Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Олександр Мисник на Сновщині: Розвиток бізнесу та залучення інвестицій - умова розвитку ОТГ http://monitor.cn.ua/ua/style/69290 Голова облдержадміністрації Олександр Мисник відвідав Сновський район. Мета візиту – обговорити з керівництвом району та об’єднаної територіальної громади, а також активом району результати роботи та плани на прийдешній рік. Стиль article Thu, 31 Jan 2019 11:56:05 +0200

Місцева влада усвідомлює, що для розвитку громади необхідне стратегічне планування. Тож зусилля керівництва ОТГ та району зосередженні на створенні якісного Плану соціально-економічного розвитку, який має стати складовою обласного плану.

Голова облдержадміністрації відповів на питання зібрання, які зокрема стосувалися ходу реформ у сфері освіти, медицини та подальшої реалізації децентралізації повноважень.

Принагідно Олександр Мисник відвідав одне з найбільших приватних виробничих підприємств «Імпульс», що наразі реалізовує потужний проект — будівництво зерноскладу та зерносушарки. Вартість проекту – 50 мільйонів гривень. Уже освоєно майже половину: збудовано одну охолоджувальну ємність для зберігання зерна, дві сушарки потужністю 700 тонн на добу, лабораторію та інше.

До слова, зерносушильна установка працює на альтернативних видах палива (дрова).

—  Чернігівщина — аграрний регіон. Тому саме на представниках цього бізнесу почасти тримається життєдіяльність району чи ОТГ, — зазначає голова ОДА. — Переконаний: успішний розвиток приватного бізнесу в ОТГ – це головна умова їхнього фінансового зростання, а також потужний стимул для залучення інвестицій в Чернігівську область.

Говорили і про розвиток профтехосвіти. Наразі в області є кадровий голод зокрема на робітничі професії. Якісну підготовку спеціалістів за широким спектром галузей здійснюють у Сновському вищому професійному училище лісового господарства.

Наразі стоїть питання про налагодження більш тісного зв’язку закладу з підприємцями для проходження учнями практики з подальшим працевлаштуванням.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
В результаті розриву піротехнічного виробу отримав травму руки 34-річний чоловік http://monitor.cn.ua/ua/style/68694 Піротехнічні засоби завжди містять у собі потенційну небезпеку. Якщо не дотримуватися правил їх використання, або влаштовувати святкові феєрверки за допомогою не сертифікованої продукції, наслідки можуть бути непередбачувані. Стиль article Sat, 05 Jan 2019 09:25:57 +0200 27 грудня 2018 року близько 19:00 до приймального відділення Корюківської центральної районної лікарні звернувся 34-річний мешканець м. Сновськ.

Внаслідок розриву петарди чоловік отримав опіки та рвані рани руки.

У зв'язку з цим, рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій застерігають: щоб уникнути нещасних випадків, необхідно купувати лише сертифіковану піротехніку. До кожного піротехнічного засобу у продавця обов’язково має бути інструкція, а на продукції має бути зазначена дата виготовлення та термін придатності.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Сновська ОТГ працює над підвищенням якості освіти в громаді http://monitor.cn.ua/ua/education/68014 По яким критеріям реформувати освітню мережу громади? - відповідь на це актуальне питання спільно шукали представники влади Сновської громади та експерти громадської організації «Центр Доброчин» під час зустрічі 3 грудня. Освіта article Tue, 04 Dec 2018 07:43:43 +0200 На початку зустрічі учасники розглянули поточний стан освітньої мережі і склали чесну картину для самих себе. Експертами було проаналізовано масив даних стосовно демографічної ситуації, кількості учнів, результати ДПА, кадрове забезпечення, забезпечення шкільними автобусами та фінансування галузі. 

Під час обговорення серед ключових критеріїв якості надання освітніх послуг опинились наступні:
•    принцип дитино центризму
•    вартість навчання 1 учня
•    ЗНО, кількість вступників
•    соціалізація учнів
•    відсутність класу – комплекту
•    кількість вчителів пенсіонерів
•    середній вік педагогічного складу в громаді

Розглянули також які критерії важливі для інфраструктури, менеджерського вміння керівництва школи та галузеві для вчителів.

До процесу реформування освіти в громаді експерти Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії (РЦ), який діє на базі ГО «Центр Доброчин», планують залучити всі зацікавлені сторони (мешканців громади, місцеву владу та вчителів) та враховувати регіональні особливості Сновської ОТГ. Адже головна мета реформування освітньої мережі - рівний доступ до якісної освіти.

За результатами спільної діяльності планується підготувати сценарій оптимізації освітньої мережі на основі аналізу даних. Для збору та аналізу даних використовувалась методологія, розроблена в рамках шведсько-українського проекту “Підтримка децентралізації в Україні”.

Метою проекту «Управління конфліктом в громадах для якісних змін», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є діалог і залучення громадян до участі в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.

]]>
Вогнеборці ліквідовують наслідки загоряння торфу http://monitor.cn.ua/ua/style/67383 7 листопада 09:00 до Служби порятунку "101" у Сновському районі надійшло повідомлення про загоряння торфовища біля с. Старі Боровичі на загальній площі 0,8 га. Стиль article Fri, 09 Nov 2018 07:41:46 +0200 Оперативно на гасіння пожежі були залучені пожежні-рятувальні підрозділи У ДСНС України у Чернігівській області у складі 14 чоловік особового складу та 6 одиниць спеціальної техніки.

Площу займання зменшено до 0,2 га. Заходи з ліквідації пожежі продовжуються.

Ймовірною причиною виникнення займання послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

У зв’язку з цим, рятувальники вкотре звертаються до населення проявляти обережність у поводженні з вогнем.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція вилучила саморобні вибухові пристрої http://monitor.cn.ua/ua/style/66939 Правоохоронці Сновського відділення поліції Чернігівської області виявили та вилучили у місцевого жителя саморобні вибухові пристрої, пістолет і майже кілограм коноплі. Стиль article Mon, 22 Oct 2018 08:40:09 +0300 Поліцейські Сновського району отримали інформацію про те, що  житель одного з сіл району незаконно зберігає у своєму домоволодінні зброю та боєприпаси.

В ході проведення санкціонованого обшуку правоохоронці виявили та вилучили 2 саморобні вибухові пристрої, які складаються з універсального запалу до ручної гранати та корпусу від 30 мм пострілу до «АГС-17», пістолет із спорядженими магазином та майже кілограмам рослинної речовини зеленого кольору, схожої на коноплю.

Вилучене направлено на дослідження до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру в Чернігівській області.

 Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), яка передбачає покарання від трьох до семи років позбавлення волі.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Поліцейські оперативно затримали грабіжника, який відібрав рушницю у чоловіка http://monitor.cn.ua/ua/style/66785 Поліцейські Сновського відділення поліції затримали грабіжника, який пограбував 69-річного жителя одного з сіл району та заволодів його 12-каліберною гладкоствольною рушницею. Стиль article Mon, 15 Oct 2018 11:30:45 +0300 До Сновського відділення поліції, що на Чернігівщині, звернувся 69-річний житель одного з сіл району. Він повідомив правоохоронцям, що до його будинку зайшов невідомий чоловік та відкрито заволодів його 12-каліберною гладкоствольною рушницею.

В ході проведення оперативно-розшукових заходів Сновські поліцейські встановили, що до пограбування причетний 35-річний житель м.Сновськ. Його затримали, в подальшому він зізнався правоохоронцям, що того дня прийшов до оселі потерпілого з’ясовувати відносини. Між чоловіками виникла суперечка, внаслідок якої господар дістав та хотів застосувати власну рушницю. Не довго думаючи, незваний гість відібрав рушницю та втік з обійстя заявника.
У підозрюваного після надання ним правдивих показів поліцейські вилучили рушницю.

За даним фактом відомості внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 186 Кримінального кодексу України (грабіж) - карається як штрафом так і позбавленням волі на строк до чотирьох років.
Тривають слідчі дії.


Поліція Чернігівської області

]]>
Поліція розкрила вбивство немовляти http://monitor.cn.ua/ua/style/66102 В Сновському районі поліція затримала чоловіка, який взимку задушив своє немовля, після чого закопав тіло в сараї. Стиль article Tue, 18 Sep 2018 08:06:15 +0300 Під час перевірки оперативної інформації про вбивство поліція провела санкціонований обшук в садибі жителя Сновського району. В результаті в сараї господарства правоохоронці виявили закопані залишки трупу дитини.

В ході проведення слідчих дій поліція встановила, що взимку цього року непрацюючий житель Сновського району прийшов увечері додому в нетверезому стані.

Кілька днів тому його дружина, яка не перебувала на обліку через вагітність, народила хлопчика. Чоловік почув, що немовля плаче, взяв подушку, поклав дитині на обличчя та задушив його, після чого виніс тіло в сарай свого господарства і закопав.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 115 Кримінального кодексу України (навмисне вбивство) - карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
На Сновщині відбувся семінар "Трансформація бібліотек в умовах обʼєднаних територіальних громад" http://monitor.cn.ua/ua/culture/65905 Сьогодні бібліотеки області переживають скрутні часи: усталена система руйнується, а чіткого бачення нової ще немає. Аби якісно функціонувати, бібліотеки мають змінюватися залежно від потреб суспільства, брати на себе роль інформаційних, просвітницьких, культурних, дозвіллєвих центрів, запроваджувати нові форми роботи, знаходити взаєморозуміння з владою та громадою. Культура article Mon, 10 Sep 2018 15:34:04 +0300 Саме про актуальні питання діяльності бібліотек в умовах децентралізації, проблеми реорганізації та перспективи розвитку і говорили директори ЦБС та публічних бібліотек ОТГ на виїзному семінарі "Трансформація бібліотек в умовах обʼєднаних територіальних громад", який відбувся 5 вересня за підтримки Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА, Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, ГО "Чернігівське обласне відділення УБА", відділу культури та туризму Сновської міської ради та Сновської ЦБС.
 
