Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/ Інформ-агенція «Чернігівський монітор» http://monitor.cn.ua/i/sm-logo.png Чернігівський монітор http://monitor.cn.ua/ Володимир Зеленський призначив нового голову Чернігівської ОДА http://monitor.cn.ua/ua/politics/88646 Президент України Володимир Зеленський призначив головою Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслава Чауса. Політика article Wed, 04 Aug 2021 14:08:18 +0300 Глава держави підписав відповідний указ № 343/2021.

Під час зустрічі в Офісі Президента Володимир Зеленський вручив В'ячеславу Чаусу службове посвідчення та побажав успіху в роботі на новій посаді.Довідка. В’ячеслав Чаус народився у Чернігові в серпні 1977 року. Має юридичну та економічну освіту. До призначення головою ОДА працював заступником генерального директора із земельних та соціальних питань АТ «Укргазвидобування».

ДО теми

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №342/2021 - Про звільнення А.Коваленко з посади голови Чернігівської обласної державної адміністрації
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №343/2021 - Про призначення В.Чауса головою Чернігівської обласної державної адміністрації

]]>
Обстановка на кордоні http://monitor.cn.ua/ua/style/88645 Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Wed, 04 Aug 2021 13:23:29 +0300  

На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Порушень державного кордону України не допущено, пункти пропуску, які продовжують свою роботу, працюють безперебійно, безпеку осіб, що перетинають державний кордон персоналом прикордонного загону забезпечено.

На ділянці Чернігівського прикордонного загону функціонує 3 пункти пропуску через державний кордон України : міжнародний автомобільний пункт пропуску «Сеньківка», міжнародний автомобільний пункт пропуску «Нові Яриловичі», міжнародний автомобільний пункт пропуску «Славутич».

Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 3513 осіб та 956 транспортних засобів, таким чином за добу зафіксовано збільшення кількості пропущених через державний кордон громадян на 25% та збільшення кількості пропущених через державний кордон транспортних засобів на 17%.

Тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 в пунктах пропуску проведено у 346  осіб. 

Пропущено за наявності ПЛР-тесту 889 осіб.

Мобільний додаток для контролю режиму самоізоляції «Вдома» встановлено 7 особам.

В пунктах пропуску 10 іноземцям вручено 10 постанов про накладення адміністративного стягнення за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі на території України.

]]>
Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19 http://monitor.cn.ua/ua/style/88644 Вже не для кого не секрет, що людству доведеться жити із коронавірусною інфекцією тривалий час. Стиль article Wed, 04 Aug 2021 13:21:02 +0300 Останні тенденції свідчать – агресивний вірус SARS-CoV-2, незважаючи на низку оперативних протиепідемічних заходів, широку масово-роз’яснювальну кампанію щодо причин його поширення та методів профілактики і лікування, постійно мутує і стає дедалі заразнішим.

Тому медики та широкі кола громадськості занепокоєні появою третьої ( а за деякими даними, четвертої та п’ятої) хвилі розповсюдження COVID-19, причому такої, яка характеризується циркуляцією нового штаму хвороби, що має назву «Дельта». Провідні світові спеціалізовані дослідницькі організації пов’язують появу «Дельти» саме із низьким рівнем протиепідемічних заходів, зокрема, недотриманням фізичної дистанції, вкрай поганим ставленням до простих правил гігієни, скупченням громадян у громадських місцях тощо.

Що ж стосується саме України, то чи не головним чинником поширення захворювання є небажання громадян вдаватися до профілактичних щеплень адже нині в державі масовою імунізацією охоплено лише 2-3% громадян. А, між тим, соціально-демографічна ніша, не заповнена імунними тілами проти коронавірусу, якраз і може бути «вхідними воротами» для все нових штамів хвороби.

Так, літо із жаркою погодою, сезоном відпусток та відпочинку на лоні природи внесло певні корективи у необхідність не забувати про те, що вірус не дрімає, а лише очікує, коли можна знову заявити про себе на «повний голос». Звісно, люди розслабилися і певна частина упевнилася у хибній думці, що пандемія йде на спад. А це далеко не так, адже, враховуючи вірулентність збудника та його, так би мовити, непередбачуваність, він здатен пред’явити людству ще чимало сюрпризів. Яскравим свідченням цього є те, що з кожним днем в нашій державі зростає кількість інфікованих, а також людей, які потрапляють на лікування до стаціонарних відділень. І це при тому, що лише місяць тому ми мали деяке «послаблення» у плані захворюваності. Тому питання – щепитися чи не щепитися – має однозначну відповідь – так, саме щепитися, бо лише вакцинація здатна вберегти людину як від захворювання, так і від найнебажаніших ускладнень хвороби.

Спробуємо розібратися в основних моментах вакцинальної кампанії.

Отже, що таке вакцина?

Вакцина готує ваш організм до боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену, які спричинюють хворобу. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію і виробляти антитіла для боротьби з нею. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, але іноді можливі побічні ефекти, як-от біль у місці щеплення або тимчасова лихоманка. Втім, вакцини, що використовуються в Україні проти коронавірусної інфекції (Pfizer, Moderna, Coronovaс, Astra Zeneca) вже довели свою ефективність, незважаючи на деякі тимчасові реакції.

 Отже, на відміну від більшості ліків, які лікують хворобу, вакцини запобігають їй.

Чи безпечні вакцини?

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вакцинацію вважають одним із знакових медичних досягнень сучасного світу. Щеплення рятує життя від двох до трьох мільйонів людей щороку, запобігаючи понад 20 хворобам. Відтак вакцини ретельно перевіряють, перш ніж вивести їх на ринок. Спочатку їх тестують у лабораторіях і на тваринах, потім вони проходять клінічні випробування з участю людей і врешті-решт їх повинні схвалити органи охорони здоров'я. У свою чергу експерти попереджають – успіхи вакцинації проти Covid-19 ми зможемо побачити лише через кілька місяців, а повне повернення до норми може відбутися за кілька років.

Що входить до вакцини проти коронавірусу?

Pfizer-BioNTech та Moderna – це так звані РНК (мРНК)-вакцини, які використовують частину генетичного коду вірусу. Замість того, щоб вводити в організм слабкий або неактивний антиген, вони вчать клітини організму і, зокрема, імунну систему утворювати антитіла для боротьби з вірусом. Вакцина AstraZeneca інша – вчені модифікували версію звичайного респіраторного вірусу, яким заражаються шимпанзе, та додали частину генетичного коду коронавірусу. Це так звана вірусно-векторна вакцина.

Чи ефективна вакцина проти нових штамів вірусу?

По-перше, всі віруси мутують, утворюючи нові штами для розповсюдження і виживання. Тому поява нових штамів не повинна дивувати. Вчені досліджують ефективність вже розроблених вакцин проти нових варіантів вірусу. Вакцина, яка забезпечує певний захист, все ж краще, ніж взагалі нічого. І недарма вчені стверджують – запобігти будь-якій інфекції можна двома методами – цивілізованим, коли імунітет створюється завдяки щепленню і нецивілізованим, коли людина отримує імунітет через те, що перехворіла. Але у такому випадку існує великий ризик стикнутися з низкою ускладнень, особливо тоді, коли застосовувалося неадекватне лікування або самолікування.

Деяких людей непокоїть, що вакцини від Covid-19 були виготовлені надто швидко. Дійсно, зазвичай на розробку і випробування вакцин йдуть роки, однак глобальна зацікавленість у пошуку рішення прискорили цей процес. Вакцина забезпечує захист від зараження, а також допомагає захистити інших. Вона також є найважливішим способом виходу з пандемії. Відтак загальна вакцинація від Covid-19 вже показала свою ефективність, наприклад, в Ізраїлі, де рівень захворюваності у людей старше 60-х років знизився.

За оцінками ВООЗ, для зупинки передачі вірусу імунітет має виробитися у 65-70% населення, а це означає, що людей потрібно заохочувати до вакцинації.

Щеплення мільярдів людей зупинить поширення коронавірусу і створить колективний імунітет. Чим найшвидше ми його отримаємо, тим скоріше зможемо повернутися до звичного життя.

Отже, у теперішній ситуації, коли на Україну наближається чергова хвиля агресивного штаму коронавірусу «Дельта», з вакцинацією не варто зволікати! Для цього необхідно лише звернутися до свого сімейного лікаря або відвідати пункти масової вакцинації населення, що працюють у багатьох містах та селищах Чернігівщини. Пам’ятайте – жодна людина не має права наражати на небезпеку як себе, так і своїх близьких та оточуючих!

Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

]]>
У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину http://monitor.cn.ua/ua/style/88643 Сьогодні, близько опівночі, в пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники відділу «Гірськ» Чернігівського загону спільно із співробітниками митної служби виявили іноземця, який намагався перемістити через кордон наркотичну речовину рослинного походження. Стиль article Wed, 04 Aug 2021 13:16:02 +0300 Про це повідомляє прес-служба Чернігівського прикордонного загону.

Оглядаючи рейсовий автобус марки «Неплан», який слідував рейсом «Київ-Москва», відбулося спрацювання спеціально навченої на пошук наркотичних засобів службового собаки Фікс.

У подальшому під час проведення спільного огляду у салоні автобусу, а саме у кишені сидіння та під самим сидінням, правоохоронці виявили 1 паперовий та 3 поліетиленові згортки з речовиною рослинного походження зеленого кольору загальною вагою біля 14 грамів. Власник, 52-річний громадянин Вірменії, зізнався що придбав «травичку» для особистих потреб.

Прикордонники направили до компетентних органів повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки злочину, передбаченого статтею 309 ККУ «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту».

Наразі, співробітники Нацполіції іноземця запросили до відділення для дачі пояснень а виявлену речовину вилучили для проведення експертизи.

]]>
У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку http://monitor.cn.ua/ua/economics/88642 Срібнянська громада вийшла на фінішну пряму у процесі розробки стратегії розвитку до 2027 року. Наразі Робоча група визначила матрицю цілей стратегії та збирає проєктні ідеї для її реалізації стратегії. Економіка article Wed, 04 Aug 2021 13:11:38 +0300 Команда напрацювала три стратегічні цілі, які стосуються розвитку людського потенціалу, життєвого простору та конкурентоспроможності економіки громади. Їх деталізують 12 операційних цілей, кожна із яких також уточнена декількома завданнями.

«3 стратегічні цілі мають 12 операційних цілей і 35 завдань. Тепер завдання робочої групи – зібрати ідеї проєктів від ініціативних мешканців громад, для реалізації матриці цілей. Це ключовий момент у процесі розробки стратегії, адже саме цей період максимально наближений до потреб людей та проблем територій», - наголошує Володимир Бойко, експерт з розробки стратегій місцевого розвитку Програми «U-LEAD з Європою».

Про підготовку четвертого засідання Робочої групи говорили 3 серпня на онлайн консультації Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» для фахівців селищної ради, яку організував Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD Європою». Робоча група провела значну роботу над стратегією і сьогодні залишилось сформувати чіткий план реалізації. Саме ідеї проєктів допоможуть це зробити.

«Важливо аби до написання ідей проєктів доєдналась максимально широка аудиторія. Адже це дозволить детально побачити які проблеми та пріоритети визначають люди. Для цього ми проводимо широку інформаційну роботу», - наголосила Ірина Мартинюк, секретар Срібнянської селищної ради.

До кожного завдання можна написати одну або декілька проєктних ідей – стільки, скільки потрібно для виконання завдання. Зокрема в цілі розвитку конкурентоспроможності передбачено, що громада підтримуватиме впровадження нових технологій у сільському господарстві, серед дрібних товаровиробників, розвиватиме кооперативний рух та сприятиме створенню нових бізнесів із перероблювання продуктів сільського господарства. Розвиток туристичної інфраструктури та формування бренду «Галаганівські маєтки» сприятиме пожвавленню місцевих підприємців, які матимуть можливість надавати супутні послуги мандрівникам.

Нагадаємо, що Срібнянська громада розробляє стратегію за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

]]>
На Чернігівщині викрито групу міжнародних інтернет-шахраїв http://monitor.cn.ua/ua/style/88641 За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури в м. Чернігів та м. Городня викрито групу шахраїв, які вчиняли злочинні дії із застосування сучасної комп'ютерної техніки та засобів зв'язку. Кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство). Стиль article Wed, 04 Aug 2021 13:00:25 +0300 Досудовим розслідуванням установлено, що особи, видаючи себе за представників служби безпеки банку, отримували персональні дані власників банківських карт,  після чого заволодівали коштами  потерпілих. Крім того,  зловмисники займалися незаконним поширенням баз персональних даних клієнтів банківських та інших установ.

Шахрайські дії вони здійснювали  як за кордоном, так і в Україні.

На даний час процесуальними прокурорами за підтримки відділу протидії кіберзлочинам в Чернігівській області Київського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України проведено обшуки та інші необхідні слідчі дії для встановлення усіх обставин скоєння злочину, причетних осіб та потерпілих.

Під час проведених санкціонованих обшуків вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, десятки SIM-карток вітчизняних і закордонних мобільних операторів різних країн та банківських карт.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру за вказаними фактом шахрайства кільком мешканцям області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

]]>
Понад 188 тис. бланків листків непрацездатності отримає найближчими днями Чернігівщина http://monitor.cn.ua/ua/style/88640 З сьогоднішнього дня розпочався процес доставки в регіони бланків листків непрацездатності. Протягом 4-6 серпня понад 1,2 млн бланків отримають Вінниччина, Рівненщина, Сумщина, Закарпаття, Хмельниччина, Черкащина та Чернігівщина. Стиль article Wed, 04 Aug 2021 12:51:01 +0300 Загалом на замовлення Міністерства охорони здоров'я ТОВ “Укрспецполіграфія” виготовить 5,318 млн бланків листків непрацездатності.

До 25 серпня усі медичні заклади отримають необхідну для роботи кількість бланків, відповідно до визначених департаментами охорони здоров'я потреб.

 

При цьому усі, видані раніше, довідки про тимчасову непрацездатність громадяни зможуть обміняти на листки непрацездатності та отримати належні виплати від Фонду соціального страхування.

 

Порядок обміну довідки про тимчасову непрацездатність на листок непрацездатності врегульований спільним листом Міністерства охорони здоров’я та Фонду соціального страхування від 23.10.2006 № 01-06-2125.

 

Нагадуємо, що з 4 червня в Україні запроваджена цільова модель формування та видачі е-лікарняних. До кінця серпня в Україні діє перехідна модель. Вона передбачає формування електронних листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності.Пацієнтам більше не доведеться нести на роботу паперовий листок непрацездатності, а роботодавці бачитимуть необхідну інформацію про е-лікарняні в особистому електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) на вебпорталі Електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua/).

 

З 1 вересня 2021 року е-лікарняні мають запрацювати в усіх закладах охорони здоров’я.

]]>
За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 484 особи http://monitor.cn.ua/ua/style/88639 За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 4 серпня в області щеплено першою та другою дозою 160 735 людей. Стиль article Wed, 04 Aug 2021 11:37:34 +0300 З них:

- вакциною AstraZeneca — 32 311 (18 003 перша доза + 14 308 друга);

- вакциною CoronaVac — 55 563 (35 165 перша доза + 20 398 друга);

- вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 60 636 (38 672 перша доза + 21964 друга);

- вакциною Moderna (United States) – 12 225 (12 223 перша доза + 2 друга).

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 484 особи, з них:

- вакциною AstraZeneca – 240 (друга доза);

- вакциною CoronaVac – 1231 (768 перша доза та 463 друга);

- вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 768 (36 перша доза та 732 друга);

- вакциною «Moderna» (United States) – 1 245 (перша доза).

]]>
Триває ремонт ділянки траси Н-07 поблизу Мирного http://monitor.cn.ua/ua/style/88638 Ще один відрізок дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка у процесі капітального оновлення. Це ділянка протяжністю 9,6 кілометра між селами Олексинці та Мирне Прилуцького (колишнього Срібнянського) району. Стиль article Wed, 04 Aug 2021 11:06:50 +0300 Наразі тут відфрезовано майже 9 км старого покриття. На 7,4 км укладено шар ресайклінгу та шар вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття. Підрядна організація - ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада". Також задіяні потужності ТОВ "ШБУ-77" та ТОВ "ДС Пром Груп".

Нагадаємо, масштабні роботи з капітального ремонту траси Н-07 Київ - Суми - Юнаківка ведуться по території області на майже 143 км. З них більше половини — це стара бетонка, решта - чорнощебеневе покриття, місцями з верхнім шаром асфальтобетону.

Дорога була побудована у 1965-1980 роках. І вже, певна річ, тривалий час не придатна для сучасного навантаження. Місцями сітка тріщин, суцільні руйнації, ямковість, щовесни регулярно утворюються пучини.

В процесі капітального ремонту дорогу буде приведено до сучасних параметрів навантаження та безпеки руху. Повністю замінюється конструктив. Він посилений та витриваліший. Зверху влаштовується два шари асфальтобетону. Проїзна частина укріплюється з обох сторін ще на півметри по типу основного покриття. Робиться водовідвід. Укріплюються узбіччя та укоси.

Станом на початок серпня ремонт ведеться на 11 ділянках траси Н-07 сумарною протяжністю 75,2 км.

Всього ж у рамках Програми президента України "Велике будівництво" 2021 року у Чернігівській області планується відремонтувати 182 кілометри доріг державного значення.

 

За інформацією Служби автомобільних доріг у Чернігівській області

]]>
Понад 4 тисячі мисливців Чернігівщини не зможуть розпочати сезон полювання. Через несплату аліментів http://monitor.cn.ua/ua/style/88637 Найближчі вихідні для поціновувачів мисливства є особливо бажаними та очікуваними, оскільки вже в суботу розпочинається сезон полювання Стиль article Wed, 04 Aug 2021 09:26:51 +0300  

Більшість прихильників цього багатовікового хобі заздалегідь починають перевірку спорядження та чинності дозвільних документів. Особливо уважними в підготовці мають бути платники аліментів, оскільки у разі наявності у них боргу, довгоочікуваний відпочинок на природі може й не відбутися.

Річ у тім, що при заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державні виконавці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) виносять вмотивовані постанови про встановлення тимчасових обмежень для боржника:

·       у праві виїзду за межі України;

·       у праві керування транспортними засобами;

·       у праві користування зброєю;

·       у праві полювання.

Таким чином, через вчасно невиконаний батьківський обов’язок сезон полювання не розпочнуть понад 13 тисяч громадян, зокрема на Полтавщині – майже 6 тисяч, на Сумщині – понад 3 тисяч та більше як 4 тисячі мисливців на Чернігівщині.

]]>
На Чернігівщині порахували сім'ї http://monitor.cn.ua/ua/economics/88635 За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств на початок 2021 року в Чернігівській області проживає 418 тис. домогосподарств, що складає 2,9% від усіх домогосподарств країни. Економіка article Wed, 04 Aug 2021 08:57:18 +0300 Більшість із них (61%) проживають у міській місцевості.
Середній розмір домогосподарства області становить 2,3 особи (в Україні – 2,6).

На Чернігівщині найбільшою є частка домогосподарств, які складаються з двох осіб (39%). Мають у своєму складі трьох осіб 25% сімей області, 24% –складаються з однієї особи та лише кожна восьма родина налічує чотири і більше осіб.          

Найбільш чисельні домогосподарства характерні для західних регіонів країни. Зокрема, кожна друга родина на Закарпатті та кожна третя у Волинській, Івано-Франківській, Львівській та Рівненській областях мають у своєму складі чотирьох і більше осіб. Найбільш поширені домогосподарства з однієї особи в Кіровоградській області.

Довідково: Серед країн ЄС найбільший середній розмір був у домогосподарств Словакії (2,9 особи) та Польщі (2,8 особи), а найменший  (2 особи) – Данії, Німеччини, Фінляндії та Швеції (за даними 2019р.).


Головне управління статистики у Чернігівській області
 

]]>
Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу http://monitor.cn.ua/ua/style/88634 Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 03 серпня по 08 годину 04 серпня 2021 року Стиль article Wed, 04 Aug 2021 08:34:45 +0300
Зареєстровано 6 пожеж, з яких: 1 в житловому секторі, 4 в природних екологічних системах (2 - суха трава, 1 - стерня, 1 - сміття) та 1 інша. Причина - необережне поводження з вогнем невстановленої особи, необережність під час куріння.

Доповнення до пожежі, яка сталася 02.08.2021 року о 21 год. 55 хв. в с. Мала Кошелівка, вул. Жовтнева, Вертіївської ТГ, Ніжинського району. Громадянка Б, 1944 р.н., яка була травмована під час пожежі станом на 07 год. 50 хв. 03.08.2021 року померла в реанімаційному відділенні КНП "Ніжинська ЦМЛ".

Дорожньо-транспортні пригоди

За інформацією Управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській області зареєстровано 1 дорожньо-транспортну пригоду (Ніжинський район), внаслідок якої 1 особу травмовано.

Виявлення та знищення ВНП

03.08.2021 року о 15 год. 00 хв. групою піротехнічних робіт та підводного розмінування АРЧ АРЗ СП ГУ ДСНС України у Чернігівській області знищено 1 артилерійський снаряд калібром 152 мм та 1 авіаційну бомбу 25 кг часів Другої світової війни, які було виявлено під час технічного обстеження території лісового масиву в м. Чернігів (мікрорайон Масани).

Події на водних об'єктах: не зареєстровано.

Інші повідомлення

03.08.2021 року о 08 год. 30 хв. для надання допомоги по транспортуванню гр. З., 1929 р.н., до карети швидкої допомоги за адресою: м. Чернігів,вул. Рокосовського, 44,  залучалось відділення 1 ДПРЧ м. Чернігів (4 чоловіки особового складу, 1 одиниця техніки).

03.08.2021 року близько 11 год. 00 хв. з 13 - го поверху новобудови за адресою:м. Чернігів, пр. Перемоги, випав та від отриманих травм загинув на місці події гр. Т., 1980 р.н., який мешкав в м. Чернігів, вул. 1 Гвардійської Армії, 39. Причина та обставини події встановлюються. Підрозділи ДСНС не залучались.

03.08.2021 року о 13 год. 56 хв. для надання допомоги по підняттю корови, яка потрапила до ями біля с. Слобода, Іванівської ТГ, Чернігівського району, залучалось відділення 3 ДПРЧ м. Чернігів (5 чоловік  особового складу, 1 одиниця техніки).

04.08.2021 року о 01 год. 06 хв. для забезпечення пожежної та техногенної безпеки за адресою: м. Чернігів, вул. Корольова 13,  залучалося відділення 1 ДПРЧ м. Чернігів (4 чоловіки особового складу, 1 одиниця техніки).

Інформація щодо стану функціонування об'єктів життєзабезпечення

Станом на 06 год. 00 хв. 04.08.2021 року електропостачання в населених пунктах Чернігівської області відновлено в повному обсязі.

ІІ. ОГЛЯД ОСНОВНИХ ЯВИЩ ПОГОДИ ТА ЇХ ВПЛИВ НА РОБОТУ ГАЛУЗЕЙ ЕКОНОМІКИ

Прогноз погоди на 04 серпня 2021 року

Мінлива хмарність,  без опадів. Вітер західний 5-10 м/с. Температура вночі 11-16º, вдень 23-28º тепла. По м. Чернігову, температура вночі 13-15º, вдень 26-28º тепла.

Прогноз пожежної небезпеки

Пожежна небезпека в лісах області у південних, південно-західних, східних та північних районах очікується 4-5 класу (висока та надзвичайна пожежна небезпека), місцями у північно-східних 3 класу (середня пожежна небезпека).

Радіаційний фон на території області: м. Чернігів - 12 мкр/год, м. Сновськ - 11 мкр/год, с. Покошичі - 15 мкр/год, м. Семенівка - 13 мкр/год, м. Ніжин - 13 мкр/год, м. Прилуки - 15 мкр/год, м. Остер - 13 мкр/год.

]]>
4 серпня - День народження шампанського http://monitor.cn.ua/ua/rest/88633 Неофіційне свято цінителів цього ігристого вина. Відпочинок article Wed, 04 Aug 2021 08:15:00 +0300 Вважається, що саме в цей день у 1693 році французький чернець Дом Періньон відкрив секрет приготування шампанського.

Ці серпневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

]]>
4 серпня день народження на Чернігівщині святкують http://monitor.cn.ua/ua/rest/88632 ВІТАЄМО! Відпочинок article Wed, 04 Aug 2021 08:00:00 +0300 Демиденко Наталія Михайлівна
Діденко Світлана Миколаївна
Іващенко Наталія Юріївна
Здор Тетяна Григорівна
Луговой Ігор Ігорович
Романчук Володимир Іванович
Стукало Ірина Анатоліївна
Устенко Петро Іванович
Ярош Володимир Михайлович

Хочете, щоб знали про іменинників всі? Повідомляйте - cg.monitor@gmail.com

]]>
КП "Зеленбуд" презентувало програму озеленення на 2021-2025 роки http://monitor.cn.ua/ua/economics/88631 Сьогодні, 3 серпня, на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств начальник КП "Зеленбуд" Чернігівської міської ради Артем Стах презентував Проект програми розвитку озеленення міста Чернігова на 2021-2025 роки, розроблений спеціалістами комунального підприємства. Економіка article Tue, 03 Aug 2021 20:34:27 +0300 Головна мета програми - це розроблення комплексу заходів щодо відновлення, охорони і збереження зелених насаджень та утримання їх у здоровому впорядкованому стані. У рамках програми КП "Зеленбуд" має на меті реалізувати наступні завдання:

- запровадити облік зелених насаджень та створити електрону базу зеленого фонду міста;

- розробити ряд комплексних регуляторних документів для довготривалого розвитку озеленення міста;

- наповнити Чернігів скверами, бульварами та зеленими коридорами з використанням широкого різноманіття видів рослин;

- запровадити широке застосування нижнього ярусу озеленення, зокрема, кущів, які є чудовим захисним та декоративним інструментом;

- впровадити комплексний догляд за зеленими насадженнями міста;

- впровадити сучасні методи та практики висадки, захисту, догляду та лікування дерев;

- та інші заходи.

Також у програмі визначено 30 основних місць для реконструкції зелених зон під сквери, сади та бульвари. Також визначено 22 резервні перспективні зони, де також доцільно провести реконструкцію територій. Впровадження передбачених програмою заходів дозволило би найкраще зберегти та примножити зелений фонд міста.

Це – програма-максимум, той найкращий варіант озеленення міста, який розробили і пропонують взяти за мету фахівці спеціалізованого підприємства.

Разом з тим, втілення такого задуму потребує і суттєвих витрат. Орієнтовна вартість всіх передбачених програмою заходів на 5 років (2021-2025 роки) перевищує 2,5 млрд. гривень. Зрозуміло, що це дуже велика сума і в реальності витрати на озеленення міста будуть робитися відповідно до можливостей міського бюджету. У першу чергу будуть реалізовувати найважливіші з передбачених програмою заходів.

 

]]>
Чернігівський фермер планує вирощувати картоплю на зрошенні http://monitor.cn.ua/ua/economics/88630 Фермерське господарство «Напорівське» із села Лукашівка Чернігівського району планує вирощувати картоплю на зрошенні, яке дозволяє отримувати удвічі вищий врожай, ніж на богарі. Економіка article Tue, 03 Aug 2021 20:30:49 +0300 Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

Наприклад, торік у нас була врожайність 32 т/га. Але з урахуванням минулорічної посухи це непоганий результат.

«Вирощувати картоплю на богарі з кожним роком стає складніше, – розповів Григорій Ткаченко, директор ФГ «Напорівське».  – Бо вже декілька років поспіль літо в нас посушливе. І якщо раніше зоною ризикованого землеробства вважався південь України (Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька області), то зараз зона ризикованого землеробства сягнула крайньої півночі нашої держави, і наше Полісся теж опинилося в цій зоні».

А оскільки картопля походить з високогір’я Анд (зони достатнього зволоження), де випадає 2000 мм опадів на рік, вона потребує під час росту великої кількості вологи.

«Тому на часі вирощування картоплі на зрошенні не тільки на півдні, але й на півночі. Тож у нас в найближчих планах – зробити систему зрошення», – поділився фермер.

За словами Григорія Ткаченка, картопляна зрошенні дає вдвічі більший урожай, ніж на богарі.

«Зараз вивчаємо це питання, зокрема й на законодавчому рівні, бо хочемо працювати в законному полі», – сказав він.

]]>
Антитерористичні тренування та правила польотів у контрольованих прикордонних районах http://monitor.cn.ua/ua/style/88629 Силовики відпрацювали реагування на появу «порушників» у небі. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 20:26:41 +0300 Над одним з прикордонних підрозділів з’явився «порушник» у небі. Реагування на таку ситуацію прикордонники Чернігівського прикордонного загону відпрацьовували під час навчань. Про це повідомляє пресслужба Чернігівського прикордонного загону.

Спільні спеціальні тренування проходили днями у Чернігівській області з метою протидії вчиненню терористичних актів у повітряному просторі України. Загальне керівництво тренувань здійснювала Служба безпеки України.
За результатами навчань, завдяки спільній роботі, правоохоронці відпрацювали алгоритм дій та безпосередню взаємодію між прикордонниками, підрозділами ППО ЗСУ та іншими правоохоронними структурами у разі виявлення фактів несанкціонованих польотів літальних апаратів (без перетину державного кордону України).

Серед іншого, під час тренувань безпілотник «порушників» літав на ділянці відділу прикордонної служби «Дніпровське» Чернігівського загону. А вже за кілька хвилин спеціальна група реагування неподалік кордону на закинутій фермі виявила двох осіб із пультом керування, поряд з якими приземлився дрон. Охоронці кордону встановили, що оператор безпілотника використовував його без дозволу прикордонників. Такий проліт може кваліфікуватися як порушення прикордонного режиму (ст. 202 КУпАП) чи порушення правил безпеки польотів  (ст. 111 КУпАП).
Аби запобігти порушенням законодавства з прикордонних питань, прикордонники нагадують, що відповідно до «Додаткових тимчасових режимних обмежень у контрольованих прикордонних районах», затверджених наказом МВС України від 07.09.2015 № 1075, здійснення будь-яких польотів легкомоторних літальних апаратів, квадрокоптерів, повітряних безмоторних засобів пересування тощо, а також стрибки з усіх видів парашутів заборонені без завчасного, не пізніше ніж за 24 години до початку їх проведення, інформування підрозділу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого проводяться польоти.
Також, відповідно до чинних правових  норм, що регулюють використання повітряного простору польоти безпілотників не виконуються:
над об’єктами (зонами), які визначені Міністерством оборони України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Службою безпеки України, Національною поліцією України, Національною гвардією України.

]]>
До чернігівських кінологів завітали ліцеїсти http://monitor.cn.ua/ua/education/88628 У вівторок, 3 серпня до співробітників пошуково-рятувального відділення Головного управління ДСНС України у Чернігівській області та їх чотирилапих вихованців завітали учні комунального закладу "Чернігівський ліцей" Чернігівської обласної ради. Освіта article Tue, 03 Aug 2021 20:20:26 +0300 Під час зустрічі дітлахи дізнались про робочі будні рятувальників та їх пошукових собак Тошу та Карму, як проходять їх тренування та до яких робіт вони можуть долучатися.

Розповіли про останні випадки з пошуків людей, які заблукали в лісі на території області, а також нагадали основні заходи безпеки під час перебування на природі.

Крім того, учнівська молодь переглянула показові виступи собак, а також мала можливість відчути себе у ролі кінологів та особисто позайматись з чотирилапими. Наостанок всі охочі мали змогу погладити Тошу і Карму та сфотографуватися з ними на згадку.

ГУ ДСНС України у Чернігівській області

]]>
За втручання прокуратури державі повернуто понад 30 незаконно відчужених будинків бази відпочинку на березі Десни http://monitor.cn.ua/ua/style/88627 Північним апеляційним господарським судом залишено без задоволення апеляційну скаргу суб’єкта господарювання на рішення Господарського суду Чернігівської області від 09.12.2020, яким задоволено позов Ніжинської місцевої прокуратури про визнання права власності на майно та його витребування на користь держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 20:10:22 +0300 У державну власність повернуто понад 30 будівель бази відпочинку загальною площею 709 кв.м., розташованих у лісовому масиві на березі р. Десна на території колишнього Козелецького району. Декілька років тому право приватної власності на ці будинки було зареєстровано на підставі сфальсифікованих правовстановлюючих документів. У подальшому нерухомість, з метою створення перешкод для повернення у державну власність, протягом короткого періоду часу декілька разів відчужувалася.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 241 Господарського процесуального кодексу України після перегляду судового рішення судом апеляційної інстанції, воно набуває законної сили та стає обов’язковим для виконання.
Слід зазначити, що за фактом незаконного заволодіння державним майном триває досудове розслідування у кримінальному  провадженні, розпочатому за ч. 4 ст. 191 КК України. Наразі проводяться необхідні слідчі дії з метою встановлення та документування фактичних обставин злочину та винних у його скоєнні осіб.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

]]>
На Чернігівщині зупинено спробу незаконного відшкодування ПДВ на суму 1,5 мільйони гривень http://monitor.cn.ua/ua/economics/88626 До уваги податкових аудиторів Головного управління ДПС у Чернігівські області потрапив суб’єкт господарювання, який займається виробництвом продуктів харчування та подальшою реалізацією цієї продукції за межі митної території України за нульовою ставкою ПДВ, при цьому отримує відшкодування ПДВ з бюджету України. Економіка article Tue, 03 Aug 2021 20:03:44 +0300 Підприємство заявляло, що купує сировину для виробництва готової продукції та перевозить її автомобільним транспортом у межах Чернігівської області від постачальника до складів, які знаходяться на території заводу-виробника.

Під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки податківці встановили, що виписані постачальником на адресу заводу-виробника документи не підтверджують реальність проведення господарських операцій по придбанню частини сировини та не відповідають визначенню первинного документу, як це регламентує Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Насправді транспортні засоби не здійснювали рух від постачальника сировини до заводу-виробника та в зворотному напрямку.

Отже, при формуванні податкового кредиту з ПДВ підприємство здійснило оформлення первинних документів з постачання частини сировини, джерело походження якої не встановлено та, перевезення якої не здійснювалось. Підприємство-постачальник умисно формувало податкову вигоду для підприємства-виробника з метою ухилення останнім від сплати ПДВ та отримання бюджетного відшкодування з бюджету.
Наразі підприємству відмовлено у бюджетному відшкодуванні ПДВ з бюджету на 1,5 мільйони гривень.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

]]>
Поліція Чернігівщини шукає свідків ДТП поблизу Рівнопілля http://monitor.cn.ua/ua/style/88625 Поліцейські встановлюють обставини дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої загинула людина. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 19:56:36 +0300
25 липня близько 15.25 на автодорозі М01 "Київ — Чернігів — Нові Яриловичі" водій легкового автомобіля, рухаючись з боку села Нові Яриловичі в напрямку Чернігова, перед с. Рівнопілля Чернігівського району не впорався з керуванням та скоїв ДТП.

Так, легковик спочатку зіткнувся з бетонним стовпчиком кріплення дорожнього знаку, встановленим на розділовій смузі посеред автошляху, після чого виїхав на праве узбіччя та вдарився у придорожнє дерево.

У результаті ДТП водій автомобіля загинув на місці події.

Поліція звертається до всіх, кому що-небудь відомо про обставини цієї події, телефонувати за номерами:  (0462) 619-787, (093)882-10-51 або 102.

Не залишайтеся байдужими!

Сектор комунікації
поліції Чернігівської області

]]>
У Ніжині знайшли фрагмент дерев’яної мостової XVIII століття http://monitor.cn.ua/ua/culture/88624 У вівторок, 3 серпня, під проведення будівельних робіт у Ніжині на вулиці Гоголя відбулась історична подія. На глибині майже один метр знайшли фрагмент ймовірної дерев’яної мостової XVIII століття. Культура article Tue, 03 Aug 2021 19:50:31 +0300 Роботи ведуться під наглядом археологічної державної установи. Проектом передбачено відтворення такої мостової, протяжністю 15 метрів біля скверу Лисянського навпроти церкви Іоана Богослова.

