Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 16:59:57

Робоча група обласної ради працює над створенням реабілітаційного Центру комплексної допомоги учасникам АТО

26.07.2018   09:38Агенцiя

25 липня в залі президії обласної ради відбулося друге засідання робочої групи з вивчення питання створення Центру надання соціальної, медичної та психологічної допомоги учасникам бойових дій, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та членам сімей загиблих воїнів, яке провів перший заступник голови обласної ради, співголова робочої групи Валентин Мельничук.

До складу робочої групи, утвореної розпорядженням голови обласної ради № 66 від 6 липня 2018 року з ініціативи громадських організацій та погодження президії обласної ради, включено головного лікаря комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни» Володимира Товчигу, а також начальника управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради Владислава Кухаря.

На початку зустрічі голова Ради ветеранів АТО, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) воїнів АТО при Чернігівській міській раді, співголова робочої групи Андрій Требух повідомив, що представники громадських організацій вчора ознайомилися з матеріально-технічної базою та інфраструктурою лікувально-профілактичних закладів, зокрема «Вузлової лікарні станції Чернігів Південно-Західної залізниці» та «Чернігівського обласного госпіталю ветеранів війни», а сьогодні відвідали КЛПЗ «Чернігівський обласний кардіологічний диспансер».

За його словами, оглянувши під час виїзду визначені заклади та обговоривши можливості їхнього переоснащення для надання соціальної, медичної та психологічної допомоги воїнам, представники громадськості вбачають можливим створення реабілітаційного Центру на базі «Вузлової лікарні станції Чернігів Південно-Західної залізниці», а у період ремонту та облаштування приміщень медичної установи проводити діагностику в обласному кардіологічному диспансері.

Роз'яснення щодо можливих шляхів фінансування Центру надав директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Валерій Дудко.

Начальник управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради Владислав Кухар в свою чергу наголосив, що в умовах реформування медичної галузі країни та запровадження фінансування надання послуг за принципом «гроші ходять за пацієнтом», створення окремого закладу є не доречним.

З пропозиціями і коментарями виступили начальник управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Петро Гармаш, депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун та інші члени робочої групи.

Представники громадськості закликали присутніх підійти до вирішення питання не формально, а об'єднати раніше представлені концепції Центру діагностики та психологічної реабілітації для учасників АТО та Біопсихо-соціодуховного реабілітаційного центру для учасників АТО і врахувати їхні рекомендації стосовно створення закладу саме комплексної допомоги воїнам. Потужності Центру повинні забезпечувати повний медогляд, діагностику, сімейну консультацію психолога, а при потребі – психологічну реабілітацію та діагностику і лікування у відповідних стаціонарних відділеннях.

Для пошуку компромісного рішення та врахування можливих варіантів для розміщення реабілітаційного Центру комплексної допомоги воїнам АТО учасники засідання вирішили відвідати та ознайомитися з інфраструктурою ще кількох медичних установ обласного центру.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці?

Більше 80% фахівців з інвалідністю в Україні не мають роботи: як держава планує залучити їх до ринку праці? 11:35

А ви знаєте, що в Україні понад 2,7 млн людей з інвалідністю? І лише 16% із них мають роботу. Невже так мало фахівців хочуть працювати? Певно, що ні. Одна із причин, що зупиняє людину з інвалідністю податися на вакансію - це відсутність належних умов для роботи.

10 модульних укриттів планують встановити поруч із зупинками громадського транспорту 11:31

Про це повідомив під час загальноміської наради 23 квітня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Зараз у місті вже є шість таких захисних споруд і їх кількість збільшать коштом міського бюджету до 16.

 Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері

Корюківські поліцейські повідомили про підозру чоловіку, який чинив домашнє насильство щодо своєї матері 11:28

Житель Корюківського району за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Йому загрожує до двох років позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.