Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:03:16

Комп’ютерні ігри стають на службу війську. ВІДЕО

04.07.2017   15:02

Курсанти 169-го навчального центру, що дислокований у селищі Десна Козелецького району, свої перші постріли тепер роблять в лазерному тирі. Далі — про переваги новації та про те, чи може звичайний навчальний клас замінити полігонні стрільби.

П’ятий за ліком електронний комплекс для відпрацювання навичок стрільби на повну потужність запрацював у 169-му навчальному центрі, що розташований у Десні Козелецького району. Відтепер курсанти, що приходять сюди опановувати військову науку, після вивчення теорії не одразу направляються на стрілецькі полігони —  спочатку вони йдуть в тир. Тут за допомогою спеціального програмного забезпечення, великого екрану та макетів зброї армійці відпрацьовують первинні навички поводження зі зброєю та базові стрілецькі вправи.

Олександр Кучинський, помічник начальника навчального відділення: «В програмі цій застосовується все, окрім віддачі зброї. В програмі можна задавать напрямок вітру, швидкість вітру, напрямок руху мішені (флангова, фронтальна), а також задавати метеорологічні умови вправи — сніг чи туман, день чи ніч».
 
Та лазерний тир представляє інтерес не лише для курсантів-початківців, ходять сюди й більш досвідчені армійці для того, щоб відшліфувати свої навички у більш складних метеоумовах , ніж це дозволяє погода за вікном. А все тому, що програмне забезпечення дозволяє вносити різноманітні корективи до стандартної програми стрільб.
Олександр Кучинський, помічник начальника навчального відділення: «Під час виконання військовослужбовець показав позитивні результати, то він далі виконує вправи на полігоні. Якщо на полігоні його це вже не задовольняє, то можна тут зробить йому… Під військовослужбовця вправи можна ускладнити у порівнянні з тими, що заплановані в курсі стрільб. Є тут конструктор, в конструкторі задається вправи безпосередньо оператором і на вимогу якогось військовослужбовця».
 
Щоправда певні недоліки в цього тиру також є, кажуть військовослужбовці.

Юрій Данилюк, командир відділення: «Річ, звичайно, хороша, але недоліки в тому, що немає віддачі, а прицілюватися краще, за рахунок того, що немає віддачі. Ну, корисна штука для навчального центру».
 
А ще, додають армійці, до вже наявних у програмі фонів та рельєфів місцевості необхідно додати зимових пейзажів та розробити спеціальні фони для боїв в лісосмугах і ярах, тоді програма буде цілком відповідати вісім сучасним вимогам. Та попри певні недоліки, військові кажуть, що цей комплекс дуже корисний, адже за його допомогою можна відпрацьовувати навички ведення бою у місті чи будівлях. На жаль, таку практику організувати в умовах навчального центру вкрай складно.


Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.