Під час проведення робіт були присутні перший заступник міського голови Федір Вовченко, представники управління культури, відділу архітектури та заступник начальника Лівобережної археологічної експедиції інституту археології НАН України Іван Кедун.

Перший заступник міського голови Федір Вовченко наголосив, що це важлива й історична подія для міста. «Буде зроблено все, щоб зберегти наші культурні надбання», - підкреслив Федір Іванович.

Згідно договору ведеться археологічний нагляд за капітальним ремонтом вулиці Гоголя. Напередодні знімали асфальтобетонне покриття. Сьогодні розпочали роботи по підведенню комунікацій, і під час проведення цих робіт на глибині майже метр було виявлено дерев’яну дошку, що може бути дерев’яною мостовою вул. Гоголя.

 

Іван Кедун поінформував: «У процесі реконструкції вул. Гоголя ми проводимо попередні роботи з метою визначення характеру культурного шару та недопущення його руйнування. Скоріш за все, майбутні дослідження ще покажуть, що це рештки дерев’яної мостової, якою була устелена вул. Гоголя приблизно у XVIII столітті. Але для підтвердження цього потрібно трішки збільшити площу розкопок, щоб це не виявилося тільки фрагментом. Якщо це мостова, то вона покладена вздовж вулиці. Дошки мали характерну прямокутну форму, мабуть функціональною метою. Після досліджень будуть надані обмеження будівельникам щодо глибини проведення робіт. А ділянка з мостовою буде дещо розширена, відповідним чином досліджена і збережена для майбутніх поколінь».

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

]]>
Графік роботи центрів масової вакцинації у Чернігові з 2 по 8 серпня http://monitor.cn.ua/ua/style/88623 Робота центрів масової вакцинації в Чернігові Стиль article Tue, 03 Aug 2021 19:42:01 +0300
 • 1) ТРЦ «ЦУМ» - на другу вакцинацію Pfizer
 • 2) ТРЦ «Hollywood» (Moderna)
 • 3) Школа №21 (Moderna)
 • 4) Школа №24 (Moderna)
 • 5) На вихідних до них додається центр в приміщенні колишньої Деснянської районної ради (пр. Перемоги, 141). Там два центри - друга доза вакцини Coronovaс та Moderna.
 • Графік роботи центрів - будні дні 16.00-19.00, вихідні - 10.00-16.00.

  При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

  ]]>
  Чернігівський апеляційний суд посилив покарання кянину за вчинене ДТП на Чернігівщині http://monitor.cn.ua/ua/style/88620 Вироком Чернігівського апеляційного суду задоволено апеляційну скаргу прокурора, подану на вирок Бобровицького районного суду Чернігівської області від 25.09.2020 стосовно мешканця Києва, який обвинувачувався у вчиненні ДТП. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 19:33:14 +0300 Він здійснив найзд на велосипедиста, внаслідок чого потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження та став інвалідом.

  Суд погодився з доводами прокурора, що покарання, призначене місцевим судом у виді 4 років позбавлення волі, від відбування якого обвинуваченого звільнено з іспитовим строком, не відповідає тяжкості вчиненого злочину, наслідкам, що настали, та поведінці обвинуваченого.

  Зокрема, під час досудового розслідування та в судах першої та апеляційної інстанції обвинувачений своєї провини не визнав, перекладав відповідальність на потерпілого. Не зважаючи на довготривалу реабілітацію потерпілого, який після ДТП став інвалідом та не в змозі повернутися до нормального життя через тяжкість отриманих тілесних ушкоджень, обвинувачений не вжив заходів для надання потерпілому фінансової допомоги.

  З урахуванням обставин, вчинення злочину, даних, що характеризують особу обвинуваченого, обставин, які пом’якшують та обтяжують покарання, апеляційний суд засудив чоловіка за ч. 2 ст. 286 КК України до покарання у виді 3 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 2 роки.

  Крім того, з обвинуваченого на користь потерпілого стягнуто в рахунок відшкодування шкоди майже 99 тис. грн.

  Вирок набрав законної сили.

  Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

  ]]>
  За минулу добу в Чернігівській області виявлено 17 нових випадків COVID-19 http://monitor.cn.ua/ua/style/88619 За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 3 серпня в області зафіксовано 17 нових випадків COVID-19 Стиль article Tue, 03 Aug 2021 18:52:59 +0300 ПЛР-дослідження підтвердили захворювання у восьми чернігівців, трьох ніжинців, чотирьох мешканців Ічнянського району та двох — Ніжинського. Чотири особи госпіталізовані.

  За минулу добу від коронавірусної інфекції в області одужало 6 осіб: 5 — у Чернігові та 1 — у Семенівському районі. З них одна особа перебувала на лікуванні в закладі охорони здоров’я.

  Загалом на Чернігівщині 57 804 випадки захворювання COVID-19, з них:

  – 56 095 пацієнтів одужали;

  – 178 — лікуються амбулаторно;

  – 41 — перебуває на госпіталізації у медзакладах;

  – 1386 летальних випадків;

  – 104 особи померли із супутнім діагнозом COVID-19.

  За минулу добу в області провели понад тисячу досліджень.

  ]]>
  Обстановка на кордоні http://monitor.cn.ua/ua/style/88618 Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 18:21:39 +0300 На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль. Про це повідомляє пресслужба Чернігівського прикордонного загону.

  Порушень державного кордону України не допущено, пункти пропуску, які продовжують свою роботу, працюють безперебійно, безпеку осіб, що перетинають державний кордон персоналом прикордонного загону забезпечено.

  На ділянці Чернігівського прикордонного загону функціонує 3 пункти пропуску через державний кордон України: міжнародний автомобільний пункт пропуску «Сеньківка», міжнародний автомобільний пункт пропуску «Нові Яриловичі», міжнародний автомобільний пункт пропуску «Славутич».

  Через державний кордон України у встановленому порядку пропущено 2642 особи та 793 транспортних засоби, таким чином за добу зафіксовано зменшення кількості пропущених через державний кордон громадян на 25% та зменшення кількості пропущених через державний кордон транспортних засобів на 24%.

  Тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 в пунктах пропуску проведено у 378  осіб.  

  Пропущено за наявності ПЛР-тесту 472 особи.
  Мобільний додаток для контролю режиму самоізоляції «Вдома» встановлено 9 особам.

  В пунктах пропуску 7 іноземцям вручено 7 постанов про накладення адміністративного стягнення за порушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі на території України.

  ]]>
  Спільними зусиллями до нової роботи http://monitor.cn.ua/ua/style/88617 Робота для людини з інвалідністю — це не лише засіб існування, а й можливість професійної самореалізації, шанс подолати розчарування та самотність, відчути себе повноправним членом трудового колективу, потрібним та впевненим і в собі, і в завтрашньому дні. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 18:16:25 +0300 Щоправда, знайти роботу людям з інвалідністю не так і просто. То вакансія не відповідає стану здоров’я, то роботодавець не хоче брати на роботу працівника, котрий має вади здоров’я. І тоді за допомогою в працевлаштуванні люди з інвалідністю звертаються до служби зайнятості, яка приділяє особливу увагу громадянам цієї категорії.

  Прикладом успішного працевлаштування є історія Анатолія Ухманюка з Козелеччини. Взимку 2021 року він звернувся до Козелецької районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості в пошуках роботи. Анатолій Володимирович повідомив, що звільнився понад півроку тому і в Острі намагався працевлаштуватись, але безуспішно. Робота йому потрібна була без фізичного навантаження, бо внаслідок отриманої в дитинстві травми ноги він має інвалідність. У результаті проведеного профілювання та співбесіди кар’єрний радник Тетяна Жереб з’ясувала, що безробітний має середній потенціал та мотивацію до праці, невпевненість в своїх силах. Попередню роботу Анатолій покинув за власним бажанням, бо верстатником деревообробних машин далі працювати не міг через погіршення здоров’я.

  До пошуку нової роботи безробітний поставився відповідально. Чоловік ретельно дотримувався рекомендацій свого кар’єрного радника, відвідував заходи служби зайнятості, отримав профорієнтаційні послуги та психологічну підтримку. Анатолій запевняє: відчуття хвилювання і невпевненості, що стояли на заваді пошуку нової роботи, поступово зникли. Відтак за порадою кар’єрного радника безробітний вдало пройшов співбесіду в ТОВ «ОСТЕРСЬКИЙ ПРОМКОМБІНАТ». Роботодавцю на вакансію для людини з інвалідністю потрібен був підсобний робітник, який виконував би підсобні та допоміжні роботи.

  І ось уже півтора місяця колишній безробітний вдало працює. Про нового співробітника добре відгукується і керівництво, і колектив. Натомість  сам Анатолій Володимирович дякує фахівцям служби зайнятості за фахову допомогу в сприянні працевлаштуванню.

  Вікторія Авраменко, Чернігівська обласна служба зайнятості

  ]]>
  Тримання під вартою за крадіжку 140 тис.грн у бабусі http://monitor.cn.ua/ua/style/88616 Прилуцької окружною прокуратури підтримується у кримінальному провадженні за фактами таємного викрадення грошових коштів з будинку. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 18:13:34 +0300 В ході досудового розслідування встановлено, що в 27 липня 2021 року раніше неодноразово судима за корисливі злочини 45-річна мешканка м.Прилуки вчинила крадіжку грошових коштів в сумі близько 140 тис.грн. з будинку 70-річної мешканки одного з прилеглих до міста Прилуки сіл.

  На підставі забраних досудовим розслідуванням доказів Прилуцькою місцевою прокуратурою особі повідомлено про підозру за ч.3 ст.185 КК України.

  Слідчим суддею Прилуцького міськрайонного суду за клопотанням слідчого погодженого з прокурором підозрюваній обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

  Довідково: ч.3 ст.185 КК України передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років позбавлення волі.

  ]]>
  За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 988 осіб http://monitor.cn.ua/ua/style/88615 За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 3 серпня в області щеплено першою та другою дозою 157 251 людину. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 15:19:11 +0300 З них:

  - вакциною AstraZeneca — 32 071 (18 003 перша доза + 14 068 друга);

  - вакциною CoronaVac — 54332 (34 397 перша доза + 19 935 друга);

  - вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) — 59868 (38636 перша доза + 21 232 друга);

  - вакциною Moderna (United States) – 10 980 (10978 перша доза + 2 друга).

  За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 2 988 осіб, з них:

  - вакциною AstraZeneca – 80 (друга доза);

  - вакциною CoronaVac – 991 (598 перша доза та 393 друга);

  - вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 1 137 (63 перша доза та 1 074 друга)

  - вакциною «Moderna» (United States) – 780 (перша доза).

  ]]>
  Чернігівські ювенальні поліцейські влаштували спортивне свято для підопічних дітлахів http://monitor.cn.ua/ua/style/88614 Поліцейські зіграли у футбол із вихованцями Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та влаштували справжнє свято з нагоди 15-річчя закладу. Стиль article Tue, 03 Aug 2021 11:46:05 +0300 Співробітники відділу ювенальної превенції Чернігівського районного управління поліції провели низку святково-розважальних заходів для підопічних Центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

  – Поліцейські та діти об’єдналися у команди, аби зіграти у футбол. Матч був справді захопливий і приніс безліч вражень усім учасникам. Щоб і надалі заохотити дітей частіше проводити час на свіжому повітрі та активно займатися спортом, поліція подарувала їм необхідний спортивний інвентар. Після футбольного матчу зголоднілих дітлахів пригостили піцою, – говорить поліцейська ювенальної превенції Наталія Горох. – Проведення свята підтримала первинна профспілкова організація ГУНП в Чернігівській області.

  Активний відпочинок, рухливі ігри та малювання поліцейські поєднали із роз’яснювальними профілактичними бесідами з підопічними. Під час довірливих розмов поліція нагадала дітям про правила безпеки в побуті та на дорозі, роз’яснила, як поводитися на водоймах та убезпечити себе від злочинного впливу в Інтернеті.

  Сектор комунікації
  поліції Чернігівської області

  ]]>