Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 11:28:56

У Чернігівській області перевірили, як працює система оповіщення

29.07.2020   09:08Агенцiя

28 липня в Чернігівській області провели комплексну перевірку системи оповіщення населення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

У перевірці взяв участь заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван та директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ОДА Сергій Болдирев.

Оновлення та реконструкція територіальної системи оповіщення, якій вже близько 36 років, розпочалася п’ять років тому, з 2019 і донині триває її другий етап модернізації. Планується до 2023 року перейти на сучасну державну систему оповіщення.

За словами Андрія Подорвана, система оповіщення працює у двох напрямках: перший – оперативно організувати інформування відповідних служб обласного та районного рівнів, другий – безпосереднє інформування населення про ситуацію, що склалася.

- У пріоритеті, як завжди, збереження життя людей та недопущення пошкодження майна, – зауважив він.

Зв'язок встановлюється відповідальним черговим Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації. Планова перевірка здійснюється кожного дня о 13 годині, комплексна (з передачею всіх команд) триває з 9 ранку до 16 години дня в останній вівторок місяця. Керівників органів влади, а також підприємств та установ інформують через канали мобільного зв’язку. Наразі, система інформування охоплює близько півтори тисячі абонентів.

На сьогодні в області встановлено 113 електросирен, у Чернігові – 38. Щоб привернути увагу населення, спочатку вмикають уривчасте звучання електросирен та сигнал “Увага всім”. Далі – інформують про загрозу за допомогою радіо ретрансляційних вузлів та по Першому каналу Українського радіо за допомогою ефірних радіопередавальних станцій у Чернігові, Бахмачі, Прилуках, Новгород-Сіверському, Сосниці та Холмах. З увімкненням сирен систему востаннє перевіряли у 2018 році, наступне планується на осінь цього року.

До кінця 2020 року у громадських місцях Чернігова планується встановлення електросирен-гучномовців на сонячних батареях. В перспективі на наступний рік – підключення до державної телекомунікаційної мережі зв’язку для прийняття сигналів та повідомлень від оперативного чергового Державної служби надзвичайних ситуацій України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини