Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:50:45

Безпечне донорство крові під час карантину: що варто знати

18.05.2020   11:04Агенцiя

Поширення захворюваності на COVID-19 вносить корективи у роботу багатьох медичних закладів. Не виняток і установи служби крові, які в таких умовах відчувають певний дефіцит донорів. У результаті — не можна створити необхідний запас крові та її компонентів для стабільної роботи лікарень, що здійснюють оперативні втручання.

— Нині донорів значно поменшало. Якщо раніше ми обслуговували щодня до 40 донорів, то тепер інколи їх не набирається і десятеро, — коментує в.о. генерального директора Чернігівського обласного центру крові Лілія Бузницька. — Така ситуація пов’язана, у першу чергу, із новим графіком руху громадського транспорту в місті, адже далеко не кожен, хто бажає здати кров, може скористатися таксі. Втім, ми намагаємося якось вирішити цю проблему — запрацював сервіс «Таксі для донора»: волонтери допомагають доставляти на донацію людей. Крім того, наша рекрутингова служба розміщує на сайті «DonorUA» інформацію про пошук бажаючих здати кров.

Ситуація із наявністю запасів крові розміщується щоденно на сайті закладу. Так, вранці 14 травня опубліковано повідомлення про дефіцит запасів еритроцитів другої позитивної групи крові із закликом до громадян прийти на донацію.

Враховуючи суворі карантинні вимоги, працівники обласного центру крові з розумінням ставляться до необхідності дотримання протиепідемічних заходів, що допомагають убезпечити від зараження як самих медиків, так і донорів. Наприклад, здійснюється обов’язкове температурне сканування. У центрі крові донору вимірюють температуру тіла, аби визначити — допускати чи не допускати його до здачі крові. Крім того, рекомендовано додатково перевірити температуру тіла вдома, щоб знати, яких результатів очікувати. Кожному з донорів, окрім бахіл і халатів, видають маску.

Перед донацією людина має обов’язково вимити руки та скористатися дезінфікуючим засобом.

Під час перебування у закладі варто дотримуватися дистанції не менше, ніж півтора метра один від одного.

Нагадуємо: людина не може здавати кров протягом найближчого місяця у разі, якщо в неї спостерігається підвищена температура тіла і наявні застудні симптоми.

Правилами також передбачені рекомендації до співробітників закладу, які повинні дезінфікувати донорське крісло після кожного донора, частіше прибирати і дезінфікувати зони, де донори обстежуються та відпочивають, а також дверні ручки, інші контактні поверхні.

Щоб захистити персонал та унеможливити передавання коронавірусу від донора до донора, всі працівники носять рукавички, котрі необхідно змінювати до та після кожного донора.

За інформацією пресслужби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.