Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:35:59

Як переселенці з Донбасу знайшли спокій і затишок на Чернігівщині. Історія багатодітної родини

06.09.2016   20:25Агенцiя

У селі Ховми, що на Борзнянщині Чернігівської області з’явилася багатодітна родина. Напередодні 1-го вересня сюди переїхала жити сі’я з міста Ілловайськ Донецької області.

Такий крок родині Кочубеїв зробити було не просто, людей змусило життя. Голова родини Володимир розповів, що ДНРівці забрали всю техніку, побили дружину, забрали документи.

Лишивши жінку, нападники силоміць забрали чоловіка, і він опинився у полоні. Вагітну вже всьоме дружину - Оксану Фіщук разом зі старшими дІтьми, в той же день місцева служба з надзвичайних ситуацій вивезла із зони війни. Коли ж розгорівся Ілловайський котел, Володимиру, який пробув у полоні 75 днів, пощастило втекти, згадує, переховувався у місцевих жителів ще близько двох місяців.

Потім родина Кочубеїв жила у лікарні одного з містечок Чернівецької області, Глибоцького району. Людям допомагали місцеві жителі, приносили одяг та харчі. Оксана з Володимиром влаштувалися на роботу. Чоловік працював столяром, жінка займалася музикою. Кочубеї не стояли на місці, шукали можливість покращити життя. Їм благодійники знайшли тих, хто шукає переселенців та пропонує житло. Допомогти згодилася голова Ховмівської сільської ради Наталія Кушніренко.

«Переселенці прибули 25 числа, я їх зустріла, підготувала будинок, допомогали персонал школи, батьки, помазали в будинку, вивезли сміття, завезли їм дрова для опалення будинку. Ми їх чекали, зустріли, люди допомагають харчами, хто чим може», - зазначає голова сільради.

Родина дійсно задоволена, кажуть, жити тут тепер можна спокійно, однак є деякі проблеми з умовами - немає води. Крім того, троє діточок з родини хворі на аутизм, вони потребують спеціальних методів лікування, дітям також потрібні психологи. Однак, малеча дуже талановита, старша донька Дарина - гарно малює, син Микола допомагає по господарству, самостійно вивчає релігію. Надалі родина планує облагороджувати нове житло та подвір*я, наступного року садитимуть город. Наразі ніхто з батьків не працює, тому вони звертаються по допомогу до небайдужих. Загалом сім’я Кочубеїв дякує усім, хто допоміг повернутися до спокійного життя.
Детально про те, що довелося пережити сім’ї з Ілловайська, дивіться у програмі `Життя без прикрас` на нашому телеканалі.

Вікторія Полевик, телеканал «Новий Чернігів»

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.