Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:09:07

Виїзне засідання обласної Координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання відбулось у Варві

12.07.2019   09:34Агенцiя

Необхідність проведення виїзного засідання у Варві виникла після того, як стало відомо, що на будівлі райдержадміністрації була демонтована меморіальна дошка учаснику українських визвольних змагань 1917-1921 років, командиру українського війська під час бою під Крутами, уродженцю села Дащенки Варвинського району Аверкію Гончаренку.

Нагадаємо, що ініціатором її встановлення виступила громадська організації «Українська Ініціатива» за сприяння Міністерства інформаційної політики України, Українського інституту національної пам’яті, Чернігівської облдержадміністрації.

Для того, щоб розібратись у ситуації, що склалася, члени Координаційної ради прийняли рішення про проведення зустрічі з представниками депутатського корпусу Варвинської районної та селищної рад, а також громадськістю.

Розпочався робочий візит із відвідування музею у школі селища Журавка Варвинського району. Керівник навчального закладу представив музейні кімнати, одна з яких присвячена видатному уродженцю Журавки – професору математики Георгію Вороному. Оглянувши експозицію, члени Координаційної ради надали директору школи ряд рекомендацій щодо оновлення експозиції.

У Варві члени Координаційної ради разом із родичами загиблих учасників антитерористичної операції поклали квіти до пам’ятного знаку, встановленого на честь героїв. Нагадаємо, що захищаючи незалежність України у війні з російським агресором загинули двоє уродженців Варвинщини – В’ячеслав Носенко та Віктор Мельник.

Безпосереднє засідання ради відбулося в райдержадміністрації. Про організацію національно-патріотичного виховання у районі доповів заступник голови Варвинської РДА Вячеслав Пилипенко. Він детально зупинився на роботі гуртків та закладів дозвілля, відзначенні в районі пам’ятних дат та державних свят, вшануванні борців за незалежність України. Ця доповідь викликала низку зауважень з боку представників органів місцевого самоврядування. Так, зокрема, окремі депутати районної ради вкотре розкритикували доцільність встановлення меморіальної дошки на честь Аверкія Гончаренка на будівлі РДА, говорячи про «неоднозначність» даної особистості та начебто порушення процедури встановлення дошки.

Представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко виступив із доповіддю «Аверкій Гончаренко — борець за незалежність України у XX столітті». Історик обґрунтував необхідність відновлення меморіальної дошки на його честь у публічному просторі Варви, відповів на питання депутатів і представників громадськості.

Вислухавши всіх учасників дискусії, Варвинський селищний голова Валентина Саверська-Лихошва визнала важливість та необхідність проведення роботи зі вшанування героїв, які в різні часи боролися за незалежність України, зокрема і Аверкія Гончаренка, за умови дотримання усіх процедур. Це підтримали більшість депутатів районної ради.

На завершення засідання своїм досвідом щодо організації національно-патріотичного виховання на місцях поділились представники Прилуцького, Срібнянського та Талалаївського районів.

Підбиваючи підсумки засідання, директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, заступник голови Координаційної ради Ніна Лемеш висловила впевненість у тому, що спільними зусиллями будуть вирішені всі проблемні питання, а справжні герої України належним чином пошановані, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.