зазначив науковець.

Кандидат історичних наук Галина Басара, яка також є одним з упорядників двотомника, зачитала цитати і підкреслила, що слова Сергія Єфремова майже через сто років лишаються актуальними.

— Сергій Єфремов – це канон української журналістики. Ця книжка повинна потрапити до кожного – політика, журналіста, громадськості…

Директор Чернігівського ЦППК, кандидат історичних наук Володимир Бойко розповів про особливості кропіткої роботи історикив над матеріалами Єфремова.

— Раніше не було технічних можливостей, як сьогодні, тому мені доводилось просто фотографувати ці статті. Три чверті всього матеріалу набиралось вручну. Все це забрало багато років, але я жодного разу не пожалкував, адже Єфремов – це людина, яка допомагає не лише дізнатися про історичні події, а й зрозуміти сьогодення.

Останні кілька років над створенням двотомника працював і кандидат історичних наук Віталій Скальський. Під час презентації, він звернув увагу на те, «Публіцистика революційної доби (1917–1920 рр.)» містить в собі унікальну інформацію, яку не знайти на Вікіпедії чи будь яких інших Інтернет-джерелах і виданнях.

Відтепер для широкого кола політологів, істориків, журналістів, громадських діячів, управлінців став доступним значний обсяг класичної української суспільної публіцистики, що супроводжується науковими коментарями, іменним та географічним покажчиками.

Видання стало можливим завдяки підтримці Американської ради наукових товариств.

]]>
Інвестиційні візитки міст Чернігівщини у Львові http://monitor.cn.ua/ua/education/26768 30–31 жовтня 2014 р. у Львові проходить міжнародна конференція «Сталий розвиток малих міст України в контексті нової європейської перспективи» Освіта article Fri, 31 Oct 2014 12:49:30 +0200 У заході беруть участь голови територіальних громад Львівської, Дніпропетровської, Чернігівської, Івано-Франківської областей, представники Тернополя та Вінниці, німецькі експерти з місцевого самоврядування, керівники Національного агенства України з питань державної служби та Національної академії державного управління при Президентові України (всього – біля 80 чоловік, в тому числі 12 міських та селищних голів із Чернігівщини). Фактично, мова йде про форум учасників та організаторів однойменних регіональних проектів, що з 2011 р. проводяться громадським об`єднанням «Інститут врядування» за підтримки фонду Ганса Зайделя (ФРН, Баварія) спільно з місцевими органами влади та самоврядування.

Обговорюються такі питання: децентралізація влади та формування фінансової спроможності органів місцевого самоврядування, активізація соціальної активності територіальних громад, можливості застосування в Україні німецьких кращих практик та співпраці між українськими та німецькими містами, комплексне планування територій, створення індустріальних парків, організація муніципальних об`єднань, енергозбереження, маркетинг міста. На конференції, поруч з іншими доповідачами, виступили міські голови Корюківки (Ігор Матюха) та Городні (Андрій Богдан), які представили інвестиційні візитки своїх міст.

Під час форуму підписано Листа про спільні наміри у сфері адміністративного співробітництва між фондом Ганса Зайделя (проф. Урсула Меннлє – голова Фонду) та Національним агенством України з питань державної служби (Костянтин Ващенко – голова Агенства)

]]>
"Веб-конференція "Європейський тиждень місцевої демократії: український контекст" http://monitor.cn.ua/ua/education/26298 Міжрегіональна веб-конференція, присвячена Європейському тижню місцевої демократії відбулась в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Організатор заходу – Мережа центрів європейської інформації. Освіта article Thu, 16 Oct 2014 07:11:00 +0300 Під час веб-конференції представники громадськості, науковці, освітяни, працівники бібліотечної системи з Чернігова, Чернівців, Дніпропетровська, Херсона, Миколаєва, Черкас, Хмельницького, Кіровограда взяли участь в обговоренні низки проблем, пов’язаних з європейськими аспектами розвитку українського суспільства та місцевої влади.

Зокрема, серед питань, запропонованих до обговорення: «Європейський тиждень місцевої демократії як ініціатива Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та Європейського комітету місцевої та регіональної демократії», «Досвід країн Східної Європи щодо реформування органів місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою», «Європейський шлях розвитку України: реформа системи місцевого самоврядування».

]]>
Основи стратегічного планування сталого розвитку територій: розробка та управління проектами http://monitor.cn.ua/ua/education/25863 Тематичний короткотерміновий семінар з питань підготовки проектів для розвитку територій розпочався в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Освіта article Thu, 02 Oct 2014 13:46:03 +0300 Участь у заході беруть голови територіальних громад Чернігівської області, які впродовж наступних трьох днів опановуватимуть методику розробки проектних пропозицій та їх обґрунтування.

В рамках семінару 1 жовтня відбулася зустріч керівників сільських та селищних громад з головою Чернігівської обласної ради Миколою Звєрєвим. Він розповів присутнім про пілотний проект реформи адміністративно-територіального устрою на Чернігівщині та поділився досвідом територіальних перетворень на прикладі Латвії, Польщі та Словаччини.
 
«Реформи потребують проектного менеджменту, щоб сформувати реальне підґрунтя для свого впровадження. Для керівників територіальних громад розробка проектів має стати одним з основних засобів залучення грошей для розвитку виробництва, створення нових робочих місць та розвитку інфраструктури», – наголосив голова обласної ради.

Також сільські та селищні голови дізнаються про засади презентації території для розвитку зовнішньої торгівлі та залучення інвестицій; розвитку ресурсної бази органів місцевого самоврядування в рамках розвитку співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями. Також йтиметься про правові аспекти діяльності сільських рад, останні зміни у земельному законодавстві.

Керівники місцевого самоврядування ознайомляться з досвідом розробки, управління проектами в територіальній громаді (напр., проект ПРООН «Розвиток місцевого самоврядування. Заміна газового котла на твердопаливний») та шляхами залучення прямих іноземних інвестицій на регіональному рівні.

Очільники територіальних громад отримають практичні рекомендації щодо подання заявок на грант та вчитимуться складати проектні заявки, що також включає розробку бюджету та планування кошторису видатків, виявлення та усунення можливих недоліків, управління ризиками проекту, оцінювання успішності та моніторинг реалізації проектів.

]]>
Основи стратегічного планування сталого розвитку територій: розробка та управління проектами http://monitor.cn.ua/ua/education/25574 За програмою тематичного короткотермінового семінару Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 22-24 вересня 2014 р. проводить навчання для голів територіальних громад Чернігівської області. Участь у відкритті семінару взяв директор Центру Володимир Бойко. Освіта article Tue, 23 Sep 2014 07:23:13 +0300 Протягом навчання відбудеться низка тематичних зустрічей та конверсаторіумів, під час яких голови територіальних громад дізнаються про засади презентації території як один з факторів розвитку зовнішньої торгівлі та залучення інвестицій; участь територіальних громад в обласному та загальнодержавних конкурсах розвитку місцевого самоврядування; ознайомляться з досвідом розробки та управління проектами в територіальній громаді (зокрема, проект ПРООН «Розвиток місцевого самоврядування.

Заміна газового котла на твердопаливний»); положеннями Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (обґрунтування, витоки, зміст); інноваціями в місцевому самоврядуванні, критеріями інноваційності проекту та програмою Територіального співробітництва країн Східного партнерства.

Стосовно підготовки власних проектів очільники територіальних громад отримають практичні рекомендації та поради для тих, хто подає заявки на грант; інформацію щодо залучення прямих іноземних інвестицій на регіональному рівні; опановуватимуть засади формування бюджету проекту та основи проектного менеджменту, що включатиме планування та підготовку проекту, виявлення та усунення недоліків проектних пропозицій, управління ризиками, оцінювання успішності та моніторинг реалізації проекту.
 

]]>
Професійна програма підвищення кваліфікації http://monitor.cn.ua/ua/education/25179 Навчання групи бухгалтерів сільських, селищних рад за професійною програмою підвищення кваліфікації проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 8 – 10 вересня 2014 р. (ІІ сесія). Освіта article Tue, 09 Sep 2014 06:55:30 +0300 Тематика лекцій та тематичних зустрічей стосуватиметься питань децентралізації державної влади (реформування місцевого самоврядування та територіальна організація влади в Україні); розвитку ресурсної бази органів місцевого самоврядування в рамках розвитку співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями; сучасного антикорупційного законодавства України (ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції»); запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму; детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Бухгалтери дізнаються про зміни в податковому та бюджетному кодексах (військовий збір); особливості виконання місцевих бюджетів в умовах їх казначейського обслуговування; розглянуть питання контролю за дотриманням бюджетного законодавства під час використання бюджетних коштів установи; оплати праці на основі єдиної тарифної сітки; ведення погосподарського, бухгалтерського обліку та складання звітності в органах виконавчої влади.

Під час практичних занять слухачі опановуватимуть можливості пошукових систем мережі Інтернет (основні правила запитів та аналіз результатів) та вдосконалюватимуть свої знання щодо використання електронних таблиць Місrosoft Ехcеl для ведення бухгалтерського обліку.

По завершенню навчання його учасники пройдуть комп’ютерне тестування на предмет засвоєння знань, отриманих під час обох сесій та отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.
 

]]>
Професійна програма підвищення кваліфікації з англійської мови http://monitor.cn.ua/ua/education/25047 Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації з англійської мови (друга сесія) за напрямом 6.020303 «Філологія» проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 3 по 12 вересня 2014 р. для спеціалістів апарату, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та місцевих рад, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці. Освіта article Thu, 04 Sep 2014 07:20:33 +0300 Держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування візьмуть участь у серії практичних занять, під час яких на матеріалах з англійської мови відбуватиметься вивчення подальших тем, пов’язаних з європейською інтеграцією України. Насамперед розглядатимуться засади міграційної політики як одного із пріоритетних напрямків європейської інтеграції.

Слухачі дізнаються про сутність та основні принципи міграційної політики; положення трудового права; засади європейської політики щодо прикордонного контролю, надання тимчасового притулку, імміграції; причини трудової міграції, розвиток національної міграційної політики.

Під час розгляду теми «Сільське господарство та економічний розвиток країн ЄС та України» висвітлюватимуться пріоритетні напрямки розвитку сільського господарства в контексті європейської інтеграції; засади підтримки сільського господарства в ЄС; складові сільськогосподарської політики та міжнародної торгівлі.

В розрізі теми «Державна допомога (захист від конкуренції ) як один із пріоритетних напрямків європейської інтеграції» учасники навчання опрацьовуватимуть окремі складові комерційного та підприємницького права.

При вивченні граматики англійської мови слухачі опановуватимуть узгодження часів; пасивний стан часових форм Present Simple, Past Simple, Future Simple, Present Continuous, Past Continuous, Present Perfect, Past Perfect, Future Perfect; вживання означеного і неозначеного артиклів; інфінітивні та дієприкметникові комплекси тощо).

Також складовою курсу будуть практичні вправи з усного та писемного ділового мовлення (оформлення доповідей, листів-повідомлень; листів-пропозицій, офіційних листів-нагадувань; електронних листів; засади ведення переговорів, вирішення проблем, досягнення домовленості).
 

]]>
В Чернігові обговорювали Програму територіальної співпраці між Україною та Республікою Білорусь http://monitor.cn.ua/ua/politics/23614 В рамках Проекту підтримки регіонального співробітництва країн Східного Партнерства 11 липня відбулися громадські консультації щодо Програми територіальної співпраці між Україною та Республікою Білорусь. Політика article Sat, 12 Jul 2014 13:53:57 +0300 Захід організовано та проведено за сприяння Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади. Його учасниками стали більше 30 представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств та засобів масової інформації.

«Європейський Союз вже досить тривалий час надає значної уваги налагодженню територіальної співпраці, – зазначила експерт Проекту Любов Паливода. – Це зумовлено великою різницею в розвитку між сусідніми країнами, їх столицями та прикордонними територіями. З огляду на це був запущений пілотний проект щодо територіальної співпраці між Україною та Республікою Білорусь».

Експерт ознайомила учасників з Програмою, її пріоритетами, напрямками, сферами фінансової підтримки, перевагами та викликами. Особливу увагу вона звернула на питання пошуку партнерів для подальшої співпраці та підвищення рівня їх спроможності до підготовки конкурентоздатних проектів.

Любов Паливода наголосила, що офіційне оголошення конкурсу орієнтовно відбудеться в жовтні-листопаді 2014 року.

Відповідаючи на запитання присутніх, експерт зазначила, що це не остання зустріч з чернігівськими учасниками. В серпні-вересні 2014 року планується проведення тренінгів з написання проектів за участю учасників Програми з української та білоруської сторін.

Проект Програми територіальної співпраці Україна-Білорусь доступний для обговорення, свої коментарі можна залишати на офіційному сайті Програми: http://www.eaptc.eu/ru/program/view-belarus-ukraine.html

]]>
Функціональне обстеження органів державної влади в умовах реалізації адміністративної реформи http://monitor.cn.ua/ua/education/23217 За програмою постійно діючого семінару 26 червня в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалися заняття для керівників та спеціалістів відділів кадрової роботи райдержадміністрацій, міськвиконкомів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад, структурних підрозділів облдерж-адміністрації. Освіта article Fri, 27 Jun 2014 07:30:07 +0300 Державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування дізнаються про засади децентралізації державної влади (реформування місцевого самоврядування та територіальна організація влади в Україні); опрацьовуватимуть методику проведення функціонального обстеження органів державної влади.

В рамках семінару відбудеться зустріч за «круглим столом», під час якої обговорюватимуться питання організації військового обліку та бронювання військовозобов’язаних і призовників в органах державної влади та місцевого самоврядування.

]]>
Стратегічне управління людськими ресурсами як елемент модернізації системи державної служби http://monitor.cn.ua/ua/style/23145 Тематичний короткотерміновий семінар для начальників відділів організаційно-кадрової роботи апаратів райдержадміністрацій проводиться 24 – 25 червня 2014 р. Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Стиль article Wed, 25 Jun 2014 07:38:48 +0300 Тематика навчання охоплюватиме питання децентралізації державної влади (реформування місцевого самоврядування та територіальна організація влади в Україні); організаційно-масової роботи в органах виконавчої влади (стиль, форми і методи) та розвитку кадрового потенціалу державної служби.

Учасники семінару ознайомляться з нормативно-правовим забезпеченням державної служби України, нормотворчою діяльністю місцевих державних адміністрацій у процесі прийняття управлінських рішень; дізнаються про останні зміни в антикорупційному, трудовому законодавстві України; зміни у системі оплати праці державних службовців, інші складові соціального захисту та методів стимулювання; обговорять значення Конституції України у розбудові демократичної незалежної держави та її роль у розвитку в Україні громадянського суспільства.

Держлслужбовці візьмуть участь у зустрічі за «круглим столом», де обміняються досвідом щодо організаційно-масової та кадрової роботи районної державної адміністрації.

]]>
Взаємодія з громадськістю в умовах реалізації адміністративної реформи http://monitor.cn.ua/ua/education/22981 Тематичний короткостроковий семінар для керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, начальників організаційних відділів районних рад, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Новгород-Сіверського, Деснянської та Новозаводської районних у м. Чернігові рад, працівників виконавчого апарату Чернігівської обласної ради проходить з 18 по 20 червня 2014 р. У відкритті навчання взяли участь керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Сергій Фесенко директор центру Володимир Бойко. Освіта article Thu, 19 Jun 2014 08:02:19 +0300 Учасники навчання опрацьовуватимуть правові засади діяльності органів місцевого самоврядування; порядок прийняття та набрання чинності та припинення дії нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування; засади проходження служби в органах місцевого самоврядування; розглянуть основні завдання, організацію роботи з документами в органах місцевого самоврядування та останні зміни в антикорупційному законодавстві України.

Також обговорюватимуться питання децентралізації державної влади, реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; розвиток ресурсної бази органів державної влади в рамках розвитку співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями.

В рамках семінару слухачі візьмуть участь у серії «круглих столів», під час яких обговорюватимуться особливості роботи виконавчих апаратів місцевих рад в умовах реалізації адміністративної реформи та приклади з досвіду роботи органів місцевого самоврядування.

]]>
Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні http://monitor.cn.ua/ua/education/22952 Черговий семінар для спеціалістів з питань організації та здійснення закупівель за бюджетні кошти проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення з 17 по 20 червня. Освіта article Wed, 18 Jun 2014 07:30:13 +0300 У відкритті заходу взяли участь начальник управління з питань розвитку реального сектору економіки Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Микола Силенко та директор Центру Володимир Бойко.

Увага фахівців звертатиметься на положення нормативно-правової бази щодо державних закупівель в Україні (ЗУ «Про здійснення державних закупівель» та ін.); основні положення та функції комітету з конкурсних торгів, перелік документів та строки оприлюднення інформації щодо закупівель на відповідному веб-порталі.

Учасники навчання опрацьовуватимуть особливості закупівель за рамковими угодами; засади планування закупівель (визначення потреби, порядок складання річного плану закупівель), визначення предмета та вибір процедури закупівлі. Також йтиметься про організацію та проведення відкритих торгів, двоступеневих торгів; організацію та проведення попередньої кваліфікації учасників, запиту цінових пропозицій та порядок оскарження процедур закупівель.

Далі розглядатиметься порядок підготовки документації конкурсних торгів; розкриття, оцінка та порівняння пропозицій конкурсних торгів; специфіка укладання договорів на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти; порядок звітності щодо здійснення державних закупівель; питання відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, державного регулювання, контролю у сфері закупівель та типові порушення під час проведення процедур державних закупівель.

Під час практичних занять слухачі опановуватимуть засади проведення процедури закупівлі товарів, робіт чи послуг та оформлення необхідної документації. По завершенню навчання фахівці пройдуть контрольний тест на предмет засвоєння отриманих знань.
 

]]>
Професійна програма підвищення кваліфікації http://monitor.cn.ua/ua/education/22928 Навчання новопризначених спеціалістів районних рад проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 16 по 20 червня 2014 р. (І сесія). Освіта article Tue, 17 Jun 2014 09:12:32 +0300 Зі вступним словом до молодих спеціалістів звернувся директор Центру Володимир Бойко, який розповів про тематичне наповнення програми тижневого навчання.

Слухачі дізнаються про правові засади діяльності органів місцевого самоврядування; місцеві ради як представницькі органи місцевого самоврядування, постійні та інші комісії місцевих рад, повноваження та діяльність депутатів місцевих рад; організацію роботи зі зверненнями громадян; нові вимоги діловодства та оформлення документів відповідно до інструкції з діловодства Чернігівської обласної ради; засади відкритості органів влади в контексті законодавства про доступ до публічної інформації.

Також висвітлюватимуться положення Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС; принципи енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії – застосування європейського досвіду в Україні; практичне застосування Закону України «Про адміністративні послуги в Україні»; основні аспекти ЗУ «Про правила етичної поведінки» та засади комунікативної компетентності посадової особи місцевого самоврядування.

Під час практичних занять посадові особи місцевого самоврядування ознайомляться з можливостями застосування засобів нових медіа у роботі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування; удосконалюватимуть свої знання щодо усного та писемного ділового мовлення та роботи з програмою Microsoft Excel.

В рамках навчання його учасники візьмуть участь в «круглому столі» на тему «Значення Конституції України у розбудові демократичної незалежної держави та її консолідуюча роль у розвитку в Україні громадянського суспільства» та зустрічі до дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
 

]]>
Стратегічне управління людськими ресурсами як елемент модернізації системи державної служби http://monitor.cn.ua/ua/education/22921 За програмою постійно діючого семінару в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалися заняття для керівників апаратів райдержадміністрацій, керуючих справами, секретарів виконавчих комітетів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької, Новгород-Сіверської міських рад. Освіта article Tue, 17 Jun 2014 07:43:24 +0300 Навчання триватиме з 16 по 18 червня 2014 р. У відкритті заходу взяв участь директор центру Володимир Бойко.

Під час навчання обговорюватимуться засади децентралізації державної влади, реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; значення Конституції України у розбудові демократичної незалежної держави та її консолідуюча роль у розвитку в Україні громадянського суспільства; нормативно-правове забезпечення державної служби України та нормотворча діяльність місцевих державних адміністрацій у процесі прийняття управлінських рішень.

В контексті цього учасники семінару звернуть увагу на виконавчу владу як складову державного управління, критерії ефективності роботи органів влади та питання їх відкритості в контексті законодавства про доступ до публічної інформації.

Далі йтиметься про удосконалення системи контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та станом реагування на запити, звернення, листи депутатів усіх рівнів; зміни в антикорупційному законодавстві України; розвиток кадрового потенціалу державної служби; організацію військового обліку та бронювання військовозобов’язаних і призовників в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

На практичному занятті увага акцентуватиметься на засадах мовної культури державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування.
 

]]>
Реформування місцевого самоврядування: європейський досвід http://monitor.cn.ua/ua/politics/22792 «То що ж нам робити?» – таким виявилося ключове питання, що прозвучало 11 червня на виїзному семінарі «Реформування місцевого самоврядування: європейський досвід». Проводився він для посадових осіб місцевого самоврядування Чернігівського району на базі відповідної райдержаміністрації. Політика article Thu, 12 Jun 2014 08:13:26 +0300 Власне, європейський досвід слухачів цікавив із точки зору можливості та реалістичності його запровадження в Україні під час реформування місцевих органів влади й самоврядування. Зрозуміло, що з врахуванням наявних та добре відомих проблем сучасного місцевого самоврядування в Україні та поточних пріоритетів.

Семінар складався з двох частин. Спочатку учасники познайомилися з діяльністю місцевого самоврядування на прикладі міста Кемптен (ФРН), де нещодавно побувала група міських та селищних голів Чернігівщини. Насамперед, йшлося про міське господарство та комунальні служби – водопостачання та водовідведення, утилізацію відходів, розвиток альтернативної енергетики, збереження навколишнього середовища, благоустрій та ін.

Свого роду відповіддю на вищенаведене запитання стала наступна тема «Угода про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Українорю та ЄС: обгрунтування, витоки, зміст». Мовилося про структуру Угоди, її деякі аспекти, пов`язані зі скасуванням мит (насамперед, на сільгосптовари), можливий вплив на реформування державного управління. Для учасників певною несподіванкою стала інформація про те, що деякі положення частково підписаної Угоди вже діють, а переважна більшість інших, ймовірно, запроваджуватимуться з 1 листопада поточного року.

На завершення семінару учасники висловили сподівання, що всі свої кроки з реформування держава супроджуватиме необхідною публічною інформацією та роз`ясненнями.
 

]]>
Кооперативи та сімейні ферми можуть сприяти розвитку сільського господарства http://monitor.cn.ua/ua/style/22767 - Сьогодні ми ще боїмося проявляти ініціативу, боїмося вкладати сили та кошти у розвиток та модернізацію своїх господарств, – з сумом констатували учасники публічного заходу в місті Сосниця, який відбувся 10 червня 2014 року. Стиль article Wed, 11 Jun 2014 13:44:35 +0300 «Круглий стіл» «Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області» організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Сільське господарство Чернігівщини, особливо господарства населення, малий бізнес вже давно потребують змін, змін в технологіях та процесі виробництва тощо. Але, як зазначили виробники та споживачі продукції агропромислового сектору, представники органів місцевого самоврядування, самостійно відважитись на зміни дуже важко. Вони побоюються, що реалізація інновацій і в найближчій перспективі після підписання Угоди про асоціацію з ЄС не дозволить зробити малий та середній бізнес конкурентоспроможним на ринку ЄС. Відтак, найперше, чого очікують зазначені учасники заходу  – допомоги від української держави, Європейського Союзу, різних інвесторів у підтримці сільського господарства та спонукання до змін. Виходом з існуючої ситуації може бути також створення різноманітних об’єднань власників домогосподарств, сільських кооперативів, сімейних ферм, які дозволять збільшити продуктивність праці та посилити контроль за якістю продукції.

Водночас, після впровадження в дію положень Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі представники Сосницького району сподіваються і на низку зрушень: скорочення корупційних схем у сфері торгівлі та виробництва сільськогосподарської продукції, а відтак  скорочення фізичних перевірок на кордоні, полегшення процедури отримання сертифікатів, покращання конкурентоспроможності сільськогосподарського сектора та ефективності і прозорості ринків, а також умов для інвестування.
 

]]>
Візит представників місцевого самоврядування Чернігівщини до Німеччини http://monitor.cn.ua/ua/style/22750 З 1 по 6 червня з інформаційно-ознайомчим візитом у місті Кемптен (місцевість Альгой, Баварія) перебувала група міських та селищних голів Чернігівщини у складі двадцяти вдох чоловік. Стиль article Wed, 11 Jun 2014 07:24:06 +0300 Ця поїздка – частина двохрічного проекту «Сталий розвиток малих міст Чернігівської області», що здійснюється відповідно до протоколу намірів між обласною державною адміністрацію та обласної радою і фондом Ганнса Зайделя (ФРН).

Голови територіальних громад ознайомилися з роботою комунального господарства середнього європейського міста, а саме: будівництвом та реконструкцію (в т.ч. в історичній частини), використанням джерел відновлювальної енергії (каскад малих гідроелектростанцій та одна сонячна), діяльністю пункту роздільного прийому вторинної сировини та сміттєспалювального заводу (останній одночасно виконує функції електростанції, забезпечуючи місто струмом на 80%), водопостачанням та очисними спорудами, розвитком туристичної привабливості міста (відомого ще з часів Римської імперії, до того ж розташованого поруч з Альпами), соціалізації підлітків, розвитком бізнес-середовища, зусиллями стосовно збереженням довкілля. Відповідну програму розробив керівник управління економіки та розвитку Кемптона Ріхард Шісль разом з українським експертом Анатолієм Чемерисом.

В заключний день з учасниками поїздки зустрівся бургомістр міста Кемтона Томас Кіхле. Серед іншого він зазначив: «Інформація з України нас бентежить, ми вже засумнівалися, чи зможете ви до нас нас приїхати. Тому сьогодні дуже раді вітати міських голів з Чернігівщини. Ми представляємо різні регіони Європи, але нас багато що об`єднує, в тому числі одна спільна культура – європейська. А ще ми представляємо місцеве самоврядування. Останнє потребує постійного підтвердження своєї спроможності, воно не дається раз і назавжди, а стверджується нашими діями. Не думайте, що в Баварії всі проблемні питання взаємодії громади міста та державної влади вирішені. Для цього досить подивитися на щорічне формування бюджету міста.

Для всіх нас насправді є дві важливі теми: здійснення принципів субсидіарності та консенсульності місцевого самоврядування. Перший означає, що більшість питань вирішується на рівні громади, а другий підкреслює згоду всіх учасників діалогу. Тож бажаю всім єдності – на рівні держави та регіонів, адже інакше не можна вирішити важливі питання. А вам особисто – солідарності між собою».

На думку міських голів Чернігівщини, поза зразковою охайністю, нічого надзвичайного німці не створили – все з побаченого можна запровадити в Україні. Але за певних умов, ключова серед яких – зміна поширених в Україні штампів поведінки. Головне хотіти цього та розуміти, що і для чого ми робимо. А напрям розвитку цілком очевидний – Європа.
 

]]>
"Організація роботи центрів надання адміністративних послуг" http://monitor.cn.ua/ua/education/22419 Тематичний короткостроковий семінар для адміністраторів та працівників центрів надання адміністративних послуг відбувся в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 27 травня. Освіта article Fri, 30 May 2014 06:49:37 +0300 У відкритті заходу взяв участь начальник відділу розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Роман Голомозик.

Під час лекцій та тематичних зустрічей йшлося про нормативно-правове забезпечення діяльності центрів надання адміністративних послуг (зокрема, ЗУ «Про адміністративні послуги в Україні»); надання адміністративних послуг реєстраційними службами територіальних управлінь юстиції в Чернігівській області; методичні засади складання проектів формування землеволодінь та землекористувань.

Також фахівці мали нагоду ознайомитися з досвідом організації надання послуг з видачі документів дозвільного характеру через Центр надання адміністративних послуг м. Чернігова та практикою взаємодії адміністратора та адміністративних органів при здійсненні процедури надання адміністративних послуг через Центр надання адміністративних послуг м. Чернігова.

]]>
"Актуальні питання розвитку агропромислового комплексу області та вимоги СОТ" http://monitor.cn.ua/ua/education/22374 Про сучасний стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу області з огляду на вимоги Світової організації торгівлі (СОТ) йшлося під час тематичного короткотермінового семінару для головних начальників управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій. Освіта article Wed, 28 May 2014 08:09:46 +0300 Захід проводиться Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 27 по 29 травня 2014 року. У відкритті взяли участь заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Римма Олексенко та директор Центру Володимир Бойко.

Начальники управлінь матимуть змогу обговорити стан розвитку агропромислового виробництва в І півріччі 2014 р.; стан сільських територій Чернігівщини; спрогнозувати очікуваний вплив «Угоди про асоціацію і посилену зону вільної торгівлі України з ЄС» на агропромисловий сектор Чернігівської області та висловити свої міркування з пропозиції щодо нових сортів сільськогосподарських культур під урожай 2014 року.

Під час семінару висвітлюватимуться правові засади здійснення перевірок правомірності використання земель сільгосппризначення (новели в законодавстві стосовно діяльності Держсільгоспінспекції України); аспекти природоохоронного законодавства при здійсненні господарської діяльності; актуальні питання державної реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення, реєстрація права власності на об’єкти нерухомого майна, отримані в рахунок майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств.

Окрім цього, учасники семінару дізнаються про систему вивчення об’єктів сільськогосподарського виробництва походження, переліку послуг, які надає лабораторія ДУ «Чернігівська обласна фітосанітарна лабораторія» та шляхи вирішення проблем, що виникають при передачі земельних ділянок у власність та користування (в тому числі не витребуваних паїв, земельних ділянок під господарськими дворами).
 

]]>
Організація роботи з виплати пенсій в органах Пенсійного фонду України на базі комп’ютерних технологій http://monitor.cn.ua/ua/education/22204 Тематичний короткостроковий семінар для спеціалістів по супроводу автоматизованої обробки пенсійної документації (ASOPD/KOMTEX-W) управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах в Чернігівській області проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 20 по 23 травня. Освіта article Thu, 22 May 2014 07:52:15 +0300 Під час навчання його учасники розглянуть правові аспекти виплати та призначення пенсій; використання програмного забезпечення в органах Пенсійного фонду України; положення Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (обґрунтування, витоки, зміст).

Програмою навчання запланована серія практичних занять, присвячених адмініструванню АСОПД/КОМТЕХ; організації роботи по призначенню, виплаті пенсій за допомогою АСОПД/КОМТЕХ; організації та веденню довідникової інформації на базі АСПОД/КОМТЕХ, проведенню контролю електронної бази пенсіонерів; формуванню зведених документів та статистичних звітів за допомогою АСОПД/КОМТЕХ.

Також слухачі ознайомляться з роботою з ПТК «Паспорт системи», проведенням пакетних операцій та взаємодією між підсистемою керування процесом обслуговування відвідувачів ПФУ “Звернення” та автоматизованою системою обробки пенсійної документації КОМТЕХ.

]]>
Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні http://monitor.cn.ua/ua/education/21947 Під такою назвою в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення з 13 по 16 травня проходить семінар для спеціалістів з питань організації здійснення закупівель за бюджетні кошти. Освіта article Wed, 14 May 2014 07:47:31 +0300 Навчання проводиться відповідно до листа Мінекономрозвитку України від 18 лютого 2014 р. № 3305-13/5638-08. Навчальна програма погоджена облдержадміністрацією та обласною радою.

Учасники семінару ознайомляться з останніми змінами у нормативно-правовій базі щодо державних закупівель в Україні (Закон України «Про здійснення державних закупівель» та ін.); розглянуть основні положення та функції комітету з конкурсних торгів, порядок оприлюднення інформації щодо закупівель; особливості закупівель за рамковими угодами; організації та проведення відкритих торгів, двоступеневих торгів; організації і проведення попередньої кваліфікації учасників, запиту цінових пропозицій.

Фахівці опрацьовуватимуть порядок підготовки документації конкурсних торгів; специфіку укладання договорів на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти; порядок звітності щодо здійснення державних закупівель; питання відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, державного регулювання, контролю у сфері закупівель та типові порушення під час проведення процедур державних закупівель.

Також спеціалісти звернуть увагу на засади планування закупівель; порядок розкриття пропозицій конкурсних торгів; методику оцінки та порівняння пропозицій конкурсних торгів та відповідальність за порушення законодавства у сфері закупівель.

Під час практичного заняття слухачі опановуватимуть порядок проведення процедури закупівлі товарів, робіт чи послуг та оформлення необхідної документації. По завершенню семінару його учасники пройдуть контрольний тест на предмет засвоєння отриманих знань.
 

]]>
"Кращий державний службовець" http://monitor.cn.ua/ua/style/21912 В рамках щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» Чернігівський центр підвищення кваліфікації кадрів 12 – 13 травня проводить тематичний короткотерміновий семінар для учасників ІІ туру зазначеного конкурсу. Стиль article Tue, 13 May 2014 07:27:18 +0300 У відкритті заходу взяв участь начальник управління державної служби Головдержслужби України в області Валентин Дубок. 

Під час семінару держслужбовці дізнаються про засади реформування державної служби, ефективності державного управління; опрацюють основні аспекти нового антикорупційного законодавства України, Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію»; дізнаються про професійно-етичні вимоги до поведінки представників органів державної влади та аспекти комунікативної компетентності державних службовців.

На практичних заняттях учасники конкурсу покращуватимуть свої вміння щодо збору та пошуку інформації в мережі Інтернет, її обробки та візуалізації; вчитимуться готувати звіт та презентацію; опановуватимуть засади культури мовлення як складової адміністративної культури та вимоги щодо оформлення організаційно-розпорядчих документів.

]]>
Основні напрямки діяльності служб у справах дітей у сфері профілактики соціального сирітства http://monitor.cn.ua/ua/education/21777 Тематичний короткотерміновий семінар для працівників служб у справах дітей Чернігівської області проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 6 – 7 травня. У відкритті навчання взяли участь начальник служби у справах дітей Чернігівської ОДА Людмила Зеленько та директор Центру Володимир Бойко. Освіта article Wed, 07 May 2014 08:13:28 +0300 Тематика семінару охоплює основні напрями діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей. Слухачі дізнаються про реалізацію прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у сім’ї; розглянуть практичні аспекти застосування постанови КМУ від 08.10.2008 р. № 905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей; звернуть увагу на питання функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в області, аналіз якості та термінів подання звітності щодо діяльності ПС та ДБСТ, здійснення контролю за їх діяльністю.

Учасники навчання ознайомляться з новими підходами у роботі з дітьми та сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах; порядком взаємодії суб’єктів соціальної роботи у виявленні сімей, які опинились у складних життєвих обставинах та ведення службами у справах дітей обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Також розглядатиметься організація та забезпечення контролю за виконанням документів, робота зі зверненнями громадян в службах у справах дітей області; особливості надання психіатричної допомоги дітям; порядок встановлення віку дитини, яка залишилася без піклування батьків та потребує соціального захисту.

В рамках семінару фахівці служб у справах дітей візьмуть участь серії зустрічей за «круглим столом», під час яких обговорюватимуться засади співпраці служб у справах дітей з центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з питань влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання; питання взаємодії органів внутрішніх справ, охорони здоров’я та служб у справах дітей у ході складання акту про дитину покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовились забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину.
 

]]>
Угода про асоціацію з ЄС відкриває для аграріїв нові перспективи http://monitor.cn.ua/ua/economics/21646 Імплементація Угоди про асоціацію з ЄС відкриє для аграріїв Чернігівщини нові перспективи для розвитку тваринництва та органічного землеробства Економіка article Fri, 02 May 2014 12:46:02 +0300 В цьому переконані учасники публічного заходу в місті Борзна, який відбувся 30 квітня 2014 року.
«Круглий стіл» організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень у партнерстві з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Представлені висновки за результатами дослідження в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону» свідчать про значний потенціал в області щодо розвитку окремих галузей сільського господарства, які можуть бути конкурентоздатними на ринку Європейського Союзу. Серед них виробництво органічної продукції, її експорт. Це не вимагає великих фінансових затрат, водночас має перспективу реалізації як вітчизняному так і на світовому ринках. Тобто, вітчизняні підприємства зможуть без перешкод експортувати власну органічну продукцію до країн ЄС.

Звичайно, на початковому етапі підприємства понесуть певні витрати (сертифікація продукції, її пакування та ін.), але в майбутньому це буде компенсовано зростанням обсягів реалізації органічної продукції.

Щодо тваринництва – то значні площі екологічно чистих луків та пасовищ Чернігівщини дозволяють активізувати розвиток скотарства. Щоправда, на сьогодні існує невідповідність української м’ясної продукції стандартам якості, прийнятним в ЄС.

Відтак, на думку кандидата економічних наук Михайла Селінного, ситуація потребує більш активної державної участі у підтримці тваринницької галузі для її модернізації на основі зниження податкового тиску, створення дієвої системи кредитування та страхування ризиків.

Дискусії учасників заходу стосувалися також механізмів контролю за якістю продукції. Адже стандарти контролю за якістю в ЄС вищі, ніж в Україні. До того, вимагається їх чітке дотримання. Не зважаючи на суттєві витрати на стандартизацію та сертифікацію, значна частина яких припаде на виробників, після запровадження в дію положень Угоди про асоціацію в Україні  зростуть вимоги до якості продукції.

Дослідження здійснено групою експертів в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень»

]]>
Про сучасний стан та перспективи україно-російських відносин або як таке могло статися? http://monitor.cn.ua/ua/politics/21610 Йдеться про тему традиційної зустрічі чернігівців (викладачі, державні службовці, представники громадських організацій, журналісти) з керівником Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук, віце-президентом російської асоціації україністів Віктором Мироненком. Політика article Wed, 30 Apr 2014 07:17:29 +0300 Проходила вона 29 квітня за ініцітивою місцевого центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів та Сіверського інституту регіональних досліджень. За допомогою веб-зв’язку до дискусії долучилися представники Вінницького, Донецького, Кіровоградського, Кримського, Волинського, Рівненського, Сумського центрів. 

На думку науковця, однією з причин сьогоднішньої кризи в стосунках України з Росією є незавершеність демократичних реформ, що розпочалися напередодні розпаду Радянського Союзу. «Проблема не в тому, що реформи були розпочаті, а в тому що в Росії після 1991 р. вони фактично були зупинені. В Україні ж пошук демократичних перетворень триває. Сьогодні Україна дістала нагоду «з чистого аркуша» побудувати в себе четверту республіку. Нагадаю, що першою республікою була УНР, другою – УРСР, а третя республіка існувала в Україні з 1991 до зими 2014 р. Сучасний російський політикум своєю «гібридною війною» в Україні, макіавеллівськими прийомами, спрямованими на руйнацію держави, зверхньою тональністю робить жахливу помилку з непередбачуваними наслідками. Фактично порушена ціла система правил співіснування держав (Хельсинська, Ялтинська, Вестфальська), а нові ще не вироблені. У зв`язку з цим жодні прогнози тепер не мають сенсу. Читайте Біблію». Що ж до України – помилки, звичайно були. Вони мають стати предметом обговорення для самих українців.

Свою роль у погіршенні ситуації, на думку експерта, зіграло й повне незнання України в Росії, підкріплене за останні десять років (починаючи з 2004 р.) відвертою антиукраїнською пропагандою на російських телеканалах. Вони перетворилися з засобів масової інформації на пропагандистські машини. До речі, мешкаючи в Москві доповідач намагається їх не дивитися. Існують в російській масовій свідомості й глибинні причини, пов`язані з попереднім деспотичним характером російської держави.

А ще – російське керівництво провокуючи напругу в Україні, застосовуючи силу, намагається відволікти увагу росіян від соціально-економічних проблем власної держави. На жаль, нинішня російська влада майже непідконтрольна громадськості.

Водночас Віктор Мироненко не вважає, що Росія перетворюється на тоталітарну країну: справді, їй притаманна так звана «голландська хвороба» або ж опора на один із ресурсів, яким нині є нафтогазовий. Владна верхівка, що тримається на ньому, за своєю суттю є авторитарною, але тотального контролю вона все ж таки встановити не може. В Україні головний ресурс – її люди. Останні події в нашій державі варто розглядати як пошук свого шляху для вільного та найбільш оптимального варіанту розвитку, пов`язаного із застосуванням принципів субсидіарності та децентралізації.

Водночас він може бути лише ліберальним та демократичним, а от в яких формах – залежить, насамперед, від громадян України.
 

]]>
Вінницька, Миколаївська, Чернівецька та Чернігівська обласні ради про реформу місцевого самоврядування http://monitor.cn.ua/ua/politics/21485 «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: європейські засади й українські реалії» – така веб-конференція відбулася за участю голів Вінницької, Миколаївської, Чернігівської, Чернівецької обласних рад. Зустріч стала можливою завдяки ініціативі зазначених органів місцевого самоврядування та відповідних центрів підвищення кваліфікації. Політика article Sat, 26 Apr 2014 09:26:06 +0300 «Теоретичних напрацювань з питань адміністративно-територіальної реформи на сьогодні більш ніж достатньо. Настав практичний етап її реалізації, – наголосив голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв. – На сьогоднішній день в Чернігівській області в пілотному проекті з реформування місцевого самоврядування вже беруть участь Городнянський район, Чернігів, Корюківка, Вертіївка, Дмитрівка та Парафіївка. 

Основні перетворення здійснюються з огляду на законопроекти «Про право територіальних громад на об’єднання» і «Про співпрацю територіальних громад».
Голова Вінницької обласної ради Сергій Свитко звернув увагу на історичні корені місцевого самоврядування в Україні, навівши за приклад демократичні традиції в організації Запорозької Січі. На його переконання, попри всі виклики, Україна має залишатися унітарною державою. В контексті реформування місцевого самоврядування важливим є також запровадження дієвих механізмів щодо скликання та роботи депутатських корпусів місцевих рад.

На думку Миколаївської обласної ради Тараса Креміня існує проблема комунікації центральної влади та місцевими громадами, яку треба подолати. Тепер значну активність проявляють громадські організації. Налагодження ефективної взаємодії з ними, залучення їхніх напрацювань матиме позитивний вплив на реалізацію зазначеної реформи.

На необхідності чіткого законодавчого врегулювання відносин між органами центральної влади та структурами місцевого самоврядування наголосив і голова Чернівецької обласної ради Михайло Гайнічеру, а саме: репрезентувати центральну владу на місцях має представник уряду.

В обговоренні доповідей взяли участь науковці та голови малих міст Чернігівщини, Буковини, Вінничини, Миколаївщини. «До останнього часу, попри неодноразові обіцянки на чергових виборах, ми не спостерігали реальної передачі влади на місця, – зауважив депутат Вінницької обласної ради, голова Міжнародного товариства «Україна – Польща – Німеччина» Сергій Татусяк. – Для успішної реалізації реформи необхідно здійснити низку змін у законодавстві, децентралізацію податків та фінансів».

На думку експертів фінансова спроможність та економічна база для наповнення місцевих бюджетів – одне з найгостріших питань існування сучасної системи самоврядування. Нині в державну скарбницю надходить більшість зібраних на місцях податків, що знекровлює місцеве самоврядування.

З іншої сторони навіть існуючі бюджетні кошти часто використовуються нераціонально, переважно – на утримання посадовців. Не вирішить всіх проблем і перенесення влади з адміністрацій до проектованих обл- та райвиконкомів. Для їхнього розв`зання пропонувалося використовувати історичний досвід діяльності органів місцевого самоврядування (скажімо, введення посади старости як посадової особи місцевого самоврядування). А також міжнародний, що потребує змін у законодавчій базі України стосовно залучення кредитів, грантів та багато інших питань.

Підсумовуючи, учасники конференції виокремили низку положень, які під час проведення реформи необхідно уточнити, та наголосили на важливості широкої інформаційної кампанії про завдання та перебіг реформи. Вони погодилися – налагодження взаємодії між владою та громадянами, реалізація реформи через розмежування повноважень між центральною владою та місцевим самоврядуванням, децентралізацію фінансів – основа для сталого розвитку України.
 

]]>
Зустріч керівництва Чернігова та області зі студентами вузів http://monitor.cn.ua/ua/education/20894 На завершення семінару «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи» його учасники – студенти-випускники вузів міст Чернігова та Ніжина пройшли підсумкове тестування та мали нагоду поспілкуватися з керівниками міста та області. Освіта article Sat, 05 Apr 2014 09:45:00 +0300 Вже традиційно в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів зі студентами провів зустріч чернігівський міський голова Олександр Соколов. Він розповідав про специфіку діяльності виконавчих органів влади та органів місцевого самоврядування, наводив приклади з власного досвіду роботи щодо вирішення питань, пов’язаних з економікою, соціальною сферою, розвитком інфраструктури м. Чернігова. 

У подальшій дискусії йшлося про адміністративну реформу та пов’язане з нею реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування. Зокрема, студенти цікавилися, наскільки ці зміни вплинуть на можливості їхнього працевлаштування на службу до структур виконавчої влади та місцевого самоврядування. Наступні питання стосувалися джерел наповнення державного та місцевих бюджетів, а також чи допоможе планована децентралізація фінансів подолати корупцію та нецільові розтрати державних коштів. Учасники зустрічі також говорили про можливості туристичного, історико-культурного потенціалу Чернігова, збереження його пам’яток, розвитку міських територій для відпочинку (що буде на місці пам’ятника В. Леніну, чи стане Стрижень в майбутньому придатним для купання тощо).

Також до студентів звернувся перший заступник – керівник апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Журман. Він зауважив, що до недавнього часу державна служба залишалася неооціненою, що певною мірою й сформувало упереджене ставлення у суспільстві до державних службовців як чиновників-бюрократів. Останні події в державі зумовили необхідність докорінної перебудови всієї управлінської галузі. Її подальше успішне реформування багато в чому буде залежати від приходу до владних структур саме молодих, освічених та свідомих фахівців. Наостанок він привітав студентів із закінченням навчання, вручивши відповідні сертифікати учасникам програми та закликав молодих людей реалізувати свій потенціал на користь України саме на службі в органах державної влади та місцевого самоврядування.
 

]]>
"Обніміться ж, брати мої…" http://monitor.cn.ua/ua/education/20416 Про єдність української нації, питання цілісності та соборності України, політичну, військову ситуацію та низку інших злободенних питань говорилося під час веб-конференції між трудовими колективами Івано-Франківського, Миколаївського та Чернігівського центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації. Освіта article Fri, 21 Mar 2014 07:45:00 +0200 Учасники заходу розповідали про ситуацію у власних містах під час подій у Києві січня-лютого 2014 р., ставлення до них з боку місцевих органів влади та пересічних громадян.

«Жителі Миколаєва до та після лютневого Майдану у Києві – це зовсім різні люди, – зауважив директор Миколаївського центру Дмитро Дибченко. – Відбувся вихід на якісно новий ступінь самосвідомості. Кримські події зумовили подальший сплеск громадського руху за єдину Україну та проти військових дій. Був і антимайдан, але не настільки впливовий та багаточисельний, яким би хотіли його показати антиукраїнські сили та ЗМІ».

Про необхідність об’єднання та розвінчання міфів про українців, нав’язуваних ззовні, говорили і представники Івано-Франківська. «Те, що відбулося в Києві, не є якимсь там «бандерівським заколотом». Це свідоме прагнення людей жити по-людськи у власній країні, подолати корупцію, старі стереотипи, забезпечити добробут та щасливе майбутнє власної держави. Водночас в жодному разі не можна допускати зневагу до представників інших народностей. Між «росіянином» та «москалем» є велика різниця, так само як між «українцем» та «хохлом».

«Впродовж двадцяти двох років говорили, але так і не спромоглися сформувалювати власну національну ідею. Події останніх тижнів змусили українців по-новому подивитись на самих себе та почати гуртуватися перед зовнішніми загрозами», – зазначив директор Чернігівського центру Володимир Бойко. «Останнім часом стався ще один небувалий факт – змінилося ставлення до Збройних сил України. Військові відчули, що потрібні суспільству», – сказав директор Івано-Франківського центру Богдан Волошинський, розповідаючи про підтримку українській армії з боку місцевого населення. Своїми спостереженнями з цього приводу поділилися й представники Миколаєва та Чернігова.

Наостанок учасники зустрічі наголосили на необхідності широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо реального стану справ в Україні. Важливу роль в цьому мають відігравати центри підвищення кваліфікації, заклади освіти, незалежні ЗМІ. Представники центрів домовилися про подальші зустрічі, а також висловили сподівання, що всі тривоги та випробування залишиться тією сторінкою в сучасній історії нашої Батьківщини, яку вона невдовзі перегорне.
 

]]>
Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції http://monitor.cn.ua/ua/education/20206 Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування Чергові заняття за програмою постійно діючого семінару з питань запобігання та протидії корупції проходять в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 13 березня. Освіта article Fri, 14 Mar 2014 08:45:00 +0200 Цього разу участь у навчанні беруть державні службовці Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації.

Заняття проводить заступник начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Меженний, який розповість слухачам про соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, світовий досвід у сфері боротьби з корупцією та висвітлить положення сучасного антикорупційного законодавства України (ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»).

]]>
Методи розвитку гендерної чутливості у державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування http://monitor.cn.ua/ua/education/20174 Тематичний короткотерміновий семінар для спеціалістів районних, міських Чернігова, Ніжина, Прилук центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 12 – 14 березня 2014 р. Освіта article Thu, 13 Mar 2014 07:50:45 +0200 Під час навчання слухачі дізнаються про гендерну чутливість як основну складову попередження домашнього насильства; соціальні та культурні фактори, які ведуть до гендерної дискримінації, шляхи їх подолання; правові основи гендерної рівності в Україні, та положення ЗУ «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».

Спеціалісти ЦССМ звернуть увагу на гендерні стереотипи у ЗМІ; обговорюватимуть питання нормативно-правового забезпечення діяльності центрів соціальних служб для сім’ї дітей та молоді; роботи із сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах. Програмою навчання заплановано також проведення тренінгів, присвячених основам гендерного виховання, причинам конфліктів та способам їх вирішення.

]]>
Відкрилася виставка "Борітеся й поборете…". ВІДЕО http://monitor.cn.ua/ua/culture/19995 Образ Шевченка в портретному живописі, перебування Кобзаря на Чернігівщині, художнє осмислення його творчості стали основною тематикою виставки картин відомого на Чернігівщині художника Івана Пенського. Культура article Wed, 05 Mar 2014 09:21:02 +0200 Відкриття виставки, присвяченої 200-літтю від дня народження Т. Шевченка, відбулося 4 березня в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Автор картин – член національної спілки художників України, лауреат премії імені Михайла Коцюбинського. В своїх роботах він намагається відобразити власне сприйняття творчості та життєвого шляху Великого Кобзаря. Митець протягом багатьох років досліджував біографію Т. Шевченка, цікавився його перебуванням на Чернігівщині, досліджував його портрети, зображення, творчість. Деякі з них ілюструють життєвий шлях Кобзаря, відвідання ним Седнева, інші – відображають такі твори поета як «Садок вишневий коло хати», «Катерина» та інші. В експозиції переважають пейзажі.

Майстром тріумфального світла назвали художника представники Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г. Короленка. Адже в його картинах багато світла і тіні, які мають гармонійне поєднання. Картини виконані в різній техніці (олія, пастель, акварель і змішана техніка) та створені в різний час. Деякі з картин написані майже півстоліття тому, інші – зовсім сучасні.

Іван Пенський зазначив, що ця виставка є невеликою. Адже основна частина робіт постійно експонується в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту. Також картини Івана Пенського зберігаються в фондах Міністерства культури України, в художніх музеях, у приватних колекціях України та світу.

На відкриття виставки привітати митця прийшли представники громадськості, журналісти, освітяни, бібліотечні працівники. «Ваші твори відіграють велику роль у відродженні та популяризації національного мистецтва», – зазначив депутат Чернігівської обласної ради Віктор Лазар. Відтак, ознайомлення з виставкою дає можливість глибше сприйняти творчість українського генія Тараса Шевченка.

Виставка діятиме протягом березня 2014 року.

http://www.youtube.com/watch?v=Ha1Lz_ELqVw
 

]]>
Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону http://monitor.cn.ua/ua/style/19772 Щодо необхідності активних дій держави у стабілізації ситуації в агропромисловому секторі України та Чернігівщини зокрема, Стиль article Sun, 23 Feb 2014 11:11:07 +0200 внесенні суттєвих змін до законодавства зробили висновок учасники публічної дискусії «Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом на агропромисловий сектор  Чернігівської області», що відбулася 21 лютого 2014 року в селищі Ріпки Чернігівської області. Захід розпочався хвилиною мовчання для вшанування пам'яті жертв масових заворушень в Україні.
Учасники заходу, а це виробники та переробники продукції агропромислового сектору, власники домогосподарств, посадові особи місцевого самоврядування, взяли участь в обговоренні основних результатів дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону», що реалізується громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Найбільше турбувала учасників заходу доля домогосподарств після можливого підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Оскільки переважна більшість жителів Ріпкинщини вимушена поєднувати роботу на підприємствах, в установах та ведення сільського господарства. Тож громадяни вкрай занепокоєні можливим введенням додаткових вимог до якості їх продукції, а відтак, зростанням витрат на її вирощення та переробку.
Відтак, на їх думку, дуже важливими будуть зусилля держави у цьому напрямі, спрямовані на надання пільг та дотацій для сільськогосподарських підприємств, підтримку кооперації тощо. В протилежному випадку може спостерігатися зростання соціальної напруги через низьку конкурентоздатність вітчизняних підприємств, скорочення їх виробництва.
Доволі новими та незрозумілими для прикордонного району Чернігівської області є такі можливості як розвиток сільського туризму, екотуризму, виробництво органічної продукції. Ці напрями діяльності ще потребують своєї розробки.
Водночас, серед вигод, які матиме сільське господарство Чернігівщини у випадку можливого підписання Угоди про асоціацію з ЄС називалися формування сприятливого інституційного, організаційного та економічного середовища на регіональному рівні, залучення вітчизняних і закордонних інвестицій у сільську місцевість, а також створення комфортних умов для проживання і роботи мешканців села, забезпечення населення якісними та безпечними сертифікованими органічними продуктами, підвищення конкурентоспроможності продукції за рахунок впровадження європейських норм щодо якості та безпечності продукції.
Окрему, бурхливу дискусію викликало обговорення ментального фактору, тобто особистого ставлення людей до змін, вимог та стандартів передбачених Угодою про асоціацію з ЄС.
Адже, як зазначила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Римма Олексенко, треба змінювати власну ментальність. Лише тоді можливе здійснення запланованих позитивних змін, наприклад, подолання корупції в державних органах сертифікації та на митниці, запобігання розкраданню дотаційних коштів тощо.

Метою проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону», що здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Європейської програми  Міжнародного фонду «Відродження» є аналіз впливів Угоди про Асоціацію з ЄС на розвиток агропромислового сектору (виробників, переробників, домогосподарства та сільські території) й започаткування професійної дискусії серед цільових груп в Чернігівській та Миколаївській областях.

]]>
Українська естетична думка у світлі досліджень Чернігівської естетичної школи http://monitor.cn.ua/ua/education/19757 Про розвиток вітчизняної естетики, її напрямки та особливості йшлося під час презентації колективної праці чернігівських науковців «Історія української естетичної думки». Освіта article Sat, 22 Feb 2014 14:19:23 +0200 Захід відбувся в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 20 лютого 2014 року. Книга присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

«Це чи не єдине видання за останні тридцять років, в якому представлена не просто історія естетики як науки, а історія саме естетичної думки, – зазначив професор кафедри гуманітарних дисциплін Чернігівського національного технологічного університету, доктор філософських наук, професор, головний редактор монографії Володимир Личковах. – Автори намагалися показати відображення естетичної думки в культурних та мистецьких артефактах, літературних текстах, ментальності, світогляді, повсякденному побуті».

Під час презентації автори-науковці розповідали про концепцію дослідження в цілому та про специфіку роботи над окремими розділами книги. Ця колективна монографія стала однією із спроб створення цілісної та системної історії естетичної думки України з найдавніших часів до початку ХХІ століття. Показано основні етапи формування донаукової і наукової естетики, особливості українського естетичного дискурсу в його зв’язках з етнокультурою, мистецтвом, літературно-художньою критикою. Основні ідеї, принципи і понятійний тезаурус української естетичної думки аналізуються в контексті вітчизняних духовних традицій та впливів європейського культурного спадку.

Участь в обговоренні взяли науковці, викладачі, аспіранти, студенти гуманітарних і художньо-творчих спеціальностей, журналісти, працівники бібліотек та музеїв м. Чернігова.
 

]]>
Професійна програма підвищення кваліфікації бухгалтерів сільських, селищних, міських рад http://monitor.cn.ua/ua/education/19638 Навчання бухгалтерів сільських, селищних, міських рад проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 17 по 21 лютого 2014 р. (І сесія). У відкритті заходу взяв участь директор Центру Володимир Бойко. Освіта article Mon, 17 Feb 2014 15:12:00 +0200 Під час першої сесії розглядатимуться правові засади діяльності органів місцевого самоврядування; матеріальна і фінансова основа місцевого самоврядування; планування та використання коштів місцевих бюджетів; питання бухгалтерського обліку (нарахування зносу, складання меморіальних ордерів, ведення головної книги); індексація та корегування заробітної плати; процедури подання звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів.

Увага слухачів звертатиметься й на практику взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з політичними партіями та громадськими організаціями; аспекти Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (обґрунтування, витоки, зміст); практику підготовки та запровадження програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм; оренду земель як важливу складову розвитку товарних земельних відносин і соціального захисту селян.

На практичних заняттях бухгалтери удосконалюватимуть свої знання щодо ведення бухгалтерського обліку за допомогою електронних таблиць Місrosoft Ехсеl та пошукових систем мережі Internet. В рамках навчання його учасники візьмуть участь у «круглому столі» з актуальних питань бухгалтерського обліку та звітності в бюджетній сфері.
 

]]>
Професійна програма підвищення кваліфікації з англійської мови http://monitor.cn.ua/ua/education/19471 Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації з англійської мови (перша сесія) за напрямом 6.020303 «Філологія» проводиться Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 10 по 14 лютого 2014 р. для спеціалістів апарату, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та місцевих рад, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці. Освіта article Mon, 10 Feb 2014 16:55:00 +0200 Держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування візьмуть участь у серії практичних занять, під час яких на матеріалах з англійської мови розглядатиметься специфіка державного управління; принципи належного врядування в європейському просторі; структура Європейський союзу та інституцій ЄС; засади конкурентної політики; ринки та монополії, захист від монополій, сутність таких понять як «види монополій», «монопольна діяльність», «монополістична конкуренція», «антимонопольна політика»; «комерційне та підприємницьке право», «інтелектуальна власність», «авторське право», «патент», «торгова марка», «спільне підприємство» та ін.

Слухачі дізнаються про специфіку контракту та його умови, види страхування, організаційні форми бізнесу, партнерство тощо.

Учасники програми вивчатимуть граматику англійської мови, засвоюючи форми минулого (Past), теперішнього (Present), майбутнього (Future) часу та модальні дієслова (can/could/be able to, may/might, will/would etc).

Держслужбовці та посадові особи місцевого самоврядування опановуватимуть засади ділового та повсякденного спілкування (ведення переговорів, запит про роз’яснення, відмова від пропозиції, поступка, досягнення домовленості; управління конфліктом, вирішення проблем, скарг, прийняття рішень, вибачення; спілкування у відрядженні, в аеропорті, на залізничній станції, в готелі, на конференції).

]]>
Семінар щодо реалізації проекту "Місцеві громади проти корупції в сфері землі в Чернігівській області" http://monitor.cn.ua/ua/education/19165 В рамках професійної програми для землевпорядників сільських, селищних рад громадська організація «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» проводить семінар щодо реалізації проекту «Місцеві громади проти корупції в сфері землі в Чернігівській області». Освіта article Wed, 29 Jan 2014 08:49:28 +0200 Участь у відкритті взяли виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов, директор Центру Володимир Бойко та начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держземагентства в області Ігор Пузан.

Семінар спрямований на надання правової допомоги безпосереднім учасникам земельних відносин, на підвищення рівня правової культури, ступеню обізнаності щодо різних аспектів сучасного земельного законодавства України та відповідно захисту прав землевласників.

В рамках заходу надаватимуться також роз’яснення положень антикорупційного законодавства та аспектів юридичної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень у земельній сфері.

Учасники заходу ознайомляться з основами налагодження співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, громадського моніторингу їх діяльності в контексті питань земельного законодавства та реалізації земельної реформи.
 

]]>
Професійна програма підвищення кваліфікації землевпорядників сільських, селищних рад http://monitor.cn.ua/ua/education/19142 Навчання землевпорядників сільських селищних рад проводить Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 27 – 31 січня 2014 р. (І сесія). У відкритті заходу взяв участь директор Центру Володимир Бойко. Освіта article Tue, 28 Jan 2014 08:49:31 +0200 Впродовж тижня слухачі ознайомляться з низкою питань щодо земельних відносин в Україні. Під час лекцій та конверсаторіумів розглядатимуться особливості регулювання земельних відносин у світлі нового земельного законодавства, механізми приватизації земель державних і комунальних підприємств, порядок надання сільськогосподарських земель державної власності за межами населених пунктів; визначення форм власності на землю та механізми реалізації права власності на землю громадянами; аналіз судової практики щодо врегулювання земельних правовідносин в Україні; методи забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України; реалізація державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель.

Землевпорядники опановуватимуть методичні засади складання проектів формування землеволодінь та землекористувань, розробку схем землеустрою, правові засади проведення, методику нормативної грошової оцінки земель та процедуру затвердження і оприлюднення оцінки земель. В контексті земельних відносин учасники навчання розглянуть основні аспекти юридичної відповідальності щодо запобігання і протидії корупції.

Також висвітлюватимуться зміни до законодавчих актів, що регулюють порядок проходження служби в органах місцевого самоврядування; проблеми практичної реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації в діяльності представників виконавчої влади та місцевого самоврядування».

