Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:32:28

UA: ЧЕРНІГІВ провів спецефір до 350-ї річниці створення гетьманської столиці в Батурині

19.03.2019   08:10Агенцiя

У програмі "Ранок на UA: ЧЕРНІГІВ" відбувся спецефір, присвячений місту Батурин. Це найяскравіша пам’ятка козацької доби в Чернігівській області. Тут розміщений Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", який об’єднує безцінні пам’ятки історії, архітектури, культури та археології.

16 березня 1669 року за часів українського козацтва Дем’ян Ігнатович ініціював перенесення гетьманської столиці до міста Батурин. З нагоди 350-ї річниці з дня затвердження столиці ранкова команда UA: ЧЕРНІГІВ разом із ведучими Марією Сокол-Григою та Гордієм Єрмаком пройшлася стежками гетьманської слави та поспілкувалася з істориками.

Старший науковий співробітник заповідника "Гетьманська столиця" Віталій Мамалага поділився з глядачами маловідомими історичними фактами про Батурин.

Про діяльність Національного історико-культурного заповідника та сучасне життя Батурина розповіла завідувачка відділу історії гетьманства Марина Хармак.

Також поговорили про те, чим Батурин приваблює туристів та які унікальні історичні об’єкти можна побачити на гетьманській землі. А старша наукова співробітниця НІКЗ "Гетьманська столиця" Оксана Ломко розповіла історії чотирьох гетьманів, які протягом 17-18 століття правили в Батурині.

"Було неймовірно захопливо пройтися гетьманськими стежками, де колись ходили та жили такі особистості, як Іван Мазепа та Кирило Розумовський. А палац Розумовських узагалі вразив своєю розкішшю та змінив моє уявлення про життя українців у 17 столітті. У нас вийшов досить пізнавальний ефір, який розкриває очі на історію чернігівського краю", — поділився враженнями ведучий Гордій Єрмак.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.