Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:19:44

Друга світова війна: думки громадськості та істориків Чернігівщини

10.05.2017   10:48Агенцiя

8-9 травня чернігівці та гості міста змогли долучитися до різних заходів, які відбулися в рамках програми «Український вимір Другої світової війни». Їх організатор – громадська організація «Центр Апельсин».

Так, 8 травня, в День пам’яті та примирення у військово-історичному музеї за участю громадськості та волонтерів Корпусу Миру США відбулося засідання за «круглим столом» на тему «Друга світова війна». Учасники зустрічі говорили про воєнні роки та вклад України в спільну перемогу.

Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко наголосив, що українці йшли до перемоги не тільки в лавах радянської армії. Зокрема, в роки Другої світової війни 120 тисяч осіб з них воювали в польському війську, 80 тисяч – у складі армії США, 45 тисяч – у військах Великобританії, Канади. Особливу увагу Сергій Бутко приділив «чорній піхоті». Йдеться про цивільне населення віком 16–50 років, яке  представники військово-польових військкоматів мобілізовували без урахування стану здоров’я і кидали їх у найзапекліші бої без відповідної підготовки та зброї. Тільки на Чернігівщині до таких загонів потрапило 167 тисяч осіб.

Представники Корпусу Миру США підготували інформацію про маловідомий факт розміщення трьох американських авіабаз в Україні під час Другої світової війни. Вони розташовувалися у Пирятині, Миргороді та Полтаві.

Учора, 9 травня, у День перемоги над нацизмом на Алеї Героїв Чернігова відкрилася виставка «Пам'ять міцніє зв’язком поколінь».

– Учасники Другої світової війни і подумати не могли, що їх онуки також будуть ветеранами, але вже іншої війни. Сьогодні на цій виставці я з п’ятирічною онукою. Хочу, щоб вона не була байдужою до трагічних подій 72-річної давнини і цінувала те, що зараз роблять бійці на сході країни, – поділився 55-річний чернігівець Михайло Коваленко.

На сцені в центрі міста історики та краєзнавці розповідали про Чернігівщину в роки війни та про героїзм наших земляків.

– Майже на чверть радянська армія складалася з українців. Жодна держава не мала таких людських втрат, як наша. Ми завжди повинні пам’ятати та шанувати подвиг людей, завдяки яким здобута перемога, – наголосив представник громадської організації «Центр Апельсин» Станіслав Тавлуй.

Цього ж дня всі охочі змогли придбати сувеніри, виготовлені представниками Єдиного волонтерського центру. Виручені кошти підуть на придбання ліків для військових в АТО.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.