Під час практичного заняття слухачі дізнаються про сучасні системи комунікації та комп’ютерні технології у діяльності органів місцевого самоврядування.
 

]]>
"Організація діяльності державного службовця" http://monitor.cn.ua/ua/education/18854 15 – 16 січня Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проводить тематичний короткотерміновий семінар «Організація діяльності державного службовця» для спеціалістів апарату, структурних підрозділів облдержадміністрації. Освіта article Thu, 16 Jan 2014 08:33:23 +0200 У відкритті навчання взяли участь заступник начальника відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації, магістр державного управління Андрій Лобачов та директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Впродовж двох днів слухачі опановуватимуть засади оптимальної організації праці державних службовців.

Основна увага звертатиметься на такі складові, як планування роботи, робочого часу, імідж державного службовця, мотивація та етичні вимоги до його діяльності, професійного спілкування; попередження конфліктів та професійного вигорання в організації роботи державного службовця.

Окреме заняття буде присвячено технології підготовки та проведення публічного виступу.

Учасники навчання ознайомляться з принципами модернізації моделі державної служби та стратегією державної кадрової політики на 2012 – 2020 рр.; розглядатимуть особливості роботи із службовими документами на державній службі, контролю за їх виконанням, прийому громадян та розгляду звернень в роботі державного службовця.

]]>
Слухачі ознайомляться зі світовим досвідом територіального управління http://monitor.cn.ua/ua/education/17968 Навчання для групи новопризначених спеціалістів відділів, управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій розпочалося в Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Освіта article Tue, 03 Dec 2013 08:54:00 +0200 2 грудня держслужбовці беруть участь у тематичному короткотерміновому семінарі «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування». Впродовж дня розглядатимуться соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; останні зміни у сучасному антикорупційному законодавстві України (ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції») та особливості відповідальності за вчинення корупційних дій.

З 3 по 6 грудня триватиме навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації (2 сесія). Слухачі ознайомляться зі світовим досвідом територіального управління; питаннями модернізації державної служби та державного управління; впровадження ІТ-менеджменту в умовах модернізації державної служби, Законом України «Про доступ до публічної інформації»; проблемами сталого розвитку суспільства у світі та Україні; брендування територій та соціальними аспектами запобігання торгівлі людьми.

Свої особисті та професійні якості учасники навчання розвиватимуть під час занять, присвячених лідерству як соціально-психологічному феномену; тайм-менеджменту як технології організації робочого часу державного службовця; володінню ораторським мистецтвом як невід'ємній складовій іміджу державного службовця.

На практичних заняття держслужбовці вдосконалюватимуть свої знання щодо українського ділового мовлення та роботи в програмі Microsoft Excel. Завершиться навчання комп’ютерним тестуванням на предмет засвоєння слухачами знань, набутих впродовж двох сесій.

]]>
ІІ міжрегіональна конференція "Розумовські зустрічі" в Чернігові http://monitor.cn.ua/ua/culture/17897 Конференція була спрямована на висвітлення питань майбутнього реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Культура article Sat, 30 Nov 2013 11:42:20 +0200 Науково-практична конференція ІІ «Розумовські зустрічі» відбулася 28 листопада в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю представників 6 областей України та низки провідних українських інституцій.

Конференція була спрямована на висвітлення питань майбутнього реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, проблемних питань запровадження нового законодавства про державну службу та змін до антикорупційного законодавства України, тощо.

«Інститут державної служби постійно трансформується. І такий формат «Зустрічей» дозволяє державним службовцям-практикам, представникам громадськості на науковому, експертному рівні висловити власну позицію щодо подальшого реформування державної служби», – зазначив на відкритті конференції директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Андрій Подорван.

З вітальними словами до учасників конференції також звернулися українські науковці, доктори наук, професори: член Центральної виборчої комісії України, академік Національної академії правових наук України, член-кореспондент Національної академії наук України Олександр Копиленко; заступник директора Українського інституту національної пам’яті Володимир Кривошея, завідувач відділу Українського інституту національної пам’яті Лариса Буряк, завідувач кафедри менеджменту та державного управління Чернігівського національного технологічного університету Микола Бутко, професор кафедри гуманітарних дисциплін Чернігівського національного технологічного університету, заслужений працівник народної освіти України Володимир Личковах, а також представники Київського офісу Інституту Кеннана, Інституту законодавства Верховної Ради України та ін.

В рамках «Розумовських зустрічей» було розкрито напрями співпраці Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні та центрів підвищення кваліфікації кадрів, висвітлено проблемні аспекти у процесі запровадження нового законодавства про державну службу, особливості формування та функціонування регіональних господарських комплексів в умовах владного реформування, проблеми перекладу актів європейського права, зроблено порівняльний аналіз світового та вітчизняного досвіду у сфері реформування органів влади та місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою та ін.

Зокрема, як наголосила перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню Олена Тертишна, «не може бути окремо взятої реформи. Місцеве самоврядування вже давно перебуває в контексті реформ та модернізаційних змін, що відбуваються в Україні». Вона навела основні позиції щодо концепції розвитку місцевого самоврядування, яка має забезпечити визначення перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, акцентувала увагу на завданнях розвитку місцевого самоврядування, визначених Президентом України В. Януковичем, зазначивши, що «модернізація системи місцевого самоврядування та управління регіонами – це питання, які стоять зараз на порядку денному».

Учасники конференції, а це науковці, освітяни, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування Луганська, Сум, Києва, Херсона, Донецька, Сімферополя мали можливість попрацювати як на пленарному засіданні так і в тематичних секціях, поділитися власним досвідом роботи та висловити певні рекомендації.

Крім суто державницьких засад реформування державної служби та місцевого самоврядування, вони звернули увагу і на економічний, культурологічний та інші аспекти процесу реформування. Низка учасників заходу долучилася до обговорення через веб-зв’язок.
 

]]>
Завершилось навчання групи військовослужбовців у селищі Десна http://monitor.cn.ua/ua/education/17531 15 листопада завершилось навчання групи військовослужбовців у селищі Десна за курсом «Менеджер рекламно-видавничої діяльності». Освіта article Sat, 16 Nov 2013 11:19:51 +0200 «Отримані знання, я думаю, нададуть можливість Вам знайти своє місце в сучасних умовах. Ця програма допомогла не одному десятку військовослужбовців влаштуватись у цивільному житті», – зазначив менеджер програми «НАТО-Україна» з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штауд під час підбиття підсумків цього навчання.

В підбитті підсумків навчання взяли участь представник Міністерства соціальної політики Максим Андросенко, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко, заступник начальника Навчального центру Юрій Зубрицький, заступник начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи Олександр Меженнний.

Максим Андросенко наголосив «В рамках Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців пройшли навчання тисячі військовослужбовців і така робота актуальна і надалі.» Присутні підкреслили важливость такого роду навчань, побажали, щоб кожний слухач, який закінчив курси використав набутий досвід у повсякденному житті.

По завершенню навчання слухачам були вручені свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка з курсу «Менеджер рекламно-видавничої діяльності» та сертифікати НАТО.
 

]]>
Розпочалося дослідження впливу Асоціації з ЄС на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону http://monitor.cn.ua/ua/economics/17371 Аналіз очікуваного впливу Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на розвиток сільських територій, а також на виробників, переробників продукції агропромислового сектору розпочала група експертів Економіка article Sat, 09 Nov 2013 13:29:49 +0200 в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського та Миколаївського регіону».

Зокрема, перші  напрацювання представлено під час  міжрегіональної науково-практичної онлайн конференції  «Угода про асоціацію з ЄС: переговорний процес та перспективи реалізації», яка відбулася у приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за участю науковців, представників органів державної влади Івано-Франківська, Миколаєва, Севастополя, Херсона, Чернігова, Донецька, Києва.

Як підкреслили  учасники конференції, очікуване підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом є новим вибором України, яким дає їй нові можливості, та, водночас, і нові виклики.

Наприклад, ключові положення, що стосуються сільського господарства та розвитку сільських територій містяться в розділі V Угоди про асоціацію. З метою співробітництва сторони угоди підтримують поступове наближення та гармонізацію з відповідним правом та регуляторними стандартами ЄС. Це стосується питань якості продукції, органічного землеробства, генетично модифікованих зернових, стандартів торгівлі продукцією рослинництва та тваринництва.

Як зазначив викладач кафедри природокористування та техногенної безпеки Чернігівського інституту економіки та управління, кандидат економічних наук Михайло Селінний, позитивними наслідками від підписання Угоди можуть бути покращення доступу українських товарів на ринок ЄС; зменшення нетарифних обмежень у торгівлі сільськогосподарською продукцією у рамках співробітництва у сфері санітарних та фітосанітарних заходів; зростання обсягів продажу сільськогосподарської продукції традиційних експортоорієнтованих галузей;  покращення доступу до якісної імпортної техніки, насіння, засобів захисту рослин тощо.

Водночас, на думку експертів, серйозним випробуванням стане запровадження європейських стандартів до організації виробництва, міжнародної сертифікації українських товарів, докорінних змін у функціонуванні вітчизняного ринку та міжнародної торгівлі України. Однак, це важливий крок на шляху до модернізації та підвищення конкурентоспроможності української економіки.

]]>
На практичних заняттях бухгалтери вдосконалюватимуть свої знання http://monitor.cn.ua/ua/education/17255 Навчання для групи бухгалтерів сільських, селищних, міських рад проходить в Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 4 по 8 листопада 2013 р. Освіта article Tue, 05 Nov 2013 10:21:05 +0200 4 листопада відбувся тематичний короткотерміновий семінар «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування». Під час заходу йшлося про соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; останні зміни у сучасному антикорупційному законодавстві України (ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції») та особливості відповідальності за вчинення корупційних дій.

З 5 по 8 листопада  триватиме навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації (2 сесія). Зокрема, розглядатимуться положення проекту нового закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; розвиток ресурсної бази органів державної влади в рамках розвитку співробітництва з європейськими інституціями, міжнародними фінансовими та донорськими організаціями; соціальне партнерство як фактор стабілізації ситуації на ринку праці, детінізація доходів та відносин у сфері зайнятості населення; світовий досвід територіального управління та реформування органів місцевого самоврядування; лідерство у державному управлінні як соціально-психологічний феномен.

Щодо змісту професійної діяльності бухгалтерів заплановано висвітлення особливостей виконання місцевих бюджетів в умовах їх казначейського обслуговування; порядку подання звітності до Головного управління Міндоходів у Чернігівській області; змін до заповнення звіту про єдиний соціальний внесок, оплати праці на основі єдиної тарифної сітки; питань контролю за дотриманням бюджетного законодавства під час використання бюджетних коштів установи.

На практичних заняттях бухгалтери вдосконалюватимуть свої знання з використання електронних таблиць Microsoft Excel, пошукових систем мережі Інтернет та ділового українського мовлення. Завершиться навчання комп’ютерним тестуванням на предмет засвоєння слухачами отриманих під час обох сесій знань.

]]>
“Особливості розвитку туризму у малому місті” http://monitor.cn.ua/ua/education/17097 В рамках проекту “Сталий розвиток малих міст Чернігівської області” 28-29 жовтня в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проходить черговий семінар для міських та селищних голів Чернігівської області. Метою заходу є ознайомлення учасників з особливостями організації та інструментами розвитку туристичної діяльності у малому місті (на прикладі м. Кемптен, Земля Баварія, ФРН). Освіта article Tue, 29 Oct 2013 08:43:34 +0200 Заняття проводить керівник управління економіки та розвитку м. Кемптен Ріхард Шісль. Модератором дискусій та обговорень виступає керівник Інституту врядування Олег Чемерис, який, зокрема, наголосив, що одним із завдань семінару є формування мотивації до пошуку таких управлінських рішень, які б сприяли розвитку туризму саме в малих містах Чернігівщини.

Пан Шісль розповість учасникам семінару про європейські підходи оцінювання можливостей розвитку туризму, принципи створення туристичних кластерів; методику розроблення концепції туризму у малому місті; організацію туристичної діяльності на прикладі м. Кемптен.

Також міські очільники ознайомляться з завданнями та організацією роботи туристичного інформаційного центру; принципами формування туристичної маркетингової стратегії; особливостями розвитку міської інфраструктури в контексті розвитку туризму у м. Кемптен.
 

]]>
“Особливості закупівлі за державні кошти: зміни у законодавстві” http://monitor.cn.ua/ua/education/17017 Тематичний короткотерміновий семінар для державних службовців та посадових осіб, відповідальних за здійснення державних закупівель, проводить 24 жовтня Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з Департаментом економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації. Освіта article Fri, 25 Oct 2013 08:24:45 +0300 У відкритті заходу взяли участь начальник управління з питань розвитку реального сектору економіки Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олег Саранін та директор Центру Володимир Бойко.

Учасники семінару дізнаються про основні зміни в нормативно-правовій базі у сфері державних закупівель в Україні; практичні аспекти проведення процедур закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти; основні вимоги до договорів про закупівлю та особливості укладання договорів про закупівлю.

Програмою заходу запланована серія “круглих столів”, під час яких обговорюватимуться нагальні питання у сфері державних закупівель; питання контролю за дотриманням законодавства у сфері державних закупівель, порядок проведення перевірок державних закупівель територіальними органами Державної фінансової інспекції; досвід розпорядників бюджетних коштів щодо здійснення ними процедур закупівель.

]]>
В Ніжині обговорювали угоду про асоціацію http://monitor.cn.ua/ua/politics/16987 Низка євроінтеграційних тем перебувала в центрі уваги на семінарі-тренінгу, що пройшов у Ніжинській районній раді. Його учасниками стали депутати відповідної ради та працівники її виконавчого апарату, сільські голови. Політика article Thu, 24 Oct 2013 07:19:29 +0300 Всього – понад 40 чоловік. Відкрив семінар голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, а проводив заняття директор Центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко.

Посадовці прослухали інформацію про засади та напрями реалізації політики Східного партнерства, можливості, що відкриваються у зв’язку з цим як для України в цілому, так і для місцевих органів влади й самоврядування.

Під час обговорення виявилися різні думки слухачів – частина категорично висловилися за європейську інтеграцію України, мотивуючи такий підхід власними враженнями від відвідин країн ЄС, інші наголошували на внутрішніх проблемах. Втім переважали позитивні очікування із застереженням необхідності дотримання рівноправних стосунків.

Надалі учасники семінару познайомилися з принципами належного врядування та вимогами, що висуваються у зв’язку з цим до роботи системи державного управління України.

На розвиток теми були детально розглянуті складові переговорного процесу щодо Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, її структура, найближчі очікування від запровадження, насамперед ймовірний вплив на сільське господарство.
 

]]>
“Європейський тиждень місцевої демократії” http://monitor.cn.ua/ua/style/16843 Міжрегіональна відеоконференція, присвячена Європейському тижню місцевої демократії, була проведена в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Співорганізаторами заходу стали три обласні центри перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів – Чернігівський, Херсонський та Чернівецький. Стиль article Fri, 18 Oct 2013 08:23:45 +0300 У заході, організованому на виконання Указу Президента України №922/2007 від 27.09.2007 р. “Про Європейський тиждень місцевої демократії”, взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, науковці, громадські діячі.

Присутні підкреслили значення курсу України на євроінтеграцію як найбільш пріоритетного напрямку її сучасної зовнішньої політики. За словами директора Херсонського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації Сергія Білорусова, Європейський тиждень місцевої демократії є одним з тих засобів, що дозволяють через серію інформаційних заходів поширювати серед населення знання про місцеве врядування за європейськими стандартами, а також знайомити з положеннями майбутньої Угоди України з ЄС.

Учасники обговорення мали змогу порівняти досвід вищезазначеної діяльності у Чернігівській та Чернівецькій областях, які мають різну географічну віддаленість від кордонів з ЄС.

Заступник директора – начальник науково-дослідного відділу Чернівецького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук, доцент Сергій Гакман розповів про спільний проект з представниками Румунії та Молдови щодо запровадження громадського контролю за розробкою, прийняттям та виконанням рішень місцевих органів влади.

Про інформаційні заходи у Чернігівській області щодо впровадження європейських стандартів у діяльність місцевих органів виконавчої влади говорив заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Ігор Соф’їн. Розмову у цьому напрямі продовжила і начальник відділу зв’язків з громадськістю Чернігівської міської ради, кандидат філософських наук, доцент Ірина Соломаха. Вона торкнулася заходів міської ради щодо запровадження звітності депутатів про роботу з власним електоратом та ознайомлення представників учнівської молоді з роботою міськради, що відбуваються у контексті залучення європейського досвіду.

Також учасники конференції вели мову про новітні форми роботи органів місцевого самоврядування. Зокрема, заступник начальника відділу, керівник методичного кабінету Чернігівської обласної ради Інна Копич акцентувала увагу на необхідності проведення конкурсів щодо заохочення діяльності органів місцевого самоврядування та розповіла про роботу обласної ради у цьому напрямі.
Насамкінець учасники заходу дійшли висновку про необхідність більш дієвого застосування принципів місцевої демократії у територіальних громадах на рівні сіл, селищ та малих міст та розвитку ініціативи місцевих керівників.

]]>
Розробка та управління проектами з питань місцевого та регіонального розвитку http://monitor.cn.ua/ua/education/16602 Тематичний короткотерміновий семінар “Розробка та управління проектами з питань місцевого та регіонального розвитку” 8 – 10 жовтня проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для голів територіальних громад. Освіта article Wed, 09 Oct 2013 08:06:31 +0300 Програмою семінару передбачена серія практичних занять, під час яких очільники територіальних громад ознайомляться з вимогами змісту проектів, що подаються на Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування; основами проектного менеджменту, типовими недоліками проектних пропозицій; засадами формування бюджету проекту та планування кошторису видатків; критеріями оцінювання успішності та моніторингу реалізації проектів.

Увага слухачів звертатиметься і на значення презентації території як одного з факторів розвитку зовнішньої торгівлі та залучення інвестицій; міжнародні та національні фонди і програми, що діють в Україні; ризики реалізації проектів державно-приватного партнерства (управління ризиками проекту).

Учасники навчання також візьмуть участь у “круглому столі” щодо кращих практик у галузі розробки та управління проектами в територіальній громаді (грантова програма Представництва ЄС в Україні “Підтримка політики регіонального розвитку України”; проект “Реконструкція вуличного освітлення селища Ріпки; проект Всеукраїнського конкурсу проектів і програм розвитку місцевого самоврядування “Відкрити дітям і дорослим новий світ власних можливостей” тощо).
 

]]>
Відбувся семінар "Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування" http://monitor.cn.ua/ua/education/16399 Навчання для групи секретарів сільських, селищних, міських рад проходить в Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Освіта article Tue, 01 Oct 2013 08:33:42 +0300 30 вересня відбувся короткотерміновий семінар «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».  Під час лекцій та тематичних зустрічей висвітлювалися соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, останні зміни в сучасному антикорупційному законодавстві України (ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»); система корупційних правопорушень в Україні та особливості відповідальності за вчинення корупційних дій.

З 1 по 4 жовтня триватиме навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації (2 сесія). Слухачі розглянуть основні аспекти проекту нового закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; організаційно-кадрове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування; практичне застосування Закону України «Про адміністративні послуги в Україні» при наданні адміністративних послуг через Центри надання адміністративних послуг; правове регулювання діловодства, архівної справи, складання номенклатури та формування справ. Секретарі звернуть увагу й на особливості підготовки та прийняття рішень в державному управлінні, питання контролю в державному управлінні; запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом; розвитку лідерства на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування; аспекти угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі та наслідки укладення для України.

Учасники навчання дізнаються про зміни до законодавства щодо регулювання земельних відносин; особливості ведення погосподарського обліку в сільських і селищних радах; стан призначення державних соціальних допомог у Чернігівській області, оформлення субсидій; військовий облік військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування.

По завершенню навчання секретарі пройдуть комп’ютерне тестування щодо набутих під час обох сесій знань та отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

]]>
Збірник "Стратегічне планування як інструмент місцевого розвитку" вийшов друком http://monitor.cn.ua/ua/culture/16313 Побачив світ збірник «Стратегічне планування як інструмент місцевого розвитку: матеріали міжнародного семінару», підготовлений Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у співпраці з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» та Київським представництвом Інституту Кеннана. Культура article Fri, 27 Sep 2013 11:41:53 +0300 До збірки включено тези та доповіді учасників міжнародного семінару «Майбутнє Чернігова: чи можливе залучення інвестицій та приваблення підприємств, населення і туристів до Чернігова та Чернігівського регіону?». Головна увага приділялася запровадженню методу проектного управління, формуванню іміджу міста, залученню інвестицій, розвитку сфери туризму.

Книга призначенa для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, викладачів, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться питаннями забезпечення сталого розвитку територіальних громад.

Матеріали надруковані в авторській редакції з незначними коректорськими правками.

Ознайомитися зі збірником матеріалів можна на сайтах Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації й  Сіверського інституту регіональних досліджень.

]]>