Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:01:19

У 2015 році 4000 чернігівчан добровільно приймали участь у прибиранні сміття у зелених зонах

04.01.2016   08:02Агенцiя

У 2015 році 4000 чернігівчан добровільно приймали участь у прибиранні сміття у зелених зонах і зібрали понад 10 тис. мішків сміття, відправивши на вторинну переробку майже 10 тонн скла і 2 тонни пластика.

Таких результатів вдалось досягти ініціативній групі «Еко Місто», в рамках якої у обласному центрі проводяться соціально-екологічні суботники, передає Громадський простiр. На додачу, активісти збирають відпрацьовані батарейки та займаються просвітницькою діяльністю у школах.

Як зазначає один із засновників та лідерів чернігівської ініціативи «Еко Місто» Сергій Безбородько, за короткий проміжок часу до екосуботників вдалося залучити практично всю "просунуту" молодь міста.

«У наших суботниках беруть участь фотографи, музиканти, ді-джеї, програмісти, художники, журналісти, які озброївшись рукавичками та мішками пліч-о-пліч збирають сміття, - розповідає він. – Після прибирання волонтери залишаються у лісі та проводять разом час: знайомляться, спілкуються, відпочивають».

За словами Сергія Безбородько, історія чернігівської ініціативної екогрупи почалася навесні 2014 року з прибирання улюбленого місця відпочинку. «За зиму на нашій галявинці у лісі накопичилася неймовірна кількість сміття і ми вирішили влаштувати суботник, - згадує активіст. – Оскільки все сміття за один день зібрати не вдалось, призначили зустріч вдруге, втретє – і так протягом всього літа».

Кожного тижня друзі три години приділяли прибиранню громадських місць відпочинку. Таким чином, вдалось звільнити від сміття лісопарк Ялівщина, берег Десни в районі старої переправи, березовий гай і озеро Земснаряд, каже Сергій Безбородько, зазначаючи, що регулярне звітування на сторінках у соціальних мережах дуже швидко дозволило знайти однодумців.

Сергій Безбородько впевнений, що все сміття зібрати неможливо, однак надихнути молодих активних людей на добрі справи - цілком реально.

«Чернігів - невелике провінційне містечко, в якому все ще споживають понад міру, - каже він. - Завдяки ініціативі «Еко Місто», в рамках якої ми не агітуємо відмовлятися від зручностей, а бути більш екологічно свідомим, вже кілька сотень людей роздільно збирає сміття, здає використані батарейки у спеціальні пункти прийому і допомагає нам на суботниках».

Чернігівській ініціативній групі «Еко Місто» також вдалось досягти успіхів у збиранні небезпечних відходів та просвітницькій діяльності. У травні 2015 року активістам вдалося за підтримки влади встановити скриньки для збору відпрацьованих батарейок у кожній школі Чернігова.

«За контейнером стежить педагог-організатор, а волонтери допомагають його обслуговувати, - розповідає Сергій Безбородько. - Оголосивши серед навчальних закладів конкурс на найбільшу кількість зібраних елементів живлення, ми наразі зібрали понад 50 тис. батарейок(більше однієї тонни)».

Нещодавно завершився проект "Дні екології в школах Чернігова", в рамках якого інтерактивну лекцію "Велика шкода маленьких батарейок" почули учні всіх навчальних закладів обласного центру.

У 2016 році «Еко Місто» має намір ввести індивідуальну мотивацію для школярів. «За кожну здану батарейку учень буде отримувати монетку "еко", які можна буде збирати, накопичувати, обмінювати на цікаві сувеніри і навіть розплачуватися ними у деяких кафешках нашого Чернігова», - ділиться планами Сергій Безбородько.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини