Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» http://monitor.cn.ua/ua/education/98737 У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”. Освіта article Fri, 01 Dec 2023 14:27:34 +0200 Під час перших уроків співробітники Чернігівського районного управління ГУ ДСНС України у Чернігівській області навчилиучасників освітнього процесу правилам безпеки життєдіяльності.
Особливу увагу приділили мінній безпеці, навчили учнів різновидам вибухівки. Нагадали, яку небезпеку в собі несе нехтування правилами поводження у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, а також куди необхідно повідомляти про небезпечні знахідки.


Крім цього, присутнім довели основні правила пожежної безпеки, зокрема нагадали про заборону гри з сірниками, запальничками тощо. А також наголосили, аби діти не нехтували правилами безпеки під час сигналу «Повітряна тривога».
Насамкінець рятувальники надали учням тематичну сувенірну продукцію від Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine.



ГУ ДСНС України у Чернігівській області

 

]]>
В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! http://monitor.cn.ua/ua/style/98736 Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 14:24:00 +0200     «Відсьогодні проблемні питання, які виникли у сумлінних платників податків у взаємодії з податковою в області, винесено у публічну площину, – акцентував начальник ОВА В’ячеслав Чаус. – Відповідні листи буде направлено і до центрального офісу Державної податкової служби України».

Аргументували скарги безпосередньо керівники, а також головний бухгалтер потужних підприємств.

    «Підприємці, заручившись підтримкою ОВА, запрошували до мирного діалогу керівництво податкової. Та, на жаль, врегулювати ситуацію таким чином не вдалося: на останню зустріч керівництво ДПС в області не з’явилося. Ми вимушені переходити до більш радикальних методів, - зауважив Президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

Голова «Асоціації роботодавців Чернігівщини» Сергій Берестовий акцентував, що через створення перепон для роботи бізнесу, деякі підприємці перереєстровують його в інші регіони, де більш доброзичлива атмосфера.

    «Ми встояли в часи активної фази повномасштабного вторгнення. Одні з перших відновилися відразу після звільнення області. Ми хочемо працювати на благо Чернігівщини. Не змушуйте шукати варіанти релокації», – зауважила голова правління ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика Наталія Романовська.

Марина Пастушенко, головний бухгалтер ПБП «Вимал», навела конкретні факти створення необґрунтованих перевірок, які значно загальмували роботу підприємства.

    «Відчепіться від бізнесу! Займайтеся вивченням правомірності витрат бюджетних коштів, підрядниками, процесами відбудови. Перевіряйте комунальні підприємства, структурні підрозділи ОВА. Двері відчинено», — наголосив В’ячеслав Чаус.

Також він запросив контролюючі органи долучитися до робочої групи «Прозорість і підзвітність» при ОВА.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель http://monitor.cn.ua/ua/style/98735 Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 14:22:09 +0200 В ході досудового розслідування поліцейські встановили, що незаконною діяльністю займалася група осіб у складі власника підприємства з утилізації небезпечних відходів, а також директора та менеджера цього підприємства. Зловмисникам посприяв керівник комунального підприємства, який до того ж є депутатом Прилуцької міської ради.

Систематичне вивезення на сміттєзвалище рідких (замість дозволених твердих) відходів нафтовидобутку спричинило катастрофічне забруднення земель небезпечними хімічними сполуками. Зокрема, вміст нафтопродуктів у ґрунті перевищив гранично допустиму межу в 28 разів. Збитки державі оцінюються у 32 мільйони гривень.

Поліцейські Чернігівщини викрили та зупинили шкідницьку діяльність фігурантів. Спільникам було повідомлено про підозри:
- представникам комерційного підприємства – у забрудненні або псуванні земель, вчиненому групою осіб за попередньою змовою (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 239 Кримінального кодексу України);
- чиновнику Прилуцької міської влади – крім названого, ще й у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст. 367 Кримінального кодексу України).

Наразі слідчі Головного управління Національної поліції в Чернігівській області за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань завершили досудові розслідування в обох кримінальних провадженнях та передали їх матеріали з обвинувальними актами прокурору Чернігівської обласної прокуратури, для подальшого скерування до суду.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях http://monitor.cn.ua/ua/style/98734 Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 14:20:17 +0200  На місце події негайно виїхали група реагування патрульної поліції та слідчо-оперативна група.

Попередньо встановлено, що 44-річний мешканець Бобровиці рухався вздовж залізничних колій на небезпечній відстані. У цей час по коліях слідував швидкісний потяг, який зачепив чоловіка.
Внаслідок ДТП потерпілий зазнав тілесних ушкоджень і був госпіталізований до лікарні.
Нині поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 276 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту).
Тривають слідчі дії.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються http://monitor.cn.ua/ua/style/98733 30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 14:18:33 +0200 — Тариф для населення складає 1 598 грн з ПДВ, а економічно обґрунтований — 2 942,78 грн. Тобто, населення буде сплачувати в два рази менше, ніж економічно обґрунтований тариф. Відшкодування цієї різниці пропонується за рахунок державного бюджету, відповідно до Закону України, — пояснює Олексій Щербина, радник КП «ТКЕ». — Тариф для категорії «бюджет» — 4 572,44 грн, «інші» — 4 526,75 грн, «релігія»  — 4 446,73 грн.

В.о. міського голови Олександр Ломако наголосив, що тариф для населення не змінюється.

— Якщо ви бачите якісь маніпулятивні заяви в ЗМІ, чи в інтернеті, про те, що підвищено тарифи, то тариф для населення не змінюється вже четвертий опалювальний сезон. Різницю між собівартістю і тим, що сплачує населення, погашає комунальному підприємству держава. Правда вона два роки вже не погашає. Суть в тому, що ні міський бюджет, ні населення цю різницю не погашають, — зазначив під час засідання виконкому Олександр Ломако.

Зазначимо, що третього листопада на засіданні виконавчого комітету було встановлено тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води АТ «Облтеплокомуненерго». Для категорії «населення», якій надає послуги це підприємство, тариф також залишився без змін.


Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98732 Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 5 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 14:15:29 +0200 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

14:40-15:10   30.11.2023 р.

- 3 вибухи з міномета 120 мм біля н.п. Грем’яч Новгород-Сіверського району.

01:05-02:30   01.12.2023 р.

- 28 вибухів з САУ та міномета 120 мм біля н.п. Красний Хутір Новгород-Сіверського району.

Стан доріг:

Протягом доби для забезпечення транспортного сполучення на автошляхах області було задіяно 43 одиниці спеціальної техніки та 47 працівників. На дорогах області проїзд забезпечено.

Дорожньо-транспортні пригоди – 1:

- в с. Товкачівка Прилуцького району по вул. Миру о 20 год. 25 хв. 30 листопада водій автомобіля Audi A-4» не впоралась з керуванням, виїхала на  узбіччя, де здійснила зіткнення з придорожнім деревом. Внаслідок ДТП водій, 1987 року народження, від отриманих ушкоджень померла на місці.

Пожежі – 5:

пожежі в житловому секторі – 2:

  - в с. Киїнка Чернігівського району (Киїнська ТГ) по вул. Героїв України, 16  о 08 год. 02 хв. 30 листопада сталася пожежа житлового будинку (7х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем пошкоджено димар на площі 4 кв.м. Причина - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації теплогенеруючих агрегатів та обладнання;

  - в с. Часнівці Чернігівського району (Козелецька ТГ) по вул. Ремезівській, 4 о 10 год. 20 хв. 30 листопада сталася пожежа житлового будинку (8х10 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 6 кв.м та перекриття на площі 3 кв.м, пошкоджено покрівлі на площі 20 кв.м. Причина - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів;

пожежі на об’єкті – 1:

  - в смт Талалаївка Прилуцького району (Талалаївська ТГ) по вул. Зерновій, 5  о 06 год. 29 хв. 30 листопада на території Талалаївського зернозберігального складу ТОВ «ТАС АГРО ПІВНІЧ» сталася пожежа зерносушарки «TORNUM» (8х7х19,5 м, конструктивні елементи металеві). Вогнем пошкоджено окремі конструктивні елементи сушарки на площі 2 кв.м, 0,2 т насіння (кукурудзи), електромережу. Причина встановлюється.

пожежі на транспорті – 1:

  - в м. Прилуки по вул. Пирятинській, 53 о 09 год. 54 хв. 30 листопада сталася пожежа автомобіля «Газель». Вогнем знищено конструктивні елементи автомобіля. Причина встановлюється.

пожежі сухої трави та сміття – 1:

  - в м. Чернігові по вул. Інструментальній біля будинку №13 о 16 год. 07 хв. 30 листопада на відкритій території сталася пожежа сміття на площі 4 кв.м. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи.

Інші повідомлення:

В м. Носівка на залізничному вокзалі о 21 год. 34 хв. 30 листопада швидким потягом №43 «Харків - Ужгород» було травмовано мешканця м. Бобровиця,  1979 року народження, який рухався на небезпечній відстані від залізничних колій. Потерпілий доставлений до КНП "Носівська міська лікарня".

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-14 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 13 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 10 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 14 мкр/год., Сновськ – 10 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 30 листопада по 20 годину 01 грудня очікується хмарна погода, вночі сніг, вдень невеликий сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі 2-7º морозу, вдень від 4º морозу до 1º тепла.

По м. Чернігову очікується хмарна погода, вночі сніг, вдень невеликий сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі 3-5º, вдень  0-2º морозу.
 

]]>
єВідновлення: компенсацію отримають ще 14 чернігівців http://monitor.cn.ua/ua/style/98731 Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 30 листопада затвердив чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 09:59:00 +0200 Цього разу виплати в рамках державної програми «єВідновлення» погоджені ще для 14 мешканців, у яких пошкоджене житло. Загальна сума виплат — майже 800 тис. грн.

На засіданні комісії 16 листопада загалом прийняли 31 рішення, з них:

14 про надання компенсації на загальну суму 799 673,84 грн;
11 про відмову (шість заяв — об’єкт повністю відновлено; одна – заявник не є власником об’єкту; три — у зв’язку з не усуненням обстави, що стали причиною для зупинення, протягом встановленого терміну; одна — на підставі його повідомлення від 09.11.2023 про відкликання заяви);
шість про поновлення розгляду заяви.
Відповідне рішення виконкому буде внесене комісією до Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом трьох робочих днів з дня його прийняття.

Загалом станом на сьогодні повністю відпрацьовано 555 заяв, з них: про надання компенсації — 422, про відмову — 133. Згідно з прийнятими рішеннями загальна сума відшкодування за державною програмою — 29,734 млн грн. Отримали вже компенсацію 333 особи на загальну суму 23,5 млн грн.

Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
Понад 123 мільйони гривень компенсації за пошкоджене житло та майже 70 сертифікатів: в області триває реалізація програми «єВідновлення» http://monitor.cn.ua/ua/style/98730 Про стан реалізації в області державної програми «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та знищене житло, говорили сьогодні на брифінгу у медіацентрі ОВА. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 09:52:00 +0200 Як розповів в. о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня, з початку реалізації програми в області подано 3109 заяв  щодо отримання компенсації за пошкоджене житло, по 1230 – вже нарахована компенсація на загальну суму 123 мільйони гривень. Ще близько 200 заяв погоджені відповідними комісіями, передані на затвердження виконкомам та знаходяться в обробці.

    «Процес по пошкодженому майну триває. Є динаміка в розгляді заяв, а також зростає їх кількість – хтось повертається з-за кордону та подає заяви, не припиняють надходити вони й з прикордонних громад, де продовжуються обстріли», – зазначив спікер.

Етап компенсації за знищене нерухоме майно розпочався дещо пізніше – з літа цього року. Загалом подано 416 заяв, близько 100 – знаходяться в роботі комісій. Наразі вже сформовано майже 70 житлових сертифікатів на загальну суму близько 100 мільйонів гривень.

    «Раніше житлові сертифікати надавались лише одноосібним власникам. Буквально минулого тижня був доопрацьований механізм, який дозволяє  подавати таку заяву і багатоосібним власникам. Надалі люди зможуть використати сертифікати для придбання житла як на первинному, так і на вторинному ринку. Згідно законодавства їх необхідно реалізувати протягом п’яти років», – наголосив Сергій Куреня.

Про те, як триває процес реалізації програми в Чернігівському районі та проблеми, які виникають у заявників, розповів начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Чернігівської РДА Олександр Дмитрюк.

Населені пункти Чернігівського району досить суттєво постраждали в період активних бойових дій, найбільше – Іванівська, Киїнська, Киселівська, Новобілоуська громади. Загалом до Реєстру пошкодженого та знищеного майна занесені більше 5 тисяч об’єктів.

    «При оформленні заяв у більше, ніж 20% випадків виникають проблеми з документацією. Так, у деяких випадках документи, що засвідчують право власності на нерухоме майно, були пошкоджені або знищені. Отримати їх копію можна звернувшись до Бюро технічної інвентаризації. Проте якщо свідоцтво про право власності не було оформлене належним чином, то отримати його можна лише в судовому порядку. В інших випадках – будівлі ще не були здані в експлуатацію. В такому разі, якщо був оформлений будівельний паспорт, повідомлення про початок будівельних робіт і відповідний реєстраційний номер в Державній інспекції архітектури та містобудування – їх також можна відновити. Крім того, виникають питання і з оформленням землі», – розповів Олександр Дмитрюк.

За словами в. о. начальника Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА ситуація, коли у заявників  з різних причин відсутні документи, які встановлюють майнові права досить поширена. Тому для того, щоб допомогти населенню в цьому процесі, у громадах проводяться зустрічі за участі громадських організацій, які надають безкоштовну організаційну та методичну допомогу, а також юридичну підтримку.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

]]>
Про підсумки Всеукраїнської програми ментального здоров’я -2023 — на розширеному засіданні Міжвідомчої координаційної ради http://monitor.cn.ua/ua/style/98729 Крок за кроком в Україні загалом, та в Чернігівській області зокрема розвивається якісна система підтримки ментального здоров'я українців - Всеукраїнська програма «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською. Стиль article Fri, 01 Dec 2023 08:59:13 +0200 Підсумки проєкту за поточний рік, досягнення та напрацювання обговорили днями під час розширеного засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.


Серед учасників - перша леді України Олена Зеленська, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, представники центральних органів виконавчої влади, керівники ОВА, народні депутати, представники Офісу Глави держави, Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів та міжнародні партнери.

    «Не треба пояснювати, що психічне здоров’я наших людей – це і є та сама стійкість, українська стійкість, яка, з одного боку, стала легендою, а з іншого – її саму треба весь час підтримувати. Бо на ній все тримається», – наголосила перша леді.

У межах засідання відбулася мінівиставка, де міжнародні партнери представили свої проєкти, спрямовані на психосоціальну підтримку населення в регіонах, та відповідні послуги. Кожне з 11 міністерств-учасників підбило проміжні результати у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я та презентувало свої проєкти.
Від Чернігівщини до заходу долучилася Жанна Шерстюк, заступниця начальника ОВА.

У Чернігівській області реалізацію програми «Ти як» розпочали з картування  психосоціальних послуг. Паралельно проводили анкетування їхніх надавачів та отримувачів. Провели аудит просторів формальних надавачів послуг (заклади охорони здоров’я, передовсім первинна ланка, амбулаторії, сімейні лікарі, простори закладів освіти та соціального захисту) і запровадження там неформальної послуги, з чим допомогли партнери з неурядових громадських організацій.

Це, приміром, виїзди психологів від благодійних фондів «Карітас» та «Право на захист», Міжнародного медичного корпусу в амбулаторії Чернігівського центру первинної медико-санітарної допомоги. Також — навчання самих надавачів послуг спільно з проєктом USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я» (йдеться про лікарів, освітян, соціальних фахівців).

Більше того, зараз у розробці є і декілька пілотних проєктів, які стосуються ветеранської політики та забезпечення міжвідомчої співпраці всіх надавачів послуг. Якщо людина звертається в заклад охорони здоров’я зі своєю первинною проблемою, при цьому сімейний лікар бачить потребу у постійному психологічному супроводі, то автоматично, системно, на постійній основі підключаються заклади, які можуть надавати цю послугу й супроводжувати людину. Такий ресурс є в закладах освіти, соціального захисту. Єдина задача – забезпечити їх системне автоматичне функціонування.

Також, розробляється проєкт «Відновлення», що стосується ветеранів та їхніх родин, сімей загиблих. Планується створити певні групи, які виїжджатимуть на місця для проведення так званої «м’якої» психологічної роботи, приміром, через різноманітні активності. Фахівці формують  програму через аудит послуг, які можуть сюди входити. Є і організації, які готові надати ресурси для такої виїзної роботи з військовими та їхніми родинами.

Дружина Президента наголосила, що ефективним методом для визначення ментальних потреб українців є соціологічні опитування. Вона навела приклад опитування, яке відбулося на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів. Цей захід під патронатом Олени Зеленської провели в Києві 6 вересня 2023 року. Цьогоріч саміт повністю був присвячений ментальному здоров’ю в Україні та світі.
Спеціально для нього британська компанія Alligator Digital провела дослідження щодо ментального здоров’я та ставлення до нього в 11 країнах світу, серед яких Аргентина, Бразилія, Велика Британія, Ізраїль, Німеччина, Польща, США, Туреччина, Україна, Хорватія, Японія. Було опитано 11 тис. респондентів віком 13+ (по 1 тис. у кожній країні).

    «З’ясувалося, що люди в різних країнах визначають однакові загрози й приводи для тривог – від війни до фінансової неспроможності. І, думаю, багато нового дізналася не лише Україна, а й інші країни світу. Наприклад, зруйнувався популярний міф про витривалість молоді – вона дуже емоційною пригнічена. На 10% більше, ніж старше покоління! Отже, є запит на те, щоб і з нею працювати проактивно, не чекати, поки вона сама постукає у двері до психолога. Бо вона може не постукати. Ось це – самостійно звернутися до психолога – залишається глобальною проблемою для всіх вікових груп», – розповіла перша леді.

Водночас дослідження Gradus Research продемонструвало, що всього 6% людей звертається по психологічну допомогу. Основною причиною, чому не звертаються по допомогу до фахівців, 40% називають страх не отримати чи втратити роботу, а понад третина людей каже, що це вплинуло б на репутацію на роботі.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада  Кабінету Міністрів України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
за матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України
 

]]>
«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем http://monitor.cn.ua/ua/style/98728 Стиль article Fri, 01 Dec 2023 08:56:56 +0200 Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» під відео в Тік-тоці, «дивитися відео і заробляти» тощо. Ставтесь уважно та критично до будь-яких подібних пропозицій миттєвого отримання прибутку. Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які спонукають переказати кошти під приводом швидкого заробітку.

 Вчора до поліції звернулась 34-річна мешканка Чернігівського району із повідомленням, що її ошукали. Кілька днів тому жінку зацікавила пропозиція в месенджері швидко заробити в онлайн-режимі. Заявниці запропонували заробляти гроші, ставлячи «лайки» за товар. Для отримання більшого заробітку необхідно було перерахувати кошти.

Жінка погодилась і перерахувала на невідомі рахунки майже 37 тисяч гривень. Жодного «прибутку з відсотками» вона не отримала і власні кошти їй не повернули.

За цим фактом поліцією відкрито провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліція Чернігівщини закликає громадян максимально критично ставитися до будь-яких пропозицій швидкого та легкого заробітку. Особливо якщо це пов’язано з видами фінансової активності, якою ви раніше ніколи не займалися.

Ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
1 грудня - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/98727 ДЕНЬ 646 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 646 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Fri, 01 Dec 2023 08:54:14 +0200 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби проти СНІДу та День невролога.

В Україні - День прокуратури, річниця Всеукраїнського референдуму 1991 року, на якому 90,32% громадян висловилася за Незалежність України. В Ісландії - День самоврядування. У Португалії - День відновлення Незалежності.

Православна церква вшановує пам'ять святого пророка Наума.

День прокуратури України

У перший день зими в Україні відзначають День працівників прокуратури, професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.11.2000 року. Дату святкування було обрано не випадково - саме 1 грудня 1991 року Верховна Рада ухвалила Закон України "Про прокуратуру", а також низку інших нормативних актів.

Всеукраїнський референдум 1991 року

Загальнонаціональний референдум на території України щодо проголошення незалежності. Відбувся 1 грудня 1991 року. На референдум винесли питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?". Текст Акта, ухвалений Верховною Радою 24 серпня 1991 року, був наведений у виборчому бюлетені. Громадяни України висловилися на підтримку незалежності.

У референдумі взяли участь 31 891 742 особи - 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32 %) проголосували "За".

Одночасно з референдумом проводилися і вибори президента, на яких перемогу здобув Леонід Кравчук, у недалекому минулому секретар ЦК Компартії України. За нього проголосували понад 61 % виборців;

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Щорічно відзначається в усьому світі 1 грудня, відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і рішення Генеральної Асамблеї ООН, ухвалених 1988 року.

5 червня 1981 року Американський Центр контролю над захворюваннями зареєстрував нову хворобу - СНІД (Синдром набутого імунодефіциту). Це важкий стан, який розвивається у людини на тлі вираженого імунодефіциту, спричиненого тривалим перебігом ВІЛ-інфекції.

Способів повного виліковування ВІЛ-інфекції не існує. Однак у міру розширення доступу до ефективних засобів профілактики, діагностики, лікування та догляду у зв'язку з ВІЛ та опортуністичними інфекціями ВІЛ-інфекція перейшла в категорію контрольованих хронічних захворювань, і ВІЛ-інфіковані можуть прожити довге і здорове життя.

День невролога

День невролога - неофіційний професійний день лікарів, спеціалістів, науковців, чия праця спрямована на профілактику та лікування захворювань центральної та периферичної нервової системи людини.

Ще цього дня:

1913 - На заводах Форда (США) запровадили безперервну складальну лінію (конвеєр), з якого через кожні 2 години 38 хвилин став сходити автомобіль;

1913 - Відкрито метрополітен у Буенос-Айресі (Аргентина);

1918 - Проголошено створення Королівства Сербів, Хорватів і Словенців;

1918 - Приєднанням Трансільванії до Королівства Румунія завершився процес утворення єдиної румунської національної держави;

1929 - Едвін С. Лоу придумав гру в бінго;

1955 - Початок руху проти расової сегрегації у США. У місті Монтгомері негритянка Роза Паркс відмовилася поступитися місцем білому чоловікові в автобусі, за що була заарештована поліцією. У результаті масових акцій протесту, Верховний Суд США через рік скасував закон про сегрегацію в міському транспорті;

1958 - Французьку колонію Убангі-Шарі проголосили Центральноафриканською Республікою;

1959 - 12 країн (Аргентина, Австралія, Бельгія, Велика Британія, Чилі, Франція, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, Південно-Африканський Союз, СРСР і США) підписали у Вашингтоні договір про мирне наукове використання Антарктиди;

1981 - На Чорнобильській АЕС став до ладу 3-й енергоблок потужністю 1 млн кВт;

1990 - У Києві розпочався установчий з'їзд Партії демократичного відродження України (згодом на її базі виникла Народно-демократична партія, а частина членів приєдналися до ПРП);

1990 - Під дном Ла-Маншу зустрілися британські та французькі будівельники, які прокладали перший в історії підземний тунель через цю протоку між Британією та Францією;

1991 - Понад 90 відсотків із 32-х мільйонів громадян України, які 1 грудня 1991 року взяли участь у Всеукраїнському референдумі, висловилися за незалежність своєї країни.

1991 - У Києві відкрито Генеральне консульство Австрійської Республіки;

1994 - Андрій Шевченко в матчі проти дніпропетровського "Дніпра" забив свій перший гол у складі київського "Динамо";

2009 - У Львові запустили Львівський міський рейковий автобус;

2011 - Утворено ініціативну групу "Першого грудня";

2012 - Оприлюднено Українську хартію вільної людини

2013 - У відповідь на спробу силового розгону Євромайдану мільйонна демонстрація в Києві, сутички біля Адміністрації Президента України та початок Революції гідності.

Церковне свято

Цього дня відзначається пам'ять святого пророка Наума, який жив у Галілеї в 7 столітті до Різдва Христового. Про його життя не зберіглося практично жодних відомостей, проте відома Книга пророцтв, яка вийшла з-під пера Наума незабаром після падіння Фів у 663 році до нашої ери.

Дія книги відбувається в Ніневії - столиці могутнього ассірійського царства. Наум пророкує грішним жителям міста суворе, але справедливе покарання. І справді, незабаром після появи книги пророцтв Ніневія впала під ударом ворогів, була повністю зруйнована і припинила своє існування.

Іменини: Антон, Дмитро.

]]>
У Прилуках жінок навчатимуть підприємництву, лідерству, та як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації http://monitor.cn.ua/ua/style/98726 Запрошуємо жінок з Чернігівської області на навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» — серію освітніх тренінгів, що відбуватимуться з 6 по 8 грудня 2023 року у місті Прилуки. Стиль article Thu, 30 Nov 2023 15:48:45 +0200

Навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» для жінок — це серія навчальних тренінгів для самореалізації та самодопомоги жінкам Чернігівської області, спрямованих на подолання наслідків війни. Підтримати тих, хто хоче налагодити своє життя в умовах війни, розвиватися, залучати фінансування на реалізацію своїх ідей, тим самим економічно зростати та мати змогу допомагати своїй родині та іншим. Навчити жінок запобігати та захищатися від будь-яких проявів насильства чи експлуатації, надати техніки самодопомоги, практичні поради та рекомендації як протидіяти домашньому та гендерно зумовленому насильству,  та як не стати потерпілими.

Навчальний інтенсив «Розбудова & Спроможність» є безоплатним, та відбувається у межах реалізації проєкту «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF).

До участі запрошуються:
-  жінки, які сьогодні проживають у громадах Чернігівської області;
- жінки, які хочуть відкрити власну справу чи залучити нові ресурси на розвиток наявного бізнесу;
-  жінки, які хочуть самореалізації та розвитку своїх лідерських якостей;
- жінки, які постраждали від домашнього насильства, гендерно зумовленого насильства, сексуальної експлуатації чи торгівлі людьми;
- жінки, які хочуть навчитися запобігати будь-яким проявам насильства у своєму житті, особливо в умовах війни.

Навчання відбуватиметься у форматі офлайн 6-8 грудня 2023 року у місті Прилуки, Чернігівської області та включає три тематичних блоки:

- 06 грудня - тренінг «Жінка в бізнесі. Гранти для бізнесу»;

- 07 грудня - тренінг «Жіноче лідерство. Партнерство»;

- 06, 07 або 08 грудня - тренінг «Жіноча сила: як запобігти будь-яким проявам насильства та експлуатації».

Зареєструватися можна за посиланням до кінця дня 4 грудня 2023 року, про відбір повідомимо особисто учасниць:: https://forms.gle/m6QjVSKBuQ835UZj8.

Організаторами навчання є громадська організація «Джерело надії України», громадська організація «Агенція сталого розвитку міста» та благодійна організація  «Благодійний фонд «Хай Тех», які продовжують допомагати населенню, яке постраждало від війни, особливо націлені на допомогу для вразливих верств населення: одиноких жінок, людей похилого віку, людей з інвалідністю, ВПО. 
           
📌Як відбуватиметься навчання?

Навчання проходитиме у форматі офлайн у місті Прилуки за зручним графіком. Учасників забезпечуємо комфортним місцем навчання та харчуванням, компенсуємо витрати на проїзд. Усі витрати будуть покриті організаторами проєкту. Локацію проведення тренінгів повідомимо особисто після реєстрації.

📌Які можливості ви отримаєте?

Учасниці тренінгів для жінок отримають практичні рекомендації  для відкриття власної справи, розвитку лідерських якостей та якісного партнерства, практичні поради та інструменти із захисту від гендерно зумовленого та домашнього насильства, консультаційну та психологічну підтримку. Також будемо мережуватися та обмінюватися досвідом.  

Долучайтеся до навчання та скористайтеся можливістю відновити своє життя в умовах війни, надихнутися на самореалізацію та стати самій собі опорою!

Довідково:

Проєкт «Створення міжрегіонального хабу підтримки жіночих ініціатив для допомоги незахищеним верствам населення у північно-східних областях України» реалізує ГО «Джерело надії України» у партнерстві з ГО «Агенція сталого розвитку міста» та БО «Благодійний фонд «Хай Тех», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

Даний проєкт можливий завдяки стратегічному партнерству ГО «Джерело надії України» (м.Вінниця), ГО «Агенція сталого розвитку міста» (м.Рівне), БО БФ «Хай Тех» (м.Суми) на національному рівні.

Для отримання детальної інформації щодо участі в заходах просимо звертатися до комунікаційниці проєкту Вікторії Юр’євої, vyurieva@springofhope.org.ua; щодо партнерства в проєкті - до координаторки проєкту Олени Хмельник olena.khmelnyk@springofhope.org.ua.

]]>
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Ніжинському районі http://monitor.cn.ua/ua/style/98725 Поліція встановлює обставини дорожньо-транспортної пригоди в селищі Лосинівка, внаслідок якої загинув пішохід. Стиль article Thu, 30 Nov 2023 15:14:23 +0200 Повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду надійшло до поліції вчора близько 17-ї години. На місце події прибули група реагування патрульної поліції та слідчий з розслідування злочинів у сфері транспорту.


За попередньою інформацією водій автомобіля "Ауді А6" скоїв наїзд на пішохода, який від отриманих травм помер на місці події.
Водія затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
За цим фактом слідчий відкрив провадження за частиною 3 статті 286-1 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння, що спричинили смерть потерпілого).
Поліцейські звертаються до всіх, кому що-небудь відомо про обставини цієї події, з проханням телефонувати на лінію «102», або за номерами: (0462) 619-838 або 097-869-71-31.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Відновлення школи №13, житло для ВПО та поповнення парку комунальної техніки: результат роботи Чернігівради з партнерами http://monitor.cn.ua/ua/education/98724 Попередній робочий тиждень був результативним для Чернігівської міської ради у питаннях співпраці з міжнародними партнерами. Освіта article Thu, 30 Nov 2023 15:12:40 +0200  Відкриття модульного містечка, підписання відразу кількох Меморандумів, візит президента Латвії та делегації Світового конгресу українців. Залучення зовнішньої допомоги — один із ефективних інструментів для відбудови міста. Нижче розповідаємо чого вдалося досягнути.

 

60 млн грн в освіту Чернігова вкладе «DECIDE»

Це швейцарсько-український проєкт, який допомагає нашому місту відразу за кількома напрямками в освіті. Наймасштабніший  — відновлення школи №13. «DECIDE» вкладе в роботи 40 млн грн, 20 з яких вже перераховані для їх старту. Відбудова цього ЗНЗ закриє питання доступу до освіти дітям з мікрорайону Подусівка, в якому армія рф зруйнувала відразу дві школи — №18 та 21.  
Ще близько 16 млн грн «DECIDE» виділяє для облаштування укриттів та створення на їх базі освітніх хабів у школах № 13, 19, 22, 32, 34.
І понад мільйон гривень спрямує на реалізацію двох ідей, з якими перемогли учні шкіл №32 та 35 в одній із ініціатив цього швейцарсько-українського проєкту: облаштування шкільного подвір’я (№32, роботи вже тривають) та шкільного кафе з лаунж-зоною (№35).
 
Ще 80 млн грн від «ACTED» на ремонт 10 шкіл
Стільки коштів французька неурядова організацію «ACTED» вкладе у відновлення закладів освіти Чернігова. Меморандум про співпрацю з представниками якої минулого тижня підписав  в.о. міського голови Олександр Ломако. Ця організація спільно з управлінням освіти відібрала у свій проєкт 10 ЗНЗ Чернігова (№2, 6, 14, 15, 20, 27, 28, 29, 33, 34) і протягом 2024 року виконає там ремонти. Акцент на термомодернізації будівель, інклюзивності приміщень, ремонті укриттів.
 
Модульне містечко на вул. Дрозда
Його будівництво завершено, люди почали заселятися в 112 повністю умебльованих квартир. Реалізувати цей проєкт вдалося завдяки співпраці Чернігівської міської ради та Національного комітету товариства Червоного Хреста.
Минулого тижня в.о. міського голови Олександр Ломако та представники українського, британського, австрійського Червоного Хреста відвідали модульне містечко та поспілкувалися з людьми, які там тимчасово мешкатимуть.
Червоний Хрест вклав кошти у будівництво та умеблювання квартир — до 157 млн грн, а Чернігівська міська рада займалася питаннями підготовки території під роботи, підведенням комунікацій та благоустроєм, спрямувавши з бюджету близько 75 млн грн.

    — Від імені громади Чернігова хочу подякувати Червоному Хресту і його підрозділам, які долучилися до будівництва містечка, в якому проживають, на жаль, не від гарних умов, люди, які втратили власне житло внаслідок варварської агресії рф. Те, що нас світ підтримує і фінансує такі проєкти, показує нашим мешканцям і всім українцям, що ми не самотні в цій боротьбі за демократію, свободу, незалежність, — говорить Олександр Ломако.

 Візит Президента Латвії Едгарса Рінкевичса

З ним Олександр Ломако зустрічався на вулиці В. Дрозда. Латвія виготовила і передала Чернігову модульні будинки, які встановлюють на території сформованого модульного містечка.
Разом з президентом Латвії Олександр Ломако дивився на процес їх монтажу, а також мав нагоду особисто подякувати за підтримку нашого міста. Кілька місяців тому в.о. очільника Чернігова зустрічався з їх міністром економіки, і вони досягли домовленостей про надання нам допомоги на загальну суму 2 млн євро. Перша частина якої — 12 модульних будинків, друга — меблі для дитсадків, які нам вже надійшли.
Крім того, зараз на шляху з Риги 10 вживаних автобусів, яке це латвійське місто передало Чернігову.

 
Допомога від Аахена
Німецьке місто-побратим передало КП «АТП-2528»  сміттєвоз, а пологовому будинку — обладнання, вартістю 15 тис. євро.
 
    — Мобілізувати зв'язки та можливості українців по всьому світу на підтримку Чернігова. Делегати Світового конгресу українців — потужний голос України в світі. З їх допомогою і наше місто може розраховувати в майбутньому на підтримку, — сказав про важливість цієї зустрічі Олександр Ломако.
В.о. очільника Чернігова зустрічався з делегацією Світового конгресу українців у неділю, 26 листопада. Серед її членів Президент СКУ Павло Ґрода, голова Місії Світового Конгресу в Україні Андрій Шевченко, Перший Віцепрезидент СКУ та Співголова Союзу Українських Організацій Австралії Стефан Романів.
СКУ має зв’язки по всьому світу і зацікавлена у залученні допомоги для Чернігова, йшлося під час зустрічі.

Також члени делегації відвідали школу №19, де завдяки  СКУ та БО «Energy Act For Ukraine Foundation» реалізовується проєкт зі встановлення гібридної сонячної станції.
 
Партнерство з Вайт-Плейнс
Олександр Ломако поспілкувався онлайн зі своїм американським колегою мером Томасом Роучем, обговоривши напрямки майбутньої співпраці. З цим американським містом Чернігів готується до укладання офіційного партнерства. Рішення затверджені Радами Чернігова та Вайт-Плейнс.

Міжнародну співпрацю посилюватимуть
Про це заявив під час загальноміської наради в муніципалітеті 28 листопада в.о. міського голови Олександр Ломако, аналізуючи цей напрямок роботи і на скільки він є ефективним для відбудови міста.
Налагоджувати співпрацю з партнерами у Чернігівській міській раді почали фактично як тільки припинилися бойові дії, розуміючи масштаби руйнувань і обмежені можливості міського бюджету. Сьогодні ж залучення зовнішньої допомоги ще є більш важливим, враховуючи вилучення військового ПДФО з бюджету громади. Для Чернігова це означає мінус 800 млн грн на рік, що дорівнює майже всьому бюджету розвитку. Тому під час наради Олександр Ломако доручив начальникам управлінь активніше налагоджувати комунікацію з партнерами.
— Це обсяг роботи тільки за минулий тиждень, не говорячи про десятки робочих питань, які забезпечують функціонування 300-тисячного міста. І тут хотів би наголосити наступне. Немає часу і бажання реагувати на провокації, якими займається міська військова адміністрація та особисто її керівник. Якщо йому хочеться не підписувати рішення сесії, а дуже хочеться підписати слово в слово власне, нехай. Чим би дитина не бавилась. Для мене результат важливіший за чиїсь хворі амбіції, —  зазначає Ломако.
 


Пресслужба Чернігівської міської ради

]]>
29 листопада 2023 року відбулося відкриття безпечного простору для жінок та дівчат «Рівна серед рівних» http://monitor.cn.ua/ua/style/98723 Це простір, де жінки та дівчата можуть зустрічатися одна з одною, об’єднуватися, отримувати індивідуальну психологічну та соціальну допомогу. Стиль article Thu, 30 Nov 2023 15:07:31 +0200 Безпечний простір «Рівна серед рівних» – це сучасний осередок, в якому створюються комфортні умови для різнобічного розвитку жінок і дівчат, зміцнення їхнього ментального та фізичного здоров’я, розкриття креативного та творчого потенціалу, середовище охорони материнства та інформаційної підтримки щодо спеціалізованих сервісів та служб психосоціальної допомоги.

Заклад працюватиме для забезпечення інтересів жінок і дівчат, соціальної та економічної підтримки тих, хто опинився у скруті. В безпечному просторі «Рівна серед рівних» усі активності модеруються професійними тренерками, майстринями та є безоплатними.

Участь у відкритті взяли: заступник директора Департаменту Марія РОДІКОВА, начальник відділу з питань сім’ї та гендерної політики управління у справах сім’ї та молоді Департаменту Руслана НАГОРНА, головний спеціаліст відділу з питань сім’ї та гендерної політики управління у справах сім’ї та молоді Департаменту Лариса АРТЕМЕНКО.

Безпечний простір для жінок і дівчат відкрито в рамках проєкту «Забезпечення кейс-менеджменту ГЗН та програми порятунку життя для підтримки відновлення переживших ГЗН».

]]>
Перекриття руху автотранспорту по вул. Зеленій продовжили до 30 грудня http://monitor.cn.ua/ua/style/98722 Перекриття руху автотранспорту по вул.Зеленій від вул. Гончої до прибудинкової території будинку №8 по вул. Зеленій триватиме до 20:00 год. 30 грудня. Стиль article Thu, 30 Nov 2023 15:05:34 +0200  Відповідний дозвіл наданий на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 30 листопада.

Продовження терміну перекриття необхідне у зв’язку з виникненням додаткових робіт з підведення мереж електропостачання 0,4 кВ та 10 кВ до об’єкту будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими нежитловими приміщеннями та паркінгом на розі вулиць Київської й Гончої, а також змінами проєктного рішення.

Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/98720 Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 16 осіб постраждали. Стиль article Thu, 30 Nov 2023 09:25:43 +0200 Оперативна інформація про ситуацію поблизу державного кордону України в межах області:

11.55-12.10   29.11.2023

 - 7 вибухів  з міномету 120 мм  н.п. Клюси  Корюківського району.

16.45-16.55   29.11.2023

 - 4 вибухи  з міномету 120 мм  н.п. Грем'яч  Новгород-Сіверського району.

Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила.

Стан доріг:

Протягом доби для забезпечення транспортного сполучення на автошляхах області було задіяно 75  одиниць спеціальної техніки та  87 працівників. На дорогах області проїзд забезпечено.

Дорожньо-транспортні пригоди – 4:

- в  смт Лосинівка Ніжинського району по вул. Троїцькій о 16 год.57 хв. 29 листопада водій  автомобіля «Ауді А6» здійснив наїзд на пішохода. Внаслідок ДТП пішохід,  1956 року народження, від отриманих травм помер на місці аварії.

- на автодорозі Н-28 біля с. Політрудня Чернігівського району о 08 год. 22 хв. 29 листопада  водій  автомобіля «Фольксваген Поло» не впорався з керуванням та здійснив зіткнення з  автомобілем «Ауді А6». В результаті ДТП водій та пасажир автомобіля «Ауді А6», водій та троє пасажирів автомобіля «Фольксваген Поло» отримали тілесні ушкодження.

-  на автодорозі Н-27 «Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч» біля с. Дягове Корюківського району  о 08 год. 15 хв. 29 листопада  водій автомобіля  «Шкода Октавія»  не впорався з керуванням, виїхав на смугу зустрічного руху, де здійснив зіткнення з автомобілем «Фольксваген Крафтер», який здійснював пасажирське перевезення. В результаті ДТП водій автомобіля «Шкода Октавія» та 8 пасажирів автомобіля «Фольксваген Крафтер» отримали тілесні ушкодження.

- на автодорозі «Київ-Суми-Юнаківка» біля с. Харкове Прилуцького району  о 14 год. 57 хв. 29 листопада водій автомобіля «Пежо Боксер» не впорався з керуванням, з’їхав у кювет та перекинувся. В результаті ДТП пасажир автомобіля отримав тілесні ушкодження.

Пожежі – 3:

пожежі в житловому секторі – 2:

- в с. Феськівка Корюківського району (Менська ТГ) по вул. Кочура,10 о 17 год. 38 хв. 29 листопада сталася пожежа господарчої будівлі (5х12, стіни дерев’яні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю та перекриття на всій площі, пошкоджено стіни. Причина - необережне поводження з вогнем не встановленої особи.

- в с. Авдіївка  Чернігівського району (Куликівська ТГ) по вул. Центральній, 71 о 18 год. 50 хв. 29 листопада сталася пожежа житлового будинку (11х11 м, стіни цегляні, покрівля шиферна). Вогнем знищено покрівлю на площі 40 кв.м та пошкоджено покрівлю на площі 70 кв.м. Причина та збитки встановлюються.

пожежі на об’єкті – 1:

- в смт Ладан Прилуцького району (Ладанська ТГ) по вул. Миру, 100А о 01 год. 07 хв. 30 листопада сталася пожежа сміття на площі 20 кв.м та пошкоджено майно в неексплуатуємій будівлі на території ТОВ ПК "Пожмашина". Власник, причина, збиток та сума врятованих матеріальних цінностей встановлюються.

Виявлення та знешкодження боєприпасів: піротехнічні підрозділи до дій за призначенням не залучались (з початку бойових дій  знищено 52465 ВНП).

Радіаційний фон:

На території області радіаційний фон зареєстровано в межах 10-13 мікрорентген/годину, в тому числі: Чернігів – 12 мкр/год., Ніжин – 11 мкр/год., Прилуки – 13 мкр/год., Остер – 12 мкр/год., Покошичі – 11 мкр/год, Семенівка – 10 мкр/год., Сновськ – 13 мкр/год.

Прогноз погоди:

За прогнозом облгідрометеоцентру на території області з 20 години 29 листопада по 20 годину 30 листопада очікується хмарна погода з проясненнями, вночі невеликий сніг, вдень без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний 7-12 м/с, вночі місцями пориви 15-20 м/с. Температура вночі 4-9º морозу, вдень 0-5º морозу.

По м. Чернігову очікується хмарна погода з проясненнями, вночі невеликий сніг, вдень без істотних опадів. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-західний 7-12 м/с. Температура вночі 5-7º морозу, вдень 1-3º морозу.

]]>
Управління транспорту рекомендує пасажирам безготівковий розрахунок за проїзд http://monitor.cn.ua/ua/style/98719 Пасажирам громадського транспорту управління транспорту Чернігівської міської ради рекомендує обирати безготівковий спосіб розрахунку за проїзд. Стиль article Thu, 30 Nov 2023 09:23:10 +0200 Для цього необхідно використовувати транспортну або банківську картку. Які переваги такого способу оплати:

    електронний квиток — зручно та сучасно;
    не потрібні паперові гроші та монети, чекати решту від кондуктора;
    ви полегшуєте роботу водія та не відволікаєте його на збір готівки та видачу квитків;
    транспортна картка - можливість економії з кожної поїздки тролейбусом;
    транспортна картка - можливість безоплатної пересадки в електротранспорті впродовж 30 хв.

Відмова від кондукторів, повноцінне впровадження електронного квитка з можливістю пересадки та встановлення стаціонарних валідаторів у громадському транспорті Чернігова. Про це Суспільному повідомив начальник міського управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв'язку Олександр Рижий.

         — Зараз йде етап запуску вже роботи повноцінно електронного квитка. Це встановлені стаціонарні валідатори й відмовлення від кондуктора, вже пасажир сам, не чекаючи, коли до нього підійде кондуктор, оплачує за проїзд, — зазначає Олександр Рижий.

За словами начальника управління транспорту, способи оплати залишаються незмінними: транспортною або банківською карткою, використовуючи стаціонарні валідатори, та готівкою у водія. Він також зазначає, що у разі потреби, після сплати проїзду карткою, у водія можна попросити квиток.

    — Якщо людині, наприклад, потрібно звітуватися ще в бухгалтерію, то людина може сплатити тою самою карткою, якщо потрібен чек, то у водія.

Рижий зазначає, що при оплаті картою, варто звертати увагу саме на валідатор, а не на телефон або смартгодинник.

    — Коли ми заходимо в автобус і сплачуємо, то на екрані валідатора пишеться, що оплата відбулась і списується 12 гривень та загоряється зелена стрілочка на екрані з відповідним звуком. Якщо ж сплата не пройшла — звуку не буде і на екрані нічого не показується.

Як визначатимуть хто сплатив за проїзд без квитків

Контролери повинні ходити з пристроями, які показуватимуть, чи пройшла оплата картою. Для цього картку або телефон, якими здійснювалась оплата, потрібно прикласти до приладу.

    — Картка має відповідний номер ідентифікаційний, пасажир прикладає до цього пристрою, з яким перебуває контролер, там буде видно, чи сплатив пасажир, чи не сплатив, — розповідає Олександр Рижий.

Єдиний квиток та втрати міського бюджету

В управлінні транспорту розглядається можливість запровадити єдиний квиток, що дозволить пасажирам здійснювати пересадку з одного маршруту на інший, використовуючи єдиний квиток.

    — Етап відновлення громадського транспорту в місті Чернігові, після того, як відбулись військові дії в місті, не закінчився. Ми ще перебуваємо на третьому етапі відновлення даної системи роботи. Кінцевий етап — щоб в місті працював єдиний квиток, тобто давав можливість пересадки людині з одного маршруту на інший.

Олександр Рижий повідомив, що в планах управління є зробити оплату готівкою дорожчою у порівнянні з оплатою транспортною або банківською карткою. Це рішення він пояснює тим, що не всі кошти надходять до місцевого бюджету.

    — Ми ж повинні розуміти, щодо готівки, то в деяких людей є зиск, щоб ця готівка не пройшла через систему оплати. Пасажир, котрий входить у зв’язок з кондуктором чи людиною, яка працює представником транспортної компанії, яка перевозить, робить сам собі гірше.

Джерело: Інтерв'ю начальника управління транспорту Олександра Рижого Суспільне Чернігів

]]>
Розтратила півмільйона гривень, що призначалися на соціальні виплати та пенсії: поліція відкрила кримінальне провадження http://monitor.cn.ua/ua/style/98718 Поліцейські розслідують факт розтрати коштів співробітницею одного з відділень поштового зв’язку в Чернігівському районі. Гроші призначалися на соціальні виплати та пенсії місцевих мешканців. Стиль article Thu, 30 Nov 2023 09:19:51 +0200 Нещодавно до Чернігівського райуправління поліції надійшла заява про те, що під час ревізії в одному з поштових відділень виявлено зникнення з рахунків майже 500 тисяч гривень.

В ході подальшої перевірки поліцейські з’ясували, що одна з працівниць відділення безпідставно провела більше сотні банківських транзакцій. Маючи безперешкодний доступ до робочих фінансових інструментів, жінка впродовж двох днів перерахувала на невідомі банківські рахунки майже півмільйона гривень.

Поліцейським викрита зловмисниця повідомила, що в такий спосіб намагалася скористатися чужими грошима як «стартовим капіталом». Нещодавно вона зацікавилася в одному з месенджерів пропозицією швидко заробити гроші в онлайн-режимі. Претендент мав купувати віртуальні товари через Інтернет, щоб згодом нібито «перепродати з прибутком».

Щоразу онлайн-роботодавець вимагав збільшення внесеної суми, однак жінка не мала власних заощаджень. Тож вирішила скористатися грошима на рахунках, до яких мала доступ на роботі.

За цим фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 4 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем скоєне в умовах воєнного або надзвичайного стану). Максимальне покарання передбачає до 8 років позбавлення волі.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
30 листопада - цей день в Україні та в світі http://monitor.cn.ua/ua/rest/98717 ДЕНЬ 645 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 645 RUSSIAN AGRESSION Відпочинок article Thu, 30 Nov 2023 09:17:40 +0200  

30 листопада у світі відзначають День захисту інформації, Всесвітній день домашніх тварин, День пам'яті всіх жертв застосування хімічної зброї, Міжнародний день "Міста за життя".

В Україні - День радіотехнічних військ Повітряних сил ЗСУ.

Православна церква вшановує пам'ять святого апостола Андрія Первозванного.

День радіотехнічних військ ПС ЗСУ

30 листопада в календарі України - День святкування військовослужбовців і працівників радіотехнічних військ Повітряних Сил Збройних Сил України.

Це професійне свято тих, хто від початку російського вторгнення в нашу країну є очима системи протиповітряної оборони держави, хто виявляє, відслідковує і супроводжує ворожі літаки, гелікоптери, ракети та безпілотні літальні апарати і передає інформацію вогневим засобам для їхнього знищення.

Всесвітній день домашніх тварин

Ідея проведення цього свята вперше виникла в 1931 році, на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, у Флоренції (Італія). Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання в людях почуття відповідальності за все живе на планеті, зокрема й за домашніх тварин.

Міста за життя

Міжнародний день "Міста за життя" відзначають 30 листопада на честь першого скасування смертної кари в європейській державі. У 1786 році указом Петра Леопольда Йосипа Габсбурга смертну кару було скасовано у Великому герцогстві Тосканському.

Цього дня міста-учасники акції висвітлюють видатний пам'ятник або відому будівлю. Завдяки різнобарвному освітленню пам'ятники символічно "оживають". Таким чином міста-учасники акції закликають до скасування смертної кари в усьому світі та демонструють свою любов до життя.

Міжнародний день захисту інформації

1988 року американська Асоціація обчислювальної техніки оголосила 30 листопада Міжнародним днем захисту інформації. Метою Дня, який також відомий як День комп'ютерної безпеки, є нагадування користувачам про необхідність захисту їхніх комп'ютерів і всієї збереженої в них інформації.

1988 рік не випадково став родоначальником свята, саме тоді було зафіксовано першу масову епідемію мережевого "хробака", який отримав назву на ім'я свого творця - Морріса. Саме тоді фахівці задумалися про необхідність комплексного підходу до гарантування інформаційної безпеки. Хоча прототип першого комп'ютерного вірусу з'явився вже 1983 року.

Ще цього дня:

1918 - Данія визнала острів Ісландія незалежним і пов'язаним із нею лише особистою унією. 17 червня 1944 року Ісландія вийшла з союзу з Данією і була проголошена республікою;

1936 - Пожежа знищила унікальний Кришталевий палац у Лондоні, який побудували 1851 року для проведення I Всесвітньої виставки;

1939 - Провокацією на кордоні та подальшим нападом СРСР на Фінляндію почалася радянсько-фінська війна ("Зимова війна");

1968 - У Києві відкрили Республіканський будинок композиторів;

1973 - XXVIII сесія Генеральної Асамблеї ООН ухвалила міжнародну конвенцію про припинення злочинів апартеїду і покарання за них;

2002 - Засновано Київську незалежну медіа-профспілку;

2013 - Відбувся незаконний силовий розгін "Беркутом" Євромайдану, з метою очищення площі від учасників стихійного протесту.

Церковне свято

День святого апостола Андрія Первозванного

Цього дня відзначається пам'ять апостола Андрія Первозванного - одного з дванадцяти найближчих учнів Ісуса Христа і брата апостола Петра. Брати народилися у Віфсаїді, місті на березі Галілейського озера, і були рибалками. Андрій став першим, кого Ісус покликав до себе в учні. Згідно з Євангелієм від Івана, раніше перший апостол був учнем Івана Хрестителя.

За переказами, апостол Андрій прийняв мученицьку смерть (був розп'ятий) у місті Патри в Греції, приблизно 67 року.

Засуджений до смертної кари, він звернувся до влади з проханням не розпинати його на такому самому за формою хресті, як той, на якому був розп'ятий Христос. Його прохання було задоволено і, як вважається, святий Андрій прийняв смерть на складеному з двох колод косому хресті, який згодом і став його символом.

Іменини: Антон, Дмитро.

]]>
Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі http://monitor.cn.ua/ua/style/98716 Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди. Стиль article Wed, 29 Nov 2023 19:48:27 +0200 На місці події працювала слідчо-оперативна група поліції.
Правоохоронці встановили, що на дорозі зіштовхнулися мікроавтобус "Mercedes" та легковий автомобіль "Skoda". За попередньою інформацією, внаслідок автопригоди водій легковика та вісім пасажирів мікроавтобуса зазнали травм.

Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження за частиною 1 статті 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому тілесне ушкодження середньої тяжкості).

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення http://monitor.cn.ua/ua/style/98715 Про це розповів директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирев під час брифінгу в медіацентрі ОВА. Стиль article Wed, 29 Nov 2023 18:44:00 +0200 Наразі в області функціонує застаріла система оповіщення радянського зразка. Вона дуже недосконала – після звукового сигналу людям доводиться шукати більш точну інформацію про загрозу  в ЗМІ. Крім того, наявна система виявилась недієздатною в умовах активних бойових дій та відсутності електропостачання.

    «Тому після звільнення Чернігівщини начальником ОВА В’ячеславом Чаусом було визначено завдання – змінити підходи і створити сучасну систему оповіщення передусім в обласному центрі та в області загалом. Для цього ми звернулися до Міжнародного фонду «Партнерство за сильну Україну», – зазначив Сергій Болдирев.

Та додав, що для оновленої системи були визначені основні вимоги – можливість роботи у разі відсутності електропостачання та бездротове управління. Наразі ж сигнал про ввімкнення сирени передається за допомогою телефонних дротів. Тобто, якщо система дротового зв’язку не працює, сирена не увімкнеться, навіть при наявності електропостачання.

Кількість сирен у місті не збільшувалась з радянських часів – наразі їх 22, проте за цей час з’явились нові житлові масиви. Тож реконструкція передбачає встановлення 19 нових  гучномовців потужністю від 400 до 1200 Вт скрізь, де їх не було або де вони не працювали. Це повністю забезпечить покриття міста разом з населеними пунктами, які знаходяться поряд – Новоселівкою, Павлівкою, Старим Білоусом тощо.
 

Перший етап проектування і експертизи завершено, на черзі – оголошення тендеру і визначення виконавця проєкту. Його вартість близько 6 мільйонів гривень.

    «Система оповіщення у Чернігові буде абсолютно сумісна з обласною системою, яка діє зараз. В місті з’явиться ще одна – додаткова, яка дозволить доводити сигнали до населення в гучномовному режимі. У разі повітряної тривоги спочатку прозвучить сирена, як зазвичай. Після цього – речове повідомлення з інформацією в чому полягає небезпека і рекомендаціями щодо подальших дій. Таке ж повідомлення прозвучить після отримання сигналу про відбій повітряної тривоги», – пояснив спікер.

Крім того, автоматизоване робоче місце дозволить оповістити керівництво всіх служб, які забезпечують життєдіяльність міста – підприємств, установ, організацій, навчальних та медичних закладів тощо.

Під час наступного етапу модернізації система зможе об’єднувати локальні системи оповіщення та  застосовувати світлові сигнали, що дуже важливо для людей з порушеннями слуху.

    «Паралельно ми почали працювати над збільшенням числа населених пунктів, які отримають системи оповіщення. До територіальної реформи сирени були лише у районних центрах, яких налічувалось  23. Наразі кількість громад збільшилась, тому є потреба у встановленні додаткових», – наголосив спікер.

Так, коштом громад вже  встановлені системи оповіщення в Гончарівському та Десні. В Острі та Городні їх встановили завдяки французькій гуманітарній організації ACTED.

Крім того, фонд «Партнерство за сильну Україну» продовжує роботу щодо посилення та створення сучасних систем оповіщення у Новгород-Сіверському, Семенівці, Добрянці і Ріпках.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

]]>
Future Perfect – національна програма з популяризації англійської мови в Україні http://monitor.cn.ua/ua/culture/98714 Програма передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova. Культура article Wed, 29 Nov 2023 15:33:00 +0200 Empower — онлайн-платформа Кембриджського університету, доступна для всіх українських університетів. Її запуск став частиною пакета підтримки, який надає Україні Кембридж від початку повномасштабного вторгнення росії.

Платформа не призначена для самостійного вивчення мови — вона пропонує навчальні курси, які потребують викладача чи вчителя для опанування мови. Безоплатний доступ для українських університетів та мовних провайдерів відкритий незалежно від їхньої форми власності. Платформа містить навчальні курси Cambridge Empower від A1 до C1 — загальний курс англійської мови для дорослих та старших підлітків, що поєднує матеріали для роботи в класі та персоналізовану онлайн-практику.

Для викладачів та вчителів Cambridge English Power пропонує гнучку методологію роботи в класі: вона акцентує на практичних навичках та потребує активного залучення студентів. Приєднатися до платформи Empower можна за посиланням.

Наступний інструмент, що доступний в межах програми популяризації англійської мови — платформа Promova, яка допомагає вивчати іноземні мови за допомогою застосунку та вебверсії продукту. Вона надає українцям безоплатний доступ до чотирьох курсів англійської: General English, Business English, English with TV series та Travel English. У Promova можна знайти граматичні та вокабулярні уроки, а також заняття для тренування англійської вимови за допомогою machine learning. Крім того, на платформі доступні книги зі світової класики, адаптовані під різні рівні англійської мови. Вивчати англійську мову українці можуть з поясненнями українською або ж англійською для більшого занурення.

У межах Future Perfect платформа надає українцям безоплатний Premium-доступ на три роки до курсів не лише англійської, а й інших мов. Скористатися можливістю можна зареєструвавшись на сторінці Free for Ukraine на сайті Promova та підтвердивши громадянство через Дія.Підпис.

Мовна програма Future Perfect втілюється Міністерством цифрової трансформації України в співпраці з Міністерством освіти і науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки USAID / UK Aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS» та Фонду Східна Європа.

Детальніше про освітні продукти, що є частиною національної програми популяризації англійської мови Future Perfect за посиланням.

За повідомленням Міністерства цифрової трансформації України
 

]]>
Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується http://monitor.cn.ua/ua/economics/98713 Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923). Економіка article Wed, 29 Nov 2023 14:42:43 +0200 Це передбачено п.п. 165.1.66 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), відповідно до якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого як компенсація за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна відповідно до Закону № 2923.
Нагадаємо, що Законом України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01.08.2023, зокрема, внесені зміни до ст. 165 Кодексу, а саме: п. 165.1 доповнено новим п.п. 165.1.66.
Детальніше за посиланням: https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/730478.html
        

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області
 

]]>
«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству http://monitor.cn.ua/ua/style/98712 В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства. Стиль article Wed, 29 Nov 2023 11:04:38 +0200 Нині в Чернігові на парковій алеї (по території від підземного переходу на проспекті Миру до Красної Площі) розміщені вісім тематичних масок з реальними історіями постраждалих осіб та інформацією про сервіси допомоги постраждалим.

Під час акції «Кроки до допомоги» поліцейські вручали громадянам інформаційні листівки з детальною інформацією про види домашнього насильства, відповідальність за скоєння таких дій, а також – як захиститися від домашнього насильства та куди звернутися по допомогу.

Акція "Кроки до допомоги" – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування проблеми домашнього насильства у суспільстві, а також підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.

Насильство, незалежно від того, чи вчиняється воно публічно або приватно, є неприпустимим і порушує права постраждалої людини. Про алгоритми дій жертв насилля розповідали поліцейські сектору протидії домашньому насильству та сектору ювенальної превенції Чернігівського районного управління поліції.


Пам’ятайте: домашнє насильство – це злочин! Тож не мовчіть та обов’язково звертайтеся по допомогу на лінію 102!

