Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 09:37:30

Остер самоочищується, але допомога не завадить

13.07.2016   08:15Агенцiя

Уже вдруге за останні два тижні в Чернігівській ОДА збираються з приводу екологічного стану річки Остер.

Спікери, а серед них перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, головний державний інспектор з охорони навколишнього середовища Чернігівської області, начальник Державної екологічно інспекції в регіоні Леонід Бурковський; заступник начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагенства України Вадим Потапенко; завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби» Геннадій Фесюн, повідомили більш-менш заспокійливі результати лабораторних досліджень води.

— За результатами аналізів, відібраних 11липня, у створах Остра біля села Данівка зафіксоване незначне зменшення вмісту показників заліза загального, амоній-іонів, фосфат-іонів, ХСК. Вміст розчиненого кисню збільшився в середньому в 2 рази, що свідчить про покращення ситуації на даній ділянці річки, — зауважив Вадим Потапенко. — Зовнішньо вода вже не має такого насиченого темного кольору та стороннього запаху.

Причини виникнення екологічного лиха залишаються ті ж — природні процеси та вплив на них людини.

Варто зауважити, що схожа проблема виникла з водоймами інших регіонів. Зокрема на Полтавщині та Сумщині — з Сулою, в Житомирській області— на річках Случ та Хомора та інші.

Як зазначив Леонід Сахневич, занепокоєння викликає стан гідротехнічних споруд. Наразі, область веде перемовини із структурою, на балансі якої вони перебувають (Трубізький МУВГ Київводресурсів).

— Не можна не звернути увагу на забруднення річки побутовим сміттям, змивання дощем хімікатів із сільгоспугідь, – акцентує перший заступник голови ОДА. — Зараз питання номер один — зібрати рибу, що загинула від дефіциту кисню. Звичайно, над цим працюватимуть відповідні служби, втім допомога небайдужих теж не завадить.

Останні новини Чернігівщини

У вищому професійному училищі побутового обслуговування шиють маски для медиків

У вищому професійному училищі побутового обслуговування шиють маски для медиків 09:32

У чернігівському Вищому професійному училищі побутового обслуговування зараз шиють маски для медиків. У першу чергу - з другої міської лікарні, яка визначена опорною в лікуванняі хворих з коронавірусом.

Андрій Прокопенко: З очільниками районів та ОТГ відпрацювали алгоритм дій у разі поширення коронавірусу

Андрій Прокопенко: З очільниками районів та ОТГ відпрацювали алгоритм дій у разі поширення коронавірусу 09:23

30 березня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів відеоселекторну нараду з керівниками РДА та ОТГ. Було відпрацьовано координацію спільних дій у разі підтвердження у жителів населених пунктів діагнозу "коронавірусна інфекція".

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:42

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 30 березня до 8:00 31 березня 2020 року.

З 1 квітня настає

З 1 квітня настає "сезон тиші" 08:34

Щороку з 1 квітня настає так званий «сезон тиші» - період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення

Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення 08:21

За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини