Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 серпня, 12:21:08

Чернігівські онкологи здійснили першу радикальну вагінальну трахелектомію

25.10.2016   08:11Агенцiя

Онкологи Чернігівського обласного онкологічного диспансеру здійснили першу радикальну вагінальну трахелектомію (видалення шийки матки).

Оперативне втручання провели 28-річній пацієнтці, що мала онкологічне захворювання І b-стадії. До цього дня в медичному закладі  виконувалася лише радикальна абдомінальна (от лат. аbdomen  − «черево, живіт») трахелектомія.

Як зазначив Юрій Шень, завідувач гінекологічного відділення онкодиспансеру, хірург-онкогінеколог вищої кваліфікаційної категорії, кількість хворих молодого віку з інвазивним раком шийки матки щорічно  зростає, а отже й підвищує актуальність розробки органозберігаючих методів лікування, які дозволяють зберегти дітородну функцію без порушення онкологічних принципів радикалізму.

Вагінальна та абдомінальна  трахелектомії є передовими органозберігаючими та малотравматичними оперативними втручаннями.

Такий сучасний підхід до лікування надає можливість зберегти репродуктивну функцію пацієнтки, покращити її психоемоційний стан та якість життя. Метод значно зменшує тривалість післяопераційної реабілітації та ускладнення.

− Для нашої пацієнтки це вкрай важливо, адже вона ще не народжувала, – акцентував увагу лікар.

Під час оперативного втручання виконана вагінальна трахелектомія з проведенням лімфаденектомії (видалення лімфатичних вузлів) у ділянці малої миски та мискових судин із заочеревним доступом. Такий доступ є більш бережливим, вірогідність спайкового процесу зведена до мінімуму, що вкрай важливо для жінок, котрі мають бажання завагітніти.

Чернігівський обласний онкологічний диспансер  – один із небагатьох регіональних закладів України, де виконуються такі оперативні втручання. 


Довідково:
Радикальну вагінальну трахелектомію (РВТ) вперше описав D. Dargent у 1994 р.. У Ліоні (Франція) розроблена й  виконана черезпіхвова радикальна екстирпація (від лат. exstirpatio – видалення з коренем) – хірургічна операція повного видалення будь-якого органу або анатомічної частини тіла) шийки матки з видаленням параметральної клітковини в поєднанні з лапароскопічною лімфодисекцією, що забезпечує необхідний радикалізм із збереженням у молодих пацієнток з інвазивним РШМ репродуктивої функції. Цей перший досвід був розповсюджений та впроваджений також і в інших клініках.

Останні новини Чернігівщини

9 серпня - День будівельника

9 серпня - День будівельника 09:01

У деяких пострадянських країнах святкується у другу неділю серпня. Свято День будівельника вперше встановлене за Хрущова 6 вересня 1955. Є традиційним у календарі працівників будівельних галузей. Популярні святкові заходи мають щорічний характер.

До Дня будівельника. ДОВІДКА

До Дня будівельника. ДОВІДКА 14:25

Середньооблікова кількість штатних працівників у будівництві Чернігівщини з початку року становила 3,5 тис. осіб.

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям?

Яка підготовка потрібна військовим зв’язківцям? 13:53

В сучасних умовах проходження військової служби рівень підготовки зв’язківців кожного року значно покращується. Це обумовлено в першу чергу оснащенням новітніх засобів зв’язку, таких як «Harris», що використовуються для зв'язку на великих відстанях, «Motorola» та інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини