Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 04:10:44

Апеляційним судом ухвалено вирок, яким винну особу за вчинення систематичних крадіжок чужого майна засуджено до 5 років позбавлення волі

14.07.2018   13:36

Колегія суддів апеляційного суду області у липні поточного року за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок Бобровицького районного суду, яким місцевому жителю за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка з проникненням до житла, сховища чи іншого приміщення), призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі.

Встановлено, що обвинуваченим у період з серпня 2016 року по березень 2017 року вчинено 6 крадіжок чужого майна, у тому числі в односельців, на загальну суму більше 17 тис. грн.
     
Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості вчиненого злочину та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Під час першого апеляційного розгляду, який відбувався у листопаді   2017 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення апеляційного суду до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про м’якість призначеного покарання безпідставно залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.

Під час повторного апеляційного розгляду прокурором доведено, що судом першої інстанції не враховано ряд обставин, які впливають на розмір призначеного покарання.

Обвинувачений, раніше сім разів притягувався до кримінальної відповідальності, у тому числі за злочини проти власності, належних висновків не зробив та на шлях виправлення не став, збитки потерпілим не відшкодував.

Прокурором наголошено і про те, що обвинувачений не працює, має посередню характеристику, та розпочав вчиняти злочини вже через 5 місяців після відбуття покарання за останнім вироком. 
   
Апеляційний суд підтвердив правомірність правової позиції обвинувача про необхідність призначення більш суворого покарання, та засудив обвинуваченого до 5 років позбавлення волі.
   
Вирок набув чинності.
   
   
Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини