Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 05:16:45

Чи реально захищати права жінок та дівчат?

06.03.2019   10:50Агенцiя

Напередодні 8 березня, Міжнародного дня прав жінок і миру за участю представників та представниць ЗМІ, громадськості, державної влади та місцевого самоврядування відбулась дискусія за темою «Реальність захищати права жінок та дівчат».


Захід був підсумковим у адвокаційній кампанії «Забезпечення гендерної рівності та внесення рекомендацій СEDAW до програм соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та бійців-добровольців у Чернігівській області», яка проводилась у рамках проекту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні».

Це перша адвокаційна кампанія в Україні, спрямована на внесення рекомендацій міжнародних організацій щодо прав жінок до обласних програм соціальної підтримки військовослужбовців та членів їх сімей.
Активну участь у дискусії взяли учасники заходу: Катерина Тимощенко, заступник директора Департаменту – начальник управління праці та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Оксана Славінська,ГО «Вдови війни», Валентина Литвиненко, доцент кафедри ЧНТУ, Богдана Короваєва, голова ГО «Горизонт – 17», Анастасія Пась, Департамент інформаційної діяльності ЧОДА, Елла Ламах, голова правління ВГО «Центр «Розвиток демократії», Євгеній Малецький, керівник ГО «Чернігівська правозахисна спілка», Олександр Ясенчук, БФ «ЗАХИСТИМО УКРАЇНУ!».

Дискусія розпочалася з представлення результатів роботи коаліції громадських організацій «Врахування прав жінок та дівчат в програмах для учасників АТО та їхніх родин», які співпрацювали для врахування прав жінок в обласній програмі соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей».

Під час дискусії також були обговорені питання:
– Чи реально враховуються інтереси жінок в усіх програмах та планах дій на місцевому рівні?
– Що можна зробити щоби права жінок та дівчат були реально захищені на всіх рівнях прийняття рішень?
– Чи реально громадськості брати участь у вирішенні питань соціальної справедливості та соціального захисту враховуючи гендерну складову?

Щодо практичних дій, то учасники дискусії зійшлися на думці про необхідність доопрацювати пропозиції громадських організацій до обласної програми соціального захисту та надати ці пропозиції до органів влади.
 
«Родина військового має перебувати під особливою увагою суспільства та держави під збройного конфлікту. Бійці тривалий час можуть бути відірвані від сім’ї, перебувати у складних психологічних умовах, бути під впливом посттравматичного синдрому, – зазначив Євгеній Малецький, виконавчий директор ГО «Чернігівська правозахисна спілка. – Всі ці та інші фактори негативно впливають на родинне життя військового і ми вважаємо, що потрібно привертати суспільну увагу до цих проблем та вирішувати їх.

Метою нашої діяльності було внесення змін та доповнень до обласної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей. 
Ці зміни спрямовані на врахування інтересів жінок та дівчат з сімей військовослужбовців, вдів, матерів загиблих, безвісти зниклих, жінок-військовослужбовців  згідно міжнародних рекомендацій щодо дотримання прав жінок з вразливих груп».

– «Гендерна рівність та захист прав жінок та дівчат, це питання які ми повинні порушувати у будь-якій сфері діяльності, наприклад у сільському господарстві, армії, там де ми працюємо, – підкреслила Елла Ламах, голова правління ВГО «Центр «Розвиток демократії», – Чернігівська область, перша в Україні де були внесені зміни до обласної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, що спрямовані на врахування інтересів жінок та дівчат».  


Виконавчий директор ГО «Чернігівська правозахисна спілка» Є. В. Малецький

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.