Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 7 червня, 16:23:37

Чернігів львівського сміття приймати не буде

30.09.2016   08:29

На початку пленарного засідання одинадцятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання у відповідь на виступи кількох депутатів щодо "лівівського сміття" Чернігівський міський голова звернувся до депутатів і громадськості:

Владислав Атрошенко:
- По-перше - жодного автомобіля зі сміттям зі Львова у негласний спосіб, без дозволу депутатського корпусу та громади не було утилізовано в місті Чернігові. Я особисто, своїми очима вже читав такі свідчення, але вони неконкретні, тому що це нісенітниця. Жодних кулуарних домовленостей із Садовим не було.

Дійсно Львівський міський голова Андрій Садовий публічно на Асоціації міст України звернувся з цим проханням до всіх міських голів. Процедурно я не можу замовчувати це прохання, висловлене на офіційному заході.

Але вчора з цього питання в Чернігові не було ніяких голосувань і не приймалось ніяких рішень виконкому. Це питання було просто розглянуте як додаткове, були вислухані думки членів виконкому з цього приводу.

У мене була телефонна розмова з Андрієм Садовим з приводу вивозу сміття. Я сказав, що не можу прийняти таке рішення без відома громади.

Була домовленість, що ми переговоримо з лідерами фракцій до початку сесії, почуємо думки. І хочу заспокоїти представників громадськості та депутатів: на сьогодні це питання до порядку денного не вноситься.

Прохання міського голови Львова на зібранні Асоціації міст України полягало в тому, щоби різні міста прийняли на свої сміттєзвалища хоча би по одній машині на день зі Львова протягом півтора місяця. Таким чином, Львів отримав би час для того, аби знайти вирішення проблеми зі сміттєзвалищем свого міста, яке зараз заблоковане.

Владислав Атрошенко запевнив депутатів і всіх чернігівців, що без згоди громади він дозволу на завезення львівського сміття в Чернігів не дасть.

Разом з тим, він просив депутатів утриматися від демонстративних політичних кроків, які могли б посіяти образи і ворожнечу між українськими містами.

Попри це, за наполяганням депутатів чотирьох фракцій міської ради – «Наш край», «Батьківщина», «Радикальної партії» і «Опозиційний блок» - на розгляд сесії був винесений проект рішення «Про заборону на прийняття та захоронення відходів». Документ забороняє комунальному підприємству «АТП-2528»  приймати на сміттєвий полігон відходи від будь-яких суб’єктів, які не віднесені до територіальної громади м. Чернігова або навколишніх сіл.

Наприкінці засідання сесії депутати проголосували «за» цей проект.

- Сміття не буде завозитися зі Львова не внаслідок цього рішення, а враховуючи думку чернігівців, - прокоментував його прийняття Владислав Атрошенко.

Останні новини Чернігівщини

Засуджено за вбивство

Засуджено за вбивство 12:05

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури 30.05.2023 Козелецьким районним судом визнано винним 56-річного мешканця Чернігівського району у вбивстві свого знайомого (ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком суду його засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі.

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Чернігівська область: рятувальники навчають населення діям у разі виявлення вибухонебезпечних предметів 11:37

У зв’язку з великою вірогідністю натрапити на вибухонебезпечний предмет після проведення активної фази бойових дій на Чернігівщині, надзвичайники постійно нагадують громадянам алгоритм дії у разі їх виявлення.

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень

Громади Чернігівщини можуть втратити більше 500 мільйонів гривень надходжень 11:25

Громади Чернігівської та ще 11 областей, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, у 2023 році ризикують не доотримати до своїх бюджетів мільйони гривень.

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн

За п’ять місяців поточного року доходи місцевих бюджетів області перевищили 4,6 млрд грн 10:46

Упродовж січня-травня 2023 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло доходів загального фонду (без урахування дотацій і субвенцій) у сумі 4 602,9 млн гривень. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи збільшилися на 52,0%.

На засіданні сесії обласної ради рідним військових передали посмертні державні нагороди 10:45

Пленарне засідання 14 сесії обласної ради восьмого скликання розпочалося 6 червня із вшанування пам’яті захисників України, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої країни, а також загиблих через війну мирних жителів.