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

]]>
Відзнаки «За оборону Чернігова» вручили до Дня Збройних Сил України. Посмертно http://monitor.cn.ua/ua/style/98711 28 листопада у сесійній залі Чернігівської міської ради відбулося вручення 50 відзнак «За оборону Чернігова» (посмертно). Медалі близьким загиблих воїнів вручав в.о. міського голови Олександр Ломако та міський голова (2015-2023 рр.) Владислав Атрошенко. Стиль article Wed, 29 Nov 2023 11:01:46 +0200 Медаль «За оборону Чернігова» є відзнакою територіальної громади міста, якої можуть бути удостоєні особи, які упродовж лютого-березня 2022 року активно сприяли виконанню завдань, пов’язаних зі здійсненням заходів із забезпечення оборони Чернігова.   

    —  За український прапор над Черніговом сплачено високу ціну. Це не гучні слова, це великі вчинки тих, хто нас захистив на першому етапі великої війни, віддавши власне життя. Низький уклін усім нашим захисникам! Дякую рідним за виховання та стійкість. Ми шануємо і пам'ятаємо ваш подвиг!, — звернувся до присутніх Олександр Ломако.

 
    — Ми завжди повинні пам'ятати і передавати дітям пам'ять про тих, хто зберіг Чернігів. Я вважаю, значний внесок у тому, що відійшли російські війська від Києва, Чернігова, якраз зробили ваші батьки, сини, брати, які загинули в цей буремний місяць облоги Чернігова. Це величезна заслуга людей, яких ми зараз вшановуємо. Величезна подяка і низький уклін, — сказав під час вручення відзнак Владислав Атрошенко.

 




Пресслужба Чернігівської міської ради
 

]]>
У місті зараз працює 44 одиниці спецтехніки та 376 комунальників http://monitor.cn.ua/ua/style/98710 Комунальна спецтехніка та працівники підприємств зараз працюють над розчищенням снігу. Стиль article Wed, 29 Nov 2023 10:57:09 +0200  Станом на 9:00 дороги чистить 9 тракторів та 10 машин КП «АТП-2528», а також працює 83 працівника підприємства. Разом вони забезпечують проїзний стан доріг та прохідність тротуарів. За прогнозами синоптиків, опади припиняться увечері.
Над прибиранням зелених зон працює КП «Зеленбуд», задіяно 8 одиниць техніки та 37 працівників.
Міждворові проїзди і тротуари на прибудинковій території чистять від снігу ЖЕКи, ОСББ, ОЖБК. Зокрема,  зараз працює 17 тракторів та 256 працівників КП «Деснянське», «Новозаводське», «ЖЕК-10», «ЖЕК-13».

Нагадуємо, підприємства і організації міста, відповідно до Правил благоустрою, мають самостійно прибирати прилеглу до будинків територію від ожеледі та снігу.

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

]]>
Мобільні бригади медиків продовжують роботу в громадах: лікарі відвідали Перелюб, Новий Биків та Рудівку http://monitor.cn.ua/ua/style/98709 16 листопада мобільна медична бригада з Чернігова побувала у селі Новий Биків Ніжинського району. Про візит місцеві жителі були заздалегідь оповіщені через соціальні мережі та оголошення. Стиль article Wed, 29 Nov 2023 10:53:51 +0200 Загалом консультації лікарів отримали 133 жителі Нового і Старого Бикова Новобасанської громади та сіл Петрівка і Козацьке – Бобровицької. Побували на прийомі та отримали відповідні рекомендації і призначення: у ендокринолога – 26 громадян, у невропатолога – 23, у кардіолога – 20.

Крім того, 25 пацієнтів дізналися про свій артеріальний тиск, 19 – про рівень цукру у крові, ще 20 людей обстежено на вірусні гепатити. Також під час відвідування Новобиківської сільської лікарської амбулаторії 5 дітей вакциновано згідно з календарем профілактичних щеплень.

Разом з тим, спеціалісти Бобровицького відділення Ніжинського міськрайонного відділу, що входить до складу обласного центру контролю та профілактики хвороб, у приміщенні амбулаторії та в інших громадських місцях Нового Бикова розповсюджували друковані наочні матеріали щодо переваг профілактичних щеплень і попередження найпоширеніших інфекційних захворювань. Також вони перевірили 28 зразків питної води з колодязів на вміст нітратів, у 2 з яких зафіксовані відхилення від норми.

Мобільна медична бригада працювала і у Сухополов’янській громаді Прилуцького району. Група медиків із Прилук разом з представниками міськрайонного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України побувала у селі Рудівка, де в амбулаторії загальної практики сімейної медицини лікарі приймали як місцевих  жителів, так і селян із сусідньої Знам’янки.

Протягом робочого дня 15 громадян звернулись до лікаря-кардіолога, 14 – до хірурга, по 17 – до невропатолога і лікаря загальної практики сімейної медицини. Крім того, 23 пацієнтам виміряно артеріальний тиск, 11 – рівень цукру в крові, 18 осіб обстежено на предмет виявлення гепатитів та  ВІЛ-статусу.

Водночас спеціалісти Прилуцького міськрайонного відділу дослідили 13 зразків наданої громадянами питної води, в одному з яких виявлено перевищення рівня нітратів. Людей застерегли від використання неякісної води і попередили про наслідки для здоров’я, до яких може призвести нехтування санітарно-гігієнічними правилами.

Під час перебування у Рудівці фахівці прочитали для учнів місцевого загальноосвітнього закладу лекції про шкоду тютюнопаління та використання електронних пристроїв для вдихання тютюнових сумішей.

Віддалене прикордонне село Перелюб Корюківського району медики з Чернігова і Корюківки відвідали 23 листопада.

Лікарі приймали пацієнтів у приміщеннях Корюківського центру сімейної медицини. Протягом дня  вони проконсультували майже 140 селян з Перелюба та навколишніх населених пунктів. Зокрема, кардіолог прийняв 48 чоловіків та жінок, ортопед-травматолог – 19, невропатолог – 23, офтальмолог – 49. Про рівень цукру у крові дізналися 64 місцевих жителі, виміряли артеріальний тиск – 95. Крім того, на наявність вірусних гепатитів обстежено 35 громадян, профілактичні щеплення отримали 10 чоловіків та жінок, стільки ж  дітей щеплено вакциною АДП-м.

Також співробітники обласного центру контролю та профілактики хвороб роздали низку друкованих матеріалів щодо профілактичних щеплень та методів уникнення загострень хронічних недуг.

Результати проведеного серед відвідувачів анкетування свідчать про високу оцінку якості роботи мобільних медичних бригад. За словами місцевих жителів, для багатьох це чи не єдина можливість потрапити на прийом до висококваліфікованого спеціаліста, адже далеко не кожен має змогу відвідати медичні заклади обласного центру.

За інформацією Чернігівського обласного центру
 контролю та профілактики хвороб МОЗ України
 

]]>
Флешмоб до Національного тижня читання http://monitor.cn.ua/ua/culture/98708 Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових запрошує долучитися до флешмобу, який відбудеться з 4 до 10 грудня в межах Національного тижня читання. Культура article Wed, 29 Nov 2023 10:50:52 +0200   Розмістіть на своїх сторінках у соцмережах допис / низку дописів (текстові повідомлення, фото і відео) про свої читацькі уподобання. Наприклад, опублікуйте міркування про важливість читання, перелік важливих для вас книжок, історію про книгу, яка справила на вас особливе враження. Поділіться з усіма своїми читацькими історіями!
  Просимо використовувати при цьому тематичні хештеги #тижденьчитання2023 #бутисвоїми #бібліотекаРусових
 

]]>
З 1 грудня2023 року на Чернігівщинірозпочинається заборона на лов раків http://monitor.cn.ua/ua/style/98707 Чернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 1 грудня 2023 року по 30 червня 2024 року (включно) на Чернігівщині триватиме заборона на вилов річкових раків в період їх природного відтворення тапершої линьки. Стиль article Wed, 29 Nov 2023 10:48:41 +0200 Заборону встановлено для забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час їх спарювання, виношування ікри та першої линьки,з метою збільшення запасів раків у водоймах Чернігівської області. Враховуючи рекомендації Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України в Управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області виданий наказ від 28 листопада 2023 року№ 115.
Повідомляємо, що лов раків в заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства, в результаті якого передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3 332 грн за кожного незаконно виловленого рака.
Якщо ви стали свідком порушення Правил рибальства, незаконного придбання чи збуту водних біоресурсів або зберігання чи реалізації заборонених знарядь лову, прохання оперативно повідомляти на «гарячу лінію»Чернігівськогорибоохоронного патруля(099) 112-13-44(цілодобово).
Довідкова інформація:
З 1 листопада 2023 року на території Чернігівської області встановлено заборону на вилов риби у зимувальних ямах. З більш детальною інформацією можна ознайомилися за посиланням.
 

]]>