Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:52:01

Вихованці Прилуцької підліткової колонії здійснили подорож до Києва

14.05.2012   13:04Агенцiя

У співпраці з Управлінням Державної пенітенціарної служби України у Чернігівській області за сприянням Патріаршого паломницького центру Української Греко-Католицької Церкви Пенітенціарне душпастирство УГКЦ підготувало радісну подію.

12 травня 2012 року вихованці Прилуцької підліткової колонії здійснили релігійний тур до Києва. У молитовній подорожі взяли участь вихованці, які проходять процес соціальної реадаптації та приготування до звільнення, а також волонтери.

Травень – місяць Богородичний, тому проща розпочалася відвідуванням каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці та молитвою у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, а завершився в Успенській Лаврі.

Вихованці подорожували у супроводі заступника начальника Прилуцької виховної колонії Дмитра Жайворонка та кількох працівників установи. Маршрут прочан проліг через найбільш значущі та пам’ятні історичні місця у Києві. Вихованці відвідали храм Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі, де почули історію хрещення Русі після невдалого походу на Царгород 860 року. Потім посітили храм Святої Софії, який в минулому році відзначив 1000-літній ювілей. Михайлівський Золотоверхий Собор, Національний музей історії України, Монастир Св. Василія Великого, Поділ та Теодосієві печери Святоуспенської Київської Лаври.

Особливі враження у гостей викликала унікальна композиція Оксани Мась “Вівтар націй” з 250 тисяч писанок, копія фрагменту Ґентського вівтаря знаменитих фламандських художників 15 століття братів ван Ейків, яку споруджено просто неба на Софійській площі.

Під час молитовної подорожі вихованців супроводжували від Патріаршого паломницького центру його керівник пан Дмитро, пані Олена, волонтери Ігор Свєтлічний, Анастасія Гриненко, Юля Щербій. На пам’ять усі учасники паломництва до Києва отримали грамоти від Патріяршого паломницького центру.

Сприяння в організації безоплатного відвідування та екскурсійного супроводу надали адміністрації Національнoгo заповідника “Софія Київська” та Національного музею історії України.

Анастасія Гриненко ділиться враженнями.
Згадуючи відвідування якихось екскурсій з одногрупниками чи друзями я зрозуміла, що з цією групою паломників мені, напевно, було найкомфортніше. Хлопці жартували, сміялися, але в час, коли розказували якісь важливі та цікаві речі, жадібно ловили слова екскурсоводів. Це дуже важливо, коли поряд люди так само щиро зацікавлені в тому, що відбувається. Це надає відчуття спільності, а коли це спільне – перше відвідування Софійського собору – то це враження на все життя.

Коли ми йшли по місту, або відвідували якусь пам’ятку архітектури, то працівники музею чи прості перехожі закидали фрази типу “Це, напевно, якісь ліцеїсти?, “Звідки ваша група?”, “Напевно з Криму?” і т.д. Їм відповідали: “З Прилук”. А потім так просто… і так несподівано для цих людей додавали: “З Прилуцької колонії”.

Це дійсно було прекрасне проведення часу. Наповнене спілкуванням, сенсом і діяльністю. Ще стільки всього варто побачити! З нетерпінням чекаю на повторення!

Католицький оглядач

Останні новини Чернігівщини

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.