Цього разу бібліотекарів Чернігівщини хлібом-сіллю зустрічала Сновська ЦБС. Спершу гості завітали до В. Щимельської с/б-ф, де господиня закладу Інна Петрівна Артеменко провела чудову оглядову екскурсію бібліотекою, розповіла про заходи, які проводяться у книгозбірні (Клуб вихідного дня, бібліотечний кінотеатр, різні креативні зустрічі тощо). Така активна позиція пані Інни сприяє тому, що жителі села памʼятають про бібліотеку, відвідують, допомагають, шанують.
 
Побувала делегація і в Сновській районній бібліотеці для дітей, де заступник директора Олена Феодосіївна Уляненко провела екскурсію, розказала про ляльковий театр, книжкові виставки, інсталяції.
 
Після знайомства з дитячою бібліотекою гості попрямували до Сновської центральної бібліотеки, де і відбувся семінар.
 
Розпочався захід з вітального слова начальника відділу культурного розвитку, мистецтв, навчальних закладів та економічних питань Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА Ліни Георгіївни Артюхової, яка наголосила, що бібліотеки мають тісно співпрацювати з громадами, залучати їх до відстоювання інтересів закладів культури, демонструвати свою роботу широкому загалу.
 
Інна Михайлівна Аліференко, директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка, зауважила, що бібліотеки мають бути активними, повинні пропагувати себе, працювати над іміджем, знаходити взаєморозуміння з владою, інакше їх закриють. На захист бібліотек може стати лише громадськість.
 
Директор Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва Марина Олександрівна Латамарчук зазначила, що сучасна бібліотека повинна дбати про свій престиж, заповнювати інформаційний та дозвіллєвий простір, співпрацювати з громадськими організаціями, владою, обирати пріоритетні напрямки роботи, бути професіоналом.
 
Тамара Миколаївна Клюй, директор Чернігівської обласної бібліотеки для дітей, відзначила професіоналізм бібліотекарів Сновщини, наголосила, що працюють вони цікаво, тому і потрібні громаді.
 
Про заклади культури Сновщини в умовах громади розповіла начальник відділу культури і туризму Сновської міської ради Наталія Михайлівна Добненко. Вона відмітила, що суспільство зазнає змін, а заразом змінюються і вимоги до бібліотек та бібліотекарів. Цим вимогам треба відповідати, бо "якщо бібліотекарі не переосмислять свою роботу, то їхні заклади закриють".
 
Про історію становлення Сновської центральної бібліотеки, життя у громаді, проблеми, участь у проектах та їх реалізацію розказала директор Сновської ЦБС Ніна Павлівна Мокросноп. Попри проблему фінансування бібліотек креативні та кмітливі бібліотекарі не сидять склавши руки, а активно співпрацюють з іншими закладами культури, організовують конкурси, квести, книжкові виставки (Квест туристичним маршрутом для молоді, літературний лабіринт "Геній правди і свободи" тощо), беруть участь у загальноміських святкуваннях. Свою діяльність Сновська ЦБС спрямовує на патріотичне виховання, популяризацію рідного краю (друкуються краєзнавчі видання, книжки місцевих авторів, розроблено туристичні маршрути). Неодноразово долучалася до участі у різних проектах. Одним з таких проектів є "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні". На отримані кошти бібліотекарі виїжджали інформувати сільських жителів про реформу. Охочих здобути інформацію було багато. Крім того, бібліотека розробляє і власні проекти та програми: популяризація читання серед дітей "Час читати", Сновські краєзнавчі читання, "КавʼярняПока".
 
Рецептами бібліотечного лідерства у громаді з учасниками семінару поділилася заступник директора Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва Ольга Григорівна Костенко: "Настав час переформатування, бібліотеки повинні заявляти про себе, розкривати свій потенціал, наочно демонструвати, що вони сприяють розвитку громади, формують якість життя".
 
Про інформаційний вісник "Мринська громада" (перша назва "Літературний Мрин") цікаво розповів бібліотекар Мринської публічної бібліотеки ХайдарРауіловичДжуламанов. Видається газета близько семи років силами і коштом працівників бібліотеки, членів Літературного клубу та за підтримки сільської ради. Перші номери складалися з двох аркушів і містили новини та творчі публікації жителів Мрина. Сьогодні – це періодичне видання на шістнадцять сторінок, яке інформує про життя не лише села, а й громади в цілому, популяризує творчість жителів, містить рубрики привітань та оголошень. Також Мринська публічна бібліотека готує до видання книги: "Видатні особи Мрина", "Книга памʼяті", "Книга рекордів Мрина". Планує ХайдарРауілович видати й "Енциклопедію села Мрин".
 
Інна Володимирівна Дудко, директор Менської ЦБС, поділилася проблемами власної бібліотеки, яка стала заручником реформи децентралізації (працівникам кілька місяців не виплачували зарплату), адже двоповерхова будівля в центрі – "ласий шматок" для чиновників. Невідомою залишається доля книгозбірні й у наступному році.
 
Про перші кроки бібліотек в ОТГ, позитиви та негативи реорганізації розповіли директор Городнянської ЦБС Людмила Сергіївна Детина та директор Козелецької публічної бібліотеки Віктор Петрович Білоусько.
 
Після офіційної частини учасники семінару відвідали музейно-меморіальний комплекс партизанської слави "Лісоград". Екскурсовод розповів про місце базування Чернігівського обʼєднаного партизанського загону під командуванням О. Ф. Федорова, провів оглядову екскурсію.
 
Учасники семінару продуктивно попрацювали, обмінялися досвідом, поговорили про наболіле і повезли з собою меседж: "Якщо бібліотека стане цікавою, відкритою до модернізації, активно долучатиметься до життя громади, то її ніхто не наважиться закрити, бо на боці книгозбірні стоятиме громадськість".

]]>
Внаслідок ДТП загорівся автомобіль, в результаті чого загинув 43-річний водій http://monitor.cn.ua/ua/style/65667 29 серпня о 10:41 до Служби порятунку "101" у Сновському районі надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, в результаті якої сталося загоряння автомобіля ВАЗ 2102 під керуванням 43-річного водія. Подія трапилась у с. Кучинівка по вул. Чернігівській біля буд. 24. Стиль article Thu, 30 Aug 2018 16:57:29 +0300 До місця пригоди оперативно прибуло відділення 8-ої Державної пожежно-рятувальної частини м. Сновськ. Вогнеборці о 10:58 загоряння локалізували, а об 11:03 остаточно ліквідували.

Як з'ясувалося, пожежа виникла внаслідок розгерметизації паливної системи в результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Водій автомобіля ВАЗ 2102, мешканець м. Чернігова, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на придорожнє дерево. Нажаль, 43-річний чоловік загинув на місці події.

На гасіння пожежі та деблокування тіла загиблого залучалися 3 чоловіки особового складу та 1 одиниця спецтехніки Управління ДСНС України у Чернігівській області.
  

УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Летальний випадок отруєння дикорослими грибами http://monitor.cn.ua/ua/style/64993 ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє про летальний випадок отруєння дикорослими грибами, зафіксований у Сновському районі. Стиль article Mon, 30 Jul 2018 11:39:09 +0300 55-річна жінка з с. Суничне померла 29.07.18. в лікарні після вживання смажених сироїжок, серед яких ймовірніше всього була бліда поганка.

Спеціалістами ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться розслідування випадку отруєння.

]]>
На кордоні з Росією затримано незаконних мігрантів http://monitor.cn.ua/ua/style/64873 Прикордонниками відділу прикордонної служби «Гірськ», при спробі порушення державного кордону, в Сновському районі затримано групу незаконних мігрантів. Стиль article Wed, 25 Jul 2018 07:46:16 +0300 Отримавши від оперативних співробітників випереджувальну інформацію про можливе порушення державного кордону, на напрямку можливого руху порушників були виставлені додаткові прикордонні наряди.

Протягом кількох годин тривало напружене спостереження за місцевістю.

Нарешті близько 2-ї години ночі, на напрямку н.п Часовня (Росія) – н.п Клюси (Україна), була помічена група невідомих чоловіків, що рухалась від державного кордону в бік тилових районів України. Рішучими і професійними діями прикордонний наряд блокував та затримав групу порушників.

Група складалась з 10 чоловік, представників різних країн, серед яких були 6 громадян Пакистану, 3 громадян Шрі-Ланки та один громадянин Росії.

В ході фільтраційно-перевірочних заходів встановлено, що 7 іноземців офіційно перебували на території Росії в якості футбольних вболівальників. Наразі триває процес вирішення питання щодо їх реадмісії до Росії.


Помічник начальника прикордонного загону - начальник прес-служби підполковник О. Дудко

]]>
Поліція затримала викрадача пам’ятного знаку зі стели загиблим залізничникам http://monitor.cn.ua/ua/style/64718 Поліція затримала раніше судимого жителя Сновська, який викрав металевий знак з меморіальної стели працівникам паровозного депо, загиблим у Другій світовій війні. Стиль article Wed, 18 Jul 2018 07:38:10 +0300 16 липня до Сновського відділення поліції ГУНП в Чернігівській області надійшло повідомлення, що близько десятої вечора невстановлена особа здійснила крадіжку металевого знаку з меморіальної стели загиблим у Другій світовій війні працівникам депо.

На місце події негайно виїхала група реагування патрульної поліції. Правоохоронці встановили, що при обході території депо робітники побачили зловмисника, який тягнув 40-кілограмовий металевий знак. Чоловіки намагалися його затримати, але той, побачивши переслідувачів, кинув ношу і втік.

Правоохоронці, отримавши прикмети крадія, розпочали його пошуки. Відпрацьовуючи прилеглі мікрорайони, правоохоронці побачили викрадача. На законні вимоги правоохоронців чолов'яга почав злословити й агресивно пручатися. Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» до нього були застосовані заходи фізичного впливу та спецзасоби, а в подальшому – доставлено до поліцейського відділення.

В ході подальшої перевірки правоохоронці встановили, що затриманий –місцевий мешканець, раніше неодноразово судимий за грабіж, незаконний обіг наркотиків, викрадення автотранспорту та насильство щодо працівника правоохоронного органу. Згідно з медичним висновком, він перебував у стані алкогольного сп’яніння.

На правопорушника складені адміністративні матеріали за статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення 178 (поява у громадських місцях у п'яному вигляді) та 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського).

За фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка) – максимальна санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.
 



Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Затриманого правоохоронцями дітовбивцю засуджено до довічного ув’язнення http://monitor.cn.ua/ua/style/64244 Нелюда, затриманого за умисне вбивство власної малолітньої дитини та закінчений замах на умисне вбивство іншої, вироком суду засуджено до довічного ув’язнення. Стиль article Mon, 25 Jun 2018 16:47:01 +0300 Трагедія сталася в одному з сіл Сновського (на той час Щорського) району. В ніч на 24 жовтня 2015 року до правоохоронців звернулася 32-річна жінка і повідомила, що її нетверезий 28-річний співмешканець вчинив сварку, вигнав з будинку її та двох дітей.

За вказаної адресою виїхала слідчо-оперативна група райвідділу та керівництво. Під час огляду місця пригоди був виявлений труп однорічної дитини, а також травмованого дворічного хлопчика з ознаками переохолодження та черепно-мозковою травмою.

В ході перевірки правоохоронці встановили, що співмешканець прийшов додому добряче напідпитку, вчинив сварку із співмешканкою та викинув з хати її малолітніх дітей — однорічну дівчинку та дворічного хлопчика. При цьому дівчинка вдарилася голою об одвірок і загинула на місці.

Дворічного хлопчика каретою «швидкої допомоги» було доставлено до реанімації Чернігівської обласної дитячої лікарні.

Інформацію про подію правоохоронці внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрили кримінальне провадження за пунктом 2 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство малолітньої дитини), що передбачає позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

Після розслідування справу було направлено до суду. Вироком Городнянського районного суду нелюда засуджено до 15 років позбавлення волі. Днями колегія суддів апеляційного суду області за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок суду.

Апеляційний суд підтвердив правомірність правової позиції обвинувача про те, що строкове покарання не буде сприяти виправленню обвинуваченого та попередженню вчиненню ним нових злочинів, та засудив його до довічного позбавлення волі.

Вирок набув чинності.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
За вбивство співмешканки під час розпиття алкогольних напоїв винуватого засуджено до 9 років позбавлення волі http://monitor.cn.ua/ua/style/64136 Вироком Чернігівського районного суду місцевого жителя визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). Стиль article Thu, 21 Jun 2018 07:33:21 +0300 У судовому засіданні прокурором доведено, що у лютому 2018 року обвинувачений у ході розпиття алкогольних напоїв із співмешканкою за місцем його проживання у с. Стара Рудня, Сновського району, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин наніс три удари ножем в область грудної клітки.
   
У подальшому, в результаті масивної крововтрати, яка настала внаслідок ушкодження легень, потерпіла померла.
   
Врахувавши позицію прокурора щодо суспільної небезпеки злочину, вчинення його у стані алкогольного сп’яніння, часткове визнання вини суд призначив покарання у вигляді 9 років позбавлення волі.
 

Прес-служба прокуратури області

]]>
Рятувальники ліквідували пожежу господарчої будівлі http://monitor.cn.ua/ua/style/64120 19 червня о 13:36 у Сосницькому районі до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі, що по вулиці Квітковій в районному центрі. Пожежу помітив господар, який і викликав вогнеборців. Стиль article Wed, 20 Jun 2018 13:22:32 +0300 До місця пригоди оперативно прибуло два відділення 10-ї Державної пожежно-рятувальної частини УДСНС України у Чернігівській області у складі 8 чоловік особового складу та 2 одиниць спеціальної техніки.

У зв`язку з пізнім виявленням та повідомленням про загоряння, на момент прибуття  надзвичайників вогонь вирував в середині й на даху будівлі та спостерігалося щільне задимлення. Вогнеборці одразу приступили до гасіння пожежі.

Завдяки оперативним діям рятувальників пожежу о 13:50 локалізовано та о 14:40 остаточно ліквідовано. Не допущено  розповсюдження полум'я на розташований поруч житловий будинок господарів, сусідський житловий будинок, споруди господарчого призначення, а також автомобіль ВАЗ-2107.

Вогнем знищено  будівлю, автомобіль "Daewoo Lanos", пошкоджено покрівлю поруч розташованої господарчої будівлі.

Ймовірною причиною виникнення загоряння послужила несправність електричної системи автомобіля.

 
УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Дівчинка з Чернігівщини отримала державну нагороду http://monitor.cn.ua/ua/style/63772 Медаллю «За врятоване життя» нагороджено Ілону Бойко із Седнева Чернігівського району, ученицю місцевого навчально-виховного комплексу. Стиль article Wed, 06 Jun 2018 09:10:30 +0300 Відповідний Указ з нагоди Дня захисту дітей днями підписав Президент України Петро Порошенко.

Влітку минулого року Ілона врятувала хлопчика, що прийшов купатися на річку Снов та раптово почав тонути. Його мама не вміла плавати. Шестикласниця відразу кинулася на допомогу, проявивши справжню дитячу мужність.

Мати хлопчика була безмірно вдячна Ілоні за врятоване життя її сина.

Друзі та близькі характеризують дівчинку як творчу особистість з активною життєвою позицією.

]]>
VІІІ обласний фольклорний фестиваль-конкурс імені Василя Полевика http://monitor.cn.ua/ua/culture/63632 Чернігівській край споконвіків славиться пісенним розмаїттям, дзвінким багатоголоссям, обрядами, унікальною народною культурою, автентичними традиціями. Культура article Thu, 31 May 2018 16:24:04 +0300 27 травня м. Сновськ та с. Займище відбувся VІІІ обласний фольклорний фестиваль-конкурс імені Василя Полевика.

Метою фестивалю-конкурсу є відродження і збереження пісенної та музичної спадщини Чернігівщини, а також вшанування пам’яті видатного фольклориста, лауреата обласних премій імені Григорія Верьовки, Бориса Грінченка та премії Фонду культури, заслуженого працівника культури України, уродженця села Займище – Василя Івановича Полевика.

Участь у цьогорічному фестивалі взяли 36 творчих колективи (560 учасників) з усіх куточків Чернігівщини, яких об’єднує спільне захоплення українською народною піснею та багатими фольклорними традиціями рідного краю.

Всі колективи були нагороджені дипломами від організаторів фестивалю та пам’ятними сувенірами.

]]>
Піротехніки ДСНС знищили ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/63561 26 травня о 12:10 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено ручну гранату Ф-1 часів Другої світової війни. Стиль article Tue, 29 May 2018 07:30:14 +0300 Вибухонебезпечний предмет напередодні виявив однин з місцевих жителів с. Нові Боровичі Сновського району на відкритій території.

До приїзду рятувальників, небезпечне місце охороняли співробітники Національної поліції.

Піротехніки ДСНС, які прибули за викликом, обстежили прилеглу територію та інших боєприпасів не виявили.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Рятувальники ліквідували пожежу житлового будинку та літньої кухні http://monitor.cn.ua/ua/style/63285 16 травня о 01:55 до Служби порятунку "101" у Сновському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в с. Лука, що за 15 кілометрів від райцентру. За викликом до місця події прибуло відділення 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини та пожежна команда Єлінського лісництва ДП «Корюківське лісове господарство». Стиль article Thu, 17 May 2018 15:55:18 +0300 Через те, що пожежу виявили з великим запізненням, на час прибуття вогнеборців полум'я повністю охопило житловий будинок, а поривами вітру вогонь по дерев’яним конструкціям швидко розповсюдився на поруч розташовану літню кухню.

Спільними діям  вогнеборці о 02:30 локалізували та о 05:50 остаточно ліквідували пожежу. В результаті події вогнем знищено житловий будинок та літню кухню. Жертв та постраждалих немає.

Всього для ліквідації пожежі залучалося 8 чоловік та 2 одиниці спеціальної техніки.

За попередніми даними, ймовірною причиною пожежі послужило коротке замикання електромережі.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Новий майданчик є. Справа за спортивними досягненнями http://monitor.cn.ua/ua/sport/63253 Розвивається спортивна інфраструктура нашої громади. Ще не завершились роботи з реконструкції стадіону «Колос» та міської ДЮСШ, як поряд з цими об’єктами мальовничим прямокутником починає своє «спортивне життя» новий ігровий майданчик зі штучним покриттям. Спорт article Wed, 16 May 2018 11:39:36 +0300 Він і справді став окрасою нашого 64 річного стадіону, стадіону, який омолоджуючи свій екстер’єр, немов би отримує другу молодість.

Сучасний майданчик будувався з використанням нових монтажних технологій та матеріалів. Але через невідповідність погодних та темпереатурних умов технологічним вимогам, нанесення штучного покриття на підготовлену основу було перенесено з кінця 2017 року на теплий період поточного року.

Наразі весь будівельний клопіт позаду і 718 квадратних метрів ідеального поліуретанового покриття чекають на виступи та тренування спортсменів , а всі ми - на нові високі спортивні здобутки представників Сновської об’єднаної територіальної громади.


Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради

]]>
Поліція затримала злодія, який викрав тону металу з підприємства http://monitor.cn.ua/ua/style/63209 У Сновському районі Чернігівщини поліцейські в ході досудового розслідування встановили, що житель райцентру протягом двох місяців скоїв низку крадіжок металу з місцевого підприємства, загалом винісши тонну металобрухту. Стиль article Tue, 15 May 2018 07:26:10 +0300 В ході супроводження кримінального провадження, відкритого за фактом крадіжки, оперативники Сновського відділення поліції встановили ряд додаткових епізодів злочинної діяльності підозрюваного.

Поліцейські довели, що наприкінці зими місцевий житель почав регулярно проникати на територію тимчасово зупиненого хлібоприймального підприємства у райцентрі. Звідти зловмисник таємно виносив елементи металоконструкцій для подальшої здачі їх на металобрухт. Загальна вага викрадено металу досягла майже тонни.

Поліцейські вилучили у зловмисника частину викраденого майна підприємства. Наразі поліція продовжує розслідування у кримінальному провадженні за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище) - карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Піротехніки ДСНС знищили мінометну міну часів Другої світової війни http://monitor.cn.ua/ua/style/62655 20 квітня о 12:50 фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Чернігівській області знищено мінометну міну калібром 82 мм часів Другої світової війни. Стиль article Sat, 21 Apr 2018 08:19:27 +0300 На боєприпас напередодні випадково натрапили місцеві жителі с. Сновське Сновського району під час відпочинку у лісопарковій зоні.
   
До прибуття рятувальників місце виявлення вибухонебезпечного предмету охоронялося співробітниками Національної поліції.

Під час обстеження прилеглої території інших вибухонебезпечних предметів піротехніки ДСНС України не виявили.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної порубки дерев http://monitor.cn.ua/ua/style/62627 Злочини проти довкілля посідають окреме місце в оперативних зведення поліції. Їх розслідування знаходиться на контролі керівництва поліції, адже будь-які фатальні зміни в навколишньому середовищі призводять до неминучих негативних наслідків та екологічних катастроф. Стиль article Fri, 20 Apr 2018 07:32:56 +0300 Незаконна вирубка дерев є однією із складових переліку злочинів проти довкілля. Саме незаконною порубкою вільхи, осики та берези займався 30-річний раніше судимий житель одного з сіл Сновського району.

До поліції надійшла інформація, що на території села невідома особа здійснює незаконну порубку дерев. На виклик негайно виїхали правоохоронці. На місці події вони затримали 30-річного раніше судимого неробу, який для особистих потреб спиляв бензопилою 14 дерев вільхи, 7 осик та 12 берез.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 246 Кримінального кодексу України (незаконна порубка лісу) - карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Сновська громада зможе формувати бюджет http://monitor.cn.ua/ua/style/61864 Експерти Центру «Доброчин» представили Проект Бюджетного регламенту* до обговорення на круглому столі, який проходив 16 березня в місті Сновськ. Стиль article Mon, 19 Mar 2018 08:55:00 +0200 *Бюджетний регламент – це інструмент, який допомагає упорядкувати процес формування та використання фінансових ресурсів територіальних громад, а також регламентує взаємовідносини між різними учасниками бюджетного процесу.

Наразі громадяни не отримують достатньо зрозумілої інформації про бюджет громади. У своєму виступі керівник Центру «Доброчин» Наталя Дрозд підкреслила, що саме пряме залучення громадськості до бюджетних процесів громади сприятиме ефективному вирішенню питань місцевого розвитку. Що потрібно робити та як діяти, щоб стати не просто спостерігачем, а учасником процесу формування бюджету? – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади та громади.

Експерт Олександр Підгорний презентував проект Бюджетного регламенту. Саме прийняття Бюджетного регламенту дозволить громадськості активно долучитися до бюджетного процесу не тільки на етапі контролю за використанням бюджетних коштів, але й безпосередньо під час того, коли депутати будуть визначати, куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.

Учасники заходу вже мали змогу раніше ознайомитись з перевагами прийняття Бюджетного регламенту під час інформаційних зустрічей та неформального спілкування.

Зокрема серед переваг:
- члени територіальної громади можуть приймати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;
- нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади;
- конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу, які в Бюджетному кодексі були б надлишковими, оскільки є специфічними і не універсальними.

Під час круглого столу учасники напрацювали пропозиції для вдосконалення проекту Бюджетного регламенту. Ознайомитися з положенням про Бюджетний регламент можна на сайті організації за посиланням http://dobrochyn.org.ua/news/proekt-byudzhetnogo-reglamentu-2/

Пропозиції та зауваження до Проекту Бюджетного регламенту приймаються до 20 лютого 2018 року на адреси: електронна dobrochyn@cn.relc.com або pravo@cn.relc.com, поштова: Центр «Доброчин» вул. Жабинського 13/42, м. Чернігів, 14017.
 

]]>
Сновська громада продовжує роботу над Статутом http://monitor.cn.ua/ua/style/61806 Чернігівський Ресурсний центр з розвитку місцевої демократії, який діє на базі громадської організації Центр «Доброчин», провів круглий стіл в Сновській об’єднаній територіальній громаді 16 березня. Стиль article Sat, 17 Mar 2018 09:14:30 +0200 На заході експерти представили проект Статуту для обговорення. Як зазначив Олександр Підгорний, керівник Ресурсного Центру з розвитку місцевої демократії: «Статут об’єднаної територіальної громади – це свого роду конституція для певної території. У статуті мають бути закладені основні принципи, за якими функціонує ОТГ, за якими влада співпрацює з громадою  та механізми відповідальності влади перед громадою».

Наталія Дрозд, керівник Центру «Доброчин», акцентувала, що документ має бути простим, доступним та логічно структурованим. Більше уваги має бути зосереджено на участі громади у здійсненні влади. Ми виокремили окремим розділом поняття відповідальності. Громада вимагає чіткого фіксування своїх прав, а також відповідальності влади і виконання своїх зобов'язань.

Учасники активно долучились до обговорення і підкреслили, що територіальна громада має мати якнайширші права, і статут має це зафіксувати, але не можна виходити за рамки чинного законодавства та Конституції. Якщо ми говоримо про участь членів територіальної громади у місцевому самоврядуванні, значить ми у статуті маємо опрацьовувати такі механізми, які би забезпечили участь жителів міста у самоврядуванні.

Пропозиції та зауваження до проекту статуту на протязі 2 тижнів можна подавати до приймальні Сновської міської ради або на електронну адресу snovmr@ukr.net


Метою проекту «Посилення комунікації та спроможності в ОТГ Чернігівщини», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програмної ініціативи МФВ «Демократична практика”, є зміцнення потенціалу місцевих громад та місцевої влади ефективно взаємодіяти в процесі побудови спроможних і рівноправних громад.

]]>
Ігор Вдовенко взяв участь у роботі чергової сесії Сновської міської ради та зустрівся з педагогічною громадою http://monitor.cn.ua/ua/style/61279 Відбулося пленарне засідання 18 сесії Сновської міської ради сьомого скликання, участь у якому на запрошення депутатського корпусу взяв голова обласної ради Ігор Вдовенко. Стиль article Thu, 22 Feb 2018 10:20:00 +0200 Головував на сесії Сновський міський голова Олександр Медведьов. До участі у пленарному засіданні долучилися голова Сновської районної ради Ніна Кухаренко, секретар Сновської міської ради Наталія Самойлова, а також депутат обласної ради Григорій Божок.

Серед основних питань, внесених на порядок денний, прийняття Стратегії розвитку Сновської ОТГ на 2018-2025 роки, затвердження звіту про виконання бюджету за 2017 рік та внесення змін до рішення «Про міський бюджет на 2018 рік», схвалення цільової довгострокової програми «Мистецька освіта Сновщини» на 2018-2025 роки, розгляд блоку питань, що стосуються розпорядження земельними ресурсами, ефективного розпорядження об’єктами комунальної власності, надання дозволів на списання та прийняття у комунальну власність майна тощо.

Варто зазначити, участь у роботі сесії очільника представницького органу Чернігівщини обумовлена зверненням місцевої громади щодо передачі ДП «Щорсрайагролісгосп» КП «Чернігівоблагроліс» обласної ради до спільної власності Сновської міської ОТГ для забезпечення її сталого економічного та соціального розвитку.

У відповідному рішенні сесії Сновської міської ради йдеться про те, що самодостатність громади визначається наповнюваністю місцевого бюджету, який в першу чергу формується за рахунок місцевих податків та зборів. Таким чином, кожне підприємство, яке знаходиться на території громади, відіграє важливе значення в процесі життєдіяльності всієї ОТГ.

Ігор Вдовенко, коментуючи позицію Сновської міської ради, зауважив, що невід’ємною складовою забезпечення сталого розвитку громади є повноваження і реальні можливості розпоряджатися місцевими ресурсами, зокрема земельними та лісовими. Про це, зокрема, йшла мова під час нещодавньої зустрічі голови обласної ради із керівництвом Сновської ОТГ та Сновського району.

-  Поки на законодавчому рівні це питання остаточно не врегульовано вихід із ситуації, що склалась, вбачаю тому, щоб спрямувати відрахування 15% від чистого прибутку дочірніх підприємств КП «Чернігівоблагроліс», які наразі надходять до обласного бюджету, до відповідних бюджетів ОТГ за місцем їх юридичної реєстрації. На сьогодні це ті реальні кроки, які ми можемо здійснити у межах чинного правового поля і положень Бюджетного кодексу для того, щоб сприяти розвитку наших громад, - підкреслив Ігор Вдовенко.

Крім того, цього ж дня голова обласної ради зустрівся із педагогічними колективами навчальних закладів Сновська. Серед іншого освітян громади хвилювали питання фінансування галузі у 2018 році, особливості нарахування та виплати надбавок до посадового окладу педагогам, актуальні проблеми забезпечення харчування дітей, а також проведення ремонтних робіт у закладах освіти. Ігор Вдовенко запевнив земляків, що не стоятиме осторонь вирішення озвучених проблемних питань у сфері освіти і триматиме під особистим контролем їх вирішення в інтересах педагогічних та учнівських колективів.


Відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Музей раритетної залізничної техніки буде у Сновській громаді http://monitor.cn.ua/ua/culture/61025 У лютому в депо "Сновськ", що знаходиться на території Сновської громади, розпочнеться робота із створення Музею раритетної залізничної техіники. Культура article Mon, 12 Feb 2018 14:41:00 +0200 Сюди будуть перевезені 12 раритетних паровозів та інші зразки техніки, які збереглися на українських залізницях, для відновлення та реставрації.

Як стало відомо Чернігівському Центру місцевого розвитку, створеному за підтримки програми "U-LEAD з Європою", підприємство "Укрзалізниця" планує відкрити технологічний центр і виробничу базу для ремонту на базі Сновського локомотивного депо, а також музей раритетної залізничної техніки.

«Депо чекають оновлення та розвиток. Є плани сконцентрувати тут усю старовинну залізничну техніку – паровози, вагони, а також створити умови для її відновлення та подальшого показу як історії розвитку залізничного транспорту», - зазначив Роман Веприцький, в.о. директора регіональної філії «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» під час візиту до Сновська.

Проте підприємство не збирається обмежуватися лише створенням музею раритетної техніки. За словами Романа Веприцького для відтворення історичного вигляду самого депо, будуть проведені реставраційні роботи, які повернуть будовам архітектуру минулого століття.
Ще одним напрямком розвитку депо "Сновськ" стане виготовлення запчастин до локомотивів та іншої залізничної техніки для всієї мережі "Укрзалізниці".

Працівники депо мають досвід відновлення раритетної залізничної техніки. Наприклад, у грудні минулого року майстри змогли запустити паровоз Л-4600, побудований Луганським заводом у 1952 році. І це не єдиний приклад успішної реставрації.

Музей раритетної техніки у Сновській громаді в поєднанні з іншими культурно-історичними пам'ятками, чистим повітрям, річкою та лісом стане однією з "родзинок" туристичних програм та ескурсійних маршрутів Чернігівської області.
 

]]>
Поліція оперативно затримала підозрюваного у вбивстві, який переховувався у родичів http://monitor.cn.ua/ua/style/60846 Сновська поліція вирахувала та оперативно затримала підозрюваного, який наніс жительці району смертельних ножових поранень. Стиль article Mon, 05 Feb 2018 14:05:03 +0200 4 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у своєму будинку з ножовими пораненнями було виявлено жительку Сновського району.
На місце події негайно прибула слідчо-оперативна група Сновського відділення поліції на чолі з керівництвом.

Карета швидкої допомоги доставила поранену до лікарні, де вона, не опритомнівши, померла в реанімаційному відділенні. Медики констатували у пацієнтки тяжкі травми голови та різано-колоті рани грудної клітини і спини.

Як повідомив начальник Сновського відділення поліції Денис Бобровник, в ході проведення оперативно-розшукових заходів співробітники карного розшуку встановили, що того дня в будинку загиблої була пиятика за участю господині та раніше судимого жителя сусіднього села.

Під час раптово виниклої сварки гість тяжко побив жінку та завдав їй кілька ударів ножем у груди та спину. Після цього зловмисник побіг до своїх родичів у сусіднє село.

Опитавши сусідів та свідків події, оперативники швидко встановили де шукати підозрюваного. Поліція дістала лиходія з-під ліжка в хаті родичів, де той переховувався. Чоловік у скоєному зізнався та надав покази слідчому, знаряддя злочину вилучено.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) - карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Лиходій затриманий в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та поміщений до ізолятора тимчасового тримання.

Триває досудове розслідування.

]]>
Під час гасіння пожежі вогнеборці виявили тіло загиблого літнього чоловіка http://monitor.cn.ua/ua/style/60479 До Служби порятунку «101» у Козелецькому районі надійшло повідомлення про пожежу в одному з приватних житлових будинків у с. Красилівка, що за 35 км від райцентру. Стиль article Mon, 22 Jan 2018 07:04:15 +0200 За викликом до місця події прибуло 2 відділення 5-ї Державної пожежно-рятувальної частини. На цей час полум'ям був охоплений весь будинок.

Оцінивши обстановку, зокрема, щільність забудови та можливість поширення полум’я на поруч розташовані господарчі будівлі рятувальники додатково залучили ще дві автоцистерни з 5-го професійного пожежного посту смт Олишівка та пожежної команди с. Підлісне.

Загалом до ліквідації пожежі залучалося 12 чоловік особового складу та 4 одиниці спеціальної техніки.

О 09:30 вогнеборці локалізували пожежу та о 10:40 — ліквідували. Під час гасіння, в одній із кімнат оселі вогнеборці виявили тіло 66-річного господаря.

За попередніми даними, ймовірною причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів, а саме залишена без нагляду електронагрівальна плита.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Під час пожежі житлового будинку загинув 87-річний господар http://monitor.cn.ua/ua/style/60407 18 січня о 13:46 до Служби порятунку "101" у Сновському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку, що в с. Заріччя. Стиль article Fri, 19 Jan 2018 07:45:02 +0200 За викликом до місця події прибуло відділення 8-ї Державної пожежно-рятувальної частини у складі 5 чоловік особового складу та однієї одиниці спеціальної техніки.

На час їх прибуття в одній з кімнат оселі відбувалось інтенсивне горіння, а вогонь встиг перекинутись та охопити весь дах оселі.
 
Рятувальники о 14:25 локалізували та о 15:20 остаточно ліквідували пожежу.
Під час гасіння у веранді будинку рятувальники виявили тіло 87-річного господаря без ознак життя. Нажаль, врятувати життя літнього чоловіка вже було запізно, надихавшись небезпечного чаду він загинув.

Вогнем знищено дах житлового будинку по всій площі та частина перекриття, пошкоджено стіни на загальній площі 33 кв.м.

За попередніми даними, ймовірною причиною пожежі послужила власна необережність під час куріння господаря.


УДСНС України у Чернігівській області

]]>
У Сновську впала новорічна ялинка. ФОТО http://monitor.cn.ua/ua/style/59947 24 грудня у Сновську на центральній площі впала новорічна ялинка. Стиль article Mon, 25 Dec 2017 10:29:55 +0200 Найімовірнішою причиною падіння ялинки став сильний вітер. Відомо, що ніхто не постраждав. 

Комунальники вирішують що робити з деревом.

Новорічну ялинку на центральній площі міста встановили 19 грудня.

]]>
Під час ліквідації пожежі вогнеборці виявили тіло 78-річної господарки помешкання http://monitor.cn.ua/ua/style/59818 19 грудня о 09:54 до Служби порятунку "101" у Сновському районі надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в селі Сновське. Стиль article Wed, 20 Dec 2017 07:12:06 +0200 За викликом до місця події прибуло відділення 8-ої Державної пожежно-рятувальної частини.

Вогнеборці о 10:15 загоряння локалізували, а о 10:40 остаточно ліквідували.

Під час гасіння в одній з кімнат помешкання рятувальники виявили на ліжку тіло 78-річної власниці помешкання.

Причиною загибелі жінки послужило коротке замикання електричної ковдри.

     
УДСНС України у Чернігівській області

]]>
Поліція затримала на хабарі депутата міської ради http://monitor.cn.ua/ua/style/59447 У Сновську поліція разом із прокуратурою викрила чиновницю, яка вимагала гроші за передачу в оренду приміщення об’єднаної територіальної громади. Стиль article Thu, 07 Dec 2017 07:52:48 +0200 В ході досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого Менською місцевою прокуратурою Чернігівської області за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), 6 грудня управлінням захисту економіки в Чернігівській області спільно з Корюківським відділенням поліції ГУНП в Чернігівській області під процесуальним керівництвом Менської місцевої прокуратури було затримано «на гарячому» начальника одного з управлінь Сновської об’єднаної територіальної громади, депутата Сновської міської ради.

Посадовець вимагала та одержала неправомірну вигоду в розмірі 5 тисяч гривень від підприємця за передачу в оренду об’єкта нерухомості, який перебуває у комунальній власності. Наразі поліція проводить першочергові слідчі дії та обшуки за місцем роботи депутата.

Вирішується питання щодо затримання фігуранта в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Максимальне покарання, яке загрожує депутату - позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Триває досудове розслідування.

 
За матеріалами управління захисту економіки в Чернігівській області

]]>
Поліція вилучила у громадянина кілограм марихуани та приладдя для куріння http://monitor.cn.ua/ua/style/59126 Коли Сновська поліція встановила, що у місцевого мешканця вдома зберігається наркотична речовина, то правоохоронці ініціювали проведення санкціонованого обшуку. У результаті чого вдалося знайти не лише заборонену речовину, а й аксесуари до неї. Стиль article Sat, 25 Nov 2017 09:39:30 +0200 Йдеться про наперстки та металевий посуд для сушіння рослин. Прилади для куріння зберігалися разом із кілограмом висушеної речовини рослинного походження (ймовірно «Канабіс») у господі 58-річного раніше судимого місцевого жителя.

Вилучену речовину та приладдя для куріння направлено на експертизу.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 309 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).

Цей злочин карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
За матеріалами СБУ засуджено двох наркоторгівців http://monitor.cn.ua/ua/style/59043 За матеріалами Служби безпеки України Менський районний суд Чернігівської області виніс вирок двом мешканцям Сновського району, причетним до виготовлення та збуту ацетильованого опію. Стиль article Tue, 21 Nov 2017 13:13:26 +0200 Правоохоронці встановили, що для виробництва наркотичної речовини ділки використовували господарські приміщення на території двох приватних домоволодінь. Упродовж доби зловмисники виготовляли понад сто п’ятдесят кубів наркотику, який потім розповсюджували серед мешканців регіону, зокрема серед неповнолітніх.

Співробітники СБ України спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури затримали зловмисників під час реалізації чергової партії «товару».

При обшуках помешкань членів злочинної групи правоохоронці вилучили наркотичну сировину, обладнання для виготовлення опію та чимало готової «продукції».

Суд визнав зловмисників винними за ч. 2 і 3 ст. 307 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з конфіскацією майна.


Прес-центр СБ України

]]>
Бабуся двічі перерахувала гроші шахраям, третій трансакції перешкодили односельці http://monitor.cn.ua/ua/style/58923 Поліція розслідує шахрайство у Сновському районі, де зловмисники спочатку видурили в пенсіонерки 15 тисяч гривень, потім повторили спробу, а після успіху - попросили ще стільки ж. Стиль article Fri, 17 Nov 2017 07:54:16 +0200 По допомогу до поліції звернулася 74-річна жінка і розповіла правоохоронцям про дзвінок невідомого добродія, який повідомив пенсіонерці, що її син нібито став винуватцем ДТП. Але, мовляв, горю можна зарадити й «вирішити питання» усього за 15 тисяч гривень.

Ошелешена такою звісткою жінка навіть не здогадалася зв’язатися із сином, а швидко зібрала 15 тисяч гривень та пішла в найближче відділення банку та перерахувала гроші на вказану «посередником» картку.

Згодом цю жінку працівники фінустанови побачили знову, коли вона вдруге завітала до банку аби переказати таку ж суму вже на інший рахунок. Та коли вона прийшла втретє, то касир поцікавилася куди ж клієнтка надсилає такі великі суми. Почувши легенду шахраїв, касир порадила терміново подзвонити синові. Лише тоді жінка зрозуміла, що з сином усе гаразд, що ніякої ДТП за його участі не було, а 30 тисяч гривень уже лежать на рахунках цинічних лиходіїв.

У такий спосіб шахраї дурять сотні людей по всій країні. Вони розповідають потенційним жертвам про жахливі ДТП, до яких нібито причетні їх родичі, або про скоєні ними злочини. Хтось та й клюне на сльозливу історію. Тому поліція Чернігівщини радить завжди перевіряти інформацію, яку розповідають телефоном незнайомці.

Інформацію за згаданим фактом було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство) — карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Триває досудове розслідування.

 
Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Вогнеборці ліквідували пожежу на території зерносушильного підприємства http://monitor.cn.ua/ua/style/58859 13 листопада о 15:03 до Служби порятунку "101" у Сновському районі надійшло повідомлення про пожежу зерносушильної установки Стиль article Tue, 14 Nov 2017 15:06:05 +0200  на території приватного виробничо-комерційного підприємства "Імпульс", що по вул. 30 років Перемоги у районному центрі.

За викликом до місця події прибуло два відділення 8-ої Державної пожежно-рятувальної частини. На той момент спостерігалося горіння всередині зерносушильної установки. Оцінивши складність ситуації, адже виробництво пов'язане з підвищеною пожежною небезпекою, рятувальники додатково викликали відділення пожежно-рятувального підрозділу з м. Корюківки, а також вогнеборців місцевої пожежної команди з с. Рогізки. Спільними діям пожежу о 16:15 локалізували, а о 01:40 остаточно ліквідували. Вогнем пошкоджено елементи конструкції зерносушильної установки та знищено 2 т зерна кукурудзи.



Причиною виникнення загорання послужило недолік конструкції та виробництва теплогенеруючих агрегатів та обладнання.

Загалом до ліквідації пожежі було залучено 14 чоловік особового складу та 4 одиниці спеціальної техніки

У ДСНС України у Чернігівській області

]]>
Задоволено позов прокуратури про стягнення шкоди за самовільне використання земель сільськогосподарського та історико-культурного призначення http://monitor.cn.ua/ua/style/58732 У межах реалізації представницьких повноважень прокуратурою встановлено порушення вимог законодавства при використанні сільськогосподарських угідь, в тому числі й історико-культурного призначення, розташованих на території Зарічанської сільської ради Сновського району. Стиль article Thu, 09 Nov 2017 13:21:04 +0200 Як встановлено, суб’єктом господарювання самовільно, за відсутності  відповідного рішення органу виконавчої влади про передачу у власність або надання у користування, використовувалися 28 га земель для здійснення сільськогосподарського виробництва, із яких понад 3 га знаходяться у межах території пам’ятки археології місцевого значення – поселення «Заріччя» та відноситься до категорії особливо цінних.

Реагуючи на виявлене порушення, прокурор звернувся до господарського суду з позовом про відшкодування шкоди, завданої самовільним зайняттям земель.

Суд, надавши оцінку наявним у справі доказам, визнав вимоги прокурора  обґрунтованими та 31.10.2017 ухвалив рішення про задоволення позову в повному обсязі.

Відтак, на вимогу прокуратури з приватного товариства на користь  місцевого бюджету буде стягнуто 50 тис грн завданих збитків.

Ще ряд позовів прокурорів вказаної категорії перебуває на розгляді в судах.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
У Сновській ОТГ пройшло виїзне засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери http://monitor.cn.ua/ua/style/58595 Вже майже рік як на теренах Чернігівщини з’явилась Сновська об’єднана територіальна громада. Серед першочергових завдань, які повстали перед новообраними головою та депутатами, – формування дієвого виконавчого комітету з відповідною структурою та повноваженнями, а також створення умов для стабільної роботи структурних підрозділів, які відповідають за організацію життєдіяльності ОТГ. Стиль article Sat, 04 Nov 2017 11:15:40 +0200 Тож дізнатись чим живе сьогодні освіта Сновської ОТГ, які проблеми стоять наразі перед керівництвом громади, педагогічними працівниками та потребують нагального вирішення, 2 листопада завітали голова представницького органу Чернігівщини Ігор Вдовенко, очільник профільної постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери Сергій Журман та його заступник, депутат обласної ради Алла Ковтун.

Розпочалося перебування народних обранців Придесення на Сновщині з зустрічі із головою та секретарем Сновської міської ради Олександром Медведьовим і Наталією Самойловою відповідно, головою Сновської районної ради Ніною Кухаренко, керівником апарату Сновської райдержадміністрації Олесею Гориченко, начальником Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Сновської ОТГ Тетяною Булденко, заступником начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Оленою Соронович та обговорення актуальних питань розвитку освіти громади.

На початку заходу Сергій Журман відзначив, що постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери уже не вперше практикує проведення виїзних засідань, які дозволяють депутатам більш детально вивчити і оцінити проблематику освітянської галузі у різних куточках області, щоб у разі необхідності донести до депутатського корпусу об’єктивну інформацію про нагальні питання функціонування навчальних закладів та діяльності педагогічних колективів, відстоювати їх інтереси у представницькому органі Придесення.

За словами Олександра Медведьова та Тетяни Булденко, першочерговим завданням для керівництва громади було налагодження ефективної роботи та забезпечення стабільного фінансування закладів освіти, своєчасна виплата заробітної платні педагогічним працівникам. Зробити це було непросто, адже вибори у громаді відбулися наприкінці 2016 фінансового року, а всі виплати потрібно було забезпечити без жодних затримок, адже на кону були доля і добробут громадян. Завдяки розумінню депутатського корпусу міської ради, злагодженій роботі та чіткій координованості дій місцевої влади освітяни Сновщини вчасно отримали заробітну платню.

Далі депутати обласної ради розпочали безпосереднє знаймоство із системою освіти Сновської громади, відвідавши низку освітніх закладів. Першим делегати оглянули матеріально-технічну базу Сновського дитячого навчального закладу №1 та поспілкувались з його колективом. Члени постійної комісії обласної ради високо відзначили творчий підхід вихователів дитячого садка, які власними силами прикрасили подвір’я, естетично оформили кімнати, де виховуються маленькі сновчани.

У свою чергу Ігор Вдовенко, коментуючи необхідність оновлення матеріальної бази ДНЗ, зауважив, що наразі обласною радою розглядається можливість розробки і запровадження на теренах Чернігівщини програми щодо проведення конкурсу мікропроектів місцевого розвитку, які будуть спрямовуватись на реконструкцію, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря для об’єктів соціальної та гуманітарної сфери. Відповідно до неї фінансування 50% вартості проекту буде забезпечуватись із обласного бюджета, 45% - кошти місцевого бюджету (сільського, міського, районного), а решта 5% - має бути мінімальний обов’язковий небюджетний внесок (спонсорські кошти). Однак для цього, наголосив голова обласної ради, громаді треба заздалегідь залучити фахівця, який би займався якісною підготовкою документів для участі у проекті.

Оглянули депутати і перебіг ремонтних робіт із утеплення фасаду, оновлення асфальтного покриття біля Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та заміни покрівлі у місцевому Центрі дитячої та юнацької творчості.

Приємне враження на членів постійної комісії справили результати проведення ремонту та реконструкції Сновської дитячо-юнацької спортивної школи. За останній час «обличчя» закладу суттєво змінилось: у школі замінено вікна, зараз активно іде процес утеплення зовнішніх стін. Завдяки зазначеним заходаміз енергоефективності, за словами директора закладу Євгена Мудрицького, вдалося у декілька разів зменшити витрати на опалення приміщення і зекономити значні кошти. Крім того, у спортивній школі відремонтовано спортивний зал, кімнати для перевдягання, замінено сантехніку.

Наступним пунктом перебування делегації стала Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст. Директор закладу Олена Коваленко коротко презентувала основні аспекти роботи школи, відзначивши, що останнім часом спостерігається тенденція до зменшення кількості вихованців, через що постає необхідність скорочувати кількість педагогів. Наразі у закладі виховується 89 дітей. Ігор Вдовенко та депутати обласної ради оглянули навчальні кабінети та кімнати, де проживають діти, відвідали урок української мови та на власні очі ознайомились зі специфікою навчального процесу та особливостями контингенту вихованців. Складність виховання цієї категорії дітей полягає передусім у тому, що ті знання і навички, яким вчителі навчають вихованців у стінах закладу, дуже швидко зводяться нанівець, коли дитина повертається до дому, де батьки не виявляють до них інших почуттів, окрім агресії, а часом і фізичного насилля.

Серед проблем, які стоять сьогодні перед колективом закладу, необхідність оновлення побутової техніки, забезпечення мультимедійним та комп’ютерним обладнанням.

Побували цього дня представники депутатського корпусу Чернігівщини і в Сновському вищому професійному училищі лісового господарства. Директор закладу Лариса Дубина провела для почесних гостей своєрідну екскурсію по провідному професійно-технічному навчальному закладу області, під час якої депутати оглянули сучасно обладнані аудиторії, майстерні для столярів, лабораторії для кухарів та кондитерів, нещодавно відремонтовані кімнати учнів у гуртожитку, ознайомились із науково-методичним забезпеченням навчального процесу.

Підбиваючи підсумки перебування у Сновській громаді, депутати обласної ради високо відзначили рівень співпраці між керівництвом ОТГ, місцевої районної ради та райдержадміністрації, завдяки чому всі проблемні питання, у тому числі в системі освіти, їм вдається оперативно і злагоджено вирішувати, без найменшого негативного впливу на життя мешканців громади.

Не обійшлося цього дня і без нагород. Користуючись нагодою, за досягнення на педагогічній ниві та активну діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку галузі освіти Ігор Вдовенко під час проведення виїзного засідання вручив голові постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери Сергію Журману та його заступнику Аллі Ковтун спільні грамоти обласної ради та облдержадміністрації.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Поліція оперативно розкрила вбивство на сновському сміттєзвалищі http://monitor.cn.ua/ua/style/58542 В Сновському районі поліція затримала раніше судимого жителя приміського села, який під час спільної пиятики пляшкою забив до смерті свого знайомого. Стиль article Thu, 02 Nov 2017 10:12:49 +0200 До Сновського відділення поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області надійшла інформація про виявлення на сміттєзвалищі тіла чоловіка з тілесними ушкодженнями кримінального характеру.

Судмедекспертиза встановила, що причиною смерті загиблого став набряк головного мозку внаслідок перелому кісток склепіння та основи черепа. Опитавши можливих свідків та провівши комплекс розшукових заходів, кримінальна поліція вийшла на раніше судимого жителя приміського села, який під час розпиття спиртних напоїв на місцевому сміттєзвалищі «Горбаха» на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин завдав три удари пляшкою по голові своєму знайомому, внаслідок чого від отриманих травм той помер.

Підозрюваний у скоєному зізнався та надав правдиві свідчення, він затриманий в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України, йому оголошено про підозру.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України (вбивство) - карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.

Триває досудове розслідування.


Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
СБУ провела антитерористичні командно-штабні навчання http://monitor.cn.ua/ua/style/58357 Командно-штабні навчання з антитерористичної тематики з елементами пошуку та нейтралізації диверсійно-розвідувальних груп провела Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні СБ України в Чернігівській області. Стиль article Thu, 26 Oct 2017 08:11:44 +0300 Навчання проходили на об’єкті національної транспортної системи - залізнична станція «Сновськ» за участі співробітників СБУ, Нацполіції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, Збройних Сил України, Військової служби правопорядку, Нацгвардії та представників органів влади і місцевого самоврядування.
   
Мета тренувань - відпрацювання алгоритму протидії диверсійно-терористичним групам, їх пошуку, затримання та нейтралізації, а також комплексу інших завдань, спрямованих на удосконалення взаємодії між суб’єктами боротьби з тероризмом у регіоні.
   
Крім того, учасники антитерористичних навчань перевірили та проаналізували ефективність сил і засобів, задіяних для протидії проявам тероризму на об'єктах транспортної інфраструктури.


Прес-група Управління СБ України в Чернігівській області

]]>
Поліція розшукала і повернула власнику мопед, який у нього викрали напередодні http://monitor.cn.ua/ua/style/58018 Завдяки регіональній системі відеоспостереження "Мережа безпеки поліція відслідкувала напрямок руху викрадача двоколісного транспорту й оперативно вирахувала його. Стиль article Wed, 11 Oct 2017 12:38:57 +0300 10 жовтня по допомогу до поліції звернувся житель Сновська. Чоловік повідомив, що напередодні увечері невідомий зловмисник викрав його мопед "Leopard", який він залишив без нагляду біля будинку.

Завдяки регіональній системі відеоспостереження "Мережа безпеки поліція відслідкувала напрямок руху викрадача двоколісного транспорту й оперативно вирахувала його.

Для зловмисника візит поліції став неприємним і неочікуваним сюрпризом. Правоохоронці вилучили у неповнолітнього студента мопед і повернула його власнику.

Інформація про подію внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) - карається штрафом від однієї тисячі до однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Триває досудове розслідування

]]>
Ігор Вдовенко привітав колектив Сновського вищого професійного училища лісового господарства із півстолітнім ювілеєм http://monitor.cn.ua/ua/education/57734 Цей навчальний рік є особливим для колективу Сновського вищого професійного училища лісового господарства, адже в 2017 році цей провідний навчальний заклад Придесення відзначає 50-річчя з дня свого створення. Освіта article Sat, 30 Sep 2017 09:31:00 +0300 Відкриття у далекому 1967 році на теренах області зазначеного вище ПТНЗ було пов’язане зі стрімким розвитком  агропромислового комплексу Чернігівщини в середині ХХ ст. та необхідністю забезпечити потреби будівельної галузі в кваліфікованих робітничих кадрах.

За весь час свого існування навчальному закладу вдалося створити власну непересічну історію, започаткувати славні традиції  і досягти вагомих здобутків на ниві освіти, а внесок його колективу в загальну справу професійної підготовки кадрів для багатьох сфер лісогосподарської та виробничої діяльності краю досяг справді високого рівня якості.

Привітати викладачів, майстрів виробничого навчання, учнів і випускників із поважним ювілеєм їх альма-матер завітали голова обласної ради Ігор Вдовенко, який свого часу 16 років очолював цей навчальний заклад, очільник обласної державної адміністрації Валерій Куліч, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Микола Конопацький, директор Департаменту фінансів ОДА Валерій Дудко.

Розділили радість із колективом навчального закладу і їх колеги з Огрського технікуму  (Латвійська Республіка), шановні ветерани та мешканці міста Сновська, життя і професійна діяльність багатьох із яких тісно пов’язані з училищем.

Розпочалися урочистості із перегляду фільму про історію і сучасність професійно-технічного навчального закладу. Згадали присутні і про усіх директорів училища, педагогів, які в різні роки своєю невтомною і копіткою працею розбудовували Сновське ПТУ.

Ігор Вдовенко, вітаючи дружній колектив рідного навчального закладу із ювілеєм, згадував як у непрості для профтехосвіти і для держави загалом роки на зламі важких дев’яностих і не менш складних 2000-х років розпочинав свою діяльність у якості директора училища. Голова обласної ради з гордістю поділився спогадами про те, як із колегами-однодумцями їм вдалося об’єднати зусилля і гідно пройти випробування та подолати усі перепони на шляху створення потужного осередку професійної освіти на теренах області із висококваліфікованим колективом педагогів і майстрів виробничого навчання, гарною матеріально-технічною базою.

-   50 років – це час підбивати підсумки, озирнутися назад і згадати тих, хто стояв біля витоків створення навчального закладу, хто день за днем, рік за роком крокував освітянською нивою, а також  із висоти здобутого життєвого і професійного досвіду, мудрості, накопиченої роками, проаналізувати те, чого вдалося досягти і те, чого, на жаль, не вдалося здійснити. І сьогодні можна із впевненістю і гордістю констатувати, що колектив Сновського вищого професійного училища лісового господарства достойно зустрічає свій поважний ювілей, - зауважив очільник представницького органу Придесення.

Ігор Вдовенко побажав учнівському та педагогічному колективу Сновського вищого професійного училища лісового господарства високих досягнень, підкорення нових горизонтів професійно-технічної освіти, високих рейтингів, процвітання на довгі роки.

Разом із Валерієм Кулічем Ігор Вдовенко вручив директору училища Ларисі Дубині з нагоди ювілею сертифікат на 250 тисяч гривень для покращення матеріально-технічної бази закладу.

Музичним вітанням для учасників урочистостей стала концертна програма у виконанні талановитих випускників, виконавців та творчих колективів Сновська.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

]]>
Зареєстровано кримінальне провадження за фактом пропозиції правоохоронцям неправомірної вигоди в розмірі 100 тис. доларів США http://monitor.cn.ua/ua/style/57703 У засобах масової інформації широкого суспільного значення та резонансу набув факт затримання 25.09.2017 осіб за підозрою в незаконному заволодінні на автодорозі поблизу м. Сновськ Чернігівського району транспортним засобом та спроби окремих осіб надання службовим особам неправомірної вигоди. Стиль article Fri, 29 Sep 2017 07:03:07 +0300 Реагуючи на вказану подію, прокуратурою області 27.09.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за фактом пропозиції неправомірної вигоди працівникам правоохоронного органу (ч. 4 ст. 369  КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється  Головним управлінням Національної поліції в області під процесуальним керівництвом прокуратури області.

Наразі слідство триває. Здійснюються слідчі та процесуальні дії, спрямовані на всебічне та повне дослідження всіх обставин злочину.

Хід розслідування у кримінальному провадженні взято на контроль керівництвом регіональної прокуратури.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>
Незабутні враження та яскраві емоції http://monitor.cn.ua/ua/sport/57675 У Ворохті Івано-Франківської області завершилися змагання ВФСТ «Колос» за звання кращого спортивного села України 2017 року. Спорт article Wed, 27 Sep 2017 14:22:06 +0300 Чернігівщину на цій спартакіаді представляли чемпіони районних та обласних стартів - команда Тур’янської сільської громади Сновського району.

Три змагальні дні з футзалу, волейболу, шахів, шашок, настільного тенісу, гирьового спорту і перетягування канату найсильніших сільських фізкультурників з усіх куточків нашої держави викликали у її учасників незабутні враження та яскраві емоції від здобутих перемог та карпатського колориту.

Тур’янцям, які дебютували на всеукраїнському рівні, було важко сперечатися з багаторічними, досвідченими грандами колосівського спорту, але досвід здобутий на цих змаганнях стане добрим стимулом для подальшого вдосконалення майстерності.
А у Ворохті кращого результату серед наших земляків домігся Олександр Данильченко, який серед гирьовиків України увійшов до провідної десятки. У перетягуванні канату наші хлопці - Роман Железняк, Юрій Крупський, Євген Костюченко, Леонід Шумський, Олександр Мороз і Олексій Тригуб посіли 15 місце.

У комплексному заліку за підсумками змагань титул «Кращого спортивного села України» та кубок за перше місце здобула команда Великодальницької сільської ради Одеської області. Призерами стали представники Черкаської та Полтавської областей. Чернігівцям за високі досягнення у сільському спорті вручена подяка Центральної ради «Колос».


Сергій Гайдук, голова комісії відділення НОК України у Чернігівській області

]]>
Уряд затвердив перейменування Щорської РДА http://monitor.cn.ua/ua/politics/57674 Відповідно до закону про декомунізацію, Уряд затвердив перейменування окремих населених пунктів та районів, зокрема у Донецькій та Чернігівській областях. Політика article Wed, 27 Sep 2017 14:20:16 +0300 Відповідний проект розпорядження був прийнятий на засіданні Уряду, 27 вересня.

Перейменуванню підлягають Артемівська (нова назва – Бахмутська), Красноармійська (Покровська), Тельманівська (Бойківська) районні державні адміністрації Донецької області, а також Щорська (Сновська) РДА Чернігівської області.

Додатково проект буде розглянутий на засіданні Урядового комітету з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку.

]]>
Ніколи не впадати у відчай http://monitor.cn.ua/ua/style/57613 На Сновщину на інвалідних візках приїхали Олег Берташ з Козельця та Сергій Шурута, заступник голови організації «ІНТЕГРАЦІЯ» з Чернігова. Стиль article Mon, 25 Sep 2017 09:35:34 +0300 Цих людей з обмеженими можливостями супроводжував реабілітолог ЧОБО «Аратта» Ярослав Дудіч. Мета приїзду гостей - перевірити доступність споруд  для маломобільних груп населення у Сновську та своїм прикладом довести, що можна повноцінно жити, не зважаючи на стан здоров’я та життєві обставини.

Зустріли їх на в’їзді до міста заступник голови райдержадміністрації Володимир Карпенко, завідуюча сектором інформдіяльності та комунікацій з громадськістю апарату РДА Наталія Смоляк та голова районної благодійної організації «Аратта» Володимир Смоляк.

В Україні, і в нашому місті зокрема, дуже багато щоденних перешкод виникає для людей, які пересуваються на візку. Як заїхати сходинками в банк, магазин, держустанову, аптеку. Елементарно – де можна їм у Сновську поїсти і потрапити в туалет? Чому, коли здається в експлуатацію нова будівля, архітектор району підписує документи, знаючи про відсутність пандусів або вони зроблені «відчіпного»?  Прикро, що поруч з нами живуть люди-інваліди, а ми не дбаємо про них. А вони ж чекають позитивного ставлення до себе.

Марафонці-візочники побували на зустрічі з колективом і вихованцями центру дитячої та юнацької творчості (керівник Наталія Скотаренко). Серед присутніх були й діти з обмеженими можливостями.  Перша перешкода – потрапити в приміщення. Нині в ЦДЮТ триває ремонт, тож пандус незабаром там облаштують. Проте гості одразу зауважили: «Не робіть його так, як накреслено в проекті. Це не зручно для людей на візку. Внесіть зміни в документи поки ще не пізно». Наталія Валеріївна пообіцяла врахувати їхню пропозицію, знаючи проблеми інвалідів зблизька, бо діти з особливими потребами постійно відвідують заклад.

Олег розповів, що у візку з 2009 року, а до того він дуже любив їздити на велосипеді і майже не користувався громадським транспортом. Сергій любив спорт, відслужив у армії, навчався в педінституті на факультеті фізвиховання. Проте хвороба 22 роки тому прикувала його до візка. Але обоє чоловіків не впали духом, приймають активну участь у змаганнях. Сергій неодноразово бував і за кордоном, у планах – проїхати 4000 км Європою. Їхні візки обладнані спеціальними механічними пристроями за аналогією з велосипедом, але крутити їх треба руками. Олег завдяки такому винаходу долає тепер відстань у 72 км від Козельця до Чернігова не за дев’ять годин, а за три, приїжджаючи спеціально на службу в храм.

Своїми прикладами чоловіки доводять, що можна жити повноцінним життям і не впадати у відчай. Ці люди, потрапивши у складні життєві обставини, прагнуть до освіти, домагаються результатів і перемог у різних заняттях, від них іде позитивна енергетика. Дивлячись на них, замислюєшся: чому серед здорових фізично людей трапляються такі слабкодухі й аморальні, які не цінують життя і дані їм можливості?

Р.S. Назавтра була дощова погода з грозою. Тож повертатися в Чернігів їм довелося маршруткою. Знову перешкода: громадський транспорт у нас теж не пристосований для візочників. Дякуючи водію Сергію Дрозд у, який виявив неабияке милосердя до цих людей і допоміг Олегу і Сергію сісти в мікроавтобус разом з візками.


Лариса Мартиненко, голова громадської ради при РДА

]]>
Вклонися низько всім, хто не прийшов з війни! http://monitor.cn.ua/ua/style/57562 Село Єліне Сновського району через активну діяльність підпільників нацисти спалили 23 березня 1943 року. Тоді загинули більше трьохсот селян. Стиль article Sat, 23 Sep 2017 10:25:00 +0300 Саме тут 22 вересня розпочалися урочистості до Дня партизанської слави та 74-ї річниці вигнання нацистських окупантів з Чернігівщини. Аби вшанувати пам'ять тих, хто не шкодував життя для перемоги у Другій світовій війні, у Парку Слави зібралися колишні підпільники, ветерани війни та воїни АТО, представники ОДА та обласної ради, керівництво району та громадськість.

Після покладання квітів до пам’ятників «Партизанська сім’я» та «Невідомому солдату» учасники заходу оглянули експозиції Музею історії партизанського руху на Чернігівщині.

Захід продовжився на території «Лісограду» в Єлінських лісах. Присутні вшанували пам’ять полеглих захисників і визволителів хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятників.

— Сьогодні ми зібралися у легендарному місці, що став символом пам’яті про всіх, хто у ворожому тилу відкрив ще один фронт боротьби, хто не зламався і захищав рідну землю до кінця. Їх патріотизм та звитяга стали зразком для сучасних оборонців суверенітету нашої країни. Віримо, що Україна зовсім скоро стане мирною, і війна відійде в минуле назавжди, — зазначив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Сергій Болдирев.

Крім того, гості «Лісограду» оглянули виставкові панорамні стенди та місце розташування партизанського табору.

Завершилися урочистості святковим концертом. Не обійшлося й без спілкування за традиційною солдатською кашею.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

]]>
Прокуратурою в судовому порядку доведено незаконність укладеного договору оренди про передачу 27,5 га землі вартістю понад 14 млн. грн. http://monitor.cn.ua/ua/style/57473 Прокуратурою в межах реалізації представницьких повноважень виявлено порушення вимог закону при використанні земель сільськогосподарського призначення на території Хотуницької сільської ради Сновського району Чернігівської області. Стиль article Tue, 19 Sep 2017 15:42:16 +0300 Встановлено, що у 2004 році рішенням органу місцевого самоврядування приватному підприємству для товарного сільськогосподарського виробництва надано в оренду 27,5 га землі із сплатою орендних платежів – 47 грн. на рік.

Водночас з’ясовано, що земельна ділянка, вартість якої перевищує 13 млн. грн., передана у користування строком на 49 років без розроблення та затвердження її нормативно-грошової оцінки, що є обов’язковою умовою при визначенні розміру орендної плати.

Реагуючи на виявлені порушення та захищаючи інтереси держави у земельній сфері Менською місцевою прокуратурою ініційовано визнання  недійсним договору оренди у судовому порядку.

У ході розгляду справи між відповідачем та розпорядником земель державної власності, укладено мирову угоду, яку затверджено ухвалою господарського суду Чернігівської області від 06.09.2017. Умовами угоди передбачено подальше розроблення технічної документації з визначення нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки та сплатою сільгосппідприємством до місцевого бюджету належних розмірів орендних платежів.

Відтак заходами представницького характеру економічні інтереси держави поновлено шляхом  визнання у судовому порядку незаконності укладення договору оренди про передачу 27,5 га землі вартістю понад 14 млн. грн.

На сьогодні в судах перебуває ще ряд позовів вказаної категорії, тож робота з цих питань продовжується.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області 

]]>
За позовом прокурора до місцевого бюджету м. Сновськ надійшло 380 тис. грн. коштів пайової участі http://monitor.cn.ua/ua/style/57282 Реалізовуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, прокуратурою установлено факт несплати одним із забудовників м. Сновськ коштів пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту. Стиль article Wed, 13 Sep 2017 08:06:28 +0300 Як встановлено, однією із будівельних компаній у 2014 році в м. Сновськ збудовано об’єкти нерухомості для забезпечення подальшої комерційної діяльності підприємства загальною вартістю понад 15 млн. грн.

Водночас, незважаючи на вимоги законодавства та неодноразові звернення міської ради, забудовник не уклав договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста.

Враховуючи, що органом місцевого самоврядування в межах законодавства вжито заходів до залучення коштів пайової участі, які підприємцем не сплачено, прокурор звернувся до суду з позовом про визнання договору укладеним.

Водночас, намагаючись уникнути виконання вимог закону, під час розгляду справи у суді відповідач вимагав визнати недійсним рішення міської ради, яким встановлено розмір пайової участі для підприємства.

Однак, завдяки активній та послідовній позиції органів прокуратури області господарським судом області позовні вимоги прокурора задоволено та договір про пайову участь визнано укладеним.

Наразі за реально виконаним судовим рішенням, ухваленого за позовом прокурора, до місцевого бюджету надійло 380 тис грн пайової участі у розвитку інфраструктури м. Сновськ.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

]]>